OMGEVING DE LAATSTE LES VAN LANGELOT DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1938 üE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 KATWIJK De nationale huldebetooging. In over leg met de beide Oranjevereenigingen en de reederijvereeniging „Vuurbaak" is door den burgemeester besloten dat aan de na tionale huldebetooging, welke op 6 Sep tember a.s. ter gelegenheid van het regee- ringsjubileum van H. M. de Koningin te Amsterdam zal worden gehouden, door ne gen inwoners dezer gemeente zal worden deelgenomen. Voorgesteld zullen worden land- en tuin bouw, het badbedrijf en de visscherij, elk dezer bedrijven door 3 man. Hoewel Katwijk over tien plaatsen kon -beschikken, is dit aantal van negen perso nen gekozen omdat in rijen van negen zal v/orden gedefileerd. De plaatselijke deputa tie zal als één geheele rij vormen, in ver band waarmede van het bezetten der tien de plaats is afgezien, aangezien de hiervoor aan te wijzen persoon dan zonder verband met de overigen zou loopen, wat minder ge- wenscht werd geacht. KATWIJK AAN ZEE De V. V. V.-feestweek. Al was het weer niet zoo mooi als de vorige dagen, omdat zoo nu en dan een don derbui de vreugde even kwam verstoren en de deelnemers en vele belangstellenden een nat pak bezorgde, toch kan de dag gerust als geslaagd beschouwd worden. Van 10 tot 12 uur was het wedstrijd met autopeds, jongens en meisjes, resp. van 68 en van 912 paar. Te 2 uur hardopen, 100 M. Estafette loop 4 maal 80 M. En ten slotte des avonds te 7 uur een stoelendans voor jongens en meisjes, resp. van 1013 jaar, en van 15 jaar en ouder. Deze stoelendans had plaats aan de Noord-Boulevard bij de muziektent. De volgende mededingenden behaalden met de stoelendans een prijs: dames bo ven 15 jaar: 1. Janny Valkenburg. 2. Cisca Knaap, 3. Rika Laarman. Heeren boven 17 jaar: 1. Bram Pepping. 2 B. Schonenberg. 3. Klaas den Dikke. Kinderen: 1. Jo Diepenhorst. 2. E. van Leeuwen, 3. J. Kramer, 4. Corrie van Rijn, 5 E. Slaat werk. Het programma voor Vrijdag is: N.m. 3 uur: wielerwedstrijd op de Zuid-Boule vard. Van 10.30 uur lampionoptocht. Op stelling in de Koningin Wilhelminastraat. En te half elf vuurwerk. LISSE Motorongeval. Gisteren reed de heer F. J B., met als duozitster zijn echtgenoote op den Heereweg met zijn tweewielig mo torrijtuig. De voor hem rijdende buiten- landsche personeuauto, waarvan het num mer onbekend is gebleven, sloeg plotseling zonder eenig teeken af, waardoor de heer B krachtig moest remmen om een onge luk te voorkomen. Hierdoor slipte de mo tor en de berijder en duozitster bekwa men door hun val talrijke schaafwonden aan hun armen en beenen. Dokter van Dijk verleende de eerste hulp, terwijl de politie een onderzoek instelt. De heer B. en echtgenoote konden hun reis met de tram voortzetten. De motor werd bescha digd. LEIDSCHEN DAM ZILVEREN HUWELIJKSFEEST VAN DEN BURGEMEESTER. Een comité uit de burgerij. Op 27 Augustus a.s. hopen burgemeester Keijzer en mevrouw Keijzer den dag te herdenken, dat zij 25 jaar geleden in het huwelijk traden. Naar wij vernemen zal met het oog op deze herdenking, Vrijdag 12 Augustus a.s. des avonds half 9 in het Raadhuis van Leidschendam een bijeenkomst gehouden worden van de voorzitters van de diverse plaatselijke vereenigingen, ten einde o.m. te komen tot samenstelling van een comité uit de burgerij. Voorzitters van vereenigingen, die geen uitnoodiging ontvingen, worden verzocht op deze bijeenkomst tegenwoordig te wil len zijn. Wegenaanleg. De Staatscourant van Woensdag 10 Augustus 1938 bevat het Kon. besluit inzake aanwijzing van de percee- len en erfdienstbaarheden, welke voor aan leg van een evrbinding tusschen de we gen Nos. 12 en 13 van het Rijkswegenplan 1938 binnen de