OMGEVING ZATERDAG 2 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG.fl KATH. LANDDAG IN DE HAARLEMMERMEER. Op 10 Juli te Hoofddorp. Voor de eerste maal zal op Zondag 10 Juli in den Haarlemmermeer-polder een groote openlucht-godsdienstoefening wor den gehouden. Op dien dag wordt op het concourster rein te Hoofddorp een Katholieke landdag gehouden. Te 2.30 uur zal de stoet van deelnemers zich opstellen op het plein van de parochie kerk te Hoofddorp. Te 3 uur wordt de Landdag op het con coursterrein geopend door den heer F. Al kemade uit Nieuw-Vennep. Pastoor H. M. Bosch uit Aerdenhout zal een rede houden, getiteld „Ace Caesar! Ave Papa!" Tijdens de pauze wordt gezongen door den R.K. Korenbond in de Haarlemmer meer en door het R.K. Dames-congregatie koor Nieuw-Vennep; gymnastische oefenin gen worden uitgevoerd doro de Kath. Gym nastiekclub te Nieuw-Vennep. Na de pauze spreekt het Tweede Kamer lid Steinmetz over „Gezag bevordert vrij heid". De landdag wordt besloten met een plechtig Lof. Het comité heeft de beschikking gekre gen over 't altaar, dat met de sluitingsdag van het laatste Euch. Congres op „Hout- rust" zoo voldaan heeft. Het Plechtig Lof op het prachtig con coursterrein zal gecelebreerd worden door den hoogeerw. heer Deken Sondaal uit Haarlem. Alle inwoners van de Haarlemmermeer worden uitgenoodigd aan deze openbare geloofsmanifestatie deel te nemen. HILLEGOM Tegen een fiets opgeloopen. Gisteren kroop de 9-jarige scholier L.. wonende in Patrimonium onder de ketting scheiding vormt voor de leerlingen der door, die met de paaltjes een veilige af- Gemeenteschool. Zonder uit te kijken liep het ventje tegen een bakfiets op van den vischhandleaar B Het bleek, dat het lin keronderbeen was gebroken. Nadat de E.H. B.O. de eerste hulp had geboden, werd het kind op voorschinft van dr. Versluys naar een der ziekenhuizen vervoerd. Zwemwedstrijden. Op Zaterdag 9 dezer zullen door de Hillegomsche Sport- vereeniging in de Gemeentelijke Zwem inrichting verschillende zwemwedstrijden worden gehouden. Diploma Handelskennis. Het diploma Handelskennis, bedoeld in de Vestigings wet in het kleinbedrijf werd behaald door onze plaatsgenooten de heeren L. Lom- merse, J. Rusman en P. Trossel, KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWVEREENIGING „KATWIJK EN OMSTREKEN" Voortgezette jaarvergadering. Gisteravond kwamen de leden van de Tuinbouwvereeniging „Katwijk en Om streken" in de zaal van den heer H. Fen- nes in voortgezette jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer J. v. d. Perk, opende met een woord van welkom de vergadering, die ook thans weer goed be zocht was. 111 Leden teekenden de pre sentielijst. Hierna las de secretaris, de heer H. W. Grimbergen, de notulen van de vorige ver gadering, welke na enkele aanvullingen werden goedgekeurd. Vervolgens las de voorzitter het inge wonnen rechtskundig advies voor, omtrent de bestuursverkiezing, die in de vorige vergadering werd gehouden. In deze ver gadering behaalden de heeren H. W. Grim bergen en C. Hoge woning een gelijk aan tal stemmen, en werd de heer H. W. Grim bergen als oudste in jaren gekozen ver klaard. Het rechtskundig advies luidde, dat op grond van art. 6 der statuten en art. 2 van het reglement van orde een ge heel nieuw