SPORT De Europeesche zwemkampioen- schappen te Londen VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. ALGEMEENE JAARVERGADERING DISTRICT LEIDEN EN OMSTREKEN. In het St. Antoniusclubhuis hield het district Leiden van de D. H. V. B. gisteren avond haar algemeene jaarvergadering welke goed bezocht was. Te ruim zeven uur sprak de voorzitter de heer A. H. Schrama, na opening met den Christelij- ken groet, het welkomstwoord tot de di verse afgevaardigden terwijl de vertegen woordiger van het hoofdbestuur, de heer A. Hubaty, in het bijzonder welkom werd geheeten. Spr. vindt het goed dat er elk jaar een vergadering wordt gehouden, want daa kan men het wel en wee weer eens bespreken en zijn hart eens luchten. Daar om doet het goed dat er dezen avond be gonnen kan worden met een gelukwensch uit te spreken en wel aan het adres van DOSR welke vereeniging op zoo fraaie wij ze gepromoveerd is. Spr. sprak den wensch Uit, dat dit voorbeeld van DÓSR een aan sporing zal wezen voor de andere vereeni gingen om nog meer hun best te doen, zoo dat er in het district Leiden nog meer ver- eenigingen zullen komen, welke in de hoog ste klasse I. V. C. B. zullen komen te spe len. Over het algemeen mag men niet on tevreden zijn. Wel zijn er eenige minder prettige dingen gebeurd maar terugziende op het afgeloopen jaar kan men toch zeg gen, dat het goedq gaat. Moge dat ook in de toekomst gezegd kunnen worden. Met de wengch dat deze vergadering een vlot verloop moge hebben en dat de besprekin gen van aangename aard zullen zijn, be sloot spr. dit openingswoord. De notulen van de vorige jaarvergade ring werden daarna onveranderd goedge keurd. Na voorlezing van eenige ingeko men stukken kwamen de jaar-verslagen aan de orde. Alle vereenigingen hadden deze documenten van te voren toegestuurd ge kregen zoodat er danig studie van ge maakt is geworden. Ze waren dusdanig sa mengesteld dat zij zonder besproken te worden na een ampele opmerking met al gemeene stemmen onder woorden van dank werden goedgekeurd. Tot leden van de kascommissie werden benoemd, nadat de huidige commissie de geldelijke omstandigheden in orde had be vonden, afgevaardigden van de vereeni gingen Lisse, O. D. I. en Katwijk. Inmiddels was de Geestelijk Adviseur Rector L. Beune, binnengekomen, die door den voorzitter hartelijk welkom werd ge heeten, waarna de agenda werd afgewerkt met het volgende punt bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren A. H. Schra mm Jos. van Riel en J. Duindam. Met groo- te meerderheid van stemmen werden deze allen herkozen. Een officieel oogenblik is altijd het uit reiken van de behaalde diploma's. Met eenige hartelijke woorden reikte de heer Hoogervorst deze documenten uit en ach tereenvolgens hadden de vereenigingen Meerburg, O. D. I. (Leimuiden), Nicolaas Boys en V. V. L. voor de senioren en Docos a en b en Meerburg voor de junioren woorden van gelukwensch te ontvangen. Van deze gelegenheid maakte de Gees telijk Adviseur tevens gebruik om ook een woordje te spreken. Eerw. spr. bracht allereerst dank aan het geheele districtbe- stuur voor de prettige samenwerking, deze dank verder doorvoerend tot alle aanwe zige afgevaardigden. Op kernachtige wijze richttte spr. zich tot de aanwezigen er op wijzend wat de R. K. Sportbeweging kan en moet zijn voor de R. K. jongen en jon geman. Wij Katholieken worden steeds aangevallen door allerlei richtingen en van alle kanten. En waarom? Spr. gaat daar nog iets verder