RIJNSTREEK In zee verdronken VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. KATWIJK AAN DEN RIJN UITVAART EN BEGRAFENIS PATER SALVIUS KLARENBEEK O.F.M. Dinsdag overleed in het St. Franciscus Gasthuis te Rotterdam de weleerw. pater Salvius Klarenbeek O.F.M. Pater Klaren- beek werd geboren te Deuten op 9 Dec. 1906, maakte zijn Gymnasiale studies aan het Gymnasium te Megen. In 1927 deed hij zijn eenvoudige, in 1930 zijn plechtige gelofte, in 1933 werd hij priester gewijd. Na eenigen tijd assistent geweest te zijn in het Klooster te Nieuwe Niedorp, werd hij al spoedig benoemd tot kapelaan van de parochie van St. Franciscus te Nijme gen, waar hij verbleef tot Januari 1938, toen hij benoemd werd tot kapelaan aan de parochie van O. L. Vr. Onbevl. Ontv. te Leiden (Hartebrug). Juist in de dagen van de verplaatsing verergerde zijn oude kwaal, zoo, dat hij naar het St. Franciscus Gasthuis te Rot terdam werd overgebracht waar hij na een geduldig ziekbed van 7 maanden in den Heer overleed. Donderdagavond werd het lijk overge bracht van Rotterdam naar Katwijk. Aan het St. Franciscus Gasthuis waren ver schillende medebroeders uit de stad aan wezig. Te Katwijk aan den Rijn aangekomen werden de Plechtige Metten der overle denen gezongen. Agens was pater Suit- bertus Smitz O.F.M., pastoor der Harte- hrugkerk te Leiden. Diaken was pater Vi- talicus Spend el O.F.M., leeraar van het Missie-college te Katwijk, subdiaken was pater Sivanus v. d. Meer O.F.M., student aan de Universiteit te Amsterdam: Verschillende medebroeders uit de om geving, alsook twee paters van de parochie te Nijmegen woonden de plechtigheden bij. Hedenmorgen had de plechtige uitvaart plaats. Nadat de Lauden gezamenlijk wa ren gezongen werd de plechtige Mis van Requiem opgedragen door pater Eupho- nius Zandvoort, met assistentie van pater Redemptus Dijkstra als diaken en P. Vi- talicus Spendel als subdiaken. De begrafenis op het kerkhof van het college had hierna plaats. De absoute werd verricht door pater Euphonius met dezelf de assistentie van de H. Mis. Verschillende paters uit Leiden, Rotterdam, Amsterdam, enz., en familieleden woonden de plechtig heid op het eenvoudige kerkhof, in het bosch van het Missiecollege, bij. TUINBOUWO VERZICHT. Waar al zoovele dagen verlangend naar werd uitgezien, is dan toch gekomen, de regen. Aanvankelijk wat weinig, en zoo ongelijk. Aan het eene einder der gemeen te niets, aan het andere einde aaardig wat. Maar ten slotte kreeg men overal een flin ke portie en de producten, allen zonder uit zondering, er vorige week nog uitziende of er niets, maar dan ook niets van terecht zou komen, hebben weer, wat men noemt, „kleur" gekregen, de groei zit er weer in, en de hoop is weer gewettigd dat het als nog terecht kan komen. Het is te hopen, want het is den laatsten tijd nogal eens misère. Met de aardappelen is het een vol slagen tegenvaller. De Eerstelingen, die er nog zijn komen niet. Men wacht af. Een prijs van 5080 ct. per kist is geen prijs. Zoo redeneert men, en ziet voorloopig nog wat af. En met Eigenheimers is het 't zelfde liedje. Het gaat steeds slechter. Wat pri ma, prima is, gaat voor een prijs van 80 90_ct. per kist van 25 K.G., doch een be paald kwantum, wat niet extra is kn niet meer halen dan 4555 ct. per kist. En Drie lingen brengen van 3060 ct. op. Er is daar om niemand die zich haast met den afzet. Desnoods gaan ze op de kuil om het na jaar, de winter, desnoods het voorjaar af te wachten. Bospeen ging deze week