RIJNSTREEK 287177 Vereen.v Nation. Veiligheid MAANDAG 8 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 ALPHEN AAN DEN RIJN JONGETJE VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is het 3-jarig zoontje van de familie B. in den Nesse-polder bij het schuitje varen te water geraast en verdronken. Pogingen, door twee doctoren aangewend, om de levensgeesten op te wek ken, mochten r.iet meer baten. Dit is reeds het tweede kind uit dit gezin, dat op tra gische wijze om het leven is gekomen.- Bekneld. Aan de uitgeverszaak der firma Samson is de letterzetter A. v. L.' met zijn rechterhand onder een ïinieer- machine bekneld geraakt, waardoor dit lichaamsdeel ernstig werd verwond. Dr. v. d. B. verleerde heelkundige hulp. Vacantietocht. Zooals om de twee ja ren te doen gebruikelijk, maakten de leden van het R.K. Parochiaal Zangkoor in de afgeloopen week hun tweedaagsche vacan- tie-tocht, naar Hollands mooie touristen- oord in Limburg het welbekende plaatsje Valkenburg. Traditiegetrouw maakte ook ditmaal de Deken J. M. Hellegers, die voor zitter is van dit zangkoor de reis mede, alsook de directeur, de heer S. van Leeu wen. Valkenburg werd gekozen als cen trum plaats en werd van daaruit de vorige maal een autotocht gemaakt naar het Ahr- dal in Duitschland, ditmaal reisde men per touringcar naar België en Luxemburg BODEGRAVEN AUTO OVER HET HOOFD GEKREGEN. Fietsende dame werd onwel. Zaterdagmiddag te drie uur is bij Scheepjesbrug, waar men 'n nieuwe brug aan het maken is, een ernstig ongeluk ge beurd. Uit de richting Bodegraven kwam een zestal touristen. toen uit tegenovergestelde richting een auto kwam aanrijden met een matige snelheid. Midden op de brug werd een der dames onwel en kwam vóór den auto te vallen. <üe haar over 't hoofd reed. Aan het ach terhoofd bekwam zij een ernstige wonde. De E.H.B.O., die in de onmiddellijke na bijheid een post heeft, verleende direct hulp, terwijl inmiddels dokter van Beek gewaarschuwd werd. De verwondingen bleken van dien aard te zijn, dat zij terstond naar een der Zie kenhuizen te Leiden is overgebracht. Personalia. Op 't eind der vorige week slaagde Mej. Th. M. Hulsman voor de boofdacte. Voor het examen Engelsch 1. o. is ge slaagd de heer C. Burggraaf. DE KWAKEL Personalia. Voor de akte Duitsch L. O. slaagde op 4 Augustus j.L te 's-Gra- venhage de heer M. L. Hendrikse, onder wijzer aan de R. K. school alhier. Etalagewedstrijd. In de feestweek or- ganiseeren de winkeliers alhier een etala gewedstrijd, hetgeen een groote aantrek kingskracht naar Uithoorn zal geven. HOOGMADE KAASDAG. In de werkzaamheden van de kaasdag commissie begint teekening te komen. Zoo vernemen wij, dat een vergadering heeft plaats gehad, waarop besproken is op welke wijze de kaasuitstalling zal plaats hebben. De tentoonstelling vindt plaats in een der zalen van café Witteman welke voor dit doel bij uitstek geschikt is. Ongeveer een 40-tal kazen wordt ver wacht, waaronder enkele Leidsche kazen. Het subsidie, dat was aangevraagd bij de vereeniging voor LeidSche kaasmakers kon niet worden ontvangen, omdat aan de door die vereeniging gestelde eischen he laas niet kon worden voldaan. Ir. Huisman, de rijkszuivelconsulent zal een dag tevoren de kazen aan een keuring onderwerpen, in verband waarmede de deelnemers htm producten zelf moeten aanbrengen. Overwogen is nog om den avond van den kaasdag een lezing te doen houden, doch waar op geen volle zaal wordt gerekend, meende de commissie hiermede tot het winterseizoen te moeten wachten. Aanvankelijk deed zich een moeilijkheid voor, welke gelukkig is opgelost kunnen worden. De zelatricen van verschillende vereenigingen waren Donderdagmorgen op de pastorie verzocht, waardoor