en vrije stemming gehouden moest worden in de vacture-Grimbergen. Na eenige discussie ging de vergadering hiermee accoord. Uitgebracht werden 108 geldige stemmen. Hiervan verkreeg de heer H. W. Grimbergen 61. de heer G. Bol 27 en de heer C. Hogewoning 14 stemmen, zoodat de heer Grimbergen verkozen wtrd verklaard. Hierna werd uit het voltallig bestuur ge kozen de heer J. v. d. Perk, met 78 st., ter wijl de heer G. Parlevliet 26 en de heer G. Spierenburg 3 st. op zich vereenigden. De heer v. d. Perk dankte de leden voor het in hem gestelde vertrouwen, vooral na het geen er gepasseerd is, en hoopt met alle kracht te werken in het belang der ver- eeniging. (Applaus). Tenslotte werden in de financieele com missie gekozen de heeren L. v. d. Valk, T. Noort en G. Varkevisser. Na rondvraag volgde sluiting der verga dering. „T WAEïlLE" EN HOOGCATE" WORDEN AFGEBROKEN. Uitslag van de aanbesteding. Ten overstaan van Notaris J. K. C. Matthijs te Katwijk aan den Rijn had de aanbesteding plaats van de afbraak der villa's ,,'t Waerle" en „Hoogcate", voor re kening van den heer P. E. R. Trousselot. De uitslag was als volgt: Firma Koemaad, Amsterdam 702. C. Oorselaar, Tilburg 1212.Areng Neve, Amsterdam 666.66; Strüikenkamp, Apeldoorn 153.Firma Strikwerder, Den Haag 777.77; Firma de Jong. Den Haag 800.Firma Sjollema, Zaandam 1077.—; Firma Roos, Rotterdam 475. Firma v. d. Heuvel, Rotterdam 666. Firma Hendriks, Utrecht 1777.Firma C. Reijneveld, Uithoorn 650.Firma van Valderen, Leiden 1745.Firma W. de Ruytre, Katwijk Zee 1512.60; Firma Kam pelier, Nieuw Vennep 1310.Firma J. Westhof, Groningen 800.Fii'ma v. Res teren v. d. Brink, Heemstede 1252. Firma J. Lekkerkerker, Rotterdam 1265,Firma Nic. v. d. Akker, Zoeter- woude 777.Firma Joh. de Groot, Kat wijk-Zee 150.Firma de Bolster, Leiden 1111.11; Firma v. d. Drift. Leiden 770.—; Firma A. de Best A. Haasnoot, Katwijk- Zee 1876.Firma Hoornick, Goes 2444.Firma C. P. de Waard, Gouda 1227.77. Het werk is gegund aan de hoogste-in schrijver, de firma F. C. A. Hoornick te Goes, die aan besteder moet betalen 2444. DURE AARDAPPELEN. Alhoewel de aanvoer van vroeger aard appelen met den dag grooter wordt, blijft dit product voor de massa consumenten haast niet te koopen. Aardappelen van een prijs van 7 1/2 tot 10 ct. per K.G. veiling- prijs kan men zich, voora! in de grootere gtzinnen, niet of bijna niet veroorlooven. Dit zal ook wel een van de redenen zijn dat sommige groenten als sla en bloem kool. den laatsten tijd geen prijs konden opbrengen. Men kan immers moeilijk ver wachten dat het publiek, omdat de aard appelen zoo duur zijn, alleen sla gaat eten!! Ook niet al krijgt men er een „pietje" bij toe! Een ongeval. We kunnen thans mede- deelen dat de toestand van de 8-jarige A. R,. deze dezer dagen het noodlottig ongeval ondèr een auto te geraken, overkwam, naar omstandigheden vrij goed is. Geboren: Hendrik, z. v. H. Noort en W. Zuyderduin Pietje, d. v. C. de Haas en M. Guyt Marinus Wilhelmus Gerar- dus, z. v. J. Th. v. Paridon en Hel. v. Schie Cornells Reindert, z. v. A. Ouwehand en H. J A. v. Norren Chriistiaan Hen drik. z. v. D. Lugthart en M. S. Altena Nicolaas Albertus, z. v. J. P. van der Nagel en Kr. Wassenaar Jannetje, d. v. H. Noppe en K. Haasnoot Willem Johan nes, z. v. J. Barnhoom en A. de Jong. Ondertrouwd: W. v. d. Plas en A. v. d. Oever. Getrouwd: A. van Duyvenbode en G. Ouwehand. Overleden: Anna Margaretha Hoe- bee geh. met A. Vet, 84 j. Arie Schaap gehuwd met J. Haasnoot 81 jaar Arie v. d Horst ongehuwd 89 jaar Johan de Roode ongeh. 