RIJNSTREEK VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 OEGSTGEEST DE MIDDENSTAND WEEK MORGEN OM 2 UUR INGEZET „De historie herleeft". „Oegst- geest een sprookje". De politie neemt maatregelen voor een vlot verkeer met het oog op de te ver wachten belangstelling. Toen H.M. de Koningin in 1898 aan het bewind kwam, was onze gemeente nog een vergeten dorpje, met enkele verspreide buurtschappen, verscholen achter groene weide en geboomte. In 1900 werd op initia tief van wijlen burgemeester de Kempe- naers een nieuw raadhuis gebouwd, naar het ontwerp van den bekenden architect Jesse te Leiden, en met de installatie van de Kempenaer's opvolger, wijlen burge meester J. G. M. v. Griethuijsen, werd te vens het raadhuis in gebruik genomen. Se dert dien ging Oegstgeest in een snel tem po vooruit, doch dat heeft en gelukkig niet kunnen verhinderen, dat er veel van het aantrekkelijk is gebleven, zoo niet zelfs toegenomen door den fraaien parken- aanleg, zoodat er nog altijd een bijzondere bekoring uitgaat van het villadorp Oegst geest. Welke Leidenaar ging niet bij tijd en wijle voor een wandelingetje zich vermeyen bij zijn buren. Er is veel veranderd in Oegstgeest sedert de laatste 40 jaar en dit weerspiegelt zich ook in den middenstand. Er is gekomen een krachtige middenstand, die „meegaat met z'n tijd". Bij een gelegen heid als deze de herdenking van het 40- jarig jubileum van H.M. de Koningin komt dat weer zoo duidelijk naar voren. Eiken dag wordt er hard gewerkt aan win kelpuien, gevels en étalage's en tal van ge slaagde metamorfoses zijn reeds te zien. Morgenmiddag 2 uur wordt de midden standsweek aangekondigd door muzikanten in oude kleedij, de klinker zal op het appèl zijn en de „omnibus", het vervoermiddel uit den goeden ouden tijd, zal rijden. De enorme werkzaamheden, verbonden aan den opzet „Hoe het. vroeger was" waren oor zaak, dat van officieele opening moest af gezien worden, daar het den middenstan ders totaal aan tijd ontbrak voor officieele bijeenkomsten. Er wordt niets nagelaten om goed voor den dag te komen, waarmede de middenstand in deze gemeente het bewijs levert, dat men ook terdege begrijpt „hoe het nu moet". Het zal druk worden en naar we vernemen neemt de politie uitgebreide maatregelen voor een geordend verkeer. NOORDWIJK Kapelaan C. Watervis. Gisteravond had het afscheid plaats van kapelaan C. Watervis in het Juvenaatsgebouw, waarbij vooral de jeugd, waarvoor Z.Eerw. in de 6 jaar dat hij hier vertoefde, zoo ontzet tend veel heeft gedaan, vertegenwoordigd was. Als eerste spreker voerde het woord, de heer Jos. de Mooij, wien het zwaar viel thans het woord te moeten voeren nu het betrof afscheid te moeten nemen van ka pelaan Watervis, want wij hebben in den kapelaan voor het Jeugdwerk niet alleen een goeden leider gehad, doch vooral een vriend en deze tweecapaciteiten hebben bewerkstelligd, dat een zoo goede kern is gelegd in de ruim 400 jongens. Ondanks het feit, dat Noordwijk den kapelaan noode ziet vertrekken, feliciteerde spr. kapelaan Watervis toch met zijn benoe ming te Delft en sprak den wensch uit, dat het hem gegeven moge zijn, nog vele jaren met evenveel vrucht in de Wijn gaard des Heeren te werken. Hierna sprak mej. A. de Groot als presidente van de „Hulp in de Huishouding". Zij bracht den kapelaan grooten dank, voor den steun welke „H. in