OMGEVING RIJNSTREEK MAANDAG 1 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 HILLEGOM Vierdaagsche afstandsmarsch. Met gunstig resultaat hebben uit onze gemeen te de volgende personen aan den Vierdaag- schen afstandsmarsch deelgenomen: 40 K.M. per dag: F. Mulder; 55 K.M. per dag: G. Scholte, M. Holleman, M. Vis, J. Vee- lenturf (voor de 2e maal) en J. Paling (voor de 3e maal). Opzichtens laatstge noemde een extra waardeering: de heer Pa ling is de 50 jaar reeds gepasseerd! Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer A. Groot, slaagde voor 't {Staatsexamen A. tot toelating op de Universiteit. De heer G. Scholten thans onder de wapenen slaagde voor 't examen Duitsch, afgenomen door de Vereeniging van Leeraren en ook door de Federatie Mercurius. Mej. G. v. d. Hoogt behaalde het diploma Orthopaedie van de voet- en voetverzorging (Wizord Zurich). Regeeringsjubileum. Voor dit feest ter gelegenheid van het Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin is een eere-comité gevormd, bestaande uit den Burgemeester als eere-voorzitter, de beide Wethouders, de beide Pastoors en de drie Predikanten. Het comité bestaat uit de heeren Notaris D. Lodder voorz., Bijl van Duyvenbode secr., C. Ph. Freriks penningm., verder C. de Wreede, B. Rijnveld, W. Warmenhoven, H. Schoonderbeek, J. H. Versteege, K. J. v. Gemert, D. v. Egmond Jr. en G. Ver- brugge. De onmisbare gelden worden ingezameld en dit heeft een vlot verloop. De feestvie ring zal plaats hebben op Dinsdag 6 Sept., dus op den Nationalen feestdag. Concordia. Deze R. K. Sportvereni ging hield Vrijdagavond de jaarvergade ring in den R. K. Volksbond. De voorzit ter, de heer F. C. van Lierop Jzn., deelde mede, dat begin September a.s. een groote propaganda-vergadering zal worden geor ganiseerd in samenwerking met het Dis- trictsbestuur. Vervolgens bracht de penningmeester een uitvoerig verslag van zijn financieel be heer, waaruit bleek, dat de financieele po sitie van de vereeniging niet rooskleurig is. Getracht zal worden hierin verbetering te brengen. Bij de 'bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden, de heeren F. C. van Lierop Jzn en Jac. Hageman, bij ac clamatie herkozen, terwijl voor 3 vacatu ren, bij enkele candidaatstelling gekozen werden de heer H. Du wel, M. Klein en J. W. van Schie. Hierna werd nog het woord gevoerd door den heer Ferdolage, Districtsbestuurder en leider van de Junioren-competitie. Spr. bracht hierbij een woord van oprechten dank tot de- Junioren-leider van „Concor dia", den heer H. Duwel voor zijn uitste kend en accuraat werk in het afgeloopen jaar. Ten slotte sprak de Geest. Adviseur Kap. Schneiders, nog een p'ractisch woord. KATWIJK AAN DEN RIJN MELKOORLOG. Uit zekere berichten is het niet uitgeslo ten, dat de vele lezers opmaken, dat de Kat- wijksahe melkoorlog geëindigd zou zijn. Dit is echter geenszins het geval. De partijen staan nog als twee vijandige fronten tegen over elkaar. Er wordt zelfs gesproken van een mogelijkheid, dat de strijd nog enkele maanden kan duren. En intusschen behoeven de inwoners niet aangespoord te worden met „drink meer melk", want dat doen ze, begrijpelijk, uit zich zeiven wel. Ook de badgasten, die deze dagen in grooten getale zijn afgekomen komen misschien wel op de goedkoope melk af. Jubileum. Gisteren vierde de heer Joh. Meijer Fzn. zijn 40-jarig jubileum als lid van het R.K. Armbestuur. De plechtige Hoogmis tot intentie van den jubilaris werd