MGEVING VRIJDAG 26 AUGUSTUS 193? DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 HILLEGOM Verkeersongeluk. Gistermiddag te rond half 6 reed aan de Leidschestraat de heer L. uit Sassenheim met een vrachtauto tegen een betonnen paal op. Door den schok sloeg een in de cabine zittende 14-jarige jongen door de voorruit. Het ventje be kwam hevige wonden aan het gelaat en werd na de hulp van E.H.B.O. en de dok toren Versluijs en Van der Kaaden naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden ver voerd. De chauffeur kwam er goed af; de wagen werd aan de voorzijde zeer geha vend. De Beurs. De Bloembollenbeurs werd gisteren zeer druk bezocht: er werden 201 Beurskaartjes afgegeven. Er was een le vendige handel, vooral in vroege Tulpen en kleinere maten Hyacinthen. Verkoopingen. Gisteravond hadden in Hotel Sistermans ten overstaan van Notaris D. Lodder de volgende veilingen bij af slag plaats: Zeven arbeidswoningen aan den Stations weg nos. 60 t.m. 72 (even) te zamen groot 7 A. 42 c.A. In hoogste bod gebracht op 4550 werden zij op 850 gemijnd door den heer P. Wester alhier. Vijf arbeiderswoningen aan de Haven straat de nrs. 34 t.m. 42 (even), samen groot 5 A. 47 c.A. In hoogste bod gebrbacht op ƒ4800; gemijnd op ƒ900 door den heer J. M. Philippo alhier. Een woonhuis aan de Meerstraat no. 13, groot 77 c.A. In hoogse bod gebracht op ƒ2000; gemijnd op ƒ225 door den heer Sneijders q.q. te Heemstede; gekocht dus voor 2225. Een perceel tuinland met bloembollen- schuur aan de Frederikslaan, groot ruim 1 H.A.; in bod gebracht op 1500; niet ge mijnd. Een perceel tuinland aan de Frederiks laan, groot 1 H.A.; in bod gebracht op ƒ1100; gemijnd op ƒ40 door den heer B. Voges alhier. Combinatie der beide vorige perceelen, staande op 2640, gemijnd op 1400 door den heer J. Hoogervorst te Noordwijker- hout. Een burgerwoonhuis, Meerstraat 154, groot 4 A. 50 c.A.; in bod gebracht op 3100, gemijnd op f 80 door den "heer A. van Zanten alhier. Ten overstaan der Notarissen B. M. Brans te Haarlem en D. Lodder alhier: Zes huizen in aanbouw aan de St. Ja- cobstraat te Zilk nos. 36 t.m. 46 (even), gamen groot 13.19 A. In hoogste bod ge bracht op ƒ11.100; gemijnd op ƒ900 door den heer J. Bos q.q. te Den Haag. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOOTVOVERZICHT. De oogst van de bekende Katwijksche bloemkool is slecht. Er zijn dit jaar hier op tuinbouwgebied al verschillende abnormaliteiten beleefd. Abnormaliteiten in velerlei vorm, wat weersgesteldheid betreft, groei, aanvoer, enz., enz. Maar het meest abnormale is dezen laatsten tijd, we zouden kunnen zeg gen deze laatste drie weken, toch wel be leefd voor wat betreft de bloemkool. De Katwijksche bloemkool is bekend om de kwaliteit. Ze was steeds prima en uit alle oorden van het land ziet men de kooplui hierheen komen om bloemkool, soms spe ciaal om bloemkool. Maar zooals de stand nu was, en nog is, is, zoo zegt men hier algemeen, nog niet beleefd. Het is met dit product meer dan droevig en men moet in de gang van zaken wel eenigszins zijn ingewijd om zich een denkbeeld te kunnen vormen van wat men nu te zien heeft ge kregen. Het gesprek van den dag is over de bloemkool, over de slechte bloemkool. Het is ook in-droevig, wat men thans hierover te hooren krijgt. Waneer men de marktberichten leest, en men leest dan dat de 1ste soort bloemkool van 15 tot ƒ26, soms tot ƒ28.50 per 100 opbrengt, denkt men allicht, dat die bloemkooltelers nu hun slag slaan. Niets is minder waar dan dat. De geldelijke opbrengst valt, op een enkele uitzondering na, bij de tuin ders bitter tegen. Ook met een prijs voor tweede soort