RIJNSTREEK ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 gemeenteraad van zwammerdam alphen aan den rijn Rijwielverkeer van Mandersloostraat. De gewijzigde verordening betreffende het eenrichtingsverkeer en rijwielverbod in de van Mandersloostraat zal a.s. Maan dag in werking treden. Vanaf a.s. Maandag zal het rijwielverkeer door deze straat dus vanaf 's avonds 9 tot s morgens 8 uur vrij zijn. Men zal dus weer 3 uur langer mogen fietsen. Geboren: Femmie dochter van Evert Prins en Alida Hendrika Jacoba Berlijn. Hermanus Maria Johannes zoon van Jo hannes Theodorus Hooijmans en Johanna Agnes Antonetta Maria Geelen. Daniël Auke zoon van Johannes Jan Coenraad la Fleur en Jantje Doornbos. Overleden: Eliza Taselaar 70 jaar ge huwd met Johanna Bentum. Ondertrouwd: Cornells Marinus Verkade 27 j. met Huberta Bek 26 j. Johannes van Ees 23 j. wonende te Hilver sum en Hendrika Wijsman 24 j. Klaas van der Steeg 27 j. en Alida van Soets, 22 jaar. Gehuwd: Nicolaas Knaap 28 j. wo nende te Nieuwkoop en Johanna Aagda Groen in t' Wout 26 j. Gerrit van Triest 29 jaar en Jacoba Hendrika van de Meent 26 jaar. Antoon de Rooij 24 j. en Garrit- jen van Briemen 22 j. Ingekomen van: Bergen (N.-H.), Loudelsweg 20, Wilhelmina B. M. Kort- mann, zonder beroep, Kortsteekterweg 46. Amsterdam, Prinsengracht 493, Disje v. Oosterom, zonder beroep, Hortensiastraat No. 31. Vertrokken naar: Ouder Amstel, Holedrechterweg 29, Johanna A. Groen in 't Woud, zonder beroep, Noordeinde 63. Boskoop, Galerij 3, Rechel Bal, dienstbode, Raadhuisstraat 18. alkemade Geboren: Johannes Jozef z. van L. J Zoet en J. C. van Klink. Johannes Antonius Franciscus z. van J. G. v. d. Vlugt en A. E. Beumer. Helena Cornelia d. van J. v. d. Hoorn en C. J. van Zanten. Ondertrouwd: Lambertus Hendri- cus Hoogenboom jm. 25 j. en Cornelia van Hameren 24 j. Gehuwd: Jacobus Johannes van der Putten jm. 25 j~. en Cecilia Maria van der Meer jd. 20 j'. Reinerus Cornelis Johan Peeuw jm. 26 j. en Petronella Helena Ma ria Groen in 't Woud. bodegraven Jubileumfeesten. Het programma van de tweedaagsche Oranjefeesten is dezer dagen uit de pers gekomen. We zullen dit in kleine trekken publiceeren. Allereerst zal op 31 Augustus om 7.30 v.m. de re veille geblazen worden door onze muziek- vereeniging „Crescendo". Dit zal geschie den vanaf den toren. Om half acht zal dit zelfde orkest een muzikale rondgang door ons dorp maken, waarna om half tien de Wijdingsamenkomst zal gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk aan de Markt. Spre ker is de hooggel. heer prof. dr. K. Dijk van Zwolle. Des middags om twee uur wordt de groote Historische Optocht gehouden „Het Oranjehuis in de Geschiedenis der Neder landen". Uitgebeeld worden alle vorsten uit het Oranjehuis. Te zijner tijd zullen we hierop nog nader terugkomen. Om 8 uur 's avonds is er avondfeest op de Nieu we Markt. Er wordt o.m. een concert door „Crescendo" gegeven en verschillende films zullen er worden vertoond. Donderdag 1 September begint men om 9 uur met een muzikale rondgang door ons dorp, ditmaal door „Soli Deo Gloria". Kwart over tien is er op de Nieuwe Markt ringrijderij voor pai-en. Des middags om half drie is er dan een groote Oranje-kinderoptocht, waaraan door leerlingen van alle' scholen in onze ge meente wordt deelgenomen. We zullen dan minstens 14 praalwagens- te zien krij gen, voorstellende de verbondenheid van Nederland en Oranje etc. etc. 