RIJNSTREEK MAANDAG 22 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 NOORDW1JKERHOUT Kapelaansbenoeming. Door Z.H. Exc. den Bisschop van Haar lem is benoemd tot kapelaan te Schoon hoven de weleerw. heer W. J. Dekker- maeker, sinds 1935 kapelaan van de St. Jozefparochie alhier. In diens plaats is be noemd tot kapelaan aan de St. Jozefpa rochie de weleerw. heer P. L. J. M. Schret- len, sinds 1935 kapelaan in de parochie van O. L. Vr. Hemelvaart te Gouda. Kapelaan Schretlen is geboren in 1900 en priester gewijd in 1924. Broeder Ambertus. t In den ouderdom van 81 jaar is in het St. Bavo-Gesticht alhier overleden de eerw. Broeder Ambertus, in de wereld Lau rent Heithoff, geboren te Westerkotten in Duitschland. Dinsdagmorgen om 9 uur zal de plechtige begrafenis plaats hebben. Broeder Ambertus was reeds sinds 1920 te Noord wij kerhout en vierde vorig jaar zijn gouden professie-feest onder grodte belang stelling. Aanbesteding Aanbesteed is het bou wen van een dubbel woonhuis voor reke ning van A. v. d. Vossen alhier en S. Glas te Hillegom, welke woningen met gelden ingevolge de Landarbeiderswet gesticht worden. Ingeschreven werd als volgt: H. Bouwmeester 4950.P. Laros 5015. Firma de Groot en Kalkers 4795.Van Parera 5000.en J. W. v. d. Klugt f 4745.De gunning moet nog geschieden. ZILK Kapelaansbenoeming. Door Z.H. Exc. den Bisschop van Haar lem is benoemd tot kapelaan alhier de wel eerw. heer J. A G. van der Hoogte, die op 11 Juni van dit jaar tot priester werd ge wijd. School- en Volksfeesten. Woensdag 24 en Donderdag 25 Aug. zul len dit jaar in onze parochie de kinder- en volksfeesten worden gehouden bij gele genheid van het 40-jarig reggeringsjubi- leum van onze Koningin. Woensdagmiddag om half twee worden de feestelijkheden geopend met een op tocht van alle schoolgaande kinderen. De optocht wordt begeleid door muziek. Dien middag spelen de vijf laagste klassen van de school. De kinderen hebben op school reeds geloot en door het lot is be slist welke kinderen met elkaar zullen kampen om een prijs te behalen. Dank zij de ruimere giften van bijna alle parochianen zullen er dit jaar meerdere en mooiere prijzen zijn dan andere jaren. Donderdag om 9 uur zullen de kinderen van de 6e en 7e klas met elkander kam pen, daarna, dus omstreeks half elf is er stoelendans voor meisjes van 13, 14 en 15 jaar, die de school hebben verlaten. Hier na begint het tobbetje-steken voor de schoolvrije mannelijke jeugd van 13, 14 en 15 jaar. 's Middags om twee uur begint bet ring steken per fiets, waaraan allen van 16 jaar en ouder kunnen deelnemen. Om half twee begint de commissie met het uitreiken der nummers en met de keu ring der versierde fietsen. Want behalve de mooie prijzen, die met het ringsteken te behalen zijn, worden nog vier geldprijzen beschikbaar gesteld, 1ste prijs ƒ6;2de prijs 4.3de prijs 2.en 4de prijs ƒ1.voor de mooist versierde fietsen. Als er voldoende liefhebbers zijn, wohdt na het ringrijden per fiets, ringrijden met paard en tilbury gehouden. Het is verbo den, dat meerdere paren met eenzelfde paard en tilbury rijden. De prijzen zullen vanaf Zaterdag 20 Aug. tentoongesteld worden bij den heer Mei- land tegenover, de St. Jacobstraat. Het feestterrein is op het land van den heer Kerkvliet en de kermisvermakelijk heden mogen beide avonden tot 24 uur ge opend blijven. De kinderen zullen Woensdag tijdens de spelen worden onthaald op diverse ver snaperingen. Getracht zal worden enkele minder aardige kinderspelen door betere te