Autovervoer voor personen. VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Loonen der land arbeiders LEIDERDORP Jubileumfeesten. Het programma van de a.s. feestelijkheden ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van H. M. de Ko ningin is in het kort het volgende: 5 Sept. 's Avonds groote feestvergade- ring uitgaande van de Chr. Oranjevereeni- ging in de Ger. Kerk. Spreker is hier ds. J. Schoneveld, Ned. Herv. Predikant te Gro ningen. Medewerking wordt verleend door de Chr. Zangver. „Excelsior", het Ned. Herv. Zangkoor „Hart en Stem" en het, Chr. Salonorchest. 6 Sept. 's Morgens 8 uur koraalmuziek en 2ang voor het plein van de Ned. Herv. school door de Chr. Harmonievereeniging „Devote", terwijl ook hier medewerking verleenen de beide bovengenoemde zang koren en de leerlingen van de hoogste klas sen der lagere scholen. 's Morgens 8.30 uur jeugdhulde te bren gen door plaatselijke vereenigingen. Een deputatie uit deze vereenigingen zal aan het Raadhuis de gemeentevlag in ont vangst nemen en daarmee deelnemen aan het nationaal huldebetoon. Om 9 uur voormiddags volksspelen in het gemeentelijk sportpark „De Munnik", bestaande uit boegsprietloopen, behendig- heidsfietsen, hardloopen met hindernis sen, ringsteken, per fiets en ringsteken per tandem. Ieder boven 14 jaar mag hieraan meedoen. Namiddag 1.30 uur. Nationaal histori sche en allegorische optocht. Het histori sche deel bestaat uit de groepen van Fre- derik Hendrik en Pieter van der Does. Het allegorische gedeelte: het landleven; be staat uit de bruidsstoeten van Kloris en Roosje, een praalwagen „De Oogst" en een praalwagen met de Ned. Maagd en de elf provinciën. Aan de samenstelling van deze optocht wordt zeer veel zorg besteed. De costuums worden hoofdzakelijk geleverd door de costuumhuizen van Schippers te Rotterdam, Mulder te Utrecht en v. d. Lijke te Leiden. 's Avonds 8 uur avondfeest in „De Mun nik" De Leidsche Chr. Harm.-vereeniging geeft hier een populair concert, terwijl ook eenige films worden vertoond. Op het ter- rein zullen diverse attracties aanwezig zyn. 6 Sept. 's Avonds 7 uur optocht van de gezamenlijke vereenigingen die hebben deelgenomen aan de jeugdhulde. De ge meentevlag wordt dan aan het Raadhuis terugbezorgd en en dit is dan het slot van de feestelijkheden. Uitvoerige programma's zullen binnenkort verkrijgbaar zijn. LEIMUIDEN HET ORANJEFEEST. De tweede dag. Ook de tweede dag der Leimuidensche feestelijkheden werd door schitterend zo merweer begunstigd. Des morgens werd het feest weder door trompetgeschal ge opend. Tegen half elf in den morgen begon het steeds drukker te worden; velen wil den getuigen zijn van een der voornaam ste festiviteiten, n.l. het ringrijden voor paard met tilbury. De deelname was bui tengewoon groot: 24 tilbury's. Het was een levendig schouwspel, deze tilbury's steeds maar weer door het dorp te zien rijden. De uitslag van de ringrijderij, waarvoor buitengewoon fraaie prijzen beschikbaar waren gesteld, was als volgt: 1. L. Treur en dame; 2. C. Visser en dame; 3. A. Vos- hart en dame, 4. W. Nelis en dame. Des middags werd begonnen met de volksspelen. Ringsteken voor dames per rijwiel: 1. mej. A. Buskermolen, 2. mej. N. Munster man, 3. M. Straathof. Muiltje loopen voor dames: 1. mej.. D. v. Velzen, 2. mej. C. Boere, 3. mej. A. Zoe temelk. Ringsteken voor heer en per rijwiel: 1. de heer N. Overdevest, 2. de heer J. Kin kel, 3. de heer N. v. Beijeren. Behendigheidswedstrijd voor heeren: 1. W. van Veen, 2. N. Overdevest, 3. C. Over devest, 4. A. de Graaf. Voor deze spelen bestond groote deel