met eenige schommelinng. De prijs is niet slecht te noemen, vooral niet in de goede kwali teit. De noteering ging de geheele week van 5.407.80 per 100 bos. Kisten waspeen gingen iets trager. Er was onvoldoende vraag voor. De noteeringen konden niet hooger komen dan 0.601.20 per kist van 20 K.G. Sla was het artikel deze week. Die er flink wat van had kon een goede uitkomst boeken. Vorige week Vrijdag was het wel bijzonder hoog. Dit zal wel mede als gevolg van het warme weer geweest zfjn. Ma.ar zoo 't is, zoo is het, de tuinders konden als zeldzaamheid in Arigustus 4.20 tot 6.20 per 100 stuks noteeren. Later is 't weer wat afgeloopen maar een prijs zoo als begin dezer week gold van ƒ2.60 tot 4.50 per 100 is nog om van te watertan den. Vorige week eindigde voor de bloem kool met een iets betere prijs als wat voor heen gegolden had n.l. tot 7780 per 100 voor 1ste soort maar de eerste dagen de zer week brachten nog eenige verbetering en de prijs liep in de 1ste soort zelfs tot ƒ13 per 100. Tweede soort, aanvankelijk van 1,60 tot 3.70, ging ook weer wat de hoogte in en haalde weer tot 25.60 per 100. De kwaliteit, die door de droogte en het daardoor komende ongedierte dreigde slechter te worden, zal het nu na de heer lijke regenbuien wel weer ophalen en weer prima zijn. Ook het nagewas, dat er in het algemeen niet best voor stond, kan weer de bekende beste kwaliteit worden. Kro ten staan niet hoog genoteerd, van 0.80 1.30 per 100 bos. Maar veelal :blijft het 0.80 tot hoogstens 1 p. 100 bos. Dat is te weinig om van loonend te kunnen spre ken. Rabarber komt in kleine kwantums en staat niet hoog in prijs, n.1. van ƒ2.60 tot 3 per 100 bos. En de laatste doperw ten, die als regel in Augustus ook niet meer zoo extra best zullen zijn, brachten niette min nog van 9 tot 11 per 100 K.G. op. Boonen die aanvankelijk een redelijken prijs opbrachten zijn ook aan de dalende kant. Er is in andere streken schijnbaar thans zoo'n ruimen aanvoer, dat men daar gemakkelijk voor een zacht prijsje zijn be hoefte kan koopen. E nnu na den regen, zal dit spoedig, zooals verwacht wordt, in nog erger mate het geval zijn. Vierde slachtoffer te Katwijk Een vijftal inwonenden van de v. d. Berg stichting uit Noord wijk waren hier op het Noorderstrapd. 'n Tweetal van deze. perso nen, die in zee waren, verkeerden in le vensgevaar. Eén kon nog gered worden, doch de ander W. T. v. U. is jammerlijk ver dronken. Het ongeval gebeurdte te half 7 ten Noorden van de Uitwatering en te half 9 is het lijk even ten Zuiden der Uitwate ring aangespoeld. Het lijk is per brancard naar het politiebureau vervoerd. Weer een waarschuwing bij de anderen. Dit is in kor ten tijd de vierde persoon, die hier ter plaatse is verdronken. KATWIJK AAN ZEE V. V. V.-feestweek. De 4de dag van de feestweek van V.V.V. was weer een succes. De 'belangstelling neemt nog steeds toe, ook van buiten Kat wijk. De wedstrijden begonnen gisteren te drie uur met een kanosteekspel te houden in de Uitwatering. Va n de meisjes was de lste prijswinster Gre Borgersbergen, van de jongens beneden 14 jaar B. Benink Bolt, de 2de pr. L. Kruyt en boven 14 jaar was No. 1. B. Schonenberg, No. 2 A. v. d. Akker. Er waren ongeveer 90 deelnemers (ster). Te half 7 was er behendigheidswed strijd met auto's. De 14 deelnemers heb ben flink wat gepresteerd. De 4 prijswin naars waren: 1. J. Zwaan Czn., 2. Joost Huisman, 3. W. Guyt, 4. M. v. Duyvenbode. Het programma voor Zaterdag is: te 3 uur zwemwedstrijden. En daarmee is