RIJNSTREEK Meisje verdronken te Boskoop. WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 SASSENHEIM Biljarten, Zaterdag 6 Aug. te 8 uur zal in café „De Oude Post" een revanche - party van 500 car.-cadre worden gespeeld tusschen H. Beuk (kamp. Batavia Ned. In- dië) en J. Bruyninkxs (kamp. te Leiden). WASSENAAR EEN SCHUTTING OMGEVALLEN. Dame ernstig gewond. Gistermiddag had op den Achterweg een ernstig ongeval plaats, waarvan een 59-ja- rige dame D. van B. het slachtoffer is ge worden. Ter plaatse stortte een schutting om en kwam daarbij op deze dame terecht, tengevolge waarvan zij haar pols en heup been brak. Een belendende muur, die eveneens ge vaar voor de omgeving opleverde, werd op last van de politie tot een hoogte terug gebracht, die geen gevaar voor voorbijgan gers meer oplevert. Tegen den slooper werd proces-verbaal opgemaakt ter zake van het onoordeelkun dig afbreken van een bouwvallige schuur. DUINBRAND. Gisteravond omstreeks half acht heeft ongeveer halverwege van Scheveningen an ar het Wassenaarsche Slag, tusschen paal 93 en 94 een duinbrand gewoed, die een vrij grooten omvang heeft aangeno men en natuurlijk groote belangstelling trok van het op dezen warmen zomeravond talrijke publiek aan zee. Er is ongeveer een h.a. duingrond totaal uitgebrand vóór de brandweer en de poli tie van Wassenaar er met behulp van eeni- ge burgers in geslaagd waren den voort gang der vlammen te stuiten. De oorzaak van den brand is niet met zekerheid bekend, maar een gevonden vuurhaard wijst er op, dat jongens een vuurtje hebben gestookt en dus baldadig heid in 't spel is. De duinbrand was ongeveer één K.M. ver wijderd van het landhuis „De Ruige Hoek", waar H. M- de Koningin juist gisteren haar intrek heeft genomen. Nationale jeugdhulde 1938. Op Maan dag 1 Augustus j.l. werd in het „Wapen van Wassenaar" een vergadering gehouden van afgevaardigden der Wassenaarsche jeugd organisaties, teneinde te bespreker op wel ke wijze in onze gemeente de hulde, die de Nederlandsche jeugd op 6 September a.s. aan H. M. de Koningin zal brengen bij gelegenheid van haar 40-jarig regeerings- jubileum, zal worden georganiseerd. Na mens de wnd. burgemeester werd de ver gadering gepresideerd door den heer H. Erouwer, voorzitter der Koningin Wilhel- minavereeniging. Op de vergadering wa ren 19 vereenigingen vertegenwoordigd. Besloten werd om in het kader van het nationale plan zooals dit door een lande lijk comité uit de jeugdorganisaties is ont worpen, mee te doen. Op den nationalen feestdag zullen alle jeugdvereenigingen in optocht naar het gemeentehuis trekken. Namens de aldaar verzamelde jeugd zal de heer Brouwer, daartoe door de jeugd zelf aangezocht, tot den wnd. burgemeester en andere officiee- le personen een korte toespraak houden en dan verz >eken, aan de jeugd de gemeente- vlag te willen toevertrouwen. Namens de geheele Wassenaarsche jeugd wordt dan door een uit en door haar benoemde depu tatie deze vlag in een open auto naar Am sterdam gebracht, alwaar in den loop van den dag uit alle gemeenten des lands der gelijke deputaties en gemeentevlaggen ver wacht worden. Op den Dam, voor het Koninklijk Palies, wordt dan voor Hare Majesteit de Koningin gedefileerd, en haar aldus namens de ge heele Nederlandsche jeugd eerbiedig hulde gebracht. Aan iedere vlag wordt dan een officieel herinneringsteeken gehecht, waar na de deputatie de vlag weer ten Raad- huize zal inleveren. Op de genoemde vergadering werd dus een en ander voor onze gemeente geor ganiseerd. De samenstelling van den op tocht, het verdere verloop van