op in om te besluiten dat wij Kath. niet alleen zijn voor verzor ging van de ziel maar ook voor verzor ging van het lichaam maar dat deze twee te zamen gaan. En daarom staan wij Katho lieken midden in de sport om te zorgen voor de juiste verzorging van de ziel maar ook van het lichaam. In de heele sport is het slechts zaak om van een flinken jon gen te "maken een volwaardig schepsel van God door een volwaardige ziel en een volwaardig lichaam. Sportief naar lichaam maar ook sportief naar ziel. Na dit pittige woordje werden als bonds- afgevaardigden gekozen de heeren L. J. v. d. Meer, H. van Klink, A. van Schie en A. de Haan. Vervolgens werd de agenda van de D. H. V. B. besproken. De afgevaardigde van DOSR besprak de verhouding van de D. H. V. B. en de verhouding tot de andere or ganisaties envond dat een en ander nog al te wenschen overliet terwijl spr. een landelijke R. K. Voetbalbond bepleitte, welke als geheel aan de R. K. Sport ten goede zal komen. Verder was een punt van bespreking de indeeling van het aantal elftallen in een afdeeling wat volgens spr. minstens 9 of 10 moet bedragen om finan cieel te voldoen gezien het feit dat men als men minder elftallen in een afdeeling krijgt b.v. 6 op 7 men voor het feit komt te staan dat men als men 2 of 3, thuiswed strijden met slecht weer treft men er gel delijk niet uit komt. De vereenigingen Foreholte en Docos zijn voor veranderingen in de promotie- en de gradatie-competitie. Zij stellen voor om nummer één, dus de kampioen dadelijk in een hoogere afdeeling te plaatsen en num mer twee van de ranglijst ook een kans te geven door het spelen van promotie wedstrijden. Lisse stelde voor om tot in^ stelling van een derde klasse I. V. C. B. te komen en uit te maken op de komende D. H. V. B.-vergadering of ^eze instantie mee wil werken omdat ook dit aan de ge heele R. K. voetbalsport ten goed zal ko- men' i U J De secretaris, de heer Hoogervorst, had ook nog verschillende opmerkingen. Zoo het voorstel van het D. H. V. B. bestuur om de bondscontributie voor de junioren van 17 jaar te stellen op 50 cent en van 14 jaar op 25 cent. Dit is voor het district- bestuur een opoffering welke geld zal kos ten. Dit is echter geen bezwaar als de ver eenigingen dan maar in de toekomst als het met de gelden niet uit komt, mede zullen werken. Verder komt nog naar voren het veerstel van het bondsbestuur om de ver eenigingen uit de plaatsen Nieuwkoop, Nieuwveen en Noorden over te plaatsen in de Goudsche afdeeling. De vereenigingen uit die plaatsen hebben daar echter veel bezwaren tegen, zoodat ook op dit punt de afgevaardigden naar de bondsvergadering hun meening naar voren moeten brengen. De heer Haverkorn bepleitte de instel ling van een midweekcompetitie voor R. K. werkloozen en dat het bestuur daartoe medewerking wil verleenen. De Geestelijk Adviseur was het daar wel mee eens en vroeg de aandacht voor dit punt van het districtbestuur. De rondvraag leverde als volgende ha- merpunt nog vele vragenstellers op. Meer burg stelde voor, dat er op gelet zal wor den, dat de wedstrijden precies op tijd zullen aanvangen en verder het nemen van een girorekening door het bestuur. DOSR kwam nogmaals terug op uitbrei ding van de IVCB met een derde klas en vroeg hoe het bondsbestuur daar tegen stond en verder dat het bestuur eenige pro- paganda-avonden zal organiseeren in de Vaenstreek. Lisse vond, dat het aanvangsuur der ju niorenwedstrijden anders gesteld moet worden