dan de feestweek weer ten einde. Geheimdoenerij. De neutrale Oranje- vereenjging heeft voor 1938 haar mededee- lingen voor de te houden feesten in dit sei zoen verkocht aan het plaatselijk weekblad „De Watwijksche Post". De vertegenwoor digers der te Katwijk gelezen bladen heb ben gezamenlijk aan het bestuur der Oran- jevereeniging, secr. den heer Boekhoven, in een schrijven gewezen op het onjuiste van een dergelijk iets en verzocht dit besluit alsnog te herroepen. Het bestuur wees dit verzoek af. De gezamenlijke verslaggevers besloten deze berichten langs anderen weg te verkrijgen en toch te plaatsen. De col legialiteit en saamhoorigheid zal er echter niet door bevorderd worden. Regeeringsjubileum. Naar wij verne men zullen de festiviteiten ter gelegenheid van het 40-jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin niet aan de Boulevard gehouden worden, doch op het weiland bij de Baron Sweerts de Landas Wyborghstr. Deze feesten zullen hier gehouden worden op 6 September, den nationalen feestdag. De leden der Oranjevereeniging hebben op dat terrein vrijen toegang, terwijl de niet- leden een entrée zullen moeten betalen. Voor dien tijd zal de vereeniging nog een collecte houden. LEIDSCHEN DAM VISCH VOOR HET OPSCHEPPEN. Voelen zich niet thuis meer in het water. Wegens gemis aan doorspuiing verkeert het water in de Stomp wij ksche vaart in slechten toestand, zoodat de visch het zeer te kwaad heeft. Vooral in de ochtenduren ziet mën duizenden visschen met hun kopje boven water lucht te happen. Tal rijke doode visschen drijven aan de op pervlakte. Door den rijksveldwachter v. Tol is tegen een achttal hengelaars, die de half verdoofde zeelt met een schepnetje voor het scheppen hadden, procesverbaal gemaakt. Gemeente-secretarie. In verband met de R. K. feestdag (Maria Hemelvaart) op Maandag 15 Augustus a.s., is den geheelen dag de gemeente-secretarie gesloten, even als de- kantoren van de bedrijven. Kantongerecht. Vóór de vereeniging van Stomp wijk en Veur was de gemeente Veur ingedeeld bij het kantongerecht van den Haag en de gemeente Stompwijk bij het kantongerecht te Delft. Na de ver eeniging van de gemeenten, is de nieuwe gemeente Leidschendam, geheel onderge bracht bij het kantongerecht te Den Haag. NOOTDORP R. K. SPORTDAG. Zondag 14 dezer heeft de jaarlijks door ae R. K. Sportvereeniging alhier georga niseerde sportdag plaats op het terrein van Vogel. De deelnemers zullen in gezamenlijken optocht, voorafgegaan door de muziek „Glo ria in Excelsis Deo", marcheeren van het R. K. Vereenigingsgebouw aan den Veen- weg naar het sportterrein aan de Dorps straat. De opening aldaar zal geschieden met een toespraak van den Zeereerw. Heer Pastoor A. A. M. Heijdeman, waarna om 1.15 de voetbalwedstrijd van het tweede elftal van Vogel tegen Oliveo 2 uit Pynacker aan vangt. Na afloop van dezen wedstrijd heeft de pauze plaats, gedurende welken tijd de Sparta-acrobaten hun kunnen zullen too- nen. Na de pauze om 3.15 uur staat een groot- sche strijd te wachten tusschen A.V.V. I (le kl. D.H.V.B.) en Oliveo I (2e kl. S.V. C.B.), waarna weder in optocht naar het Vereenigingsgebouw wordt getrokken. NOORDWIJK Transformatorstation bij den vuurtoren in bedrijf gesteld. De bouw van het nieuwe transformatorstation op een ter rein aan de Quarles van Uffordstraat na bij den vuurtoren, ten behoeve van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf, waartoe de raad in zijn vergadering van 7 April j.l. besloot, is thans bijna