STADS NIEUWS MARKTBERICHTEN OMGEVING RIJNSTREEK Laatste berichten Burgerlijke Stand WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Ga per auto of te voet, In de Feestweek naar „LEYDS GOEDT" WONINGBOUWVEREENIGING „ONS DOEL" Uitstapje voor kinderen. Maandag heeft de W.B.V. „Ons Doel" een uitstapje voor de kinderen van haar leden georganiseerd naar den Dierentuin en naar den speeltuin „De Bataaf" te Den Haag. Dit geschiedde naar aanleiding van het 20-jarig bestaan van de Bouwvereeni- ging. Het bestuur wilde n.l. de kinderen in het feestelijk herdenken van het 20-jarig be staan van de vereeniging ook betrekken, waarbij het krachtig terzijde gestaan werd door de uit de leden gevormde feestcom missie. Nadat de voorziter van de bouwvereeni- ging, de heer Noteboom, de kinderen met een toepasselijk woord had toegesproken vertrok de stoet van ongeveer 300 kinderen en 28 leiders en leidsters des morgens om pl.m. 9 uur per tram van de Lammeschans- weg naar Den Haag. Het was den kinderen aan te zien, dat zij een genoegelijken dag hebben gehad. Vcoral de dierentuin was voor velen een verrassing. Na gebruik van de noodige versnape ringen ging de tocht om ongeveer 1 uur van den dierentuin naar den speeltuin „De Pataaf", waar naar hartelust gespeeld werd Wel kwam daar een regenbui verkoeling brengen, doch deze kon de feeststemming niet vertoren. Per tram werd de terugreis van „De Ba taaf" af aanvaard. Aan het station Leiden stond de muziekvereeniging „Werkmans Wilskracht" te wachten en begeleid door vroolijke muziektonen trokken de feest gangers weer huiswaarts naar de Linde straat. Aldaar om 8 uur n.m. aangekomen ver tolkte de voorzitter de gedachten van allen n.l dat deze uitgaansdag een zeer geslaag de is geweest en dat de kinderen zich dezen dag nog lang zullen herinneren. Spr. dank te de leiders en leidsters voor de prettige medewerking en de kinderen voor het orde lijk verloop van dezen dag. Onder muziek en gejubel ging de jeugd, afgehaald door ouders, naar huis. DIPLOMA-ZWEMMEN IN DE ZWEMINRICHTING „DE ZIJL". Gisterenavond vond onder groote belang stelling in de Zweminrichting „De Zijl" het diploma-zwemmen plaats. Geslaagd zijn de heeren C. J. Hameter, L. Timmers, L. L. Peters, M. C. Elderhorst, D. Daniels, J. J. Swaan Jr., A. Vermeulen, de jongeheeren Denis van Berge Henegou wen, Tonny v. d. Koogh, Daniel Stigter, Han Pasman, Kees Uitenhout, Frans Ribot, Benno van Duureri, Jaap Braggaar, Karei Fyen, Henk Beenhakker, Carel v. d. Up- wich, Henk Beenakker, Ben den Hollan der, Jac. van Berge Henegouwen, Andries Verhoog, Johannes Anne Parmentier, Jan Parmentier, Paul v. d. Vet, Paul van Berge Henegouwen, Willem Stouten, Gerrit Rol, Geerlof R. ten Wolden, Joh. Lina en Petrus Johannes Boogaarts; de jongedames Neel- tje de Roode, Jannie Oudshoorn, Willy Blangé, To Kop, Mientje Westra, Nel Nie- boer, Sari Waliaard, Mimi Favier, Rieta Omtzigt, Corrie Geeve, Tineke Brinks, Jan nie Meyers, Corrie Flippo, Nel van Leeu wen, Berty Peteri, Riek Omtzigt; dames: A. E. S. v. Donk-Trago, D. v. d. Bly-Dulle- men, Johanna Guldemond, Trijntje Du- rieux, Cor van Wissen, Coba Sieders, Adri J. M. Muys, B. Bavelaar-Hazevoet, A. van Dorp-Kornaat, N. Gout-Kloosterboer, A. Faber-Wever, F. v. Dijke-Lunteren, J. G. Sijpesteyn- v. d. Ven, C. v. d. Klugt-Hen- driks, C. Herreur-Hendriks, J. v. Zijp- Grasman, G. Stijger, Janna v. Lit. Tevens kan vermeld worden, dat het grootste gedeelte der geslaagden in het af- geloopen seizoen in de Zweminrichting „De Zijl" het zwemmen heeft geleerd. Voor het examen M. O. teekenen akte Ma 3laagde te Den Haag de heer W. A. Bonte, alhier. Aan de Middelbare Chemische School al hier is geslaagd voor het