het niet on mogelijk zou zijn, dat het bezoek van den kaasdag hieronder zou lijden. De pastoor van de parochie heeft echter toegezegd de ontvangst der meisjes een dag te vervroe gen. Alle huismoeders kunnen dus zonder be zwaar „ter kaasdag" komen om daar, naast de vele goéde eigenschappen van de door hen gemaakte kazen, enkele wenken te vernemen, welke hun kazen nog meer zullen doen frijzen (in prijs wel te ver staan!). UITHOORN Raadsvergadering. Op Vrijdag 19 Augustus zal de Raad der gemeente Uit hoorn des avonds 8 uur in algemeene vergadering bijeenkomen. NOORDWIJKERHOUT Geboren: Theo z. van C. J. van der Togt en A. Stratgen Bertha Alida d. van Jac. Pesschier en P. J. Vink Pau- ius Johannes Antonius z. van C. J. Verde- gaal en J. L. Wetter Dina Cornelia d. van J. J. Lammers en A. J. Aartman Johannes Theodorus Pie ter Jacobus z. van Chr. Th. van der Raadt en H. M. Nulkes Johannes Leonardus Adrianus z. van K. J. E. van der Slot en C. H. Steenvoor den Johanna Petronella Alida Adriana d. van H. P. van Denzen en A. C. Mooije- kind Meta José d. van D. N. Schouten en P. M. Poulus Wilhelmina d. van A. Haasnoot en M. H. van Rhenen Mar- tinus Leonardus z. van G. P. Okkerse en E. P. van Straten Martina Cornelia d. van A. H. Kuipers en A. M. van dei^Zwaan Cornelis Martinus Bernhard z. van M. A. van den Berg en H. H. Bon Wilhel mus Jacobus Johannes z. van J. P. van der Klugt en A. A. Hoogenstraaten Cornelis Johannes z. van P. J. van den Burg en A. P. van den Berg Willem z. van J. C. Knoppert en A. H. W. Tijsen Leonardus Johannes z. van N. G. van Noort en W. P. M. van den Berg Jose- phus Bernard us z. van J. J. Verlaan en G. Steekers Christina Elisabeth Maria d. van L. P. Brama en C. A. Rooijakkers. Ondertrouwd: J. C. de Vos 28 j. en C. J. Duivenvoorden jd. 21 j. G. A. M. Bruines jm. 26 j. en C. P. van den Berg jd. 24 j. H. M. Hoogervorst jm. 26 j. en J. M. van Denzen jd. 24 j. A. F. van Duin jm. 21 j. en C. H. Wijnands jd. 18 j. H. F. van den Berg jm. 27 j. en M. W. Zonneveld jd. 28 j. Gehuwd: J. van der Linden 25 j. en H. C. Vreeburg 26 j. K. H. van Dongen 26 j. en W. M. J. van Kampen 23 j. G. J. Horsthuis 22 j. en J. H. M. Verselewel da tWitt-Hamer 29 j. C. A. Steenvoor- den 25 j. en C. C. van den Burg 26 j. P. A. Vioen 29 j. en M. C. Opdam 24 j. N. H. M. Kromhout 31 j. en J. M. P. Turk 28 j. A. B. van Dijk 21 j. en J. Duiven voorden 23 j. Overleden: H. P. Hoornik 75 j.. wedn. van J. A. Spruijt B. Nieuwen- huisen 76 j.. wedn. van M. C. Brauns A. J. A. Baatsen 35 j., echtg. van J. M. van der Ploeg. NOORDWIJK Geboren: Neeltje, d. v. P. Lindhout en N v. d. Haak. Ondertrouwd: A. Rietvink en N. Kardol. Getrouwd: P. J. v. d. Ploeg en K. K. Koelewijn J. Kooij en C. W. Wijnands. Overleden: Josefine Derudl 24 jaar ongeh., Jan Vink 80 jaar, Deduwn. van C. Warmerhoven. OEGSTGEEST Oude fcelastingplaatjes. De afdee- ling Oegstgeest van S.A.N.T.O.S., onder- afdeeling der Hanze, verzocht ons mede te ceelen, dat ten behoeve van genoemde ver- eeniging de oude belastingplaatjes kunnen v/orden ingeleverd bij den heer J. W. v. d. Fost, v. AssendeLftstraat. SASSENHEIM Stand der werkloosheid. Per 31 Juli 1933 stonden bij de Gem. Arbeidsbemid deling ingeschreven 52 mannelijke werk zoekenden, over de verschillende beroepen verdeeld als volgt: 6 bouwvakarbeiders, 1 slager, 1 bakker, 37 land- en tuinbouwarbeiders, 3 chauf feurs, 1 kantoorbediened, en 3 ongeschool de arbeiders. v Bovendien nog 2 meisjes. Het vorig jaar was het aantal ingeschre venen 72 mannen en 2 meisjes. Gebakken visch. In tegenstelling met het resultaat op andere plaatsen in de om geving is de distributie van gebakken visch onder de werkloozen niet geslaagd. Biljarten. Zaterdagavond