name, terwijl het aantal belangstellenden ook groot was. Des avonds begon het steeds drukker te worden; uit alle richtingen stroomden de menschen Leimuiden binnen om het zoo goed bekend staande feest weder mee te maken. In de verschillende café's ging het er lustig toe, in het café van J. Keijzer zorg de Hofenks Band vor goede dansmuziek, terwijl café Sneeboer vele danslustigen trok met het Marrinuci's Accordeon-En semble uit Haarlem. Een schutterend vuurwerk besloot het officieele gedeelte der festiviteiten. Een woord van hulde aan de politie voor de goede orderegeling en een woord van hulde aan het Oranjecomité voor het goed verzorgde programma is hier wel op zijn plaats. De wensch van den voorzitter en van den burgemeester was in vervulling ge gaan. Leimuiden had op vroolijke maar waardige wijze Oranjefeest gevierd. Ongeval met autobus. Gisteravond omstreeks 8% uur vond er een ongeval plaats in deze gemeente, dat gelukkig al leen met materieele schade afliep. Een autobus, welke een aanrijding had gehad, werd voor controle en reparatie overge bracht naar de werkplaats te Leimuiden. Rijdende op den nieuwen weg reed de chauffeur bij het passeeren van een wiel rijder door een kuil, waardoor mede ten gevolge van de plaats gehad hebbende aanrijding een defect in de stuurinrichting ontstond, waardoor de chauffeur de macht over het stuur kwijtraakte en de auto in de sloot terecht kwam. De chauffeur, die zich alleen in den wagen bevond, kwam met den schrik en een nat pak vrij. NIEUWERBRUG Jubileumfeesten. Nieuwerbrug staat aan den vooravond van het feest. Dinsdag zal geheel Nieuwerbrüg vereend zijn en zal weer één der heuglijke feiten van het Oranjehuis en Vorstenhuis worden her dacht. Dat het bestuur der Oranje-Vereeni- ging een prachtig programma heeft samen gesteld is ons reeds gebleken. Ook hebben wij reeds het genoegen gesmaakt tegen-1 woordig te zijn bij één der repetitie's van het openluchtspel. Tijdens dit spel moet het pessimisme verdwijnen en plaats ma ken voor een gulle lach. Wie enkele uren naar hartelust zal willen genieten en lachen, moet zeker op den avond van 30 Aug. in Nieuwerbrug zijn. Drie uur lang alle zorgen eens vergeten en zich verheu gen in het prachtige spel van de speelsters en spelers. Wie dit niet ziet, verzuimt al les. Verder belooft het den geheelen dag animeerend te worden. Namens het be stuur der Oranje-Vereeniging verzoeken wij nog de inwoners der Brandschouwerij ter gelegenheid van dit zeldzame jubileum van H. M. de Koningin, te beginnen met 30 Augustus tot en met 6 September te vlag gen en Oranje te dragen. Vergeet vooral niet ook oranje aan den vlag te doen. Na tuurlijk doen wij hier allen aan mee en zien wij reeds met genoegen den kleurigen vlaggentooi van de huizen tegemoet. Groente-auto te water. Toen de groentehandelaar B. uit Bodegraven met zijn auto vanuit de Nieuwstraat de Sta tionsweg in wilde rijden, nam hij zijn bocht te kort, waardoor de auto met het rech- ter-ach ter wiel weg zakte en boven de sloot bleef hangen. Hoewel de auto een hellende stand had aangenomen, bleven de kisten met groente toch op den wagen staan. Met behulp van balken heeft men de auto weer op den weg weten te krijgen, waarna de auto zijn weg kon vervolgen. In den voet gemaaid. Gistermorgen had de arbeider D. O. alhier het ongeluk bij het grasmaaien zich met den zeis in den voet te maaien. Een diepe wonde ontstond welke hevig bloedde. Na ter plaatse voor- loopig verbonden te zijn heeft hij zich on der geneeskundige behandeling moeten stellen. Vernieling. Door den rijksveldwachter is tegen