eind-examen, de heer J. Ph. Riedel, alhier. De rechtercommissaris en de officier van justitie te 's Gravenhage hebben gistermid dag met de Leidsche recherche een huis zoeking verricht in een tweetal perceelen hier ter stede in verband met een gepleegd zedenmisdrijf. In den afgeloopen nacht is op den weg naar het theehuis Rhijnauwen, in de na bijheid van Utrecht, het lijk gevonden van den 21-jarigen aannemerszoon Th. uit Groenekamp. Daar misdrijf niet onmogelijk- wordt ge acht, is het lijk in beslag genomen voor een nader onderzoek. ERNSTIG ONGELUK IN FABRIEK TE NUENEN. Vanmorgen omstreeks tien uur is in de steenfabriek van de firma van der Grootel Co., te Nuenen, een ernstig ongeluk ge beurd. De ongeveer vijftigjarige arbeider J Ververs uit Nuenen, raakte vermoedelijk met zijn kiel tussohen een kamwiel van de maalmachine en werd meegesleurd. Onmiddellijk zette men de machine stop, doch het was reeds te laat. Het slachtoffer was op vreeselijke wiize verminkt. In afwachting van het onderzoek door de arbeidsinspectie te Den Bosch is de fa briek stilgelegd. BRAND IN DE STICHTING OUD-ROSENBURG. Hedenochtend is brand uitgebroken in de woning van dr. Rademaker, welke staat op het terrein van de stichting Oud-Rosen- burg te Loosduinen. Bij de politie werd groot alarm gemaakt, zoodat de motorspuiten van de Arohime- desstraat en van der Vennestraat uitrukten alsmede een ladderwagen uit de Duinstraat Aanvankelijk liet de brand zich vrij ernstig aanzien, maar bij nader onderzoek bleek, dat er geen gevaar voor uitbreiding bestond, zoodat de motorspuit uit de van der Vennestraat en de ladderwagen oogen- blikkelijk wederom konden terugkeeren. De brand is ontstaan in de kamer van de dochter van dr. Rademaker op de eerste etage. Het dak van de woning is gedeeltelijk uitgebroken om de vuurhaard te verwij deren. De oorzaak van de brand is ver moedelijk kortsluiting. HET VERDRINKINGSGEVAL TE DELFT Dank zij den politie-radio-omroep van vanmiddag 12 uur is de politie te Delft thans te weten genomen, dat de vrouw en het jongetje, die gisteravond .in de Schie nabij Delft zijn verdronken, afkomstig zijn uit 's-Gravenhage Er hebben zich vanmiddag twee getuigen bij de politie gemeld, die deze mededeeling met zekerheid wisten te doen. Verdere inlichtingen kon de" politie op het oogenblik nog niet verstrekken. DIEVEN ACHTER SLOT EN GRENDEL. De politie te Almelo heeft drie uit En schede afkomstige personen aangehouden. Een van hen, een zekere R. B., werd door de Enschedesche politie reeds eenigen tijd gezocht voor eenige inbraken, welke in fa brieken waren gepleegd en waarvan men hem verdacht. Bij de twee andere aange houdenen, W. J. uit Enschede en A. H. H. tc Glanerbrug, werd huiszoeking verricht met het resultaat, dat een groot aantal van diefstal afkomstige goederen werd ontdekt. Het drietal zal naar Almelo worden over gebracht. Verder heeft de Enschedesche politie twee jongens van 15 en 16 jaar aangehouden, die ervan verdacht worden drie inbraken te hebben gepleegd. Zij hebben bekend zich aan de inbraken te hebben schuldig ge maakt. INBRAAK TE MAASLAND. In den afgeloopen nacht is te Maasland ingebroken bij den winkelier Boekestein. De dieven hebben zich door opschuiving van een raam toegang verschaft en het geheele huis doorzocht. De bewoners slie pen. Verscheidene voorwerpen, w.o. een gouden horloge en vijftig gulden, worden vermist. De politie heeft met behulp van een rijkspolitiehond uit Waalsdorp te 's-Gra- venhage een onderzoek ingesteld, doch kon de sporen slechts gedeeltelijk na gaan. Men is van meening, dat hier de zelfde dievenbende aan het werk is ee- weest, die in het Westland reeds talrijke diefstallen heeft gepleegd. Er