STADS IJ NIEUWS BINNENLAND KERKNIEUWS AGENDA MAANDAG 22 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 N Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaaL Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïU. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. v2 HOE WORDT HET WEER? WARMER De Bilt seint: Verwachting: Zwakke tot matige Wes telijke tot Zuidwestelijke wind, des nachts tijdelijke toenemende bewolking met kans op eenige regen in het Noorden, overdag meest half bewolkt, warmer. Hoogste barometers!769.1 te Toulouse. Laagste barometers!: 751.8 te Röst. De Scandinavische depressie is, sterk in diepte afnemende, naar het Noord-Noord oosten getrokken. De kern ligt thans voor de kust van Noord-Noorwegen, alwaar zij nog stormachtigen tot krachtigen wind brengt. Aan de Zuidzijde van deze depres sie is thans polaire lucht over geheel West- Europa binnengedrongen. Zij veroorzaakt vrij sterke afkoeling en plaatselijk buiig weer (Hannover had 200 mm). Voorts viel zware regen over Oost-Duitschland, Tsjecho-Slowakije, Beieren en Zwitserland (Berlijn had 20, Dantzig 15, Breslau 15 mm.). Over Frankrijk en de Golf van Bis- caye ontwikkelde zich een hoogedruk-ge- ibied. Het is over Frankrijk rustig weer, echter met vrij lage temperaturen. Een nieuwe depressie nadert nabij Ierland, al waar zij zware neerslag bracht (Valentia 22 mm.). Ten onzent mag een flinke stij ging van de temperatuur worden verwacht, des nachts neemt de be wolking tijdelijk toe, waarbij in het Noorden nog eenige kans op regen bestaat. Overdag zal het vrij zonnig zijn. De wind blijft zwak tot matig uit het Zuidwesten waaien. LUCHTTEMPERATUUR. 16.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagavond 8.42 uur tot Dinsdag ochtend 5.25 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag Aug. nam. 1 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 17 gr. C. Maan op Dinsdagochtend 3.16 uur. Maan onder Dinsdagnamiddag 18.37 uur. CRISISMAATREGELEN EN HET BLOEMBOLLENBEDRIJF De Bond van Bloembollenhandelaren heeft zich bij referendum met 102 stemmen vóór, 35 tegen en 7 blanco uitgesproken vóór het weer instellen van minimum-prijzen voor bloembollen in het seizoen 1938 1939. Een door Hobaho gehouden referen dum gaf tot uitslag, dat van de ongeveer 12 000 kweekers aan de stemming slechts 2240 deelnamen, waarvan 1153 met „ja" antwoordden, dus vóór bedrijfsmaatregelen. De ja- stemmers betelen met elkaar 532928 R.R. en de neen-stemmers 225028 R.R., zoodat de laatsten in beteeld oppervlak in de minderheid bleven. Een conclusie is echter niet te trekken, zoolang men niet weet hoe de ontbrekende 10.000 kweekers zouden gestemd hebben. MODERN KATHOLIEK JEUGDWERK. Lustrumschouw van de Kruisvaart. Tot besluit van het Lustrumjaar, waarin het 35-jarig bestaan van het katholieke jongens-jeugd werk in het Bisdom Haarlem en het eerste lustrum van de Kruisvaart wordt gevierd, houdt de Kruisvaart op 17 en 18 September te Scheveningen haar Lustumschouw. Naar wij vernemen wordt de begroetings avond gehouden in het Paviljoen op de Pier. Het programma vermeldt o.a. een toe spraak van H. de Greeve, pr., en het op treden van de voordrachtkunstenares Char lotte Kohier. LICHTING 1940. Inschrijving van den dienstplicht. Bij Kon. besluit van 23 Juli 1933 (Staats blad no. 584) houdende voorzieningen ten aanzien van de inschrijving voor den dienstplicht voor de lichting 1940, is be paald, dat voor de lichting 1940 voor den dienstplicht wordt ingeschreven hij, die in een der gevallen, omschreven in artikel 6, eerste lid, der