de plechtig heid en het benoemen van de deputaties gaven nogal stof tot gedachtenwisseling, maar men kwam ten slotte tot een zooda nig resultaat, dat een vlot en waardig ver loop van de hulde in onze gemeente ver wacht mag worden. Er wordt nog op gewezen, dat het lande lijk comité zich via het gemeentebestuur tot de plaatselijke af deelingen gericht heeft, welker landelijke organisaties reeds me dewerking toezegden. In onze gemeente zijn echter meerdere vereenigingen, die niet lan delijk deelnemen. Aan de besturen dezer vereenigingen zullen nog uitnoodigingen worden verzonden. Tot 15 Augustus as. kan men zich voor deelname opgaven bij den heer H. Brouwer, Berkheistraat 15. Te zijner tijd zullen de nadere bijzon derheden van het feest nog worden gepu bliceerd. WARMOND Jeugdhulde. Op den nationalen feest dag op 6 September a.s. zullen de jonge ren uit deze gemeente voor het Raadhuis alhier samenkomen, waarna de Burge meester een deputatie uit die jongeren de officieele gemeentevlag zal toevertrouwen, om deze naar Amsterdam te brengen. Na afloop van deze huldebetooging zal aan de vlag een herinneringsteeken worden beves tigd, waarna de vlag aan den Burgemeester zal worden overhandigd. Het leek een zwembad. Een zeilboot bemand met een zestal meisjes en vijf hee- ren is door overbelasting omgeslagen, zoo dat alle inzittenden te water geraakten. Ge lukkig was de wal in de onmiddellijke na bijheid zoodat zij badenden den oever kon den bereiken. ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Voor het examen Engelsch 1. o. is geslagad mej. N. de Bruyn. Personalia. Voor het examen manu facturen-brevet zijn geslaagd de heeren S. W. Bahlmann en E. A. Odijk. Geboren: George, Albert, z. v. Jacob van Rijn en Cbrnelia Altona Bernardus Fetrus Aris, z. v. Dirk Hoppenbrouwer en Cornelia M. Röling. Ondertrouwd: Nicolaas Antonius van Schaik, oud 31 jaar, wonende te Ha- zerswoude en Geertruida Prins, oud 27 jaar Pieter Harting, oud 26 jaar en Susanna Klazina Vermeulen, oud 25 jaar Eimert Verhagen, oud 25 jaar en Christina Wilhel- mina Snel, oud 23 jaar Baldus Landaal, oud 24 jaar en Alberdina Wilhelmina Fut selaar, oud 21 jaar. Gehuwd: Maurits Nagtegaal. oud 25 jaar, wonende tte Hilversum met Christina Snel, oud 25 jaar Hendrik Paardekoo- per, oud 28 jaar met Hendrika Maria Hoog- duijn, oud 32 jaar. Overleden: Mensje de Bruin, oud 15 maanden. Ingekomen: Margaretha M. van der Weiden, Julianastraat 24 rood, van Voor burg. Vertrokken: Anna P. van der Kleij, naar Leiden, Oude Vest 29 Chrisina Snel naar Hilversum, Rigelstraat 44. ALKEMADE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 4 Augus tus des namiddags om 8 uur (zomertijd). Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingeko men stukken. 2. Aangaan van een gemeen schappelijke regeling in geval van brand. 3. Continueering tijdelijke aanstelling van den gemeente-opzichter. 4. Voorstel wijziging raadsbesluit inzake verkoop grond. 5. Vast stelling raadsbesluit inzake gedeeltelijk par keerverbod te Oude-Wetering. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden aan de schooljeugd in verband met het Regee- ringsjubileum van H. M. de Koningin. 7. Voorstel tot het verleenen van goedkeu ring bouw veldwachterswoning. 8. Aanbie ding gemeente-rekening, dienstjaar 1937 en benoeming van een commissie tot nazien dier rekening en van de gemeente-begroo ting 1939. 9. Reclame schoolgeld. 