van 8 tot 18.40 per 100. Want de groote schadepost is dat de ge wassen, voornamelijk als gevolg van de warme dagen in begin van Augustus, zoo slecht zijn dat er soms tot 50 pet. van de oogst wegens de buitengewone slechte kwa liteit op den akker blijft liggen, stuk ge hakt als zijnde geen eten voor menschelijk gebruik. En wat de warme dagen nog voor goeds overlieten, heeft de erge wind ver der vermoord. De aanvoer van dit product blijft dan ook verre ten achter vergele ken bij andere jaren. Zeker, toen het drie weken geleden anders was en de beste kwa liteit, want toen was ze nog best, ging voor 4 tot 8 per 100, toen gaf het ook geen opbrengst, maar des te treuriger is het dat nu ook de laatste hoop vervlogen is. Ook de late gewassen hebben door het warme en daarna gure weer veel geleden, ook al is men er hier goed afgekomen wat be treft de hevige onweer- en hagelbuien waarvan men in andere streken veel meer dan ons portie kreeg. Met de aardappelen gaat het nog steeds slecht en als gevolg hiervan blijft de aan voer maar matig. Mooie zandeigenhei- mers gaan voor 0.60 tot 0.80 per kist van 25 K.G., maar de meeste aangevoerde rengen niet meer op dan 0.50 tot 0.65, ndat men met de beste kwaliteit zand- nheimers nog geen haast heeft. -peen is geregeld goed aan den prijs. De kwaliteit is best en er is veeral goede vraag. Betaald werd steeds van 6.10 tot 8.40 per 100 bos. Dat is goed loonend. Ook voor waspeen is steeds veel animo en er wordt een flink kwantum gekocht voor ex port. Dat houdt de prijs er aardig op. Per kist van 20 K.G. is de noteering geregeld van 0.85 tot 1.30 naar gelang van kwa liteit. Over de teelt van dit product kan men, over het seizoen gerekend, tevreden zijn. Het is niet uitgesloten, dat de teelt van dit product nog meer zal toenemen ten koste van de vroege bloemkool, die dik wijls teleurstellingen geeft en veel erger afhankelijk is van het weer. Pootuien ko men in matigen aanvoer, en ook de prijs is matig, varieerend van 3.75 tot 4.75 per 100 K.G. Met de boonen, Princesseboonen en Snijboonen is het hier, zooals het wel overal gesteld zal zijn, n.l. het product heeft ontzettend geleden door den sterken wind en gewas en kwaliteit hier vermin derde hierdoor in erge mate. Zelfs de be vredigende prijs kan het moeilijk meer goed maken. Princesseboonen werden ver kocht voor 7.60 tot 12 per 100 K.G. en Snijboonen, die aanvankelijk gingen voor 7.80 tot 12, liepen al spoedig tot 12 17.10 per 100 K.G.. Ook hier zal de prijs moeten goed maken wat aan het gewas ont breekt. Dat is niet gemakkelijk. Maar men ziet het nogal eens dat er uitzonderingen op den regel zijn en sommige tuinders het vrij goed treffen terwijl anderen zoo goed als gen opbrengst hebben. Het is al meer gebeurd, dat de navruch- ten goed maken. Men hoopt er natuurlijk het beste van. Versiering. Door de Oranjever. zal hier een gedeelte van het dorp, de voornaamste straten, versierd worden. De Voorstraat, v. Egmondstraat, Kerkstraat, komen hier voor het meest in aanmerking. In de Voor straat-Noord zullen tusschen versiering van vlaggen, guirlandes enz., dennenboomen in het trottoir geplant worden; een verlichting met lampions zal het effect in den avond nog verhoogen. Zaterdag a.s. zal met een en ander reeds begonnen worden. Gaat dat zien. De te bemachtigen prij zen bij de te houden volksfeesten zullen in de étalage van den heer v. Elk, Kerkstraat, tentoongesteld worden. Het zijn er vele. KATWIJK AAN ZEE Versiering. De bewoners van de Jan Tooropstraat zijn de eersten die zijn begon nen met het versieren dezer straat. Ver wacht wordt, dat zeer velen dit mooie voor beeld zullen