Dienstplichtwet, verkeert op 1 Oct. 1938. Voor de lichting 1940 geschiedt de aan gifte ter inschrijving, bedoeld in artikel 8, vierde lid, der Dienstplichtwet: a. voor de ingevolge artikel 6 dier wet in te schrijven personen in October 1938; b. voor de ingevolge artikel 7 dier wet in te schrijven personen binnen dertig da gen na den dag, waarop het in dat artikel bepaalde op hen van toepassing is gewor den. WERKVERSCHAFFING. Op 6 September vrij met behoud van loon. De Minister van Sociale Zaken heeft goedgevonden, dat, in verband met de viering van den nationalen feestdag op Dinsdag 6 September gedurende dien dag op de verschillende werkverschaffingen niet wordt gewerkt. Evenals voor het verzuim op Koninginnedag mag dan het gederfde loon worden uitbetaald, voor de bereke ning waarvan als grondslagen dienen het basis-uurloon en het aantal verzuime uren. Geen verzuim in de werkverschaffing kan worden toegestaan voor de viering van' het Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin op andere data dan op 6 Septem ber. De arbeiders, die in kampen bij cen trale werkverschaffingsobjecten gehuisvest zijn en eens per week of eenmaal per veer tien dagen naar huis gaan, beho.even, in dien de aankomst in het kamp op Maan dag 5 September zou moeten plaats hebben in die week eerst op Woensdag 7 Septem ber aan te komen. Voor het verzuim op 5 en 6 September wordt dan op gelijke wijze als hierboven vermeld vergoeding ge geven. MEXICAANSCHE OLIE NAAR NEDERLAND. Vragen aan de regeering. De heer Schouten heeft aan de ministers van Buitenlar.dsche Zaken en Economische Zaken de volgende vragen gericht: 1. Kan de regeering mededeelen, of de geruchten juist zijn, dat door de Nederland- sche reederijen Mexicaansche olie en daar uit vervaardigde producten naar Nederland worden vervoerd, en dat getracht wordt daarvoor in ^Nederland een afzetgebied te vinden? 2. Indien deze geruchten juist zijn, kan ae regeering dan, gelet op het bekende ge schil, dat in Mexico tusschen de regeering van dat land en de aldaar gevestigde bui- tenlandsche pttroleummaatschappijen han gende is, haar oordeel geven over dit ver voer naar en den afzet dezer producten in ons land, en mededeelen of zij te dezer zake een voorziening heeft getroffen of nog zal treffen? DERDE VEE- EN ZUIVELTENTOON- STELLING TE GOUDA. Op het veemarktterrein en de daarbij behoorende gebouwen wordt a.s. Donder dag 25 Augustus een vee- en zuiveltentoon- stelling gehouden, waaraan verbonden wordt een hippisch feest van de landelijke rijvereeniging van Gouda en Waddinxveen. Het aantal inschrijvingen voor deze ten toonstelling is dit jaar belangrijk grooter dan in 1937. Thans zijn er 605 inschrijvingen met 1200 dieren, terwijl deze cijfers in 1937 resp. 574 en 880 bedroegen. Voorts komen er een 800-tal mestvarkens, welke evenals het groot stamboekvee en het handelsvee tot de besten op dit gebied behooren. KINDERVERLAMMING TE DELFT. On grond van en in overeenstemming met de van den betrekken inspecteur van het staatstoezicht op de volksgezondheid ontvangen schriftelijke verklaring heeft de locoburgemeester van Gouda, met het oog op de in Gouda voorkomende gevallen van óe besmettelijke ziekte „poliomyelitis an terior acauta", gelast, dat ingaande 20 Augustus voorloopig tot 4 September 1938 alle bewaarscholen en lagere scholen in de gtmeente Gouda geheel worden gesloten. VER. GLASFABRIEKEN EN „LEERDAM". Fusie thans een feit. De overname van de N.V. Ned. Glasfa briek „Leerdam" door de N.V. Vereenigde Glasfabrieken te Schiedam is thans een feit. Met ingang van Maandag zal