opgedragen door Pastoor C. J. Hesp met as sistentie van Pastoor J. Houtman als Dia ken en den weleerw. heer W. Grimbergen als sub-Diaken. Na de Hoogmis kwam het Kerk- en Armbestuur in de Pastorie te sa men met den jubilaris en eenige familie leden en had den jubilaris vele felicitaties in ontvangst te nemen. Pastoor Hesp sprak den jubilaris namens Kerk- en Armbestuur toe. Ook kwam het bestuur van het zang koor, waarvan, de jubilaris lid is, zijn ge luk wensoli en aanbieden. Auto in brand. Een oud Fordje ge raakte, niet om zijn deugdelijkheid, aan den Wassenaarschen weg, juist buiten het dorp, in brand. Aan blusschen viel niet te den ken, dus kon het als verloren worden be schouwd. Schade voor den eigenaar v. d. G. Melkweg of melk weg. Wegens voort varendheid van de hit, die, voor den melk wagen van v. P. gespannen, wilde om draaien met de kar toen dit niet moest ge beuren en waardoor toen de wagen met melk, eieren en melkproducten omsloeg, kwam de lading hierboven genoemd over den weg en vormde als 't ware een melk weg. Maar de melk, eieren enz. waren verloren. Dit vormde voor den heer v. P. een riet onbelangrijke verliespost. Voerman en paard kwamen er goed af. Vacantie. Onder leiding van het school- personeel en enkele helpsters zullen de kin deren der St. Jozefschool, zooals al meer dere jaren gebeurde, ook nu weer in de gelegenheid gesteld worden tweemaal per week hun vacantietijd door te brengen in het duin op een daartoe welwillend be schikbaar gesteld terrein. De tijd wordt aldaar op zeer gezellige wijze doorgebracht bet allerlei spelen, waarvoor door de mild dadigheid van enkele personen, prijsjes be schikbaar zijn. Als nu het weer maar wil meewerken. KAAG Het Kagerfeest. Eenmaal in elk jaar, als het zoo tegen de eerste week van Augustus aanloopt, als de zomer op zijn heetst is en de koeien staan te gapen langs de polderslooten en vooral als de water- sportmenschen bij honderdtallen ons eiland bezoeken, dan krijgt de ware Kagenaar dat speciale gevoel over zich, dat hij er een dag tusschenuit moet. Niet uit de Kaag natuur lijk, maar uit zijn gewone doen. Reeds weken tevoren hebben onze slager, onze bakker, onze melkboer en nog enkele voor trekkers uit ons dorp, de koppen bij el kaar gestoken en een feestprogramma op gesteld dat klinkt als een klok. Ook dit jaar hebben de bestuursleden van de Oranje vereeniging niet stil gezeten en als we mogen vertrouwen op hetgeen tot nog toe is gepubliceerd, dan zal het Kaagsche feest dit jaar alles overtreffen wat vorige jaren is vertoond. Dat wil zeggen als de men- schen zelf weer medewerken zooals zij dat elk jaar doen. Een Kager is wat dat be treft een merkwaardig mensch. Het ge- heele jaar door is hij de verpersoonlijkte rust en bezadigdheid die zich door niets of •niemand uit zijn evenwicht laat brengen, maar op die eene dag van het Kaagsche feest is hij er eenvoudigweg „uit". 'Heele- maal d'r uit is-ie tenminste uit zijn gewone doen en laten, vooral uit zijn „laten". Het doet een mensch goed als hij ziet hoe alle inwoners van ons dorp, na een jaar lang van vroeg tot laat gewerkt te hebben, die twee dagen van het Kaagsche Feest weten uit te buiten om hun bloemetjes zoo vèr mogelijk buiten te zetten. Zou het mis schien daarom zijn dat de laatste jaren de belangstelling zoo toeneemt en de water- sportmenschen uit de omgeving bij tien tallen de plassen oversteken om ook hun aandeel in de algemeene vreugde te ge nieten. Hoe dan ook, op 2 