RIJNSTREEK VRIJDAG 15 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 18 ALPHEN AAN DEN RIJN DE FEESTELIJKHEDEN BIJ HET REGEERINGS JUBILEUM. Het voorloopig programma vastgesteld. Het mag thans wel als vaststaand wor den aangenomen, dat Alphen aan den Rijn het 40-jarig Regeering jubileum van H. M. de Koningin op waardige wijze zal herden ken. Wie de voorbereidingen tot de feestelijk heden, welke een volle week n.l. van 31 Augustus tot 6 September zullen worden gehouden, -van nabij heeft gevolgd, zal tot de erkenning zijn gekomen, dat dit maal weer eens een Oranjefeest wordt ge- organiseert, zooals wij dat in lang niet ge kend hebben. Er zit gang in deze organisa tie, en dat alles tot dusver zoo vlot ver loopt, is te danken aan de spontane mede werking uit alle lagen der bevolking, een medewerking, welke zich niet beperkt tot een meer of minder ruime bijdrage in het benoodigde „feestkapitaal", maar die zich ook vooral uit in een prijzenswaardige be reidwilligheid om eendrachtig met betrek kelijk beperkte middelen iets tot stand te brengen, dat onze gemeente tot eer strekt. Wij zullen het straks weer beleven, dat door bewoners van eenzelfde straat, die elkaar niet of nauwelijks kennen, in broe derlijke eensgezindheid (Oranje) banden worden gevlochten, die hen althans een week lang stevig samen zullen binden, men- schen, wier levensbeschouwing hen tot vol slagen vreemden voor elkander heeft ge maakt, zullen in een innige behoefte aan samenwerking elkaar op een wankel trap je tot behoud van het evenwicht assistee- ren en één van geest elk hun draad nagel in dezelfde plank triplex slaan, er zal (met vlaggendoek en oranjewimpels) ge plooid en geschikt worden door lieden, die vóór dien slechts ruzie maakten om de kippen dan wel om de radio of de kat. Kort om: men zal de goeie buur weer boven de verre vriend waardeeren en allen tezamen en in vereen iging zullen wij de gemeente in het feestkleed steken, passend bij het karakter van dit Oranjefestijn, dat oud en jong. rijk en arm in voorbeeldigen gemeen schapszin tezamen belooft te brengen. In een Woensdagavond gehouden verga dering van het hoofdcomité is door de ver schillende voorzitter der sub-commissies verslag uitgebracht over de vorderingen bij de voorbereiding der feestelijkheden en daaruit bleek wel, dat de medewerking nietsyte wenschen overlaat. De buurtvereenigingen zijn de laatste dagen als paddestoelen uit den grond ver dezen; straten, die zich het vorige jaar nog afzijdig hielden, hebben nu de gelden voor een keurige versiering reeds bijeen en an deren overleggen nog met zorg hoe men dit maal nu eens het best voor den dag zal kunnen komen. Op verscheidene punten in de gemeen te zullen weer ornamenten verrijzen, wel ke buiten de buurtcommissies om worden aangebracht, openbare en particuliere ge bouwen zullen worden versierd en geïllu mineerd en de Oranje-garde zal natuurlijk leden tekort komen om alle vlaggen te kun nen tellen. Ook voor den optocht blijkt zeer veel belangstelling te bestaan. Zoowel uit han del en industrie als van de zijde van ver schillende vereenigingen en particulieren is reeds deelname toegezegd en men heeft alle hoop, dat hun aantal zich de komen de weken nog belangrijk zal uitbreiden. De plaatselijke middenstand organiseert een winkelweek, waarvoor door de Ver een iging „Nederlandsch Fabrikaat" en de feestcommissie prijzen beschikbaar worden gesteld, de