gemeente Rijswijk en Leid schendam onteigend zullen moeten wor den. Diefstal van rijwieiplaatjes. P. M. N. uit Den Haag deed bij de politie aangifte, dat van zijn rijwiel en van het rijwiel van zijn schoonmoeder, welke in bewaring wa ren gegeven, in de bewaarplaats van de roeibootverhuurder Olsthoorn te Leidschen dam, de nieuwe rijwielbelastingmerken zijn gestolen. NOORDWIJK Jeugdhulde. Ook Noordwijk kent thans haar plaatselijk comité voor de Na tionale Jeugdhulde! Maandag 8 Augustus j.l., werden, in opdracht van het hoofdco mité te Den Haag, door den weleerw. Heer Watervis, kapelaan der Sint Jeroensparo- chie afgevaardigden van alle in Noordwijk bestaande vereenigingen bijeengeroepen in het Juvenaat aan de van Limburg Sti- rumstraat. Spr. zette het doel uiteen: zoo als reeds algemeen bekend, wordt ter ge legenheid van het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, op 6 September a.s., een hulde gebracht te Amsterdam door de putaties van de jongerè Nederlanders uit alle gemeenten des lands. Noordwijk zal naar deputatie zenden. Het overdragen van de Gemeentevlag, welke naar Amster dam vervoerd wordt door de deputatie, moet met een massale huldebetuiging ge paard gaan van Noordwijksche Jongeren! Teneinde dit zoo goed mogelijk te doen slagen, had spreker afgevaardigden van alle hem bekende vereenigingen bijeenge roepen. Spr. betreurde het, dat enkele vereenigingen geen gevolg gegeven had den aan de oproep. Ook waren een twee tal vereenigingen hem niet bekend, dit zal evenwel door het te kiezen comité her steld worden. Na deze uiteenzetting vond spr. het geschikte oogenblik gekomen een voorzitter en comité te kiezen. Vanzelf sprekend ontstond er een zeer geanimeer de gedachten wisseling over de manier waarop. Resultaat was, dat iedere Ge zindte vertegenwoordigd zou worden. Met algemeene instemming werd de heer Wit- teman, Vinkelaar 25, tot voorzitter geko zen, de verdere samenstelling luidde: Mevr. M. M. O vermeer. Voorstraat 74, secretares se, mevr. A. J. Kloos, Douzastraat 61, pen- ningmeesteresse, een vierde lid wordt nog aangezocht in de commissie zitting te wil len nemen. Na onder leiding van den Voor zitter nog een technische bespreking ge houden te hebben, gingen de afgevaardig den uiteen. Het verloop der vergadering was zeer vlot te noemen, te meer daar de comité-formateur, de weleerw. heer Wa tervis, van zijn gastvrijheid blijk gaf door het aanbieden van een consumptie. Jongeren van Noordwijk, Woensdagavond 17 Augustus a.s. om half negen, is de vol gende vergadering voor de afgevaardig den van alle vereenigingen. Laat niemand bij het a.s. nationaal gebeuren ontbreken. Alle jongeren beneden 35 jaar en onge huwd, doen mee, per deelnemend lid één cent te voldoen op de komende vergade ring door uw afgevaardigde. Met jeugdige spontaniteit en opbruisende vaderlands liefde zullen we demonstreeren voor vor stin en vaderland. Wij zijn paraat! Personalia. Voor het examen En- gelsch 1. o. is geslaagd de heer J. H. A. van der Weijden. NOORDWIJK AAN ZEE Vuurwerk. Begunstigd door prachtig weer werd gisteravond een schitterend vuurwerk afgestoken op het strand voor den Noord-Boulevard, aangeboden door V.V.V. „Noordwijk Vooruit". In tegenstel ling met 'het vorige seizoen was in dit vuur werk eenige reclame verwerkt, dat naar we hopen onze badplaats zeer ten goede komt. Be zeer mooie varieerende figuren en vuurpijlen kwamen uitstekend tot hun recht en vielen bij het zoo talrijke publiek zeer in den smaak, getuige het luide ap plaus. Het slotnummer „Noordwijk Bloe- menbadplaats biedt U alies V.V.V." was af en zal naar wij hopen bij velen een her innering blijven. SASSENHEIM Teraardebestelling van H. Kuylenburg. Gistermiddag had op de begraafplaats