Augustus a.s. wordt het Kaagsche Feest geopend, nog wel door den Burgemeester zelf. Dienzelfden avond wordt een gondelvaart gehouden over de Kagerplassen en als het waar is wat de slager mij vertelde zal er bij de Leeghwater een waterverkeerspolitie worden gesta tioneerd. Zóó groot is de belangstelling. Komt U ook LISSE Twee autobussen in botsing. Zaterdag middag kwam van de richting Leiden een autobus van de N.V. Sommeling uit den Haag op het Vierkant aangereden, alwaar hij stopte om eenige passagiers uit te laten. Inmiddels was de tram aangekomen en reed een autobus van de firma Stok uit Zwijndrecht de tram aan de andere zijde voorbij. De bus van Sommeling, die onder- tusschen was weggereden en achter de tram vandaan kwam, en laatstgenoemde bus van de fa. Stok reden naast elkaar den Heereweg op, nabij het Heerenmodemaga zijn „Heda". Uit de richting Haarlem kwam een groote zware trailer aangereden. De chauffeur van een der autobussen kon niet meer voldoende uitwijken en reed de an dere bus aan. Het verkeer was hierdoor ge heel gestagneerd en een groote opstopping ontstond er. De gemeente-politie die ter stond aanwezig was nam eerst de situatie op en regelde daarna het verkeer in goede banen. De passagiers van beide bussen kwamen er gelukkig met de schrik af. De materieele schade was vrij groot, doch de bussen konden toch nog op eigen kracht hun weg vervolgen. Uit de groote verkeersopstopping bleek evenwel dat de drukte op den rijksweg, on danks den aanleg van den nieuwen weg, rog niet veel was verminderd. Het Regeeringsjubileum. Naar wij bij geruchten vernemen zal het 40-jarig re geeringsjubileum van H. M. de Koningin in deze gemeente ook niet geheel en al onge merkt voorbij gaan. Gr.ootsche feesten zul len vermoedelijk niet op touw worden ge zet. De Nationale dag zal evenwel voor eenige viering worden gebruikt. O.a. zal op dien dag ook worden deelge nomen aan de jeugdhulde te Amsterdam, waarvoor vertegenwoordigers zullen wor den aangewezeri. Besprekingen hieromtrent zijn reeds ge voerd door eer aantal jeugdvereenigingen ten gemeentehuize. Voor zooveel daartoe geen vereenigin- gen waren uitgenoodigd, die op deelname aan deze hulde prijsstellen, bestaat hiertoe nog gelegenheid in den loop van deze week ter gemeente-secretarie. Personalia. Mej. G. Matthijs, alhier, slaagde voor het examen Huishoudkunde. Rijwielplaatjes. Evenals andere jaren hangt op de hoek KanaalstraatMeer en Houtstraat een bus, waarin men oude rij wielplaatjes kan deponeeren. Waar deze plaatjes worden aangewend voor de T.B.C.- bestrijding, wordt men verzocht zijn oude plaatje niet klakkeloos weg te werpen, doch aldaar even in te werpen. LEIDSCHENDAM Personalia. Voor het examen boek houden M. O. K. XII is geslaagd de heer A. C. van Eldik. Roode Kruis. Vrijdagavond werden in Café „De Zwaan" door dr. Reijers, sectie commandant van het Roode Kruis, de een heidsdiploma's uitgereikt. Alvorens tot uit reiking over te gaan, leest dr. Reijers het voorschrift voor van de transportcolonne. Er wordt verlangd, aldus spreker, al is het geen militaire organisatie, dat de militaire -discipline in acht wordt genomen. Daarna werden de eenheidsdiploma's uitgereikt aan C. Opstil, L. Roos, M. Polderman, M. v. d. Velden, Fr. van Eeden, L. Wortel, L. J. Tas, H. de Vries-Daniel, Jac. van Lochem, N. Bergman, J. Zuijdwijk, J. Gahrman, P. de Vries-Daniel, P. J. Paardekooper, J. Romijn, W. J. de Jong en N. Bolleboom. Bovendien werden de Roode