de Huish." steeds van hem heeft mogen ontvangen. De heeren J. Slats en A. Caspers spraken den kape laan toe namens Congregatie en Patro naat, waarbij beiden memoreerden het vele wat de kapelaan voor de jeugd heeft tot stand gebracht. De heer Biljouw sprak namens de kerngroep der K.J.C., de jon gens waarin de kapelaan zoo'n goede grondslag heeft gelegd. Namens de Voet- balvereeniging S.J.C. en de Sportpark commissie werd kapelaan Watervis har telijk dank gebracht voor hetgeen hij vooral in moeilijke tijden voor de R. K. Sport heeft gedaan. Nadat de heer Gra- vendaal namens de R. K. Gymnastiekver- eeniging „Wilskracht" dank had gebracht voor de groote stuwkracht, welke van den kapelaan is uitgegaan om de jonge gym nasten in perfectie te geven waarnaar zij streefden, verkreeg de hoogeerw. heer De ken Borsboom het woord, die dank bracht aan kapelaan Watervis voor hetgeen hij vooral voor het jeugdwerk heeft gedaan. Spr. dankte hem ook voor de vriendelijke omgang in de pastorie en hij hoopte, dat zijn vergeetachtigheid niet zoover door gevoerd zou worden, dat hij zou vergeten, nog dikwijls als gast te Noordwijk te ko men. Nadat aan zijneerw. enkele gedach tenissen waren aangeboden, dankte kape laan Watervis diep onder den indruk al len voor de gewaaroeerde medewerking welke hij hier heeft mogen ontvangen en steeds zal dat in dankbare herinnering bij hem bijblijven. miLiTfliRtcoLonnes hebben altijd voorrang, ook al kruisen zij den voorrangs- weg, waarop rijdt. LEIDSCHENDAM Radio-reductiebons. De Commissie, benoemd uit K. R. O., N. C. R. V. en V. A. R. A., komt Dinsdag 30 Augustus a.s. des avonds tusschen 7 en 8 uur bijeen in Café „De Zwaan" te Leidschendam voor het uitreiken van radio-reductiebons aan werklooze luisteraars. Medegebracht moeten worden werkloo- zenkaart en laatst betaalde kwitantie en eventueel lidmaatschapskaart van een der omroepen. Aan kinderen worden geen bons afgegeven. Cursus Roode Kruis. Bij de plaatse lijke afdeeling Leidschendam van het Ne- derlandsche Roode Kruis wordt met in gang van 15 September a.s. een cursus begonnen voor helpster bij het Roode Kruis. De cursus staat onder leiding van Dr. Reyers. Voor dames boven de 18 jaar bestaat gelegenheid zich schriftelijk aan te melden bij het Secretariaat, Voorburgsche- weg 11. Behalve lessen in E. H. B. O. zullen ook lessen in zieken verplegen gegeven wor den. Dat deze cursus, welke geheel kosteloos gegeven wordt, een groote wissel trekt op de kas der afdeeling, behoeft geen betoog, doch het bestuur rekent er op, dat zeer vele inwoners zich zullen opgeven als lid Qf do nateur. RIJNSBURG Tuinbouw. De algemeene toestand in den tuinbouw is allesbehalve goed. Waar om zou het dan hier beter kunnen zijn. Er zijn dan ook niet anders dan teleurstellen de mededeelingen. Met aardappelen, voor al met onze kleiaardappelen, gaat het slecht. Een noteering van 2 tot 2.50 per 100 K.G. voor goede kwaliteit is te laag. Uien gingen voor ƒ3.60 tot ƒ4.80 per 100 K.G., een matig prijsje, dat onvoldoende loonend is voor de nteler. Bloemkool is in kwaliteit slecht, slechter dan ooit. Voor de zeer weinige goede soort wordt een hooge prijs betaald, van 1522 en voor tweede soort van 612, maar ook deze prijs kan geen bevrediging geven omdat het gewas te slecht is. Waspeen bleef de volle be langstelling hebben en bracht van ƒ4 5.40 per 100 