10. Wijzi ging gemeente-begrooting 1938. BODEGRAVEN Het Regeeringsjubileum. Naar we ver nemen, komt er langzamerhand meerdere vastheid in de feestplannen. Vooral nu er van alle kanten wordt meegewerkt om het feest te doen slagen, kan het comité het programma in nadere détails uit gaan wer ken. Het programma, dat men voorloopig heeft vastgesteld, ziet er als volgt uit: op 31 Augustus zal er om 8 uur een concert van den toren plaats hebben, waarna om 9 uur een muzikale optocht door het dorp zal gehouden worden. Om 10 uur is er 'n wij dingssamenkomst. De groote historische optocht: „Neder land en Oranje" waarover we eenigen tijd geleden 'n uitvoerige beschrijving hebben geplaatst, zal 's middags om twee uur plaats hébben. 's Avonds om 8 uur begint het avond programma o.m. concert en film. Op Donderdag 1 September begint men om 9 uur weer met een muzikale marsch door het dorp, waarna om plm. 10 uur de Ringrijderij plaats heeft. De kinderoptocht, waarover de onder handelingen aanvankelijk waren mislukt, begint om twee uur. Het comité heeft nog maals een samenspreking gehouden met de onderwijzers en onderwijzeressen en naar blijkt zijn de bezwaren nu voor goed van de baan. Aangezien de tijd nadert en de vacanties inmiddels begonnen zijn, heeft het comité eenige plannen vastgesteld. Door den heer Schilling zijn 'n aantal prachtige zegewagens ontworpen, die o.m. voorstellen: Nederland, de beide Indiën, uitbeeldingen van de veertig-jarige regee ring, etc. etc. Tusschen 8 en 9 uur in den avond zal men een gondelvaart organiseeren, waarvoor men op de medewerking van de bevolking rekent. Men is voornemens om de deelname voor deze gondelvaart voor iedereen open te stellen en zoo mogelijk flinke prijzen daarvoor beschikbaar te stellen. Betreffen de dit laatste zullen we in den loop van deze week nog nadere mededeelingen laten volgen. Duivenuitslagen, De Postduivenver- eeniging „De Snel vlucht" hield deze week een wedvlucht van Vibionden (België), af stand 130 K.M. Er stonden 119 duiven in concours, welke om 7.30 uur gelost werden. De eerste duif werd genoteerd om 10.29.13 uur en maakte een snelheid van 1087.5 meter per minuut. De prijzen werden als volgt behaald. 1, 14, 24, 28. 32, 40 A. Vermeij; 2, 6, 15, 16 T. de Jong; 3, 20, 36, 37 Roel van der Star; 4, 5, 12, 19 F. Staalduinen; 7, 18, 21, 22, 27 Ohr. Oostveen; 8 Henk van de Heuvel; 9. 17, 29, 39 Piet Zeilstra; 10, 11, 31, 33 T. Sterk; 13 W. Degenhardt; 23, 35 P. Beens; 25, 38 F. Zwarts; 26 G. Uittenboogaart; 31 R. Overkamp. Het koppel werd gewonnen door Ohr. Oostveen. BOSKOOP Personalia. Voor het examen manu- facturen-brevet is geslaagd de heer G. van der Geur. HAZERSWOUDE Geboren: Jaap, z. van G. Weijenberg en H. Boterman Wilhelmus Henricus Michaël z. van W. Straver en K. A. van BIJ HET ZWEMMEN. Gisterenavond heeft in het water langs den Otweg nabij de Berkenweg te Bos koop een tragisch ongeval plaats ge had, dat aan een 21-jarlg meisje het leven kostte. In het aldaar zeer breede water waren een 50-tal personen aan het zwemmen, toen men plotseling tot de ontstellende ontdek king kwam, dat de 21-jarige mej. J. Moraal, wonende aan den Berkenweg aldaar, ver dwenen was, terwijl haar kleeren nog op den kant lagen. Direct werden met duiken en dreggen, pogingen in het werk gesteld om het meisje te vinden, hetgeen zeer be moeilijkt werd door vele houtvlotten, wel ke aldaar lagen. Het duurde echter niet lang of men had het meisje gevonden. Door de Reddingsbrigade, welke intusschen gearriveerd was, werd kunstmatige adem haling toegepast. Ook met zuurstofappara ten trachtte men de levensgeesten weer op te wekken, doch de inmiddels ontboden ge neesheer, de heer J. Hamburger, kon slechts den dood constateeren. Het