bü het Groene Kerkje de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van den heer H. Kuylenburg, die j.l. Zaterdag op den nieuwen autoweg om het leven is gekomen. Op de begraafplaats was een deputatie van het personeel van het bijkantoor uit Rotterdam, waarvan de overledene chef was. Het woord werd gevoerd door ds. Kui per, en door een afgevaardigde van het hoofdbestuur der P.T.T., den heer A. J. v. d. Brandt, waarnemend directeur van het kantoor, waarvan de overledene het be heer had. Namens collega's sprak de heer J. Berk hout, commies der P.T.T. te Rotterdam. Namens personeel van het bijkantoor sprak de heer Noteboom, adj. commies, woorden van waardeering en prees den overledene om zijn nauwgezette plichts vervulling. Namens de familie dankte de oudste zoon voor de belangstelling. Winkelweek. Naar wij vernemen zal alhier ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Konin gin een goedopgezette winkelweek ge houden worden van 3 tot en met 10 Sep tember, waaraan ook een etalagewedstrijd is verbonden. Het grootste gedeelte der plaatselijke winkeliers doet hieraan mede. Het belooft dan ook een geweldig succes te worden. Het doel van de winkelweek is zooveel mogelijk artikelen van Ned. fabrikaat naar voren te brengen. Bij elke deelnemers zijn 2 artikelen dub bel geprijsd, en wie dit nu goed invult op de lijsten, welke de deelnemende winke liers verstrekken, kan hierdoor één der flinke geldprijzen verdienen. Koopt daar om in die week bij de deelnemers, en juist die artikelen welke Ned. fabrikaat zijn. Daardoor helpt u de werkloosheid bestrij den en u kan tegelijk een flinke geldprijs verdienen. Koopt Ned. waar, dan helpan wij elkaar. WASSENAAR HET UITBREIDINGSPLAN. Door Ged. Staten grootendeels goedgekeurd. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben thans goedkeuring verleend aan het door den gemeenteraad van Wassenaar p 30 Juni 1937 vastgestelde uitbreidingsplan c.a. met uitzondering van een gedeelte, waaraan de goedkeuring wordt onthouden. Men zal zich herinneren, dat in de open bare vergadering van Ged. Staten op 25 Juli de bezwaarschriften van 22 belang hebbenden werden behandeld. Komende tot de feitelijke beoordeeling van het plan en van de daartegen inge brachte bezwaren van materieelen aard merken Ged. Staten in de eerste plaats op, dat het plan, of men het beschouwt in ver gelijking met het tot dusverre bestaande plan-1925, dan wel op zichzelf (als ware het een nieuw plan, vastgesteld na intrek king van het tot dusverre bestaande), zon der twijfel verre boven dit laatste te ver kiezen is. Wat de wijze betreft, waarop de bebou wing in het plan is geregeld, stemt naar de meening van hun college de in de nota van toelichting op het plan genoemde grondge dachte van concentratie in plaats van ver spreiding van de bebouwing zoozeer met de tegenwoordige stedebouwkundige inzich ten overeen, dat de juistheid daarvan zon der meer kan worden beaamd. Terecht is h.i. uitgegaan van de gedach te, dat in de eerste plaats de bestaande be bouwingskernen behooren te worden afge rond en voltooid, en eerst daarna, indien nog behoefte zou bestaan aan nieuwe ex ploitatie, de overige gronden daarvoor in aanmerking komen. In verband met de bezwaren, door eenige reclamanten aangevoerd tegen de bestem mingen, welke het plan aan hun ten zui den van den spoorweg RotterdamScheve- ningen liggende eigendommen geeft, heb ben Ged. Staten overwogen het namens die reclamanten bepleite denkbeeld om het plan, voor zoover het die (h.i. in de Haag- sche sfeer gelegen) terreinen betreft, niet goed te keuren. Zij zijn evenwel tot de slotsom gekomen, dat die gedeeltelijke ont houding van goedkeuring geen aanbeveling verdient, o.m. omdat: le het doel, waar