20 j. Huig van Beelen, ge huwd met T. Schaap, 30 jaar. LISSE WETHOUDER WARMERDAM. 25 jaar Raadslid. Morgen, 3 Juli, hoopt de heer P. Warmer dam Czn., den dag te herlenken, dat hij 2? jaar geleden werd gekozen tot lid van den gemeenteraad. Na het overlijden van den heer J. Riggel werd de heer Warmer dam tot wethouder benoemd. Met; den heer Warmerdam deed alhier de eerste werk nemer zijn intrede in de vroedschap van Lisse. Dat dit toentertijd nogal wat „voe ten m aarde" had, bleek alras uit het feit, toen op de vergadering, waarop over de al- of niet toelating van de nieuw gekozen raadsleden moest worden besloten. Daar kwam een vindingrijk Raadslid tot dé ont dekking, dat de lijst waarop de naam van den candidaat P. Warmerdam voorkwam, wij hadden toen nog het meerderheidsstel sel in onze Kieswet, 5, zegge en schrijven vijf centimeter te kort was! Het bleek ech ter al spoedig, dat de ambtenaar de candidatenlijst, feitelijk niet meei aan de wettelijke voorschriften voldoende, geheel ter goeder trouw had afgegeven. Ged. Sta ten verwierpen dan ook het beroep-op niet- toelating, omdat het stemmen-aantal, uit gebracht op den heer Warmerdam, vol doende uitwees, dat de kiezers hem tot raadslid wilden en zijn opvolger nóg, wij meenen 12 stemmen, beneden hem bleef! De heer Warmerdam heeft in de vijf-en- twintig jaren van zijn raadslidmaatschap met geestdrift en warmte gestreden voor 't welzijn der gemeente Lisse. Het wantrouwen, door sommige kringen bij zijn eerste optreden tentoongespreid, heeft plaats gemaakt voor vertrouwen. Na iedere periode zag de heer Warmerdam zijn mandaat vernieuwd. Den heer Warmerdam bij dit jubileum onze- hartelijke geluk wenschen! BOLLENPELLEN DOOR WERKLOOZEN. Uitbreiding steun-regeling. Uit goede bron hebben wij vernomen, dat ook de gesteunde werkloozen onder de 8.steun in aanmerking komen voor het pellen van bloembollen met toepassing van den toeslag. Een mooie verbetering in deze regeling, welke zeer toe te juichen is. Personalia. Onze plaatsgenoote mej. M. G. Donk, slaagde te 's Gravenhage voor de na-acte Nijverheidsonderwijs, terwijl mej. J. D. de Haan te Bergen slaagde voor het examen Nuttige handwerken L.O. Ver. voor Luchtbescherming. - Het be stuur van de af deeling Lisse voor de Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming is sa mengesteld en ziet er als volgt uit: Voorzit ter dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijn bergen; Secretaris-Penningmeester P. C. Storm; Leden de heeren Jac. Th. de Vroo- men, W. A. Simonis, J. Th. M. Lampe, G. Oosthoek, L. Bloot, dr. L. Algera, A. Th. M. Zwetsloot. Auto geslipt. In de gevaarlijke bocht bij het vierkant kwam een auto te slippen op de tramrails en smakte na een slag te zijn omgedraaid tegen de muur nabij de Ned. Herv. Kerk. Het voorste gedeelte der auto werd zwaar beschadigd, doch persoon lijke ongevallen bleven gelukkig uit. Gebakken visch. Naar wij vernemen zullen de werkloozen Woensdag a.s. in de gelegenheid worden gesteld om gebakken