K.G. op. VOORSCHOTEN Ontslagname raadslid. De heer C. Mui- holland heeft zijn ontslag ingediend als lid van den raad. Hij deed in 1935 zijn intrede in den raad als no. 2 van de lijst „Ge meentebelang", daar no. 1 dier lijst zijn benoeming niet aanvaardde. Deze ver- eeniging, opgericht in 1935, bleek al spoe dig last te hebben van verdeeldheid, wat zoo hoog liep, dat men een tweede ver- eeniging oprichtte, geheeten: „Voorschotens Belang". Ook de heer Muiholland behoor de tot de oprichters, doch bleef lid van den gemeenteraad. Naar wij vernemen bo tert het ook thans wederom niet en wil men weer trachten te komen tot één ver- eeniging. De raadsverkiezingen komen we derom in 't zicht! Aanrijding. Gisteravond te 9.15 uur had een aanrijding plaats tusschen een autobus, bestuurd door J. v. d. H. aan den hoek PapelaanVeurscheweg, en een luxe auto met het nummer 41490, die hem voor bij wilde rijden. De luxe auto reed door en veroorzaakte materieele schade. De politie heeft de zaak in handen en stelt een on derzoek in. WARMOND St. Josephsgezellenver. Daar de viee- praeses op vacantie gaat, kan de verplichte bijeenkomst op Maandag a.s. niet door gaan. Wel zullen we Zondag a.s. na de Hoogmis „raad van Commissarissen" houden! Een keurig werkprogramma voor het winterseizoen 19381939 is reeds samenge steld en zal waarschijnlijk in druk worden gegeven. Maandag 12 September wordt het win terseizoen geopend, waarbij het winterpro- gramma zal worden besproken! Dien dag is er tevens bestuursverkiezing, en we rekenen er dan ook op, dat alle leden weer aanwezig zullen zijn!! Ook niet-leden worden verwacht en zijn van harte welkom. Er zijn nog enkele oud „Kruisvaarders", die geen kennis hebben gemaakt met onze mooie vereeniging! Ons ledenaantal be draagt thans 35!!, dat is niet kwaad, maar het dubbele aantal zou mogelijk zyn! Als nu iedere gezel, in dit ons propagan da-jaar (de gezellen bestaan 60 jaar in Ne derland) eens een vriend of kennis mede bracht?? Waar een wil is, daar is een weg! WASSENAAR DE FEESTEN. Om misverstand te voorkomen. Teneinde een misverstand te voorko men meen en wfj goed te doen erop te wij zen, dat de feestweek die heden, Vrijdag, aanvangt, een tweeledig karakter draagt, nJ. een gedeelte dat verzorgd wordt door de W.V.V. en een ander gedeelte dat wij zouden willen aandienen als de traditio- neele feesten der Koningin Wilhelmina Vereeniging waaraan dit jaar in verband met het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin uitbreiding is gegeven. Dat wij schreven over traditie is niet over dreven, immers, met een 30-jarige ervaring is het thans de 28e maal dat de Koningin Wilhelmina Vereeniging het Oranjefeest organiseert. Wij achten het gewenscht deze onderscheiding in feestviering duidelijk vast te stellen, opdat geen verwarring ont sta. De Koningin Wilhelmina Vereeniging heeft geen medewerking verleend by de samenstelling van het programma der W.V.V. maar heeft in overleg met de Chris telijke Oranje Vereeniging het heden ver schenen programma geheel onafhankelijk vastgesteld. Kapelaan Blankers In het R.K. Ver- eenigingsgebouw had gisteravond het af scheid plaats van kapelaan Blankers, die door Z.H. Exc. den Bisschop van Haarlem is benoemd tot kapelaan der St. Liduina- parochie te Haarlem. De zeereerw. heer pastoor C. Tholenaar, die de bijeenkomst leidde heette