den jeugdigen A. K. alhier proces verbaal opgemaakt wegens vernieling. De jongen, werkzaam bij den landbouwer V. alhier, had een tweetal eenden, welke aan genoemden landbouwer toebehoorden, doodgetrapt en toen verstopt. NIEUWVEEN Gevestigd: A. J. Veenman uit Utrecht H. B. Schouten uit Haarlem- merliede. Vertrokken: A. Hoornman naar Mijdrecht B. A. O vermeer naar Am sterdam H. de Vries naar Hoensbroek. OUD-ADE HET ORANJEFFEEST Al weer sinds vijf jaar wordt er elk jaar feest gevierd op Oud-Ade niet alleen door de inwoners van Oud-Ade, maar door bijna de geheele omgeving. Want het feest van Oud-Ade heeft een goede klank bij de menschen, omdat het uitmunt door gezel ligheid, gemoedelijkheid en.... door mooi weer. Het is een goed idee geweest van het bestuur om speciaal een mannetje te be lasten met de regeling van het weer! En de goede persoon is gekozen ook, iemand die veel bidt blijkbaar, want nu al vijf jaar lang is het gedurende het feest te Oud- Ade prachtig weer geweest, hoezeer de natuur ook verstoord was. En dit jaar heeft Weer geen uitzondering op den regel ge bracht. Het heerlijkste zomerweer ver hoogde nog de gezellige en feestelijke aan blik van de vele vlaggen en men zag dan ook niets anders dan blij-glunderende ge zichten. Reeds vroeg begon de dag en zoo als gewoonlijk, voor de jeugd. Om pl.m. 9 uur trokken de schoolkinde ren bevlagd en met oranje omhangen on der de vroolijke tonen van de muziek in optocht door het dorp, er meteen ook bij de ouderen de stemming inbrengend. Het doel van dezen tocht was het feesttereein, waar het feest als het ware werd geopend door het gezamenlijk zingen van het Wil helmus, het lied dat vooral dit jaar zoo veel en met gevoel zal worden gezongen. Na deze voor de kinderen zoo ongewone wandeling, die echter, blijkens de stem ming, uitstekend had voldaan, werden alle kinderen in de op het veld staande con sumptietent onthaald op wat der kinderen is: limonade, chocol^e e.d., hetgeen na tuurlijk geweldig in den smaak viel. En hierna kwam voor de kleintjes 'pas eigenlijk „het" feest, waarnaar ze reeds weken lang hadden uitgezien en waarvoor ze zich geoefend hadden, zeker zoo goed als een renner zich oefent voor de a.s. kam pioenschappen. Ze wisten elkanders krach ten ongeveer, doch met des te méér vurig heid werd er gestreden om de vooraf aan gevoelde winnaars er nog uit probeeren te "werken. Het was een eenig gezicht om vooral de kleinsten met verbeten gezichten te zien werken, aangemoedigd door de an dere kinderen. Dit is het mooiste werk van de feestcommissie. Zeker het vergt veel ar beid, maar de resultaten zijn er dan ook tenvlotte mee in overeenstemming. De uit slag der verschillende spelen was: Meisjes le klas: Ringwerpen: le pr. Dora v. d. Werf, 2e pr. Bep v. d. Geest Wn., 3e pr. Fietje van Schie, 4e pr. Leni v. d. Berg. Jongens le klas: Ringwerpen: le pr. Hein Pennings Jac.zn., 2e pr. Henk Pennings Cor.zn., 3e pr. Leen Schrijvers, 4e pr. Jacques Wisse. Meisjes'2e en 3e klas: Vlaggen- marsch: le pr. Jo Bartels, 2e pr. Alie v. d. Geest, 3e pr. Mina Straver, 4e pr. Jo Pennings. Jongens 2e en 3e klas: Vlaggen- Te Langeraar, Nieuwveen, Zevenhoven, Nieuwkoop en Aarlanderveen. Zooals wij vorige maand berichtten, wa ren de drie samenwerkende landarbeiders- organisaties (n.l. de Kathol., Christel, en Neutrale) het niet eens geworden met de landbouwers in bovengenoemde gemeenten over de loonen, waarover het contract in Maart afliep. Toen is op grond van een der vele Crisis- Organisatie-beschikkingen, verplichte arbi trage opgelegd, met aanwijzing van mr. G. C. J. D. Kropman als arbiter. 