VOOR ONZE ZIEKEN. Verkenningen in Centraal Europa OMGEVING Laatste berichten MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand MAANDAG 22 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 LEIDSCHE UNIVERSITEIT In de buitenlandsche pers is eenigen tijd geleden een bericht verschenen over een verjongingskuur door middel van bevrie zing, welke door een Nederlandschen ge leerde prof. Peter de Lampl in een labora torium der Rijksuniversiteit alhier zou zijn toegepast. Dientengevolge worden van uit het buitenland voortdurend aanvragen om nadere inlichtingen aan deze universiteit en aan den genoemde gericht. Naar aanleiding hiervan zij opgemerkt, dat aan de Leidsche universiteit geen prof. de Lampl verbonden is en dat daar van een verjongingskuur als hierboven bedoeld niets bekend is. Door de politie alhier werd op aanwijzing aangehouden een man, die ten nadeele van een caféhouder te Wassenaar een bri lhad gestolen. £)e caféhouder was den man ge volgd en wees hem een agent van politie alhier aan. De man werd naar het bureau gebracht en gaf op te heeten J. J. v. M.f 62 jaar oud en zwerver te zijn. De politie hield hem eenige uren vast en nader aan den tand gevoeld, bekende h(j J. P. S. te heeten, kleermaker te zijn en zonder vaste woon- of verblijfplaats. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Tsjechoslowakije, het Centrale punt der Europeesche woelingen. „Wij hebben fouten begaan LEIDSCHENDAr RJC. Sportdag. Begunstigd door zeer mooi weer en on der groote publieke belangstelling vond gis teren de door A.V.V. georganiseerde Sport dag plaats, welke zeker geslaagd mag hee ten en voor A.V.V. een succes is geworden. De voetbalwedstrijd tusschen A.V.V. I en St. Lodewijk I uit Rotterdam werd vooral van de zijde van St. Lodewijk keurig ge speeld, terwijl A.V.V. ons erg tegenviel en wel speciaal de voorhoede, die er vandaag totaal niets van terecht bracht, wat vooral toegeschreven moet worden aan het indi- vidueele spel, wat samenspel is, schijnen de heeren niet te weten. De 40 overwin ning, die St. Lodewijk behaalde, was dan ook ten volle verdiend. Onder de goede leiding van scheidsrech ter Holterhues trapt St. Lodewijk af en brengt direct een bezoek "aan het A.V.V. doel, waar echter niet thuis wordt gege ven. Dan probeert A.V.V. het enkele malen, doch al spoedig blijkt, dat St. Lodewijk over een keurige achterhoede beschikt, die me de onsamenhangende aanvallen van A.V.V. wel raad weet. Langen tijd gaat de strijd aardig tegen elkaar op, ofschoon het spel van St. Lodewijk beter verzorgd is en zij hierdoor iets in de meerderheid zijn. De A.V.V. achterhoede is er echter echter goed in en het gelukt St. Lod. eerst even voor de rust de leiding te nemen (10), met welken stand ook gerust wordt. Na de rust zijn de eerste aanvallen voor A.V.V., doch de voorhoede weet geen der kansen te benutten en treuzelt telkens zoo lang, totdat de St. Lod. achterhoede kan wegwerken. Bij St. Lod. gaat het dan be ter en er worden keurige aanvallen opge zet en al spoedig is de stand 2—0. Ofschoon A.V.V. hard werkt den achterstand te ver kleinen en de middenlinie de voorhoede telkens opstuwt, gelukt het de voorhoede niet de St. Lod. achterhoede te passeeren. Bij een vluggen aanval maakt de St. Lo dewijk midvoor er met een mooien kopbal 3—0 van en als even later in zuivere bui tenspel positie den voorsprong tot 40 wordt vergroot, is de nederlaag voor A.V.V. een feit. Wel probeert men nog om althans de eer te redden, doch de St. Lod. achter hoede geeft geen krimp. Met St. Lod. in den aanval fluit de scheidsrechter het ein de en heeft St. Lod. een verdiende 4—0 overwinning behaald, waarmede zij in