volgen. Om gen beker. De jaarlijksche wed strijd tusschen Quick Boys I en Katwijk I om een beker, beschikbaar gesteld voor de Oranjevereeniging, en welke wedstrijd een onderdeel vormt van de jaarlijks te houden Koninginnefeesten door de Oran jevereeniging, zal dit jaar gespeeld worden op Zaterdag 27 Augustus a.s. op het ter rein van Quick Boys aan den Nieuwen Duinweg. Deze wedstrijd trok altijd buiten gewoon veel belangstelling. LISSE Kapelaan A. A. van der Togt. Gisteravond heeft de parochie van de H.H. Engelbewaarders afscheid genomen van kapelaan A. A. van der Togt, die als zoodanig is benoemd te Castricum. Het parochiehuis, dat met bloemen ver sierd was, was goed gevuld met parochia nen. Met handgeklap werd de kapelaan verwelkomd in deze bijeenkomst. De zeereerw. heer Pastoor N. W. Sente- nie zegt, dat hij zijn vacantie heeft onder broken om dezen avond bij te wonen. De vertrekkende kapelaan is steeds geweest een goed kapelaan in het huishoudelijke leven, alsmede in het werk der parochie, gedurende 61/2 jaar. Hij was steeds een voorbeeld voor alle parochianen in het godsdienstig leven. Spr. liet een en ander de revue passeeren. De parochie staat in een bloeitijd en hieraan heeft kap. van der Togt een werkzaam aandeel gehad. Hij was het middelpunt van het vereeni- gingsleven. Spr. besloot met de beste wen- schen voor den kapelaan in zijn nieuwe standplaats. De eerw. Broeder Overste sprak mede namens de Zusters. Spreker bracht hem dank voor zijn priesterlijken arbeid. Bo vendien is U geweest de godsdienstleeraar van de scholen. Wij hebben uw godsdienst onderwijs bewonderd en gij hebt dit steeds aantrekkelijk gemaakt en U leeren kennen als een waardig paedagoog. Zijn grooten dank betuigde spr., hem hiervoor als voor beeld voor hen, die eveneens onderwijs geven. In de harten van de jonge kinderen heeft U een goeden grondslag gelegd. De heer J. Kortekaas, sprak hierna als parochiaan namens allen. Wij schikken ons in het besluit van de kerkelijke over heid, ofschoon wij U niet gaarne missen. De kapelaan heeft veel voor de jeugd over gehad en daarom is U in het bijzonder de kapelaan van de jeugd der parochie. Spr. somde in het kort op al hetgeen Kap. van der Togt heeft gedaan in deze 6 1/2 jaar. U heeft hun meegegeven den levens moed, welke zij hebben van noode gehad. Voor de parochie was U steeds in actie en hiervoor dankte spreker namens alle pa rochianen. Spr. uitte deze dank in een klein offer, hetwelk namens allen werd aangeboden. Mej. Jo Damen sprak namens de dames- congregatie haar dank uit aan den ver- trekkenden kapelaan, spr. bracht dank voor de oprichting van eenige clubs, o. a. retraiteclub en naaikrans, waarna de heer J. Berbee namens de heerencongregatie sprak. Eenige misdienaars hielden hierna een vroolijke samenspraak tot den kapelaan. De heer L. Elferink sprak namens de St. Josephsgezellenvereeniging. Hiervan is U, kapelaan van der Togt, de oprichter geweest 4 jaar geleden. Spreker bracht hem dank namens deze bloeiende veree- niging. De K. J. C. sprak den vertrekkenden Di recteur toe bij monde van den heer A. Hoogervorst. Ook hiervan was U oprichter en U zorgde voor het nieuwe huis en het nieuwe systeem. Groote moeilijkheden heeft U overwonnen voor deze jeugdveree- niging en U heeft resultaten gehad. Dank baar is de K. J. C. voor al dit streven en bovenal voor uwe priesterlijke arbeid. Groote ijver heeft U hierin betoond. Kap. van der Togt sprak een afscheids woord. Maandagmorgen ontving ik mijn benoeming tot kapelaan in Castricum. Met een bang hart had ik deze tegemoet ge zien. In de afgeloopen 61/2 jaar heb ik met de parochianen banden