HOLLAND WEEK-ZEILWEDSTRIJDEN. Wie is mijn man? 3)e £cictocHe öou^omt Een overzicht tijdens het landendefilé in het Wembley-zwemstadion te Londen, waar de Europeesche zwemkampioenschappen worden gehouden „Zeilensymphonie op de Loosdrechtsche Plassen tijdens de wedstrijden voor het tweede deel van de Holland-week Te Deventer zijn Zondag de nationale athletiekkampioenschappen gehouden. De finale van de 110 meter horden, welke werd gewonnen door Brasser (links) Mr. JoSr J. G. H. Raaymakers is met ingang van 15 Augustus a.s. benoemd tot burgemeester der gemeente Rijs- bergen De 18.000 ton metende Engelsche walvischvaarder „Terje Viken" is in de Amsterdamsche haven aangekomen, om in een der dokken verschillende herstellingswerkzaamheden te ondergaan Op de begraafplaats Nieuw Eik en Duin te Den Haag is Zaterdag het slacht offer van het vliegongeluk bij Rijswijk, luitenant-vlieger J. L. J. Swartjes, met militaire eer ter aarde besteld De Nederlandscho Tour de France-renners hebben Zondag aan de wieler wedstrijden op de Rijswijksche wielerbaan deelgenomen. - Finish van het sprintnummer, dat werd gewonnen door Hellemons FEUILLETON OTFRID VON HANSTEIN. (Nadruk verboden). 19) Doctor Almeida was terug, en zat op zijn studeerkamer. Nu hij Jenkins gesproken had, was hij vast overtuigd. Deze man trad too beslist op, en had zoo iets warms in zijn stem, wanneer hij over Iracema sprak. Spoedig kwam een groot aantal tele grammen binnen. Antwoord op de door hem gestelde vragen. „Mijn vrouw en ik de zich voor Robert Severing uitgevende persoon na de tennis match vluchtig gezien was armelijk ge kleed verlegen kunnen niets aangaan de zijn indentiteit verklaren Hosband. „Volgens pas Robert Severing over tocht van New York Engeland als wer kend passagier dertig Juli afgemonsterd verder niets bekend kapitein Winter Mailboot „Lützow". „Thomson niet meer bij mij werkzaam. Huidig verblijf van hem noch van Robert Severing mij bekend Parker." „Robert Severing en Iracema logeerden samen bij mij kellner beweert Robert zou een man zijn van Zuid-Amerikaansch type mij niet bekend Seyds Hotel". „Huwelijk had plaats persoonsbe schrijving niet mogelijk Mansion House Londen." „Wegens het enorme aantal gasten geen herinnering aan hen die slechts enkele da gen bij ons verblijven Hotel Imperial Londen." Doctor Almeida knikte hij had zich de informaties zoo wel ongeveer gedacht. Des ondanks was er niets, dat tegen Iracema getuigde, behalve dan die eene verklaring van den kellner. Het was zonder meer duidelijk, dat men noch op den burgerlijken stand, noch in de hotels zich personen herinneren kon, die men slechts vluchtig gezien had. De kellner in het Londensche hotel kon natuurlijk om gekocht zijn wel heel vervelend, dat die Thomson nu juist onbereikbaar was. Er kwam nog een laatste telegram: „De zich noemende Robert Severing was aan boord werd tusschen Lissabon en Madeira als bedrieger ontmaskerd ver dere inlichtingen door de regeering verbo den kapitein Gray mailboot „Queen Victoria". Doctor Almeida sprong op. Het laatste telegram had uiteindelijk ze kerheid gebracht. Des ondanks smartte hem de oplossing. Hij dacht na en meende nu het geheel te kunnen overzien. De persoon, die op de een of andere ma nier een pas op naam van Robert Severing had weten te bemachtigen, had zich te New York bij Iracema ingedrongen. Waar schijnlijk was hij van plan geweest haar geld te vragen, maar het verschijnen van het echtpaar Hosband had dit onmogelijk De nu merkwaardigerwijze verdwenen Thomson was zijn vriend. Was in elk geval ook een man met een verleden. Toen hij toevallig op Madeira was, had de oude Se vering hem laten komen en zijn testament gedicteerd. Thomson had daarop zijn plan gevormd. Hij wist blijkbaar, waar de per soon met de gestolen pas op naam van Ro bert Severing zich ophield, keerde naar En geland terug en haalde den man van de „Lützow" af. Hij schond de notarieele ge heimhouding en wekte den valschen Ro bert op misbruik te maken van de ontwa kende liefde van het meisje voor hem en haar tot een huwelijk met hem te bewe gen. Iracema was daar te