Jongelingsvereeniging „Onder zoekt de Schriften" biedt een orgelconcert aan, te geven door den bekenden organist Feike Asma, de beide plaatselijke Oranje verenigingen een groot vuurwerk, van de zijde der zangvereenigingen wordt alle me dewerking verkregen voor de zanguitvoe ring in de Ned. Herv. Kerk; de plaatselijke sportverenigingen zullen een aantrekkelijk programma afwerken, een gondelvaart zal de avondfeestvreugde verhoogen: alles wijst er op, dat het een feestweek zal wor den, zooals wij die in jaren niet hebben gekend. De diverse commissies zijn thans zoover gevorderd, dat men een voorloopig pro gramma heeft kunnen vaststellen, dat mo gelijk nog een kleine wijziging zal onder gaan, maar in hoofdzaak op het volgende neerkomt: Woensdag 31 Augustus: 's Avonds pijn. 8.30: Opening van de feestweek. Opvoering van het Openluchtspel „Wil- helmina van Nassouwe" van onzen plaats genoot J. J. C. Böckling op het ijsclubter rein. Donderdag 1 September: 's Avonds pLm. 8 uur: Autorit voor ouden van dagen door de feestelijk verlichte straten der gemeente, voorafgegaan door muziek en fakkeldra gers. Vrijdag 2 September: 's Avonds pl.m. 8 uur: Zanguitvoering door de leden van vrij wel alle plaatselijke zangvereenigingen on der leiding van den heer J. L. J. Gaillard en orgelconcert door Feike Asma. aange boden door de Jongelingsvereen. „Onder zoekt de Schriften" in de Nederl. Herv. Kerk aan de Julianastraat. Zaterdag 3 September: 's Middags van pl.m. 2.30 tot 7 uur: Sportdemonstraties, zwemmen (in de Aar), voetbalwedstrijd Alphensch elftal tegen nader vast te stellen vereeniging van elders en türndemonstraties op het terrein der A.V.V. „Alphen". 's Avonds pl.m. 9 uur: Gondelvaart in den Ouden Rijn, van Gouwsluis tot 's-Molenaarsbrug. Maandag 5 September. 's Avonds 7 uur: Herdenkingsdienst in alle protest, ker ken. Daarna: Opening van het feestterrein met diverse vermakelijkheden op het IJsclubterrein aan de dr. Lovinklaan. DINSDAG 6 SEPTEMBER (Nationale Feestdag). Pl.m. 8 uur: Koraalmuziek op verschillende punten der gemeente. pl.m. 10 uur: Défilé van jeugd vereenigingen voor den burgemeester, den heer P. A. Colijn. Over handiging van de gemeentevlag aan een deputatie, wlke waarmee 's middags zal deelnemen aan het défilé voor H. M. de Koningin te Amsterdam. Pl.m. 10.15 uur: Zanghulde van alle kinderen der Lagere Scholen aan den burgemeester op het St. Jorisplein. Pl.m. 10.30 uur: Optocht van alle leerlingen der Lagere Scholen en sommige- bewaarscholen, fees- 'telijk uitgedost, door de gemeente. Te volgen route: St. Jorisplein, dr. Lo vinklaan, Lemzonlaan, Julianastraat, Prins Hendrikstraat, Stationsstraat, Conrad- straat, Zaalbergstraat, Pr. Hendrikstraat, Julianastraat. Bruggestraat, Raadhuisstr., Jongkindt Coninckstraat, Toussaintstraat, van Boetzelaei-straat, Bloemhofstraat, Aar kade, van Mandersloostraat, van Boetze- laerstraat, Toussaintplein, alwaar de stoet wordt ontbonden. Pl.m. 10.30 uur: Sportwedstrijden voor de leerlingen der ULO-scholen op het terrein der A. V. V. „Alphen" en gecostumeerde voetbalwed strijd op het feestterrein. Pl.m. 2 uur: Pl.m. 2 uur: Groote optocht voor handel, nijverheid, industrie, sport, enz. Pl.m. 3 uur: Volksspelen op het feestterrein om fraaie prijzen. 