vervangen, zoodat de spelen voor de ver schillende klassen nog niet opgegeven kun nen worden. Ook voor versiering tilbury's worden geldprijzen beschikbaar gesteld: eerste prijs 7.50, tweede prijs 5.en derde prijs 2.50. De feestcommissie ver zoekt alle Zilkers de vlaggen uit te steken, belangstelling te toonen bij de spelen van de kinderen en de grooten, en 's avonds waardig feest te vieren, om zoo, evenals het dit jaar in alle plaatsen van ons land zal geschieden, het 40-jarig regeeringsju- bileum van onze geëerbiedigde Koningin op luisterrijke en feestelijke wijze te herden ken en God te danken voor den onmisba- ren zegen, dien Hij haar in de afgeloopen regeeringsperiode heeft geschonken. Hondensport. Vrijdag 19 Aug. had op het Paarden- kerkhof achter 't Zilkerduin de jaarlijk- sche practijkwedstrijd plaats van de Ned. Bond van diensthonden, afdeeling Noord- wij kerhout. Het ging om de Hardenbroek- beker, beschikbaar gesteld door den hoog- welgeb. heer K. G. Baron van Hardenbroek, burgemeester van Bennebroek en voorzit ter dezer afdeeling. Aanwezig waren de beschermheer jhr. W. Quarles v. Ufford uit Aerdenhout, jhr. P. N. Quarles v. Ufford, mevrouw Wilson, dr. Posthuma, jhr. B. Warnaardt en nog vele belangstellenden. Hoewel het weer voor de bezoekers niet ideaal was, liet het voor de deelnemers en helpers niets te wenschen over! Als keurmeesters fungeerden de weled. gestrenge heer E. N. Fenekinck, commis saris van politie te Haarlem en den heer G. Doornbosch, chef-rechercheur te Haar lem. De wedstrijd warop de handen aan de practijk werden getoetst, had behou dens enkele teleurstellingen voor eenige deelnemers een vlot verloop en mag ge slaagd heeten. De resultaten waren als volgt: le prijs L. Bakker, v. Hardenbroek-wis selbeker, 2e pr. P. Duivenvoorden, 3e pr. J. H. Knauf, 4e pr. S. Salomons, 5e pr. C. Duivenvoorden, 6e pr. H. Klinkenberg, 7e pr. A .v. d. Meulen, 8e pr. P. Rolvers. Nadat door den voorzitter de prijzen waren uitgereikt werd dank gebracht aan allen die hadden meegewerkt aan het wel slagen van dezen middag en die het door financieele steun mogelijk maakten dat de deelnemers met aardige prijzen huiswaarts gingen. Nieuwe kerk werf. Door het verharden van den weg rond de kerk is een groote verbetering tot stand gekomen. Een ieder zal zich nog herinneren hoe bij regenachtig groote plassen de toegang tot de kerk versperden. Dank zij het practische in zicht van den zeereerw. heer pastoor zijn deze plassen nu voor goed van de baan. Als nu nog een bewaarplaats was voor de vele fietsen die de kerk ontsieren geduren de de diensten zou o.i. de verbetering nog meer in 't oog vallen en de fietsen zouden beter bechud zijn tegen de invloeden van het weer: VOORSCHOTEN Gouden Jubileum. Zaterdag, 20 Aüg. j.l. herdacht de heer J. Braggaar den dag, dat hij vóór 50 jaar in dienst trad bij de zilverfabriek alhier. Ofschoon de heer Braggaar door ongesteldheid verhinderd is zijne werkzaamheden te verrichten, was de belangstelling op dezen dag groot. Na mens de directie werd de heer Braggaar zijnen huize des morgens gecompli menteerd en een gouden medaille met inscriptie aangeboden. Vele ingezetenen brachten den jubilaris dien dag een be zoek om hem te feliciteeren. Des avonds bracht het harmoniegezelschap „Benvenu- een serenade en werd de jubilaris toegesproken door den heer Wiersma, voorzitter van Benvenuto' waarna de jubi laris dank uitsprak voor deze ovatie. Een serenade. Zaterdagavond j.l. werd door het harmoniegezelschap „Ben venuto"' een serenade gebracht aan den weledelen heer C. J. A. Begeer en zijne echtgenoote ter gelegenheid van hun 25- jarig huwelijksfeest. Aan mevrouw Begeer werden bloemen aangeboden. Mishandeling. Zaterdag heeft op den Veurscheweg een vechtpartij plaats gehad waarvan minnenijd de oorzaak schijnt te zijn geweest. Hierna deed A. M. te 's-Gra- venhage aangifte bij de politie, dat hij door de N. alhier was mishandeld. Door de po litie is procesverbaal opgemaakt. ZOETERMEER Brand. Zaterdagavond 7 uur werd rook geconstateerd boven de machineka mer van de koelinstallatie der pakhuizen van de firma Noordam N.V., aan de Dorps straat alhier. Door middel van emmers wa- te trachtte men een begin van brand bij de rookgeleiding te blusschen. Inmiddels arriveerde de brandweer die met een slang op de waterleiding het vuur doofde en ver dere uitbreiding voorkwam. Vermoedelijk is de brand ontstaan door een paar doe ken, welke, in de nabijheid der rookgelei ding te drogen waren neergelegd. De bur gemeester was op het terrein van den brand aanwezig. R. K. Kinderuitzending. De R. K. Kinderuitzending afd. Zoetermeer zond Zaterdag vier kinderen van hier naar een koloniehuis, twee ervan naar Boxtel en twee naar Eersel. Dit is de eerste keer dat Zoetermeer kinderen uitzendt naar een koloniehuis. Daar de financiën der ver- eeniging niet toereikend waren, konden er slechts vier kinderen uitgezonden wor den, hoewel er meerderen zijn, wier uit zending noodzakelijk is. Wij hopen dan ook, dat de vereeniging in de toekomst dermate financieel gesteund zal worden, dat een volgend jaar aan alle aanvragen voor uitzending voldaan kan worden. D. S. O.—A. S. C. Om 12 uur Zondag speelde DSO 3 tegen ASC 3 op het DSO-terrein. Tot de rust was DSO steeds in den aanval en door Elleswijk en Rozenboom was de stand op 20 gebracht toen de rust kwam. Hierna maakte DSO er zelfs 30 van, doch toen was het gedaan. De beurt was nu aan ASC, die ook driemaal scoorde en zoo bracht het einde 33. Om 2 uur speelde DSO 1 tegen ASC 1. In het begin was het een gelijke strijd met beide partijen om beurten in den aanval; na een kwartier nam ASC de leiding (10). Even daarna maakte Bontje weer gelijk (11). Na de rust pakte DSO di rect goed aan en schoot J. de Hertog een voorzet van links in (21). Wel zette ASC eenige tegenaanvallen op, doch tot doel punten kwam het niet. DSO maakte er nog twee bij, zoodat het een 41 over winning werd voor DSO. Dit was de laat ste wedstrijd voor het nederlaagtournoo: van DSO. ALKEMADE Werkloosheidscijfer. Het aantal werk zoekenden, ingeschreven bij het agentschap van de arbeidsbemiddeling, 'bedraagt mo menteel: 56. Op hetzelfde tijdstip 1937 was dit aantal 74. Onware geruchten. Hardnekkige ge ruchten zijn in deze gemeente is omloop, dat het zwembad te Oude-Wetering zou ge sloten zijn in verband met het voorkomen van de ziekte van Weil, waaraan enkele personen, die van het bad gebruik gemaakt hebben, lijdende zouden zijn. Deze geruchten kunnen met klem wor den tegengesproken, aangezien zij eiken grond van waarheid missen. Geboren: Aloysius Damianus, z. van P. Dobbe en C. Koek. Ondertrouwd: J. Aartman jm. 32 j. en M. Koek jd. 29 j. Gehuwd: A. C. Pennings jm. 26 j. en M. C. Heemskerk jd. 22 j. J. P. Pecht jm. 23 j. en E. J. Turk jd. 23 j. BODEGRAVEN Geen zitting. De penningmeester van de Noord- en Zuidzijderpolder verzoekt ons mede te deelen, dat door hem op Dinsdag 23 en 30 Augustus, alsmede op Dinsdag 6 en 13 September a.s. géén zitting zal wor den