had in café „De Oude Post" de revanchepartij van 500 car: cadre plaats van de heeren J. Bruyninkxs (kampioen te Leiden) en H. Beuk (kamp. te Batavia). De belangstelling hiervoor was goed. De partij werd ditmaal gewonnen door J. Bruyninkxs met een gemiddelde van 13.15. Hoogste serie 59. De heer Beuk behaalde een gemiddelde van 11.13. Hoogste serie van 58. VOORHOUT JUBILEUM PASTOOR HEYTVELDT. Op 15 Augustus a.s. zal de emeritus pastoor van Voorhout, de zeereerw. heer H. F. Heytveldt, thans verblijf houdende te Nijmegen, zijn veertig-jarig priester feest vieren. Uitgaande van de plaatselijke jeugdver - eenigingen zal pastoor Heytveldt op dien dag een bescheiden hulde worden ge bracht. Hem zal een blijvend aandenken worden geschonken, waaraan alle paro chianen kunnen deelnemen. Degenen, die aan het geschenk willen bijdragen, wor den uitgenoodigd zich in verbinding te stellen met den senior van de St. Jos. Gezellen of met den voorzitter van de K. J. M. V. INBRAAK IN DE BONTE KOE. Dieven waren sigaren-kenners! In den nacht van Zaterdag op Zon dag is ingebroken in café „De Bonte Koe", bij den heer Van Steyn, tu.s- schen half een en half vier uur. De dieven hebben zich toegang ver schaft door het W.C.-raampje. De nachtelijke bezoekers hebben alleen de benedenverdieping doorzocht. Een bakje wisselgeld werd mee genomen, een bruine mantel en een kistje sigaren. De politie heeft de zaak in onder zoek. BOSKOOP KRUISVAART. Tornierfeest in de overdekte tentoonstellingshallen. Zooals ieder jaar organiseert de Kruis vaart uit het District Gouda een Tornier- feest, waaraan alle cohorten uit het dis trict deelnemen en welke zoowel tot pro paganda dienen als wel tot versterking en verbetering van den geest onder de jongens. De plannen van dit jaar nemen ook al weer vasteren vorm aan. Zoo is besloten om ditmaal in Boskoop het Tornierfeest te houden en wel in de prachtig daarvoor geschikte ruime tentoonstellingshallen op Zondag 2 October a.s. Zoowel plaats als datum zijn buitenge woon gunstig gekozen. 2 October is n.l. een zeer voorname datum in het Tijd- schild van de Kruisvaart. Rozenkranszondag, feest van de H. En gelbewaarders, nog in het Octaaf van het feest van den Aartsengel Michaël, de pa troon voor de Kruisvaart en aan het be gin van de Christus Koning-maand. Tevens is in October de September- drukte van Oranjefeesten en de Lustrum- schouw bij gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de Kruisvaart, van de baan, zoodat, zonder afhankelijk te zijn van weersomstandigheden, het geheel een succesvol Tornierfeest kan worden. Waaruit zal dit feest bestaan? Een vast programma is nog niet defini tief vastgesteld, doch de bedoeling is on geveer als volgt: Door alle aanwezige cohorten wordt gedefileerd, waarna in carréformatie de Kruisvereering zal plaats hebben met het zeggen van de Kruisvaartwet. Hierna zal door alle cohorten een be ginselverklaring van de Kruisvaart wor den gegeven en wel één gedeelte door elk cohort. Het medeleven met de Kerk, het ge zinsleven, de liefde voor arbeid als bron van levensgeluk, gemeenschapszin, liefde voor vaderland en volk, ware blijdschap in lied, spel en dans en gezonde lichaams oefening. Na deze beginselverklaring zul len verschillende spelen worden beoefend als wagenrennen, bloempotrace, estafette enz. met tot slot z.g. graat dankvuur. Het zal voor de jongens een dag kun nen worden van onweerstaanbare geest drift, welke zoowel den jongen zelf als zijn geheele omgeving ten goede komt en tevens een dag om het beginselprogram der Kruisvaart naar buiten te doen uit treden. Moge de 2de October voor de Kruisvaart in het district Gouda een waar succes worden. TER AAR De zwemsport op