's Avonds: Groot Avondfeest op het feestterrein aan de dr. Lovinklaan. Rhytmische gymnastiek door de G.V. „Hou Vast". Non-Stop-Cabaret Bartous. Filmvoorstelling. Muziek, hossen, vermakelijkheden. Tot slot: Groot vuurwerk, aangeboden door de Wilhelminavereeniging en de Chr. Oran- jevereeniging op het feestterrein. Dit programma, dat het zij hier nog maals opgemerkt slechts een voorloo pig karakter draagt, belooft, dunkt ons, in derdaad een feestweek, waaree onze ge meente voor den dag kan komen en die de ingezetenen zeker in staat zal stellen het 40-jarig regeeringsjubileum van onze Ko ningin op waardige wijze te herdenken. VAN EEN HOOIWAGEN GEVALLEN. Jongentje zwaar gewond. Bij het hooirijden is gisteren een 4-jarig zoontje van den landbouwer B. aan den Steekterweg, dat naast zijn vader op den wagen had plaatsgenomen van het voer tuig gevallen. Het kind kreeg een der wie len over het hoofd en liep daardoor een schedelbasisfractuur op. Dr. S. verleende heelkundige hulp. De toestand van het kind is nog steeds ernstig. EODEGRAVEN Mulo-diploma. Donderdag slaagden voor het eindexamen Mulo de Eerw. Zus ters Fernande en Gertrude; verder de vol gende dames: A. v. d. Berg, A. Rath, M. Krah, H. Stolten, A. de Vreeze. Tenslotte de heeren W. Kraan en Cor Hoogeveen. Al len werden opgeleid door de Eerw. Zusters Franciscanessen aan de R.K. Ulo-school, alhier. Geslaagd. Voor het eindexamen H.B.S. slaagde onze plaatsgenoot A. de Ruiter. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is voor het semi-artsexamen geslaagd de heer L. van der Giesen. Arbeidsongeval. Bij de werkzaamhe den aan de schans had Woensdagmorgen een ongeval plaats. De arbeider G. Linde boom kwam tijdens zijn werkzaamheden te vallen, waarbij hij zijn linkerarm ernstig bezeerde. Nadat hij voorloopig was ver bonden, werd hij naar het Ziekenhuis in Woerden overgebracht. Men constateerde dat de arm uit de kom was en dat deze zeer ernstig was gekneusd. Ook was er in zijn arm een bloeduitstorting ontstaan. Na verbonden te zijn kon hij naar zijn woning terugkeeren. Postduiven. Deze week werd door de Postduivenhoudersvereeniging „de Snel- vlucht" een wedvlucht gehouden van Le- noijes, afstand 740 K.M. Er waren 12 dui ven verzonden. Ze werden gelost om 5.30 uur en arriveerden als volgt: T. de Jong 3.50 4.30 en 4.45 uur; P. Beens 4.55 uur. De le( 2e en 3e prijs werd behaald door T. de Jong en dé 4e door P. Beens. De uitslag van de wedvlucht vanuit St. Vincent (1040 K.M.) is heden bekend geworden. Van de 15 duiven, welke ver zonden werden, zijn er slechts 5 gearri veerd. Ze werden gelost op 24 Juni te 12.50 uur. De eerste duif werd gemeld door P. Zeilstra op 28 Juni, v.m. 10 uur. De tweede door W. v. Degenhardt op 29 Juni, 9 uur v.m. No. 3 arriveerde bij G. Uittenboogaerd op 7 Juli, te 10 uur. Bij G. Zeilstra kwam eveneens op 7 Juli, maar te 12 uur, de 4e binnen en No. 5 kwam wederom bij G. Uittenbogaard op 9 Juli om 13 uur. De koppel werd gewonnen door G. Uittenboo- gaard. BOSKOOP RIJKSTUINBOUWSCHOOL. Het einddiploma met aanteekening voor Handelscorrespondentie in den achter hun naam aangegeven talen behaalden op 14 Juli 1938: J. van Delft (D. E.) te Amstel veen, O. van Slooten (E.) te Bennekom, J. G. H. Eggink, Ch. Guldemond (F., D., E.), B. Fr. Haag (E.). P. Hagen (F., D„ E.), A. P. van Nes (R., D., E.) en G. v. d. Stam te Boskoop, J. Krüger (F., D.) te Castri- cum, A. Sterken te Deventer, J. Beets (E.), Fr. v. d. Haar (F., D., E.), P. Schilperoort (F., D., E.), A. H. van Strieland, Fr. W. Zuyderhoff (E.) te 's Gravenhage, M. v. d. Berg (E.) te Hillegersberg, A. de Haan te Hippolytushoef (Wieringen), W. Bakker (E.) te IJmuiden, A. F. van Hattem te Zeist. Geslaagd 19 leerlingen. Afgewezen geen. Bevorderd van de eerste naar ed tweede klasse: H. Q. Varekamp, L. J. Wychers te Amsterdam, W. P. M. Nolet te Arnhem, A. J. Slikker te Bergen (N.