de nieuwe combinatie, zoowel wat de produc- toe zal wat de financiering betreft, gaan werken. Dr. Hein Hoeben benoemd in de orde van den Heiligen Gregorius den Groote. Naar wij vernemen is wegens zijn ver dienste voor de Katholieke pers door Z. H. den Paus benoemd tot ridder in de orde van den Heiligen Gregorius den Groote, dr. Hein Hoeben. te Breda, hoofdredacteur van De Katholieke Wereldpost (K.W.P.) en secretaris van de internationale commissie van katholieke dagbladdirecteuren. R.K. Leergangen. Het Curatorium der R.K. Leergangen heeft met ingang van 1 September a.s. voor het cursusjaar 1938/39 benoemd als docenten aan de cursussen voor het diploma Gemeenten-Financiën, de heeren J. A. P. van Domburg, gemeente-secretaris te Box tel, en Drs. H. v. d. Laar, secretaris van het Economiseh-Technologisch-Instituut te Tik burg. ONDERSTEUNING EN UITLEIDING VAN BEHOEFTIGE VREEMDELINGEN. Een circulaire van den minister van binnen- landsclie zaken aan de gemeentebesturen betreffende te nemen maatregelen. Een circulaire van den minister van bin- nenlandsche zaken, gericht aan de gemeen tebesturen bevat o.a. het volgende: Bij de, op 1 Januari 1936 in werking ge treden, paragraaf 5 der wet tot verlaging van de openbare uitgaven is artikel 19 Vreemdelingenwet aldus gewijzigd, dat ver vallen is het voorschrift, dat de bepalingen der wet niet van toepassing zijn op den binnen het rijk gevestigden vreemdeling, die met een Nederlandsche vrouw is ge huwd of gehuwd geweest en uit haar een of meer kinderen heeft, in Nederland ge boren. Door deze wijziging is de mogelijkheid geopend, een vrij groot aantal behoeftige vreemde gezinnen, die ten laste van de armenzorg der Nederlandsche gemeenten moesten worden genomen zonder uitzicht op beëindiging van de ondersteuning in af- zienbaren tijd, thans uit te leiden wegens gebrek aan middelen van bestaan. Deze aangelegenheid is vooral van betee- .•cenis gebleken voor de hier te lande onder steund wordende Duitsche gezinnen, in verband met het niet onbelangrijke aantal armlastige Nederlandsche gezinnen in Duitschland, vallende onder dezelfde cate gorie. Toen na 1 Januari 1936 voor beide landen een wettelijke verplichting om van de uitleiding af te zien, niet meer bestond zijn met de Duitsche regeering onderhande lingen gevoerd ten einde in deze tot een overeenkomst te komen. Als gevolg van het openen dezer onderhandelingen werd in beide landen, voorloopig althans, niet tot uitleiding wegens armlastigheid overgegaan. Het is echter moeilijk gebleken, mede met het oog op de deviezenpolitiek der Duitsche regeering, in dit opzicht bepaalde bindende afspraken omtrent het verleenen van resti tutie te maken zoodat er de voorkeur aan wordt gegeven in deze te volstaan met in beide landen nogmaals den nadruk te leggen op de bestaande praktijk en derhalve, voor zoover Nederland betreft, bij de uitleiding van armlastige vreemdelingen in het alge meen en van Duitsche gezinnen in het bij zonder, zoowel voor de zoogenaamde Artikel 19-gevallen als voor de overige groepen steeds de noodige voorzichtigheid te be trachten en er voor te waken, dat „klaar blijkelijke hardheden" worden ver-meden. Ten einde echter te voorkomen, dat de betrokken gemeente en/of armbesturen on redelijk worden belast, heeft de minister besloten, dat. in gevallen waarin uitleiding van armlastige Duitsche gezinnen uitslui tend ingevolge het standpunt van den minis ter of zijn ambtsvoorganger voorloopig werd opgeschort, bij het departement een subsidie kan worden aangevraagd van 75 pet. der ten laste van het