mede zij bepleit is (een ook op den duur bevredigende oplosing voor de bestem ming van deze gronden) bij het tegenwoor dige beloop van de grens der gemeenten 's-Gravenhage en Wassenaar practisch niet te bereiken is, zeer zeker niet binnen den termijn van een jaar, gesteld in art. 38, tweede lid, der woningwet; 2e. het gemeen tebestuur van Wassenaar, ook voor deze gronden geroepen zijnde tot vaststelling van de bestemming in stedebouwkundigen zin, daarbij niet kon noch mocht abstra- heeren van de bestaande gemeentegrens, en zulks dan ook bij het plan terecht niet heeft gedaan. Behalve op grond van hetgeen dienaan gaande door het gemeentebestuur is aan gevoerd, zijn Ged. Staten op deze gronden van oordeel, dat ook de bezwaren der hier bedoelde reclamanten moeten worden af gewezen. Met betrekking evenwel tot het bezwaar van jhr. B. Ph. S. A. Storm van 's-Grave- sande, oud-burgemeester van Wassenaar, zien Ged. Staten, zonder het door hem aan gevoerde in elk opzicht te onderschrijven, geen aanleiding voor de in hetplan aan re- claihant's terrein aan den Papeweg gege ven bestemming, volgens welke daarop niet meer dan drie vila's gebouwd kunnen wor den, in verband met de nu eenmaal onmid dellijk nabij dit terrein bestaande bebou wing uit stedebouwkundig oogpunt, al ware het slechts, omdat hier tusschen twee zoozeer verschillende bebouwingssoorten elke overgang zou ontbreken. Daarom heb ben zij, de ligging van dit terrein ten Zuid oosten van den Rijksweg en de beteekenis van die ligging in de aan het plan ten grondslag liggende gedachten ten volle in aanmerking nemende, tegen deze onnoodig ver gaande beperking der bebouwingsmo gelijkheid bezwaar en zij zijn van mee ning, dat op dit terrein eën iets beschei dener, en daardoor bij de in de omgeving reeds bestaande gebouwen meer aanslui tende bebouwing had behooren te zijn (en mitsdien alsnog zal behooren te worden) ontworpen, niet met winkelhuizen, waar aan ieclamant te dezer plaatse ten onrech te behoefte aanwezig acht, doch met woon huizen in open bebouwing. Derhalve is aan dit deel van het plan, voorzoover het be trekking heeft op het hier bedoelde ter rein, geen goedkeuring verleend. Personalia. Voor het examen hoofdakte is geslaagd mej. C. M. van Spronssen; voor het examen Engelsch M.O.. akte A is ge slaagd mej. H. G. R. Rodenhuis. DE KONINGIN WDLHELMINA-FEESTEN. De Koningin Wilhelmina-feesten die al hier zullen worden gevierd op 31 Augus tus en 1 September in hoofdzaak op het landgoed Duinrell, zullen worden ingeluid op Dinsdag 30 Augustus des avonds te 9 door een taptoe te geven door de mu ziek vereeniging „Excelsior". Op 31 Augustus wordt wederom door Excelsior een reveille met koraalmuziek, aanvangende te 8 uur v.m., daarna te 9 urn- aantreden van de schoolkinderen met hun onderwijzers aan den Prinseweg, waarna een korte rondgang door het dorp wordt gehouden met muziek van Excelsior, D. V. S. een rijdende geluidsversterker en tam boers en hoornblazers van de Kruisvaar ders. Na ontbinding van den stoet gaan de twee laagste klassen der scholen naar het Vereenigingsgebouw aan de Kerkstraat waar de kinderen zullen worden bezigge houden door prof. Paulton, met goocheltoe ren en een poppenkast. De 3de klassen der scholen gaan naar het gebouw Centraal in de Langstraat waar een kinderbioscoop voorstelling wordt gegeven, terwijl de ove rige klassen doormarcheeren naar het feest terrein waar zij aan diverse kinderspelen zullen deelnemen terwijl voorts alle kin deren op de gebruikelijke wijze op verschil lende versnaperingen rijkelyk zullen wor den onthaald. Des middags te 2 uur zijn er diverse wed strijden voor de jeugd van 14 tot 18 jaar voor meisjes draad in naaldrace, stoelen dans, voor jongens