AGENDA Acadcmieefetiws KERKNIEUWS VRIJDAG 15 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. I HOE W0&DT HET WEER? KOELER. De Bilt seint: Verwachtin-g: Zwakke tot matige veran derlijke wind, later uit Noordelijke richtin gen, meest zwaar bewolkt met waarschijn lijk eenige kans op onweer, later koeler. Hoogste barometerst.: 706.6 Danzig. Laagste barometerst.: 747.8 Janmayen. Het gebied van hoogen luchtdruk over West-Europa verplaatste zich Noordoost- waarts en ligt thans over de Oostzee en de Randstaten. De oceaandepressie trok Noordwaarts en vulde gedeeltelijk op. Over den Oceaan ont wikkelde zioh een rug van hoogen lucht druk. Op het vasteland van West-Europa heerscht mooi zomerweer, met zwakken Zuidoostelijken wind. Op de Britsche eilan den is het veel koeler, met meest Noord westelijken wind. Vannacht trok een sto ring uit de Golf van Biscaye over Bretagne en Zuidoost-Engeland en veroorzaakte ai oaar vrij veel regen. In Scandinavië waait het uit het Zuidwesten, met zwaar bewolk ten hemel en plaatselijk regen. Voor morgen wordt verwacht, dat de koelere luchtmassa's zich ook over ons land zal uitbreiden, zoodat de temperatuur zal dalen en regen of onweer waarschijnlijk is. De wint'., aanvankelijk zwak en veranderlijk, zal later matig uit het Noordwesten gaan LUCHTTEMPERATUUR. 25 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagavond 9.47 uur tot Zaterdag echtend 4.25 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 16 Juli voorm. 5.35 en nam. 6 uur. Maan op Vrijdagavond 22.03 uur, maan onder Zaterdagochtend 9.15 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19 gr. C. MINISTER STEENBERGHE IN GRONINGEN EN DRENTE. „We zullen moeten gaan spreken over economische maatregelen voor den landbouw". Tot besluit van een driedaagsch bezoex aan de provincies Groningen en Drente is de minister van Economische Zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, Donderdagmiddag ontvangen door het bestuur van de Coöpe ratieve Landbouwbank en Handelsvereeni- ging te Meppel. Na een rondgang door de gebouwen heeft de minister een rede gehouden, waarin hij de indrukken welke hij in de afgeloopen drie dagen heeft opgedaan, heeft samen gevat. Het spijt mij, aldus vervolgde de minister, als ik zeggen moet, dat de algemeene eco nomische verhoudingen in de wereld nog weinig aanleiding geven tot optimisme. Die verhoudingen liggen niet binnen den greep van de regeering en mitsdien zullen wij ons noodgedwongen hebben aan te passen, daar we onze productie met de vraag naar landbouwproducten in overeenstemming hebben te brengen. Nu de overtuiging gaandeweg dieper wordt, dat deze verhou dingen op de wereldmarkt van meer blij- venden aard zijn, zullen we ons op hetgeen m het land dient te geschieden nader moe ten beraden. Toen we met onze landbouwcrisismaat regelen begonnen, leefden we nog steeds in de veronderstelling, dat deze slechts van voorbij gaanden aard zouden zijn. Op grond van de gewijzigde verhoudingen, waarvan we kunnen verwachten, dat zij van meer tiijvenden aard zullen zijn, dienen we onze bakens te verzetten. We zullen, hoe spijtig we het ook mogen vinden, moeten gaan spreken niet meer van landbouwcrisismaat regelen, maar van economische maat