RIJNSTREEK foeekhêancl lAiêcy! Vereen, v. Nat. Veiliqheid DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 RIJNSBURG Jubilé. Onder veel belangstelling heeft de heer M. Pieper zijn 40-jarig ju bileum gevierd als onderwijzer, waarvan 36 jaar iiï Rijnsburg en 21 jaar als hoofd der Emmaschool aan de Kerkstraat, vroe ger Smidsteeg. WASSENAAR Brand. De politie ontving telefonisch oericht, dat bij de remise van de H.T.M. een schuur in brand stond. Terstond gin gen de politie en de brandweer er heen, doch aldaar aangekomen bleek, dat per soneel van de H.T.M. reeds met eigen bluschmateriaal het vuur had gebluscht, zoodat de motorspuit geen dienst behoef de te doen. De schuur brandde gedeeltelijk uit. De oorzaak is vermoedelijk, dat door de tocht de vlam in een petroleumtoestel Geboren: Wilhelmina Laura, d. van J. Meijnen en N. L. Westerhuis Yvonne Maria Gertrudis, d. van L. J. P. Smulders en P. M. A. Hellebrekers Theodorus Hendrik Arnoldus, z. van J. T. Looijestijn en J. W. Verhart Leonardus Gerardus Theodorus, z. van P. G. Westgeest en G. van Leeuwen. Ondertrouwd: W. N. Bellekom en L. H. Grohsschedl N. van Leeuwen en M. A. Beijersbergen. Getrouwd: J. L. van Kuijen en A. J. van Spronssen. Overleden: Leonardus Fredericus Jo- sephus Voorham 58 j., echtgenoot van M. Bijmans Marcus Smeulers, 44 j., echtge noot van E. A. Niemansverdriet Herma- nus Petrus van der Haar 70 j., echtgenoot van M. A. W. A. Bresina. Ingekomen: G. M. Boer, N.H., hulp in de huishouding, uit Boskoop, Sophia- laan 3 Th. J. A. Bonink, R.K., verpleeg ster, uit Noordwijk, Eikenlaan 5 J. D. Dresselhuijs en gezin, Rem., zonder beroep, uit Leeuwarden, Stoeplaan 12 I. Drein- höfer, vreemd, R.K., dienstbode, uit Duis burg, Eikenlaan 35 G. Drijfhout, G.K., dienstbode, uit Nijmegen, Lange Kerkdam 40 E. H. van Dijck, R.K., dienstbode, uit Roermond, Wittenburgerweg 148 J. J. v. Heivoort en vrouw, R.K., chauffeur, uit Den Haag, Wittenburgerweg 124 M. M. v. d. Hoeven, geen, zonder beroep, uit den Haag, Buurtweg 113 A. A. Hofman, N.H., zonder beroep, uit Den Haag, Backersha- genlaan 30 Ch. M. Jugovics, geen, vreemd, dienstbode, uit den Haag, Middel weg 13"C. M. Kloosterman, R.K., dag dienstbode, uit den Haag, Havenplein 23 P. S. A. M. v. Meerendonk, R.K., huis houdster, uit Antwerpen, St. v. 's Grave- sandeweg 76 Ch. J. Th. Nieuwenhuij- 7,en, N.H., monteur P.T.T., uit Delft, Corn, de Wittstraat 20 M. Noppe, N.H., dienst bode, uit Noordwijk, Hoogeweg 17 J. J. van de Rivière en gezin, geen, zonder beroep, uit Amsterdam, Jonkerlaan 84 M. C. Scrinerius, (echtgenoote van B. J. Barendse), geen, apotheker, uit Dordrecht, Johan de Wittstraat 30 P. Th. Sies, G.K., melkknecht, uit Rotterdam, Langstraat 36 P. J. Vergouwe, N.H., sergeant, uit Hoek, Kamp Waalsdorp B. G. H. Wilmer, R.K., sergeant four, capit. Jagers, uit Delft, Kamp Waalsdorp G. Wulfsen, G.K., dienstbode, uit Elburg, Prinses Marielaan 8 J. M. A. J. F. LJzermans, R.K., zonder beroep, uit St. Michielsgestel, Pr. v. Wied- laan 10 C. J. v. d. Zwaan, R.K., dienst bode, uit Sassenheim, Jonkerlaan 28 J. Zwartveld en gezin, G.K., zonder beroep, uit Bloemendaal, Prinsenweg 16. Vertrokken: A. M. H. Lommen naar Soest, Heideweg 82 G. A. v. Kloos ter, naar idem M. A. Hilpert naar Duitschland L. P. Dessens naar Vlaar- dingen, Ged. Biersloot 66 F. F. W. Stein- wegs naar Duitschland C. J. de Koster naar Soest, Noorderweg 19 A. D. Lee man naar Den Helder, „Willemsoord" C. M. Leeman geb. Jansen naar Batavia H. F. L. C. Bartels en gezin naar Rheden, Did. P. Hoekstra naar Velsen, Harddra verslaan 2 M. J. Luyke en gezin naar Den Haag, Fuchsiastraat 97 C. J. v. d. Ploeg naar Warmond, Warmundastraat 23 A. M. Rrich naar