meisje, dat de zwemkunst goed mach tig was, leed echter aan vallende ziekte en was ondanks herhaalde waarschuwingen van haar ouders toch gaan zwemmen met het hierboven vermelde noodlottige ge volg. Het lijk is naar huis overgebracht. Velzen Nelly Fiorina Cornelia d. van A. Middelkoop en G. W. Jonkers. HAZERSWOUDE CGroenendiikl Geitenkeuring. Dinsdagavond werd op het terrein van den heer D. G. v. d. Voort de j aarlij ksche keuring gehouden van de geiten der leden der Geitenfok- vereeniging „Ons Doel". Voor deze keu ring bestaat gezien de aangevoerde exem plaren en ook het groote aantal (er wa ren er 70 in totaal aanwezig) zeer veel belangstelling. Het was voor den keur meester den heer S. de Jong, assistent Rijksveeteeltconsulent uit 's-Gravenhage, geen gemakkelijke taak om de dieren met een prijs te bekronen, die het waardig waren, daar vooral de jonge dieren uit blonken door een goed exterieur, vooral wat betreft het beenwerk. De dieren stonden gegroepeerd in ver schillende rubrieken, rubriek 1 bestond uit éénjarige wit ongehoornd, hiervan werden bekroond: Willy eig. P. Wortman le prijs (medaille v. d. Provinciale bond), Willy eig. A. Rietveld 2e pr., Auna, eig. A. van der Heiden 3e pr., Jo, eig. A. de Holander 4e pr.; Dina, eig. Joh. Wortman 5e prijs. Rubriek 2: twee en drie-jarige wit on gehoornd: „Anna", eig. W. v. d. Hoven 1 epr.; „Bertha" eig. P. Wortman 2e pr.; „Corrie" eig. C. Ooiendijk 3e pr.; „Marie" eig. D. E. Bos 4e pr.; „Marie" eig. C. Ooyendijk 5e pr. Rubriek 3: vierjarige en ouder wit on gehoornd: „Corrie" eig. P. Wortman le pr.; „Jo" eig. J. Wortman 2e pr. Rubriek 4: éénjarige bont of gehoornd: „Corrie" eig. C. van Wetten le pr. (me daille Ons Doel); „Jo" eig. W. v. d. Ho ven 2e pr.; „Joopje" eig. A. v. d. Meer 3e prijs. Rubriek 5: twee- en drie-jarige bonte of gehoornd: „Margje" eig. P. Wortman le pr.; „Tiena 2" eig. J. Wortman 2e pr.; „Dora" eig. B. Kraan 3e pr.; „Barra" eig. D. G. v. d. Voort 4e pr.; „Bertha" eig. C. van Wetten 5e pr. Rubriek 6: vierjarige en ouder bonte of gehoornd: „Anna" eig. A. v. d. Meer le pr.; „Marie", eig. C. van Wetten 2e pr.; „Liza" eig. idem 3e pr. Rubriek lammeren wit ongehoornd: Hiervan werden vijf prijzen toegekend en wel aan de volgende eigenaars: A. Riet veld -e, A. van Klaveren 2e, C. Ooyendijk 3e, D. E. Bos 4e en A. van Klaveren 5e. Rubriek lammeren bont of ongehoornd: voor deze collectie waren gezien een min der aantal prijzen beschikbaar, deze wer den toegekend aan J. Platteel le, J. de Munnik 2e, L. C. van der Post 3e en Chr. van Mil 4e. Door de N.V. „De Leidsche Courant" was een medaille beschikbaar gesteld voor de beste melkgeit, deze werd toegekend aan „Corrie" eigenaar P. Wortman, zoodat deze geit andermaal als kampioen der af- deeling de andere ver vooruit gaat. Dat is een beest met zeer goede eigenschap pen, zoowel wat betreft het exterieur als de productie. Na afloop werden de prijzen, die bestonden uit krachtvoeder en nuttige voorwerpen, door den voorzitter aan de aanwezige leden uitgereikt, in de zaal, waarna nog een woord van dank werd gesproken inzonder tot den heer S. de Jong. Maar ook is een woord van dank hier zeer zeker op z'n plaats voor de ver schillende ingezetenen, die de fraaie en nuttige prijzen hebben geschonken. Spr. besloot met den wensch, dat deze keuring ook voor diegenen, die geen prijsje kon den behalen een leerzame lesavond is ge weest voor de toekomst en dat de Geiten- fokvereeniging „Ons Doel" haar naam met eere mogen dragen, daar een goede geit voor vele huisgezinnen een onmisbaar huisdier is geworden. Vermeld