de film. Zaterdag middag werden door den heer Bos, be stuurslid van Ter Aarsch Zwembad, ver schillende foto's gemaakt, o.m. het trek ken naar het zwembad langs de Smids kade, enkele demonstraties op het zwem- gebied met als slot het hijschen van de vlag. De bedoeling is later deze opnamen in een film te verwerken en alzoo in het najaar te vertoon en bij gelegenheid van een bazar, die zal gehouden worden om de exploitatiekosten van de zweminrich ting te dekken. Het schijnt, dat momenteel weinig ge zwommen wordt, want is er in de maan den Mei, Juni en Juli weinig zomeweer geweest, nu met 'de zeer warme dagen komt het publiek nog slechts in geringen getale opdagen. Dit is zoo'n typisch verschijnsel! Wij hebben het meer ondervonden, dat bij de oprichting van een bepaalde tak van sport, iedereen enthousiast was, dóch de duurzaamheid.... een paar jaren. En de kosten? Voor de commissies, die het beheer er over hebben, een zorgelijke taak. Postqiro den Haaq WOUBRUGGE GEMEENTELIJKE CREDIET- HYPOTHEKEN. Vooro hulpbehoevende bezitters. B. en W. hebben den raad voorgesteld het instituut „Crediet-Hypotheken" in te voeren in deze gemeente. In zijn voorstel deelt dit College mede, dat den laatsten tijd enkele personen zijn ondersteund geworden, die in het bezit zijn van onbezwaarde of met kleine hypotheek belaste onroerende goederen. Deze personen zijn niet direct als arm lastigen aan te merken, aangezien tot laatstgenoemde categorie personen behoo- ren, die zich het noodzakelijk levensonder houd niet kunnen verschaffen. Met eigena ren van onroerende goederen is dit niet het geval. Door verkoop van dit goed of door het nemen van een grootere hypotheek kunnen deze menschen zich nog eenigen tijd staan de houden. Tot dit systeem willen B. en W. niet overgaan. Ethische bezwaren zijn hieraan verbonden. Door een spaarzaam le ven in het verleden hebben deze menschen zich een stukje land of een huis weten toe te eigenen, waardoor een band ontstaan is met dit bezit. De terugvallende waarde, welke huizen den laatsten tijd vertoonen, zal eveneens oorzaak zijn, dat verlies geleden wordt bij verkoop, terwijl ten slotte het bewonen van een eigen huis me nigmaal goodkooper is dan het huren van een woning. Om deze redenen meent het college deze maatregelen achterwege te moeten laten. Blijft de zich als armlastige aangemelde evenwel in het bezit van zijn woning, zon der dat het verzwaard wordt met hypo theek, dan is het profijt aan de zijde van de nagelaten betrekkingen, indien deze armlastige zou komen te overlijden. Wel is een ingewikkelde procedure in staat het uitgegeven geld terug te vorderen, doch een andere en betere oplossing is mogelijk. De armlastige verleent, indien hij ge meentelijke ondersteuning wenscht, aan de gemeente hypotheek tot het bedrag van de waarde van de woning of het land. Het bedrag van deze hypotheek wordt in weke- lijksche termijnen verleend, naar gelang van het bedrag van de ondersteuning. Bij overlijden van den ondersteunde en zijn echtgenoote wordt middels de hypotheek het uitgekeerde bedrag teruggevorderd. Rente wordt niet berekend, terwijl de nota- riskosten voor rekening van de hypotheek gever komen. Mochten de familieleden niet accoord gaan met zulk een overeenkomst met de gemeente, dan zal geen ondersteu ning verleend worden totdat verondersteld kan worden dat het berekende hypotheek bedrag is opgebruikt. CADAVER IN DE DOES. Weinig verantwoordelijkheidsgevoel. Het heerschen van typhus te Hoogmade is voor het gemeentebestuur aanleiding ge weest strenge maatregelen te treffen tegen een verdere uitbreiding dezer gevreesde litie kan natuurlijk strafbare feiten aan het liie kan natuurlijk strafbare feiten aan het