STADS NIEUWS KERKNIEUWS AGENDA DINSDAG 2 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 f Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. v2 HOE WORDT HET WEER? WARM De Bilt seint: Verwachting: Meest matige Noord-Ooste lijke tot Oostelijke wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, aanvankelijk warm in het Noorden en in het Zuiden zeer warm. Later waarschijnlijk iets minder warm in het Noorden. Hoogste barometerst.: 772.0 te Lerwick. Laagste barometerst.: 756.3 te Janmayen. De stijgingen van den luchtdruk in het Noord-Westen en Noorden hielden giste ren den geheelen dag aan, zoodat het ge bied van hoogen luchtdruk thans het ge heels Noordelijke deel van het waarne mingsgebied beslaat en in IJsland tot bin nen den Poolcirkel reikt. Hoog in het Noorden passeert nog een depressie, die over het Noorden van Scandinavië trekt en aldaar storm, regen en afkoeling brengt. In het Zuiden blijft de luchtdruk laag. Over het vasteland strijkt een heete continen tale luchtstroom, die zich voortzet over Engeland en Ierland. In dezen luchtstroom vormen zich plaatselijk onweersstoringen, die lokale regens veroorzaken en op het Zuidelijke deel der Noordzee mistgebieden. Ir Zuid-Frankrijk en in Zwitserland is het buitengewoon warm. Toulon meldde gis teravond nog 38 graden Celsius. In de Al pen blijft het weer prachtig en veranderde de temperatuur sinds gisteren niet. (Saen- tis 8 graden Celsius). Het weer heeft thans een stand vastig karakter en zal voorloopig nog warm en zonnig blijven, met matige winden uit Noord-Oost, doch met een belangrijk verschil in maximum temperaturen tus- schen Groningen en Limburg. LUCHTTEMPERATUUR. 27.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 9.21 uur tot Woensdagmorgen 4.52 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 3 Aug. voorm. 8.30 en nam. 8.54 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 22 gr. C. Maan op 14.44 uur Woensdagmiddag. Maan onder 23.43 uur Woensdagavond. BENOEMINGEN BIJ DE PATERS MINDERBROEDER S. Op voordracht van den Hoogeerwaar den Pater Provinciaal heeft Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht eervol ontslag verleend aan Pater W. aan den Berg O.F.M. als kapelaan te Gorinchem O.O. en heeft aldaar tot kapelaans benoemd de Paters H. C. L. Willemse O.F.M. en P. D. van der Werf O.F.M. (laatstgenoemde was leeraar te Katwijk). Op voordracht van den Hoogeer waarden Pater Provinciaal heeft Z. H. Exc. de Bisschop van 's-Hertogenbosch eervol ontslag verleend aan Pater A. J. Dolle O.F.M. als kapelaan te Zaltbommel, H. Martinus en heeft aldaar tot kapelaan benoemd Pater N. C. Smit O.F.M. Op voordracht van den Hoogeerwaar den Pater Provinciaal heeft Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem eervol ontslag ver- leend aan de Pater B. Soppe O.F.M. als kapelaan te Leiden, Onb. Ontv. H. C. L. Willemse O.F.M. als kapelaan te Haarlem, H. Ant. H. F. M. Goosen O.F.M. als kapelaan te Haarlem, H. Ant L. C. M. Wildenburg O.F.M. om gezond heidsredenen als kapelaan te Amsterdam, H. Franc. J. W. G. van Workum O.F.M. ais kape laan te Woerden, H. Bonaventura, L. P. A. Willemse O.F.M. als rector van St. Lucia te Rotterdam, W. N. M. Pompen O.F.M. om gezond heidsredenen als kapelaan te Rotterdam, H. Rosalia, en heeft benoemd de Paters: A. J. Dolle O.F.M. tot kapelaan te Lei den, H. Leonardus, M. A. P. P. Booms O.F.M. tot kapelaan te Leiden, Onb. Ontv., B. G. Sanders O.F.M. tot kapelaan te Amsterdam, H. Franc., C. J. Spruit O.F.M. tot assistent te