regelen op het gebied van den land bouw met uitsluiting van het woordje „crisis". De consequentie van een dergelijk in zicht leidt vanzelf tot de conclusie, dat dan ook de belanghebbenden zelf tot een groo- ter aandeel in het nemen en uitvoeren van deze maatregelen dienen te worden inge schakeld. Met het uitspreken van de hoop, dat de goede God kracht en gezondheid moge geven en ook aller arbeid moge zegenen, nam de minister afscheid van allen. In den loop van den dag is de minister naar 's Gravenhage teruggekeerd. HET BEZOEK VAN HET PRINSELIJK PAAR OP HET SLOT LAEKEN. Koningin Elisabeth heeft foto's gemaakt. De Brusselsche correspondent van het „Vad."' meldt: Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn gistermiddag tot half vijf Belgischen tijd op het Koninklijke Slot Laeken gebleven. Voor hun vertrek werden zij verschillende malen door Koningin Elisabeth in den tuin van het kasteel en vervolgens bij hun auto gefotografeerd. Het afscheid van den Koning en de Ko ningin-Moeder was zeer hartelijk. Konin gin Elisabeth bleef op het bordes van het kasteel de Prinselijke bezoekers nawuiven tot zij buiten het slothek waren gekomen. De Prinses wuifde met de hand terug. De witte Prinselijke auto, gevolgd door een blauwen wagen, eveneens met de Ne- .derlandsche kleuren en waarin vier heeren gezeten waren, verdween vervolgens in de richting van de stad en ging den weg op naar Antwerpen. De reis haar de Oostzee. In aansluiting op het bericht betreffende de reis van Prinses Juliana en Prins Bern hard, vergezeld van de kleine Prinses Bea tris, naar de Oostzee, verneemt het „Vad." nader, dat het in de bedoeling van het Prinselijke echtpaar moet liggen om zich naar bad Doberan-Heiligendamm te bege ven. Wij deelden reeds mede, dat het doel van de reis o.m. een familiebezoek zou zijn. Bad Doberan is n.l. de woonplaats van her tog Adolf Friedrich van Mecklenburg, den oom van Prinses Juliana en broeder van wijlen Prins Hendrik. Het Prinselijk paar zal zich over een of acht streng incognito per auto r Duitschland begeven. Bad Doberan-Heiligendamm ligt iets ten Westen van Warnemünde, de bekende veerhaven naar Denemarken. Bad Dobe ran is eenigszins landwaarts temidden van prachtige beukenbosschen gelegen, welke zich tot aan Heiligendamm bij de zee uit strekken. Gelijk men weet, is een groote attractie van de Duitsche Oostzeeplaatsen, dat de bosschen er vrijwel overal tot aan zee reiken. Heiligendamm is als badplaats bijzonder geliefd bij de Mecklenburgsche aristocratie. Van Bad Doberan dient verder vermeld te worden, dat het de oudste renbaan van Duitschland bezit. De Doberaner rennen zijn altijd beroemd geweest. Men mag verwachten, dat het jacht Piet Hein, dat gisteren met onbekende be stemming uit Delfzijl is vertrokken, ook naar Heiligendamm of Warnemünde gedi rigeerd zal worden, teneinde het Prinse lijke echtpaar in staat te stellen, uitstapjes op zee te maken. PENSIOENFONDS VOOR HET BLOEMBOLLENBEDRIJF. Aan het jaarverslag van de stichting Pensioenfonds voor het bloembollenbedrijf is het volgende ontleend: De gebeurtenissen van het achtste boek jaar overziende, mag met voldoening wor den vastgesteld, dat de gunstige ontwikke ling van ons Pensioenfonds, zooals die