's Avonds is er een gondelvaart op den Rijn en een groot schitterend vuurwerk ter hoogte van het „Roode Dorp" en uitnemend te be zichtigen vanaf de Zuidzijde. Het comité verzoekt ieder, zich tijdens het opstellen van de optochten niet op de nieuwe markt te begeven en te willen medewerken aan alle ordemaatregelen, die het welslagen van het feest mogelijk maken. We raden onze lezers aan zich tijdig van een programmaboekje te voorzien. Het bevat een uitvoerige beschrijving van den historischen optocht en een nauwkeu rige omschrijving van alle programpun ten. De prijs is slechts tien cent. Het boejke is onmisbaar voor het goed volgen van den optocht. Handelsregister K. v. K. Opgege ven handelszaken: Drukkerij Groo- tendorst, Wilhelminastraat 84, Bodegra ven, vereffenaar: A. Grootendorst, Zwam- merdarii. Wijzigingen: Fa. van der Heijden, Brugstraat 9, Bodegraven, uitgetreden als venn. A. v. d. Heijden, de zaak wordt voor eigen rekening voortgezet door H. J. Th. V. d. Heijden. N.V. Bodegraafsche Waterleiding, Spoor straat 16, Bodegraven; de zaak is in liqui datie getreden. Liq.: Z. J. van Ninaber v. Eyben, Bodegraven. L. Hortensius Sr., Noordstraat 29, Bode graven, uitgetreden E. L. Hortensius Sr., de zaak is omgezet in een vennootschap onder Firma. K. de Graaf's Brandstoffenhandel, Rijn kade 3, Bodegraven, uitgetreden venn. K. de Graaf. De zaak wordt voortgezet voor eigen rekening onder denzelfden naam door C. de Graaf. Zwemdemonstraties. Bij de opening van het nieuwe zwembad in Mei 1.1. kon den wegens het slechte weer de zwemde monstraties niet worden gegeven. Deze zwem- en springdemonstraties zullen nu heden gegeven worden. Door onze plaats- genooten zal zoowel aan het snel- als aan het schoonspringen worden deelgenomen. Verder zal de kampioen schoonspringer van Nederland, de heer Schatens uit Am sterdam voor ons demonstreeren. Ontslag aangevraagd. De Directeur van het P.T.T.-kantoor, de heer J. van der Veen, is voornemens om wegens gezond heidsredenen eervol ontslag uit den dienst aan te vragen. hazerswoude Brandwaarborg-maatschappij. Op Donderdag 25 Augustus j.l. werd de alge- meene vergadering gehouden van de On derlinge Brandwaarborg-Maatschappij „Ha zerswoude-Koudekerk" gevestigd te Ha- zerswoude. De vergadering was slechts ma tig bezocht en werd geleid door den voor zitter, den heer R. Dorrepaal. Deze opende de vergadering met een woord van welkom en bracht vervolgens verslag uit over het afgeloopen boekjaar, waaraan wij het volgende ontleenen. Aan het einde van het boekjaar per 30 April 1938, waren verzekerd 286 posten met een verzekerd kapitaal van 3.376.284. De reserve der Mij. bedraagt na toevoe ging der winst over het afgeloopen boek jaar 82.108.46 en het waarborg-kapitaal of inlegpremiën 9.512.52. Aan brandschade werd uitgekeerd 3.86.50, terwijl de onkosten verder in to taal hebben bedragen ƒ2.494.66. Aan in terest werd ontvangen 3.341.12 en aan omslag-premiën 2.457.31. De aan de beurt van aftreding zijnde le den v. h. bestuur de heeren R. Dorrepaal, N. Koot, M. Maat en K. de Jong Bzn. wer den met groote meerderheid van stemmen herkozen. Na een geanimeerde rondvraag werd de vergadering op'de gebruikelijke wijze ge sloten. hoogmade Propaganda-avond V.C.H. Zooals aan gekondigd, werd op Woensdag 24 Aug. 1.1. een propaganda-avond gehouden, om de als het ware inslapende Voetbalvereeni- ging. V.C.H. weer nieuwe levenskracht te schenken. Want dat kan men toch niet over zich heen laten gaan. De belangstelling was, gezien een iri de omgeving plaats vindend Jubileumfeest, bevredigend en de aanwezigen zullen zeer zeker veel van dezen avond hebben mede genomen in het belang der R.K. sport en als gevolg daarvan ook voor V.C.H. Om pl.m. 8.30 uur opende de voorzitter deze vergadering op de gebruikelijke wijze en sprak een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen, de hoop uitsprekende, dat deze avond zou leiden tot groei en bloei van V.C.H., als gevolg ook van de begees terende woorden van den heer Hoogervorst, secr.