gereed. Dezer dagen kon het station reeds in bedrijf worden gesteld, zoodat een gedeelte van het badseizoen hiervan nog profiteert. Behalve voor de electrificatie van de te exploiteeren gronden ten noorden van den vuurtoren, zal het nieuwe transfor matorstation van groote beteekenis blij ken te zijn voor de electriciteitsvoorzie- ning in andere deelen van Noordwijk aan Zee, speciaal voor de bewoners van den Noord-Boulevard en omgéving. Bouwen. B. en W. hebben aan den heer G. H. Krau, aannemer, alhier, ver gunning verleend tot het bouwen van veertien arbeiderswoningen op de z.g. Beveaterreinen te Noordwijk aan Zee. Schitterende opbrengst voor de armen. De netto-opbrengst van het onlangs gehouden „Bloemenfeest" in het Casino te Noordwijk aan Zee, ten bate van de armen dezer gemeente, bedraagt 620. dit is 115.meer dan verleden jaar. De gelden zijn gisteren door den Bur gemeester over het R. K. Armbestuur en de diverse Diaconiën verdeeld. NOORDWIJKERHOUT Harmonie „St. Jeanne d'Arc". De R. K. Harmonie „St»_ Jeanne d'Arc" te Noordwijkerhout, directeur Ger, Dik te Leiden, behaalde op het Nat. Concours te Bodegraven, waaraan ruim 40 vereenigin- gen deelnamen, in de Eere-afdeeling een eerste prijs met 365 punten. Dit was het hoogste aantal punten wat over het ge heele concours behaald werd, waarvoor zij als extra prijs een fraaie beker in ont vangst mocht nemen, alsmede de direc- teursprijs. De vereeniging trad voor het eerst in deze hooge afdeeling op. Een mcoi succes. De harmonie „St. Jeanne d'Arc" heeft Donderdag deelge nomen aan het nationaal muziek- en zang concours, gehouden" te Bodegraven. De mu- ziekvereeniging kwam uit in de eere-af deeling met als verplicht en vrij num mer „Suito rustique" van Alph. Dreissen en „Zampa" van Herold en behaalde met he hooge aantal punten van 365 een le prijs. De directeur behaalde een directeurs- prijs voor kundige leiding. Een prachtige prestatie voor de muzikan ten van „St. Jeanne d'Arc" en een groote voldoening voor den directeur,den heer Dik uit Leiden. Wel een tegenstelling met den behaalden 2en prijs in de afd. Uit muntendheid op het bondsconcours onlangs te Warmond. Gezien het behaalde succes in Bodegraven lijkt het ons wel toe; dat het tegen de toekenning te Warmond van een 2en prijs geuite protest door „St. Jeanne d'Arc", wel een reden had. De jury de Bo degraven prees het zeer zuivere spel van „St. Jeanne d'Arc", vooral nog omdat het le nummer gespeeld werd gedurende een hevig onweer, hetgeen niet bevorderlijk is om rustig te blijven doorspelen. De harmo nie keerde al spelend in het dorp terug on der groote belangstelling van de zijde der Noördwijkerhouters! Zij nog vermeld, dat de eere-voorzitter, Pastoor Maas, de har monie naar Bodegraven vergezelde. RIJNSBURG Tuinbouw. Andere jaren is hier in de zen tijd van het jaar een flinke aanvoer van Eigenheimers. Dit is thans niet het ge val. Er is blijkbaar minder uitgeplant, naar men zegt, als gevolg van de te hooge hef fing, en de prijs is te laag om zich te haas ten. Klei-eigenheimers-.-kun nen. .niet meer opbrengen dan 2.10 tot f 2.50 per 100 K.G. en Drielingen kosten ƒ1.50 tot ƒ2.10 per 100 K.G. Er is dus nu gemakkelijk aan aardappelen te komen. -Bloemkool komt er ook hoewel niet zoo erg veei. De prijs va rieert van 5.6010.50 per 100 in de lste en 1.903.90 in de 2de soort. Waspeen brengt geregeld van 3.80 tot 6.10 per 100 K.G. op en Kroten gaan voor 0.70 tot ƒ1.25 per 100 bos. Er is dus geen ernstige reden tot klagen. Alleen dan voor wat be treft de aardappelen, is de opbrengt wei nig. SASSENHEIM Hulp in Nood. Zaterdag zal, uitgaan de van het comité van „Hulp in Nood", een speldjesdag worden gehouden. Het comité vertrouwt, gezien de finantieele nood, waarin de kas van genoemde instel ling verkeert, dat ieder een speldje zal koopen. Openluchtspel. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling om tijdens de Oranjefeesten alhier een openluchtspel op te voeren. Hiervoor is de keus gevallen op „De mislukte inneming van Lochem". De opvoering zal geschieden onder leiding van den heer M. J. A. Post. Voor dit spel hebben bereids velen hun medewerking toegezegd. WARMOND REGEERINGSJUBILEUM. Het aanstaande 40-jarig regeeringsjubi leum van H. M. de Koningin is voor de Oranjecommissie een aanleiding geweest om aan de jaarlijks te houden Koningin- nefeesten een bijzonder cachet te geven. De data van de feestelijkheden zijn vast gesteld op 6, 7 en 8 September a.s. Op 6 September, de nationale feestdag, zal des morgens om negen uur een kinderoptocht plaats vinden, waaraan de kinderen van alle in deze gemeente gevestigde ópen- bare lagere scholen zullen deelnemen. Met medewerking van de beide muziek korpsen zullen de kinderen een rondgang maken door het dorp om hierna aan den burgemeester, als vertegenwoordiger van H. M. de Koningin een hulde van de War- mondsche jeugd te brengen. De burge meester zal met de beide wethouders en de leden van den Raad op het bordes van het gemeentehuis deze hulde in ontvangst nemen, om hierna de kinderen toe te spreken. Vervolgens zullen de kinderen zich weer naar hunne respectievelijke scholen begeven, waar hun een tractatie zal wor den aangeboden, terwijl aan hen tevens een blijvende herinnering aan dit heug lijk feit zal worden uitgereikt in den vorm van een wandbord je met inscriptie. Bij voldoende medewerking zal er des middags een groot optocht worden geor ganiseerd onder het motto „Voorheen en Thans". Hierbij zal getracht worden een beeld te geven van de ontwikkeling van het maatschappelijk en cultureele leven gedurende de laatste eeuwen; deze op tocht zal, zooals trouwens het motief reeds aangeeft, hoofdzakelijk bestaan uit tegen stellingen. Wat wij er persoonlijk van hebben kunnen waarnemen, belooft dezen optocht, wanneer voldoende deelname ver zekerd is, een groot succes te worden. Door een paar notabelen uit het dorp wordt des avonds aan de ingezetenen een prachtig vuurwerk aangeboden dat zal worden ontstoken op het terrein gelegen achter de Ned. Hervormde Kerk. De fir ma Kat uit Leiden staat ons borg, dat hier iets moois te genieten zal zijn. De tweede dag staat geheel in het tee- ken van de volksspelen en het program ma dat hiervoor is samengesteld is vrij wel gelijkluidend aan andere jaren. Het „tobbetje steken" vormt als steeds de hoofdschotel. De derde dag wordt geheel in beslag genomen door de overbekende harddra verij op korte baan, die dit jaar wederom zal worden gehouden op het terrein van de voetbalvereeniging S.M.C. Als het weer medewerkt, zijn wij er van overtuigd, dat Warmond weer een drietal prettige dagen te wachten staat, en dat Warmond feest kan vieren is ook buiten de grenzen der gemeente alom bekend, getuige de zeer vele vreemdelingen, die deze gemeente tijdens de Koninginnefeesten bezoeken. „Jozefgezellenvereeniging" en „Kruis vaart". Allen leden van de Gezellen- vereeniging, alsook de jongens 'van de „Kruisvaart", wordt langs dezen weg be kend gemaakt, dat onze vereenigingen ook deel zullen nemen aan de stoet, die Zon dag a.s. Mgr. H. J. M. Taskin op plechtige wijze zal inhalen, bij gelegenheid van zijn gouden Priesterfeest. De „Gezellen" worden om zes uur verwacht bij hotel „De Zon", waar ook een zestal Kolpingslijfwachters uit Leiden met vlaggen aanwezig zullen zijn. De jongens van de „Kruisvaart" zullen BODEr-R A VEN MUZIEK- EN ZANG-CONCOURS. Gisterenavond, hébben we reeds de uit slag van he concours van Woensdag ver meld en laten hieronder het verloop van den laatsten dag volgen. 