De wedstrijden om de Davis cup Hollandiaweek De nat. kampioen schappen MAANDAG 1 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE Bï AD - PAG. 7 Om den derden prijs: eerste rit: 1. Derk- sen, tijd 13 sec., 2. Smits. Tweede rit: 1. Derksen, tijd 13 1/5 sec., 2. Smits. Einduitslag: 1. Ooms (kampioen van Ne derland), 2. van der Vijver, 3. Derksen. Finale kampioenschap sprint onafhanke- lijken over 500 meter. Eerste rit: 1. van Rossum tijd laatste 200 meter 13 sec., 2. Peperkamp. Tweede rit: 1. Peperkamp tijd 13 2/5 sec., 2. van Rossum. Derde rit: 1. Peperkamp tijd 13 sec., 2. van Rossum. Om den derden prijs. Eerste rit: 1. te Loo, tijd 13 1/5 sec., 2. Herbershoff. Tweede rit: 1. Herbershoff tijd 13 sec., 2. te Loo. Derde rit: 1. te Loo, tijd 13 1/5 sec., 2. Herbershoff. Einduitslag: 1. Peperkamp (kampioen van Nederland), 2. van Rossum. 3. te Loo. Finale kampioenschap sprint professio nals over 500 meter. Eerste rit: 1. van Vliet, tijd laatste 200 m. 131/5 sec., 2. Kremers. Tweede rit: 1. van Vliet, tijd 13 1/5 sec., 2. Kremers. Om den derden prijs: eerste rit: 1. van der Linden, tijd 14 sec., 2. Pijnenburg. Tweede rit: 1. van der Linden, 131/5 sec., 2. Pijnenburg. Einduitslag: 1. van Vliet (kampioen van Nederland, 2. Kremers, 3. van der Linden. Finale om het kampioenschap van Ne derland springt 1938 over 500 m. Eerste rit: 1. Ooms, tijd 13 sec., 2. Peperkamp. Tweede rit: 1. van Vliet, tijd 14 2/5, 2. Pe perkamp. Derde rit: 1. van Vliet, tijd 12 3/5 sec., 2. Ooms. Vierde rit: 1. Ooms, tijd. 13 3/5 sec., 2. Peperkamp. Vijfde rit: 1. van Vliet, 2. Peperkamp. Zesde rit: 1. van Vliet, 2. Ooms. Einduitslag: 1. van Vliet 4 pnt. (kam pioen sprint van Nederland), 2. Ooms 6 pnt., 3. Peperkamp 8 pnt. Kampioenschap achtervolging professio nals over maximum 5 K.M halve finales: Eerste serie: 1. Pijnenburg tijd 6 min. 29 3/5 sec., 2. Groenewegen (opgegeven). Tweede serie: 1. Klink, tijd 6 min. 32 3/5 sec., 2. Schulte. Om den derden prijs: 1. Groenewegen, tijd 6 min. 28 4/5 sec., 2. Schulte. Finale: 1. Pijnenburg (kampioen van Ne derland) tijd 6 min. 30 4/5 sec.,.. 2. Klink tijd 6 min. 35 4/5 sec. Kampioenschap van Nederland op de baan over 100 K.M. Voor wedstrijd: 1. Buis, tijd 1 uur 27 min. 35 2/5 sec., 2. v. d. Wi'ldt. Opgegeven: van Amsterdam, Domhof, van der Ruit; niet gestart: Gramser en Matena. LAWNTENNIS DUITSCHLAND WINNAAR IN DE EUROPEESCHE ZONE. Duitschland is winnaar van de Euro- peesche zone van het Davisbekertournooi, door met 32 in den eindstrijd van Zuid- Slavië te winnen. Na den eersten dag was de stand 21 voor Duitschland. Den tweeden dag won Henkei drie sets van Pallada, terwijl von Metaxa zich voor het laatste enkelspel terugtrok en daar mede een punt cadeau gaf aan Zuid-Slavië. Voor de vierde achtereenvolgende maal heeft Duitschland thans de Europeesche zone gewonnen. 