licht brengen, doch veel moet vertrouwd worden op de medewerking van het pu bliek. En nu is het een feit, dat, waar be smettelijke ziekten heerschen de inwoners met alles uiterst voorzichtig zijn. Enkele inwoners van ons plaatsje denken hierover echter anders en gemakkelijker. Er bestaan voorschriften voor de vernie tiging van vee en vleesch, dat in nood ge dood is, gestorven of voor de consumptie niet meer geschikt is. Zulk vleesch behoort naar de gemeentelijke noodslachtplaats ge bracht te worden. Allen, die met dit soort vleesch te maken hebben, kennen deze voorschriften. Nu was het de gemeente ter oore geko men, dat een cadaver in de Does dreef. Ver ondersteld kon natuurlijk worden, dat een dier „per ongeluk" te water was geraakt, doch deze veronderstelling ging al spoedig mank toen door de vleeschkeuringsdienst een nauwkeurig onderzoek werd ingesteld. Aan het licht kwam toen, dat een dood kalf, dus bestemd voor de Gekro en voor de noodslachtplaats, „voor de huid" verkocht was geworden. Dit is toegestaan, doch de daarmede verband houdende handeling be hoorde in het noodslachtgebouw te geschie den. Het blëek evenwel, dat getracht was, naast het bezit van de hiuid, „een heerlijk boutje"! te verkrijgen, zoo noodig voor eigen consumptie. (Stelt u zich anders voor, dat het voor „den handel" was bestemd!). De vlieger ging echter niet op; de bout was niet malsch genoeg, zoodat opruiming be hoorde plaats te hebben. Maar de nood slachtplaats accepteerde dit geslachte cada ver natuurlijk niet meer, omdat de hande lingen in strijd waren verricht met de ge meentelijke bepalingen op het stuk van vleeschkeuring. Wat was gemakkelijker dan het reeds gevilde en netjes gekloven stuk vleesch in de Does te deponeeren. De vuilnisbelt bij uitnemendheid. De gedachten van den vleeschkeuringsdienst waren ech ter anders. Langs drie of vier „omwegjes" kwam hij den vermoedelijken dader op het spoor. Wij kunnen niet anders dan respect hebben voor het hoofd van den dienst, die deze .smeerboel" tegen gaat. Het getuigt van weinig verantwoordelijkheidsgevoel om op zulk een wijze het water van de Does dat voor veel doeleinden wordt gebruikt te verknoeien. De rechter zal hier zeer zeker „beslag" weten te leggen op den „werkelijken" da der. Het moge een voorbeeld zijn voor an deren om wat minder onvoorzichtig met dood vee om te gaan. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert op Woensdag 10 Augustus a.s., des v.m. te 9.30 uur ten gemeentehuize. Aan de orde zal worden gesteld: Aangaan van een rekening-courant over eenkomst met de N.V. Bank van Neder- landsche gemeenten. Reclames honden- en schoolgeldbelasting resp. 1938, 1937/1938 en 1938/1939. Voorstel aanleg waterleidingnet te Hoogmade. Subsidie-verleening Vebo. Voorstel B. en W. tot verstrekking van een z.g. crediet-hypotheek. 8. Wijziging van.de begrooting voor het dienstjaar 1938. Voor stel tot intrekking van het besluit van 29 Juni j.l. Aanbieding van de rekeningen van de gemeente en van de bedrijven. Voorstel tot verkoop van grond. Het veertigjarig Regeeringsjubileum. Het gemeentebestuur heeft een bestem ming gegeven aan de gelden, welke de Raad voor het feest op 6 September a.s. heeft uitgetrokken. Aangezien het bedrag uitsluitend bestemd is voor de schoolkin deren, heeft het gemeentebestuur zich niet in te laten met de al dan niet mogelijkheid van een feest te Woubrugge. Aan alle schoolgaande kinderen (400 in getal) zullen platen van H. M. de Koningin (uitgave „De IJsel" Deventer) en gedenk- bordjes (roodkoper) worden uitgereikt. Om te voorkomen,- dat in de gezinnen meer dan een plaat komt, wordt aan het oordeel van het schoolhoofd gelaten te bepalen, hoeveel platen en hoeveel