opdat deze voor Zondags twaalf uur niet van huis behoeven te gaan. Nadat de bondsafgevaardigde, de heer A. Hubaty, het district Leiden nog had geluk gewenscht met de vooruitgang van nieuwe leden (Leiden staat aan den kop wat betreft het aantal nieuwe junioren wij niet diep op zullen ingaan, maar welke wij niet diep op zullen ingaan, maar dat we toch even moeten aanstippen. Bij een discussie over het plaatsen van program ma's in de „Residentiebode" keurde rector Beune het optreden van genoemd dagblad in dit geweest sterk af; hij noemde het on sympathiek en unfair. Na dit intermezzo werd deze jaarverga dering met eenige opwekkende woarden voor de toekomst door de voorzitter ge sloten op dezelfde wijze als zij begonnen LEIDSCHE BILJARTBOND. Driebandenkampioennschap. In de partijen, welke gisteravond wer den gespeeld voor het driebandenkampioen schap zijn enkele goede partijen gespeeld, vooral de partij A. VerstraatenB. Teege- laar was een mooie party, daar Teegelaar deze partij uitmaakte in 25 beurten, terwijl Verstraaten in deze 25 beurten 21 car. wist te behalen. In de laatste partij, welke ge speld werd tusschen E. Bakker en B. Tee gelaar, had Teegelaar met de 17de beurt reeds 26 car., met in de 15de brt. een serie van 5 en in de 17de brt. ,en fraaie serie van 8, doch voor de laatste 4 car. had hij nog 14 beurten noodig, wat jammer was van zijn gemidd. De uitslagen luiden: J. Th. Beuk 30 42 4 0.714 A, Verstraaten 22 42 4 0.523 N. N. 22 39 3 0.564 B. Teegelaar 30 39 4 0.769 N. N. 22 61 3 0.360 J. Th. Beuk 30 61 3 0.491 A. Verstraaten 21 25 6 0.840 B. Teegelaar 30 25 5 1.200 E. Bakker 16 31 4 0.516 B. Teegelaar 30 31 8 0.967 Op Maandag 15 Aug. a.s. worden in het cluklokaal van D. O. S., Haarlemmerstraat, de laatste partijen gespeeld voor dit kam pioenschap, waarna prijsuitreiking volgt. Het programma hiervoor luidt: H. C. Rietbergen—B. de Roo, T. d. B. N. N., E. Bakker—A. Verstraaten, B. Tee- geiaatW. Th. Beuk. Katwijk aan Ze^-Badgasten. Th. Admiraal—P. Mes L,?n. 0—1 W. M. SpierenburgC. J, Janssen 01 E. H. v. Gaaien—H. Bruggeman 1—0 J. de JongA. J. van Rossum 1—0 J. C. Admiraal—J. v. d. Heeden 0—1 J. van Duivenbode—M. J. v. Heest 0—1 H. v. d. VoetD. v. d. Meulen 1/21/2 A. C. Berkheij—A. R. Kuiper 0—1 Dr. A. H. Belinfante—S. Welmers 1—0 A. C. Hofkes—K. W. Koppoolse 1—0 H. van HulzenH. Poesiat 1/21/2 A v. d. Oever—J. Kapteijn Q-4 R. van BruggenP. J. van Ginkel 1-0 J. Meijer Jzn.H. Vlug 10 A. G. HaasbroekW. N. Heijloo 10 W. A. v. Leeuwen—E. Kronenburg 1—0 J RemmerswaalW. van Kuijk 0—1 J. van Duijn—J. Heyloo 01 C. Boon—W. F. L. Heyloo 10 H. TjebbesE. Haselhoff 1—0 L. BrouwerP. Kraag 1-^-0 G Guyt—W. van Meerkerk 1—0 J M. Qerretsen—H. v. Heyst 1—0 Scheffer en Van Schouwen in de tlnale 100 m. rugslag De Europeesche kampioenschappen te Londen zijn gisteren voortgezet met de halve eindstrijden 100 meter rugslag hee ren. In de eerste halve finale werd de Duitscher Cchlauch eerste in 1 min. 9.4 sec. Onze landgenoot Scheffer eindigde na een scherpen strijd met den Engelschman Tay lor als derde, waardoor hij zich voor den eindstrijd plaatste. De D. J. K.'er startte uitstekend, bij het keerpunt lag hij twee achter Schlauch, doch op het laatste ge deelte verminderde zijn tempo en werd hij nog juist door Taylor gepasseerd. In den anderen halven eindstrijd was meer spanning. Van Schouwen weerde zich uitstekend tegen den Duitscher Nues- ke en den Hongaar Lengyel. Na 50 meter lag de Amsterdammer gelijk