29 Juli had ten gèmeentehuize te Ter- Aar een conferentie plaats met afgevaar digden der organisaties en een aantal land bouwers onder leiding van den Rijksbe middelaar dr. Josephus Jitta. Belangheb benden werden hier gehoord en in de ge legenheid gesteld, hun bezwaren en wen- schen schriftelijk en mondeling kenbaar te maken. Oorspronkelijk gold een weekloon voor vaste arbeiders van 17 en een uurloon van 0.27^ voor losse arbeiders, met een verhooging tot 0.32 voor met name ge noemde werkzaamheden. Nieuwkoop sloot een nieuw contract met een weekloon van f 18.losse arbeiders ƒ0.30, en 5 cents meer voor bepaalde werkzaamheden. In ZevenhovenNieuwveen wenschten de afd. van de L.T.B. en Holl. Mij. van Landbouw bij het oude contract te blijven, hierby uitgaande van de veronderstel ling, dat, wanneer de loonen voor volwas sen landarbeiders te hoog zouden worden vastgesteld, de werkgevers slechts jeugdige arbeiders in dienst zouden nemen, waar omtrent in de collectieve contracten elke bepaling ontbreekt. Uit overweging, dat gebleken is, dat on juist is de bewering, als zouden de werk gevers, die weigeren de contractloon en te betalen, de meeste arbeiders in dienst heb ben en overeenstemming alleen zou zijn be reikt met z.g. kleine werkgevers, en ver der, dat blijkens de desbetreffende jaar verslagen de algemeene toestand der land bouwbedrijven hier niet achteruitgaande is, en de in de genoemde collectieve overeen komsten bepaalde loonen, mede in verband met de loonen in het landbouwbedrijf der omgeving, den arbiter billijk en economisch mogelijk voorkomen, is bepaald, dat in ge noemde gemeenten de minimumloonen zul len zijn: voor volwassen vaste arbeiders 17 per week, voor losse arbeiders 0.27 per uur en voor hooibouw, oogstwerkzaam- heden, dorschen en kunstmestzaaien 0.37 y, per uur. Deze loonen gelden vanaf 30 Juli 1.1. tot 1 Mei 1939. marsch: le pr. Arie van Leeuwen Jac.zn., 2e pr. Sjaak v. d. Geest, 3e pr. Piet van Klink, 4e pr. Wim v. d. Geest Chr.zn. Jongens 4e en 5e klas: Zakloo- p e n: le pr. Koos v. d. Poel Janzn., 2e pr. Kees van Leeuwen Gzn., 3e pr. A. Olyer- hoek, 4e pr. G. Roos. Meisjes 4e en 5e klas: Blokjes- rapen: le pr. Annie Zoetemelk, 2e pr. Annie van Schie, 3e pr. Leni v. d. Geest, 4e pr. Coba v. d. Geest. Jongens 6e en 7e klas: Blaas- trappen: le pr. Jan v. d. Poel Janzn., 2e pr. P .v. d. Werf, 3e pr. Koos v. d. Poel Dzn., 4e pr. Leen v. d. Fits. Meisjes 6e en 7e klas: Slofloo- pen met hindernissen: le pr. Mien v. d. Hulst, 2e pr. Annie v. d. Geest W.d., 3e pr. Truus v. d. Wereld, 4e pr. Cor- rie v. d. Werf. Nog terwijl deze spelen aan den gang waren hadden zich op een ander gedeelte van het terrein de deelnemers(neemsters) aan het ringrijden verzameld. Dit spel, hoe oud het ook is, verheugt zich hier op het platteland nog steeds in een zeer groote be langstelling, en geen wonder! Hier immers wordt getoond wat er van een simpel wa gentje op twee wielen te maken is en hoe men, indien men zijn paard in z'n macht heeft er als het ware van alles mee kan doen. Het is geen krachtsport en toch is het bewonderenswaardig voor een oninge wijde. De versiering der verschillen- rijtuigen was zeer mooi en het bestuur had werkelijk moeite de prijswinnaars aan te wijzen. Het waren: le pr. D. v. d. Poel met een door hem vervaardigd schip.... op wielen. Werkelijk een schitterend stukje werk. Het kon echter niet met 't ringrij den meedoen. 