gesmeed, die mij aangenaam zijn. In Castricum kom ik in eén groote parochie. Ik moet nu af scheid nemen van U. Dat het werk van mij vruchten heeft afgeworpen komt ook, doordat ik de volle medewerking heb ge kregen van alle parochianen. Spreker bracht hun hiervoor dank. Op de aller eerste plaats bracht hij dank aan God voor Zijn zegen. Voorts aan den zeereerw. heer Pastoor en aan alle jeugdleiders. De ban den met den parochie worden gebroken, doch een band blijft, n.l. de band van lief de. Deze band zal nog meer versterkt wor den door het gebed, waarin wij allen een zijn en waarin wij aan elkaar zullen den ken. Nadat nog een driewerf hoera en een lang zal hij leven was uitgebracht namen de parochianen afscheid van dezen be minden kapelaan. Geboren: Wilhelmina Geertruida, dochter van P. J. Sprengers en Chr. C. Prins Hendrika Andrea, dochter van H. Kardol en van M. Weij Gerardus En- gelmundus en Johanna Maria, zoon en dochter van F. de Haas en van M. J. van Eteijn Wilhelmus Adrianus Theodorus, zoon van W. Zuiderduin en van P. J. Roe- rade Alida Christina, dochter van P. A. Opdam en van H. M. de Winter Jacobus Abrahams, zoon van A. Wijsman en van A. M. Onderwater. Ondertrouwd: J. A. Snaar, 29 jaar en M. G. de Haas, 24 jaar beiden te Lisse J. Mastenbroek, 28 jaar en M. Boot 25 jaar, beiden te Lisse J. van der Leede, 26 jaar en H. A. Steenvoorden, 23 jaar, beiden te Lisse. Getrouwd: P. L. Geerlings en M. A. Tolido P. C. Borst en A. P. van Eijk. Overleden: Zwaantje Twigt, wedu we van A. Cornelisse, oud 80 jaren. Gevestigd: Mej. C. G. van der Voort van Heemstede ,Mèj. G. A. Westen van 's Gravenhage J. C. Spit van Vriezen- veen Mej. E. de Wit van Heemstede Mej. P. van Stein van Oegstgeest F. H. van den Berg en echtgen. van Haarlem J. C. Vos en echtgen, van Noordwijkerhout. Vertrokken: Mej. A. J. Fransen naar Ter Aar A. B; van Dijk naar Voorhout G. W. Dekker naar Leiden Mej. P. van der Stelt naar Wassenaar G. J. Prijkel naar Roosendaal Mej. G. H. W. Lohmann naar Nijmegen Th. J. van Tol naar Noordwijkerhout Mej. A. G. Dof- ferhoff naar Noordwijkerhout Mej. C. H. Schoorl naar Dénekamp. NOORDWIJKERHOUT Kapelaan de Kleermaker. Gisteravond heeft in café „de Zwaan" het afscheid plaats gehad van kapelaan de Kleermaker, die zooals bekend, naar Schoonhoven ver trekt. Toen om half negen de scheidende priester, vergezeld van pastoor Maas en kapelaan van Egmond de zaal binnentrad begonnen de congreganisten het „Lang zal hij leven" te zingen. De zaal was ge heel met belangstellenden gevuld. We merkten op de besturen van de Hanze, van den Volksbond en zijn onderafdeelin- gen, den Landarbeidersbond en de L.T.B. Dat bijna alle congreganisten aanwezig waren, zal wel voor een groot deel gele gen hebben aan het feit, dat de dames van de oudere af deeling juist terug waren ge komen van een uitstapje naar de H. Land stichting onder leiding van hun scheiden den Directeur. Allereerst nam de zeereerw. heer pas toor Maas het woord. Deze heette de in grooten getale opgekomen aanwezigen har telijk welkom. Spreker zeide, al is het iets droevigs om van iemand die 3% jaar on der ons gewerkt heeft, afscheid te nemen, er is toch iets blij's, wat we aan de opge wekte stemmen van de congreganisten kunnen hooren. Hierna memoreerde de pastoor het werk dat kapelaan de Kleermaker met de groot ste nauwgezetheid en ijver heeft verricht. Dit is ook bekend aan allen, die met hem in aanraking zijn geweest. De kapelaan heeft, wat het parochieleven betreft, aldus spreker, niet alleen veel voor de congre gatie gedaan maar was een trouw huisbe zoeker. De pastoor dankte voor het goede parochiewerk dat