-penn. en compt.-leider der D.H.V.B., die zich zoo gaarne voor dezen avond had beschikbaar gesteld en die hierna het woord kreeg. Sport, volgens spr., moet bestaan niet alleen in een stad, maar ook in het kleinste dorp. Het is als het ware een van de he- dendaagsche sociale en ook, indien goed beoefend, beschavende noodzakelijkheden. Hoogmade heeft nu al vanaf 1932 een sportvereeniging, waarin de jeugd en ook zelfs nog de ouderen zich hebben vermaakt en gestreden om de voetbal-eer. En moet deze vereeniging nu weg. Neen, dat gaat niet, daar is de geest van de Hoogmasche jeugd nog te frisch en te sportief voor. Maar niet alleen de geest maakt een ver eeniging groot; er is ook wat slijk der aarde noodig. Dit is er, als naast de contributies, die vooral trouw moeten worden betaald, en de entreegelden, ook binnenkomen de giften van de donateurs, die bijv. 5 ct. één sigaar) per week offeren en daar voor gratis toegang tot de wedstrijden hebben. Ouders, steunt de R.K. sport, het is uw belang, want het Is het belang van uw kinderen! Spreker sprak ook nog een woordje tot de kleinen, de Benjamins in de sport. Aan hen behoort de toekomst. Zij moeten de groote steunpilaren van de R.K. sport wor den. Oefent u nu reeds door sportief te spelen, u steeds neer te leggen bij de beslissingen van de aangewezen scheids rechters. Vroeg geleerd is oud gedaan, en, wat mis schien bij een oudere niet me'er bereikt kan worden, gaat er bij een jongere spelender wijs in. Laten we dus werken aan den opbouw van de R.K. sport, vooral onder de jongeren. De sport is een vermaak, maar kan tevens voor een goede christelijke op voeding zeer nuttig zijn. Volgende week zal door de Voetbalver. V.C.H. een vergadering worden gehouden, ook toegankelijk voor niet-leden. Komt dus allen, sportieve personen van Hoogmade. en ook uit omliggende plaatsen, komt allen en verbroedert u in de sport, maar dan in de R.K. sport. Mond- en klauwzeer. Nadat deze zoo gevreesde ziekte weer geheel was verdwe nen, is zij heden bij een tweetal aange kochte runderen van den veehouder C. J. Disseldorp alhier weer geconstateerd. La ten we hopen, dat het hierbij blijft. Ongeluk. De' heer S. C. Borst alhier had het ongeluk bij het houthakken zich zoodanig in de hand te hakken, dat een tweetal pezen werden doorgesneden en hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. koudekerk De Nationale Jeugdhulde. Evenals vele andere gemeenten in ons land zal ook onze gemeente deel nemen aan de Nationale Jeugdhulde op 6 Sept. a.s. te Amsterdam. Op de morgen van dien dag zullen de verschillende jeugdorganisaties voor een zanghulde bij het gemeenttehuis bijeen- zanghulde bij het gemeentehuis bijeen- toegesproken. Daarna zal de burgemeester aan een deputatie uit de jeugd de gemeente- vlag overhandigen, teneinde die naar Am sterdam te brengen en daar deel te nemen aan de algemeene jeugdhulde op den Dam. Na afloop hiervan zal aan de vlag een her- innerings-teeken gehecht worden. Waarna ze wederom ten gemeentehuize aan den burgemeeste overhandigd zal worden. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert op Dinsdag 30 Augustus a.s. des na middags half acht uur ten raadhuize. Onderwerpen ter behandeling: Voorstel tot wijziging datum ingang benoeming van mej. J. R. Roosendaal ttot onderwijzeres aan de O.L. school, alhier. Credietaanvrage voor een paal met lier voor het droogen van brandslangen. Verzoek van de voet- nalvereeniging „Koudekerk" om subsidie, met voorstel van ourgemeester en wet houders. Uitloting van 4 obligatien van de 4 1/2' geldleening oorspr. groot 7500. Goedkeuring reke.iirgen burgerlijk Arm bestuur en burgerlijk Armhuis over 1937. Voerloopige vaststelling rekening water- 'eidingbedrijf over 1S37. Alsvoren gemeen te-rekening over 193' Wijziging gemeente- begrooting dienst 938. Ned. Roode Kruis. De in deze gemeente gehouden speldjesJag ten bate van het Ned. Roode Kruis, heeft opgebracht f 13.33. langeraaR „Kring de Veenen". Donderdagavond 25 Augustus vergaderde de R. K. „Kring de Veenen" van de L.T.B. in het Patro naatsgebouw te Langeraar onder voorzit terschap van den heer C. Huigsloot ter be spreking van de noodtoestanden in de tuinderijen. Alle af deelingen waren ver tegenwoordigd; voor de Rijkstuinbouw- consulent was aanwezig de plaatsvervan ger de heer Termey. Na opening door den voorzitter en eep welkomstwoord zette de heer Huigsloot het doel dezer spoedvergadering uiteen en zeide, dat men juist verleden week ver gaderd had met den Regeeringscommissa- ris. Daar nu zoo'n vergadering slechts eenmaal in de maand wordt gehouden, en dan nog respectievelijk voor tuinbouw- en sierteelt-aangelegenheden afwisselend, speet het hem wel, dit niet iets vroeger geweten te hebben. Aan de hand van binnengekomen ge gevens werd een duidelijk overzjcht gege ven van de zeer schrale productie wat be treft de snijboonen- en augurken teelt ge durende het afgeloopen seizoen. Uit de cijferopnamen bleek, dat in de Veenstreken de snijboonenoogst varieerde van 50 pet. tot 60 pet. van het normale, terwijl te Roelofarends- veen reeds 20.000 zakken grof minder werden aangevoerd dan vorig jaar. Voorgesteld wordt om nog deze week met het cijfermateriaal naar het Hoofdbe stuur van de L.T.B. te Haarlem te gaan teneinde het hoofdbestuur een goed in zicht te doen geven van den werkelijken toestand. Pastoor Moll uit Nieuwveen waarschuw de de tuinders vervolgens om zich niet te laten verlokken door mooie schijnvoor- stellingen van bepaalde personen, want noch de gemeente noch het Departement zal hieraan eenig gehoor geven: men zou troost zoeken waar deze niet te vinden is. Bij de rondvraag leest de heer Joh. v. d. Meer een ingezonden stuk voor van de afd. Roelofarendsveen van B.B.C. en H.B.G., waarin verzocht wordt een verzoek te richten tot het Hoofdbestuur om te trachten van de Nederl. Siert. Centrale gedaan te krijgen, om onderscheid te ma ken voor inlevering tusschen kweekers op de zwarte grond en kweekers op het zand of op de klei, daar de oogst-opbrengst op de zwarte grond wel 1/3 minder is dan van klei of zand. Na toelichting wordt de noodzakelijkheid van het verzoek ingezien en aldus besloten. Hierna sluiting. nieuwe-wetering Jubileumfeesten. Terwijl op de aan plakbiljetten in groote lijnen de festivi teiten op Woensdag en Donderdag a.s. reeds zijn bekend gemaakt, werden ons door het bestuur van de Oranjevereeni- ging „Eensgezindheid" nog eenige nadere gegeven verstrekt met betrekking tot de feestviering op de beide dagen. Woensdag morgen om 9 uur