den Haag, Hollander- straat 4 C. A. Heemelaar naar Voor burg, Oosteinde 45 J. Kool naar den Haag, de la Reyweg 143 L. Kerscher naar Steyr, Oostenrijk G. M. v. Meteren naar Rotterdam, Geersemastraat 15 B H. C. J. Cornelissen naar den Haag, Bleyen- burg 38 A. J. v. Helden naar idem C. L. Kooter naar idem J. W. A. Rese naar idem P. Rotgans naar idem Th. G. Schenk naar idem A. v. d. Velde naar idem G. A. Volman naar idem H. C. M. B. Wiegerinck naar idem C. Wis se naar idem H. Barsuhn naar den Haag, Bankastraat 116 P. J. M. Luypen naar den Haag, de Carpentierstraat 2 A. L. v. Mastrigt en gezin naar Bantoeng A. Visser naar Rijswijk Z.H., Lindelaan 119 Wed. A. Wijers geb. v. d. Ham, naar den Haag, Lange Voorhout 45 J. Stern naar den Haag, Altinckstraat 157 S. J. de Nes naar Voorburg, L. v. Oostenburg 17 M. Lugger naar Spittal a/Drau, Did. W. Schütten naar Duitschland Wed. B. S. L. Schmidt geb. Theuren naar den Haag, Oostduinlaan 12. ALPHEN AAN DEN RIJN GEMEENTEBEGROOTING 1939 Sluitend, doch permissie voor de toekomst B. en W. bieden den aan de begro tingen van inkomsten en uitgaven, dienst 1939, zoowel van de gemeente als van de gemeentebedrijven aan. Het eindcijfer der inkomsten en uit gaven van den gewonen dienst der gemeentebegrooting, waaronder be grepen een bedrag van 49556.68 (vorig jaar 49869.67) aan onvoor ziene uitgaven, bedraagt 1.133.042.15, tegen 1.124.280.21 voor de begrooting 1938. B. en W. lichten deze begroting als volgt toe: Dank zij een openingspost, wegens batig saldo volgens de laatst vastge stelde rekening van 100.737.34 (vorig jaar 98.681.99) is het mogen geluk ken de begrooting voor 1939 weder sluitend te maken, met behoud van een post voor onvoorziene uitgaven tot een bedrag ongeveer gelijk aan dat, hetwelk op de begrooting voor 1938 is uitgeschreven. Bijzondere factoren. Bij de samenstelling der begrooting hèd- den wij niet slechts te kampen met de min of meer normale uitzetting der uit gaven, maar bovendien met enkele bij zondere factoren, waarvan wij noemen: légere opbrengst belastingen 7600. verhoogde uitgaven wegens: verkiezingen 2100.luchtbescherming 900.jaar wedde opzichter Hutjes 2400.krank zinnigenverpleging (na aftrek subsidies) 1200.subsidie algemeen armbestuur 5000.onderwijs 1200.totaal 20400.—. Bij het zoeken naar dekkingsmiddelen waren het in het bijzonder een tweetal pos ten, welke in belangrijke mate medewerk ten tot overbrugging van het genoemde nadeelige verschil en wel een hoogere ra ming van de uitkeering uit het gemeente fonds van 7800.en de voordeelen voort vloeiende uit de conversie van geldlee- ningen, gevende eenbate van 8100. Voorts kon de raming van het nadeelig saldo van het grondbedrijf met 1500. worden verlaagd en gebracht worden van 9500.op 8000.Dat dit resultaat kon worden bereikt, niettegenstaande de zeer belangrijke aankoopen, welke in 1938 werden gedaan, stemt tot voldoening. Het electriciteitcontract met Leiden. Dat het totaal-cijfer van de winst der water- en lichtbedrijven iets hooger kon worden geraamd dan in vorige jaren, vindt niet zijn oorzaak in betere bedrijfs resultaten, maar is toe te schrijven aan de voordeelen van de conversie der ver schillende leeningen, een factor, welke, zooals zich laat verstaan ook de hierboven genoemde resultaten van het grondbedrijf gunstig heeft beïnvloed. De invoering van het vastrecht voor het gebruik van electische stroom blijkt gezien de zeer belangrijke toename voor de afnemers niet onbelangrijke voordee len te brengen. Voor het bedrijf kan aller minst hetzelfde worden gezegd. Zoolang op de afgifte van den z.g. vast- rechtstroom een belangrijk deel van het voor de maximumbelasting aan Leiden te betalen bedrag