de kapelaan heeft ver richt. Nooit heeft hij de gunst van de menschen gezocht; als er nood gelenigd moest worden, was het kapelaan de Kleer maker, die deed wat hij kon. Op de pas torie verliezen we een goed huisvriend en de kapelaan vertrekt als een vriend, die gaarne terug mag komen. Namens de heele parochie dankte pastoor Maas ten slotte voor alles wat kapelaan de Kleer maker had gedaan. Hierna toerd gelegenheid gegeven om eenige afscheidswoorden uit te spreken. Allereerst kwamen de misdienaars aan de beurt; zij boden een mooie vaas als ge schenk aan. Met een handruk namen zij Vee- en zuiveltentoon- stelling te Gouda Voor de derde maal is gisteren op het Veemarktterrein te Gouda de jaarlijksche vee- en zuiveltentoonstelling gehouden, een expositie, die van uitstekend gehalte is geweest. De belangstelling was bijzonder groot. Tegen 245 inzendingen met 459 stuks in 1936 en 574 inzendingen met 888 stuks in 1937, waren er thans 605 inzendingen met 1314 dieren, verdeeld in zeven rubrieken, geregistreerd vee van zwartbont Friesch- Hollandsch veeslag, geregistreerd vee van Groninger blaarkop veeslag, ongere gistreerd vee, vette koeien, schapen gere gistreerd en ongeregistreerd, bokken en geiten en varkens geregistreerd en onge registreerd. In grootst aantal, ruim 700 stuks, waren varkens ingezonden in over eenstemming met den aara van de Goud- sche markt, die zich in het bijzonder ken merkt door den handel in varkens, spe ciaal in fok-varkens. De tentoonstelling nam het heele veemarktterrein in beslag. De kwaliteit van de inzendingen was zeer goed. Uit breeden kring had de streek, waarvan Gouda het centrum is, haar beste dieren ingezonden en de tentoonstelling was daardoor een keurcollectie van hetgeen de veehouderij in dit rayon biedt. Voor kenners waren prachtige inzendingen te bewonderen. De jury kwam tot een alles zins gunstig oordeel. De zuiveltentoonstelling in een lokaal van de kazerne op het marktterrein, had iets minder inzendingen dan vorig jaar, 52 tegen 63 in 1937. De kwaliteit stond op hoog peil, de producenten van Goudsche kaas in deze Zuid-Hollandsche weidestreek kwamen uitstekend voor den dag. In tegenwoordigheid van den heer C. G. Roos, lid van Ged. Staten van Zuid- Holland, van den loco-burgemeester mr. H. P. C. M. de Witt Wijnen, van den heer A. van Wijnen, voorzitter van de Ned. Zui- vel-centrale en vele anderen, heeft des morgens de wethouder van het Marktwe zen, de heer C. H. Koemans, algemeen voorzitter der tentoonstelling, bij ontsten tenis van burgemeester E. G. Gaarlandt, die wegens ongesteldheid niet aanwezig kon zijn, en voor wiens herstel de wethou der de beste wenschen uitsprak, de ten toonstelling geopend en daarbij zijn groote tevredenheid over den belangrijken aan voer betuigd. Namens den Bond van Kaasproducenten heeft de heer A. van Wijnen hulde gebracht aan de organisatoren, die niet alleen de Goudsche markt steunen, maar tevens, afscheid. Hierna las de prefecte van de Congregatie mej. Jo Koster een afscheids speech voor, waarin zij namens de con gregatie dank bracht voor het vele werk dat kapelaan de Kleermaker voor de con gregatie heeft gedaan. Zij memoreerde dat onder zijn Directeurschap de Eucha ristische sectie is opgericht en de Priester- Zaterdag is ingesteld. De hulp in de huis houding heeft ook veel aan de kapelaan te danken, aldus de prefecte. Zij herdacht vervolgens de feestavonden, welke door toedoen van den kapelaan altijd goed ver zorgd waren en sprak de hoop uit, dat God het verdere werk van kapelaan de Kleermaker zou blijven zegenen en dat hij er in moge slagen in Schoonhoven een bloeiende congregatie