Kruis-insig- i es uitgereikt aan: J. Gahrmann, P. J. Faardekooper, B. Rijkenberg, N. Bergman, W. J. de Jong en J. Romijn. Dr. Reijers deelt mede, dat de heer L. Roos is benoemd tot ploegcommandant, waarop de heer Roos bedankt voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopt dit ver trouwen waardig te zullen zijn. De voorzitter, de heer Veenenbos, spreekt zijn vreugde uit dat zoovele leden het een heidsdiploma hebben behaald. De heer Ro mijn dankt namens de leden het bestuur en dr. Reijers en overhandigt laatstgenoem de een geschenk, bestaande uit twee boek werken. Kapitein Boulogne sprak een opwekkend woord. Inbraak. In de afgeloopen week is in gebroken in de Consumptietent aan den Westvlietweg. De inbraak werd pas ont dekt, toen een zekere de J. uit Voorburg eenige artikelen vond, welke uit de tent afkomstig bleken te zijn. Een partijtje pen ningen van een automaat zijn verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. Speldjesdag. De gisteren hier te plaat se gehouden speldjesdag ten bate van Her wonnen Levenskracht heeft opgebracht de som van 64.36, welk bedrag veel lager is dan andere jaren en het Comité doet daarom beroep op allen de volgende maal deze speldjesdag flink te willen gedenken, daar er zooveel noodig is voor de T.B.C.- •restrijding. Geboren: Johanna Petronella, d. v. W. C. van Eijk en C. J. v. d.'Meulen Theodora Wilhelmina, d. v. A. de Korte en A. G. Paardekooper Wilhelmina Chris tina Petronella, d. v. Th. J. Schrader en W. A. van Santen Maria Wilhelmina Apolonia Cornelia, d. en Leonardus Joseph, z. v. J. den Elzen en M. J. Jansen Pe tronella Johanna Maria, z. v. P. Nuij en Th. W. Hofs Wilhelmina Helena Maria, d. v. W. J. v. Baren en M. M. E. v. Vliet Anton en Arnold, zns van A. Kruijt en P. Langendam. NOORDWIJK Vereeniging Nationale Dierenzorg. De collecte ten bate van 't nieuwe streek- dierentehuis aan den Rijksstraatweg, die op Woensdag 3 Augustus a.s. zal worden gehouden te Noordwijk, belooft een groot succes te worden. Behaalde Wassenaar een record aan eenmalige giften, Noord- wijk is op weg een record te slaan aan jaarlijksche bijdragen! Door den ijver der-dames van het plaat selijk comité werd reeds circa 100. aan vaste leden bijgeworven. De collecte stoet bestaat uit een. twaalftal dames te paard, die gewapend met een collecte zakje worden voorafgegaan door een groep Zandvoortsche muzikanten. Een tiental dames, waarvan de mees ten begeleid door haar honden, zullen zich met de collecte-busjes bewegen, daar waar de ruiters niet kunnen doordringen. Start en terugkomst heeft plaats aan Huis ter Duin. Polygoon zal de stoet verfilmen. Moge de lieve zon niet achterblijven in edel moedigheid en het vroolijke tafreel be schijnen. Herwonnen Levenskracht. De gehou den speldjesdag ten bate van Herwonnen Levenskracht heeft gisteren opgebracht de prachtige som van 99.37. Voor dit goede resultaat verdienen zeker de ijverige verkoopsters een woord van dank. OEGSTGEEST Personalia. Bij de te Utrecht gehouden examen van de V. V. A., slaagde voor het diploma gezel-metselaar de heer A. F. de Rooy, leerling van den heer W. Lohmeyer, leeraar M.O. alhier. RIJNSBURG Omzet. De maand Juni is blijkbaar voor de bloemenkweekers niet slecht ge weest. Althans naar de omzet te rekenen aan de bloemenveiling „Flora". Over de maand Juni van 1938 werd geveild voor een bedrag van 85.984.84, terwijl over dezelf de maand van 1937 dit bedrag was 80.686.29. In Juni 1938 dus 5298.55 