Gou da, H. Sacrament, C. A. Imholz, O.F.M. tot kapelaan te 's-Gravenhage, H. Pasch., Th. A. M. Trienekens O.F.M. tot kape laan te Woerden, H. Bon., H. J. M. Bertels O.F.M. tot kapelaan te Haarlem, H. Antonius, G. P. Laurent, O.F.M. tot kapelaan te Haarlem, H. Antonius, J. A. P. J. Kwaaitaal O.F.M. tot kape laan te Haarlem, H. Hart, J. F. W. Wismans O.F.M. tot Rector van St. Lucia en kapelaan te Rotterdam, H. Rosalie, W. aan den Berg O.F.M. tot kapelaan te Rotterdam, H. Rosalia. De Hoogeerwaarde Pater Provinciaal heeft met ingang van 8 Augustus aan .de Rectoraten verbonden: te Ophoven-Sittard: Pater Nicephorus Willemse O.F.M. die tevens benoemd is tot Gardiaan van het klooster, Pater Paschasius Claassen O.F.M., Pater Juventalis Pompen O.F.M.; te Venlo: H. Joseph: Pater Mansuetus van Nieuwenhoven O.F.M., Pater Deicola Rodermans O.F.M.; te Heerlerheide H. Ant.: Pater Sophro- nius Goosen als Rector en Praeses, Pater Dr. Laetus Himmelreich O.F.M.; (laatstgenoemde woonde te Katwijk); te Heerlen HH. MM.: Pater Libertus Soppe O.F.M.; te Sittard, H. Franc.: Pater Cleophas Franken O.F.M. als Praeses. Verder heeft de Hoogeerw. Pater Provin ciaal de volgende benoemingen gedaan: Pater Heribertus Mulder tot Vicarius te Drachten. Pater Drs. Trudo de Ruiter tot Magister clericorum te Weert. Pater Drs. Monald Goemans O.F.M., tot lector S. Theol. te Alverna. Pater Martinianus Briels O.F.M. tot leer aar aan het gymnasium te Venray. Pater Angeücus van der Stok O.F.M. tot leeraar aan de H.B.S. te Heerlen. Pater Hydulf Frank O.F.M. tot leeraar aa.n het gymnasium te Megen. Pater Walfried Blom O.F.M. tot Econoom aan het Missiecollege te K a t w ij k a. d. Rijn, en tot leeraar aldaar: Pater Januarius Stroux, O.F.M. Pater Livarius Versteeg, O.F.M. Pater Vitalicus Spendel, O.F.M. Pater Remedius Deken, O.F.M. Pater Cantius Andreoli, O.F.M. Pater Severianus van Waesberghe, O.F.M. tot Godsdienstleeraar aan het R. K. Gym nasium en H. B. S. te Rotterdam. Om hun studies voort te zetten zijn door den HoogEerw. Pater Provinciaal aange wezen: Pater Rochus Beving voor de studie der H Schrift aan de- Universiteit te Leuven. Pater Bertulf van Leeuwen, O.F.M. voor de studie der Dogm. Theol. aan de Univer siteit te Leuven. Pater Richard Reynen, O.F.M. voor de studie der Philosofie aan de Universiteit te Nijmegen. Pater Gebhard Voorvelt, O.F.M., voor de studie der Ned. Letteren aan de Univer siteit te Leiden. Pater Anno Galama, O.F.M.. voor de stu die der classieken te Amsterdam. Pater Caesarius van Hulst voor de stu die der Kerkelijke Geschiedenis aan het Athenaeum Antonianum te Rome en even eens aldaar voor de Missiestudie: Pater Alexius Bors, O.F.M. Pater Ulfried Hendriks. O.F.M. Pater Leonorus Schoorl, O.F.M. Pater Terentianus Seesink, O.F.M. Om mede te werken aan de „Editio cri tica D. Scoti" te Quarrachi zijn door den HoogEerw. Pater Provinciaal aangewezen: Pater Aquilinus Emmen, O.F.M.. en Pa ter Aurelianus van Dijk, O.F.M. Aangewezen zijn voor de Missie van Java: Pater Pacianus Teepe, O.F.M. Pater Cornelianus Remmen, O.F.M. Br. Paulinus Tillemans, O.F.M. Br. Didacus van Geneygen, O.F.M. Pater Paternus Geise, O.F.M., om stu dieredenen. Voor de Missie van China: Pater Alvarus de Reep, O.F.M. Pater Leonides Bruns, O.F.M. Voor de Missie van Brazilië en aldaar zich voor te bereiden voor de H. Priester wijding der fraters: fr. Novellon Jans, O.F.M. fr. Valerius Heisen, O.F.M. fr. Isidrus Bottega, O.F.M. fr. Apuleus Smeltink, O.F.M. fr. Azevedus Grings, O.F.M. fr. Joseph Zerbibi. O.F.M. De HoogstEerw. Pater Generaal te Rome heeft benoemd tot Lector van de Philosofie te Rabat (Marokko) Pater Jan-Josef Soos, OF.M. Gemeenteraad 4o. Praeadvies op het verzoek van het bestuur der Gereformeerde Schoolver- eeniging, om medewerking tot het stich ten van een bijzondere school voor ge woon lager onderwijs aan de te verlen gen de Mey van Streefkerkstraat. Goedgekeurd z.h.st. De scholen-verhuizing. 