blijft drukken, beteekent uitbreiding van de stroomlevering tegen 5 cent voor het bedrijf een financieel ver lies. Hiertegenover staat, dat, voor de ver bruikers, het het systeem, naast financieel voordeel, ook een groot gemak geeft. In den loop van 1938 werden met Lei den onderhandelingen geopend over wij ziging van de bestaande overeenkomst, speciaal met de bedoeling om de levering aan grootkrachtverbruikers voor het be drijf minder verliesgevend te maken. Hoe wel ons college hoopt dat de resultaten dezer onderhandelingen uiteindelijk be vredigend zullen zijn, zijn zij nog niet in zulk een stadium gekomen, dat daaromtrent eenige stellige verwachting kan worden uitgesproken. Het nieuwe raadhuis. Bij de samenstelling der begrooting is uitgegaan van de veronderstelling, dat bet nieuwe raadhuis omstreeks de jaar wisseling zal kunnen worden ingebruik ge- In verband daarmede zyn de totale jaaruitgaven voor onderhoud en exploi tatie in de raming opgenomen, met inbe grip van het salaris voor een aan te stel len concierge. Voor de oude, leegkomende, gebouwen is slechts een bedrag opgenomen, voldoende om deze panden in behoorlijken staat te houden. Hoofdstuk VI der begrooting werd ge drukt doordat thans voor het eerst het So laris den den opzichter Hutjes ten laste van dit hoofdstuk werd gebracht, benevens door de toeneming van de onderhouds kosten aan plantsoenen. Armenzorg. Verontrustend ook in zooverre zij is afspiegeling van den economischen toe stand is wel de stijging van de kosten voor armenzorg met f 5000.waarmede het subsidie gestegen is tot 75000. tegenover 25000.in 1930. In tien jaren een toename derhalve van 50000. De opzichzelf verheugende daling van het werkloozencijfer heeft niet tot gevolg een verhoudingsgewijze daarmede over eenkomende vermindering van uitgaven. Eensdeels is dit gevolg van het feit dat de vermindering van het aantal gesteun- d e n belangrijk lager is dan de daling van het aantal ingeschrevenen bij de arbeids bemiddeling zou doen vermoeden, ander zijds van de verhoogde uitkeeringen als slechts een betrekkelijk gering deel ten gevolg van de gewijzigde steunschalen en den extra toeslag voor volwassen kinderen. Gok al zou de ingetreden daling zich in de toekomst voortzetten hetgeen hoogst twijfelachtig is dan komt van dit voor deel ingevolge de geldende subsidieregeling goede aan de gemeente. Vermindering van uitgaven kan o.i. dan ook in het algemeen gesproken, niet worden verwacht. Hoogere uitgaven. Integendeel moet met uitzetting der uit gaven in nabije toekomst ernstig worden rekening gehouden. Zoo zullen binnen afzienbaren tijd de bedragen, welke door de gemeente moe ten worden betaald in den vorm van een bijdrage in de onderhoudskosten van pro vinciale wegen, boven hetgeen thans reeds wordt voldaan, de zeven duizend gulden benaderen. Hiertegenover staat de mogelijkheid, dat, nu de weg langs de lage zijde van de grens Koudekerk aan den Rijn tot aan café „De Heulbrug" en van de betonfabriek van de fa. van Dijk tot aan Zwammerdam op het provinciale tertiare wegenplan geplaatst is, enkele baten zullen kunnen worden ver- kregén als bijdrage van de provincie in het onderhoud e.d. van dezen weg. Rioleering en Werkfonds. Een nog zwaardere last zal door de uit voering van het rioleeringsplan op de ge meente komen te rusten. Na ingewonnen advies van het rijksin stituut voor zuivering van afvalwater, heeft ons college aan het werkfonds voorstellen gedaan om tot uitvoering van dit werk te geraken. Indien de onderhandelingen met werk fonds en de afdeeling werkverschaffing en steunverleening van het departement van sociale zaken tot een goed einde komen, hopen wij U zeer binnenkort