OMGEVING DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANl TWEEDE BLAD - PAG. 6 KATWIJK AAN DEN RIJN Jubileumfeesten. Gelijk we reeds gemeld hebben, zullen de feesten ter gelegenheid van het jubileum van onze Koningin ingezet worden met een volks zangavond op Dinsdag 30 Aug. a.s. Was het de oorspronkelijke bedoeling deze avond te beleggen in de aula van het Mis sie-College, waarvoor bereids toestemming ontvangen was, door noodzakelijke ver bouwing kan de aula niet gebruikt worden, zoodat het bestuur der Oranjevereeniging besloten heeft de zang in de open lucht te doen plaats hebben en wel rondom de muziektent aan de Commandeurslaan. De tekst van de te zingen liederen zal aan het publiek worden uitgedeeld, terwijl door schijn werpers voor de noodige verlichting zal worden gezorgd. De voorbereidingen Voor de te houden feesten vlotten goed. Zullen de plannen echter ten volle verwezenlijkt worden, dan is er meer geld noodig, dan er op het oogenblik in de kas der Oranjevereeniging aanwezig is. Het bestuur heeft dan ook besloten a.s. Zaterdagavond een rondgang door het dorp te maken voor een collecte aan de huizen. De liefde voor het Oranje huis zit de Katwijkers in het bloed. Het bestuur vertrouwt dan ook, dat door milde gaven de burgerij zal medewerken om de ontworpen plannen schitterend te doen sla gen. Etalage-wedstrijd. Aan de te houden etalage-wedstrijd heeft het bestuur der Oranjevereeniging nog een nieuwe attrac tie verbonden. De meedingende winkeliers worden n.l. verzocht een fout in de eta lage te willen aanbrengen aangezien hier voor een extra prijs beschikbaar is ge steld. Een wijziging is, dat te 6 uur de jury haar taak zal aanvangen inplaats van te 5 uur, en de prijsuitreiking zal plaats heb ben in het gebouw der Christ. Jongelings- vereeniging aan de Voorstraat des avonds te 7 uur. Burgemeester Woldringh van der Hoop zal persoonlijk de prijzen uitreiken. Gele rijders. De motorbatterij van het korps Gele rijders te Arnhem, welke zal deelnemen aan de wapenschouw ter gele genheid van het 40-jarig jubileum van II. M. de Koningin, zal van Zaterdag 27 Aug. tot Maandag 29 Augustus een bivak be trekken op de militaire oefenterreinen aan den Cantineweg alhier. Aanrijding. Gistermiddag omstreeks 4 uur heeft op den Wassenaarschenweg een aanrijding plaats gehad, die betrekkelijk nog goed is afgeloopen, maar die ernstige volgen had kunnen hebben. Ongeveer 100 M. voorbij het viaduct reden twee jon gens afkomstig uit s'-Gravenhage per fiets in de richting Wassenaar. Zij werden ach terop gereden door een zandauto, terwijl van tegenovergestelde zijde de N oord wij k- sche autobus naderde. De zandauto gaf vol gas om de fietsers nog te passeeren. Dit was echter niet meer mogelijk. Het gevolg was, dat de jongens tegen den berm van den weg werden geslingerd. Leek het eerst of zij ernstig gewond waren, gelukkig bleken zij slechts schrammen en schaafwonden be ltomen te hebben. De politie heeft een on derzoek ingesteld, waarbij bleek, dat de remmen van de zandauto niet in orde wa ren. Van een en ander zal proces-verbaal opgemaakt worden. KATWIJK AAN ZEE Jubileumfeesten. Het programma der feesten ter gelegenheid van het Regeerings- jubileum is thans bekend. Van het zeer uit voerig programma geven wij hier een uit treksel. Op 31 Aug. is er een concert in de tent aan de Boulevard en zal op het Konin gin Emmaplein een Vreugdevuur ontsto ken worden. Op 1 Sept. zal de Mondharmo nicaclub D.V.H. een muzikale rondwande ling doen door Katwijk-Zuid om daarna een concert te geven in de tent aan de Noord-Boulevard. Op 2 Sept. hetzelfde door Katwijk-Noord, daarna evenzoo concert in de tent. En 6 Sept. beginnen de groote feesten, 's Morgens te 7 uur zullen herauten