5o. Voorstel: a. tot het verleenen van medewerking aan het bestuur van de Inrichting van Liefdadigheid voor R.K., tot het voorzien in het tekort aan plaatsruimte voor zijn Jongensschool voor u.l.o. aan het Pieters kerkhof No. 4; b. tot het in eigendom overdragen van het schoolgebouw aan de Vrouwenkerk steeg aan het sub a genoemde schoolbe stuur en tot het overbrengen van de op leidingsschool voor u.l.o. aan de Vrou wenkerksteeg naar het gebouw aan het Schuttersveld en van de school voor g.l.o. aan de Vrouwenkerksteeg naar het schoolgebouw aan de Boommarkt; c. tot het bouwen van een school op het terrein aan de Kernstraat hoek Verdam- straat en tot het overbrengen van de op leidingsschool voor Gymnasium en H.B.S. aan de Boommarkt naar dat schoolge bouw; d. tot het vaststellen van den desbe- treffenden begrootingsstaat. De heer van der Laan (V.B.) meent dat de plaats der nieuwe school gelukki ger zou kunnen zijn gekozen. De nieuwe verwarming in de school aan de Vrouwen kerksteeg kost wel erg veel geld, door de brekerij, die er voor noodig is. Kan niet een andere oplossing worden gevonden? De heer Groeneveld begrijpt niet waarom nu centrale verwarming moet worden aangebracht, terwijl dat voor de openbare school niet noodig was. Spr. is overigens wel voor de centrale verwarming. Wethouder Tepe (R.K.) meent, dat de opmerking van den heer Groeneveld hier niet ter zake doet, daar hij zich in de on derwijscommissie vóór de centrale verwar ming heeft verklaard. De voorzitter wijst er op dat de grond voor de nieuwe school reeds eerder bij raadsbesluit daarvoor bestemd is. De voorgestelde centrale verwarming is de voordeeligste en gemakkelijkste. Een gas- verwarming is in den regel een dure £e- schiedenis. In het gymnasium wordt ook gasverwarming toegepast, maar spr. houdt deswege zijn hart vast. Het voorstel wordt goedgekeurd. Wethouder Tepe (R.K.) heeft een kwestie, inzake een dienstcommissie tus- schen den heer Schüller en den directeur van gemeentewerken uit den weg geruimd en legt daarover een verklaring af. De heer Schüller (S.D.A.P.) zegt zich daarvoor dankbaar te gevoelen en even- tueele scherpe woorden tegenover den voorzitter der dienstcommissie terug te trekken. Rondvraag. De heer Wilbrink (C.H.) zegt, dat het openstellen van de speelplaats aan de Groe- resteeg voor de jeugd, voor de oudelieden van het Geref. Minnehuis hinder oplevert. Wethouder van Stralen (S.D.A.P.) wijst er op, dat de jeugd met de speelplaats zeer is gebaat, maar er zal op worden gelet dat de verpleegden van 't Minnenhuis er geen hinder van ondervinden. De heer Bergers (R.K.) vestigt de aandacht op de slechte bestrating der Lange Mare. Mevr. Braggaar de Does (S.D.A.P.) ontvouwt bezwaren tegen de vervuiling van den plas/ij ver in de Leidsche Hout. De heer To be (R.K.) raadt allen aan eens te gaan zien naar de „schoonheid" van het ongedempte Levensdaal. Daarna sluiting. OVERNEMEN DER LANDBOUW- CRISISMAATREGELEN. Bezwaren van de Kamer van Koophandel. Door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland te Leiden is aan den Minister