met den Duit scher en den Hongaar. Op de tweede 50 meter zakte hij iets af, doch slaagde er in de derde plaats in te nemen, waardoor hij zich evenals zijn clubgenoot voor den eind strijd klasseerde. De uitslagen luiden: Eerste halve eindstrijd: 1. Schlauch, Duitschland, 1 min. 9.4 sec.; 2. Taylor, En geland, 1 min. 12 sec.; 3. Scheffer, 1 min. 12.2 sec.; 4. Baerth, Denemarken, 1 min. 12.6 sec. Tweede halve eindstrijd: 1. Nueske, Duitschland, 1 min. 12 sec.; 2. Lengyel Hongarije, 1 min. 12.7 sec.; 3. Van Schou wen 1 min. 13 sec.; 4. French Williams, En geland, 1 min. 13.3 sec. De waterpolowedstrijd tusschen België en Frankrijk werd door het Belgisch ze vental na spannenden strijd met 32 ge wonnen. Mej. Slade kampioene schoonspringen. Gisteravond werd het schoonspringen voor dames afgewerkt. Mej. Daumerlang, Duitschland, die Dinsdagavond na de ver plichte sprongen de leiding had genomen, kon haar voorsprong niet handhaven. Het jeugdige Engelsche springstertje, Betty Slade, die Dinsdag nog 4de was, werkte zich bij de vrye sprongen hoe langer hoe meer naar voren. Haar oefeningen waren fraai en elegant van afwerking, zoodat zij tenslotte op verdiende wijze beslag legde op den Europeeschen titel. Tweede werd mej. Daumelang, terwijl de Engelsche mej. Child, tenslotte nog mej. Heinze, Duitsch land, van de 3de plaats wist te verdrngen. Een zeer behoorlijk figuur sloeg onze land- genoote, mej. Tholen, die, achter deze vier springsters de vijfde plaats bezette. Haar springen was zeer regelmatig; vooral een achterwaartsche vrije sprong ontlokte het publiek een krachtig applaus. De uitslag luidt: 1. en Europeesch kampioene: mej. B. Slade, Engeland, 103.6 punten; 2. mej. Dau merlang, Duitschland, 102.28 punten; 3. mej. Child, Engeland, 100.40 punten; 4. mej. Heinze, Duitschland, 92.46 punten; 5. mej. Tholen, Nederland, 89.41 punten; 6. mej. Heijkenskjold, Zweden, 82.40 punten; 7 mej. Aggerholt, Denemarken, 80.18 pun ten; 8. mej. Jensen, Denemarken, 61.02 punten. De waterpolowedstrijd tusschen de twee zwakste landen van het tournooi, Italië en Engeland, eindigde in een 5—3 voor de Italianen. BORG KAMPIOEN 400 M. BORSTCRAWL Zooals wel te verwachten was, won de Zweed Bjoern Borg het Europeesch kam pioenschap op de 400 m. borstcrawl. Hij maakte een tijd van 4 min. 51.6 sec., een tijd, welke nog nimmer op Europeesche Katwijk aan Zee wint met 14-9 AUTOMOBILISME lIEIiHvLEïNS IN HET BUITENLAND. Hans Herkuleyns zal met zijn M.G. uit komen in den grooten prijs van Zwitser land, welke race op 21 Augustus a.s. in het Bremkartenwald te Bern wordt verreden. Onze landgenoot zal voorts op 28 Augus tus starten in den grooten bergprijs van Duitschland, welke op de Gross Glockner plaats vindt. kampioenschappen is gemaakt. Het Euro peesch record staat echter 4.6 sec. lager op naam van den Franschman Taris. De uitslag was: 1. en Europeesch kampioen: B. Borg Zweden, 4 min. 51.6 sec.; 2. Plath, Duitsch land, 4 min. 56.2 sec.; 3. Wainwright, En geland, 4 min. 56.3 sec.; 4. Gróf, Hongarije, 4 min. 57.1 sec.; 5. Taili, Frankrijk, 5 min. 2 sec.; 6. Arendt, Duitschland, 5 min. 6.8 seconden. HONGARIJE—DUITSCHLAND 2—0. De waterpolowedstrijd tusschen de twee sterkste ploegen, die van Hongarije en Duitschland, had een zeer spannend ver loop. Volgens de verwachting wonnen de Hongaren (met 20), zoodat zij dus wel zeker kunnen zijn van den titel. Op de ranglijst staat Hongarije dus thans op de eerste plaats. De stand is thans: gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. Hongarije 4 4 231 8 Duitschland 5 4 1 185 8 België 4 2 11 15—13 5 Frankrijk 4 1 2 7—10 3 Nederland 4 1 1 2 11—17 3 Italië 4 113 6—17 3 Engeland 5 5 926 200 M. SCHOOLSLAG VOOR HEEREN. Op de 200 m. schoolslag voor heeren wa ren er slechts twee series die dus meteen halve eindstrijden beteekenden. In de eerste serie kwam de in Londen wonende Nederlandsche zwemmer Gerkens uit. Hij speelde echter geen rol en eindigde op de laatste plaats met bijna 23 seconden achterstand op den winnaar, den Duitscher Sietas. Een verrassing was het zwemmen van den Joegoslaaf Cerer, die op de tweede plaats beslag legde met slechts 2 seconden verschil op Sietas. Vooral zijn soepele stijl viel op. In de tweede serie zwom Smitshuy- zen. Hij had een slechte start en ge raakte hierdoor al dadelijk in de ach terhoede. Na 100 m. lag hij nog op de vierde plaats, maar toen zette onze landgenoot er een schitterende spurt in. Eerst passeerde hij den Hongaar Fabian, daarna nog den Engelschman Davis en hij liep nog in op den Duit scher Balke, houder van het Euro peesch record. Maar Balke lag te ver voor en won onbedreigd in den uit stekenden tijd van 2 min. 45.6 sec. Smitshuyzen deed er precies 6 secon den langer over. In den eindstrijd van dat nummer plaat sten zich dus Smitshuyzen, de Duitsers Sietas en Balke, de Joegoslaaf Cerer, de Engelschman Davis en den Hongaar An- geyl. De uitslagen van de beide series waren: Eerste serie: 1. Sietas, Duitschland, 2 min. 47.6 sec.: 2. Cerer, Zuid-Slavië, 2 min. 49.6 sec.; 3. Angyel, Hongarije, 2 min. 52 sec.; 4. Rothman, Zweden, 2 min. 55.6 sec.; 5. Henson, Engeland, 2 min. 59.8 sec.; 6. Gerkens, Nederland, 3 min. 10.4 sec. Tweede serie: 1. Balke, Duitschland, 2 min. 45.6 sec.; 2. Smitshuyzen, Ne derland 2 min. 51.6 sec.. 3. Davis, Engeland 2 min. 54.4 sec.; 4. Fabian. Hongarije, 2 min. 58.8 sec.; 5. Sveinsson, IJsland, 2 min. 3 min. 11.2 sec. Tenslotte werd ook nog de troostwedstrijd op de 400 m. borstcrawl voor heeren ge zwommen. Winnaar werd de Hongaar Gajara Kuhinka in 5 min. 14.2 sec., de tweede plaats bezette de Noor Tandberg ir. 5 min. 19.6 sec., terwijl onze landgenoot, D. van der Kuil als derde aantikte in 5 mm. 21 sec. WIELRENNEN SWIFT. Pe Dinsdag gehouden recordrit had het volgende resultaat: 1. H. Holswilder 25.41, 2. C. de Vink 25.48, 3. N. de Romijn 25.48, 4. P. v. d. Voort 27.18, 5. N. N. en Nieuwenburg, beiden 27.41, L. v. d. Meer 28.3, W. v. d. Berg 28.15, J. Filip- po, die voor het eerst reed, deed er 31.45 over. De junioren deden er 35.25 en 35.28 over. Zaterdag gezamenlijk vertrek naar de ronde van Oude Wetering. Samenkomst om 2 uur, aan de Zijlpoort. Zondag de 100 K.M.-wedstrijd, geldende voor de competitie om de Dobbelman- en Magneelbekers. Vertrek van de startplaats aan de Zijl., om uiterlijk 9 uur. NIEUW SWIFT. In de gisteren gehouden achtste compe- tite-wedstrijd heeft het niet aan spanning ontbroken. In de A-klasse, welke 36 K.M. moesten rijden, bleven de ï'enners bij elkaar en moest den eindsprint de beslissing bren gen. Jan Schuller probeerde op 800 Meter voor den finish zijn kans te wagen en de marreerde van achter af weg en nam een voorsprong, waarna B. Lodewijls echter met een felle demarrage hem achterna kwam, inliep en ten slotte voorbij ging. On bedreigd werd Lodewijks winnaar, terwijl W. van Rooyen en J. Schuller fel om de tweede plaats reden, waarbij eerstgenoem de met een wiellengte winnaar