bordjes noodig zullen zijn. Naast deze uitreiking zal het schoolbestuur nog een bedrag in geld ont vangen voor eventueele tractaties. Alles uiteraard behoudens de goedkeuring van Gedeputeerde Staten, die hun oordeel nog moeten kenbaar maken over deze op de begrooting gebrachte uitgaven. ZOETERWOUDE Geboren: Jacoba Jahonna Maria d. van L. J. v. Cromvoirt en C. A. v. Steen Agatha Clasina Maria d. van F. v. Nie- rop en C. A. Helleman Adrianus Cor nelis z. van P. C. Groen en C. E. Bon Cornelis Christianus Antonius z. van C. W. v. Haastert en E. A. v. Leeuwen Anna Theodora d. van Th. Rotteveel en Th. v. Velzen Hendrikus Maria z. van F. Klein en A. J. v. d. Poel Anna Ma ria Catharina d. van L. M. de Boer en G. M. C. Kramer Helena Theodora Elisa beth d. van C. J. v. d. Maat en A. Berk Adrianus Wilhelmus z. van H. J. Oostdam en B. C. Zwetsloot Catharina Cornelia d. van J. C. Wesselingh en C. C. Duiven voorden Willem Marinus z. van W. v. Leeuwen en S. M. v. Groeningen. Ondertrouwd: Comelis Both 43 j., te Leiden, en Maria Petronella Cornelia Vahrmeijer 30 j. Ludovicus Dominicus Cattin 33 j., te Leiden, en Klazina Maria Dorlandt 31 j. Willem Nicolaas Broek huizen 26 j., te Leiden, en Ilona Terëz Kuti 24 j. Dirk Adriaan Koster 28 j., te Boskoop, en Annie Maarschalk 29 j. Getrouwd: P. J. Bakker en P. W. v. d. Hoeven. Gevestigd: P. Bosch en gezin van Voorschoten r J- J- v. d. Akker van Oudenbosch F. de Bruijnv. d. Hoorn van Leiden N. v. d. Zwaan en gezin van Hazerswoude K. Delfos en gezin van Hazeswoude M. H. Janzen van Sassenheim W. Smit van Oegstgeest W. C. M. v. Egmond van Leiden J. L. H. v. d. Anker van Ter Aar J. W. den Eisen van Leidschendam W. J. Zuider- wijk van den Haag L. Splinter en ge zin van den Haag. Vertrokken: C. H. v. Haastrecht naar Leidschendam C. G. Moerkerk naar Voorhout J. L. v. d. Akker naar Noordwijkerhout R. Cramer naar Am sterdam C. H. v. Wetten naar Haarlem I. C. Turk naar Alphen aan den Rijn E. C. B. Knelage naar Leiden S. v. Noort naar Leiden W. C. M. Meeder naar Amsterdam M. Strom naar Voor schoten A. Enkt naar Bloemendaal G. J. Peek en gezin naar Vianen. ZEVENHOVEN DE KERKCONSECRATIE. Zooals door den pastoor vanaf de preek stoel is medegedeeld, zal de Bisschop van Haarlem op 16 Augustus des avonds fees telijk worden ingehaald met het oog op de Consecratie der kerk op den daarop vol genden morgen. Aan het voormalig station Zevenhoven zal Z. H. E. worden ontvangen door den pastoor, kerk- en armbestuur en burge meester, die een welkomstwoord zal uit spreken. De fanfare van Aarlanderveen zal aan wezig zijn, ruiters en meisjes der Maria- Mariacongregatie zullen voorafgaan aan het open rijtuig, waarin zullen plaats ne men de Bisschop, de Vicaris en de pas toor, terwijl de andere heeren in auto's volgen. Bij de kerk zullen de schoolkin deren onder leiding van het schoolhoofd staan opgesteld en den Bisschop toezin gen. Hier zal de pastoor een welkomst woord tot Z. H. Exc. richten. Wij hopen met den pastoor, dat allen spontaan zullen medewerken, om de ont vangst zoo grootsch mogelijk te doen zijn. Werkverschaffing (inpoldering) De Minister van Sociale Zaken heeft aan het gemeentebestuur medegedeeld, dat het door de Nederl. Heide-Maatschap- pij uitgewerkte rapport betreffende de voorgenomen inpoldering in werkverschaf fing van den Noorschebuurter polder onder deze gemeente, gereed is en bin nenkort door de daarvoor in aanmerking komende instanties behandeld zal wor den. Er zijn echter nog zeer veel moei lijkheden te overwinnen, gezien de groote risico's, welke aan de uitvoering verbon den zijn. We zijn dus eindelijk een stapje dichter by een beslissing.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10