visch te verkrijgen. De verstrekte visch moet van zeer goede kwaliteit zijn en eerst den vorigen dag zijn gevangen, dus kers- versch. Zeer zeker zullen er vele afnemers zijn. Gevestigd: A, H. van Gerven geb. Hoogkamer uit Hillegom L. J. Paarde- kooper uit Haarlemmermeer J. M. H. Rememrswaal uit Wassenaar A. H. Ver haar uit Voorhout A. Bliek uit Haarlem mermeer J. J. Derogee uit Haarlem G. van Wieringen uit Amsterdam A. W. Veenendaal uit Woudenberg Chr. Pauw uit Mijdrecht J. H. Nieuwenhuïs geb. de Jong uit Rotterdam C. J. Beijk uit Heem- slede. Vertrokken: M. J. van Heuven en gezin naar Peterborough-Northhants (En geland) H. Wiedouw en echtg. naar Sas- senheim J. C. Booden naar Amsterdam M. W. A. Ruigrok naar Bloemendaal A. P. Schoone naar Heemstede A. M. Lieverse naar Oegstgeest H. C. de Vos naar Noord wij ker hout J. G. Duinmeijer en gezin naar Haarlemmermeer J. A. van der Lans naar Zwijndrecht J. van 't Wout naar Zevenhoven. LEIDSCHEN DAM Feestelijkheden Wilhelmina-vereeniging. Door den burgemeester is aan de Wilhel mina-vereeniging vergunning verleend om ter gelegenheid van het 40-jarig regeerings- jubileum en den verjaardag van H. M. de Koningin op 6 en 7 September a.s. groote feesten te organiseeren. Deze feesten zul len op grootsche wijze gevierd worden op het oude feestterrein aan de St. Joseph- straat. Op den Isten dag zal des morgens om 9 uur een optocht der schoolkinderen worden gehouden, terwijl op het Sluisplein een zanguitvoering zal gegeven worden on der leiding van den heer B. Klooster, on derwijzer R.-K. Jongensschool. Vandaar in optocht naar het feestterrein, waar de kin deren om fraaie prijzen zullen kampen in diverse kinderspelen. Des middags om 2 uur mastklimmen voor de mannelijke jeugd en tandem wedstrijden voor dame en heer. De gymnastiekvereniging S. S. S. onder leiding van den heer J. Koopmans zal dien middag haar medewerking verleenen. Des avonds om pl.m. 10.30 uur groot vuur werk op het feestterrein, verzorgd door de firma Kat uit Leiden. Den 2den dag des morgens om 9 uur mas kerade hengelwedstrijd voor werkloozen en behoeftigen om prijzen in natura. Elke deelnemer ontvangt een prijs, terwijl drie mooie hoofdprijzen zijn beschikbaar, ge steld voor den eerst gevangen visch, voor de grootste en voor het meeste gewicht. De opstelling van den stoet heeft plaats aan den Rooden Molen, terwijl zeer waar schijnlijk de wedstrijd zal gehouden wor den in den Vliet langs den Oostvlietweg. Des middags om 2 uur nationale Ringrij- derij voor paren met paard en tilbury, waarvoor drie fraaie hoofdprijzen zijn be schikbaar gesteld. De opstelling van den stoet heeft plaats op het Sluisplein. Op het feestterrein zullen verder diverse verma kelijkheden aanwezig zijn. De R.-K. Fan fare „Juliana" uit de buurtschap is aange vraagd bij een en ander haar muzikale me dewerking te verleenen. Gezien het pro gramma beloven de feestelijkheden een groot succes en een paar mooie dagen. St. Josephsgezcllen. -- Zondag 3 Juli na de H. Mis van 7 uur algtmeene H. Com munie. Na het Lof bijeenkomst. Dinsdag 5 Juli te 8 uur Maria Congregatie, daarna bijeenkomst. Donderdag 7 Juli te 8 uur Too- néelclub „Adoif Kolping" en Zaterdag na het Lof bijeenkomst. K.J.M.V. Maandag 4 Juli Societeits- avond en Dinsdag 5 Juli