zij nog dat bericht van ver hindering was binnengekomen van den edelachtbaren heer Burgemeester van Ha- zerswoude. HOOGMADE Geitenfokvereeniging. Dinsdag 2 Aug. hield bovengenoemde vereeniging haar jaarlijksche keuring, waarvoor de aanvoer, wat kwantiteit betreft niet zoo groot (13 melkgeiten en 2 lammeren) doch wat kwa liteit betrof zeer goed was. Om 7.30 uur werd met de keuring een aanvang gemaakt, waarbij als keurmeester de heer de Jong fungeerde. Het was dikwijls zeer moeilijk voor deze de juiste volgorde op te ma ken daar de geiten alle mooi waren en het onderling verschil slechts zeer klein. Ten slotte werden de volgende prijswinnaars vastgesteld: Groep I: wit ongehoornd: le prijs en me daille P. Volwater. 2e prijs P. Borst. Groep II: oudere geiten wit ongehoornd: le prijs L. J. Borst, 2e pr. B. Borreman, 3e pr. P. Borst, 4e pr. L. Lieverse, 5e pr. P. Volwater. Groep III: wit gehoornd en bont: le pr. L. J. Borst, 2e pr. W. v. d. Ploeg, 3e pr. P. Volwater, 4e pr. L. Lieverse. Groep IV: lammeren wit ongehoornd: le prijs P. Volwater, 3e pr. J. B. Borst. Na afloop der keuring vond direct in café Witteman de prijsuitreiking plaats, waar na allen naar huis gingen met het bewust zijn, dat de geitenfokvereeniging in Hoog- made wat de kwaliteit van zijn geiten be treft voor geen enkele in de omgeving be hoeft onder te doen. LEIMUIDEN De Oranjefeesten. De feesten ter ge legenheid van het 40-jarig regeeringsjubi leum van H.M de Koningin zullen alhier gehouden worden op 24 en 25 Aug. a.s. Het programma is als volgt samengesteld: 24 Aug. v.m. 8.30 uur Opening van het feest door herauten te paard; 10.30 uur Apbade aan den burgemeester; 12 tot 1 uur Concert; n.m. 2 uur Kinderfeesten op het terrein; 4.30 uur gecostumeerde voetbal- wdestrijd; 8 uur Fakkeloptocht. 25 Aug.: v.m. 8.30 uur Opening door herauten te paard; 10.30 Ringrijden met paard en tilbury om prijzen; n.m. 2 uur Ringsteken voor heeren en dames, Volks spelen; n.m. 11 uur Schitterend vuurwerk. De „maximum snelheid" Door de po litie alhier is controle uitgeoefend op de maximum snelheid voor motorrijtuigen. Vele automobilisten maakten zich schuldig aan het overtreden dier maximum snel heid, 30 K.M. De meest gevallen werden ge constateerd op 40 en 45 K.M. Ingekomen: C. M. van der Jagt, Dorpsstraat 213, van Uithoorn M. van der Tang, Geerdyk 434, van Alkemade. NIEUWERBRUG Melkauto te water. Gistermorgen ge raakte een melkauto, geladen met bussen melk, op tot nog toe onverklaarbare wijze te water. Omstreeks 8 uur reed langs den Rijksstraatweg in de richting Bodegraven de melkauto van L. uit Zegveld. De auto was geheel volgeladen met bussen met melk daar de chauffeur op weg was naar de melkfabriek te Bodegraven. Eensklaps ging de auto geheel naar rechts van den weg, reed daar een cementen paaltje om en vervolgens door een heg om tenslotte op den kop in een naast den weg gelegen sloot terecht te komen. Voorbijgangers snelden toe en wisten de bestuurder, wel ke aan het hoofd bloedde uit een wonde, te bevrijden. Door den val waren de bussen met melk meters verder weggeslingerd en zag het water in de sloot wit van de melk. Niet minder dan 1800 liter melk was verloren gegaan. Slechts 1 bus met melk was nog intact gebleven. Ook de auto was zwaar beschadigd en moest met behulp van een kraanwagen worden opgetakeld. Geweldig geschrokken waren een heer en een dame welke slechts enkele meters van de plaats verwijderd in het gras zaten. Deze zaten achter den heg een boterhammetje te eten toen vlak voor hen de auto door den heg kwam en in de sloot