zullen alle schoolkinde ren, ieder bij zijn eigen school, bijeenko men en vandaar gezamenlijk naar de ringvaart trekken. Om half 10 zullen zij zich inschepen in de aldaar gereedliggen de booten om een boottocht te maken naar de Westeinderplassen. In den namiddag om 2 uur worden op het feestterrein de volgende spelen geor ganiseerd: Meisjes van 6 en 7 jaar: bal en flesschen zetten, van 8 en 9 jaar: haasje- rep-je, van 10 en 11 jaar: waschophan- gen, van 12 en 13 jaar: hardloopen met moeilijkheden. Jongens van 6 en 7 jaar: vlaggen steken, van 8 en 9 jaar: bloempot- loopen, van 10 en 11 jaar: sprinkhaan-loop, van 12 en 13 jaar: ton-kruipen. Donderdag na de optocht met muziek en versierde fietsen, welke vanaf het feest terrein begint, is er voor de leden ring- rijden voor 'paren met paard en tilbury. Daarna ringrijden op fietsen. Vervolgens worden nog andere spelen zooals: hardloo pen met hindernissen enz. gehouden, waar aan ook niet-leden kunnen deelnemen. Na afloop prijsuitreiking op hefc feestterrein. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester P. Hoogenboom. Afwezig zijn de heeren, J..A. Hoogendijk, wethouder en H. L. van Bunningen, beiden wegens verblijf in het buitenland. Waterln in geheime zitting Daar de deskundige inzake waterleiding zaken de heer Ing Droogendijk aanwezig is wordt besloten eerst over te gaan tot behandeling van punt 5 der agenda: Bespre king waterleiding concessie te verleen en aan Bodegraven. De bespreking betreft een nadere door de gemeente Bodegraven ge dane aanbieding. Besloten wordt in geheime zitting over te gaan. Na heropening dei openbare zitting ko men enkele ingekomen stukken aan de orde. Goedgekeurd blijkt te zijn een besluit tot verhuur van de voormalige onderwijzers- woning in den Tempelpolder, terwijl Ge deputeerde Staten dezer provincie tevens hun goedkeuring hebben gehecht aan het besluit tot aankoop van de waterleiding buizen door de gemeente van de N.V. Bodegraafsche Waterleiding voor 21.000. en het besluit tot net aangaan van een re geling inzake tijdelijke watervoorziening door Bodegraven. Een verzoek van de Stichting „Zwembad Bodegraven" te Bodegraven om subsidie, daar ook vele inwoners van Zwammerdam van deze gelegenheid gebruik maken, wordt in handen gèsteld van burgemeester en wethouders met opdracht met dit ver zoek rekening te houden bij het opmaken van de gemeente-negrooting 1939. Voor kennisgeving wordt aangenomen een schrijven van de samenwerkende onder- wdzersorganisaties inzake vermindering .leerlingenschaien. Men acht het niet juist dat de raad terzake adresseert aan den Ministerraad. Als gevolg van een adres van de Neder- landsche Bond van Hotel-, Koffiehuis-, i estauranthouders en slijters te Amster dam wordt besloten voor vergunningen verleend in verband met de viering van het 40-jarig regeeringsjubileum geen rech ten te heffen. Als punt 2 komt m behandeling een ver zoek van Jac. Walraven, caféhouder, alhier, om het sluitingsuur voor de café's in Oud- Bodegraven aan te passen bij de te Bode graven geldende regeling. Aldus wordt be sloten, zoodat de café's aldaar in het ver volg steeds tot 23 uur open zullen mogen zijn, uitgezonderd de Zondagen en Christe lijke Feestdagen. Radiobelasting. Punt 3 der agenda. Vaststelling verorde ning heffing van radiorechten. Geheven zal worden een'recht van 0.25 per strekken de meter voor geleidingen gespannen voor dit doel boven gemeentegrond. Voor een steunpunt aan een gemeente-eigendom zal worden berekend 