5 Augustus vertrekken de spelers naar Boston, waar van 1820 Augustus de interzone finale wordt ge speeld. In anderhalf uur won Henkei met 63, 75, 61 van Pallada. Henkei varieerde zijn slagen uitstekend, achter zijn drives zat vaart en kracht, terwijl het plaatsen niets te wenschen overliet. Hij scoorde verscheidene aces. In de eerste set liep Pallada veel op, doch hij werd dan uit stekend door Henkei gepasseerd. In de tweede set had Pallada steeds de leiding, eerst met 20, later met 42. De Zuid- Slavische speler was zeer onzeker, hij miste het noodige zelfvertrouwen en werd elk oogenblik verrast door de nuttige vol- lies en de keiharde smashes van zijn te genstander. Het werd 55, doch ten slotte 75 voor Henkei. In de derde set trad Henkei sterk aan vallend op. Na 180 voor Pallada scoorde Henkei zes games achter elkaar, waarmee hij set en match en de ontmoeting voor. Duitschland won. Kukuljevic won met 64, 63, 62 van Redl in een exhibition. CanadaJapan 03. Te Montreal is Zaterdag de beslissing gevallen in den wedstrijd CanadaJapan voor de eerste ronde der Amerikaansche zone van het tournooi om den Davisbeker. De Japanners zijn er in geslaagd ook in het dubbelspel van de Canadeezen te winnen, zoodat een veilige 30 voorsprong verkregen werd. De uitslag van dit dubbelspel was: NakanoYamagishi slaan WilsonWatt 6—3, 6—3, 4—6, 7—5. MexicoAustralië 02. Te Kansas City is Zaterdag de wedstrijd MexicoAustralië in het kader van het Davis-beker-tournooi begonnen. Beide en kelspelen gingen voor de gastheeren ver loren, zoodat Australië na den eersten dag een 20 voorsprong heeft. De uitslagen luiden: Quist slaat Hernandez 61, 75, 64, Bromwich slaat Tapia 64, 64, 64. ZEILEN INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN OP HET IJSSELMEER. Sedert enkele jaren organiseert de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging in somen wer king met de Kon. Watersportvereniging Loosdrecht een speciale zeil week, waarvan eerstgenoemde een viertal dagen wedstrij den op het IJsselmeer en het Buiten IJ houdt en de andere drie dagen op de Loos- drechtsche Plassen door de K. W. V. Loos drecht worden georganiseerd. De Hollandweek, die gisteren begonnen is, werd wel op een bijzondere wijze inge zet, en als, wat de weersomstandigheden betreft, de overige dagen ook zoo zijn, dan is een welslagen gewaarborgd. Deze eerste vier wedstrijddagen, beti teld als Hollandweek 1, dragen een inter nationaal karakter door de deelneming van een viertal Duitsche jachten in de Shar- pieklasse A, en door het medezeilen van een Engelsche en vijf Duitsche zeilers in de in ternationale Star-klassen. De uitslagen waren: Op het Buiten IJ en IJsselmeer: Noord-Nederlandsche 16 kwadraadmeter- klasse A: 1. Unrest, st. D. Flemming (Haarl. Jacht club), 2. Jaro 2, st. J. Hulk (Loosdrecht), 3. Surcouf, st. H. J. Matthieu (Loosdrecht), De Lemmet, st. A. Janssen, die eerste was, werd uitgesloten. Noord-Nederlandsche 16 kwadraatmeter- klasse B: 1. Jan van Gent, st. J. van Dusschoten (De Koenen), 2. Velox, st. H. ter Laan (Nieuwe Meer). Internationale 12 vierk. m. Sharpiekl. A: 1. Wilgenhoek, st. J. H. Louwerse (Loos drecht), 2. Wieko, st. C. M. H. Nauta (De Kaag), 3. All Weather, st. Jac. F. Stap (W. V. Amsterdam), 4. Dinges, st. W. J. H. Nau ta (De Kaag), 5. Ronny 3, st. C. Over mans (Aegir), 6. Kiens 2, st. E. H. Werner Sutor (Norddeutsche Regatta Verein). Internationale 12 vierk. m. Sharpiekl. B: 1. Flevo, st. P. J. Dudok van Heel (Loos drecht), 2. Hiphaan, st. H. H. J. van Werk hoven (De Kaag), 3. Trinil, st. E. Mooyaart Jr. (Loosdrecht). Op de baan Buiten IJ: Internationale Olympia-jollenklasse A: 1. Skim, st. P. Gülcher (Loosdrecht), 3. Daphnia, st. H. Nathan (Kon. Ned. Z. en R.V.), 4. Wardy, st. R. Lemstra (W.V. Am sterdam). Internationale Olympia-jollenkl. B: 1. Mayhorn, st. C. Bredius (Het Nieuwe Diep). Bergumermeerklasse: 1. Joop, st. J. C. C. Bollemeijer (Het Nieuwe Diep), 2. Adri, st. P. Leeuwis (W. V. Amsterdam), 3. Wetterwille, st. N. de Vreede (W.V. De Koenen). Intern. Twaalfvoetsjollenklasse A: 1. De Glipper, st. J. C. Tims (De Kaag), 2. Marionet, st. R. Venema (Haarlemsc'ne J.C.), 3. Reveller, st. mej. F. A. C. Leenen (De Kaag). Intern. Twaalvoetsjollenklasse B: 1. Hoera, st. L. W. van der Geer (Nieu we Meer), 2. Notedop, st. H. J. A. M. de Jong (De Kaag). Op het IJsselmeer. Voorgiftklasse B: 1. Tromp 2, st. A. E. Dudok van Heel (Kon. Ned. Z. en R. V.), 2. Astrea, st. C Moolenburgh (Kon. Marina J. C.). Pampusklasse: 1. Witte Raaf, st. M. Monde (De Kaag). 2. Kievit, st. W. de Vries Lentsch Jr. (Het IJ), 3. Kamper Steur, st. P. H. Cramer (Loosdrecht). 45 kwadraatsmeter kruiserklasse: niet ge start. Internationale Starklasse: 1. Bern 2, st. Bob Maas (Loosdrecht) 2 Ski, st. H. Munning Schmidt (Kon. Ned. Z. en R.V.), 3. Bellatrix, st. J. Fr. van Duim (Kon. Marine J.C.). Drakenklasse: 1. Janmaat, st. J. Heinen (De Kaag), 2. Cavalier, st. jhr. mr E. G. Bentheim v. d Bergh (Ken. Ned. Z. en R.V.), 3. Ran, st. Ph. Keegstra (Kon. Ned. Z. en R.V.). Regenboogklasse: 1. De Bruiser, st. R. A. van der Sluis (Sneek), 2 Tjabbe, st. Tj. Maas (De Kaag), 3. Darling, st. J. R. Blickman (Kon. Ned. Z. en R.V SUCCESSEN VOOR DE DUITSCHE STAR-ZEÏLERS OP DEN TWEEDEN DAG De tweede dag van de Hillandeek op het Buiten IJ en het IJsselmeer werd wel begunsligd door een stralende zon, maar gaf een tekort aan wind. Het zag er oorspronkelijk zelfs naar uit, dat het een groote drijf partij zou worden. Althans voor den middag was het bijna bladstil. Maar juist tegen twaalf uur, het tijdstip, van den eersten start, kwam er een vleugje doorzetten uit het Oosten, vrij on verwacht zelfs, zoodat van de internatio nale Startklasse er nog enkelen te snel over de lijn voeren en teruggeroepen wer den. Veel spanning zat er intusschen niet in. De kleinere klassen zeilden gisteren allen de baan bij het Vuurtoreneiland op het IJsselmeer, nadat op het Buiten IJ gestart was. Zelfs de twaalfvoetsjollen waren met dit lichte koeltje naar buiten gedirigeerd, hetgeen wel zeer gemakkelijk kan. Tijdens de races werd de driehoeksbaan nog om gelegd, zoodat, na den start in den wind er nog twee rakken in den wind kv/amen in elke ronde. De wedstrijden voor deze klei nere klassen zijn regelmatig en zonder een enkel protest verloopen. In de Sharpieklas- se, het internationale nummer, bezette de Duitscher P. Fischer de vierde plaats. De uitslagen waren: Baan Buiten IJ ei bij Vuurtoreneiland, Noord-Nederlandsche 16 kwadraatmeter- klasse A: 1. Surcouf, st. H. J. Mathieu (Loosdrecht); 2. Soekasari, st. J. Ek Jr. ROEIEN Nog steeds weinig belang- belangstelling. Uitnoodigingen aan de ge stuurde vier van Nereus, de ongestuurde vier v. Laga en de ge stuurde twee v. Willem 3 Gistermiddag zijn tot besluit van het roeiseizoen op de Boschbaan te Am sterdam de wedstrijden om de natio nale kampioenschappen gehouden. Hoewel het weer buitengewoon