werd. De tijd van B. Lodewijks bedroeg 1 uur 1 mi nuut 35 sec. Ook in de B-klasse bleven de deelne mers bij elkaar en gaven een mooie eind strijd te zien tusschen J. Hintzbergen en J. Laven. Langen tijd zag het er naar uit, dat Hintzbergen den springt zou winnen, doch toen Laven na veel inspanning naast hem kwam, ging Hintzbergen opzitten. H. Noest reed een te lage versnelling om een woordje mee te spreken, doch kon weder om het tempo goed volgen en werd derde. De tijd van J. Laven was 1 uur 3 minuten en 5 sec. De C-klassers kampten over een afstand van 28 K.M. en wist J. van Klinken hier bijna 8 minuten uit te loopen. Hij maakte thans een tijd van 52 minuten en 35 sec., hetgeen met een sterken wind zeev goed genoemd kan worden. Van Kempen bleef nu zeer goed bij en kon zelfs al in den eind sprint een woordje mee spreken. Hij moest zich echter met de derde plaats tevreden stellen, daar Blom in deze categorie twee de werd. W. Rombaut kreeg onder weg een lekke band en moest dus met de vierde plaats genoegen nemen. De renners M. Segaar en Fr. v. d. Berg kregen vier punten in de competitie toege kend. VAN VLIET WINT OOK DE REVANCHE VAN SCHERENS. Fraai werk van den Hollander in Kopenhagen. Men zegt in de sportwereld, tfat één overwinning geen favoriet maakt, evenmin als één zwaluw zomer. Maar indien dat zoo is, dan is de Hollander Arie van Vliet zonder twijfel favoriet voor het komende sprintwereldkampioenschap, daar hij niet alleen zijn grooten rivaal Scherens in de Grand Prix van Kopenhagen versloeg, doch hem ook zijn meerderheid toonde in de revanche, die de volgende dag op dezelfde baan plaats vond, aldus meldt „Vooruit". Het is een zeldzaamheid, wanneer de Grand Prix-overwinnaar zich de volgende dag, bfj de officiëele revanches, opnieuw de sterkste kan toonen. Van Vliet heeft dat echter gedaan en op overtuigende wijze zelfs! Hij had in de beslissende rit tegen Falck Hansen, Richter en Scherens de kop geno men, rusteloos omkijkende naar zijn tegen standers, van wie hem geen enkele bewe ging mocht ontgaan. De Duitscher Richter zette de eerste aanval in. Van de laatste plaats kwam hij hoog door de bocht op Van Vliet af, die echter met een forsche demarrage zijn tegenstander terugsloeg en zich nu rustig kon concentreeren op den gevaarlijken aanval van den wereldkam pioen Scherens. Scherens zette er alles op, om deze revanche te benutten. Hij riskeer de alles en kwam zelfs binnendoor, waar bij Van Vliet zoo sportief was, hem de weg niet te versperren, daar dit tot een gevaarlijke valpartij aanleiding zou hebben kunnen geven. De Hollander ving Scherens echter schitterend op en wist hem zoo lang in hoog tempo naast zich te houden, tot de krachten van den wereldkampioen ver bruikt waren. Falck Hansen kon Van Vliet gemakkelijk achter zich houden, zoodat Van Vliet, Falck Hansen, Scherens, Rich ter de volgorde van de revanche werd. Van Vliet behaalde op deze avond nog een andere prachtige overwinning, name lijk in de ploeg-handicapwedstrijd, welke hij met Falck Hansen reed. Bij deze wed strijd behoefde van iedere ploeg slechts één renner de strijd te beëindigen, het geen voor de Hollandsch-Deensche combi natie Van Vliet was, die het had op te ne men tegen den sterken Karei Kaers die een ploeg vormde met Scherens in de eindsprint. Zoo goed was Kaers echter niet in vorm en zoo fel spurtte hij niet om de zege, of hij moest in den vliegenden Hollander zijn meerdere erkennen, zoodat Van VlietFalck