De officieele opening van het UVS-Sportpark MAANDAG 29 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Uit het katholieke kamp HALVE FINALE VOOR DEN ZILVEREN LEIDSCHE COURANT BAL. DOOR DEN BURGEMEESTER VAN LEIDEN De uitslagen van gisteren luiden: S. J. C. ITeylingen I 60 Meerburg IS. J. C. II 32 Gisteren werd op het mooie S. J. C. Sportpark de halve finale voor den Zilve ren Bal verspeeld, waarvoor een flinke belangstelling bestond. In een tweetal goede wedstrijden, waarvan de voorwed strijd nog wel de aantrekkelijkste en spannendste was werden als finalisten aan gewezen S. J. C. I en Meerburg I, welke twee clubs dus a.s. Zondag op neutraal terrein den eindstrijd zullen aanbinden. De wedstrijd S. J. C. II—Meerburg I zal bij ons nog langen tijd in aangename herinnering blijven. Van weerszijden werd roet élan gestreden, zoodat de toeschou wers enthousiast medeleefden. Ondanks er van overwicht geen sprake was, wist S. J. C. II met een 20 voorsprong rust te be reiken. Met deze mooie kans bonden onze jongens weer lustig den strijd aan, maar rtt geluk was nu aan de zijde van Meer burg welke in deze helft eveneens twee doelpunten maakte, zoodat bij het einde roet 2 maal lys minuut verlengd moest worden. De eerste verlenging verstreek zonder resultaat, doch in de tweede ver lenging zag Meerburg zich een penalty- toegekend, welke onhoudbaar werd inge zet en tevens de overwinning bracht met 3—2. De strijd tusschen S. J. C. I en Teylingen I was niet datgene wat wij er van ver wacht hadden, hetwelk zijn oorzaak vond in de onvolledigheid an het Teylingen- team, waarin een zestal invallers uitkwa men. Toch wisten zij in de eerste helft ta melijk goed stand te houden en ook deze rust kwam met een 20 voorsprong voor S J. C. Na de thee zagen v/ij een zelfde spel als in het eerste gedeelte. S. J. C. flink aanvallend en Teylingen uitstekend verde digend, doch als in de eerste 20 min. den stand op 40 wordt gebracht, zakt ook het spel van de gasten af en als het einde aan- breekt hebben de S. J. C.'ers er nog een tweetal goals bij gefabriceerd, zoodat de eindstand 60 werd. Intusschen kunnende S. J. C.'ers met genoegen terugzien op deze twee zeer sportieve wedstrijden. R. K. Sportver. „Concordia". Bij Concordia was het gisteren de dag der junioren. Lisse, Docos, en V. V. F. wa ren de gasten, terwijl het A Jun. elftal de gastvrouwe vertegenwoordigde, wat ze op waardige v/ij ze deed. Om half twee kwa men V. V. F. en Lisse reeds in het veld, waar Lisse al spoedig zich sterk de meer dere toonde. V. V. F. vertoonde soms aar dige combinaties, maar bij Lisse werd alles steeds resoluut afgewerkt. Wanneer we goed geteld hebben werd het 60. Hierna kregen we ConcordiaDocos, waarbij Do- cos naar aanleiding van de geruchten sterk favoriet was. Bovendien maakten deze jon gens direct een keurigen indruk. Voor de Concordia-harten viel het echter direct mee, dat de Hillegommers, zoo goed van zich afbeten. Dit werd de mooiste wedstrijd van den middag, welke tenslotte nog een overwinning werd voor Concordia met 21. Na eenige rust voor Docos werd hier na de verliezers wedstrijd gespeeld, die door de rood-witte Leidenaars met groote cij fers gewonnen werd, zoodat ze den 3den prijs verwierven. Om den mooien wissel- bèker volgde nu ConcordiaLisse, waarbij Concordia heel spoedig na den aanvang scoorde, tot groote vreugde van de overige juichende jeugd langs de lijn. Lisse toonde zich steeds technisch het sterkste, maar kon nu voor doel de richting niet krijgen. Na de rust ontgaat den Lisse-keeper een tam balletje, zoodat hij het ronde ding voor de tweede maal