op te richten. Als geschenk bood zij aan een stel mooie le peltjes en een couvert met nog een ver rassing. Hierna richtte de voorzitter van den R. K. Volksbond eenige dankwoorden tot den scheidenden adviseur namens vak- en onderafdeelingen voor alles wat hij heeft gedaan in het belang van de ver- eeniging. Hij dankte hem voor het mede- organiseeren vein de hulp in de huishou ding en wat er door zijn bemiddeling door de St. Elizabethvereeniging voor de arbei ders is gedaan. Als geschenk bood spreker een mooie leeslamp aan en een schilderij, een reproductie van een schilderstuk van Pieter Breughel. Vervolgens dankte de heer J. v. d. Voet namens de Landarbei dersbond. Spreker memoreerde dat de scheidende geestelijk adviseur op de groo te vergaderingen niet veel sprak, doch op de bestuursvergaderingen steeds gaarne van gedachten wisselde. Onder zijn leiding is zeker de band tusschen L.T.B. en den Landarbeidersbond nauwer geworden. Namens de Hanze dankte de voorzitter, de heer H. Buschmari voor alles wat kape laan de Kleermaker voor de Middenstands- vereeniging heeft gedaan. Deze spreker ziede, dat het mede door toedoen van den scheidenden adviseur het ledental is ver dubbeld de laatste jaren. Spreker vroeg het gebed onder het opdragen van de H. Mis voor de leden en hun gezinnen. Wij op onze beurt", aldus de voorzitter van de Hanze, beloven u niet te vergeten, daar hebben we veel te lang voor samen gewerkt. Als stoffelijk blijk van waardee ring bood spreker een couvert met inhoud aan. Namens den L.T.B. dankte de heer J. v. d. Berg Verdegaal. Deze zeide dat de L.T.B. altijd het zorgenkind van den ka pelaan is geweest van alle vereenigingen, daar vele kweekers het nut van samen werking niet inzien. Spreker hoopte dat dit in de naaste toekomst veranderen zal. Spr. bracht dank voor het vele werk dat zijneerw. verricht heeft voor de L.T.B. en zegde nog een verrassing toe. Vervolgens dankte de pastoor alle aan wezigen voor den avond welke zij kape laan de Kleermaker hadden bereid. Ten slotte nam de scheidende priester het woord om de sprekers te bedanken voor hun waardeerende woorden. Spre ker zeide dat alle dank welke gebracht is terugvalt op hen door wie ze gebracht is. Hij zeide al die jaren met genoegen te Noordwijkerhout geweest te zijn. Wat ik beriekt heb, aldus zijneerw., is tot stand gebracht door Gods hulp en door uw blijde waar op deze expositie het beste bijeen ge bracht wordt en tot leering strekt, de vee houderij dienen, welker eenige kans om door d^ huidige moeilijkheden te komen is de kwaliteit tot het hoogste peil op te voeren. De tentoonstelling is hierna voor het pu bliek opengesteld. Zij heeft een druk be zoek getrokken en mede hierdoor is zij uitstekend geslaagd. Des middags gaven op het industrie-ter rein aan den Rotterdamschen Dijk de lan delijke rij vereenigingen „Gouda Vooruit" te Gouda en „De Gouweruiters" te Wad- dinxveen een fraaie ruiterdemonstratie. In totaal waren voor de tentoonstelling 250 geldprijzen tot een totaal-bedrag van 2000.en bovendien twintig eereprijzen uitgeloofd. O.a. hadden H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana een zilveren medaille beschikbaar gesteld. De eereprij zen zijn als volgt toegekend: Vee. Kampioenstier geregistreerd vee zwartbont Friesch-Hollandsch veeslag: Van Es, Breedijk en de Jong te Waddinxveen (medaille H. M. de Koningin). Kampioenstier geregistreerd vee Gronin ger blaarkop veeslag: L. van Leeuwen te Alphen a. d. Rijn (medaille H. K. H. Prin ses Juliana). Ongeregistreerd vee collectie drie pinken van één eigenaar: M. J. Moons te Haas trecht. Kampioenkoe geregistreerd vee zwart