-H.), Mej. J. J. Lansdorp te Bloemendaal, W. Ch. J. Boer, P. A. C. Douwes, C. M. Verbij te Boskoop, C. P. Cath te Eindhoven, Mej. H. J. Gorter te Enschede, N. Fortmann, J. P. Ch. Goge- lein, H. Mënne, O. Verhagen, W. Weimar te 's Gravenhage, E. Buhr te Haarlem, W. de Beer te Hilversum, J. H. de Kome te Jutphaas, P. A. van Dongen te Leiden, J. Slothouber, H. Swarth te Lochem, P. W. Belerinck te Oegstgeest, W. Leemans te Rotterdam, G. Arends te Scheveningen, A. N. Hilling te Utrecht, M. Gesterkamp te Vlaardingen, J. M. Kerpestein te Voorburg, A. J. van Paddenburgh en J. v. Voorst van Beest te Zeist. Bevorderd 29 leerlingen. Af gewezen 8. Eindexamen van den cursus in Tuinaan leg te Boskoop. Bij het eindexamen van den cursus in Tuinaanleg, verbonden aan de Rijkstuinbouwschool te Boskoop, slaagden op 14 Juli 1938 de volgende leerlingen. Achter hun namen is tusschen haakjes ver meld de tuinbouwschool, waarvan ze het einddiploma bezitten. Daarbij beteekent A. Aalsmeer, B. Boskoop en G. Bad Godes- berg (D). H. Goresgen, te Amsterdam (B.), Mej. .J A. Fiet, te Blijham (G.), L. v. d. Erve te Capelle a. d. IJssel (B.), H. Witt te 's Gra- avnhage (B.), J. Bakker te Haarlem (A.), Ch. L. Riemens te Leiden (B., W. van Veen te Utrecht (B.), J. Mol te Velzen (B.), A. van IJperen te Vlaardingen (B.. Geslaagd 9 leerlingen. Afgewezen 2. Aspiranten voor den nieuwen cursus, welke in September aanvangt, kunnen, zoo ze nog eenige voorbereiding wenschen op het gebied van kennis der houtgewassen en vaste planten en hunne culturen, zich reeds nu wenden tot den directeur der Rijkstuin- bouwschool te Boskoop. Eindexamens Chr. HJB.S. Geslaagd zijn de dames Clara Brink, Nieuwveen, Jo hanna G. Burggraaf, Bodegraven; Ma rianne Duinker, Alphen. a. d. Rijn, en de heeren W. v. d. Bijl,, J. W. de Bruin, G. Tallinga, H. v. Diest, P. C. de Haas, D. v. d. Linden, M. Los, A. L. Schram, P. W. Vis, allen te Alphen a. d. Rijn; M. C. v. Geme- ren, Boskoop; S. Ham, Leimuiden, P. Kramer en A. de Ruyter, beiden te B o- degr ave n. Personalia. Voor het eind-examen H. B.S., diploma B. zijn geslaagd de heeren C. Bokhoven, J. van Die en J. G. Heykoop. Alphen aan den Rijn. Altaarwacht Gisteravond hield de Altaar wacht haar jaarvergadering in het Vereenigingsgebouw. De heer C. J. v. Vliet, voorz., opende de vergadering en heette de talrijke wach ters van harte welkom, inzonderheid pas toor van Meeuwen, den geestelijk advi seur. De heer C. Barendsen gaf de notu len der vorige vergadering weer, waarna door den heer P. v. d. Staak financieel verslag werd uitgebracht, waaruit kon worden vastgesteld, dat nog een klein batig saldo aanwezig was. Na jaarverslag van den secretaris, waar in o.m. het eerste lustrum in Aug. 1937 werd gememoreerd, kwam bestuursver kiezing aan de orde, welke tot resultaat had, dat de aftredende heren C. Barend sen en W. Schalkwijk werden herkozen terwijl in de vacature van den heer P. v. d. Staak, die zich wegens zijn hooge leef tijd niet meer beschikbaar stelde, als be stuurslid werd gekozen de heer P. v. d. Louw. Hierna volgden eenige mededeelingen en besprekingen. Op 