het bezit kwamen van den uitgeloofden beker, welke na afloop met eenige toepasselijke woorden werd uitgereikt. Hierna had de voetbal-loopwedstrijd plaats (bal dribbelen). Aan dezen wedstrijd namen 35 personen deel, die in verschillen de groepen waren verdeeld, n.l. personen van 20—30 jaar, van 3040 jaar, enz. Deze wedstrijd kan ons niet bekoren en zal ook o.i. voor velen een teleurstelling zijn ge worden. Het was een saaie vertooning, welke slechts een enkele maal de lachlust opwekte. De prijzen, bestaande uit ham, sigaren, enz. werden behaald in de groep personen van 2030 jaar door: le prijs Jaap v. d. Meer, 2e prijs A. Tas; groep 2: le prijs P. v. d. Lubbe, 2e pr. G. Meester; groep 3: le pr. Th. v. d. Ham, 2e pr. Jac. Hooijmans. Personen van 3040 jaar: le pr. P. Vogelaar, 2e pr. W. v. d. Kolk; per sonen van 4050 jaar: le pr. J. Tempels, 2e pr. S. van Heiningen; personen van 50 60 jaar: le pr. J. v. d. Berg, 2e pr. W. van Baren, laatstgenoemde verkreeg ook den prijs voor het origineelste costuum. Na afloop werden de prijzen door den voorzitter uitgereikt, waarbij hij dank bracht aan allen, die hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen dag. Vermeld zij nog, dat een draaiorgel met vroolijke muziek voor een aangename af wisseling zorg droeg. Aanrijding. Zaterdagmiddag had aan den Sluiskant bij het afrijden van de brug over de Sluis een aanrijding plaats tus schen een autobus uit Amsterdam, be stuurd door den 24-jarigen J. G. G. uit Am sterdam en een vrachtauto, bestuurd door den 48-jarigen F. N. S. uit Den Haag. De aanrijding werd veroorzaakt, omdat de be stuurder S., die blijkbaar veel haast had, niet wachtte, totdat de bus behoorlijk de brug was afgereden. Gelukkig bleef de aanrijding beperkt tot eenige materieele schade. De politie, die spoedig ter plaatse was, stelde een onderzoek naar de schuld vraag in. De grootste fout, en men zal daar misschien verwonderd over staan, is wel geweest, dat de rupbliek in de eerste jaren van haar be staan een anticlericale houding heeft aangenomen. Bijna alle maatregelen hadden tot doel, de godsdienst uit het hart van het volk te rukken, van deze natie het bij uitstek gelaiceerde land te maken, zooals het alleen in de verlangens van Vrijmetselaars kan bestaan. Er valt heel wat mede te deelen over de ontevredenheid van al degenen, die geen Tsjechen zijn in deze republiek. Daar zijn nog de verlangens naar autonomie van de bewoners van Subkarpatisch-Rusland, van de kleine Roemeensche minderheid, van de inwoners van Teschen, die tot Po len willen behooren, maar eerst dan wan neer de „regeering van de kolonels" ten einde is. Maar het dient nergens toe, want alle grieven zijn dezelfde. Het eenigste ver schil is, dat deze volken niet, zooals de de Sudeten, een onmiddellijk gevaar voor de vrede vormen, hoewel ook zij een toontje meezingen in het concert van on tevreden minderheden. Onmiddellijk na zijn aankomst heeft ook Lord Runciman kunnen „genieten" van dit concert, en al heel spoedig heeft hij kunnen merken, dat een van de zwaarste tenoren van de Sudetenduitschers.een Tsjech is, dr. Wilhelm Sebekovsky. Zijn vader en moeder zijn Tsjechen, en toch is hij een van de voornaamste plaatsver vangers van Henlein. Zijn ideeën heeft hij in een reeks brochures vastgelegd. Laten wij nu de ontevredenen eens ver geten, en een kijkje gaan nemen bij de of- ficieele leiders van de Tsjecho-Slowaaksche republiek, die dezen Staat tracht te red den. Want het mag een waar reddingswerk genoemd worden, wat de regeering van Hodza in deze moeilijke omstandigheden heeft ondernomen. Dit werk was misschien al lang geslaagd, als Hodza geen rekening had hoeven