de talrijke aanwezigen welkom, bijzonder de bonden, vereenigingen en organisaties door en voor wie deze bijeenkomst is belegd. Op hu moristische wijze vergeleek pastoor deze bijeenkomst met een uitvaart en begrafenis om daarna het woord te geven aan wie dat verlangden. Namens de misdienaars trad dan J. Ruygrok naar voren, die in een kort dank woord de gevoelens der misdienaars ver tolkte en den kapelaan dankte voor den prettigen omgang. Als stoffelijk bly'k van dank bood hij een tv eetal boekwerken aan. De heer A. A. de Smit sprak namens de afdeeling Mannen van de Congregatie der H. Familie en wees erop hoe de afdeeling sterk in ledental is vooruitgegaan, zoodat zij van 35 k 40 leden klom tot meer dan 100 Spr. bracht den scheidenden directeur dank en zekerde, dat men hem nooit zal vergjten Spr. bood hierna aan een beeldengroep, voorstellende de H. Familie, alsmede het werk in 3 deelen .Maria's heerlijkheid in de Katholieke Kerx. De heer W. Raaphorst memoreerde het geen kapelaan Blankers als vice-praeses van de St. Josephsgezell en vereeniging heeft verricht. Hij wenschte hem Gods beste zegen en hooptte hem nog meermalen als spreker te zien optreden in de winter uroo- grams. Spreker deed zijn woorden verge zeld gaan van de aanbieding van een Toorop-schilderij, voorstellende Maria Eucharistica. Mej. E. Teein bracht als presidente den dank over van bestuur en leden van de R.K. Vrouwenbond, daarbij aanbiedende een fraaie standaarci-leeslamp. Mej. II. Ruijgrok dankte voor alle greds dat de meisjesafdeeling der Derde Orde had mogen ontvangen en bood nevens goede wenschen een standaard met vogelkooi, waarin een kanarievogel, aan. De heer W. J. Hoogeveen vertolkte de gevoelens van den Raad van Bestuur der St Josephsgezellerivereeniging, van het Zangkoor der parochie en sprak tenslotte ook als buur. Kapelaan Tijssen memoreerde de samen werking met zijn collega. Hij is in woord en daad op bijzondere wijze voorgegaan. Tracht zijn diep devoot, godsdienstig leven te benaderen, aldus spr. Koster H. J. van Veen sprak eveneens een hartelijk dankwoord en wenschte den scheidenden kapelaan Gods beste zegen in zijn verdere priesterlijke loopbaan. Mej. M. Remmerswaal bracht den dank van de zieken ov.'r voor wie kapelaan Blankers altijd goed heeft gezorgd. Nadat namens de plaatselijke pers aan kapelaan Blankers dank was gebracht voor de verleende medewerking, sprak pastoor Tholenaar zijn kapelaan op echt hartelijke wijze toe. Hij dankte hem namens de gansche Parocnie, namens Kerk- en Armbestuur en namens allen voor wie kap. Blankers hier had gewerkt. De scheidende kapelaan, het slotwoord sprekend, bracht allereerst dank aan God voor de wasdom die hij in de afgeloopen 5 jaren geschonken had aan aan het zaad, dat is uitgestrooid. Naast dank aan God is spr. pastoor Tholenaar dankbaar voor zijn pastoraal werk, zijn parochialen omgc-ng, zijn gastvrijheid «n zijn behulpzaamheid in het werk. Achtereenvolgens dankte hij dan hen die het woord gevoerd hadden en voor de daarbij aangeboden geschenken. Hij dankte tenslotte allen die goed voor hem zijn geweest. Spr. verzocht in deze dagen van allen een gebed voor hem om hem daarna op te nemen in de algemeene intentie voor de priesters, opdat hij in zijn nieuwe parochie vruchtbaar moge werken. Met een persoonlijke handdruk namen de aanwezigen den afscheid van