14 Aug. a.s. zal een H. Mis met algemeene H. Communie wor den gehouden voor de levende en overle dene leden waarna een gemeenschappe- liijk ontbijt. Voorts werd verzocht om bij verhinde ring om een wacht te vervullen dit tijdig genoeg mede te deelen, opdat men niet overhaast een collega uit z'n bed moet kloppen. Dan was er nog een gedicht te goed en wel van den heer C. de Jong. Dit gedicht was er bij de vorige feestavond bij inge schoten, naar aanleiding waarvan de voor zitter hem verzocht het in deze vergade ring te declameeren. De heer de Jong, die het in z'n keel had, achtte het bovendien niet geschikt om op deze plaats dit gedicht voor te dragen, waar het feitelijk op een feestavond thuis behoorde. Besloten werd alsdan om het uit te stellen tot het ge meenschappelijk ontbijt. Bij de rondvraag kwamen nog verschil lende strijdlustige en minder strijdlustige krijgsplannen naar voren, welke soms amusant en soms ernstig waren. We kunnen deze krijgsplannen natuur lijk niet zoo maar, zonder meer publicee- ren, dat zou de misdaad maar in de hand wei'ken (wanneer de tegenstanders van de „wachters" de plannen doorzagen). Tenslotte had het afscheid plaats van den heer P. v. d. Staak, die tot op 68-ja- rigen leeftijd een trouw bestuurslid was. De geestel. adv., pastoor van Meeuwen, sprak een hartelijk dankwoord en hoopte, dat de 3 jaren pensioensgerechtigheid hiernamaals met rente zouden worden uitgekeerd. Ook de voorzitter sprak nog een kort dankwoord voor de aangename samenwerking,, waarna het scheidende bestuurslid zelf het woord nam en de hoop uitsprak, dat de vereeniging in groei en bloei moge toenemen. Ik blijf trouw lid, aldus eindigde spreker zijn bestuursloop- baan. Hierna werd de vergadering geslo ten. HAZERSWOUDE Kosteloos rijwielplaatje. De dienstge- leider der Directe belastingen houdt te zij nen huize zitting (Torenstraat 7) op 27 en 28 Juli a.s., des nam. van 79 uur tot aan vrage voor kostelooze rijwielbelastingmer- ken. HOOGMADE Kostelooze Rijwielplaatjes. Op Dinsdag 19, Woensdag 20, Donderdag 21 en Dinsdag 26 Juli a.s., telkens des avonds van 79 uur, zal door den dienstgeleider der directe belastingen gelegenheid worden gegeven tot het aanvragen van een kosteloos rijwiel- belastingmerk en wel: Dinsdag 10 en Dins dag 26 Juli in de oude openbare school te Woubrugge en Woensdag 20 en Donderdag 21 Juli in het stempellokaal aldaar. De aandacht wordt er op gevestigd, dat op die dagen na negen uur niet meer geholpen zal worden en dat op andere dagen ook geen gelegenheid meer zal gegeven worden. LEIMUIDEN Schaakbond „Het Platteland". Deze week was er een algemeene ledenvergade ring der Schaakbond „Het Platteland" in hotel Sneeboer te Leimuiden. Om circa 8.30 uur opende de voorzitter, de heer Muys, de vergadering. Spreker heette alle aanwezi gen hartelijk welkom inzonderheid de twee nieuwe leden n.l. Ter Aar en Zwammer- dam, die him toezegging als lid zoo juist gedaan hadden. Vervolgens wees spreker nogmaals op het doel en de noodzakelijk heid der Plattelandsbond daar de kleine vereenigingen in de dorpen zoodoende in de gelegenheid gesteld worden elkaar in competitie-verband te ontmoeten omdat de onkosten en de verplichtingen in de groo te bonden veel te hoog zijn. Na eenige agendapunten van meer huishoudelijken aard behandeld te hebben was de bestuurs verkiezing aan de orde, welke het volgen de resultaat opleverde: voorzitter de heer Muys, Leimuiden, secr.