voorstellen te doen tot algeheele afwerking van het rioleeringsplan met zuiveringsinstallatie voor de Hooge Zijde. Dit werk zou dan in 1939 worden uitge voerd. Zelfs met medewerking van werkfonds en het departement van sociale zaken, zullen de voor de gemeente blijvende las ten van dien aard zijn, dat niet te voor zien is dat deze zonder aanboring van nieu we bronnen worden gedragen. Dit geldt dan nog slechts de rioleering van de ééne helft der gemeente. Ook de oplossing van het Bruggestrat- vraagstuk, welke meer en meer binnen den gezichtskring komt, zal van de ge meente belangrijke financieele offers vragen. Geen illusies. Wij maken van een en ander reeds nu melding, opdat de meening niet postvatte dat burgemeester en wethouders gelijk nu reeds tal van jaren het geval is er ook in de toekomst in zullen slagen de be grooting zonder belastingverhooging slui tend te maken. Geen badhuis. Gezien deze omstandigheid meende ons college ook dit jaar geen voorstellen te kun nen doen tot den bouw van een badhuis, waardoor de begrooting toch zeker met een bedrag van 1500.zou worden belast. Werkverschaffing. Voor werkverschaffing trokken wij een bedrag uit van 50000.De bedoeling is, een gedeelte van het rioleeringsplan, met name het leggen der buizen en andere grondwerken, bij wijze van werkverschaf fing te doen uitvoeren, terwijl het restee- rend bedrag vermoedelijk 15 20000 gulden bestemd is voor werken, waar van de uitvoering in den loop van 1939 zal blijken mogelijk te zijn. DE DRUK OP DE WATERLEIDING Een nieuwe installatie besteld. B. en W. richten aan den raad een nota betreffende de klachten over te lagen druk op de waterleiding in de buitenwijken. Deze geringe druk is gevolg hiervan, dat de nieuwe watertoren te laag is om aan de steeds gestegen waterafname in die buiten wijken, onder behoud van voldoende druk, te kunnen voldoen. Zooals wij reeds mededeelden is mede in overleg met het rijksburet au voor drink watervoorziening thans een, afdoend mid del gevonden om de bezwaren van een te geringe druk volkomen te ondervangen. Sinds eenigen tijd bestaat er een sijsteem in Duitschland, om zonder nieuwe en hoo gere watertorens toch de levering op af stand onder de gewenschte druk te doen plaats vinden. Een dergelijke installatie wordt in de waterleiding in dit geval in den nieu wen watertoren gemonteerd en daarmede zal het dan mogelijk zijn de juist benoo- digde druk, ook op onderscheiden tijdstip pen en naar gelang van de behoefte geheel automatisch te regelen, zonder bediening. Het practisch in bedrijf zijn van derge lijke installaties in enkele plaatsen in Duitschland sinds een tweetal jaren en dat vrijwel absoluut zonder eenige sto ring, geeft wel waarborg voor voldoende bedrij fszekerheid. Een persoonlijk bezoek, ter plaatse ge bracht door den voorzitter der commissie en den directeur van de bedrijven, heeft die indruk ten volle bevestigd en hem de over tuiging gegeven, dat een dergelijke instal latie ook voor ons bedrijf, de aangewezen oplossing is. Omdat het uit den aard der zaak wel zeer gewenscht, zoo niet noodzakelijk is, dat de zoo dringend noodige verbetering van den waterdruk ten spoedigste, in elk geval vóór den winter, wordt aange bracht, is reeds overgegaan tot bestelling van de installatie, waarvan de kosten, met inbegrip van de monteering en plaatsing, zullen komen op rond 70000 Volledigheidshalve merken B. en W. nog op, dat de installatie voor een belang rijk gedeelte van Nederlandsch -fabrikaat is. Geboren: Johanna Elisabeth, d. van L. Olijerhoek en V. G. M. van Klink Hendricus Antonius, z. van W. J, van Dijk en J. van Leeuwen Lijntje Willemijntje, d. van H. Smit en van G. L. de Moree. Gevestigd: Cornelis van Vegten en gezin, zonder beroep, van Hazerswoude Cornelia W. van der Maas^ dienstbode, van Bodegraven Willem A. Minnaard en gezin, assistent dir. belastingen van Ter Aar Mathilda A. Smit, religieuse van Amers foort Anthonia Th. M. van Engelen, zonder beroep van Bergen (N.H.). Vertrokken: Jacob Nagtegaal, slager naar 's-Gravenhage Franz J. Noack ma chine-bankwerker naar Berlijn Corne lis Groenendijk, boomkweeker naar Wis- krath. Hahn (Ddl.) Cornelis Verwaaij, boomkweeker naar Wiskrath. Hahn (Ddl.) Jacob Stapper, schrijfmachinemonteur, naar Leiden Johanna M. Kleijn, dienst bode naar Hoorn Frans van Dijk, tim merman naar Steenwijk. BODEGRAVEN Reiszegelactie. Gisteravond vergader den de leden van deze actie in Hotel van Haaf ten. Op 14 September zal men een Middenstands-cliëntentrip naar Arnhem en omgeving maken, wat bij voldoende deelname per extra electrische trein zal geschieden. Het vertrek van het station Bodegraven is vastgesteld op half acht, terwijl men om half tien 's avonds weer in Bodegraven zal aankomen. De zegels moeten worden ingeleverd te Zwammerdam op Maandag 5 September a.s. in Hotel „De Rustende Arend"; te Bo degraven in Hotel van Rossum (zij-ingang) op Woensdag 7 September e.k. (Beide ge legenheden des namiddags van 7 tot 9 uur). De betreffende ontvangt in ruil voor de zegels het spoorkaartje en tevens een bonboekje voor diverse attracties als: entree's boottocht, diverse consumpties en een goed voorziene koffietafel voor circa 1 uur n.m. Men vestigde er speciaal de aandacht op dat de deelnemers uit Zwammerdam zoo wel 's morgens als 's avonds per auto naar en van het station Bodegraven zullen worden gebracht, wat geheel gratis zal geschieden. Ook zal men bij het uitreiken van het spoorkaartje en 't bonboekje op resp. 5 en 7 September een programma van de juiste tijdsindeeling ontvangen. Bij de deelnemende winkeliers wordt vanaf heden een invulformulier afgege ven, welke men, na dit ingevuld te heb ben. moet inleveren bij de Nederlandsche Middenstandsbank. Om zich als deelnemer op te kunnen geven, moet men per persoon in het bezit zijn van minstens 100 halve punten, met tevens eenige bijbetaling, waarover iedere deelnemende winkelier de noodige inlich tingen kan verschaffen. Hoe grooter het aantal zegels zal zijn, des te kleiner bijbetaling men bij de in levering van het zegelboekje zal moeten voldoen. Voor geheel gratis deelname ver langt men 550 heele punten zegels. Het vastgestelde programma, wat we onlangs reeds bekend maakten, is om pl.m. half zes afgeloopen. Men heeft dan nog tot half negen den tijd om een en ander te genieten. Het Comité heeft z'n uiterste zorg aan het volgende besteed, n.l. degenen, die nog geen plan hebben kunnen zich op 5 en 7 Sept. opgeven voor het volgende: le. een extra auto-tocht naar de Bedriegertjes en de kettingbrug (1)£ uur), waarvoor de onkosten 40 ets. bedragen; 2e. een extra autotocht naar Zijpenberg en omgeving (2 uur), kosten 60 ets.; 3e. gezamenlijke warme maltijd (prima verzorgd) voor 1.00; of ten 4e. een gezamenlijke war me maltijd (uitgebreider menu) voor ƒ1.50. Hierna volgde de rondvraag, waarna de vergadering werd gesloten. HAZERSWOUDE Jubileumfeesten. Dinsdagavond ver gaderde in het Raadhuis onder voorzitter schap van burgemeester A. Warnaar de feestcommissie voor de definitieve vast stelling van het feestprogramma voor Ha zerswoude (Dorp). Na ampele bespreking werd het pro gramma vastgesteld als volgt: 5 September: 7.307.45 uur 's avonds klokgelui; 89 uur Kerkdiensten; 9.15 10.30 uur Zanguitvoering door Zang en Vriendschap op het plein der Chr. school. 