Hansen winnaars van deze handicap-wedstrijd werden. Meer dan ooit is men thans in Dene marken de overtuiging toegedaan, dat Van Vliet bij de komende wereldkam pioenschappen Scherens de kroon van het hoofd zal stooten. VAN DER VIJVER WINT OP DE AMSTERDAMSCHE STADION BAAN. Van der Vijver, de wereldkampioen, Ooms, de Nederlandsche kampioen, en Derksen, de drie amateursprinters, die zoo goed als zeker ons land op de a.s. wereldkampioen schappen zullen vertegenwoordigen, heb ben, met Smits als vierde man, elkaar gis teren op de Stadionbaan te Amsterdam r in matches a deux ontmoet, waarin Van der Vijver zich onbetwist den snelste toonde. Zijn rit tegen Derksen was al uitste kend, maar tegen Ooms won hfj in een zui veren snelheidskamp met 12 sec. over de laatste 200 meter. Van der Vijver komt er den laatsten tijd beter in en men mag wel aannemen, dat Nederland op 27 en 28 Augustus met het bovengenoemde drietal een goeden gooi naar den wereldtitel der amateurs zal maken. De uitslag luidt: Sprintwedstrijd voor amateurs, deel uit makende van het N.W.U-team over 1 KM. Eerste rit: 1. Ooms, tijd laatste 200 meter 12 4/5 sec.; 2. Smits. Tweede rit: 1. Van der Vijver, 12 4/5 sec.; 2. Derksen. Derde rit: 1. Van der Vijver, tijd 12 1/5 sec.; 2. Smits. Vierde rit. 1. Derksen, tijd 12 3/5 sec.; 2. Ooms. Vijfde rit: 1. Derksen, tijd 13 sec.; 2. Smits. Zesde rit: I. Van der Vijver, 12 sec.; 2. Ooms. Einduitslag: 1. Van der Vijver; 3 pun ten; 2. Derksen, 4 punten; 3. Ooms, 5 pun ten; 4. Smits, 6 punten. Voordat het hoofdnummer, de revanche van het Nederlandsche kampioenschap over lOQ K.M. achter motoren tusschen Wals en Groenewegen werd verreden, vonden er nog enkele tandemwedstryden plaats, waar van de uitslagen luiden: Onafhankelijken over 1500 meter: Eer ste rit: 1. De Graaf-^Domhof, 2. Westbroek —Buis, 3. RoesSnoek, 4. Kramerv. d. Voort. Twede rit: 1. De Graaf—Domhof, tijd laatste 200 meter 11 4/5 sec. 2. Kramer—v. da Voort, 3. WestbroekBuis, 4. Roes Snoek. Derde rit: 1. Kramerv. d. Voort, tijd laatste 200 meter 12 3/5 sec.; 2. De Graaf Domhof 3. WestbroekBuis, 4. Roes Snoek. Einduitslag: 1. De GraafDomhof, 4 pun ten; 2. Kramerv. d. Voort, 7 punten; 3. WestbroekBuis, 8 punten; 4. RoesSnoek 11 punten. Wals startte voor de eeretribune, Groe newegen voor de Marathontribune. Het be gin was zeer snel. Groenewegen, die ach ter Wiersma reed, Drachtte onmiddellijk Wals te benaderen en het tempo was zóó hoog, dat het baanrecord over 10 K.M. dat n.b. van 1929 dateerde met een tend van 8 min. 31 sec., staande op naam van Schle- baum, met 6 seconden werd verbeterd. Verscheidene keeren trachtte Groenewe gen Wals te passeeren, maar steeds wist de Nederlandsche kampioen met succes den aanval af te slaan. Na 50 K.M. was de situa tie zoo, dat Groenewegen op 1/4 baan ach ter Wals lag. Daar Groenewegen op een 1/2 baan achterstand was vertrokken, leid de hy dus met 125 Meter. Zestig ronden voor het einde kreeg Wiers ma een lekke benzineleiding, zoodat Ster ke op de baan moest komen. Het gevolg van de verwisseling van motor was, dat Groenewegen ruim twee ronden achter ge raakte, welke echter werden vergoed. Der- lig ronden voor het einde nam Wiersma het zelf weer over en spoedig hing Groenewe gen weer vlak achter Wals. Zoo bleef de situatie tot het einde. Groe newegen werd dus winnaar met ruim 200 meter voorsprong op Wals. Zijn tijd was 1 uur 23 min. 34 3/5 sec.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11