1. Kinderkoor „Zangvogeltjes" uit Bun schoten, 2e afdeeling, met 318 punten, le prijs. 2. Chr. Mondacc.vereen. „Excelsior" Jun. afd. Zeist, 2e afdeeling 301 punten, le prijs. 3. Gem. Koor „Togido" uit Aelst (gem. Poederooijen) 3e afdeeling 301 punten, le prijs. 4. Chr. Gem. Koor „Soli Deo Gloria" uit Herwijnen, 2e afdeeling, 305 punten, le prijs. 5. Fanfare „Viribus Unitis" uit Wilnis, 2e afdeeling, 309 punten, le prijs. 6. Mondacc.vereen. „Concordia" uit We- meldinge, 4e afdeeling, 294 punten 2e prijs. 7. Dubbel Gemengd kwartet „Zanglust" uit Haarlem, 2e afdeeling, 291 punten, 2e prijs. 8. Gem. Koor „Con Amore" uit Almkerk (N.B.) le afdeeling, 290 punten, 2e prijs. 9. Gem. Zangvereen. uit 's-Gravenzande, le afd., 316 p., le prijs. 10. Gem. Koor „Hosanna" uit Haaf ten, le afd., 290 punten, 2e prijs. 11. Dameskoor „Hosanna" uit Ameide, le afd., 301 punten, le prijs. 13. Chr. Dameskoor „Irene" uit Herwij- nen, afd. Uitmuntendheid, 295 punten, 2e prijs. 14. Dameskoor „Het Lied" uit Leerdam, afd. Uitmuntendheid, 295 punten, 2e prijs. 15. Harmonie „St. Jeanne d'Arc" uit Noord wij kerhout, eere-afdeeling, 293 pun ten, 2e prfjs. 16. Zangver. „De Lofstem" uit Zoelen (Geld.), eere-afd., 293 punten, 2e prijs. 17. Mannenkoor „Zang veredelt" uit Wa teringen, eere-afdeeling, 300 punten, le prijs. 18. Gem. Zangver. Concordia" uit 's-Gra venzande, afd. uitmuntendheid, 341 punten, le prijs. 19. Gem. Koor „Halleluja" uit Vianen, Sup. afd., 320 p., le prijs. 20. Mondacc.ver. „Bravo" uit Loosduinen, 3e afd., 294 punten, 2e prijs. 21. Fanfare „Kunst na Arbeid" uit Zeg veld, 2e afd., 300 punten, le prijs. 22. Harmonie „Crescendo" uit Alphen a. d. Rijn, Sup. afd. 324 p., le prijs. 23. Fanfare „Oefening baart kunst" uit Driebruggen, 3e afd., 302 punten, le prijs. 24. Damesmondacc. gezelschap „Hohner Klanken" uit Gouda, 4e afd., 301 punten, le prijs. 25. Gem. Zang.vereen. „Amicitia" uit Nieuwkoop, Sup. afd., 291 punten, 2e prijs. 26. Zangver. „Excelsior" uit Nieuwerbrug met 336 punten, le prijs. zich, eveneens om zes uur, opstellen bij de Burcht, en dan gezamenlijk naar hotel „De Zon" marcheeren. Overigens wordt den leden van beide vereenigingen nogmaals bekend gemaakt, dat alléén op de vastgestelde tijden, en onder toezicht van de aangewezen Lei ders, gebruik gemaakt mag worden van de zwemgelegenheid! De Zondagavondbijeenkomsten voor de Gezellen zijn stopgezet tot Zondag 18 September, terwijl de datum van de ex cursie naar de K.R.O.