uit het net moet halen, terwijl vlak voor het einde Concordia met een mooi schot er 3'0 van maakte. Na afloop reikte de seer, van Concordia, de voorz. was wegens ziekte verhinderd, met een toepasselijk woord de prijzen uit. R. K. Sportver. „Foreholte". Om 1 uur speelden de Foreholte Jun. te gen St. Bernardus Jun. De onzen namen reeds in de eerste minuut de leiding welke ze na een gelijk opgaanden strijd tot het einde toe behielden. (10). Anders was het met ForeholteN. V. C. De gasten hadden met de rust een 20 voorsprong en waren in de eerste helft iets sterker. Na de thee maakte N. V. C. er nog 03 van. Toen kwam Foreholte in het offensief en spoedig was de stand 23 geworden. Dan weer eenige N. V. C.-aan vallen, waaruit tweemaal gescoord werd. (2—5). Weer is Foreholte voortdurend op de N. V. C.-helft, maar kan slechts een maal doelpunten (35). De laatste minu ten zijn de N. V. C.-ers actief en maken de zege met 3—6 zeker. Als er in de a.s. competitie zoo'n prettige verstandhouding heerscht, is de 2e klasse weer een sportieve club rijker, we hopen dan ook spoedig de returnmatch in Noordwijkerhout te spelen. R. K. Sportver. „Meerburg". Meerburg I heeft te Noordwijk in de demi-finale om den Leidsche Courant Bal, haar wedstrijd tegen S. J. C. II met 32 gewonnen, waardoor zij in de finale komt. De eerste helft kenmerkte zich door een vrijwel gelijk opgaanden strijd, waarbij S J. C. echter de primeur heeft in het ma ken van twee goals, zoodat de rust met 20 voor S. J. C. ingaat. Na de thee onge^ veer eenzelfde spelbeeld, echter met dit verschil, dat Meerburg tweemaal scoort en het einde een gelijk spel geeft. Verlen ging is dus noodig en in de tweede helft daarvan wordt wegens free-cick strafschopgebied aan Meerburg het nemen van een penalty toegewezen, wat tevens de winnende goal beteekent. Al maken we ons geen illusies den Bal voor een jaar in et bezit te hebben, is het toch een mooie •^statie finalist te zijn. Groote belangstelling van bonden en zuster- vereenigingen Het was Zaterdag voor de Sportvereeni- ging U.V.S. een feestdag, nu de sinds lang gekoesterde wensch: een eigen Sport park te bezitten, in vervulling zou gaan. Te 4 uur had in hei gezellige en smaak vol ingerichte clublokaal de ontvangst der officieele personen en genoodigden plaats. Verschillende prachtige bloemstukken, ge schonken door diverse sportvereenigingen o a. van Fluks, Leidsche Politie S.V., L.V.B., Lugdunum, A.S.C., L.F.C., enz. stonden hier opgesteld. De voorzitter van U.V.S., de heer J. Bos boom, heette de aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder het college van B. en W., de vertegenwoordigers van den K.N. V.B.. L.V.B., Ned. Kcrfbalbond, Fluks, Jhr. Feith als voorzitter van den Ned. Cricket bond, Dr. H. Maas, directeur van het Acad. Ziekenhuis, ir. P. C. Lindenbergh, direc teur van de Leidsche Duinw. Mij., Ir. Stok- huyzen, die der Leidsche Sportstichting vertegenwoordigde, de vertegenwoordigers der verschillende zusterorganisaties, in het bijzonder Ajax met de komst van het eerste elftal. Spr. bracht achtereenvolgens dank aan Ir. Bosman voor de wijze waarop men het terrein heeft kunnen huren en aan de di recteur van Gemeentewerken en de ver schillende ambtenaren voor de medewer king bij de inrichtiag van het terrein. Een speciaal woord van welkom richtte spr. tot den Burgemeester en bracht hem namens de geheele vereeniging dank, dat hij aan let verzoek om het terrein officieel te ope nen, gevolg heeft gegeven Tevens neemt spr. deze gelegenheid te baat om den bur gemeester en H.H. Wethouders hartelijk dank te zeggen voor den