1.De voorzitter wijst erop, dat deze verordening wordt voorge steld omdat de Minister van Binnenland- oude-wetering Zwemwedstrijden. Naar wij verne men is de belangstelling voor de a.s. zwem wedstrijden, welke Zondag, 28 Augustus a.s. zullen worden gehouden overweldi gend. Het totaal aantal deelnemers be draagt voor de 50 M. schoolslag dames 21; voor de 50 M. schoolslag heeren 50; 50 M. vrije slag dames 3; idem voor heeren 21; 3 x 50 M. estafette wiselslag heeren (3 pers.) 11 ploegen; idem voor dames (3 pers.) 10 ploegen; 50 M. rugslag heeren 20; idem voor dames 23; 3 x 50 M. vrije slag estafette heeren (3 pers.) 16 loegen. Hopelijk zullen de wedstrijden begun stigd worden door gunstig weder. roelofarendsveen Middenstandskhajidelsavffndsohool. Voor de R.K. Middenstands-handelsavond school kunnen zich nog nieuwe leerlingen aanmelden. De cursus vangt begin Septem ber aan. Voor bijzonderheden raadplege men de advertentie in dit nummer. uithoorn HET OPENLUCHTSPEL „DE PRINCELIJKE HAND" Het feit, dat in het. thans meer naar de c-ischen van den tijd als café vermoderni seerde, oude Regthuis te Uithooorn vol gens de overlevering in April of Mei van het jaar 1673 door toedoen van Stadhouder Willem III de verzoening tusschen Cornelis Tromp en Michiel ue Ruyter heeft plaats gehad welke verzoening een eind maakte aan het geschil, dat sedert Augus tus 1666 beide admiralen vafl elkaar ver wijderde is voor de plaatselijke Oranje vereeniging aanleiding geweest zulks als onderwerp voor een te Uithoorn op te voe ren openluchtspel bij gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin te kiezen. De literator en historicus Constant van Wessem, daartoe aangezocht, schreef het openluchtspel „De Princelijke Hand", waar- m hij tevens liet uitkomen hoe in tijden van hoogen nood, /.ooals Nederland in de jaren 1672 en 1673 meemaakte, toen het werd aangevallen dooi Frankrijk, Engeland Munster en Keulen, deze daad van ver zoening, door Prins Willem III bewerkstel ligd, wiens „Princeiijke hand twee handen, die elkaar vijandig waren (die van Tromp en De Ruyter) vereenigde tot eendrachtig sche Zaken hierop aandringt. Voorheen werd 0.50 per aangeslotene ontvangen. In 1937 27.50. De opbrengst na vaststelling der verordening zal zijn f 9.25 per jaar. De heer Linschoten zou het recht voor een steunpunt wel wat hooger willen stellen n.l. op 2.Wanneer wethouder v. d. Poll echter opmerkt dat het toch al een slecht Coreerend bedrijf betreft, blijft het 1. per steunpunt. In verband met den aanleg van den hieu wen rijksweg den HaagUtrecht wordt een verhoogde wegkruising gemaakt in de Goudschestraatweg. De werken zijn reeds geruimen tijd in uitvoering, maar daar de Goudschestraatweg wordt omgelegd, moet een gedeelte aan het verkeer worden ont trokken. Het verkeer wordt dan over het i.'ieuwe weggedeelte geleid. Besloten wordt het betrokken wegge deelte aan het verkeer te onttrekken. Ambtenaar Burgerlijke Stand. Als laatste punt komt aan de orde de be noeming van een ambtenaar van den bur gerlijken stand. Er zijn slechts twee beëedig ce ambtenaren van den burgelijken stand. Dit is te weinig ingeval van ziekte of ver lof. B. en W. stellen voor de ambtenaar ter secretarie D. J. v. Brammen te benoemen tot plaatsvervangend ambtenaar van den bur gerlijken stand. Aldus wordt bij gehouden stemming besloten. Bij de rondvraag vraagt de heer Edel man hoe het staat met de watervoorziening voor wijk D. Aan de hand van de gevoerde orrespondentie geeft de