van Economische Zaken het vol gende adres gezonden: De publicaties omtrent het voornemen om de uitvoering der Landbouwcrisismaat regelen te doen overnemen door de be- landhebbenden zelf, hebben de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland met groote ongerustheid en zorg vervuld. De Kamer zou het in dit verband op zeer hoogen prijs stellen, indien Uwe Excellen tie ernstig zou willen nagaan of het niet van het hoogste belang geacht moet wor den: om, als de regeling omtrent de „produc tie" van land- en tuinbouwproducten door de belanghebbende land- en tuinbouwor ganisaties zal worden overgenomen, de re geling omtrent de „verhandeling" dier pro ducten op te dragen aan de organisaties van den handel, en de regeling omtrent de „verwerking" dier producten aan de fabri kantenorganisaties, zulks geheel overeen komstig de door de Regeering zelf ten voorbeel gestelde consumptiemelkregeling; om, als het niet mogelijk mocht blijven deze splitsing door te voeren, niet aan één groep toe te staan de levensbelangen der andere groep te regelen; om, met het oog op de rechtszekerheid, geen regelingen te treffen, waardoor het niet langer mogelijk zal blijven, duidelijk vast te stellen wie voor bepaalde maatre gelen de volle verantwoordelijkheid moet dragen; om, nu voor de landbouwcrisismaatrege len een definitieve regeling dient te wor- den geschapen, eerst dan daartoe over te gaan, als tegelijkertijd daarbij de rechts positie van den land- en tuinbouwer, den handelaar en den fabrikant zal zijn vastge steld, opdat de thans bestaande uiterst ge brekkige rechtsbedeeling door een duide lijke, goed omschreven regeling zal wor den vervangen; om, aangezien de vaststelling van teelt regeling en minimum-prijzen, monopolie heffingen, prijsverschillen, vergoedingen voor gepresteerde diensten enz. moeilijk aan de belanghebbenden zelf kan worden overgelaten, mede te deelen, dat de Re geering voor dergelijke regelingen, die ge woonlijk de levensbelangen van meer dan één groep en zeer zeker in hooge mate het algemeen belang raken, zelf de volle ver antwoordelijkheid zal blijven dragen; om, alsdan evenwel aan het bedrijfsleven in zijn velerlei schakeeringen en vele te gengestelde belangen grooten invloed op de te treffen en getroffen maatregelen te ge ven; om daarbij, zoolang .daartoe geen ander en beter plan zal zijn ingediend, bijzon dere aandacht te schenken aan het denk beeld der Leidsche Kamer van Koophan del, om aan landbouw, handel en nijver heid gelegenheid te geven Bureaux voor Controle en Advies, door de Regeering te erkennen, te stichten en om aan deze dank zij de erkenning semi-officieele bu reaux goede wettelijke bevoegdheden toe te kennen; om ernstig te overwegen, of, nu de Re geering zoo diep in het maatschappelijk leven moet ingrijpen, niet met gebruikma king van deze denkbeelden een doeltreffen de vertegenwoordiging van het zoo sterk in belangensferen gedifferentieerde be drijfsleven bij de Hooge Overheid kan wor den geschapen, die beantwoordt aan de groote nooden en behoeften van dezen tijd; om, als de Landbouwcrisiswet door een nieuwe wet zal worden vervangen, in den naam dier wet tot uitdrukking te bren gen, dat het is een wet, welke niet alleen regeert de productie van, maar ook den handel is, en de verwerking van landbouw producten. De Kamer hoopt, dat Uwe Excellentie het de Kamer van Koophandel niet euvel zal duiden, dat zij in dezen critieken tijd, nu de levensbelangen van tal van bedrijven ook uit haar district op het spel