te houden met de duizend en een belangen van de zeven of acht par tijen, die de meerderheid vormen en die nog steeds geen goed begrip schijnen te hebben van de moeilijkheden in dezen tijd en den ernst van den toestand. Als Hodza alleen tegenover de moeilijk heden had gestaan, was er waarschijnlijk nu geen sprake meer geweest van het na tionaliteiten-probleem. Dit blijft waar: of het nu Sudeten, Slo- waken, Polen of Hongaren zijn, allen moe ten de onpartijdigheid en den verzienden blik van dezen grooten Staatsman Hodza erkennen. Maar als men de verschillende leiders vraagt, welke dan de oorzaken zijn van het nationaliteitenprobleem, dan moet men zich wapenen met gelatenheid en ge duld, men moet rustig en gedempt spre ken, alsof men aan een ziekbed stond. En eerst dan komt het eruit: „Wij hebben fou ten begaan" Het is moeilijk om in aanwezigheid van een buitenlander fouten te bekennen, en nog wel fouten, die het land in een uiterst penibele positie hebben gebracht. Maar na veel aarzeling, zal men u toch wel iets over die fouten vertellen. De grootste fout, en men zal daar mis schien verwonderd over staan, is wel ge weest dat de republiek in de eerste jaren van haar bestaan een anticlericale hou ding heeft aangenomen. Bijna alle maat regelen hadden tot doel, de godsdienst uit het hart van het volk te rukken, van deze natie het bij uitstek gelanceerde land te maken, zooals het alleen in de verlangen van Vrijmetselaars kan bestaan. De uiterste centralisatie had niet tot tot doel de invloed van de minderheden te fnuiken, maar de invloed van het Ka tholicisme tegen te gaan, welke godsdienst juist door de minderheden het meest en het best beleden werd. Letterlijk alle be palingen stonden in verband met het anti- clericalisme. De grijze steen naast de kathedraal van Praag schijnt daar niet geplaatst te zijn om de herinnering aan Masarijk levendig te houden, maar is als een uiting van deze anticlericalen geest. Te Praag noemt men deze steen ook werkelijk „anticlericalistisch monument", maar niemand protesteert, om dat de leelijkheid van zoo'n steen zoo'n scherp contrast vormt met de onovertrof fen schoonheid der kerk. Eerst in 1927 zag men in, dat de inge slagen weg moeilijkheden zou veroorza ken, die men tevoren niet had voorzien, en in dit jaar kwam er verandering in de anti-kerkelijke politiek, en de betrekkin gen tusschen Praag en het Vaticaan wer den aanmerkelijk beter. De propaganda tegen de Katholieke Kerk was inderdaad de grootste fout, die de jonge republiek had begaan, en voor deze fout moet zij thans zwaar boeten. Zonder deze fout was er nooit een Slowaaksche kwestie geweest, en de kwestie der Sude tenduitschers zou geheel anders geweest zijn. Door de centralisatie van de overheden, en door het benoemen van Tsjechen in hooge posities in de gebieden der minder heden, hoopte men de macht der plaatse lijke autoriteiten tot een minimum terug te brengen, oorspronkelijk weer om de macht der Kerk tegen te gaan. Een andere fout was, dat er geen einde werd gemaakt aan de onrechtvaardighe den, waarvan de minderheden het slacht offer waren. Hoe is het anders te verklaren, dat Su- detenduitsche beambten sinds 1921 geen enkele maal bevorderd werden, terwijl Tsjechen hiervoor al twee of driemaal in aanmerking waren gekomen? Het zou misschien niet te verwonderen zijn, zoo die beambten aan politiek deden, of on verdienstelijk werkten maar de eeni ge reden was, dat zij. katholiek waren en Sudetenduitschers. Ik heb deze feiten zelf kunnen nagaan en verifieeren. Het is jammer het te moeten zeggen, maar de Tsjechen hebben fouten maakt. Misschien kan een en ander nog hersteld worden op een nieuwe basis. Maar zooals ik boven reeds gezegd heb, alles hangt of van de politici in het bin nenland, ook van de buitenlandsche ele menten in het land, en niet in het minst van het „Hitler-element" in de internatio nale politiek. Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons: Leven uit het geloof Wij hebben de plicht in het licht van Christus' leer, de ware ver houding tusschen God en mensch en tusschen de menschen onder ling aan andren in praktijk te toonen... Levend uit het geloof... zijn we geroepen, toestanden te scheppen, die het Rijk van God op aarde verzekeren. Zouden we daartoe eenmaal geraken, dan zal blijken dat er van een compromis tusschen katholicisme geen sprake behoeft te zijn, maar dat het chris tendom het ware socialisme zelf Onze leer is werkelijk de eenig ware. Waarom beleven we ze niet perfect? - Pja&l Prof. Bijnen. Wij weten, dat „De Leidsche Courant" in zeer vele gezinnen een gewaardeerde huisvriend is, dien men ongaarne zou missen. En toch kunnen omstandigheden zich voordoen, dat men dezen huisvriend hoe ongaarne ook, moet missen. Wij bedoelen het geval, dat een der volwassen huisgenooten in een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaariijk is, hem eiken dag „De Leidsche Courant" van den vorigen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die in een ziekenhuis (niet sanato rium) worden verpleegd, iederen dag een exemplaar van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dienen de abonné's, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam van dén patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam van de zaal of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra kosten-verbonden. Wij wachten aan ons kantoor gaarne schriftelijke aanvragen in. DE DIRECTIE. N.V. Dc Leidsche Courant Binnenland DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN EN GEDOOD. Uit Sappemeer wordt gemeld: Vanmid dag omstreeks twaalf uur is de 38-jarige ar beider J. Hoving werkzaam op de boerderij van mevr. de weduwe Schutter, te Achter- diep door den bliksem getroffen en gedood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. ONGELUK OP HET VLIEGVELD WELSCHAP. Gisteren is op het vliegveld Welschap bij Eindhoven, tijdens oefeningen met een zweefvliegtuig een ernstig ongeluk gebeurd De 21-jarige leerlinge mejuffrouw J. Sanders uit Eindhoven was met een zweef vliegtuig tot een hoogte van 20 a 25 meter gestegen. Het toestel maakte toen plotse ling een duik en stortte nagenoeg lood recht naar beneden. Het toestel, de „Sprinkhaan", werd ver nield. Mej. J. Sanders kreeg ernstige ver wondingen aan hoofd, armen en beenen en werd naar het Binnengasthuis vervoerd. Aanvankelijk liet haar toestand zich niet ernstig aanzien, doch in het ziekenhuis ge raakte zij buiten bewustzijn. Vanochtend was-zij nog steeds bewusteloos. Men vreest voor haar leven. EEN LAFFE DAAD. De politie te Nijmegen heeft na een uitge breid onderzoek den 24-jarigen K. gear resteerd, die ervan verdacht wordt twee jongens met wie hij woorden had gehad, „St. Christoffel" hield in „De Harmonie" trapt te hebben. De jongelui geraakten te water en konden slechts met groote moeite gered worden. K. is gearresteerd op aan wijzing van een chauffeur, die van het ge val getuige was geweest. «Hij was kwaad geweest, omdat de jongens een ouden man hadden uitgescholden, en had hen. toen zij op de kade stonden, daarvan afgeschopt. Hij verklaarde, de bedoeling gehad te heb ben, de jongens een nat pak te bezorgen. K. blijft in arrest. OPLICHTING VAN STEUNGELDEN De directie van maatschappelijk hulpbe toon en van het bureau voor werkloozen- steun te 's-Gravenhage hebben namens de gemeente 