reed. Was de auto slechts enkele meters verder door gereden, dan hadden allicht twee slacht offers te betreuren geweest. Nu liep dit ongeval nog wonder boven wonder goed af. Omtrent de oorzaak tast men in het duis ter. Vermoedelijk is de bestuurder even door slaap overmand geraakt en heeft hij hierdoor de macht over zijn stuur ver loren. Door een koe aangevallen. Toen de graanhandelaar v. D. alhier, bij den land bouwer O. te Daarder kwam, om te hoo- ren of er nog iets noodig was, begaf hij zich in de koebocht, waar de landbouwer zat te melken. Juist was hij hier aange komen, toen een koe op den graanhande laar kwam aangestormd, hem tusschen de horens nam en op den grond neersmak- te Door het kordaat optreden van den landbouwer en diens dienstbode wisten zij het woedende beest te verwijderen, en zoodoende erger te voorkomen. Toch had het beest den man reeds danig geraakt, want bij geneeskunrig onderzoek bleek, dat een tweetal ribben waren gekneusd en een schouderblad-blessure had opgeloopen. In glas gevallen. Vermoedelijk door de warmte duizelig geworden, kwam de kastelein de G., alhier, tijdens het schoon maken van flesschen te vallen. Hij viel toen juist met zijn gezicht in de flesschen, waardoor een tweetal diepe snij wonden ontstonden in den wang en over de neus. Door de rijksveldwachter is de man voor loopig verbonden. OUDE-WETERING Aanrijding. Gistermiddag is het vijf jarig kleinzoontje van het echtpaar G. dat op dezen dag juist zijn vijf en vijftigjarig huwelijksfeest herdacht door een voorbij rijdende auto aangereden. Het ventje liep recht tegen de auto op zoodat den bestuur der geen schuld treft. Gelukkig heeft het ongeval geen ernstige gevolgen gehad daar het ventje slechts enkele schrammen en schaafwonden had opgeloopen. Vertrokken: N. J. A. Al naar Wor- merveer. Q. W. Straver naar Katwijk. G. P. Turk en gezin, naar Leiden. W. Th. Zoetemelk naar 's-Gravenhage. H. W. v. d. Klugt naar Bloemendaal. C. M. J. van der Veer naar Den Bosch. P. A. Bos man en gezin naar Uithoorn. C. H. van Iterson naar Hillegom. J. M. van Iter- son naaf Leiden. J. Remmerswaal naar Zoeterwoude. C. J. van Klink en gezin naar Warmond. M. C. Pouw naar Den Haag. M. van der Tang naar Leimuiden. A. C. Nederstigt naar Woubrugge. M. Los naar Hillegom. H. Corts naar Kou dekerk. J. M. van Veen naar Heemstede. M. C. Helleman naar Lisse. Ingekomen: C. G. Koek van Voor schoten. A. J. M. Halvemaan van Hil versum. E. M van der Veer van Sas- senheim. M. van den Heuvel van Haar lemmermeer. G. Plasmeijer van War mond. M. C. Zwetsloot van Leiden. M. A. Smout van Amsterdam. J. C. J. van der Meer van Echt. UITHOORN Openluchtspel „De Princelijke Hand". De opvoering van het openluchtspel „De Princelijke Hand", door Constant van Wes- sem geschreven in opdracht van de plaatse lijke Oranje-vereeniging ter gelegenheid van het a.s. regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, is vastgesteld op 31 Augus tus, op welken dag een middag- en een avondvoorstelling zal worden gegeven. De schrijver heeft als onderwerp geko zen de verzoening van de admiraals Corne- lis Tromp en Michiel Adr. de Ruyter door Stadhouder Prins Willem III, welke ver zoening in 1673 te Uithoorn plaats had. Het spel bestaat uit twee gedeelten. Het eerste gedeelte stelt voor den twist tus schen Tromp en de Ruyter in 1666, toen bei den elkaar als de oorzaak van den verloren Tweedaagschen zeeslag aanwezen. De raads pensionaris Johan de Witt ontbiedt beiden op de vergadering der Staten van Holland en Tromp wordt, vooral wegens zijn Oran jegezindheid, uit den