gehouden. Jongeman vermist. Maandag 15 Aug. heeft de 18-jarige B., woonachtig in de Meye alhier, in opgewonden toestand de ouderlijke woning per rijwiel verlaten en is daar niet meer teruggekeerd. Men heeft tevergeefs inlichtingen over zijn verblijfplaats trachten in te winnen, zoodat men tenslotte de hulp van de politie heeft ingeroepen en Woensdag j.l. zijn op sporing per radio verzocht, ter gevolge waarvan de jongen op het einde der vorige week weer in de ouderlijke woning is terug gebracht. De Reiszegels. Gedurende deze zomer hebben we zorgvuldig reiszegels gespaard, wat op 14 September a.s. met een prachti- gcn tocht zal beloond worden. We zijn nu zoo langzamerhand aan de laatste étappe gekomen, want de laatste loodjes zijn in zicht en het merkwaardigste is, dat deze ditmaal niet het zwaarst, wegen, want ook de laatste bons worden evengoed gratis gegeven als de eerste. Echter wordt het nu wel tijd te zor gen, dat ook deze laatste binnenkomen en dat het zegelboekje wordt volgeplakt. De gelegenheid hiervoor bestaat nog maar 14 dagen, want Zaterdag 3 September is de laatste verkooping, waarop de reiszegels worden uitgereikt. Dit is absoluut noodza kelijk, omdat er voor het reiscomité heel wat arbeid en tijd noodig is o mop tijd klaar te komen. Zoo moesten er de noodige maatregelen met de spoorwegen getroffen worden; het definitief aantal reizigers moet tijdig worden opgegeven, opdat extra trein, die zeker noodig zal zijn, voldoende plaatsruimte zal bieden. Men begint reeds a.s. Woensdag met het uitgeven van inschrijvingsformulieren. Ieder die van plan is mee te gaan, ook al zou de betreffende nog geen voldoende ze gels hebben, zal bij de winkeliers zoo'n for mulier moeten afhalen, hetgeen hem gratis zal worden gegevet. Dit formulier zal de betreffende dan moeten invullen en het uiterlijk 1 Septemoar plaatselijk af moeten geven. Slechts diegenen, die zich voor 1 September voor daelname hebben opgege ven, kunnen de to:ht meemaken. V-'or de aldus opgeg<;/tn deelnemers wtv'er dan bonboekjes en spoorkaartjes klaar gemaakt waarvan de eerste de naam van den deel nemer dragen, die dan op 6 September te Zwammerdam en op 7 September te Bode graven aan de deelnemers zullen worden ■uitgereikt tegen inlevering van het volge plakte zegelboekje of een gedeeltelijk vol geplakt boekje met bijbetaling van een be paald bedrag. De vertrektijd op 14 September is nog niet definitief vast gesteld, doch dit zal naar men meent circa half acht zijn, terwijl men ongeveer half tien weer terug zal zijn. In Arnhem splitst men zich in twee groepen; de eerste groep gaat de boot op naar de Westerbouwin-g, terwijl de andere per tram naar Burger's dierenpark gaat, zoodat bei de groepen het programma in omgekeerde volgorde afwerken zonder elkaar te hinde ren. De deelnemers hebben des namiddags nog 'n drie uren over om een en ander naar hun eigen smaak te gaan genieten. Tenslotte vernemen wij nog, dat voor de deelnemers uit Zwammerdam gelegenheid zal bestaan om zich per autobus naar en van het station Bodegraven te begeven. HAZERSWOUDE Jubileumfeesten. Hoe dichter bij de Nationale feestdag des te vaster vormen nemen de festiviteiten aan. Deze week vergaderde de geheele feest commissie voor het nazien der begrootingen en het vast stellen van het program. Het ligt in de bedoeling der feest-commissie om op den nationalen feestdag 6 September de dag aan te vangen met kinderfeesten. De kinderen worden met muziek van verschil lende scholen afgehaald en naar het feest terrein gebracht, waar zanghulde, ver schillende spelen én tractatie zal plaats hebben. Omstreeks elf uur zal tevens ring- rijderij op tandems plaats hebben. Om streeks half twee beginnen de diverse volksspelen als hardloopen met hindernis sen zoowel voor dames als heeren, stoelen- I dans met hindernis voor dames, mastklim- men, ladderloopen, popslaan en T.T.