-penningm. P. v. d. Laarse, Leimuiderdijk; wedstrijdleider J. T Hoogerdijk, Leim.dijk, commissarissen B. Snel, Oude-Wetering, J. de Bruyn, Ter Aar, G. Jongkind, Aalsmeerderdijk, v. d. Panne, Zwammerdam. Tendens de rondvraag werd besloten zoo veel mogelijk reclame voor den bond te maken en voorts stelde de heer Boeienga nog een medaille als prijs voor het a.s. sei zoen beschikbaar. Om circa één uur sloot de voorzitter de vergadering. NIEUWVEEN HET NIEUWE PAVILJOEN VAN HUIZE ST. URSULA. Voltooid en in gebruik genomen. In dit schoone paviljoen met zijn fris- sche en ruime slaapzalen is het grootste ge deelte der kinderen ondergebracht. Thans vinden 106 kinderen in deze heerlijke om geving een zorgvolle verpleging. De aan gebouwde wintertuin, waarin zon en licht van alle kanten toegang hebben, met zijn visschen, vogels, bloemen en planten doet de kinderen als 't ware in de volle natuur leven. Wanneer men zijn schreden richt naar den hoofdingang van dit paviljoen, trekt een fraai aangelegde rotstuin de aan dacht en houdt het oog als van zelf eeni ge oogenblikken gevangen bij de in zoo smaakvolle harmonie gerangschikte bloe men en planten. Niets wordt nagelaten om het verblijf aldaar aan de kinderen zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. De officieele opening zal na de vacantie, vermoedelijk in September, plaats vinden. Kostelooze rijwielplaatjes. De gelegen heid tot aanvrage van kostelooze rij wiel - belastingmerken voor inwoners van Nieuw veen en Zevenhoven is opengesteld Maan dag 18 en Donderdag 21 Juli des namid dags van 68 'uur. Zaterdag 23 Juli des namiddags van 2—4 uur ten Gemeente huize. Gevestigd: Joh. Blom van Zeist G. Th. M. Veltman van Bergen M. Th. C. Bonsen van Bergen H. Noorderman van Roekan je E. C. M. Verven van Rot terdam A. de Wit van Moordrecht K. Buitenlaar van Moordrecht W. de Pater van Zeist G. Wortels van Gouda C. v. d. Bijl van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: C. Rietveld naar Haar lem C. M. Rekelhof naar Nieuwer Am- stel C. Dijahuizen naar den Haag J. A. Breyee naar Zwammerdam L. Hart veld naar Alphen a. d. Rijn. NIEUWKOOP Rietcultuur. Gisteren hield de afd. Nieuwkoop van de Algemeene Vereeniging voor de Rietcultuur in Nederland in Ho tel „Het Vliegende Paard" alhier een le denvergadering onder voorzitterschap van den heer P. M. M. van der Weijden, bur gemeester dér gemeente. Aanwezig waren 20 leden. Zij was een voorbereiding op de verga dering van de landelijke vereeniging in Utrecht op 15 dezer. Medegedeeld werd, dat van 32 leden van de afdeeling tijdens de laatste riet campagne zijn overgenomen en vernie tigd 136106 bossen bladriet met een uit- keering van 8476.37. Voor de afdeeling Kortenhoef was dit 3360.07 en voor de afdeeling Oldemarkt 11216.04, tezamen 23052.48. De contributie is teruggebracht van 1.op 0.50 per lid en 10 ets. per 100 bossen. Voor 1938 zal voor de overname een ge lijke regeling gelden waarvoor echter de minimum prijzen een weinig verhoogd zijn. Voor soort A zijn deze 0.10, voor B 0,085, voor C 0.07 en voor D f 0.06. In soort D behoeft geen riet meer aanwe zig te zijn. Bij de besprekingen bleek, dat naar de meening van meerderen de keuring te schriel was toegepast, wat van de be stuurstafel niet werd toegegeven. De heer G. Sanders bepleitte de invoe ring van een beroepsinstantie, besloten werd hiertoe bij het Hoofdbestuur een