aanlok kelijk was voor een bezoek aan den waterkant, was er vrijwel geen belang stelling. Feitelijk werden de wedstrij den verroeid ten overstaan van eenige officials en de enthousiasten, die geen wedstrijd overslaan. Het program was zeer mager en was derhalve bij voor baat reeds voor een slechts kleine groep bestemd. In dit magere program kwamen boven dien nog eenige wijzigingen, welke voor zoover het het skifnummer betrof, nog een vrebetering behelsden. Een sciffeur wiens inschrijving men niet bevroed had, be dacht zich nog te elfder ure. Het werd daardoor mogelijk in plaats van in twee heats te laten roeien, direct de finale te houden tusschen de overgeble ven vier skiffeurs: ten Houten en Meyer van Willem 3, Logger (Poseidon) en Velds (die Ley the). Velds won deze race onbetwist met Log ger als goede tweede, terwijl van Houten er niet veel meer van terecht bracht. Het roeien van Meyer daarentegen was goed vooruit gegaan. Toch werd het roeien van Velds door het Roeibondbestuur niet zoo gunstig beoor deeld, dat hij voor een uitnoodiging om naar Milaan te gaan, in aanmerking kan komen. Technisch zijn zijn prestaties wel voldoende, maar men is van meening, dat hij in een internationaal tournooi kans loos is. De vier met stuurman werd een gedeci deerde overwinning vor Nereus, dat met Amstel geen moeite had. De A'damsche studenten maakten een veel beter tijd dan verleden jaar: 7 min. 9.5 sec. (verleden jaar 7 min. 20.2 sec.). Hoewel een der roeiers om studieredenen verhinderd zal zijn, mede te gaan naar Italië wordt het peil der ploeg gunstig beoordeeld voor in ternationale wedstrijden. De ongestuurde vier van Laga, welke gelijk met de gestuurde vier over de baan ging, deed 16 seconden minder over de 2000 meter. Deze ploeg zal, met een mogelijke versterking van de bezetting der boeg plaats, eveneens worden uitgezonden. Ten slotte wordt de gestuurde twee van Willem 3 waardig geacht de Nederlandsche kleu ren op de Europeesche wedstrijden te ver dedigen. De jonge twee, een bijnummer, dat ging tusschen Poseidon en Triton, bracht een overwinning voor de Amsterdammers, die lieten zien, dat bij roeien techniek boven kracht kan gaan. Opmerkelijk was ten slotte het buitenge woon hooge starttempo van Nereus in de Oude Acht, (meer dan 45 goed pakkende slagen in de eerste minuut). Hoewel Lage daar niet tegenop kon, zag het toch kans den achterstand, welke op een gegeven oogenblik anderhalve lengte bedroeg, tot minder dan driekwartlengte terug te bren gen. De gedetailleerde uitslagen luiden: Skiff: 1. Velds (die Leythe) 7 min. 31.6 sec. 2. Logger (Poseidon) 7 min. 35.6 sec. 3. Meyer (Willem 3) 7 min. 43.4 sec. 4. Ten Houten (Willem 3) 7 min. 50.4 sec. Vier met stuurman: 1. Nereus (W. Bloe mendal (bg), H. S. D. Barthlema, J. A. W. C. Smit en S. de Wit (slag), dr. G. Hallie (st.) 7 min. 9.5 sec. Vier zonder stuurman: Laga 6 min. 53.5 sec. B. v. Wijk (bg), H. Herklots, P. H. Go- defroy en H. van Nes (slag). Tweeriemsgieken met stuurman (bijnum mer). 1. Poseidon F. Biallostersky, M. van Moppes (slag) en W. Biallostersky (st.) 8 min. 25.3 sec. 2. Triton 8 min. 27.7 sec. Tweeriemsgieken met stuurman: 1. Wil lem 3 G. Schiller (bg), F. Borghols (slag) en A. Kooymans (st.) tijd 8 min. 0.4 sec. 2. de Amstel 8 min. 19.4 sec. 3. D. T. en R. V. (buiten mededinging). 