's-Gravenhage bij de politie aan gifte gedaan van oplichting van Steungel den in 13 gevallen gepleegd tot een geza menlijk bedrag van ruim 1100. Buitenland TWEE FRANSCHE MINISTERS AFGETREDEN. Naar aanleiding van de rede van Daladier. PARIJS, 22 Augustus (A.N.P.). Naar aan leiding van de radiorede van minister-presi dent Daladier hebben de minister van openbare werken, Louis Frossard en de minister van arbeid, Paul Ramadier, hun ontslag ingediend. Beide ministers zijn lid van de Union Socialiste Republicaine. DE TERREUR IN PALESTINA. JERUSALEM, 22 Augustus (A.N.P.). Op den spoorweg tusschen Haifa en' Lydda is gistermiddag een mijn ontploft, waardoor twee Arabieren ernstig en een derde licht werden gewond. Vanochtend vroeg is brand uitgebroken in een groote houtopslagplaats nabij de 3 alavera-kazerne te Jerusalem. Officieren ir avondkleeding hielpen het vuur bestrij den. De schade wordt op vijfduizend pond sterling geraamd. Men vermoedt brand stichting. BANKOVERVAL TE SJANGHAI. SJANGHAI, 22 Augustus (A.N.P.). Van ochtend hebben acht gewapende bandieten zich meester gemaakt van een transport- auto met een geldtransport van 20.000 dol lar voor rekening van de Britsche autobus- maatschappij in Sjanghai. Zij wisten met de buit te ontkomen. BOSKOOP, 22 \ug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 30 —49 ct., Wendland 12—20 ct., Hadley 20— 46 ct., Cladius Pernet 1918 ct., Briarcliff 30—54 ct., Butterfly 15—30 ct., Wilh. Kordes 15 ct., Mme Jules Bouché 1524 ct., Rosalandia 1526 ct., Florex 2548 ct., Phoebe 1431 ct., Vierlanden 1732 ct., Chas B. Kilham 1318 ct., Edith Helen 12 17 ct., Aug. Noack 1822 ct., Else Poul- sen 1016 ct., Gloria Mundi 2541 ct., El len Poulsen 815 ct., Paul Grampel 1522 ct., Rosa Mundi 2088 ct., Mevr. v. Straa- ten van Nes 1525 ct., Ingar Ohlson 1521 ct,. Queen Mary 20 ct., Chrysanthen, gr.- bloemig 7090 ct., id. tros 11 ct., Roode Le lies 55 ct., Gerbera 7—11 ct., Clematis Du- randii 1525 ct., id. Prins Hendrik 6095 ct., id. le Coultre 8ó ct., Zinea 6 ct., Ge ranium 46 ct. AMSTERDAM, 22 Aug. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd 527 vet te koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 7478 ct., 2e kw. 6272 ct., 3e kw. 5060 ct., per K.G. slachtgewicht. 85 Melk- en Kalfkoeien 200270 per stuk, 86 Vette kalveren le kw. 5662 ct., 3e kw. 4854 ct. per K.G. levendgewicht. 88 Nuch tere kalveren 8—13, 96 schapen 2033, Lammeren 1418 per stuk; 410 varkens: LEIDEN. Geboren: Theodprus Maria z. van P. A. Smits en Th. H. Hutten Dirk Jacobus z. van J. J. Lub en J. P. Goddijn. Ondertrouwd: C. J. v. d. Reijden jm. 30 j. en C. y. Egmond jd. 24 j. T. de Roo de jm. 28 j. en A. v. Muijen jd. 28 j. P. W. v. Vliet jm. 22 j. en M. Rijsbergen jd. 22 j. G. C. Redegeld jm. 25 jj en J. C. Crama jd. 25 j. J. W. Hartevelt jm. 22 j. en W. F. Lotte jd. 20 j. J. Robbers jm. 23 j. en A. Ouwerker jd. 26 j. P. G. A. de Kier jm. 24 j. en G. E. Hazes jd. 24 j. D. Gijsenij jm. 23 j. en S. Kikkert jd. 20 j. P. J. v. d. Waals jm. 23 j. en J. M. Steen bergen jd. 24 j. Overleden: H. v. Vliet hsvr. van A. Bernard 36 j. C. A. M. v. d. Meer dr. 43 j. W. Zwetsloot m. 70 j. vleeschvarkens, wegende van 90110 KG. 6768 ct. (en enkele hooger), zware var- kenns 6566 ct., vette varkens 6364 ct. per K.G. slachtge wicht. Aangevoerd 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. Runderen groote aanvoer, handel stug en stijf prijshoudend. Vette kalveren ruime aanvoer, handel vlug, vaste prijzen. Nuch tere kalveren korte aanvoer, handel stug en prijshoudend. Schapen en lameren be hoorlijke aanvoer, handel kalm. Urijzen la ger. Varkens matige aanvoer, handel wil lig met hooger prijzen voor vleeschvar- kens. ROTTERDAM, 22 Aug. Vee. Totaal aanvoer 2036 stuks. Vette runderen 624, Vette kalveren 241, Nuchtere kalveren 3, Varkens 540, Zuiglammeren 627. Prijzen per K.G. Vette koeien le kw. 75 ct., 2de kw. 65 ct., 3e kw. 4450 ct.. Vette Ossen 68 61—45—50 ct., Vette kalveren 95—85—62 72 ct.. Varkens (levend gewicht 5554 53 ct., Schapen 453530 ct., Lammeren 534538 ct. Prijzen yer stuk: Scapen le kw. 25, 2e kw. 20. 