kapelaan Blankers. Vermeldt zij nog. dat de verschillende toespraken werden afgewisseld met het zingen van eenige liederen. De zaal was versierd met bloemen en planten, terwijl voorts opgesteld stonden de vaandels van de St. Josephsgezllenver- eeniging, den R.K. Vrouwenbond en de Con gregatie der H. Familie. ZOETERMEER Landbouwtentoonstelling. Op de landbouwtentoonstelling te Gouda, werden op Donderdag 25 Augustus 1.1., aan het vee van het landbouwbedrijf van den heer E. Kahn, alhier, de volgende prijzen toege kend: Kampioensprijzen voor de inzending koeien: le prijs stieren 3 jaar en ouder. Ie prijs melkkoeien 4 jaar en ouder, le en 2e prijs drachtige koeien. 3e prijs melkkoeien 4 jaar en ouder. 2e prijs groep van 4 melkkoeien. Koopt bij hen, die in Uw Dagblad adverteeren 1 ALPHEN AAN DEN RIJN TWEE GEVALLEN VAN KINDER VERLAMMING. Jongetje overleden. Alhier hebben zich gisteren twee ge vallen van kinderverlamming voorge daan. De beide patiëntjes, een 3-jarig zoontje van de familie de J. in de Hooftstraat en een kindje van 9 maan den van de familie van W. in de Raad huisstraat zijn naar het Acad. Zieken huis te Leiden overgebracht. Het jon getjes is intusschen reeds gistermiddag overleden. POSTDIENST TIJDENS DE JUBILEUMFEESTEN P.T.T.-dienst op 31 Augustus a.s. In verband met dc viering van den ver jaardag van H.M. de Koningin op 31 Aug. a.s. wordt de dienstuitvoering op dien dag, voor zoover den postdienst betreft, als volgt geregeld: Het kantoor is voor den postdienst niet later opengesteld dan tot 10 uur. Na dit uur blijft voor busrechthouders de gelegenheid bestaan om zonder betaling van verhoogd recht stukken af te halen tot het op andere dagen geldende sluitingsuur. Voorts zijn de kantoren en poststations op dien dag gesloten voor de behandeling van postwissels (met uitzondering van telegrafische), postbewijzen en quitanties en voor de aanneming van belastingbeta lingen, alsmede voor den pasmuntdienst. Voor de postcheque- en girodienst zullen zij tot genoemd tijdstip alleen geopend zijn, voor het aannemen van stortingen, waar van spoedbehandeling of spoedbericht wordt gevraagd, het uitbetalen van cheques op welker adviezen ten girokantore spoedbe handeling is toegepast of waarvoor telegra fische machtiging tot uitbetaling is ver leend, alsmede voor het doen uitbetalen op reispostcheque-boekjes. Er wordt slechts één brief- en pakket postbestelling uitgevoerd. De eerste buslichting wordt normaal uit gevoerd. De laatste buslichting aan het hoofdkantoor geschiedt om 9 uur v.m. Voor den telegraaf en telefoondienst is het kantoor geoopend als op werkdagen. Dienstuitvoering op 6 September a,s. Op 6 September a s., welke dag als natio nale feestdag ter viering van het 40-jarig regeerings jubileum van H.M. de Koningin is aangewezen, zal voor de uitvoering van den postdienst dezelfde regeling gelden als op 31 Aug. 1938. Wat betreft den telegraaf- en telefoon- drenst zal op dezen dag het kantoor zyn opengesteld als op Zondag, met dien ver stande, dat de openstelling 89 uur wordt verlengd tot 10 uur. De KOMENDE TEESTWEEK De op den Nationalen Feestdag (Dinsdag 6 September) te houden optocht zal om 2 uur precies van het St. Jorisplein vertrek ken, na in de Stevinstraat en de Lemzona- laan te zijn opgesteld. De route is als volgt: Wilhelminastraat, Emmalaan, Hugo de Grootstraat, Jan