4. Triton 8 min. 24.5 sec. Achtriemsgieken: 1. Nereus J. C. Ber- nelot Moens, P. G. Hoorweg, W. C. de Boer, C F. Brenkman, J. A. W. C. Smit, H. S. D. Bafrtlema, C. Brandt Corstius en S. de Wit (si.), dr. G. Hallie (st.) tijd 6 min. 24.7 sec. 2. Laga 6 min. 27.2 sec. (Loosdrecht); 3. Lemmet, st. A. Janssen (Haarl. Jacht Club). Noord-Nederlandscht 16 kwadraatmeter- klasse B: 1. Meerkoet, st. J. van Leeuwen (De On derlinge); 2. Velox, st. H. het Lam (Nieu we Meer). Internationale 12 vierk. Meter-Sharpie- klasse A: 1. Dinges, st. W. J. H. Nauta (De Kaag); 2. All Weather, st. Jac. Stap Jr. (W. V. Am sterdam); 3. Wilgenhoek, st. J. H. Louwers (Loosdrecht); 4. Keamalzus, st. P. Fischer (Norddeutscher Regatta Verein); 5. Ron ny 3, st. C. Overmans (Aegir). Sharpieklasse 12 M.2 meterklasse B: 1. Flevo, st. P. J. Dudok van Heel (Loos drecht); 2. Hiphaan, st. H. J. J. van Werk hoven (De Kaag)3. Mieke 2, st. jhr. W. H. van Swinderen (Loosdrecht); 4. Aloha, st. A. Borra (W. V. de Koenen); 5. Trinil, st. E. Mooyaart (Loosdrecht). Internationale Olympiajollenkl. A.: 1. Skim, st. P. Guelcher (Loosdrecht)2. Prul, st. C. Guelcher (Loosdrecht); 3. Mop, st. H. Bollemeyer (Het Nieuwe Diep); 4. War-Dy, st. R. Lemstra (W. V. Amsterdam); 5. Daph nia, st. H. Nathan (K. N. Z. en R. V.). Olympia Jollenklasse B: 1. Windfall, st. S. Bingham Zaanl. Z. V.); 2. Mayhorn, st. C. Bredius Het Nieuwe Diep). Bergumermeerklasse: 1. Joop, st. J. C. C. Bollemeyer (Het Nieuwe Diep); 2. Adri, st. P. Leewis (W. V. Amsterdam). Intern, twaalfvoetsjollenklasse A: 1. De Glipper, st. J. C. Tims (De Gaag); 2. Mario-' net, st. R. Venema (Haarl. Jacht Club); 3. Reveller, st. mej. F. A. C. Leenen (De Kaag). Twaalfvoetsjollenklasse B: 1. Hoera, st. L. W. v. d. Geer (Nieuwe Meer); 2. Repl. st. J. Vollebregt (De Kaag); 3. Notedop, st. H. J. A. M. de Jong (De Kaag). Op het IJsselmeer waar het eerste rak, zij het een kort einde in den wind was, ging de meeste belangstelling uit naar de internationale Startklasse, waarin de Duit sche zeilers op den eersten dag in het mid denveld waren gebleven. Thans, het was speciaal hun windsterk te, hebben zij op voortreffelijke wijze ge kampt. Alleen onze landgenoot Bob Maas kon in hun veld blijven, door zich op de twee de plaats te nestelen. De derde, vierde en vijfde plaats wer den eveneens door de Duitsche gasten be zet. De resultaten waren: Internationale startklasse: 1. Mueggel, st. dr. P. Hansohm (Jachtclub v. Deutschland); 2 Bern 2, st. Bob Maas (Loosdrecht); 3. Dahme, st. Hans v. Reclam (Jachtclub v. Deutschl.); 4. Berlin, st. Erw. Seefeldt (Ver ein Segler Haus am Mannsee); 5. Perseus, st. It. T. Z. Karpf (Marine Regatte Verein). Drakenklasse: 1. Cavalier, st. jhr. mr. E. G. Ben them v. d. Berg (Kon. Ned. Z. en R. V.); 2. Toch, st. Ernst Moltzer (Kon. Ned. Z. en R. V.); 3. Janmaat, st. J. Heinen (De Kaag); 4. Ran. st. Ph. Keegstra (K. N. Z. en R.V.); 5. Loeng Schen, st. W. van Hatten (De Kaag). Regenboogklasse: 1. Pieterke, st. G. de Vries Lentsch Jr. (Kon. Ned. Z. en R. V.); 2. Hollandia, st. C. van Staveren (Braasse- mermeer); 3. Holland 3, st. F. P. Bos (Braassemermeer) Pampusklasse (met bijzeilen): 1. Witte Raaf, st. M. Monde (De Kaag); 2. Kievit, st. W. de Vries Lentsch Jr. (Het IJ); 3. Nor- remeer, st. W. D. Th. van Werkhoven (De Kaag). ZWEMMEN EUROPEESCHE KAMPIOEN SCHAPPEN TE LONDEN DE NEDERLANDSCHE PLOEG NADER VASTGESTELD. De waterpolospelers aangewezen. Naar wij vernemen zijn de volgende., speelrs aangewezen, die Nederland zullen vertegenwoordigen in het wa- terpolotournooi, dat in het kader der Europeesche zwemkampioenschappen van 613 Augustus a.s. te Londen word tgehouden: H. Paerl (Y), H. Stam (H. Z. en P. C.), R. den Hamer -<H. Z. en P. C.), H. Roetselaar (Y), C. van Aelst (Y), H. Maier (Y), S. Moo- lenaar (Y) en P. L. Overhagen (U. Z. C.). Uit deze acht spelers zal bij iederen wedstrijd een keus worden gedaan. De 4 x 200 meter estafetteploeg is, na de gehouden selectiewedstrijden te Schie dam, als volgt samengesteld: S. Moolenaar (Y), J. C. Scheffer (D. J. K.), A. H. Sip- kema (D. J. K.) en H. Ramack (Rotter- damsche Zwemclub.). Scheffer zal nu definitief op de 100 me ter rugslag uitkomen, terwijl hij ook op de 100 meter borstcrawl zal meedoen. De mogelijkheid bestaat, dat Van der Kuil van de Schiedamsche Zwemclub ook naar Londen zal worden uitgezonden. Het financiëele gedeelte is nog niet geheel in orde, doch men hoopt een oplossing te kun nen vinden. Indien van der Kuil naar de Europeesche kampioenschappen gaat, zal hij op de 400 meter borstcrawl uitkomen, te zamen met Moolenaar. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE SCHIEDAM. In het gemeentelijk zwembad te Schie dam zijn nationale wedstrijden gehouden. Rie van Veen won in den zeer goeden tijd van 1 min. 7.8 sec. de 100 meter borstcrawl, terwijl Trude Malcorps tweede werd. Spannend was de 200 meter borstcrawl heeren, welke als selectie gold voor de uitzending naar de Europeesche kampioen schappen te Londen. Helaas was de Schie dammer Dolf van der Kuil niet fit. Hij was ongesteld geweest en had de laatste da gen kunnen trainen. Geen wonder, dat hij als vijfde aankwam. De belangrijkste uitslagen luiden: 100 meter borstcrawl dames: 1. Rie van Veen, R.D.Z., 1 min. 7.8 sec.; 2. Trude Mal corps, B.Z.Z., 1 min. 10.2 sec.; 3. Willy Soetekouw, R.D.Z., 1 min. 11.5 sec. 200 meter borstcrawl heeren: 1. S. Mole naar, Y, 2 min. 22.1 sec.; 2. J. C. Scheffer, D.J.K., 2 min. 23.7 sec.; 3. A. H. Sipkema, D.J.K. 2 min. 24.2 sec.; 4. H. Ramack, Rot- terdamsche Zwemclub, 5. D. van der Kuil Schiedamsche Zwemclub. 100 meter rugslag dames: 1. Iet van Feg- gelen (Y) 1 min. 18.3 sec.; 2. A. Minkhorst R.D.Z., 1 min 23.7 sec. 200 meter schoolslag heeren: 1. C. Schuur huizen R.D.Z., 2 min. 57.2 sec.; 2. L. Kor- pershoek, R.Z.C., 3 min. 0.8 sec. PRACHTIGE TIJDEN IN HET BUITENLAND. Tweemaal 58.6 gezwommen. De bekende Zweedsche zwemmer Bjoern Borg verbeterde het Zweedsche record 100 meter borstcrawl door dezen afstand af te leggen in 58,6 sec. De Olympische kampioen dr. Csik heeft juist bijtijds zijn vorm teruggevonden. Tijdens wedstrijden op het Margarethen- eiland legde hij de 100 meter borstcrawl af in 58,6 sec. Tweede werd Kórósi in 1 min. 0,6 sec. De Amerikaansche kampioenschappen werden te Louisville gehouden. Adolf Kief er won de 100 meter rugslag in 1 min. 7,8 sec. Over 220 yards borstcrawl zege vierde Jim Werson in den goeden tijd van 