dienst op de vloot ont slagen. Het tweede gedeelte, dat speelt in 1673, geeft weer, hoe door toedoen van den Prins in den schans van Uithoorn de twee rivalen weer met elkaar worden verzoend, waarop Tromp naar de vloot terugkeert. Met een apotheose, die uitdrukt, hoe deze verzoening land en volk verheugt, en herinnerend aan de roemrijke overwinnin gen, door Tromp en De, Ruyter tezamen op zee behaald bij Schooneveld en Kijkduin, besluit het spel. de toehoorders naroepend: „Zóó zaagt gij hoe herleefd verleden „Tot leerrijk beeld werd voor het heden „En wat Oranje-trouw ons volk beduidt." •Het geheel belooft niet alleen een boeiend hoorspel, doch ook een kleurig kijkspel te worden, dat alleen reeds door het komen en gaan der ongeveer honderd medespe lenden, de aandacht zal weten te boeien. Medewerking wordt ook verleend door een aantal ruiters van de landelijke rijvereeni- ging „Pegasus". Bijzonder geslaagd is de wijze, waarop de schrijver in een vlotten dialoog de hoofd figuren heeft weten te typeeren. Het openluchtspel, dat geheel door in woners van Uithoorn wordt gespeeld, staat onder regie van A. Keers, hoofd der Ned. Kerv. school te Uithoorn. De costumes, het kap- en grimeerwerk zullen verzorgd worden door de Amster- damsche firma Joh. Gerritsen en Zn. Het décor wordt naar aanwijzingen van den auteur in Uithoorn vervaardigd. De opvoering vindt plaats aan de Tha- merlaan op een van nature daartoe bijzon der geschikt terrein. De ruim 2000 zit plaatsen voor het publiek zullen aange bracht worden op een mooi begroeide dijk helling, welke op zichzelf reeds een na tuurlijk amphitheater vormt, zoodat ook werkelijk alle aanwezigen van het spel kunnen genieten. De belangstelling voor dit mooie spel is reeds zeer groot. De voorverkoop der toe gangskaarten a 0.75 en 0.50 is reeds aan gevangen. Kaarten kunnen worden aange vraagd door betaling op postrekening 8238 van de Rotterdamsche Bankvereeniging, kantoor Uithoorn. De middagvoorstelling vangt aan om 3 uur en de avondvoorstelling om 8 uur. WOERDEN Geen bedevaart naar Kevelaar. De jaarlijksche bedevaart naar Kevelaar zal voor Woerden niet doorgaan. In stede daar van wordt op 13, 14 en 15 Augustus een triduum gehouden, evenals verleden jaar. WOUBRUGGE DE VERFOEILIJKE DRAAIMOLEN! Feestcodunissie trekt zich terug. Nadat de feestcommissie 1938 een voorloopig programma had opgesteld voor de feestelijkheden in verband met het a.s. Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, zijn daartegen van verschillende zijden bezwaren inge bracht, meer bijzonder tegen de aan wezigheid van een draaimolen, de te geven muzieknummers in een con sumptietent en dergelijke. De feest commissie, die hoofdelijk zich altijd aansprakelijk heeft gesteld voor de fi nanciën, meende echter met het oog op de inkomsten van dergelijke ver makelijkheden, deze spelen niet te kunnen missen. Wel, wanneer de te genstanders van dergelijke spelen zich financieel verantwoordelijk wilden stellen, wat echter niet mocht geluk ken. Thans heeft de feestcommissie om die reden in haar j.l. gehouden verga dering eenstemmig besloten zich geheel terug te trekken, zoodat het geheele feestprogramma voorloopig van de .baan is, ZOETERWOUDE Vischwater. Het vischwater van de Zuidbuurtsohe Vaart, de Ommedijksche wa tering, de Stomp wij ksche Vaart en de korte Miening is door de besturen van den Zwet en Grooten Blankaart Oost- en Westbroek en Grooten Westeindschen Polder voor den tijd van vijf jaren verhuurd aan den heer M. M. van Veen te Stompwijk.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8