-races. IHet avondfeest begint omstreeks half acht met een zanghulde, daarna marionette i theater, muzikale rondgang enz. 1 De feestcommissie hoopt op de volle j medewerking van het publiek en is dan I zeker overtuigd van het welslagen van deze j'-bn~Mrrtfgo<;ten. Personalia. Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft aan den heer P. Mourits we gens hoogen leeftijd eervol ontslag ver leend als lid van het R.K. kerkbestuur en in gelijke functie benoemd de heer Th. Straathof. Geboren: Alberta Elisabeth d. van P. Staal en E. van Tol Klasina Hendrika d. van S. van Wieringen en W. G. Lieverse. Ondertrouwd: J. A. M. Bakker 36 j. en H. C. Menken 26 j. M. G. L. de Boer 24 j. en A. J. van Vliet 23 j. Getrouwd: W. Binken 25 j. en D. W. Kruit 28 j. W. Rademaker 32 j. en W. K. Groen 29 j. Overleden: Abraham Paulus Voets 5 jaar. HAZERSWOUDE f Groenendijk) Zingt allen mee. De voorbereiding voor de volkszang bij het a.s. regeeringsjubi leum heeft een vlot verloop. Ruim 70 personen nemen reeds aan de re petities deel, maar dit getal kan gemak kelijk verdubbelen door ruimere deelname en van den Rijndijk-Oost en van den kant der heeren. Al wie H.M. de Koningin bij haar regeeringsjubileum op passende wijze wil huldigen, zinge mee. Aanvang der eerstvolgende repetitie op Dinsdagavond a.s. half acht in het R.K. schoolgebouw aan den Groenendijk. „St. Bernardus". Toen wij gisteren avond een kijkje gingen nemen op het St. Bernardusterrein, bleek aldaar een zeer groote schare supporters aanwezig te zijn, die getuige wilden zijn van de Veteranen- wedstrijd „OostWest". Als te 7.15 het sein werd gegeven van aantreden, kwamen 22 spelers (tusschen den leeftijd van 3055 jaren) het veld in. Na opstelling werd on der hoerageroep door den Geestelijk Advi seur den aftrap gedaan. Daarna werd het spel op vlugge wijze (al waren de stijve been en nog niet gewend) ingezet, de eer ste aanval werd door Oost ondernemen, maar keeper Scheel wist redding te bren gen. Uit een schermutseling voor het Oos telijk doel werd in het beruchte gebied •hands gemaakt, met als gevolg een penalty. Deze werd genomen door Kramer, die er een doelpunt van maakte. Nadat verschil lende aanvallen werden ondernomen moest eindelijk de doelman van „West" voor een vrijen trap genomen door den „Kapper" zwichten, waarna den scheidsrechter, ge lukkig voor de spelers (dan- konden die in- tusschen wederom op adem komen) rust aankondigde. Door enkele jonge dames werden ondertusschen verschillende laten aan den man gebracht. Ook was in den rusttijd voor de voetbal door het bestuur gezorgd, dat het publiek zich niet verveel de, n.l. er werd een pijprijderij gehouden, waaraan zoowel door heeren als dames werd deelgenomen. Om deze attractie werd dan ook danig gelachen. Intusschen was het andermaal tijd, dat de heeren voetballers hun spel moisten voortzetten. Nu waren 'het de Oosterlingen, die het eerst succes hadden; door een prachtschot van W. Stra- ver, gericht op doel, moest keeper Scheel zwichten. Naaien werd door West ook alles in het werk gesteld om een gelijk spel te behalen, maar door het sublieme back- stel (van Seumeren