ook reeds in het voorgaand verslag tot uiting mocht komen, gestaag voortgang vindt. Mocht men bij vorige bespiegelingen de verwachting koesteren, dat de sinds eenige jaren ingetreden ruïneuze daling van het totaal loonbedrag der aangeslotenen tot stilstand zou komen, uit onderstaand over zicht moge blijken, dat mede door de toe neming van het aantal aangesloten firma's sinds de oprichting van het fonds in 1930 voor de éérste maal een zelfs beteek en ende stijging van het loonbedrag valt waar te nemen. Aantal Totaal loonbedrag Oontractjaar aangesloten laatste kalender firma's jaar (afger. ingld.) 1930—1931 206 4.191.369.— 1931—1932 189 3.740.854.— 1932—1933 251 3.177.511. 19331934 256 2.292.941.— 1934—1935 236 1.950.922.— 1935—1936 224 1.577.607.— 1936—1937 250 1.565.930.— 1937—1938 295 1.696.060.— De werkgeversorganisaties, waarvan het lidmaatschap haar leden tot deelneming aan de pensioenregeling bindt, telden op 28 Februari 1938 de navolgende leden: Diocesane Vakbond van R.K. Patroons in het Bloembollenbedrijf in het dio cees Haarlem 192 Christelijke Patroonsvereeniging voor de Bloembollenstreek 14 Bond van Werkgevers in het Bloem bollenbedrijf 24 230 Contracteerendê niet-georganiseerde werkgevers 65 Zoodat het fonds in totaal 295 bedrijven bestreek. Alhoewel niet behoorend tot dit verslag, moge hierbij opgemerkt, dat sindsdien het aantal aangesloten firma's de 350 passeerde. Het aantal pensioengerechtigden, dat bij den aanvang van het boekjaar 160 bedroeg, steeg wegens het toekennen van uitkeerin- gen aan ingeschreven werknemers, die den pensioengerechtigden leeftijd bereikten tot 184; het verminderde door sterfgevallen en enkele stopzettingen met 25 en bedroeg op 28 Februari 1938 derhalve 159. Alhoewel daarmede buiten het verslag jaar tredend, willen wij de gewoonte ge trouw vermelden, hoeveel met inachtname van het vorenstaande sinds de oprichting van het fonds werd uitgekeerd: Ouderdomspensioenen 147.630,87 Invaliditeitspensioenen 77.786,29 tot groote tevredenheid en een woord van erkentelijkheid in deze tot de aangesloten firma's mag hier dan ook niet achterwege blijven. Terwijl aan de hand van het totale loon- cijfer de bijdragen voor 1937—1938 een be drag van niet minder dan ƒ33.921.20 be liepen en onze voorgaande balans boven dien nog een post ad 3.437.23 als nog te vorderen bijdragen uitwees, blijkt per 28 Februari 1938 aan achterstallige bijdragen nog slechts te vorderen een bedrag groot ƒ2.301.04. Het bestuur zal alhoewel ongaarne in enkele dezer gevallen van achterstand krachtdadig moeten optreden door toepas sing van de daarvoor gestelde reglementaire bepalingen. Het overzicht van de pensioenuitkeérin- gen en de bijdragen der plaats van vesti ging der aangesloten firma's komt tot de volgende cijfers: Haarlem uitkeering 1.637.69, bijdrage 1.666.94, Heemstede resp. ƒ854.97, ƒ992.65, Bennebroek resp. 153.92, 159.40, Hillegom resp. 9.349.27,10.639.14, Harl.meer resp. ƒ456.16, ƒ222.84, Lisse resp. ƒ7.182.27, 9.891.45, Sassenheim resp. 1.328.51, 2.756.15, Warmond resp. 86.58, 36.39, Noordwijk resp. ƒ1.313.18, ƒ3.623.74, Noord- wijkerhout resp. ƒ184.80, ƒ696.16, Voorhout resp. 658.32, 1.282.73, Diversen resp. 598.63, 1.952.61, Totale uitkeering