2e pr. Jan v. d. Hulst Dzn., 3e pr. W. Waayer, 4e pr. G. Versteeg. De prijswinnaars van het ringrijden wa ren na spannende kamp: Heeren: le pr. Kees Heemskerk Czn., 2e pr. J. v. d. Geest Jzn., 3e pr. A. v. d. Mey en 4e pr. P. Olyerhoek. Dames: le pr. Marie v. d. Geest P.d., 2e pr. Ploon v. d. Geest P.d., 3e pr. Ali v. Tol en 4e pr. Kee v. d. Geest B.d. Na deze eigenlijke hoofdwedstrijd, die natuurlijk de grootste belangstelling trok, vonden weer enkele spelen plaats voor de jongeren en wel tobbetje steken voor jon gens van 13 tot 17 jaar en ringrijden op de fiets voor meisjes van denzelfden leeftijd. Bij de jongens was het natuurlijk het mooist, want bijna allen haalden een keer een nat pak tot groote vreugde van be langstellende, doch in het geheel geen me delijden hebbende toeschouwers. Winnaars werden hier: le pr. Chris v. d. Geest Wzn., 2e pr. Chr. Verschie, 3e pr. Gerard v. d. Hulst, 4e pr. André v. d. Werf. Intusschen hadden de meisjes zich echter danig geweerd en na veel vallen en opstaan waren }iier de winnaressen: le pr. Kee v. d. Poel D.d., 2e pr. Martha Opdam, 3e pr. Lena v. d. Geest B.d. en 4e pr. Marie Wisse. En nu kwam de clou van het feest, n.l.: Wie vangt de kwartel? voor dames van 16 RAPPORT VERSCHENEN. Commissie, ingesteld door den Bond van Bedrijfsautohouders, zet haar zienswijze uiteen. Verschenen is het rapport van de com missie voor het auto-vervoer personen, onder voorzitterschap van den heer mr. P. J. Oud, ingesteld door den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland (com missie-Oud). Wij ontleenen aan dit rapport, dat vele door het bedrijfsleven wenschelijk geachte wijzigingen in het R. A. P. bevat, het vol gende: Zonder ook maar iets tc kort te doen aan de bestaande R. A. P.-commissie, meent de Commissie-Oud, dat het ge- wenscht is, dat zoowel de commissie voor de vergunningen als de rijksverkeersin spectie voorgelicht wordt door een bedrijfs- commissie. Zij stelt zich voor, dat de leden van deze commissie door den minister be noemd worden op voordracht van de or ganisaties, terwijl de wenschelijkheid naar voren treedt, dat ook een bedrijfseconoom in deze commissie benoemd wordt. Als algemeene regel geldt zoowel bij het verleenen eener geregelde als eener tijdelijke vergunning, dat niet meer dan één ondernemer hetzelfde traject bedient, tenzij de exploitatie van dien onderne mer aanleiding is, om ook nog een ander tot het vei*voer op het reeds bezette tra ject toe te laten. Bezwaar bestaat tegen het beroepsrecht van den rijksinspecteur. Wat betreft het concurrentie aandoen van een interlocalen dienst aan een loca len (dus z.g. stadsdienst), zou het raad zaam zijn, indien, wanneer dit mogelijk is, beide niet langs dezelfde route in de stad Nu alom het bezwaar wordt gehoord, rijden. dat richtlijnen voor de rijksinspecteurs ontbreken, wordt voorgesteld, dat na ad vies van de bedrijfscommissie de alge meene richtlijnen worden vastgesteld, volgens welke de r.ksinspecteurs deze vergunning moeten geven. Wat de incidenteele toerwagenritten betreft, diene het volgende: Zoowel bij de organisatieritten, als. bij de z.g. gezelschapsritten wordt den laat- sten tijd wel afwijzend beschikt. Dit standpunt is volgens de commissie onjuist, omdat het streng doorgedacht alle groote toerwagenritten onmogelijk maakt. Wanneer het vaststaat, dat men te doen heeft met het verhuren van den geheelen autobus aan een gezelschap, waarbij dan de ondernemer lijdelijk is en men tot hem komt met een aanvraag, dan ware steeds de toerwagenrit toe te staan. De commissie zou voor de toerwagens wenschen voor te stellen: geen verande ring in de bestaande negatieve definitie, onderscheiding in regelmatig wederkee- rende toerwagenritten en