te paard den feestdag aankondigen. Te half 8 geeft de Muziekver. U.N.I. muziek van den torentrans der Nieuwe Kerk. Op denzelf den tijd geeft D.V.H. een uitvoering voor de patiëntjes van het Zeehospitium. Te 8.15 uur komen de schoolkinderen, ruim 3000, op het feestterrein „Het witte hek". Na opstelling gaat men met begelei ding van de Muziekvereeniging in optocht naar het Gemeentehuis alwaar door den Burgemeester in tegenwoordigheid van alle jeugdorganisaties aan een drietal verte genwoordigers de gemeentevlag zal uitge reikt worden. Deze vlag zal worden ge bruikt bij het défilé in Amsterdam. Te half 10 beginnen de kinderspelen waarvoor ongeveer 1400 prijzen beschik baar zullen zijn. Vervolgens hebben op denzelfden tijd volksspelen plaats als hard rijden met hindernissen op het losse paard, ringsteken voor meisjes op fietsen; hard rijderij op rijwielen door slagersjongens, bakkersjongens. Hindernisbaan loopen voor meisjes en jongens boven 16 jaar. Boeg- sprietloopen voor jongens. Alles opgeluis terd met muziek van U.N.I. Te 2 uur n.m. begint de groote optocht, te beginnen bij de Wyborghstraat. Te half vijf zal de Landelijke Rijvereeniging „Ko ningin Emma" te Wassenaar demonstraties geevn als Stoelendans, Caroussel, behen digheidswedstrijd, springcaroussel, enz. Des avonds te half 8 komt men weer te samen op het feestterrein, waarna te half 9 de groote lichtstoet zal aanvangen, U.N.I., D. V.H. en Concordia zullen een en ander met haar vroolijke tonen opluisteren. Het eind punt van den optocht is weer het feestter rein. Te half elf begint het vuurwerk als slotnummer der feesten. Bom. Voor de tweede maal is hier een z.g. rookbom van een vliegmachine aange spoeld en op het politiebureau gedeponeerd. Ze waren van Engelsche „nationaliteit". NOORDWIJK Ned. Fabrikaat-week. Uitgaande van de plaatselijke Middenstandsorganisaties zal van 29 Augustus tot 6 September as. een Ned. Fabrikaatweek alhier gehouden worden. Hieraan is verbonden een etalage wedstrijd, waarbij uitsluitend Ned. Fabri kaat naar voren gebracht moet worden. De jury zal naar deze eisch haar beoordeeling uitbrengen. Deze voorwaarde moge voor deelnemers 'n aansporing zijn, om reeds nu de plannen voor de te maken etalages uit te werken, opdat zij goed voor den dag kunnen komen. Fraaie prijzen zullen voor deze wed strijd beschikbaar worden gesteld. Opgaaf voor deelname en verdere inlich tingen verstrekt gaarne de algem. secr. den heer J. v. d. Steen, alhier. Geboren: Johanna d. van A. A. B. v. Geelen en A. A. Maas. Leendert Jeroen Antonius z. vean H. L. M. Steenvoorden en A. J. Koelewijn. Adriana Maria Anna d. van L. J. v. d. Berg en A. E. A. Wijnands. Elisabeth Cornelia d. van C. v. d. Wiel en S. J. Tiseur. Hendrik Arie z. van H. Hogewoning en C. v. d. Wiel. Maartje Maria d. van T. Rijnsburger en M. Tis- sing. Overleden: Simon v. d. Hoonaard 37 j. Adriana Alida Marie Peschier 8 m. d. van P. J. Peschier en J. Oranje. Gerard Johan van Konijnenburg 71 j. geh. met A. H. Schaap. Adrianus Johannes Alders 8 jaar. NOORDWUKERHOUT Jubileumfeesten. Het programma voor <ie a.s. Jubileumfeesten in onze gemeente is thans geheel uitgewerkt. Een programma, dat, hoewel niet geheel nieuw, toch zeker ■vele attracties biedt Op Woensdag 14 September zullen de kinderfeesten plaats vinden, terwijl dan levens een groote etalagewedstrijd gehou den wordt waaraan vele prijzen verbonden zijn. Donderdag 15 September is de dag van de volksfeesten. Dezi dag is als volgt inge- reeld: om 9 uur 's morgens aantreden voor Het Wapen van Ncordwijkerhout, waarna een grootsche optocht zal gehouden wor den door het Dorp met Muziekcorpsen, ver- sierde fietsen en kinderen. Om 10 uur be gint het ringrijden met fietsen voor heeren, terwijl