steun, dien U.V.S. tij de inrichting van het terrein mocht on dervinden, o.a. door het gratis beschikbaar stellen van puin en koolasch, het verharden van den Wassenaarschen weg en voor de prachtige toegangspoort. Een welkom werd ook nog toegeroepen aan de Eereleden, leden van verdienste en den Eere-voorzit- ter, den heer Lolkes de Beer, terwijl het Damescomité een speciaal dankwoord in ontvangst had te nemen voor de verzor ging van de diverse vlaggen. Zeer veel werk is in den laatsten tijd verzet, aldus spr. V/at de terreincommissie heeft gepresteerd grenst aan het ongelooflijke. Spr. wil daar om volstaan met aan allen warme hulde te brengen voor de medewerking. Alvorens tot opening van het sportpark jver te gaan, werd Dij monde van den voor zitter van de terrein-commissie het terrein an het bestuur overgedragen. Spr. hoopte, dat U.V.S. op dit terrein veel lauweren zal mogen behalen om eens als eerste klasser dit terrein te kunnen bespelen. Hierna werd namens de leden fen dona teurs een cadeau aangeboden n.l. de af rastering rondom het terrein, terwijl de tooneelclub van U.V S. een scoringbord aan bood. Achtereenvolgens spraken de verschil- ende vertegenwoordigers der vereenigin- gen hartelijke woorden van gelukwensch, o.a. A.S.C., Jhr. Feith, de vertegenwoordi ger van den K.N.V.B., terwijl de heer Lol- kes de Beer den voorzitter van U.V.S. hul de en dank bracht voor alles wat hij voor U.V.S. heeft gedaan. Tenslotte sprak de burgemeester een kort v/oord van gelukwensch en wees tevens op de zware verplichting, die voor U.V.S. is ontstaan. U.V.S. is dicht bij de eerste klas genaderd en aan h^ar nu de taak om de eer van Leiden hoog te houden. Spr. hoopt dan ook, dat het U.V.S. moge gelukken het (erste klasseschap te behalen en gaf tevens de verzekering, dat de vereeniging op den steun en de medewerking van het Gemeen tebestuur kon rekenen. Intusschen waren de eslafetteloopers met de vlaggetjes op hei terrein aangekomen. De genoodigden begaven zich nu naar het terrein, waar de burgemeester met enkele woorden het terrein officeel opende en on eer een luid hoera de clubvlag in top heesch, waarmede de opening van het nieuwe terrein een feit was geworden. Hierna sprak nog de voorzitter van den L.V.B., de heer Steenhauer, enkele woor- woorden van gel uk v ensch en bood Ajax een rood-witte vlag aan, de kleuren der Amsterdamsche club, maar tevens de kleu ren der Sleutelstad, waarmede hett offi cieele gedeelte van de openingsplechtigheid was geëindigd. U.V.S.—AJAX 0—3. De estafetteloopers brachten vervolgens op het middenterrein een vlaggengroet, waarna een aanvang gemaakt werd met den voetbalwedstrijd U.V.S.Ajax. Een groot aantal toeschouwers had zich rond de lijnen geschaard, welke belangstelling natuurlijk :n de allereerste plaats Ajax gold met den internationaal W. Anderiessen. Ajax, dat met enkele invallers uitkwam, heeft zich dezen middag niet van haar beste zijde laten zien en wist haar gewone spelpeil niet te ontplooien. Toch waren er dikwijls keurige staaltjes voetbal te bewonderen, waarbij het rustige spel van Anderiessen opviel en het uitstekende doelverdedigen van Keizer. U.V.S. heeft Ajax kranig partij gegeven en hard gewerkt om een eervol resultaat te verkrijgen, doch kon tegen het einde het tempo niet,meer volhouden. Het vertoonde spelpeil geeft echter vertrouwen voor de a.s. competitie. Een belangrijke aanwinst bleek reeds de nieuwe linksbuiten M. Brittijn, die met zijn uitstekende voor zetten dikwijls verwarring in de vijande lijke defensie bracht Over den wedstrijd in het kort 'het vol gende. Nadat aan Ajax een Bloemenmand is aangeboden, wordt de aftrap gedaan door Ir. Bosman. De eerste aanvallen zijn voor Ajax, doch wanneer U.V.S. zich wat heeft iosgewerkt noteeren wij enkele aanvallen door den linksbuiten geleid, doch zijn voor zetten worden niet benut. Bij een aanval van Ajax maakt Burgy hands, doch de vrije schop wordt overgeschoten. Wij zien nu enkele staaltjes keurig samenspel van de U.V.S.