en van Bennekom) werd elke aanval afgeslagen. Het succes kwam even voor het einde andermaal aan het Oostelijke gedeelte, zoadat onder een hoerageroep scheidsrechter van Goozen inrukken blaast. Na afloop werd de pijpenrijderij voort gezet. Na verschillende spannende kamp- ritten werden de prijzen behaald door A. van Amsterdam Gzn. 1ste pr., Th. Verkley 2de pr., Chr. v. d. Post 3de pr., J. Spieren burg 4de pr., G. van Goozen 5de pr. en J. C. Klerk 6de pr. Daarna werd de uitslag der crloting bexend gemaakt. Daar al vele toeschouwers waren vertrokken, kunnen de prijzen worden afgehaald bij het bestuur. Het bestuur, zoowel als de leden kunnen op een genoeglijken avond terugzien, met als resultaat een goede vensterking der kas, waarvoor aan allen een woord van dank toekomt, vooral aan de schenkers der prij zen, en ook aan de jongedames, die hun best hebben gedaan om de lootjes aan den man tet brengen, alsuok aan de spelers der beide leftallen, want zonder hen, was deze gtneglijke avond niet mogelijk. Moge deze mooie sportavond de belangstelling voor de K K. Sportbeweging zoowel in Rijndijk als Groenendijk doen voortleven. Opbrengst Bloempjesdag. De bloempjes verkoop ten bate van Santos heeft alhier opgebracht 20, en in de parochie van St. Michel 19.53. LEIDERDORP Jubileum. Woensdag 24 Augustus a.s. hoopt de heer F. Zandbergen alhier den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaar geleden in dienst is getreden bij de Posterijen en Te legrafie alhier. Het zal den jubilaris dien dag niet aan belangstelling ontbreken. TER AAR Koude-Grondactie. Den heer A. P. Uyttewaal, die was benoemd in de plaat selijke commissie van de koude-grondactie, heeft voor deze functie bedankt. ZWAMMERDAM Lichting 1939. Van de goedgekeurde, voor deze gemeente voor den dienstplicht ingeschreven personen, is er slechts één be stemd tot buitengewoon dienstplichtige. De overigen zullen allen moeten dienen als gewoon dienstplichtige. De tot buitenge woon dienstplichtige bestemde is als vrij williger reeds in dienst. Een neomyst te Zoeterwoude (H.R.) Een prachtig geslaagd feest Zaterdagavond was het voor de parochie „Meerburg" de inzet van de rij van pries terfeesten, welke ons dit jaar te wachten staan. De Hooge Rijndijk stond in vlaggentooi en het heerlijke klokgelui was een feeste lijke begroeting aan een zoon van de pa rochie den weleerw. pater Antoninus van Galen Ord. Carm., die op plechtige wijze in de parochiekerk werd ingehaald. Een lange rij van bruidjes met met bloemen en groen versierde bogen vormde als het ware een levende eerepoort, waardoor de neomyst onder het zingen van een plechtig welkomstlied het rijk versierde kerkgebouw betrad. Na het welkomstlied besteeg de jonge priester het hoogaltaar en gaf aan allen zijn eersten priesterzegen. Hierna volgde een plechtig Maria-lof door den neomyst met assistentie van den zeereerw. heer I. J. M. Meijer, oud-pas toor der parochie en pater mr. dr. Keule- mans O.C. Zondagmorgen. Tegen 10 uur beierden de klokken haar feestelijke klan ken weer als een oproep ter kerke tot bij woning van de plechtige Eerste H. Mis. De eerw. neomyst werd hierbij geassisteerd door den zeereerw. heer I. J. M. Meijer, oud-pastoor der parochie, als presbyter-as- sistens, den zeereerw. pater mr. dr. Keule- mans O.C., diaken, den weleerw. heer ka pelaan P. Krom, sub-diaken, en den weleerw heer G. v. d. Poel, leeraar aan het Semi narie „Hageveld" ceremoniarius. Door het zangkoor werd onder leiding van den heer Hoogzaad