staan, zich veroorlooft Uwe Excellentie eerbiedig te verzoeken, ten spoedigste het Nederland- sche bedrijfsleven gerust te stellen ten aan zien van de bovengenoemde punten. De Kamer van Koophandel zal het ant woord van Uwe Excellentie met de meest mogelijke belangstelling tegemoet zien en dankt Uwe Excellentie bij voorbaat voor de te nemen moeite. PATER L. SOPPE O.F.M. De weleerw. pater L. Soppe O.F.M., die sedert Augustus 1936 kapelaan is aan de Hartebrug-parochie, is benoemd aan het rectoraat te Heerlen (H. Martelaren van Gorcum). Pater Soppe is dus slechts korten tijd in de Hartebrug-parochie werkzaam ge weest, maar in dien tijd hebben wij hem leeren kennen en oprechten eerbied heb ben wij voor den vurigen, hartstochtelijken zielenijver van den oud-priester-missiona ris. Pater Soppe heeft n.l. lang en veel gearbeid in de missie van Brazilië, onder welken arbeid zijn gezondheid veel heeft geleden. De open, hartelijke persoonlijkheid van dezen Minderbroeder zullen de parochia nen van de Hartebrug-parochie niet ver geten! Hun beste wenschen en gebeden vergezellen den hooggeachten Pater in zijn verder priesterlijk leven. PATER S. BOOMS O.F.M. Tot kapelaan aan de Hartebrug-parochie, in de plaats van pater Soppe, is benoemd de,weleerw. pater M. A. P. P. (Salvator) Booms O.F.M. Pater Booms is 29 Juni 1880 geboren te Overveen, in de Orde der Franciscanen ge treden 1899 en priester gewijd in 1906. Pater Salvator is geweest achtereenvolgens assistentie-pater in het klooster te Nieuwe Niedorp, kapelaan te Zaltbommel, Gar diaan te Megen en te Ophoven-Sittard. PATER Q. DOLLE O.F.M. Aan de Haagweg-parochie is een derde kapelaan benoemd, n.l. de weleerw. pater A J. (Godfried) Dolle O.F.M. Pater Dolle is in Leiden geen onbekende. Hij heeft reeds voorheen eenigen tijd gewoond in het klooster aan den 'Haagweg en was toen moderator van de R. K. Studentenver. Na cben is Zijn eer w. kapelaan geweest te 's-Gra venhage, Gouda, Zaltbommel. Pater Dolle is 14 Maart 1889 geboren te Haarlem, in de Orde der Franciscanen ge treden 1907 en priester gewijd in 1917. HEILIG UUR. Donderdag 4 Augustus zal in het Sint Elisabethgesticht te Leiden het H. Uur worden gehouden van 34 uur n.m. Alle seminaristen worden uitgenoodigd dit uur van aanbidding bij te wonen. ONGELUK IN DE DOELENKAZERNE. Zaterdagochtend is de 20-jarige H. J. Bouvé uit Hillegersberg in de Doelenka zerne alhier bij het verrijden van een vuurmond in de bankwerkerij beklemd geraakt tusschen den muur en de richt- spaak van dezen vuurmond. Hoewel hij uitwendig geen letsel had. is hij gisteren avond om 9 uur in het Academisch Zie kenhuis aan de bekomen inwendige kwetsuren overleden. Gemeentel. Aankondigingen UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat een plan tot herziening (aanvulling) van het plan van uitbreiding voor de gemeente Leiden, ten aanzien van gronden, gelegen ten Noord westen van de spoorbaan Amsterdam Rotterdam en ten Zuiden van het voor malige Psychopatenasyl (Pesthuis), van 3 Augustus 1938 tot en met 16 Augustus d.a.v. voor een ieder ter inzage zal liggen ter gemeenteseertarie (afd. Alg. Zaken) Rapenburg 12. J. SPLINTER Gzn., Weth. loco-Burgemeester. Leiden, 2 Augustus 1938. LEIDEN. Donderdag 89 uur n.m, Bureau-zitting R.K. Reclasseeringsvereeniging, H. Kerkgracht 32 (St. Vincentius- gebouw). De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van 'Zaterdag 30 Juli tot en met Vrijdag 5 Augustus a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406 en