gelijkertijd schietwedstrijden ge houden zullen worden voor de leden van den B.V.L. Het ringrijden voor dames met fietsen is om 11 uur, terwijl voor rijtuigen en auto's om half 3 gelegenheid bestaat ring te rijden. Om 3 uur touwklimmen voor jongens van 14 tot 18 jaar, terwijl om half vier de meisjes van 14 tot 18 jaar kunnen fietsrijden met hindernissen. Ver volgens om 5 uur fietsen met pop aanklee- den voor dames boven 16 jaar. Na dezen feestelijken dag zal de eere-voorzitter de prijzen uitdeelen, waarbij hij een toespraak zal houden. Om 10 uur wordt een schitter- rend voorwerk afgestoken met een geheel nieuw programma. Het comité, dat zich alle moeite getroost heeft dit programma sa- n.en te stellen, hoopt dat alle Noordwijker- houters die dagen blijk zullen geven van hun aanhankelijkheid aan Oranje en zullen medewerken om deze feesten schitterend te doen slagen. Het programma is zoo samengesteld, dat voor jong en oud ge legenheid genoeg bestaat zich op allerlei manieren te vermaken. Tevens zal aan alle caféhouders vergunning verleend worden tot het geven van bal-avonden tot des nachts half één. Om 1 uur echter moeten de café's worden gesloten. Afscheid kapelaan de Kleermaker. Hedenavond om 8 uur zullen de vereeni- gingen waarvan kapelaan de Kleermaker Geestelijk Adviseur was, afscheid nemen wegens vertrek van Z.Eerw. naar Schoon hoven. De bijeenkomst vindt plaats in café ,.de Zwaan". Het werd licht. Na maanden begon gisteravond de straatverlichting wederom te branden. Deze maatregel is toe te juichen daar het den laatsten tijd door de duister nis niet doenlyk was zonder een zaklan taarn op de straat te komen. NOOTDORP HET ORANJEFEEST. Het is met zeer veel genoegen, dat de Oranjevereeniging kan terugzien op de viering van het jaarlijksch Oranjefeest. In verband met het 40-jarig Regeeringsjubi- leum van H. M. de Koningin was het pro gramma ditmaal grootscher van opzet dan de laatste jaren gebruikelijk was. Nootdorp heeft zeker niet te klagen over de stemming, welke gedurende de afgeloo pen twee dagen bij het .feest geheerscht heeft. Hiertoe droeg voor een groot deel bij de voortreffelijke organisatie van de di verse spelen, terwijl het prachtige zomer weer het aanzien der nummers sterk ver hoogde. Begonnen werd Dinsdagmorgen met een vroolijke optocht van met oranje getooide schoolkinderen,' die op het feestterrein door den eerevoorzitter, burgemeester H. C. A. M. Schölvinck, verwelkomd werden met een enthousiaste feesttoespraak, waarna de muziek, begeleid door honderden kinder- stemmne, ons volkslied speelde. Voor deze kinderen, naar de klassen in gedeeld, waren verschilende wedstrijden georganiseerd, waarvan de uitslagen hier onder volgen: le klas: blokjes rapen: meisjes: 1. L. van Oudheusden, 2. M. Strampaard, 3. Toos van der Helm. Jongens: 1. G. de Koning, 2. Leen La- raens, 3. L. Ruijgt. 2e klas: knikker-sloopen: Meisjes: 1. Riek van Eijk, 2. Jansje Janssen, 3. Marietje van der Helm. Jongens: 1. Theo Opstal, 2. Jan Elder- horst, 3. Tinus van der Helm. 3e klas: Stoelenspel: Meisjes: 1. Jaantje van der Kraan, 2. Nelly Mooijman, 3. Riet je de Bruin. Jongens: 1. Aart van den Berg, 2. Piet Veerman, 3. Frans de Vreede. 4e klas: Vogelprik: Jongens: 1. Cor van Schie, 2. Gerard Ruijgt, 3. Jac. Veerman. Meisjes: 1. Greta de Bruijn, 2. Annie van Haaster, 3. Jopie Strampraad. 6e klas: Naar den trein: Meisjes: 1. Joop Struik, 2. Nenny de Boer, 3. Gerard van de Sande. Jongens: 1. Theo van Haaster. 2. Arie Til burg, 3. Piet de Bruijn. 7e klas: Naar den trein: Meisjès: 1. An na Waaijer, 2. Lena van de Sande. 3. Mies van Eijk. Jongens: 1. Gerard Groenewegen, 2. Henk van Velzen. 