bont Friesch-Hollandsch veeslag: E. Kahn te Zoetermeer. Ongeregistreerd vee kuiskalveren: Gebr. v. d. Berg te Bergambacht. Varkens. Ongeregistreerd beste kwa liteit groep overloopers geschikt voor de mesterij 6080 K.G., kampioen: Huib Re- nes te Bergambacht (twee eereprijzen). Varkens ongeregistreerd beste kwaliteit groep Hollandsche biggen: G. Verdouw te Oude water. Kampioenkoe geregistreerd vee Gronin ger blaarkop veeslag: J. Langeveld te Lisse. Varkens ongeregistreerd beste groep schrammen 4060 K.G.: A. Renes te Berg ambacht en J. Bode te Oudewater. Ongeregistreerd vee zichtbaar drachtige vaarzen met niet meer dan twee breede tanden: L. Honkoop te Stolwijk. Kaas. Goude kaas 36 K.G.: F. de Jong te Berkenwoude, C. van Herk te Ouder kerk a. d. IJsel en W. C. Both te Stolwijk. Goudsche kaas 69 K.G.: Wed. W. J. van Dorp te Berkenwoude. Goudsche kaas 912 K.G.: C. v. d. Herk te Ouderkerk a. d. IJsel en A. G. Grave- land te Stolwijk. Goudsche kaas 1219 K.G.: J. Pons Azn. te Bergambacht. Goudsche kaas zeer zware: G. Oskam te Vlist. medewerking. Hij bedankte nog in het bij zonder den heer v. d. Berg voor zijn hulp voor de congregatie als er gezongen moest worden of een feestavond georganiseerd en nam hierna van alle aanwezigen met een handruk afscheid. Noordwijkerhout heeft weer eens laten zien hoe het zijn priesters in eere weet te houden! 25 jaar raadslid. Wethouder Oostdam herdenkt 2 Sept. a.s. het feit, dat hij vóór 25 jaar als lid van den Raad werd geinstal- leerd en dit onafgebroken is gebleven. We komen op dit jubileum nader terug. Mond- en Klauwzeer. Het eerste ge val van mond- en klauwzeer is in deze ge meente geconstateerd bij het vee van den landbouwer J. W. aan de Kerkstraat, al hier. Laten we hopen, dat het niet dezelfde lijdensweg voor de veehouders wordt als in den vorigen winter, toen slechts een paar veestapels van deze ellendige be- smetttelijke ziekte bleven gevrijwaard. Kippen gestolen. Bij den heer S. aan den duinkant zijn in den nacht van Woensdag op Donderdag een 40-tal kip pen gestolen. De politie stelt een onder zoek in en tracht de onbekende dader(s) op te sporen. SASSENHEIM Personalia. Onze plaatsgénoote Mej.' G. M. Klijn slaagde voor coupeuse. Zij werd door de vakschool „St. Anna" «opge leid. Aanrijding Ter hoogte van de R.K Jongensschool reed de automobilist H. van Achteren op twee voor hem fietsende dames. Een der fietsen kwam onder de wagen terecht en werd geheel vernield. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Het blijft daar een gevaarlijk punt. De nieuwe Rijksweg. Opmerkelijk is het, dat vooral 't zware verkeer de voorkeur schijnt te geven aan den ouden, langeren weg boven den nieuwen. De oorzaak hier van is, naar ons van bevoegde zijde werd medegedeeld, dat de bestuurders het ri sico van pech op den nieuwen weg te groot vinden, daar men dan van alles verlaten staat en hulp zeer lang noodig zal hebben om ter plaatse te komen. Het ligt dan ook in de bedoeling om het stichten van benzinestations, annex repa ratie-inrichting, koffietenten e.d. te bevor deren en op verschillende afstanden tele fooncellen te plaatsen. Geboren: Jacoba Johanna Eva d. van A. P. Jansen en A. W. van Gemert Wil helmina Catharina d. van H. A. Langelaan en C. J. Blokker. Getrouwd: J. Dannijs 30 j. en C. A. Meeuwenoord 24 j. L. W. Berbee 28 j. en G. A. J. van der Zwet 23 j. Vertrokken: A. L. Noordhoek naar Bodegraven Mej. C. J. v. d. Zwaan naar Wassenaar J. Palsgraaf naar Hoorn Mej. M. Jansen naar Haarlemmermeer M. A. W. Mulders naar Rotterdam Mej. M. van Benten naar 's Gravenhage.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 5