voorzitter nadere inlichtingen. Met den deskundige der ge meente zal deze kwestie nader worden on derzocht. De heer van Leeuwen vraagt of spoedig een regeling is te verwachten inzake be graven ingezetenen uit Alphen aan den Rijn en Bodegraven op de algemeene be graafplaats „Buitendorp" en hoe het staat n.et het verzoek van de Dam- en Schaak club inzake gebruik van het gemeente lokaal- De voorzitter zegt dat beide aangelegen heden spoedig zullen worden afgedaan. De heer Linschoten wil naar aanleiding van het in Oud-Bodegraven gehouden zang en muziekconcours, dat zijns inziens meer v/eg heeft gehad van een kermis een op merking maken. De meerderheid der in woners is tegen dergelijke feesten. Hij hoopt, dat degenen die vergunning tot der gelijke festiviteiten moeten geven met de gevoelens van deze meerderheid rekening zullen houden in het vervolg. De voorzitter zegt den heer Linschoten niet te willen beletten zijn meening uit te spreken. Dit is eenter een aangelegenheid die uitsluitend aan den burgemeester is. Dus in den raad niet thuis hoort. Spr. wil er echter wel op wijzen, dat hem bekend is, dat ook zelfs een A.R. burgemees ter dergelijke festi/iteiten wel toestaat. Een krachtige hamerslag sluit hierover Jaarop de discussie. Waar verder niemand meer het woord verlangt wordt de vergadering hierna door een voorzitter gesloten. samengaan", het land heeft gered: van de vloot hing de afweer van een vijandelijke landing in den rug af. De terugkeer van Cornelis Tromp op de vloot heeft er belangrijk toe bijgedragen, dat de vloot in het jaar 1673 de beslissende overwinningen ter zee behaalde, die Enge land uit het strijdperk deed treden en de Fransche vloot naar haar eigen havens terugkeerde. Door in herinnering te brengen, wat toen door Prins Willem III voor het behoud van het land is gedaan, meende de Uit- noornsehe Oranjevereeniging geen betere bijdrage tot het feast van de Landsvorstin uit het huis Oranje-Nassau, die ons volk legeert, te kunnen geven, daarmee onthul lend „wat aan haar jubileum geeft den zin van eeuwen van Oranjetrouw". Het spel geeft in tv, ee tafreelen een beeld van de gebeurtenissen die leidden tot den twist en de verzoening. Een spreker ver bindt de gebeurtenissen van 1666 en 1673 onderling met een toelichtend woord. Wij brengen nog in herinnering, dat van liet spel, dat te Uithoorn plaats vindt op Koninginnedag 31 Augustus, twee op voe lingen worden gegeven, op het terrein aan de Thamerlaan, 's middags om 3 uur en s avonds om 8 uur. Ten einde de kinderen vanaf de vierde klas der lagere school in de gelegenheid te stellen het openluchtspel bij te wonen, zul len bij de hoofden van scholen kaarten be schikbaar gesteld worden tegen 0.25. Za terdag tusschen drie en half vijf kunnen deze worden afgehaald. Geboren: Franciscus, Matheus, Gerar- dus, z. van J. A. Samson en E. M. H. Ver hagen. zevenhoven Huldebetooging. Door den Burgemees ter is de heer L. J. Bos aangewezen om namens de gemeente deel te nemen aan de huldebetooging op 6 Sept. a.s. op den Dam te Amsterdam, welke huldebetooging in groot verband namens de Rijnstreek zal plaats hebben. Posterijen. Eenigen tijd geleden heeft de Burgemeester verzocht aan den z.g. Hoogendijk een tweede postbestelling in te stellen. Met het oog op het geringe aan tal bestelde stukken is hierop afwijzend beschikt. Eveneens was verzocht om een tweede buslichting in het Noordeind. Dit is in na dere overweging genomen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7