3. Henk van Veen. Aan de vele schoolkinderen, die natuur lijk zonder prijs naar huis moesten keeren, geven wij den raad nog maar eens flink te oefenen, dan zullen zij volgend jaar vast onder de winnaars behooren. Men kon het alle kinderen aanzien, dat zij zich met de wedstrijden wel vermaakt hadden, terwijl het bestuur hen nog een extra genotvol oogenblik bezorgde door hen een ritje in de golfmolen te laten maken. De wedstrijd voor jongens en meisjes van 1316 jaar, resp. wedloop met hinder nissen en naar den trein, hadden een span nend verloop met het eindresultaat: Meisjes: 1. Greta van Haastrecht, 2. An nie Kroon, 3. Annie Dobbe. Jongens: 1. J. van Dijk, 2. K. Janssen, 3. G Spruit. Het programma werd 's middags voort gezet met wedstrijden met hindernissen op de fiets voor dames en heeren. Nadat 3 deelnemers een even groot puntenaantal hadden bereikt, moest worden overge- kampt en wist de heer J. Ruijgt beslag te leggen op den eersten prijs, terwijl de 2e en 3e prijs resp. behaald werden door mej. B. 't Hart en den heer M. van Logchem. Des avonds werd onder groot enthousias me „Malle Griet" binnengehaald, wier ont hoofding tal van vermakelijke tooneeltjes opleverde. Ten slotte bleken de geblind doekte dames de kunst van het onthoofden beter te verstaan dan de heeren, terwijl speciaal de familie van Haastrecht bijzon der uitblonk. De uitslag was: le prijs mej. Mien van Haastrecht, 2e prijs mej. D. van Haastrecht en 3e prijs mej. Groenewegen. Op het feestterrein en in de verschillende gelegenheden in de gemeente bleven de feestgangers nog tot middernacht bijeen. Op Woensdag bij het harddraven voor ni et-geregistreerde paarden met de sulky ging na vele spannende ritten de heer Dui- vesteijn uit Wateringen met den eersten prij strijken, terwijl twee inwoners de hee ren Joh. A. Post en Chr. van der Sman resp. met de 2e en 3e plaats genoegen moesten nemen. De jury, die des middags de prijzen voor de mooist versierde rijtuigen, welke aan het ringrijden deelnamen, moest toeken nen, had een moeilijke taak. De smaak volle met oranje en groen versierde wa gen, besturd door den heer A. Post J-A.zn., behaalde met een totaal van 79 punten den eersten prijs, op den voet gevolgd door den heer C. van der Marei Tzn., met 76 punten en den heer Ph. Lugtigheid met 73 punten. Het ringrijden, waaraan 20 paren deel namen, gaf een scherpen strijd, welke ten slotte eindigde in een overwinning voor den heer Jac. van der Helm met mej. C. van der Helm, terwijl op den 2den en 3den prijs beslag werd gelegd resp. door den heer Arie van der Helm met mej. Toos van der Helm en den heer C. van der Meer met mej. Jeanne van der Meer. De feestdagen werden ten slotte beslo ten met een tvaarlijk schiterend vuur werk, terwijl men daarna nog tot na mid dernacht op echt Nootdorpsche vroolijke wijze de feestvreugde voortzette. Wij brengen onze hulde aan het bestuur der Oranjevereeniging, hetwelk met zijn vele helpers en helpsters, een bij uitstek geslaagd feest heeft weten te organiseer en. LEIDSCHENDAM R.K. Middenstands-Handelsavondschool. De cursussen ter opleiding voor het Mid denstands-diploma „Algemeene Handels kennis" van de R.K. Middenstands-Han delsavondschool „Voorburg Leidschen- dam", uitgaande van de R.K. Middenstands- vereen iging „De Hanze", Afd. Voorburg, Leidschendam, Stompwijk en Nootdorp zul len wederom aanvangen op Dinsdag 13 Sep tember a.s. Nadere inlichtingen en aanmel ding aan Sluisplein 3 en 'Damlaan 25 te Leidschendam en Willemstraat 25 en Hee renstraat 78 té Voorburg. De aanmelding sluit op Donderdag 1 September a.s. Collecte Doras Rijkersfonds. De giste ren in de gemeente Leidschendam gehou den bloempjesdag ten bate van het Dorus Rijkersfonds heeft opgebracht de somma van 35.50. Aanbesteding. Door het bestuur van den Tedingerbroekpolder zal