draadnagelslaan en het eerst aan den trein, terwijl er ook een hard draverij zal worden gehouden voor niet geregistreerde paarden met of zonder be spanning voorgereden of bereden door en eigendom van ingezetenen. De uitgestippel de lijn hiervoor is in totaal 280 Meter. Des namiddags te 5 uur wordt er door de hand- boogschietvereeniging „De Nieuwe Ger manen een onderlinge wedstrijd georgani seerd. Te half zes zal er een estafette-loop worden gehouden waaraan reeds een vijf tal vereenigingen medewerking hebben toegezegd. Tot slot van den eersten dag wordt er op het Dorpsplein door Excelsior een popu lair concert gegeven. Op 1 September wordt des morgens te 9 uur een z.g. ronde van Wassenaar verre den, waaraan kunnen 'deelnemen ingezete nen van 1835 jaar op gewone rijwielen. Te 10 uur worden de volksspelen gehou den om geldprijzen o.a. stoelendans voor dames boven 18 jaar, het eerst aan den trein voor mannelijke personen boven 18 jaar enz. Te half twee tn den middag vindt hierop de opstelling plaats van de deelnemers aan het Bloemencorso. Na keuring en even- tueele bekroningen wordt een rondgang gemaakt door het dorp waarna het rijden de deel aan dit corso eveneens een rond gang maakt door de parken in deze gemeen te. Het corso is onderverdeeld in 11 groe pen en er is veel animo voor. Des namiddags te 3 uur wordt op het terrein van Duinrell een voetbalwedstrijd georganiseerd tusschen S. V. W. I (alhier) tegen een Haarlemsche combinatie waarin de bekende Kik Smit zal meespelen. Des avonds te half acht wordt door de mondaccordeonvereeniging D. V. S. gecon certeerd op het Dorpsplein en tot slot van de feesten wordt te half elf een groot vuur werk ontstoken. Op het feestterrein zijn na tuurlijk weer vele groote en kleine at tracties aanwezig, terwijl er gelegenheid is gemaakt vlak bij het terrrein tot het par keeren van auto's en rijwielen. Het pro gramma belooft dus veel en wanneer het weer mede wil werken zal het feest ook zeer zeker voor 10 procent aan de ver wachtingen voldoen. Geboren: Johannes, z. v. W. G. Wie- ringa en M. K. W. Keij Elisabeth Hen- drika Johanna, d. v. G. S. Wichers en G. Zweekhorst Artje Johanna, d. v. C. v. Egmond en W. J. Bosma Maria Johanna, d. v. P. J. v. d. Barselaar en D. C. Rem merswaal Marie-Louise, d. v. J. C. den Bandt.en C. W. Snijders Arend Louis, z. v. W. J. S. van Rijn en A. E. v. Vuuren Johanna Gerarda, d. v. C. W. v. d. Barse naar en E. J. F. Venhuis Laurina Irm- g&rd, d. v. A J. Schrama en L. M. Was senaar Wilhelmina Jaapje, d. v. C. Nag- t.egaal en W. A Nell. Overleden: Jacob Johannes van Slog- teren, oud 46 jaren, ongehuwd August Meijer, oud 79 jaren, weduwnaar van E. J. C. Ziekemeijer Alberdien Dijkman, oud 68 jaren, echtgenoote van A. Verduijn Hermina Theodora Gerritsen, oud 67 jaren, or gehuwd. Ondertrouwd: P. Huijsman en L. Schaffer G Figee en F. Hooyer C. v. Doorne en M. S. v. Buuren. Getrouwd: T. L. Kok en C. M. Klum- per J. J. v Eeden en A. K. Krychowski. Gevestigd: T. de Boer, G. K., dienst bode, uit Enkhuizen, Prinsenweg 87 C. L. v. d. Broek en gezin, N.H., zonder be roep, uit Zaandam, Jonkerlaan 30 S. van Buuren, N.H., zonder beroep, uit Den Haag, Hof laan 12 P. C. Deurloo, N.H., dienstbode, uit Breda, Zijdeweg 1 P. C. Drabbe, R.K., portier, uit Rijswijk (Z.