uitgevoerd het „Veni Creator" van Ol. Koop, de 4-stem- mige Mis van Jos. Gruber en het „Tantum Ergo" van Kruger. Na het Evangelie werd door den zeer eerw. pater J. Menken de feestpredikatie gehouden. Spr. had tot tekst gekozen „De Priester is een andere Christus". Reeds over het Priesterschap van het oude verbond ligt een glorieuze glans, door het geheele oude en nieuwe testament vindt men een goddelijk pleidooi voor het Priesterschap. Het Priesterschap van het oude ver bond was slechts een zwakke voorafbeel ding, slechts een voorbereiding van het te verwachten heil'. Veertig eeuwen zat het volk in duister nis en toen kwam die nacht, de geboorte van den Christus. Van de kribbe tot het kruis was het liefde en weldoen, wanneer Hij zieken ge nas, waneer Hij opkwam voor de verdruk ten. O, wat was het een groote weldaad toen hij zijn priesters aan ons gaf! Zoo gaan dan reeds 19 eeuwen lang de priesters rond over de aarde, zoo gaat Christus nog rond in onze dagen, bij het H. Doopsel, de H. Mis, de H. Communie, de Biecht, de priester zegent het huwelijk en leeraart voor alle die nog luisteren naar den wil en de wet van God. Hij is verdediger van het recht, ver trooster is hij voor hen, die verloren heb ben naar ziel en lichaam. De priesterlijke weldaad omvat het heele menschelijke le ven van den wieg tot het graf. Gelukkig een volk, dat nog zijn jubel dagen kent. Moet ik u dan nog geluk wen schen op dit jubelfeest der parochie. O, moge in uwe harte groeien de liefde en vereering voor uwe priesters! Zijneerw. richt zich dan. tot den pastoor, nu weer een zoon van de parochie tot priester is uitverkoren. Tot de gelukkige ouders nu zij na zoo veel bidden en zorgen hun priesterzoon mo gen bezitten. En zich wendende tot den neomyst: Wat zal ik u nog zeggen op dezen geluk kigen dag, ik weet, dat een heilige hui vering u bevangt, omdat gij weet wat de adel van het priesterschap van u vradgt, maar wees gerust. God zal u helper zijn, Zijn H. Geest zal u leiden op al uw pa den. Onder een treffende oogenblik, de uit reiking der H. Communie door den neo myst aan zijn ouders en familieleden ver tolkte het zangkoor het „Jesu Dulcis" van B. Kothe. Na de H. Mis volgde een Priestercantate „Nu rijst ons lied op dezen heiligen mor gen" van Emile Brouwers. In het priesterkoor hadden ook plaats genomen de zeereerw. heeren pastoor M. van Vastenhoven en rector Th. West geest. In den namiddag van 2 tot 3 uur werd een druk bezochte receptie gehouden in een der zalen van het Patronaat. Door de zorgen van de propagandaclub was op het midden van de brug, de toegang naar de feestzaal, een eere-poort geplaatst met het opschrift „Tu.es sacerdos in aeternum", terwijl de geheele brugleuning in een feestkleed gestoken was. De kerkversiering; ook hieraan was heel veel zorgen besteed, onnoemelijk veel wit te gladiolen waren op kunstzinnige wijze gerangschikt en vormden een heerlijk har monisch geheel. Dit wederom mooi geslaagde priester feest werd besloten met een plechtig Lof met „Te Deum" door den neomyst, daarbij geassisteerd door pater mr. dr. Keulemans O.C. en de eerw. heeren J. Heemskerk en C. Klaver, studenten van de Sociëteit voor Afrikaansche Missie, beide zoons der pa rochie. Na het Lof werd gezongen het lied „Hul de aan onze neomyst". St. Josephsgezellenver. De leden wor den uitgenoodigd om op Dinsdagavond half acht aanwezig te zijn in het Patronaat ter j bespreking van enkele belangrijke pun ten.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11