3e kw. 17, Lamme ren 16.50128,. Vette koeien en ossen aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen onveranderd pr. koeien 78 ct., pr. ossen 72 ct. Vette kalveren aanvoer grooter, han del kalm, prijzen iets hooger. Schapen en lammeren aanvoer aanm. ruimer, handel matig, prijzen prima schapen 1.05 als vo rige week Dinsdag. Varkens aanvoer rui mer, handel tamelijk, prijzen niet geheel prijsh., een partijtje schapen voor export. ROELOFARENDSVEEN, 22 Aug. Groen- renveiling. Aardbeien 1718 ct. per doosje. Meloenen 523 ct. p. st. Tomaten 7080 ct. per bak. Sla 0.706.20 per 100 krop. Snij'boonen 0.54 1.25, Prinsesseboonen zonder draad 1.301.45. Rentegevers 1.55, Dubbele stamboonen 0.650.75, Witte pronkboonen 0.30. Alles per 10 K.G. Augurken fijn 3.40, grof 1.902.25, Bom men 0.75, Stippel 0.56. Alles per 25 K.G. ROELOFARENDSVEEN, 20 Aug. Vrije veiling. Meloenen 521 ct. per st. Aard beien 12 ct. per doosje. Sla 2.905.10 per 100 krop. Snijboonen 5090 ct., Princeboo- nen 0.801.35, id. z. draad 0.951.10, Dubb. stamboonen 5085 ct., Pronkboonen 30 ct. Per 10 k.g. Augurken: F. fijn 4.50, fijn 1.602.10, Fijnbaster 1.10, Baster ƒ2 Grof 1.751.90, Bommen 6772 ct., Stip pel 5159 ct. per 25 kg. LOOSDUINEN, 20 Augustus. Groenten- veiling. Bloemkool le srt 2.90—5.10, id. 2^ srt 1.50; Kaskomkommers le srt 4.10, id. 2e srt. 2.99, id. 3e srt. 1.90. Rijen kom kommers le srt 1—2.10. Gele komkom mers le srt. 2.102.40. Witte komkom mers 1.10 per 100 stuks. Meloenen 0.05 —0.21 per stuk. Stok-Princessen 12; Stam- Princessen 7 80—10 90. Snijboonen 12; Pronkboonen 3.10. Tomaten A 4460, id. B 4—5; id C f 4—4.60, id. CC 4—4.20 id. Bonken 4 Druiven, blauwe le soort 31—36, ida 2e soort 25—26 per 100 K.G. Postelein 0 08—0.25 per 6 K.G. Salade le srt 1.802.60 per 100 krop. Peen le soort 4.90 per 100 bos. Rabarber 1.90 per ICO bos. Andijvie 0.80—1.60 per 100 struik. Stoofsla 0.28 per 6 K.G. Peren 22, Erw ten 7. Boonenstek f 5.20 Zilveruitjes 8 per 100 K.G. NOORDWIJKERHOUT, 20 Aug. Groen ten. Witte pronkers 3142 ct., tuinboonen 3075 ct., enkele boonen m. dr. 0.651.30, enkele boonen z. dr. 0.8516.65, stokboo- nen z. d. 0.851.75, rentegevers 1.40 1.90, snijboonen 0.501.45, dubbele boo nen 0.531.39. Alles per 10 kg. TER AAR, 20 Dec. Centrale Veiling. Snijboonen 0.500.94, Princesseboonen 0.601.20, Dubb. Stamboonen 0.650.90, Witte Pronkers 0.300.36, Spekboonen ƒ0.50—0.60, Augurken A ƒ3.50, B ƒ1.90, C ƒ2.15, D 1.85—2.30, E ƒ0.60, A ƒ0.75, C—D ƒ0.48—0.52. LEIDSCHENDAM, 20 Aug. Grocntenvei- ling. Eng. komicommers le soort 2— 3.60, 2e soort 12.10, 3e soort 1. Gele komkommers le soort 23.80, 2e soort 1 2.40, 3e soort 11.50. Kropsla le soort ƒ1—4.20, 2e soort ƒ0.50—1.20. Peen ƒ6— 8.50. Bloemkool le soort 49.50, 2e soort 24.50. Tomaten- midd. 22.40, gr. ron den 22.80, 2e soort 22.20. 4e soort 2, bonken 2. Andijvie per 100 0.70 2, Andijvie per 100 K.G. 22.50, Spinazie per 4 K.G. 0.260.45. Postelein 24.80, Snboonen 713 et.} Spercieboonen 618 ct., Meloenen 632 ct. Wl-aSELNOXEEKUNGEN (AMSTERDAM)! Londen- 8 921/o Berlijn 73.33 Parijs ó.OOl/^ Brussel 30.80 Zwitserland 41.91 Kopenhagen 39.85 Stockholm 46 Oslo 44.87 New York 1.823/4 Praag 6 32i/2

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3