meer dan in 1937. Het koele weer heeft hiertoe wel meegewerkt. De aanvoer was daardoor meestal niet overmatig groot en de prijzen veelal vrij bevredigend. Doch ook staat het vast dat de teelt zich nog geregeld uitbreid. Men vraagt zich wel eens af of dit eenmaal niet vast moet loopen. Maar, wie dan leeft, wie dan zorgt, zegt een echte Rijnsburger. SASSENHEIM Zomerpostzegels. De verkoop van zo- merpostzegels alhier is als volgt: 750 ze gels van 3 cent, 600 zegels van 5 cent, 560 zegels van 6 cent. 1270 zegels van 8 cent en 580 zegels van 16 cent. De bruto-opbrengst is 279.90 en de zuivere winst voor cultu- reele doeleinden 92.65. Dit is het hoogste bedrag tot nu toe door het plaatselijk co mité verkregen. Woningbouw. Naar we vernemen zul len, wanneer de huizen aan de Julianalaan allen bewoond zijn, weer 18 nieuwe percee- len worden gebouwd aan de Emmalaan, welke loopt vanaf de Julianalaan tot de Wilhelminalaan. K. J. M. V. Het bestuur van de Kath. Jonge Middenstands vereeniging „St. Ste- phanus" heeft op 15 Augustus een boot tocht georganiseerd voor de leden. Het ligt in de bedoeling met een salonboot een tocht te maken naar Schiphol en Amsterdam. VOORHOUT Oranje-vereeniging. Onder voorzitter schap van burgemeester G. F. W. van Berckel werd in het gemeentehuis een bij eenkomst gehouden tot oprichting van een Oranjevereeniging. De voorzitter heette al len welkom en zette gemotiveerd uiteen, dat het doel der vergadering is het daar heen te leiden, dat in Voorhout weer een Oranjevereeniging wordt opgericht. Het a.s. regeeringsjubileum van H.M. de Koningin is daartoe wel een bijzondere aanleiding. In principe verklaarden allen zich voor stander van oprichting van een Oranje vereeniging en van tweedaagsche feestvie ring bij gelegenheid van het Regeerings jubileum. Voor die viering worden het meest geschikt geacht de dagen 6 en 7 Sep tember a.s. Bij de opstelling van een program voor mogelijke viering van het Regeeringsjubi leum werden diverse punten naar voren gebracht: openbare raadsvergadering, toe spraak van den burgemeester tot het pu bliek en tot de schoolkinderen; kinderop tocht door het dorp en kinderspelen, volks spelen o.a. ringrijderij, bloemencorso èn op den dag èn bij avond, gondelvaart, open lucht tooneelspel, vuurwerk, boschverlich ting enz. Het zou zeer moeilijk zijn de idee van den voorzitter te verwezenlijken om eigen middenstand in te schakelen voor verkoop van diverse artikelen op het feestterrein. Bij de toelating van tenten en vermakelijk heden zal echter de vereischte voorzichtig heid in acht worden genomen. Bij de keuze van een feestterrein komen in aanmerking het voetbalterrein en het terrein Dijssel- bloem. De volgende voorloopige dagindeeling wordt opgemaakt: Eerste dag: 8.309 uur: luiden der klok ken; 910 uur: kerkelijke plechtigheid; 10.3012 uur: Ijinderaubade vóór het ge meentehuis; kinderoptocht met muziek; op treden van de chr. zangvereeniging; 1315 uur: kinderspelen; 1317 uur: volksspelen als tonknuppelen, tonnetje steken, hard- loopen met hindernissen, snelrooken, enz.; 17.3018.30 uur: openbare vergadering van den gemeenteraad; 1924 uur: avondfees ten op het feestterrein. Tweede dag: 101 uur: ringsteken met tilbury voor dame en heer; 1315 uur; alle gorische optocht; 13.3018 uur: rinksteken op fietsen; 1920 uur; lampion- en fakkel optocht met muziek; 2024 uur: avondfees ten op het feestterrein. Alle aanwezigen treden hierna toe tot een voorloopig oranjecomité. Het