zijn geen vingerafdrukken gevonden. Hoogstwaarschijnlijk moeten de daders in de Haagsche onderwereld worden zocht. KWESTIE OM EEN SPAANSCH SCHIP. Geboren: Johannes Cornelis z. van D. D. de Gunst en E. v. Benten Maria d. v. J. W. Helversteijn en J. Boot. Ondertrouwd: J. H. Beekhuizen Jm. 30 j. en E. J. M. v. Veggel jd. 31 j. Overleden J. v. Duuren zn. 10 m. TOKIO, 24 Augustus (A.N.P.). Omtrent het ongeluk te Omori wordt nog nader ge meld, dat de beide vliegtuigen, lestoestel- len, in dichten mist tegen elkaar zijn ge botst. Een toestel kwam neer op de binnen plaats van een oude'fabriek te midden van een groote menigte mensohen. Het benzine reservoir, ontplofte en de vlammen tastten Kiig de gebouwen aan. Bij den brand werden negen personen gedood en onge veer tweehonderd gewond, waarvan velen ernstig. De fabriek en twee andere huizen gingen in vlammen op. Het andere vliegtuig kwam terecht op het dak van een huis. De vlieger en zijn passagier kwamen om het leven, doch van de bewoners van het huis werd niemand getroffen. In totaal zijn bij het ongeluk veertien menschen gedood en tweehonderd gewond. DE OVERSTROOMINGEN IN KOREA KEIJO (Korea) 24 Aug. A.N.P.) Het aantal dooden tengevolge van de recente overstroomingen in de, provincies Kankyo- hohoedo en Kankyonando in Noordoost- Korea is gestegen tot 616. Tien personen werden gewond, 450 personen worden nog vermist. CHINEESCH PASSAGIERSVLIEGTUIG OMLAAGGESCHOTEN. LONDEN, 24 Augustus. (A.N.P.Van Chineesche zijde wordt medegedeeld, dat boven de Kanton-deita een vliegtuig van de Chineesche luchtvaartmaatschappij, dat den dienst tusschen Hongkong en Gawoet- sjoe onderhield, omlaag is geschoten. De maatschappij heeft verklaard, dat de inzit tenden ongedeerd zijn, doch dat het in cident „internationale gevolgen" zal heb ben. Men veronderstelt, dat dit beteekent, dat zich buitenlanders aan boord van het toestel bevonden. MACAO, 24 Augustus (A.N.P.). Men vreest, dat twaalf van de vijftien inzitten den van het Chineesche passagiersvliegtuig, dat boven de Kantondelta omlaag is ge schoten, om het leven zijn gekomen. Naar verluidt hebben Japansche vliegtuigen de passagiers onder vuur genomen, toen zij het toestel wilden ver'.aten, nadat dit op den grond was gezet. Een Britsche kanon neerboot heeft zich naar het vliegtuig be geven om hulp te bieden. De Amerikaansche vlieger is hier aange komen met een Chineesche passagier, die door een mitrailleurkogel gewond is. De Chineezen veronderstellen, dat het toe stel omlaag geschoten is, omdat de Japan- neezen geloofden, dat Soen Fo, de voor zitter van den uitvoerenden Joean, zich aan boord bevond. Soen Fo is evenwel aan boord van een ander vliegtuig op weg naar Hankau. DE MISHANDELING IN EEN GEVANGENIS. PHILADELPHIA, 24 Augustus. (A.N.P.) De „Philadelphia Record" bericht, dat de lijkschouwer Hersch heeft medegedeeld, dat de vier gevangenen, die gisteren dood in hun cel zijn gevonden, om het leven zijn gekomen doordat stoom was gebla zen in de luchtdichte cellen, op last van een der gevangenis-autoriteiten. De lijk schouwer heeft verder verklaard, dat spoedig arrestaties moeten volgen. De „Philadelphia Record" bericht, dat de man, die de stoomkraan open gedraaid heeft, gearresteerd is, doch wie opdracht hiertoe heeft gegeven is nog niet bekend. De dooden maakten deel uit van een groep van 25 gevangenen, die in straftel- len waren opgesloten om een stoomstraf te ondergaan. Tengevolge van de stoom werden de mannen bewusteloos en een voor een werden zij naar buiten gedra gen en in het gras gelegd vóór de straf- cellen. Een assistent van den procureur van het district heeft medegedeeld, dat men de menschen hier geruimen tijd heeft