incidenteele toerwagenritten en vergunningverlening door de rijksinspecteurs. Taxi's en huurauto's. De commissie meent een suggestie naar voren te moeten brengen inzake het weren van die bedrijfsvormen, welke zich kun nen onttrekken aan alle sociale voorschrif ten, zooals chauffeurscombinaties. Deze bedrijfsvorm zal steeds een bron van moeilijkheden blijven opleveren bij eiken te treffen maatregel, ter ordening en sa- t/m 99 jaar. Onbedaarlijk is hier gelachen. In het dagelijksch leven heel kalme moe ders huppelden hier met een potsierlijk masker op over het veld, op zoek naar de kwartel, in de plaats waarvan echter dik wijls een der commissieleden of deelneem sters het moesten ontgelden en „gepakt" werden. Na lang vangen echter werd de uitslag vastgesteld als volgt: le pr. Mevr. C. v. d. Poel Duivenvoorde, 2e pr. Nel v. d. Geest P.d., 3e pr. Ploon v. d. Geest P.d. en 4e pr. Pietje Verhaar. Met dit al liep het nu al aardig op den avond aan en daar moest het bestuur het nu van hebben. Want niet alleen de om geving, maar juist vooral de oud-inwoners van Oud-Ade komen op zoo'n dag, en daar om had het bestuur gedacht ter gelegenheid van het a.s. Regeeringsjubileum van onze geëerbiedigde Koningin een speciale wed strijd voor die Oud-Adenaren of Oud- Adeneezen te organiseeren en wel een Huldigingswedstrijd, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. Weer voor-zien van een potsierlijk masker moest men een krans om een paal werpen, waarop het portret van H. M. stond geschilderd. Een moeilijk karwei, maar des te zoeter de over winning. Prijswinnaars waren hier: le pr. G. Heemskerk, Leiden; 2e pr. mevr. G. v. Leeu wen-Heemskerk, Voorhout; 3e pr. Ant. v. d. Geest, Leidschendam en 4e pr. Wed. H. v. d. Star, Hoogmade. Uit allerlei „gehuch ten" dus. Als laatste nummer van het programma was nu de „Tour door Holland, v. Oud-Ade naar Den Haag" voor mann. inw. van Oud- Ade boven de 16 jaar". Dit kan echter niet heelemaal geblinddoekt gebeuren, doch de donkere bril die ze opkregen en de reeds ingetreden duisternis maakten, dat ze toch heelemaal niets konden zien en daarom werd besloten van dit nummer ook een hul digingswedstrijd te maken, waarvan de uit slag (om ruim 9 uur) als volgt was: le pr. Klaas de Graaf, 2e pr. Jaap Hoo- geveen, 3e pr. Cor v. d. Geest Pzn., 4e pr. W. v. d. Geest Jac.zn. Hiermede waren de spelen ten 'einde, behalve dan de daaraan noodzakelijk moe tende volgen: prijsuitreiking, en de feest commissie kon op een dag terugzien, die wel vol werk en zorg was geweest, maar dat door jong en oud werd gewaardeerd. neering van den bedrijfstak in zijn geheel. Ook wenscht de commissie er op te wij zen, dat het haar gewenscht voorkomt, dat op de een of andere wijze per onder neming een minimum aantal wagens wordt voorgeschreven in verband met de grootte van de gemeente, waar het bedrijf wordt uitgeoefend. Het zou gewenscht zijn artikel 17 van het R.A.P. zoo te redigeeren, dat de ver leende exploitatievergunning recht geeft op het innemen van standplaats op den openbaren weg, waarbij B. en W. dan de bevoegdheid hebben standplaatsen te be palen. De bepalingen inzake de keuring, zoo als deze thans bestaan en worden uitge voerd, hebben groote moeilijkheden ge bracht, welke opgeheven kunnen worden door uniforme, voor het geheele land aan genomen regelen. Dit principe mag als van eerste orde be schouwd worden, waarbij men de vraag wie de keuringen verricht, als een van de tweede orde kan achten. Verhuurbedrijf zonder chauffeur. De B.B.N. heeft als onderdeel van zijn commissie voor het beroepspersonenver- voer