comité zal trachten een eerecomité te vormen, waarvan de burgemeester reeds in deze vergadering het voorzitterschap aan vaardt. Alle ingezetenen zullen per circulaire worden aangemoedigd om lid te worden v „i een op te richten Oranjevereeniging, terwijl spoedig een definitieve oprichtings vergadering zal worden gehouden. De voorzitter dankt hierna allen voor de reeds betoonde medewerking, terwijl den heer Angevare den voorzitter hulde brengt voor zijn initiatief. WASSENAAR Personalia. Voor het examen Mulo diploma A is geslaagd C. J. F. Roth Gusz. ALPHEN AAN DEN RIJN HOOIBERG AFGEBRAND. Broeien de oorzaak. Zaterdagmiddag brak brand uit in de hooiberg staande op het erf van de wed. Verweij aan de Kromme Aar. Mede door de droogte, stond binnen enkele minuten de getheele berg in lichte laaie en dreigde het vuur ook de boerderij te zullen aantas ten. Om dit te voorkomen waren verschil lende omwonenden toegesneld, die zich op het dak begaven, waarbij het gelukte met emmers water voorloopig verdere uitbrei ding van den brand te voorkomen. Intus schen was de brandweer met twee motor spuiten gearriveerd, die de brand tot den hooiberg wist te beperken. Met de nablus- schink van het smeulende hooi was men gisterenmiddag nog niet gereed. De oor zaak wordt geweten aan hooibroei. Aanrijding. In de Brugstraat werd Za terdagmiddag het 6-jarig zoontje van G., dat achter een vrachtauto weg liep door een passeerende auto aangereden. Het jon getje liep eenige verwondingen aan het hoofd op en hem werd door dr. v. d. B. de eerste hulp verleend. Het verkeer in deze smalle straat werd enkele mnuten door dit ongeval geheel onderbroken. De Gouwebrug. Zaterdagmiddag om- streks 3 uur is men met de plaatsing van den val tusschen de beide heftorens der nieuwe Gouwebrug gereed gekomen. Met de vlag in top hangt het verbindingsstuk eenige 1 O-tallen meters hoog in de lucht, zoodat het scheepvaartverkeer ongestoord kan plaats vinden. Personalia. Aan de R.K. Huishoud school te Bergen (N.-H.) slaagden voor de examens Godsdienstkennis A. Lingerie en Huishoudkunde: To van Engelen, Mien Kortmann en Siel van Berkum. Personalia. Voor het examen Engelsch l.o. is geslaagd de heer M. van Donk. OUDE-WETERING MOTORSCHIP AANGEVAREN EN GEZONKEN. Zaterdagnacht is het motorschip van den heer P. v. d. Luit te Nieuwe-Wetering, dat VOORSCHOTEN Collecte. De collecte ten bate van het Roode Kruis heeft alhier opgebracht de som van ƒ39.06. Veilig Verkeer. De bestuursfuncties in de vereeniging Veilig Venkeer zijn verdeeld als volgt: mr. F. C. R. Drossaart Bentfort, voorzitter, L. G. Stolk, secretaris en C. L. v. d. Graaf, penningmeester. ZOETERMEER Voetbal. Zaterdagavond 7.30 uur speelde onder groote belangstelling D.W.V. 1 tegen S.V.V. 1 op het DSO-terrein alhier. Als scheidsrechter Jossee laat beginnen is DWV direct in den aanval en na een kwartier geeft de snelle linksbuiten van DWV aan DWV de leiding met 1—0 en het is spoedig te zien dat deze heeren voetballen kunnen. Vooral het spel van de rechtsbinnen Ooms is af en de Schie dammers krijgen geen kans. Als DWV weer een aanval doet en Visser de mid- voor van DWV de juiste trip geeft, is de stand 20. Maar ook SVV gaat het nu eens probeeren, doch het blijkt dat de DWV-keeper een goede is. Herhaaldelijk houdt hij goedgerichte ballen uit het doel, doch tenslotte scoort SW een punt en de rust wordt ingegaan met 21 voor DWV. Na de rust is het direct DWV die weer den toon aangeeft en