op Woensdag 7 September a.s. om 10 uur v.m. in het Café „De Wijkerbrug" worden aanbesteed: Het maken van een schutsluisje met bij komende werken onder de Gemeente Leid schendam. Bestek met een teekening zijn vanaf 26 Augustus verkrijgbaar 3. aan de Van Boetzelaerlaan 76 te Den Haag. VOORHOUT BLOEMBOLLENCULTUUR. Met algemeene stemmen voor de saneeringsmaatregelen. Gisterenavond vergaderde in het café „De Bonte Koe" van de heer J. v. Steyn, de afdeeling Voorhout van de Algem. Ver. voor Bloembollencultuur De opkomst der leden was niet groot. De vergadering werd geleid door den voorzitter der afd., den heer P. A. v. Reisen. Deze opende met een welkomstwoord en memoreert, dat het de leden reeds goed bekend zal zijn, om welke reden het Hoofd bestuur deze algemeene vergadering heeft doen uitschrijven. Door de diverse uitsla gen van verschillende afdeelingen kunnen de leden wél bemerken, met welk een groote meerderheid van stemmen vóór het behoud der saneeringsmaatregelen wordt gestemd, niettegenstaande er nog vele neen-stemmers zijn. Door de kleine op komst der leden stelde de voorzitter voor, de notulen ter volgende vergadering vöor te doen lezen, hetgeen door de leden wordt goedgevonden. Nu werd tot behandeling der agenda overgegaan, en de- beschrijvingsbrief voor <Le algemeene vergadering in behandeling genomen. Het voornaamste punt in deze agenda is de reeds algemeen bekende vraag van het H.B. of bedriifsmaatregelen noodig geacht worden vooi 'het bloembollenbe- orijf. De voorzitter geeft nu gelegenheid over het vraagstuk der saneeringsmaatregelen van gedachten te wisselen. Als eenige spr. nam hieraan deel de heer P. v. d. Nouland. De voorzitter leest nu de vraag voor, welke het H.B. aan de leden stelde, waarna tot stemming wordt overgegaan, waaruit blijkt, dat alle leden vóór stemmen. Nu werd met meerderheid van stemmen de heer P. A. v Reisen als afgevaardigde gekozen naar de Alg Ver. Volgt nu rondvraag alg. ver. De heer P. v. d. Nouland brengt nu naar voren, dat hem het verlsag van het C.B.C. over het jaar 1937, maar al te zeer op- en tegengevallen is. Hierin is hem opgeval len dat de posten loor honoraria en ar- beidsloonen zeer zijn verhoogd. Aan de hand van verschillende cijfers toonde spr. dit aan. Met groote ernst en klem maant spr. aan deze gegevens op de alg. ver. naar voor te brengen en tevens een verzoek tot een nadere toelichting der rekening van het C.B.C. De voorzitter is het met het gesprokene van den heer v. d. Nouland volkomen eens en onderstreept den wensch, dat bedoelde vragen weerklank zullen vinden in de di verse afdeelingen. De heer v. d. Nouland zegt nu nog, dat in de vereenigingen „De Narcis" en „De Tulp" over dit onderwerp zeker ernstig gediscussieerd zal worden. Daar er vervolgens niets meer was voor de rondvraag der plaatselijke vergadering, sloot de voorzitter met een dankwoord aan de aanwezigen. Boerhaave-herdenking. Op 24 Sep tember a.s. zal het 200 jaten geleden zijn, dat een figuur van wereldhistorische be- teekenis, onze dorpsgenoot, de beroemde arts Herman Boerhaave, overleden is. De Leidsche Universiteit, waar deze groote Nederlander het hoogleeraarsambt bekleedde, heeft aanleiding gevonden dit op plechtige wijze te herdenken. Deze herdenking omvat onder meer een bezoek van den Senaat dier Universiteit verge zeld van vele binnen- en buitenlandsche genoodigden aan Voorhout, omdat daar staat het geboortehuis van Boerhaave, de huidige predikantswoning. Het gezelschap zal door het gemeentebestuur oficieel worden ontvangen. Het spreekt vanzelf, dat ook Voorhout zich beijveren wil het hare te doen om dien grooten zoon op dien dag haar eer bewijzen te brengen en uit haar midden heeft zich een comité gevormd, dat zich tot