te 8 uur Maria- Congregatie. Personalia. Voor het eindexamen di ploma B. aan het Gymnasium St. Aloysius college te Den Haag slaagde onze plaats genoot Th. van Wijk en voor het toelatings examen H.B.S. met 5-jarige cursus te Rot terdam G. de Wall, leerlinge van O. L. School aan de Prinses Julianaweg. Bekroond. Bij de vakwedstrijden van den Ned. R.K. Bakkerspatroonsbond, te Amsterdam gehouden, behaalde de heer J. H. B. van Wensveen een le prijs in de klas se inzendingen ter opluistering; voorts een le prijs in de afdeeling taarten, een le prijs afdeeling rol-au-vents en pasteitjes; le prijs banketbakkerij inzendingen ter op luistering. NOORDWIJK Pater Jeroen Alleman O.Carm. Op Zondag 10 Juli as. zal de Eerw. Fra ter Jeroen Alleman O.Carm. in de klooster kerk te Merkelbeek (L.) de H. Priesterwij ding ontvangen. Zijn eerste plechtige H. Mis in de pa rochiekerk van St. Jeroen zal de neomist pas in December as. opdragen, tege lijk met zijn broer, die eveneens in de or de der Carm. is, thans in Brazilië ver toeft en op 8 December a.s. tot priester zal worden gewijd. NOORDWIJK AAN ZEE Landing watervliegtuig. De bezoekers van onze badplaats hebben gisterenmiddag van een bijzondere attractie genoten. Te ongeveer 4 uur cirkelde het watervliegtuig P.A. I, vergezeld van een ander vliegtuig boven Noordwijk a. Zee, waarbij het wa tervliegtuig voor het Kurhaus „Huis ter Duin" een vlotte landing in zee maakte. Na enkele oogenblikken daar rustig op de golven te hebben gedobberd, vertrok het vliegtuig weer in de richting Zandvoort. P.IJNSBURG Bloemenhandel. De snijbloemen heb ben dezer dagen nog weer eens ernstig te lijden gehad van het slechte weer. Voor de goede kwaliteit waren de prijzen rede lijk, maar er was door den storm veel tweede sooqrt dat weinig opbracht. De noteering was voor de goede kwaliteit: Anemonen 8--10 ct.; Korenbloemen 57 ct.; Centaurea 2035 ct.; Anjers 1530 ct.; Lathyrus 1528 ct.; Scabiosa 1530 ct.; Irissen 610 ct.; Duizendschoonen 23 ct.; Garlardia" 1530 ct.; Eremurus 714 ct.; Statlce 2030 ct.; Alstroemeria 1.602.20; Delphinium 1.702.60; Zinnia 2.503.00; Gladiolen 1.60—3.10; Convili 0.70—1.20; Pioenen 1.102.40; Aschepia 1.302.40; Leeuwenbekken 0.801.00. SASSENHE1M Oranjefeesten. De Oranjevereeniging „Sassenheim" is druk bezig met de orga nisatie van de feesten, te houden ter gele genheid van het 40-jarig regeeringsjubi leum van H.M. de Koningin. De feesten worden gehouden op 6 en 7 September. Het feestterrein is gelegen op het stuk weiland naast Ter Leede, ingang aan de Hoofdstraat. Een voorloopig programma is inmiddels vastgesteld. Het feest wordt ingezet door de kinderen. De kinder-optocht zal dit jaar nog mooier zijn dan vorige jaren, omdat aan de versiering prijzen worden verbon den. De gebruikelijke tractatie, aubade voor het raadhuis, ballonwedstrijd, dit al les zal een mooi begin zijn. 's Middags volksspelen en 's avonds concert. De tweede dag begint met volksspelen, 's Middags wordt een bloemencorso geor ganiseerd, waaraan ook alle andere num mers kunnen worden toegevoegd. 