eerder toe bereid, omdat zij Jenkins, den echter Robert niet uitstaan kon. Alles kan zich juist zoo heb ben toegedragen als Iracema zelf verhaald had. Neen iets klopte er toch ook weer niet. Jenkins had bezworen, dat hijzelf Irace ma in Londen getrouwd had en dan alleen per vliegtuig naar Lissabon was terugge keerd. Dat klopte weer met de verklaring van den kellner van het hotel. In elk geval was de ander toen op het schip gebleven en als bedrieger ontmas kerd. Almeida ging weer naar Jenkins. „Ik heb deze informaties ontvangen." Jenkins bekeek ze rustig. „Natuurlijk ze konden niet anders uit vallen!" Almeida knikte en sprak over zijne ver onderstelling aangaande de samenwerking van Thomson met den bedrieger. Een fijn lachje speelde vluchtig om Jen- kin's mond. „Waarschijnlijk hebt u gelijk daar ben ik heelemaal nog niet op gekomen." „Het is toch buitengewoon opvallend, dat die Thomson nu net toevallig zijn betrek king heeft opgegeven en met onbekende be stemming op reis is." „Inderdaad!" „Eén ding is mij echter nog niet duide lijk. Al het andere wel. Die kerel heeft Iracema op zich verliefd gemaakt. Volgens de foto moet het een knappe vent zijn. Ze hebben elkaar in Londen ontmoet. Het lijkt zeer aannemelijk, dat de brief van haar va der en de verklaring van Thomson aan gaande het testament Iracema er toe ge bracht hebben in Londen den man, dien zy voor Robert Severing hield, te trouwen. Maar u was ook in Londen en hebt gezwo ren, dat u Iracema getrouwd hebt. Deson danks bent u met een vliegtuig naar huis gekomen en hebt geduld, dat Iracema met den ander samen per zelfde boot naar Lis sabon kwam. Dat is zacht gezegd heel vreemd!" „U hebt gelijk, ik heb een valsche ver klaring afgelegd. Almeida sprong op. Desondanks bleef Jenkins volmaakt kalm „Hoor mij eens rustig aan, waarde oude re vriend zoo mag ik u wel noemen om dat u en mijn oom vrienden waren. Ik heb betreffende dat punt iets onjuists met een eed bevestigd en het merkwaardige daarbij is, dat ik toch geen meineed deed." „Dat begrijp ik niet!" „Ik geloof, dat er toch iets is, dat bo ven de letter van de wet uitgaat. Mijn oom Emmerich heeft al zijn vertrouwen op my gesteld, hij heeft mij niet alleen de zorg van zijn firma opgedragen, maar ook die voor zijn dochter, voor haar naam en haar eer. Voor alles heeft hij haar lot in myn hand gelegd! U kimt mij al of niet gelooven, maar ik houd van Iracema. Ik heb oom Emmerich er opmerkzaam op gemaakt, dat zij niet van mij houdt maar hy heeft mijn bezwa ren afgewezen. Ik ben haar per vliegtuig naar Londen te gemoet gereisd en heb haar aanvankelijk slechts in de verte geobserveerd, terwijl ik informaties aangaande mijn dubbelgan ger inwon. Natuurlijk ben ik geen detective en ik kreeg van het huwelijk pas kennis, nadat 't reeds voltrokken was. Toen ik wilde reeds geheel van Iracema afzien kreeg ik opeens zekerheid, dat die vent door een scheepsofficier herkend was en zeker tij dens den overtocht ontmaskerd zou wor den. Ik kon en mocht Iracema niet waarschu wen. Zij had mij zeker niet geloofd en mijn waarschuwing zou hem alleen maar de ge legenheid geven om te vluchten. „Wie is die man eigenlijk?" „U hebt vernomen, dat dit voorloopig een Engelsch regeeringsgeheim is ook ik heb mij moeten verplichten daarover te zwijgen. „Wat moest ik doen? Ik houd van Irace ma. Ik had haar vader mijn eerewoord ge geven haar gelukkig te maken. Zou bekend geworden zijn, dat zij in Londen een bedrie ger en oplichter getrouwd had, dan was het volstrekt onmogelijk, dat ik haar nog eens trouwde, en zou een smet op haar rus ten, en juist dat moest ik, ten koste van wat ook, verhinderen. Ik heb een eed ge zworen, dat ik den 2den Juli met Iracema te Londen in het huwelijk trad. Wie huwde Iracema? Robert Severing? Wie is Robert Severing? Ik ben Robert Severing! Wan neer ik Robert Severing dus bezworen heb, dat ik, Robert Severing, Iracema huwde, ge loof ik in het geheel niet, dat ik een mein eed deed alleen maar het heele geval veel eenvoudiger gemaakt heb en Iracema's naam gered! (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 5