taak stelt deze huldiging voor te be reiden. Hiertoe zal een bijeenkomst worden ge houden op 29 Augustus a.s. te half negen 's avonds in het Parochiehuis alhier, waar de oud-burgemeester, de heer G. Bulten, een beschrijving zal geven van het leven van dien grooten geleerde en ons zijn be- teekenis nader zal uiteenzetten. Jubileumfeesten. Het ijverig en actief comité tot organisatie der Oranjefeesten is thans definitief tot stand gekomen, met als voorzitter de heer A. W. Deutekom, secre taris de heer H. A. Allard, terwijl de heer Jac. Colijn penningmeester is gebleven. Na lang bieden en loven heeft het comité een programma weten samen te stellen, dat de belangstelling moet hebben van alle inge zetenen speciaal om de fijne ensceneering. Op den vooravond der feestdagen, Maan dag 5 September, des avonds om 8 uur, zul len de nationale dagen officieel worden geopend, waarna de verzorging van dien nvond is toevertrouwd aan het Cabaret gezelschap Tholen Van Lier en de hun- ren. Aangezien geen enkele lokaliteit vol doende ruimte zou kunnen bieden aan zulk een groot aantal toeschouwers en belang stellenden, heeft het comité beslag weten te leggen op het Sohoolplein achter de R. K. Jongensschool, dat voldoende ruimte.bie den zal aan de te verwachten menigte. Dinsdag 6 September, de eigenlijke Na tionale feestdag, zal worden ingezet met het luiden der klokken gedurende een half uur, waarna de kerkelijke plechtigheden een aanvang zullen nemen. Om half elf zal door alle leerplichtige kinderen uit de ge meente Voorhout een aubade worden ge bracht aan het co'lege van Burgemeester en Wethouders als v/ettelijke vertegenwoor digers van de wereldlijke overheid. Hierna zal vanaf het gemeentehuis met muziek voorop een kinderoptocht worden georga niseerd, waarna de kinderen worden ge- tracteerd. Vervolgens zal de Chr. Gemengde zangvereeniging eenige Vaderlandsche lie deren ten gehoore brengen, waarna de ka rakteristieke kinder- en volksspelen zullen aanvangen. Om half zes dien avond zal de Raad der gemeente in buitengewone plech tige zitting bijeenkomen, waarna de fees telijkheden op het feestterrein 'haar hoogte punt zullen gaan bereiken, terwijl ook de café-exploitanten voor dien avond in hun localiteiten festiviteiten zullen organisee- ren. Woensdag 7 September zal het traditio- r.eele ringrijden, dat de Voorhouters inmid dels wel verleerd zullen zijn, weer in eere herstellen, terwijl des middags een alle gorische optocht en ringsteken op fietsen zal worden georganiseerd, des avonds wor den alle feestvierende ingezetenen voor het gemeentehuis verwacht, vanwaar de lam pionoptocht door het dorp zal worden ge houden; de muziek zal hierby haar mede werking evenals bij het overige deel der Deide dagen verzorgen. Des avonds om 8 uur worden allen wederom op het school- pelin aan de Ter Haar Romenystraat ver wacht, alwaar zal optreden de wereldbe roemde illusionist en cabaretier met een ge zelschap van 8 personen, Mister Carter, die op waardige wijze de feestelijkheden, voor zoover deze door het comité georganiseerd zijn, zal beëindigen, waarna ook weer op cfficieele wijze de feestelijkheden zullen worden gesloten. Hierna zal men nog wel geruimen tijd zijn vermaak weten te vin een on de zalen der caféhouders, die ook voor het verdere deel van den avond de feestelingen zullen vergasten op kostelijke muziek. Zoo bezien heeft het comité zeer veel werk te verzetten gehad en zal haar nog zeer veel werk te wachten staan bij de uit voering dezer schitterende plannen. De Voorhouters zullen v;eer eens hun hart kun nen ophalen en naar hartelust kunnen feestvieren en profiteeren van de hun door het Oranje-comité geboden gelegenheden. Moge het pogen van 'het comité een suc ces