betrokken ge meentelijk orgaan komende en/of blijvende kosten. Voorts is de minister bereid deze bijdrage ook te verleenen voor nieuwe gevallen soortgelijk aan de hierboven bedoelde, welke in de toekomst uitsluitend tenge volge van het departementale standpunt niet zullen worden uitgeleid. Tevens zou de minister het op prijs stel len indien in gevallen van uitleiding van andere categoriën armlastige Duitschers, waarvoor zijn oordeel niet behoeft te wor den gevraagd, alsmede bij de uitleiding van behoeftige buitenlandsche gezinnen in het algemeen nauwkeurig worde nagegaan, •in aansluiting aan de door de Nederland sche regeering in deze steeds gevolgde en aanbevolen gedragslijn of uitleiding, van humanitair standpunt bezien, te verant woorden is. Zekerheidshalve vestigt de minister er nog de aandacht op, dat bovenstaande rege ling betreft uitleidingen uitsluitend wegens armlastigheid en niet uitleidingen van vreemdelingen welke nationaliteit zij ook bezitten en tot welke categorie zij ook behooren die gevaarlijk moeten wor den geacht voor de openbare orde, veilig heid, gezondheid of zedelijkheid, ook al 'zijn zij tevens armlastig. Laatstbedoelde ge vallen staan ter uitsluitende beoordeeling van de hoofden van plaatselijke politie, uiteraard met inachtneming van de daar omtrent door den minister van justitie ge geven aanwijzingen. DE „KARIMATA" WEER NAAR HET WRAK. Men meldt ons d.d. gisteren uit Terschel ling: Nadat de reparatie aan de in het onge- reede geraakte emmerketting reeds vorige week hersteld was, was het weer zoo veel -slechter geworden, dat ook na de reparatie ae molen op de reede van Terschelling bleef in afwachting van beter weer. Heden bleek het weer zoodanig gedraaid te zijn, dat er geen enkel bezwaar was om zich weer met het gevaarte op de Wadden zee te wagen, zoodat in de vroegte besloten werd, dat de Karimata" haar werk op zoek naar het Lutinegoud zal hervatten. Tegen elf uur werd de baggermolen dan ook door de sleepbooten van de firma Doek- sen naar buiten gesleept en teruggebracht naar de plaats boven het Lutine-wrak, 75 meter achter de plaats, waar men het laat ste gebaggerd heeft, om thans een nieuwe strook van den zeebodem, waar men hoopt het achterschip met de Lutineschatkamer te vinden, af te zoeken. DR. W. ROUKENS. Benoemd tot privaat-docent in de Ned. Volkskunde aan de R.K. Universiteit. Met ingang van het studiejaar 19381939 is door het bestuur der Radbout-stichting toegelaten als privaat-docent in de Nederl. Volkskunde aan de R.K. Universiteit te Nijmegen dr. Wijnand Roukens, leeraar aan het Ned. Gymnasium te Nijmegen. BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot pastoor te Bovenkarspel: den wel- eerw. heer M. M. Nolet; tot pastoor te Achtuizen: den weleerw. heer G. H. Dessing; tot pastoor te Bennebroek: den weleerw. heer J. J. Lauwrier; tot pastoor te Oudorp: den weleerw. heer W. J. H. Polder; tot pastoor te de Lier, den weleerw. heer P J. Berlage, thans kapelaan te Rotter dam (H. Jozef); tot leeraar aan het Seminarie Hageveld te Heemstede: den weleerw. heer J. P. Th. Deroy, thans assistent te Lisse (H. Aga tha). Alsmede tot kapelaan de navolgende weleerw. heeren: Alkmaar (H. Laurentius): W. N. van Leeuwen; Amstelveen: P. C. Groenendijk (neom.); Amsterdam (H. Agnes): M. C. van Stijn; O. L. Vrouw Kon. des Vredes): M. Schip per; (H.H. Petrus en Paulus): dr. F. C. J. Holthuizen H. Willibrordus buiten de Veste): W. P. M. Haring; (H. Nicolaas bin nen de Veste) A. A. H. M. Oeverhaus; Beverwijk (H. Agatha): R. L. M. van Ginkel; Castricum: A. A. van der