-voorhoede, doch het goede schot ontbreekt. Ajax zit intusschen ook niet stil en onderneemt diverse aanvallen, doch de U.V.S.-verdediging met Burgy aan het hoofd, weet van geen wijken. Uit een cor ner weet de rechtsbinnen van Ajax na ruim 20 min. een schitterend doelpunt te maken (01). Het spel golft langen tijd op en' neer met beurtelings beide doelen in ge vaar. Oosterom krijgt eens de kans van den dag om gelijk te maken, doch hij schiet in handen van den keeper. Na nog enkele aan vallen komt de rust. De tweede helft speelt U.V.S. met de laagstaande zon in het gezicht. Het begin is eenig midden veldspel zonder dat er voor- loopig eenig gevaar dreigt. Door het elkaar niet begrijpen in de voorhoede ontgaat U.V.S. een mooie kans. Ajax neemt het spel geleidelijk meer in handen en wij noteeren enkele goede scho.en van linksbuiten en middenvoor. Wanneer U.V.S. na 20 min. een pracht kans krijgt, schiet v. Leeuwen rakelings hard naast. Een keihard schot van v. d. Reijden weet Keizer te keeren. Na on geveer 35 minuten weet Aukema uit een voorzet van rechts voor Ajax te scoren (02). Ajax neemc nu het spel geheel in handen, terwijl U.V S. alle zeilen moet bij zetten om doelpunten te voorkomen. De wedstrijd eindigt aia een nachtkaars doch niet nadat een halve minuut voor het ein de de Ajax-rechtsbinnen na een misver stand in de U.V.S -achterhoede den bal rustig achter Kramp kan deponeeren (03) waarna de scheidsrechter het einde aan kondigt. FLUKS—HAAGSCH TWAALFTAL 1—3 Onze korf bal-mede werker schrijft ons: Zooals bekend is, heeft Fluks het terrein aan den Kanaalweg verlaten en op het U. V.S.-sportpark een nieuw tehuis gevonden. Bij de opening van dit nieuwe sportpark werd een propaganda-wedstrijd ten beste gegeven tusschen bovenstaande twaalftal len. Eigenlijk kunnen we niet van een zui ver Fluks-twaajlftal spreken, daar met het oog op de propaganda één vak uit spelers van andere vereenigingen was samenge steld. De twaalftallen zagen er als valgt uit: Fluks-twaalftal, dames, aanval: Ebeli (Rozenb.), Minkema (Rozenb.); heeren: Dingjan (O.E.), Popke ('t Zuiden). Midden: dames: D. Teeuwen (Fluks), J. Montanus (Fluks); heeren H. Nieuwland (Fluks), J. v. Weesel Fluks). Verdediging: dames: R Montanus (Fluks), L. v. Bemmel (Fluks); heeren: J. v. Nierop (Fluks), F. v. d. Waals (Fluks). Haagsch twaalftal, dames, aanval: v. Ros sen (D.K.C.), Beute (D.K.C.); heeren: Hü- ter (D.K.C.), Brummer (D.K.C.); midden: v. d. Meer (H.S.V.), Grooter (D.K.C.); hee ren: G. Storm (H.S.V.), F. Engels (Gymn.); verdediging: dames: Mulder (O.E.), Kuys (Gymn.); heeren: D. Coster (O.E.), R. Cos- ter (O.E.). Na de eerste helft van den voetbalwed strijd werden rap de korfballijnen uitge legd en de korven geplaatst en kon de korf balwedstrijd een aanvang nemen. Al spoe dig toonde zich het Haagsche twaalftal de meerdere. Het speelde een vlot spel en wist den bal ook telkens geruimen tijd in den aanval te houden. Hiermede willen we niet zeggen, dat de Rood-Witten niets had den in te brengen, De verdediging van de zen was hecht en ook het middenvak werk te goed, maar was minder snel dan het Haagsche. De aanval wist zich ook ver scheidene kansen te schappen, maar hield den zal niet zoo