6 September: 's morgens 99.15 uur klokgelui; 10 uur Kinderoptocht (voor ver sierde brikken en fietsen worden prijzen beschikbaar gesteld), route Oosteinde, Voorweg, Roemer, Hoogeveen, Zijde West einde; 12.30 uur uitreiking van gemeente- vlag door burgemeester Warnaar aan de deputatie der jeugdvereenigingen; 2.30 uur Zanghulde der schoolkinderen voor het Raadhuis; 3 uur Kinderspelen op het plein der Chr. school. Steunt Luchtverdediglngsfondsfc Postgiro Den Haag 387177 ten nan 7 Septêmber: 8.30 uur v.m. Koraal- muziek van de toren der Ned. Herv. Kerk. Opstelling van de paarden onder den naam voor de ringrijdery om met muziek een rondgang door het dorp te maken; 10 uur Ringsteken voor ruiters te paard. Costu- aneering gewenscht. Prijzen voor de costu- meering worden onder de deelnemers ver loot; 10.30 uur v. m. Hardloopen met hin dernissen voor jongens van 1417 jaar; 11 uur v.m. Stoelendans voor meisjes van 1317 jaar; 2 uur n.m. Ringrijden voor tandems, welke beschikbaar zyn; 3 uur n.m. Stoelendans vooi dames vanaf 17 jaar; 4 uur n.m. Hardloopen met kinderwagen voor dames vanaf 17 jaar. Hierna pop slaan. Voor deelname aan de volksspelen kan men zich opgeven bij B. de Vogel, J. Raap horst en J. H. Pels. Degenen, die zich op den dag van den wedstrijd opgeven, betalen het dubbele inleggeld. Ook kan men zich opgeven Maandag 5 September na de kerk diensten op het Raadhuis. 8 uur nun. Lichtstoet, opstelling op het plein der Chr. school; 8 uür n.m. Overhan diging van de gemeentevlag op het Raad huis; 8.30 uur n.m. Vuurwerk by de Ge- meenewegsbrug. Voor het versieren en verlichten van gevels en het plaatsen van eerepoorten worden prijzen beschikbaar gesteld. Van de meest typische gebeurtenissen van de feesten zal een smalfilm worden opge nomen, die ter beschikking wordt gesteld van „Oud-Hazerswoude". LEIDERDORP JUBILEUM F. ZANDBERGEN. Gistermiddag is de heer F. Zandbergen, in verband met zijn 25-jarig jubileum als brievenbesteller, gehuldigd in het postkan toor in tegenwoordigheid van den loco burgemeester, wethouder M. P. Splinter, den gemeente-secretaris, den heer B. G. Corts, den heer P. M. van der Voort en ver der de collega's en oud-collega's van den jubilaris. Met welgekozen en waardeerende woor den sprak de loco-burgemeester den heer Zandbergen toe, waarna de heer Van der Voort, onder aanbieding van een ge schenk den jubilaris gelukwenschte. De heer G. de Balnken sprak namens de oud-collega's en bood de echtgenoote van den jubilaris een bouquet anjelieren aan. De heer Zandbergen dankte met eenige gepaste woorden voor de hem gebrachte hulde. Werkloozen. Bij het agentschap der Arbeidsbemiddeling staan ingeschreven 38 werkloozen. ZOETERWOUDE De galg wordt verlicht. Het officieele, veelbelovende programma voor de jubi leumfeesten kondigt de oude volksverma kelijkheid tonknuppelen aan met de aan duiding „volgens plaatsedijk gebruik". Wij mochten van de commissie met het tonknuppelen belast het reglement ont vangen, waarnaar zal geknuppeld worden en laten het hier volgen. Vanaf tien uur 's morgens zijn tonnen verkrijgbaar 1.25 per stuk, te betalen aan het lid van de commissie met het ton knuppelen belast. Zoo eenigszins mogelijk vanwege de andere volksspelen en by voldoende deelname, zal er den geheelen dag gelegenheid voor tonknuppelen zijn. 's Avonds te zeven uur zullen twee ton nen verknuppeld worden voor rekening van de commissie om twee fraaie prijzen, te weten: een 1ste en een tweede prijs, be staande uit kunstvoorwerpen; inleggeld 20 cent. Nadien weer gelegenheid voor tonknup pelen tot zoolang de tonnenvoorraad strekt; tonnenprijs 1.50 (25 cent extra voor de verlichting). Voor verlichting bij de galg zal gezorgd worden.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7