laten liggen. Bij de autopsie is gebleken, dat de dood van de vier slachtoffers is veroorzaakt door verstikking. OUD-MINISTER DECKERS IN ONS LAND TERUG Oud-minister, mr. dr. L. N. Deckers, die op uitnoodiging van het Genootschap tot bevordering van de kennis van de West-In dische gewesten Suriname en Curagao een studiereis naar West-Indië heeft gemaakt, is vanmiddag met het s.s. „Oranje Nassau" van de K.N.S.M. in de hoofdstad terugge keerd. De heer Deckers, die ongeveer 3 1/2 maand onderweg is geweest en daarvan 21/2 maand in West-Indische gewesten heeft doorgebracht, was zoo vertelde hij bij zijn aankomst aan een verslaggever van het A.N.P. over zijn studiereis zeer te vreden. „Ik heb veel gezien en veel gehoord en We zullen allereerst beginnen met de mas sa indrukken rustig te laten bezinken. De moeilijkheden in de West, met name voor al van Suriname, zijn zeer talrijk en zij zijn niet zoo één-twee-drie op te lossen". De heer Deckers zei echter met nadruk, dat hij niet wil meezingen in het koor van hen, die beweren, dat Suriname voor altijd tot nood lijden gedoemd is. Hij stelde vast, dat en kele cultures, zooals bijvoorbeeld rijst en cytrus, sinds eenigen tijd weer meer per- pectieven geven. De heer Deckers, die ge heel Suriname heeft doorkruist en o.m. het gebied rond Nickerie heeft bezocht, was buitengewoon tevreden over de prettige ontvangst en de uitvoerige voorlichting, die hem overal werd bereid en gegeven. Wat betreft zijn indrukken op Curagao, herin nerde de heer Deckers aan het zeer leven dige scheepvaartverkeer. De haveninrichtin gen op Curagao en de drukke handel op dit eiland hadden een diepen indruk op hem gemaakt. DE STAD GEERTRUIDENBERG. H.M. de Koningin zal zich bij de feesten, welke gegeven worden ter gelegenheid van het 725-jarig bestaan van de stad Geer- truidenberg, op Zaterdag 27 Augustus doen vertegenwoordigen door haar kamerheer in buitengewor.en dienst, S. J. baron van Tuyll van Serooskerken van Heeze en Leende. .Notariaat. Bij K. B. is benoemd tot notaris binnen het arrondissement 's-Gravenhage, ter standplaats 's-Gravenhage (vac. J. van Herwijnen) E. Bruins, candidaat-notaris te 's-Gravenhage; tot notaris binnen het ar rondissement Breda, ter standplaats Roo sendaal mr. J. C. A. M. van Gastel, can didaat-notaris te Amsterdam. L1SSE Vertrek kapelaan v. d. Togt. Donder dagavond om half 9 nemen de vereenigin- gen van den vertrekkenden kapelaan af scheid, waarbij alle parochianen eveneens gelegenheid hebben, hem ten afscheids groet de hand te drukken. TER AAR Wilhelminavereeniging. Onden schit terend mooi weer heeft gisteren de Wilhel minavereeniging haar feest georganiseerd voor de leden met hunne gezinnen. Op het terrein, wat naast de Kerkweg is gelegen te Aardam, stonden vele attracties, o.m. een zweefmolen, schommel, hoofd van jut, speelgoed-kraampjes, consumpsietent, enz. kortom genoeg gelegenheid om een wijle daar rond te kuieren en van de een of andere vermakelijkheid te genieten. Des namiddags om één uur namen de volksspelen een aanvang, voorafgegaan door een openingswoord van den voorzitter den heer A. de Leeuw. Bij het boogschieten kwam de jongeheer v. Smoorenburg als beste schutter uit het strijdperk, gevolgd door de «heeren Verzaal en Kroon. Op het hoofd van jut bleken de dames heel goed thuis te zijn, want er moesten Trele klappen gegeven worden vooraleer de beslissing viel. 1 Mej. de Bruyn; 2 van Vliet en de 3e prijs Mej. Heemskerk. Stoelendans: 1. Mej. Bosland en Roest. 