ƒ23.804.30. Totale bijdrage ƒ33.921.20. Totaal 225.417,16 Het verloop van de bijdrage-verrekening in dit verslagjaar stemt in het algemeen WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN WAT DENKT DE HEER d'ANSEMBOURG WEL? De Maasbode drukt nog eens over de' schandelijke taal, die de heer d'Ansem- bourg 21 Juli 1.1. in de Tweede Kamer heeft uitgeschreeuwd, hoe hij, zonder eenig be wijs, en vlakaf in strijd met de waarheid, de ergerlijkste beschuldigingen inzake Oss heeft gelanceerd. Na een bloemlezing uit de lasterlijke re de het betrof hier de rede van den uit de Kamer gezetten heer Rost van Tonnin gen, maar die de heer d'Ansembourg ver der voorgelezen en voor zijn rekening ge nomen heeft, gaat de „Msbd." als volgt voort: Wij vragen den lezer wel verschooning voor het overdrukken van deze riooltaal, die zelfs een ds. Kersten niet kan verbete ren. Maar wat denkt de heer d'Ansembourg eigenlijk? Meent hij, dat wij'geen eergevoel bezit ten? Denkt hij soms, dat wij deze beleedi- gende beweringen aan het adres van pries ters en geloofsgenooten, beweringen, waar van schijn noch schaduw van bewijs werd geleverd, zoo maar slikken, en wij het niet als hoon zouden voelen, dat dit bestaan wordt door iemand die zich daarbij aan dient als katholiek? De heer d'Ansembourg is geen „katho liek" als Goebbels, die weerlooze priesters beleedigen kan, zonder dat tegenspraak volgt. Hij is geen „katholiek" als Buerc- kel, die een tegen a'lle recht en rede in ge vangen gehouden Von Schuschnigg kan aanvallen en eerloos verklaren, zonder dat de beleedigde, zijn nabestaanden of vrien den, zich kunnen verdedigen. De heer d'Ansembourg moet zich herin neren, weer Nederlander te wezen en er zich goed van bewust zijn, dat de Neder- landsche katholieken zijn praatjes niet- steeds zwijgend dulden. Hij moet wel we ten, dat een man als hij, die openlijk re belleert tegen de Bisschoppen; die zich niet ontziet artikelen te publiceeren, waarin Paus en Bisschoppen voor eigen-gemaakten rechterstoel worden gedaagd; die onbe voegd, ongeroepen en ondeskundig requi sitoir neemt tegen katholieke priesters en leeken en die zich terzelfder tijd aandient als katholiek, er goed aan doet zich te her inneren, dat er geschreven staat: „Wie naar de Kerk niet luistert, zij u als een heiden en openbaar zondaar" (St. Matth. 18, 17). Rondvluchten over Nederland en België Vanochtend zijn van het vliegveld Ypen- burg 66 vliegtuigen opgestegen, welke deelnemen aan de j aarlijksche rondvlucht over Nederland en België. Met de 5 vlieg tuigen van de Luchtvaartafdeeling, dié onder kapitein W. van Gemeren van Soes- terberg zijn vertrokken, zullen de deel nemers tot Zondagmiddag en route blij ven boven een buitengewoon interressant deel van België. Op het vliegveld Ypenburg stonden van ochtend de toestellen in rijen gereed. Het waren meest kleine sportvliegtuigen, doch er waren ook verschillende müitaire toe stellen en meer confortabele grootere mo dellen, waaronder het nieuwe toestel van ir. de Kok, een Koolhoven 57. Met een halve minuut tusschenpoos ste gen deelnemers op. Wij zagen 8 Duitsche toestellen, waar onder dat van Fuerst U. F. Kinsky, den vroegeren voorzitter van de Duitsche Aeroclüb, tien Engelsche, waaronder een toestel van Henry Deterding jr., een van het parlementslid W. Lindsay Everard en een van het parlementslid Robert Perkins. Voorts waren er 20 Belgische toestellen, waaronder 9 militaire, 6 Fransche en 18 Nederlandsche. In een der Belgische toe stellen bevond zich de directeur van den Belgischen luchtvaartdienst kol. Daumerie. Twee Polen en een Luxemburger stegen voorts op. In het K.L.M.