2 min. 40,2 sec. Ralph Flanagan won de 440 yards borstcrawl in 4 min. 51,1 sec. WATERPOLO WEDSTRIJDEN VAN L. Z. C. Dinsdagavond om kwart over 8 wor den in de zweminrichting De Zijl de na volgende wedstrijden gespeeld: L.Z.C. I—Zwip I; L.Z.C. II—A.Z.C. II. CRICKET CRICKET-UITSLAGEN. De uitslagen van de gisteren voor de competitie van den Nederl. Cricket Bond gespeelde wedstrijden zijn: Overgangsklasse. C.V.H.A.C.C.: Gewonnen door CVH met 70 runs op de eerste innings. ACC 70 (L. van Kranendonk 28, A. Haalmeijer 11). Bowlingcijfers: A. J. Roodt 527, G. Zeeuwe 435. CVH 140 (F. Gustenhoven 20, F. Vo gelzang 31, A. van Loenen 10, A. J. Roodt 14, F. Seveke 17, P. Hoekstra 15). Bowlingcijfers: P. Sanders Jr. 440. A. Haalmeijer 218, L. Woudstra 214, H. Zuinig 114, D. de Baere 12. AJaxV.O.C. 2: Gewonnen door VOC 2 met 6 runs op de eerste innings. VOC 2 77 (Konert 11, Geurts 12, J. van Herwaarden 13, G. van Herwaarden 14). E. Versteeg 3 voor 26, Van Oudgaarden 2 voor 35, Wenting 14, Ch. van Goor 4—6. Ajax 71 (E. Versteeg 25, Ch. van Goor 11), J. Ovaa 9 voor 35, Knert 1 voor 26. VOC 2: 2de innings 115 voor 3 (opge geven door Ajax). Konert 62 not out. J. van Herwaarden 27, E. Versteeg 1 voor 31, Wenting 1 voor 26, Boezema 1 voor 9. H. C. CFREE FORESTERS. Prachtig cricketweer begunstigde de eer ste dag van het belangrijke treffen tus schen de jubileerende H.C.C. en de Free Foresters. De Engelschen stonden voor de weinig benijdenswaardige taak het eerst het veld in te moeten trekken. De Hage naars brachten het goede totaal van 210 runs bij elkaar, waarbij Sillevis met 57 en mr .H. v. Manen met 56 runs topscores werden. Maar ook De Beus en Sodderland verhoogden het totaal door goed batten. Bruins met 6 voor 56 en Bromley Davon- port met 3 voor 83 hadden het belang rijkste aandeel in de val van de wickets. De fastbowler Nevinson (115) kwam er ditmaal weinig aan te pas. De Engelsche gasten verloren daarna de wickets van Boddington, die door Sillevis werd gebowld en van Green, die mooi door Van Manen werd gevangen. Toen om half zeven werd gestaakt waren Aird. en Howell not out met respectievelijk 34 en 39 runs, waarbij het totaal reeds tot 121 was opgeloopen. Het zou ons sterk verwonderen als de uitslag een andere dan een draw wordt. Voor zulk cricket blijven twee dagen eigenlijk onvoldoende om tot een resultaat te geraken. De wed strijd wordt heden (Maandag) om elf uur voortgezet. De scores waren: H.C.C.-batten: De Beus b Bruins 27, J. v. d. Bosch b Nevinson 6, Sillevis c Bod dington b Davonport 56, v. d. Luur lbw Brims 15, Van Oven stumped Boddington b Davinport 0, Duetz b Brims 3, Bakker lbw Brims 6, Sodderland not out 22, Rut gers b Brims 8, extra's 9. Totaal 210 runs. Bowlingcijfers: Bromley Davonport 3 voor 83, Tuff 0 voor 23, Brims 6 voor 56, Green 6 voor 23, Stanley 0 voor 1, Nevin son 1 voor 15. Free Foresters batten: Boddington b Sillevis 33, Green c van Manen b Sodder land 7, Aird not out 34, Howell not out 39, extra's 8. Totaal 2 voor 121. OLYMPISCHE SPELEN OLYMPISCHE SPELEN VAN 1940. Naar het bureau van het I. O. C. mede deelt, heeft Finland voorgesteld de Olym pische Spelen van 1940 te houden in de periode van 6 tot 21 Juli.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7