Nieuwenhuizenstraat, Emmalaan, Wilhelminastraat, Juliana- straat, Prins Hendrikstraat, Stationsweg, Stationsplein, Conradstraat, Hazeveld. Korte rust. Prins Hendrikstraat, Juilanastraat, Brug- gestraat, van Mandersloostraat, Hoofdstraat, Oudshoornsche weg. Draaien Villa „Nuova". Oudshoornsche weg, Hoofdstraat, Aarkade, Bloemhofstraat, van Boetzelaerstraat, Raadhuisstraat, Jongkindt Coninckstraat, Toussaintstraat. Ontbinden op Toussaint- plein. Naar de K.R.O Gistermiddag maakte de afdeeling dames en meisjes var. de Maria-Congregatie onder leiding van den directeur kapelaan C. M. Klaver met een tweetal autotouringcars een excursie naar de nieuwe K.R.O. Studio's in Hilversum. Omstreeks 12.30 uur gistermiddag werd ge start vanaf het kerkplein aan de Paradijs- laan en gereden in de richting Utrecht. De reis werd meegemaakt door een <58-tal meisjes. In Hilversum aangekomen werd het gezeldschap in het gebouw vao de K.R.O. officieel ontvangen en toegespro ken door een der Gidsen, die daarna on middellijk overging om den bezoekers het interieur van het machtige en mooie ge bouw van de K.R.O., dat als een kroon rust op het jaren lange zwoegen en arbeiden van zijn eminenten voorzitter wijlen pastoor Perquin, te laten bezichtigen. Hier en daar werd door dezen gids de noodige explocatie gegeven. Dat het gebouw een flinken omvang heeft en een rijk aantal zalen, ver trekken en kamers bezit, spreekt duidelijk hieruit, dat met de rondleiding minstens enkele uren in beslag werd genomen. De K.R.O. bezit in zijn nieuwe majestiuese gebouw ook een consumptiezaal, welke niet alleen door de dames bezichtigd werd maar waar zy tevens in staat werden ge steld om een „proefje" te nemen van wat daar aan consumptie geboden werd. Nadat zij zich daar het een en ander hadden laten smaken, werd de reis voortgezet naar het nieuwe Stadhuis van Hilversum, dat de excursisten eveneens veel aan architecto nisch schoon te zien bood. Hoewel de cames in deze branche niet als „vak" men sehen kunnen worden aangemerkt wy vertrouwen hiermede niet buiten de regels van wellevendheid te zijn getreden meen en wij uit de gedane „verhalen" wel te mogen concluderen, dat zij ook dit ge bouw als iets moois wisten te waardeeren! Na een langere oponthoud in de bosch- iijke omgeving en jater nog op de uitge strekte heivlakten, waarvan de omgeving daar rijkelijk voorzien is, werd nog een bezoek gebracht aan een speeltuin waar de dames dat spreekt vanzelf gretig gebruik maakten van de vele daargeboden vermakelijkheden. Na nog even den in- wendigen mensch ter plaatse te hebben ge sterkt ondernam het gezeldschap te onge veer 8 uur de terugreis naar Alphen waar het in de allerbeste stemming te ongeveer 9.30 arriveerde. Speldjesdag De gisteren gehouden speldjesdag ten bate van „Pro Rege" heeft 93.40 1/2 opgebracht. Gered. In een onbewaakt oogenblik is gisterenmiddag 'n 5-jarig dochtertje van H. O. aan de Gouwsluische weg in den Rijn gevallen. Het ongeval werd al suoedig op gemerkt door personeel van de firma Bon- da. Twee hunner sprongen onmiddellijk te water en slaagden er in de reeds in zin kenden toestand verkeerende kleine dren kelinge te redden. De smalle straat. Dat de Bruggestraat door haar onvoldoende breedte zich niet meer aanpast aan het drukke verkeer, bleek weer gistermiddag, toen een rij wiel, dat tegen een etalge-ruit was