2 Mej. Broer en van Vliet. Met de vliegerwedstrijd legde de jongen heer Verboom beslag op de eerste prijs, 2e P. Rietveld; 3 Hoogendijk; 4 Klop: 5 H. Vis; terwijl de Gebr. Lek een extra-prijs in ont vangst mochten nemen voor de mooiste vlieger. Aan de ballon wedstrijd werden door 150 jongens en meisjes deelgenomen. Het op gaan van dit aantal ballons was een heel leuk gezicht. Vanzelf sprekend kan hiervan de uitslag nog niet bekend zijn. Des avonds om negen uur werden de prijzen, met een toepasselijk woord van den voorzitter, uitgereikt in de consumptie tent. Het waren alle geldprijzen. Voor de rest heerschte er den geheelen avond een echte gezellige stemming. Het fraaie weer trok veel publiek. De entrée was gratis. DE JUBILEUMFEESTEN In de dagbladen van Zaterdag heeft ieder een thans kennis kunnen nemen van de feestelijkheden, welke ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van H.M. de Ko ningin in Leiden gehouden zullen worden. Het programma is wel zoodanig samenge steld, dat er voor elk wat wils is en er voor allen veel te genieten valt. De moeilijkheden, die de Jubileumcom missie te overwinnen had, zijn vele ge weest, maar zij werden stuk voor stuk over wonnen. De commissie heeft zich op het standpunt gesteld, dat iedere Leidenaar, groot en klein, rijk en arm, op dien dag moest kun nen feestvieren. En wanneer men het programma door bladert, dan zal men zien, dat de Commis sie in dien opzet vrijwel geslaagd is. Vanaf 30 Augustus begint de pret. Eerst voor de kinderen, daarna voor de ouderen. Maar het groote feest begint pas op 3 Sep tember. Die dag is geheel gevuld, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Er verloopt geen uur, of er is al weer wat anders te doen. En op dezen grooten dag zijn de werkloo- zen niet vergeten. Voor hen is een nummer ingelicht, dat zij kunnen bezoeken, zonder dat zij in hun kleine beurs behoeven te tas ten.' Laten zij in grooten getale naar het ter rein gaan om te toonen, dat zij het op prijs stellen, dat de Commissie ook aan hen heeft gedacht. De kinderaubade wordt door luidsprekers uitgezonden, zoodat een groot gedeelte van de stad dezen zang zal kunnen beluisteren. De Jubileumronde is voor velen een zeer aantrekkelijk nummer en zal wel weer enorme belangstelling trekken. De Reclame-optocht en het Bloemencorso beloven grootsch en fraai te zullen worden. De Motorsterrit zal ook wel de belangstel ling trekken. Voor de gondelvaart blijft de inschrij-ing nog opengesteld.Daar kunnen en moeten nog veel meer bezitters van kano's en motor booten aan deelnemen, en aan dezen roept de Sommissie toe: „Schrijft nog heden in en probeert een der prijzen te winnen". Wacht nu niet langer, want de tijd dringt. Het feest wordt besloten met een schit terend vuurwerk. Van alle kanten is er bij de Jubileumcommissie op aangedrongen, om met een vuurwerk het feest te besluiten. En dit is nu wel het grootste zorgenkind. De financiën ontbreken voor een groot gedeelte. Toch heeft de Commissie gemeend aan den aandrang van de Leidenaars gehoor te moe ten geven. Zij hebben om een vuurwerk ge vraagd en zij krijgen een schitterend vuur werk. Laten zij thans zorgen, dat de Com missie straks niet voor een groot tekort komt. Opent nu uw beurs en stuurt uw bij drage aan den penningmeester. Alle bij dragen, van de kleinste tot de grootste, zijn welkom. Stuurt uw gift aan den heer Joh. Brouwer, Stadhouderslaan 17, gironum mer 189511. Zooals uit de elders in dit blad geplaatste advertentie blijkt, zijn de kaarten voor de verschillende feestelijkheedn reeds nu ver krijgbaar. Wie zeker wil zijn van een plaats kan dus nu reeds terecht. De gondelvaart. Hoewel in ons waterrijke vaderland jong en oud bekend is met allerlei takken van watersport, heeft toch het varen met een verlicht vaartuig en niett minder het be zichtigen van een stoet van schepen en scheepjes met versiering en verlichting