's Avonds weer concert op het terrein. Het feest wordt besloten met schitterend vuurwerk. Het bestuur hoopt, dat alle bewoners meewerken, dat straatversiering en étala ge-wedstrijd in het programma kunnen worden ingelascht en ook dat de verlich ting van Sassenheim zoo is als in 1923. Jubileum. Op 1 Juli j.l. was het 12 1/2 jaar geleden, dat de heer A. de Haan, hoofd der Herv. School, als zoodanig is aangesteld. A.s. Woensdag zal dit feit op de school feestelijk worden herdacht Vischdistributie. Naar wij van den ambtenaar der steunregeling vernemen zal a.s. Vrijdag 8 Juli alhier ter plaatse een proef genomen worden met het verstrekken van gebakken visch voor steuntrekkenden. Deze visch zal verkrijgbaar worden ge steld tegen den prijs van 3 ct. per visch per ons. Alle visschen worden berekend voor 1 ons of 2 ons, respectievelijk dus voor 3 of 6 ct. Zij, die hiervoor in aanmerking wen- schen te komen, moeten dit a.s. Woensdag opgeven. VOORHOUT Bekroond. Bij de vak wedstrijden van den Ned. R.K. Bakkerspatroonsbond, te Amsterdam gehouden, behaalde de Bis schoppelijke Nijverheidsschool een 2e prijs in de klasse inzendingen ter opluistering. Binnen 30 meter van een bran= dende straatlantaarn staande be= hoeft uw auto binnen bebouwde kommen geen eigen verlichting fce voeren! Het Katholiek Comité van Ag „Voor God" schrijft ons: Eerbied voor dèni Zoeten Naam Wanneer ik den naam Jezns i spreek, noem ik Hem, die zacl moedig was en nederig van has goed, sober, kuisch, barmhartj deugdzaam en heilig op schitL rende wijze, en tegelijkertijd e almachtige God, in staat mij genezen door Zijn voorbeeld mij te sterken door Zijn hulp. E alles beteekent voor mij de naam van Jezus, wanneer die in nue ooren klinkt» Sint Bern»-: Op 24 Juli a.s. hoopt de Eerw. Zusten Basilia (in de wereld Elisabeth Mr Westgeest) in de congregatie der Zusj] Franciscanessen te Breda, haar zilvej. professiefeest te vieren. Bloemencorso. p p Ook dit jaar zal een Bloemencorso wej; een der hoogtepunten vormen van het n gramma der Koninginnefeesten, die alli zullen plaats vinden op 31 Augustus e| September. Het Bloemencorso zal piaats vinden den namiddag van 1 September en omj niet minder dan 11 groepen waarvan j rubriceering zoodanig is, dat al wat vo tuig is, onverschillig van welken aard, m versierd, aan het corso kan deelnemen. I kindergroepen omvatten o.a. versier steps, vliegende Hollanders, poppenwagé kinderauto's, rijwielen en driewielers. 0 voor reclame of propaganda voor veree gingen, eventueel te voet, is de gelegenfo voor deelname opengesteld. Er zijn tal van fraaie prijzen, alsook gej prijzen, ter beschikking gestled. De agd. Wassenaar van de Kon. Ned. 1 voor Tuinbouw en Plantkunde, en de Tul bouwvereeniging Wassenaar en Omstrek zegden reeds alle medewerking toe. fe Evenals verleden jaar zal ook dit jaar l Bloemencorso weer van feëerieke praj zijn. I Aanmelding tot deelname, alleen vl ingezetenen, moet geschieden bij Bo?< handel Hoogeveen, Kerkstraat. OEGSTGEEST Goede vangst van de politie. Ir laatst van de maand Mei j.l. werd bij1{ heer V. L. in de Duivenvoordestraat aflg tijdens afwezigheid van de bewoners, n broken, waarbij eenige voorwerpen weA ontvreemd. Na een uitgebreid onderzo< het thans de politie gelukt een drietafr ders hiervan op te sporen, welke d^' momenteel voor het plegen van een anin inbraak in het Huis van Bewaring Utrecht zijn ingesloten. WASSENAAR h KJ ooster jubileum.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14