ge plaatst door een passeeernde auto in de ruit werd gedrukt, waardoor deze gedeel telijk werd verbrijzeld. BODEGRAVEN Personalia. Met ingang van Zondag 4 September a.s. wordt de heer J. van Broek, telegrafist en d.d. chef op het station der Ned. Spoorwegen alhier, als zoodanig over geplaatst naar Eist. Melkcursus. De uitslag van de gehou den melkcursus luidt deze week als volgt: A. Verbey 183,5 p., J. A. Hoogendoorn 177,5 p., B. Verboom 183 p., T. Verduin 182,5 pnt.; B. Ruitenburg 166 pnt.; N. v. d. Vis 177,5 pnt., mej. T. van Dam 189,5 pnt.,' C. van Dam 178,5 pnt. Dezelfde jury als de vorige week vervul de haar taak in deze. In het Beursgebouw had de uitreiking plaats der diploma's, vergezeld gaande met een woord van felicitatie van den voorz. der Holl. Mij. Landbouw, terwijl ook mede aanwezig waren enkele bestupursleden van de Landbouworganisatie, o.a. de heeren Brunt, van de Holl. Mij. van Landbouw, A. Veelnturf en J. Koot van den R.K.L.T.B. en C. van Dam van den C.B.T.B. Arm gebroken. Woensdagmiddag was het zoontje van den heer C. met een kros aan het rijden op de Noordzijde. Op een gegeven moment sloeg het wagentje om met het noodlottig gevolg dat het 4-jarig knaapje onder de kros terecht kwam en z n linkerarm brak. Door voorbijgangers werd het jongetje direct naar dokter Ker- pel gebracht, die de eerste hulp verleen de, doch overbrenging naar het zieken huis noodzakelijk achtte. Collecte. De collecte voor het Roode Kruis heeft, naar men ons mededeelde, de som opgebracht van 114,38 Eierenveiling. Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat de eierenveiling in verband met de feesten van volgende week Woensdag reeds Dinsdag 30 Augus tus zal plaats hebben. Geboren: Barend z. van G. Slappen- del en A. Pellegrom Cornelia Catharina d. van J. Rijlaarsdam en J. Hykoop Maria Adriana d. van A. J. van Niekerk en A. M. Alkemade. Ondertrouwd: J. van der Giesen 22 j. en C. H. Hoedemaker 20 j. Gevestigd: J. van der Giesen, ver- pleegsetr, van Amersfoort A. L. Noord- hoek, bloemist, van Sassenheim. Vertrokken: M. J, van Beveren, dienstbode, naar Amsterdam P. de Wijs en gezin, machinist, naar Utrecht L. van der Sluis, dienstbode, naar Zevenho ven M. J. Humme, dienstbode, naar Leiden. KOUDEKERK Getrouwd: Willem Rademaker 33 jaar met Wilhelmina Klazina Groen, 30 jaar Jacob Bijleveld, 23 jaar met Elisa beth van der Meijden, 24 jaar - Jan Hen drik van der Stoel, 28 jaar met Antje Wille, 31 jaar. NIEUWKOOP „Kopje onder". De dames B. en K. hadden per roeiboot een vriendin gebracht op het Meije-pad. Bij het weder instappen vergaten zij het evenwicht in acht te ne men en daar het bootje nog al rank lag, sloeg het om en onze dames maakten bei den kennis met het koele nat. Gelukkig waren er een paar visschers in de naby- heid, die haar konden redden. Geboren: Johanna Antonia, d. van S. H. van Leeuwen en J. J. Freyée. ZEVENHOVEN Paard en wagen in de sloot. Bij den landbouwer V. gingen twee paarden, ge spannen voor een boerenwagen, toen zij even onbeheerd stonden, er van door. Een der paarden kwam in de diepe sloot te recht met de wagen er bovenop. Het beest liep verscheidene verwondingen op en de wagen was beschadigd. Geboren: Cornelis Johannes, z. van S. T. van Veen en Th. A. van Steyn. Neeltje, d. van H. van Wingerden en Cl. Vonk.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6