lang in het vak als de te genpartij. Toch bleven aan den Haagschen kant doelpunten uit. Zelfs een overweldi gende aanval tien minuten vóór rust onder nomen, leverde geen resultaat op. De eer ste helft verstreek dan ook puntloos. Nadat de voetbalwedstrijd was vervolgd en beëindigd, vond de tweede helft van den korfbalwedstrijd plaats. Niet overeenkom stig de spelregels, maar uit propaganda oog punt waren de vakken verwisseld. Van Nierop c.s. stonden in den aanval, het Leid sche middenvak werd verdediging en de aanval middenvak. Het spel- liep minder vlot dan in de eer ste helft, maar was nu productiever. Na vijf minuten kwam Storm geheel vrij te staan en bezorgde het Haagsche twaalftal de leiding. Even later was in de Fluks-aon- val Van Nierop gevaarlijk in actie, maar succes bleef uit. Na 10 min. bracht aan de andere zijde mej. Grooter den stand op 0 2. Weer werd gewisseld en thans was spoe dig het succes aan Leidsche zijde, waar Van Weesel zuiver inschoot: 12. Maar on- middelijk daarna beantwoordde D. .Coster dit tegenpunt en bracht den stand op 13, waarin verder geen verandering meer kwam. Onder de toeschouwers zullen er velen geweest zijn, die voor 't eerst een korfbal wedstrijd zagen. Mogen zij tot de conclusie zijn gekomen, ,dat ook het korfbalspel, al is het niet zoo'n „kijkspel" als voetbal, toch een sport is, die belangstelling verdient. R. K. Sportver. „St. Bavo". De eerste v/edstrijd van gisteren was die tusschen Top en Van Nispen III, welke in een 54 zege voor de Zilkers eindigde. Zooals de uitslag doet zien, is het van het begin tot het einde spannend geweest. T. O. P. scoorde het eerst, waarna de gasten gelijk maakten. Weer gelukte het de thuis club de leiding te heroveren, maar de be zoekers maken kort daarop opnieuw gelijk, met welken stand de rust ingaat. Na de thee wordt er weer even fanatiek aan bei de kanten aangepakt en de score opge voerd tot een 54 stand voor „Van Nis pen". Beide ploegen hebben een aantrek kelijk partijtje voetbal te zien gegeven. Een gecombineerd "V. V. S. B.-elftal speelde een wedstrijd tegen een gecombi neerd Docos-elftal in Leiden. De uitslag hiervan is 43 voor Docos. R. K. Sportver. „Esto". Zondagmiddag werd op het Esto-terrein een wedstrijd gespeeld tusschen E. S. T. O en D. S. V. uit Noorden. Beide elftallen hebben zeer sportiéf ge speeld. De ruststand was 31 en de wed strijd eindigde met een 53 overwinning voor E. S. T. O. De vele toeschouwers hebben ook nu weer kunnen genieten van deze mooie sport en we hopen, dat we de komende Zondagen nog meer van zulke mooie wed strijden te zien krijgen. R.-K. Sportver. „Nic. Boys". Gisteren speelde een Nic. Boys-combina tie een wedstrijd te Kudelstaart tegen D. E. S. II. Nic. Boys leden een nederlaag met 60. Ruststand 10. R.-K. Sportver. „A. V. V.". Onder begunstiging van goed voetbal- weer werden gisteren wederom een drietal nederlaag wedstrijden gespeeld. Allereerst speelden de Junioren a tegen D. H. L. a; de A. V. V.'ers wisten een 51 overwinning te behalen, ook A. V. V. 2, dat tegen Rava speelde, won met 42. Hierna speelde A. V. V. I tegen Rava I. Ofschoon A. V. V. een 51 overwinning wist te behalen, kon het spel van A. V. V., speciaal dat der voorhoede ons niet beko ren en in de komende compeitie zal er an der spel vertoond moeten worden om suc ces te verkrijgen. Rava toonde zich een sportief verliezen en verdiende de neder laag niet, daar haar spel vaak mooier was dan dat van de A. V. V.'ers. Onder de goede leiding van scheidsrech ter Wiegman trapt Rava af en onderneemt de eerste aanvallen, doch de A. V. V.