Togt; Delft (H. Sacrament): C. A. Watervis; Dordrecht- (H. Antonius): J. C. M. Franse; Gouda (O. L. Vrouw Hem.): N. Hoek; 's-Gravenhage (H. Gerardus Majella): J. Metzelaar; Grootebroek: J. W. A. M. Merks; Haarlem (H. Joannes de Dooper): J. J. Oudshoorn; (H. Jozef): W. van Lamme ren; (H. Liduina): J. B. M. Blankers. Heemskerk: A. W. A. Danckaarts; Heemstede (O. L. Vrouw Hem.): A. A. A. Rikkers; Den Helder (O. L. Vrouw Onbevl. Ontv.): P J. van Steijn; Hillegom (H. Martinus): P. B. Botte lier; (H. Jozef): J. L. J. M. Langemeijer; Honselersdijk: G. W. Lemmers (neom.); Hoofddorp: A. H. Huyboom (neom.); Krommenie: J. A. M. Bon (neom.); Lambertsehaag: G. J. P. van der Bijl (neom.); Langendijk: B. P. M. Schoonebeek (neom.); Lisse (H.H. Engelbewaarders): P. J. M. Matthijsen; Middelburg (tevens Vicaris te Veere): C. N M. Hammann (neom.); Noord wijk: H. J. A. Schouten; Noordw ijkerhout (H. Jozef): P- L. J. M. Schretlen Oude Tonge: C. P. Grootscholte (neom.); DE JUBILEUMFEESTEN Op de Haarlemmerstraat, van Blauw- poortsbrug tot Hartebrug, bijgenaamd: „De Haarlemmerstraat Passage", heeft zich een commissie van tien gevormd, ten doel hebbende dit straatgedeelte te versieren. Gezien het ontwerp en de verrassende me dewerking van haast alle winkeliers in dit gedeelte, belooft dit een groot succes te worden. - ONDERSCHEIDINGSTEEKEN VOOR MOTORLOOS VLIEGEN. Aan Leidenaar toegekend. Heden werd door de Kon. Ned. Vereeni- ging voor Luchtvaart te Den Haag na mens de internationale studie-commissie voor het motorloos vliegen (Istus) aan den heer J. van der Meer te Leiden het zilveren prestatie-onderscheidingsteeken uitgereikt, waarvoor door den candidaat eenige bijzondere, door de „Istus" voor geschreven vluchten moesten worden ver richt, aan welke eischen door den heer van der Meer op schitterende wijze v/erd voldaan. DE DIEFSTAL IN HET GEOLOGISCH MINERALOGISCH MUSEUM. Belooning van f 100 uitgeloofd Namens den Officier van Justitie te 's Gravenhage looft de Commissaris van Po litie een belooning uit van ten hoogste 100 voor dengene, die zoodanige aanwijzingen kan geven in den juweelendiefstal in het Geologisch Mineralogisch Museum alhier op Donderdag 28 Juli 1938 gepleegd, dat deze leiden tot ontdekking en veroordeeling van den dader. Inlichtingen te zenden aan den pl.ver. Commissaris van Politie, den heer Weyers. R. K. HANDELSREIZIGERS- VEREENIGING. een ledenvergadering. De voorzitter open de met den Chr. groet en heette in zijn openingswoord allen hartelijk welkom op deze zomervergadering en sprak zijn vreugde uit over de goede opkomst. Na voorlezing der notulen, werden deze goed gekeurd. Wegens ontstentenis van den Geest. Ad viseur nam de voorz. het woord, om de twee aanwezige nieuwe leden met een ge bruikelijke toespraak te installeeren. Het deed spr. een groot genoegen deze instal latie te mogen verrichten en hij sprak vervolgens over de belangen, welke in „St. Christoffel'' behartiging vinden zoo wel maatschappelijk als geestelijk. Spr. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Z a t e r« dag 20 tot en met V r ij d a g 26 A ug. a.s. waargenomen door de apotheek M. Boekwijt, Breestraat 74, tel. 552. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek; Wilhelminapark 274, telefoon 274. Purmerend: F. J. J. Bollinger; Rotterdam (H. Barbara): J. H. A. Rem mer; (H.H. Martelaren van Gorcum): P. J. Roessen; (H. Teresia): E. J. M. Hupperetz; (H. Willibrordus): G. B. N. Luken; (H. Jozef): A. G. F. Burcksen; Santpoort: Th. H. J. Straathof (neom.)j Scheveningen (O. L. Vrouw van Lour- des): -J. M. Wijsbroek; Schiedam (H. Liduina): H. F. Coppens; Schoonhoven: W. J. Dekleermaeker; Spierdijk: H. P. Balestra (neom.); Velsen-Driehuis: J. Th. A. van Pol (neom.); Vlaardingen: J. H. Tesselaar; Voorburg (O. L. Vrouw Hem.): P. G. M. Schoonebeek; Waarland: Th. Ph. van der Heijden (neom.); Warmenhuizen: C. J. A. Schoonder- woerd (neom.); Wassenaar (H. Willibrordus): J. W. Schoots; Wateringen: M. J. M. Wuijster; Wervershoef: H. C. M. de Goede (neom.)j Westerblokker: L. P. M. Vester (neom.); de Zi 1 k; J. A. G. van der Hoogte (neom.); Zwaag: J. de Nijs. Verder heeft Z. H. Exc. aan den wel eerw. heer J. A. E. van Dodewaard (neom.) opgedragen, om zijn studies voort te zet ten aan het Pauselijk Bijbelinstituut te Rome; en aan den weleerw. heer F. H. A. van Ravesteijn (neom.), om klassieke let teren te studeeren aan de R.-K. Universi teit te Nijmegen. PATERS CONVENTUEELEN. In het kapittel der Minderbroeders Con- ventueelen te Leuven is herkozen tot Pro vinciaal de H. E. P. Carolus Hoyng, reeds 12 jaar Provinciaal der Paters Conven- tueelen. Tot Custos der Ned. Provincie werd ge kozen de Z. E. Paters Leonardus v. cL Berg te Wijnandsrade; tot Definitor de Z. E. Pater Eugenius v. d. Ven te Treebeek; tot secretaris de Z. E. Pater Mattheus Lup- perts. De Rectoren in de provincie werden be vestigd. Ons „LEYDS GOEDT", dat is het streven, Zal de stad weer welvaart 405 geven. eindigde met de hoop uit de spreken, dat zij den dag van hun installatie steeds met vreugde zullen gedenken. Hierna werd het insigne overhandigd. Betreffende den feestdag deelde de voor zitter mede, dat het in de bedoeling ligt om zooals gebruikelijk den dag te begin nen met een H. Mis en gemeenschappe lijke H. Communie, waarna het traditio neel geworden gemeenschappelijk ontbijt niet zal ontbreken! 's Middags trekking der verloting in den foyer der Stadsge hoorzaal. Wat de avondviering betreft, deelde de voorz. mede, dat het in de be doeling ligt, om hiervan iets bijzonders te maken. Er is reeds contact gezocht met eerste klas musici en humoristen, zoodat er alle reden is den avond van 6 Nov. te reserveeren. De entreeprijs is gesteld op 75 ct. p. persoon. Wat betreft de verloting de hoofdprijs zal bestaan in overleg met den winnaar tot een vastgesteld bedrag. De voorz. verzocht den verkoop der loten te willen bespoedigen, om den goeden gang van zaken te bevorderen. Omtrent den te houden cursus in wa renkennis, werd door den voorz. medege deeld, dat het in de bedoeling ligt om in Sept. a.s. te beginnen. Het cursusgeld zal in kwartalen kunnen worden voldaan. Men verbindt zich voor den geheelen cur sus ook wat betreft het cursusgeld en hier van kan onder geen beding afgeweken worden. Dengene die zich voor dezen cur sus opgegeven heeft, zal een bericht van het begin worden toegezonden. Van de rondvraag maakten enkele hee ren gebruik, die tot hun genoegen werden beantwoord. De voorz. dankte vervolgens de leden voor hun opkomst en voor de op prettige wijze gevoerde besprekingen, om hierna de vergadering te sluiten op de ge bruikelijke wijze. MILITARIA. Bij beschikking van den Minister van Defensie van 17 Aug. 1938 111 Afd. B. Nr. 116, zal de 1ste luitenant P. Palland der Mil. adm. van het 6e Regiment veldartil lerie op 1 September a.s. in het belang van den dienst worden overgeplaatst naar de Kon. Mil. Academie te Breda. Met dè functie van administrateur van het 6e Regiment veldartillerie zal tijde lijk worden belast de 1ste luitenant der Mil. adm. J. J. F. Heeringh van het 16e Regiment Infanterie.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2