-studio nader zal worden bekend gemaakt aangezien ons tot dan toe nog géén antwoord van de K.R.O. bereikte. J. A. M. TEN HENGEL, pr. OEGSTGEEST Herwonnen Levenskracht. Het plaat selijk comité van genoemde vereeniging organiseert Op Maandag 15 Augustus zijn jaarlijksche speldjesdag. Nu Herwonnen Levenskracht in het teeken van het zil ver staat is een extra offertje voor onze lij dende broeders en zusters meer dan ooit welkom. Als u dan 15 Aug. door onze meisjes een bloempje wordt aangeboden, loop dan niet voorbij,, maar koop een speldje enhet grootste geldstuk kan door de gleuf in den bus. Den meisjes herinneren we nog even, dat op Zondag 14 Aug. de speldjes en bus sen in ontvangst moeten worden genomen na de Hoogmis in het St. Willibrordusge- bouw. Denkt er om: allen present. Het C o m i té. WASSENAAR VROOLIJKE DIENSTMEISJES. Maakten goede sier met het geld van mevrouw. Gistermiddag heeft de politie de 17-jarige E. G., en de 20-jarige B., beide Duitsche, aangehouden, die als dienstboden werkzaam waren. Zij hadden zich schuldig gemaakt aan gelddiefstallen ten nadeele van hun werkgevers. Het eerste meisje had in 14 dagen een bedrag van 185.uit de porte feuille van mijnheer en uit de kas van mevrouw gestolen, terwijl de tweede met een sleutel, welke door de vrien din ter beschikking was gesteld, 100.uit een kast had genomen. Beiden zijn met jongelui duchtig op stap geweest en hebben ons mooie land met een taxi bezocht. Zoo zijn ze naar Zandvoort, Noord wijk en Schiphol geweest en hebben alles voor hun vrienden betaald. Deze vonden dit niet vreemd, daar de meisjes gezegd hadden dochters van ingenieurs te zijn. Na onderzoek zijn zij in het Huis van Bewaring te Den Haag ingesloten. Van het geld'is echter niets meer over. 27. Dubb. mondacc. club „Excelsior" uit Zeist, 2e afd., 316 punten, le prijs. 28. Chr. Mondacc. Orkest „Excelsior" uit Zeist, Sup. afd., 301 punten. Eere-prijzen: Afd. Muziek Harmonie „St. Jeanne d'Arc" uit Noordwijkerhout. Afd. Zang, Gem. Koor „Excelsior'* uit 's-Graveland. Marschwedstrijd, Eereprijs: Chr. Muziekvereeniging „S.D.G." uit Bo degraven. Eereprijs, 4e afd. zang en muziek: Knapencorps „Kunst na Arbeid" uit Vreeswijk- Directeur spr ij zen „St. Jeanne d'Arc" uit Noordwijkerhout (muziek). „Excelsior" uit 's-Graveland (zang). Verstkomende vereeniging: Mondacc. „Concordia" uit Wemeldinge. Marschwedstrijd Donderdag: 1. Mondacc.vereen. „Concordia" uit We meldinge 96 pnt., le prijs. 2. Fanfare „Oefening baar Kunst" Drie- brugge 93 pnt., le prijs. 3. Mondacc.vereen. „Bravo" Loosduinen 93 pnt., le prijs. 4. Fanfare „Kunst na Arbeid" Zegveld, 87 pnt., 2e prijs. 5. Harmonie „Crescendo" uit Alphen a. d. Rijn, 98 pnt., le prijs. Duivenuitslagen. Deze week werd er een wedvlucht gehouden voor jonge dui ven over een afstand van 178 K.M. Er wa ren 120 stuks ingekorfd en werden gelost om 12.40 uur. De eerste meldde zich om 3.37.13 uur met een gemiddelde snelheid van 1005,25 M. De laatste prijswinnaar ar riveerde om 4.17.21 uur met 818,48 M. Het koppel werd gewonnen door F. W. van Staalduinen. Prijzen: 1 C. Uittenbogaard; 2, 9, 38, 39 T. de Jong; 3, 4, 18, 26 Chr. Oostveen; 5, 7, 8, 11, 21, 35. 37 F. W: van Staalduinen; 6, 20 Piet Zeilstra; 10, 14, 17, 22, 27, 40 A. Vermey; 12, 16, 28 H. v. d. Heuvel; 13, 15 W. Degenhardt; 19, 32, 33 R. v. d. Star; 23, 25, 29, 34 T. Sterk; 24, 31 P. Beens; 30 R. Overkamp; 36 F. Zwarts. Geboren: Adrianus Gijsbertus, z. van A. G. Pijnacker en P. Roos Marianne, d. van W. G. van Dissel en A. Sterk. Getrouwd: J. van Dam 32 j. en P. de Bruijn 25 j. Gevestigd: J .J. Dam van Delfzijl B. Lenssinck van Linschöten A. Koning van Sint Laurens J. Francken van Was senaar C. J. Bunnik van Alphen aan den Rijn J. A. Pellikaan van Cwammerdam Vertrokken. C. Hanselaar (echtge- noote van C. Costerus) naar Utrecht Th. H. Korse naar Soest, Soesterberg C. W. van der Maas naar Alphen a. d. Ryn A. Veerman naar Ter Aar W. Noorlander en gezin naar Woerden.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7