een bijzondere aantrekkelijkheid. We hopen dit schouwspel ook dit jaar weer te kunnen zien. Maar, dan is het ook noodzakelijk, dat de bezitters van grootere vaartuigen, motorjachten enz. zoo spoedig mogelijk melden, dat zij ook van de partij zullen zijn en hun aandeel zullen leveren in het welslagen van de Leidsche feesten. Naast degenen, die zich reeds gemeld heb ben, is er nog een groote groep, die niets van zich liet hooren. Komt watersportlief hebbers, laat de burgerij eens zien wat met de Leidsche pleiziervaartuigen te bereiken valt in een gondelvaart. De versieringen Aan de fa. van der Klugt en Zonen, werd opdracht gegeven voor het verzorgen van een versiering op de, Douzastraat. Het ont werp werd geleverd door den heer Piet v. d. Klugt, binnenhuis architect alhier. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 2990. A. Heerings' Sigaren magazijn. Voorhout, Hoofdstraat 49. Overl. E.: A. Heerings, d.d. 14 Aug. 1938. N. E.: Wed. H. Heeringsvan Velzen, Voorhout. „Herwonnen Levenskracht." De opbrengst van den Bloempjesdag, Zondag 21 Aug. 1.1. alhier gehouden, be draagt 345.75. Het plaatselijk comité van H. L. zegt al le medewerkers en hun die steunden, har telijk dank. Hedenmorgen te 11 uur trok de politie- brandweer uit voor een brandje in de Cla- rasteeg 26. Daar was in de keuken een brandend petroleumstel omgevallen. Toen de motorspuit arriveerde was het vuur ech ter reeds gebluscht, zoodat de spuit geen dienst behoefde te doen. Binnenland WEER TWEE GEVALLEN VAN KINDERVERLAMMING. In de gemeente Waddinxveen is een nieuw geval van kinderverlamming voor gekomen. Dit is reed£ het derde geval. De scholen, die gisteren na de vacantie juist weer waren begonnen, zijn heden alle gesloten, voorloopig tot 4 September. Ook in de gemeente Stolwijk is thans een geval van kinderverlamming voorgekohien. Te Gbuda en omgeving is het aantal drie- en-dertig, waarvan vijf met doodelijken af loop. De patiëntjes uit Waddinxveen en Boskoop worden in het ziekenhuis te Lei den verpleegd, alle anderen in de zieken huizen te Gouda. JONGEMAN DOOD LANGS DEN WEG GEVONDEN. MISDRIJF IN HET SPEL? Het Spaansche s.s. „Garbi" dat van 17 Februari 1937 af te Antwerpen onder ar rest heeft gelegen, is vannacht te Vlissin- gen binnen gebracht en door de oorspron kelijke eigenaars te Cardiff onder arrest gesteld, om hun rechten te doen gelden tegen de Spaansche regeering die de te genwoordige eigenares is. Buitenland HET ONGELUK TE OMORI IN JAPAN. Dertien dooden. TOKIO, 24 Augustus (A.N.P.). Bij den brand in de fabriek te Omori, welke was ontstaan doordat twee vliegtuigen op het dak van het gebouw terecht zijn gekomen, zijn dertien menschen omgekomen en 190 gewond, waarvan acht ernstig. Drie inzit tenden van de beide vliegtuigen vonden eveneens den dood. Vijf anderen werden ernstig gewond. Een vlieger is omgekomen, doordat zijn parachute weigerde toen hij uit het toestei sprong. LEIDEN. WOERDEN, 24 Aug. Kaas. Aanvoer 265 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. 23.50—25.—, idem 2e kw. 21.00—23.00. Zware 25.Handel matig. AMSTERDAM, 24 Aug. Vee. Aange voerd: 250 vette kalveren, le kw. 6672, 2e kw. 58—64, 3é kw. 50—56 ct., per K.G. levend gewicht; 66 nuchtere kalveren 815, per stuk; 112 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90110 K.G. 67 68 (enkele hooger), zware varkens 6667, vette varkens 6566 ct., per K.G. slacht- gewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. VV1.4SbLNüTEEKINGfcN (AMSTERDAM). Londen. 8.92 Berlijn 73.28 Parijs 5.001/g Brussel 30.84 Zwitserland 41.89 Kopenhagen 39.80 Stockholm Oslo 44.82 New York 1.8213/16 Praag 6 32i/2

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3