prachtig sa menspel laat zien. Dit werk wordt spoedig met een doelpunt beloond en de stand is nu 31. Maar weer tracht SW revanche te nemen en zij heeft succes, de stand wórdt 32. Het is nu een spannende wed strijd geworden, waarvan het publiek ge niet en bij een aanval van DWV schiet Ooms tegen de lat, de bal wordt echter weer opgevangen en ingeschoten 42. Regelmatig is DWV in den aanval en voert de stand op tot 62. Even voor het einde maakt SVV haar derde doelpunt en zoo kwam het einde met 63 voor DWV. Na afloop verzamelden de spelers van beide vereenigingen en het DOS-bestuur zich in de Jonge Prins, waar de voorzit ter van DSO de heer Moerkerken v. d. Meulen tot bestuur en spelers van beide vereenigingen dank zegt voor hun mede werking. Verder dankte de voorzitter den heer Steur uit Amsterdam, door wiens be middeling DWV naar Zoetermeer is geko men. Aan DWV werd als herinnering een voorzittershamer aangeboden. Voorts werd nog het woord gevoerd door den heer van Braam, de voorzitter van DWV en door de voorzitter van SW. Beide heeren waren met genoegen naar Zoetermeer gekomen en hoopten hun vereenigingen nog eens te Zoetermeer tegenover elkaar te zien staan. Melkcursus. Op 28 Juni begon alhier een melkcursus voor de K.J.M.V., afd. L.T., welke eindigde op 27 Juli. Deze cur sus werd gegeven bij den heer H. P. Groe- newegen. Er werd door 8 personen aan deelgenomen en dezen zijn allen geslaagd. De voormelker was de heer M. M. de Jong en de theoretische les werd gegeven door dr. Kramer. De namen der geslaagden zijn: S. de Jong, J. W. Reijneveld, J. Koole, C. Vollebregt, C. L. v. d. Burg, J. H. Reewijk, L. Reewijk, J. Rijneveen. met cokes geladen en aan den wal gemeerd was aan het vooreinde losgeraakt en dwars in de vaart terecht gekomen. Daar het schip onvoldoende verlicht was, is het aangevaren door het motorschip Schieftiaven en kort daarop gezonken. Er waren geen opvaren den aan boord. Naar wij vernemen wordt de schade niet door verzekering gedekt. Polo-tournooi. Begunstigd door prach tig zomerweer heeft Zondagmiddag het aangekondigde polo-tournooi plaats gevon den, uitgeschreven door „De Brasem" en waaraan deelnamen Poelmeer uit Oegst- geest, H.P.C. te Heemstede, de Waterrat ten te Haarlem en V.Z.V. uit Velsen. In de eerste ronde luidden de uitslagen: H.P.C.V.Z.V. 41; PoelmeerWaterrat ten 06. In de verliezersronde kwamen vervolgens Poelmeer en V.Z.Vwelke wedstrijd door V.Z.V. met 30 werd gewonnen. De fraai ste en spannendste ontmoeting om den wis selbeker ging nu tusschen de Waterratten en H.P.C. Dit werd een vinnige partij, wel ke ten slotte met een tam schot in het voor deel van H.P.C. werd beslist. Laatstge noemde vereeniging kwam dus in het bezit van den fraaien beker, welke door den voorzitter der uitschrijvende vereeniging, dr. A. v. d. Bijl, onder een toepasselijk woord werd uitgereikt. In de pauze ver toonde de heer Engelbert uit Den Haag eenige zeer geslaagde sprongen. ZWAMMERDAM Geboren: Maartje, d. v. Jac. Garde nier en Joh. Hoeksel. Ondertrouwd: Willem Jacobus Dam, 25 jaar en Maria Guurtruida Regter, 24 jaar Willem Gerrit Adriaan Uithol, 35 jaar en Dirje van 't Woudt, 26 jaar. Overleden: Arend Verburg, oud 3 maanden, z. v. A. J. Verburg. Gevestigd: Mej. G. Edelman, D 45. uit Gouda Mej. K. Sterk, B 52, uit Maar tensdijk. Vertrokken: Mej. M. van Spijkeren D 70 naar Alphen aan den Rijn Adi;. A. van Schie, D 70 naar Zaandam.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13