voorstel in te dienen. Op verzoek van het Hoofdbestuur werd de vergadering gepolst over de vorming van een steunfonds, teneinde eenige voor ziening te treffen tegen den tijd, dat de Regeering zich terugtrekt. Mede werd van gedachte gewisseld over een ordening in den riethandel met wettelijke sanctie. Besloten werd met de vorming van een steunfonds nog te wachten, omdat de toe stand in de rietbedrijven nog zoo bui tengewoon slecht is. Klachten werden geuit over zooveel prijsbedervers, die riet opkoopen en ten slotte na afname een veel lager prijs be talen en in de bollenstreek het riet tegen eiken prijs van de hand doen. Sterk werd er dan ook op aangedrongen om alleen met bona fide handelaren zaken te doen, voorzoover men het riet niet zelf recht streeks van de hand doet. Opbrengst Speldjesverkoop. De speld jesverkoop ten bate van de Vereeniging „Het Hoogeland" heeft in deze gemeente opgebracht ruim 34. Geboren: Johanna Maria, d. v. N. Schellingerhout en C. Verheul Mietje Martina, d. v. G. van der Laan en H. Worm- ser. Overleden: M. C. Pieterse jd. 9 mnd. Ondertrouwd: C. A. Leliveld, 33 jaar en Th. M. Vink, 27 jaar J. P. Bol- meijer, 29 jaar en J. Rodier, 19 jaar, won. te Amsterdam. NIEUWERBRUG De a.s. feesten. Aangezien de a.s. groote feesten ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin zoo langzamerhand naderen, verwonderen wij er ons over dat wij nog niets van festi viteiten in onze eigen plaats hadden ge hoord. Hoewel alle andere plaatsen reeds druk bezig zijn met het organiseeren, bleef schijnbaar in Nieuwerbrug alles maar stil. Daar dit toch nooit de gewoonte geweest is van het ijverige bestuur der Oranje Ver eeniging, vermoedden wij ook niet dat dit thans het geval zou zijn. Wij hebben daar om ons eens in verbinding gesteld met het bestuur en er de oorzaak van gevraagd. Men deelde ons toen mede, dat juist het bestuur in vergadering bijeen was geweest en verschillende dingen onder de oogen waren gezien. Hoewel niet opzichtelijk, bleek ons toch ook dat al sedert een tweetal maanden ijverig gewerkt wordt aan de festiviteiten. Een aantal personen zijn n.L al weer een 10-ta* weken bezig een groot stuk in te studeeren om dit straks voor het publiek op te kunnen voeren. Dit is al een verheugend verschijnsel daar we weten, zonder veel ophef te maken, dat Nieuwer brug in dergelijke een goede naam heeft. Het zal dan ook vele lezers een genoegen zijn, nu reeds te weten, dat tijdens de fees ten weer door Nieuwerbruggers een groot spel zal worden vertoond. Het verdere programma was nog maar officieus vastgesteld en nog niet voor pu bliciteit geschikt. Vast staat echter dat er 11/2 dag feest gevierd zal worden. Ook de juiste data waren nog niet bekend en wij moesten ons dan ook voorloopig mte deze gegevens troosten. Later hopen wij echter nog weer op het programma terug te kun nen komen. TER AAR De Burgemeester met verlof. Vanaf 15 Juli tot 14 Augustus is de Burgemeester dezer gemeente met verlof. Als loco-bur gemeester zal optreden wethouder D. v. d. Hoorn. Uitbreiding eere-comité. Voor de Oranjefeesten in September hebben nader hand nog zitting genomen in het eere comité ds. Heemskerk en weth. D. v. d. Hoom. Ds. Hoeufft van Velsen, die ook aange zocht was in dit comité zitting te nemen, heeft laten weten, hiervan geen deel te wil len uitmaken. Koopt bi| hen, die in Uw Dagblad

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10