een commissie voor het verhuurbe drijf zonder chauffeur ingesteld, welke commissie reeds verschillende maatrege len heeft getroffen. Deze commissie heeft een keuringsre glement goedgekeurd. Reeds heeft een aantal ondernemers zich aan deze keuring onderworpen en de B.B.N. heeft besloten, dat aan deze onder nemers een bord zal worden uitgereikt met den tekst „Verhuur zonder chauffeur, erkend door en onder controle van den B.B.N.". Door plaatsing van dit bord is de onder nemer gebonden al zijn wagens aan een regelmatige keuring te doen onderwer pen, terwijl dit bord alleen wordt uitge reikt, indien de ondernemer kan aantoo- nen, dat zijn wagens tegen wettelijke aan sprakelijkheid zijn verzekerd. Voorts meent de commissie, dat ver- keersveiligheidseischen dienen te worden vastgelegd, waarbij het gewenscht is de eischen van periodieke keuring alsmede de verzekering tegen wettelijke aanspra kelijkheid algemeen te stellen, terwijl verder eischen gesteld moeten worden, welke direct correspondeeren met de be trouwbaarheid van de voertuigen uit het oogpunt van algemeen belang voor de be volking. Eigen vervoer. De commissie heeft zich beraden of het gewenscht is, het eigen vervoer vrij te stellen van inschrijving. Zij meent echter, dat het aanbeveling verdient de inschrij ving te behouden. De inschrijving voor het uitvoeren van eigen vervoer geschiede op daartoe tot de commissie voor de vergunningen gerichte aanvraag ingevolge besluit van die com missie. Ten slotte wordt de wensch geuit, dat de nieuwe wet het bedrijf zal verlossen van den wankelen overgangstoestand en dat zij het de vastheid zal geven, waaraan het juist in dezen tijd van de talrijke ver voersmogelijkheden zoo dringend behoef te heeft. Het feest echter begon nu pas goed. Ge zelligheid, drukte, muziek, dansen, alles door elkaar en bij elkaar tot lang na mid dernacht. Rijk en arm, jong en oud trok hier met elkaar op en geen wanklank ver stoorde dit feest. Het was weer een feest Oud-Ade waardig en degenen, die er kwa men, zullen daar weer komen, want er is maar één feest, na het 3 Octoberfeest in Leiden, en dat is het feest te Oud-Ade. ROELOFARENDSVEEN Tentoonstelling Missie Naaikring. In de speelzaal van de Zusterschool zal mor gen, Zaterdagavond, om 7 uur deze ten toonstelling geopend worden. Om 9 uur is er een tijdelijke sluiting, waarna Zondag na de Hoogmis tot half twee en van half drie tot half negen 's avonds de poorten wederom zijn geopend. Op deze tentoonstelling zal op duidelijke wijze worden gedemonstreerd, wat en kele ijverige dames gedurende vele maan den hebben tot stand gebracht in het be lang van de Missie. De voorbereiding tot dit alles heeft hen veel moeite gekost; naar alle richtingen trokken ze uit, en de steun, welke zij reeds van vele plaatsgenooten mochten ontvangen, was voortreffelijk. Bovendien zal Broeder Benedictus, die op het oogenblik in Nederland vertoeft, met een collectie uit het Missie-Museum komen en hiermede een bijzondere en merkwaardige stand verzorgen. Verschillende attracties zullen de bezoe kers veel afleiding ook en gezelligheid be zorgen, zoodat we een bezoek aan deze tentoonstelling een ieder kunnen aanbeve len. ZWAMMERDAM Roode Kruiscollecte. De alhier gehou den Roode Kruiscollecte heeft opgebracht ƒ8.91. Geboren: Alida Maria Gerarda, d. van M. J. Steenbergen en M. A. Blom. Vertrokken: J. Verweij en gezin naar Reeuwijk Mej. B. Th. Dijkzeul naai Bloemendaal Mej. A. A. M. de Vreeza naar Bloemendaal Mej. Cath. N. Semein naar Berkel en Rodenrijs.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7