-vliegtuig „Koe- tilang", met gezagvoerder Brinkhuis, ging een gezelschap Nederlandsche luchtvaart deskundigen mee, onder wie generaal C. J. Snijders, jhr. I. L. v. d. Berch van Heem stede en de heer H. Walaardt Sacré. De Poolsche gezant, de heer Babinski, en de Belgische gezant, baron Herry, kwa men op het vliegveld hun landgenooten een gelukkige tocht toewenschen. OP WELSCHAP. Vanochtend van elf uur af zijn op het Eindhovensohe vliegveld Welschap de zeventig deelnemers aan de Nederland Belgiërondvlucht neergestreken. Hier bevonden zich reeds het eskader Belgische toestellen onder bevel van den commandant der Belgische militaire lucht vaart. De zeven leger-toestellen van Soes- terberg vlogen onder leiding van kolonel van Heyst, die zijn officieren aan den Bel gischen generaal voorstelde. Nadat allen door den burgemeester van Eindhoven, den heer Verdijk, waren ver welkomd, vereenigde men zich omstreeks één uur aan den lunch, waarna ruim twee uur werd gestart voor de eerste etappe naar het Belgische vliegveld in de Arden nen, Saint Hubert. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 9 tot en met V r ij d a g 15 Juli a.s., waargenomen door apotheek: Boekwijt, Breestraat 74, tel. 552. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8., tel. 274. LEIDEN. Bevorderd: tot arts de heeren A. L. Noordam te Den Haag, H. J. B. J. Lubbers te Den Haag en P. van Noord te Oegstgeest. Audiëntie bisschop van Haarlem. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal ae volgende week geen audiëntie verleu nen. LEIDSCHE PROCESSIE NAAR BRIELLE. Wij gaan! Dat is niet verantwoord. Waarom niet? Verleden jaar was de meest bekende redenaar uitgenoodigd om de toespraken voor de pelgrims te hou den; de machtige reclame van de courant verkondigde aan duizenden de prachtige Bedetocht naar de graven van onze H.H. Martelaren; persoonlijke uitnoodigingen; per extra electnische trein en met een luxe boot en tochnog nooit zagen onze Ge loofshelden zulk een klein getal pelgrims uit Leiden en Omstreken nederknielen op de plaats, waar zij werden vermoord. Gij moet niet blind willen zijn voor de feiten. Ik geef u volkomen gelijk, wat betreft uw zeer gegronde redenen, maar durft gij dan op uw verantwoording nemen om de Leidsche Bedevaart naar Brielle, die reeds vanaf het jaar 1872 de heilige plaatsen on zer Martelaren bezoekt, op te heffen? Neen, maar nood breekt immers wet! .Nood? Wij mogen gaan, wij kunnen gaan, wij gaan! Kijk eens naar de lucht, donkere wolken varen over onze steden en velden, maar het is zomer, geloof mij, de zon komt, ook voor onze Processie! Ik hoop het voor u, maar. Geachte stadgenooten en bewoners rond Leiden, bovenstaande is het gesprek van een optimist tegenover een pessimist. Wie zal echter op Donderdag 21 Juli a.s. gelijk krijgen? De pessimist, de man, die