-H.), Ridderlaan 1 H. E. Dijxhoorn, N.H., zonder beroep, uit Voorschoten, Bloemcamplaan 76 M. E. F. Eikendal geb. van Nahuijs en kinderen, N.H., zon der beroep, uit Gries (Did.), Buurtweg 157 G. P. van Es en gezin, N.H., zonder beroep, uit Rotterdam, v. Z. v. Nijevelt- straat 322 F. E. von Estorff en gezin, Ev., (vreemd.), geoloog, uit Hamburg, Bloemcamplaan 32 J. G. Gleichman, geen, journalist uit Oegstgeest, Witten- burgerweg 26 B. de Groot, N.H., keu kenmeisje, uit Overschie, Sophialaan 6 A. Sauerzapf geb. Gubba en kind, vreemd, Ev., zonder beroep, uit Braunschweig, Lin delaan 6 M. Gusek, vreemd., D. Ev., dienstbode, uit Den Haag, Beukenlaan 6 D. J. J. Huizinga van der Woude en vrouw, geen, zonder beroep, uit Weenen, Bloemcamplaan 27 J. Klaassen, geen, geh. met W. A. van der Scheer, zonder beroep, uit Zutphen, Groot Hoefijzerlaan 15 A. v. Kooij, G.K., dienstbode, uit Voorschoten, Schoolstraat 27 J. S. Krempel, vreemd., D.Ev., dienstbode, uit Den Haag, Schouwweg 87 A. Kromhout N.H., vertegenwoordiger, uit den Haag, Victorialaan 1 J. H. J. A. Kuiper en ge zin, N.H., tuinman, uit Hoogland, Kerke- hout lOg F. C. v. d. Meiden, N.H., huis houdster, uit Amsterdam, Dr. Leydsstraat 32 C. Th. Oonk, geen, dienstbode, uit Rotterdam, Rijksstraatweg 426 M. J. Papen, R.K., dienstbode, uit Echt, Schouw weg 60 J. J. ter Pelkwijk, Rem., zonder beroep, uit Utrecht, v. Bergenlaan 6 A. Raven, N.H., zonder beroep, uit Diepen veen, v. Z. v. Nijeveltstraat 18g F. D. J. Roodenrijs, R.K., zonder beroep, uit Naaldwijk, v. Z. v. Nijeveltstraat 326 J. H. de Ruijter, Bapt., huishoudster, uit Den Haag, Paauwlaan la W. Sauerzapf, vreemd, D.Ev., pikeur, uit Den Haag, Lin delaan 6 O. Schulte, E.L., dienstbode, uit Bochum (Did.), vreemd., Rijksstraat weg 681 W. van Toen, geen, kantoor bediende, uit den Haag, Hoogeweg 4 B. P. van der Veen en gezin, geen, meester in de rechten, uit Amsterdam, Binnen weg 1. V e r tr o k k e n: A. Pegrim naar den Haag, v. Alkemadelaan 8 F. Speik naar den Haag, Soendastraat 5 K. O. Schou Nietsen naar den Haag, Benoordenhout 96 J. Francken naar Bodegraven, Mije 21 Wed. E. Voigt geb. Pfaff naar Arn hem, Wilgelaan 8 H. J. Belinfante naar den Haag, de Perponcherstraat 100 J. C. A. Geerts en vrouw naar den Haag, Theresiastraat 304 M. C. Broekman naar Gelsenkirchen (Did.) M. Schol ten naar den Haag, Schoutenstraat 46 N. Godijn naar Hilversum, Reestraat 9 F. H. Ranser naar Leiden, Lorentzkade 50 Th. Kubik naar den Haag, Conradkada 57 D. Schaafsma naar den Haag, Haag- weg 377 I S. M. Scherjon geb. van Wil- pe (Wed.) naar den Haag, v. Alkemade laan, Flat Duinwijk 405 E J. M. van Aken naar den Haag, Goudriaankade 28 U. Umfahrer naar Oostenrijk A. Dra- zik naar den Haag, J. v. Oldenbarneveldt- laan 91 P. S. Schoonakker naar Rotter dam, Overijselschestraat 104a A. Vlie land en gezin naar Katwijk, Sluisweg 53 D. Dubbeld en gezin naar Rotterdam, P. de Hooghstraat 7 L. M. C. Bedaux naar Tilburg, Nieuwe Goirlescheweg 17. WARMOND ZIEKTE VAN WEIL. Hedenmorgen is in den Grootenhuispol- der onder deze gemeente een geval van de ziekte van Weil geconstateerd. De aanne mer Schipper uit Gouda was in dezen pol der bezig met het verrichten van bagger- werken. Hedenmorgen werd hij zoodanig onwel, dat dr. de Bruyne werd gewaar schuwd. die een geval van de ziekte van Weil constateerde en overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis adviseerde. RIJNSBURG Geboren: Emma Elisabeth, d. van Jan v. Egmond en J. M. Driebergen Maria, d. van E. v. Egmond en M. Heemskerk Arie, z. van J. Verhagen en C. S. Torn. Ondertrouwd: J. Faas en M. Riet hoven. Getrouwd: N. Wagter en P. de Klui ver D. Kapteijn en C. de Kluiver W. van der Kooy en E. Stijger. Overleden: Anthonie Rodenburg 63 j., echtgenoot van M. Schaar Christina Lindhout 68 j. 203. Thuis liet ze hem natuurlijk loopen. De rechter glipte door een koertje naar buiten en zocht een plaatsje onder een hocge boom om daar wat uit te blazen en na te denken. 204. Even later kwam er een jager voorbij, die hem zag zitten. Hij had nog nooit zoo'n groote rat gezien en dacht, dat het een hert was. Hij legde dus aanen schoot.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6