worden, opdat Voorhout zich weer spoe- ig in een bloeiende Oranjevereeniging zal kunnen verheugen. Fietser aangereden. Gisterenmiddag omstreeks 12 uur kwam een inwoner dezer gemeente de heer M. het hek van de wo ning van dr. Bots uitrijden, terwijl terzelf der tijd een luxe auto bestuurd door den heer v. R. passeerde. Natuurlijk moest de fietsrijder worden gegrepen, waardoor deze tegen den grond werd gesmakt en met inwendige kneuzingen werd opgeno men. Bij dr. Bots binnengedragen en ver bonden, werd de aangeredene naar zijn wo ning overgebracht. De autobestuurder zal aan dit ongevaj wel geen schuld hebben. Dit is thans in korten tijd de tweede maal dat een aanrijding op den Jacoba van Bei- erenweg plaats vond doordat een fietsrijder niet voldoende aandacht had geschonken of er niet een auto uit één van beide rich tingen aankwam. Nog een ernstige aanrijding. Nauwe lijks was het eene ongeval gepasseerd of de p-olitie werd gewaarschuwd voor een erns tige aanrijding aan de Leidschevaart. Deze weg, waarvan gerust gezegd kan worden dat deze in onverantwoordelij ken toestand verkeert, (de gemeente Leiden behoort den v/eg te onderhouden), is al vaak oorzaak geweest van veel onheil. Ditmaal trof het noodlot den fietsrijder G. uit Noordwij k, die vanwege den slechten toestand van den weg ter linkerzijde moest rijden. In de bocht ongeveer nabij het z.g. Seminarie laantje kwam een luxe auto, bestuurd door den heer S. uit Voorhout, toen de fiets rijder naar rechts wilde oversteken, het geen te laat bleek, en door de auto werd gegrepen. Met een gat in het hoofd werd de getroffene hevig bloedend uit het hoofd, opgenomen, waarna dr. Bots, die vry spoe dig ter plaatse verscheen, de eerste hulp verleende. Na verbonden te zijn werd de aangeredene naar Noordwijk per auto over gebracht. De politie maakte van een en ander proces-verbaal op. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag 30 Augustus 1938, desnamiddags 8 uur. De agenda luidt: 1 Notulen. 2. Ingekomen stuken. 3. Wijzi ging hondenbelastingverordening. 4. Ge meenschappelijke regeling bij grand. 5. Adres Ned. bond hotelhoudërs enz. betref fende feesten en regeeringsjubileum. 6. Vegoeding gebruik gemeente-lokaliteiten. 7 Verkoop oude schoolmeubelen. 8. Ver goeding artikel 13 lager-onderwijswet 1920. 9. Subsidie burgerwacht. 10. Rekening elec- triciteitsbedrijf dienstjaar 1937. 11. Reke ning gasbedrijf, dienstjaar 1937. 12. Reke ning badhuisbedrijf, dienstjaar 1937. 13. Rekening waterleidingbedrijf, dienstjaar 1937. 14. Rekening woningbedrijf, dienst jaar 1937. 15. Rekening dienst van open bare werken, 1937. 16. Gemeenterekening, dienstjaar 1937. 17. Reorganisatie brand- ker. 18 Adres kapperswinkelsluiting. 19. Beschikbaarstelling gelden bestuur ver- eeniging H. Catharina van Senen. 20. Be noeming lid commisie toezicht middelbaar onderwijs. 21. Stratenplan „De Krim". 22. Wijziging orde en veiligheidsverordening. 23. C omptabiliteitsbesliten. 24. Rond vraag. Werkloozenstand. Bij het agentschap der arbeidsbemiddeling alhier stonden op Zaterdag 20 Augustus 1938 als werkzoe kenden ingeschreven: 1 betonwerker, 6 grondwerkers, 1 stucadoor, 1 taludwerker, 1 gereedschapmaker, 1 goud- en zilversmid, 1 loodgieter, 2 monteurs, 1 rijwielhersteller, 2 scheepmakers, 2 smeden, 1 radiotechni- ker, 1 spinner, 39 land- en tuinarbeiders, 7 chaufeurs, 1 kellner, 1 loopknecht, 1 ma gazijnbediende, 1 schipper, 1 transportar beider, 6 losse arbeiders, 1 slijper. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt zitting gehouden voor werkgevers: des voormdiddags van 912 uur ten ge- mentehuize; voor werknemers des voor middags van 99.15 uur in het Ambachts huis Voorstraat 14.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6