-ach- terhoede geeft niet huis. Dan neemt A. V. V. den aanval over, doch ook de Rava- achterhoede blijkt uit het goede hout ge sneden. Langen tijd gaat de strijd den te gen elkaar op en wordt aan beide zijden een aantrekkelijk en vlot spel vertoond, waarin echter de resp. achterhoeden de bo ventoon voeren. Bij een vluggen A.V.V.- aanval weet eindelijk A. V. V. het eerste doelpunt te maken en spoedig daarop volgt No. 2. Nog voor de rust weet Rava met een mooi doelpunt den achterstand te verklei nen 21. Met dezen stand wordt gedraaid. Na de rust pakt A. V. V. flink aan, doch de voorhoede verknoeit de makkelijkste kansen en geeft mede door te veel indi vidueel spel en treuzelen de Rava-verde- diging gelegenheid telkens in te grijpen. Ook Rava laat zich niet onbetuigd en speelt een keurig spel, zoodat de A. V. V.- verdediging het zwaar te verantwoorden krijgt, doch ook de Rava-voorhoede weet de kansen niet te benutten, terwijl er een goed schutter ontbreekt. Als het niet lukken wil, begint de Rava-voorhoede te verzwakken, waarna A. V V. het iniatief overneemt en met succes, want spoedig is de stand tot 51 opgevoerd. Ofschoon Rava alles doet den achterstand te verkleinen, gelukt dit niet en met een 51 overwinning fluit de scheidsrechter het einde van dezen vooral voor de rust mooie en interessante wed strijd. R. K. Sportver. „Leimuiden." Gisteren was het druk (echter niet van toeschouwers en supporters) op het sport terrein van „Leimuiden". Er waren drie wedstrijden vastgesteld, die echter wel zeker tengevolge van de warmte uiterst kalm verliepen. Om half één speelden de Junioren van Leimuiden tegen de Jun. van Alph. Boys en verloren met 03, rust 0—2. Te kwart voor twee speelde Leimuiden II tegen Alph. Boys II, ruststand 12. Eindstand 33. Om half vier speelde Leimuiden III een medaillewedstrijd tegen Trekvogels I (Lan- •geraar) en won met 43, rust 40. MISSIEWEDSTRIJD V. V. P.—LEONID AS 2—2. Op het tot in de puntjes verzorgde speel terrein van V. V. P. op het Zuiderpark in Den Haag, werd gisteren bovengenoemde wedstrijd gespeeld, waarvan de opbrengst bestemd was voor de Missie van Pater Visser. Het talrijk opgekomen publiek is getuige geweest van een pittigen, fairen strijd, waarin de partijen niet voor elkan der onderdeden. V. V. P. zoowel als Leo- nidas verschenen met eenige jonge spelers in hun gelederen, waardoor het elftal van V. V. P. vooral aan kracht heeft gewonnen. De voorhoede was uiterst snel en gevaar lijk, terwijl door verdere omzetting in het elftal, een achterhoede in het veld stond, welke een sublieme partij speelde. Wij meenen daarom te mogen vastleggen, dat de kampioenen van verleden jaar in de komende competitie wederom een hartig woordje zullen meespreken om de eerste plaats. Leonidas, met enkele jonge speler? in haar voorhoede, terwijl de oudere er meer geroutineerde in de halfline waren opnomen, speelde een goed sluitend spel, waarbij hun doelman zich van zijn beste zijde deed kennen. Een elftal, dat met een gerust hart de competitie kan inzetten en waaraan menig tegenstander zijn handen vol zal hebben. Als scheidsrechter Haverkorn laat tossen blijkt V. V. P. de gelukkige en Pater Vis ser, die den wedstrijd van het begin tot het einde bijwoonde, brengt voor Leonidas het leder aan het rollen, dat door V. V. P. wordt overgenomen. Onmiddellijk ontstaat een vlugge strijd, waartiij beide doelen herhaaldelijk in gevaar komen, doch door de sublieme verdedigingen wordt dit ge keerd. De V. V. P.