alles donker in ziet, de zwaarmoedige, hij steunt op de fei ten van verleden jaar en deze zijn maar al te sprekend. Maar de optimist, de man, die trots zijn zorgen lachend door het leven gaat, bouwt toch ook geen huis zonder fun deering! Hij steunt op de kennis van zijn katholie ke broeders. De Katholieken van Leiden en Omgeving willen niet, dat hun processie naai- Brielle wordt opgeheven, daar zijn ze trots op, als kind reeds gingen zij mede, als jonge vrouw of man baden zij op den plaats van de Marteling om een zalige le vensstaat, als Vader en Moeder smeekten zij voor hun huisgezin en zie: hun geloof is bewaard. Verleden jaar hebben zij het aan anderen overgelaten, nu gaan allen mede! De optimist houwt zijn plannen op den prijs. Was verleden jaar de prijs 2.90, vroeger ƒ2.50 en voor 1938ƒ2.25 met een nieuw bedevaartboekje. Hij bouwt zijn plannen op de verzorging van de Bedevaart. Wie zal des middags op het' Martel veld en des avonds op de boot de pelgrims brengen in een blij geestelijke stemming: het St. Odo-Knapenkoor onder leiding van den Weieerw. heer E. Paap. Hun zingende gebeden zullen onze smee kingen vergezellen. Wie zal het winnen? Natuurlijk de opti mist. Want wij gaan allenmede om onze Geloofshelden te eeren. P. HOFSTEDE, Kap. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". De trekking van de loterij heeft plaats gevonden. De hoofdprijs is gevallen op no. 1145. Iedere avond, tot en met 25 Juli, kun nen prijzen worden afgehaald op 't club huis van 810 uur. Trekkingslijst op 't clubhuis aanwezig. HET RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Collectie oud-Egyptische voorwerpen aangekocht. Het Rijksmuseum van Oudheden te Lei den is door aankoop in het bezit gekomen van het restant der bekende voormalige cciiectie von Bissing, welke enkele jaren geleden ten tijdlang in het Museum Car- negielaan 12 te 's-Gravenhage is tentoon gesteld geweest. Dit restant bevat een groot aantal oud-Egyptische voorwerpen, voornamelijk uit den praehistorischen tijd en uit de perioden van het oude en mid denrijk en kan daarom als een belangrijke aanwinst van dit museum beschouwd worden. Onder deze voorwerpen bevinden zich een aantal beelden en reliefs van groote kunstwaarde, benevens een paar doodenschepen en modellen van werk plaatsen. Gedurende de zomermaanden zal het belanerijkste gedeelte dezer col lectie in een apart zaaltje van het museum voor het. publiek tentoongesteld zijn. R.K. HOOGERE BURGERSCHOOL „ST. BONA VENTURA" TE LEIDEN. Overgang 1938. Bevorderd van 4a naar 5a: W. Alsem- geest, Delft; G. Back es, Noordwijkerhout; B. Beyersbergen, Wassenaar; F. Boom, Oegstgeest; Luc. Duym, Leiderdorp; H. Fil- bry, Leiden; G. Gussenhoven, Leiden; Karei Hienkens, Oegstgeest; Piet van Leeuwen, Wassenaar; Ton van Noort, Leiden; Joop Pollmann, Leiden; Koos van der Putten, Oegstgeest; R. Schlattmann, Oegstgeest; Bob van Weerkom, den Haag. Bevorderd 14. Herexamen2; niet bevorderd 1. Bevorderd van 4b naar 5b: 1. Bram den Boer, Oegstgeest; Jan Braakman, Leiden; Tonny Cuppen, Leiden; Hein Dieben, Wassenaar; Johan van Dijk, Voorschoten; Theo Gründemann, Leiden; Wim Lexmond, Stompwijk, Adriaan Mank, Leiden; An- toon Peerdeman, Woerden; Ben Pley, Lei den; Jan