E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 3553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8. Tel. 274. BRANDJES. Gisterenmiddag te omstreeks 5 uur is een begin van brand ontstaan in de huis kamer van het perceel Heerengracht 120. Een theelichtje stond te dicht bij het be hang, zoodat door de tocht in de kamer het behang vlam vatte. Voorbijgangers hebben het vuur met emmers water ge- bluscht, zoodat de politie-brandweer, die uitgerukt was, geen dienst behoefde te doen: In de afgeloopen nacht om twee uur is de brandweer uitgerukt naar een ter rein achter de groentenveiling, waar een hoop afval en vuil in brand was geraakt. Met een slang op de motorspuit werd het vuur gedoofd. MILITARIA. Aan den sergeant le kl. H. F. Boogert van 4 R. I. is met ingang van 12 Augustus a.s. den zilveren medaille voor 24 jaren trouwen dienst toegekend. De sergeant tit. kók J. J. D. Snoek, werkzaam bij het Infanterie Schietkamp is met ingang van 19 Augustus a.s. aan gesteld tot sergeant kok bij hef Ce Regi ment Veldartillerie ter vervanging van den sergeant-kok G. A. Meyers, die met ingang van 1 November a.s. eervol uit dón militairen dienst wordt ontslagen. CIRCUS BOUGLIONE. De Openingsvoorstelling. Op het Schuttersveld heeft wederom een circus zijn tenten voor 'n drietal dagen opgeslagen. Gisteravond vond de openings voorstelling plaats, welke al aanstonds op een flinke belangstelling van de Leide- naars kon rekenen, al was de groote circus tent, welke een achtduizend personen kan bergen, natuurlijk nog niet geheel bezet. Deze belangstelling zal het circus in de overige dagen wel trekken, want het is ever het algemeen een interessant program ma, dat er vertoond wordt. We zien er natuurlijk weer het onont beerlijke leeuwen- en tijger-nummer, prach- tig-gedresseerde Arabische volbloeds, ge dweeë olifanten en wat hierbij nog niet wordt genoemd, komt nog wel bij veran dering van programma aan de beurt. Een circus verschiet nu eenmaal niet alle pijlen tegelijk van zijn boog. En dan is er nog 'n bonte schakeering van acrobaten, clowns, danseressen, equi libristen. Vooral van deze laatste is het circus ruim voorzien. Het heele circus schijnt uit springers te bestaan, die hun on gelooflijke acrobatiek in de lucht en in de piste nu eens in komische, dan weer in adembenemende actes, ten beste geven. Wat het circus Bougline op dit gebied presteert is waarlijk onovertroffen. Het grootste deel van het programma wordt ge vuld met acrobatiek van de allerbeste soort en hier zijn werkelijk tallooze adembene mende staaltjes te bewonderen. Wij denken bijvoorbeeld aan de behen digheden van de tien Timenons, aan de Chineesche familie, die meer levend elas tiek dan menschen' zijn, aan de kracht der beide Ramono's, aan de verbazingwekken de toeren der drie matrozen, hangende aan de armen eener jongedame en vooral ook san de verbluffende prestaties der Alge- vols, de trapéze-equilibristen die hoog in de lucht, zelfs geblinddoekt hun gevaar lijke toeren verrichten. Dan zijn er nog een tweetal clowns, die zeer goede prestaties leveren. Vooral Zavatta toont zich als muzikale clown een waardig navolger van den beroemden Grock. En dit kleine groc-k-je zullen de toeschouwers wel apprecieeren. Er was den ganschen avond veel applaus Men amuseert zich bij Circus Bouglione dan ook uitnemend. Alles is niet zoo gross- artig als men anders wel eens ziet, maar alles is in de echte circussfeer. Romantiek viert er hoogtij.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2