-aanval doet zich van haar goede zijde kennen, verrassend snel zijn haar aanvallen, waarbij zich vooral rechtsbuiten en middenvoor onderschei den. Het duurt echter nog geruimen tijd voor er gedoelpunt wordt, doch na 20 mi nuten spelens gelukt het en de stand is 1—0 voor V. V. P. Leonidas laat het er niet bij zitten, verwoed wordt aangevallen en voor de rust werd aangekondigd is het 1—1. De thee scheen Leonidas goed te hebben gedaan, want direct was het in den aanval, doch ondanks haar veldoverwicht kon zij er niet in slagen, dit in een doelpunt uit te drukken. Integendeel, V. V. P. forceerde een doorbraak, een voorzet van links volg de, waarvan haar rechtsbuiten dankbaar profiteerde door schitterend in te koppen. (21). De spanning kwam er nu goed in. Leonidas verhoogde het tempo, doch V. V. P liet zich niet onbetuigd. Van beide kan ten werden keurige staaltjes voetbal te zien gegeven, waarbij Leonidas het genoe gen mocht smaken, den stand op 22 te brengen. Luide aangemoedigd door de tal rijke supporters zetten beide partijen alles op alles om elkaar de zege te betwisten, doch als einde wordt aangekondigd is de stand ongewijzigd. (22). Een resultaat, dat voor beide partijen bevredigend ge noemd kan worden en de juiste verhouding weergeeft. HET KIMBRIA-TOURNOOÏ. Door Kimbria gewonnen. Gisteren werden de laatste wedstrijden voor Kimbria's Zilveren Bal gespeeld. De uitslagen luiden. Kimbria—R. K. V. V. H. 1—0 St. Pieter—H. M. S. 0—1 SpartaanKerkrade 02 SantpoortKimbria 13 H. M. S.Kerkrade 20 Kimbria—H. M. S. 2—1. Kon. Nederlandsche Voetbalbond DE OFFICIEUZE OPENING VAN HET VOETBALSEIZOEN. De officieuze opening van het voetbalsei zoen geschiedt altijd door verschillende „groote" tournooien. Te Amsterdam begon op het AFC-terrein het Arolbekertournooi. De uitslagen luiden: DWS—Zeeburgia 2—0; AFC—AGOW 0—2; HFCNAC 0—7; DWV—HBC 2—2; RWV wint na strafschoten; Blauw Wit PSV 1—4; NAC—AGOW 1—2. Op het Sparta-terrein te Rotterdam werd een aanvang gemaakt met het Zilveren Bal- tournooi. De uitslagen waren: OvermaasADO 02; SpartaDFC 1 I, Sparta wint na strafschoten; DOSKFC 11, DOS wint na strafschoten; Heracles— CW, Heracles wint na strafschoten; HVV BW 11, BBV wint na strafschoten; FeyenoordSW 01. JOEGO SLAVIë—TJECHO SLOWAKIJE 1—3. Te Agram is gisteren voor 8000 toeschou wers de 21ste voetballandenwedstrijd tus schen Joego Slavië en Tsjecho-Slowakije gehouden. Reeds bij de rust had Bradac voor een 20 voorsprong voor Tsjecho- Slowakije gezorgd, terwijl Bican in de tweede helfe den stand op 30 bracht. Si- pos zorgde tenslotte, dat de eer voor Joego slavië gered werd. ENGELAND—NOORWEGEN. De voetballanden wedstrijd Engeland— Noorwegen zal niet, zooals oorspronkelijk was vastgesteld op 21 November te Liver pool worden gespeeld, doch op 9 November te Newcastle. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De competitie begonnen. Zondag is het Engelsche voetbalseizoen begonnen. De uitslagen der League-wedstrij den zijn: Eerste klasse: ArsenalPortsmouth 20; Birmingham —Sunderland 12; BlackpoolEverton j2; Bolton WanderersCharlton Athletic 11; BrentfordHuddersfield Town 21, Derby CountyWolverhampton Wande- -ers 22; Grimsby TownAston Villa 12 Leeds UnitedPreston North End 21; Leicester CityStoke City 22; Liverpool —Chelsea 21; MiddlesbroughManches ter United 31. Tweede klasse: Blackburn RoversTranmere Rover 32; Coventry CityBurnley 11: Fulham— West Ham United 3—2; Manchester City- Swansea Town 50; MillwallChester field 3—1; Newcastle United—Plymouth Argyle 21; Norwich City—Bradford 1—3; Nottingham ForestSheffield United 02, Sheffield Wednesday—Bury 2—0; South amptonTottenham Hotspur 12; West Bromwich AlbionLuton Town 30.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10