Scholte, Leiden; Wim van Steyn, Leiden; Ad. Verkade, Wassenaar; Ad. Ver- sney, Leiden; Jan Waasdorp, Rijpwetering; Theo van Went, Noordwijk; Jan Zwar- telé, Roelofarendsveen. Bevorderd 17. Her examen 4; niet bevorderd 5. Van 3 naar 4: A. Bouwman, Leiden; D. Doeven, Leiden; A. Duindam, Leiden; W. de Graaf, Leiden; Ko Groene wegen, Leiden; Paul Hiep, Noordwijk; Wim Kloos, Leiden; Ton Korenhoff, Leiden; W. Onneweer, Woerden; J. Plouvier, Leiden; P. Scholts, Leiden; L. van Sonderen, Leiden; A. Son- trop, Leiden; J. Versteeg, Leiden; P. Blaauwhof, Zoetermeer; G. Brand, Leiden; J. Bruschke, Oegstgeest; J. Deprez, Oegst geest; Hans Hilhorst, Wassenaar; Piet Kie- bert, Sassenheim; Jan Koppers, Leiden; H. Neervoort, Leiden; F. v. Ovost, Leiden; L. v. d. Reep, Leiden; J. de Ruyter, Noord wijk; G. Slats, Noordwijk; H. Smit, Lei den; J. van Vond eren, Leiden; A. Walra ven, Oegstgeest. Bevorderd 29. Herexamen 3; niet bevorderd 6. Van klas 2 naar 3: P. Alders, Noord wijk; W. Canoy, Voorburg; J. Dieben, Lei den; B. Elias, Voorburg; H. Gijsen, den Haag; B. Hosman, Leiden; J. Kiebert, Sas senheim L. Plouvier, Leiden; K. Pollmann, Leiden; P. Schouten, Zoeterwoude; P. Smit, Oegstgeest; G. Teemsbra Sassenheim; H. Tummers, Leiden; K. van Tuyn, Leiden; J. Vis, Noordwijk; J. Wagtendonk, Voorscho ten; Fr. van der Weyden, Nieuwkoop; Jan Bots, Leiden; J. van Dooren, Roelofarends veen; P. van Haasteren, Leiden; A. Hitters, Zoetermeer; Adr. Knaapen, Alphen a. d. Rijn; N. van Maarle, Leiden; J. Onstenk, Leiden; Floor Vink, Voorburg. Bevorderd 25. Herexamen 11; niet bevorderd 7. Van klas 1 naar 2: J. van Berkel, Was senaar; Th. Bergsma, Leiden; Th. Fles, Lei den; P. Gans, Leiden; Jos. Hermans, Lei den; L. van Heugten, Leiden; W. Huygen, den Haag; K. Leune, Leiden; J. Nieuwen - hoven, Leiden; J. Nieuwesteeg, Boskoop; Ger. Nipper, Leiden; J. van Oudheusden, Leiden; Jan Ruyters, Voorburg; Jan Si mons, Leiden; Joop van Soest, Wassenaar; M. Taverne, Leiden; Jacq. Turlings, Rijs wijk; Jos. Vosters, Leiden; P. Wagenaar, Roelofarendsveen; Fr. Waterreus, den Haag; Piet Wolfs, Voorburg; Th. van Zijp, Leiden; F. Berbée, Leiden; P. Bik, Leiden; A. Bokern, Leiden; Ger. Bots, Leiden; Joz. Bruschke, Oegstgeest; Ger. Brummer, Voorburg; P .van Dijk, Leiden; Rich. Gie- len, Voorburg; Wim Hermans, Leiden; Ant. van Heteren, Leiden; Leo Hitters, Zoeter meer; J. Hoogeveen, Noordwijk; Ant. van der Horst, Leiden; H. van Kessel, Delft; L. Miedema, Leiden; Theo van Riet, Lei den; Hein Schrandt, Leiden; Dan. van der Steen, Leiden. Bevorderd 40. Herexamen 10; niet bevorderd 14. EXAMENS GEM. H.B.S. MET 5 J.C. Alsnog zijn toegelaten: tot de eerste klasse: J. Gharité, A. v. Doo ren, H. van Dooren, A. Iterson, F. B. Kerk- heide, F. J. Klaasen, H. G. H. Koeken, A. J. Kraak, Tineke Nyenhuis, M. A. Oswald, Suze A. Redêl, W. van Riet, E. Schieving, Margaret W. Sickler, J. van Zanten; tot de 2e klasse: W. Rijkers, D. J. Vlas blom, W. v. Zanten; tot de 3e klasse: R. W. Hendriksen, A. de Jong, L. J. Landkroon, Raden Adjeng Pra- tomo Soeprati, E. H. Veldman; tot de vierde klasse Afd. A: Ellen M. van Reedt Dortland, G. J. Veelo. tot de 4e klasse Afd. B.: Maaike E. Noord zij.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2