RIJNSTREEK BIOSCOPEN TE LEIDEN ZATERDAG 2 JULI 1938 UE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 GEMEENTERAAD VAN NIEUWKOO! ALPHEN AAN DEN RIJN FANCY FAIR VOOR DE SPORT- VEREENIGINGEN. Een gezellige en feestelijke drukte. In het gymnastieklokaal aan de Paradijs laan, naast de parochiekerk, vond gister- avonr de officieele opening plaats van de groote fancy-fair ten bate van de R.-K. Jeugdbeweging, afdeeling sport van de Sint Bonifaciusparochie. De groote zaal was feestelijk versierd door vlaggen, palmen en andere gelegenheden, terwijl in de zaal rondom allerlei stands en vermakelijkheden zijn opgesteld. Een uitstekende verlichting zorgt bovendien voor een feëerieken aan blik, zoodra men den drempel van dit ge bouw overschrijdt. De opening werd ver richt door den Deken, die eere-voorzitter is van het hiertoe in het leven geroepen comité. Vele genoodigden waren in de zaal aanwezig en hadden een plaatspe weten te vinden voor in de zaal. waar, nadat de voorzitter van het comité, de heer G. Vreeswijk een korte inleiding had gegeven en allen een hartelijk welkom had toege roepen, de Deken het woord kreeg. Spre ker gaf allereerst zijn vreugde te kennen over het feit zelve n.l., dat er in onze om geving een dergelijk groote actie is tot stand gekomen, waarvan het hoofddoel is de noodige financiën te verkrijgen voor de Kathlieke Jeugdbeweging, speciaal voor de sportvereenigingen in onze parochie. Hij, die het aangename met het nuttige, aldus spr., weet te vereenigen, zal de punten weg dragen. Dat het aangename hier op deze fancy-fair aanwezig is behoeft geen twij fel, maar dat het nuttige er door zal ko men, zal voor het grootste deel afhangen van hen die aanwezig zijn of alsnog komen zullen. Na den Deken sprak de geestelijk advi seur van de Katholieke sportbeweging hier ter plaatse, kapelaan C. M. Broers, die wees op de principieele zijde van de katholieke sportvereenigingen en daarmede de nood zakelijkheid van haar bestaan op den voor grond wist te plaatsen. Van ieder Katho liek is het een plicht naar vermogen bij te dragen, om deze vereenigingen in het le ven te houden. Spr. bracht aan het .einde van zijn kernachtige toespraak dank aan de leden van het groote comité,-dat als een wiel draaide om de as van het geheele werk n.l. den directeur van de R.-K. Sport- vereeniging „Wilskracht" den heer P. Zui- dam. Spreker sprak den wensch uit, dat hun onvermoeid arbeiden, waarbij zij er niet voor terugschrokken om zelfs meer dere malen hun nachtrust hieraan op te offeren, moge worden beloond met een on verwacht groote winst. De heer Breukel sprak vervolgens nog een woordje als voorzitter van de R.-K. Voetbalvereeniging „Alphensche Boys", die mede groote waardeering getuigde voor de groote activiteit, die het werk-comité aan den dag heeft gelegd, hetwelk met de meeste nauwezetheid de grondslagen tracht te leggen, voor den heropbloei van de R.K. sportbeweging in onze parochie. Na een dankwoord van den voorzitter der R.-K. Sport vereen iging „Wilskracht", den heer G. Vreeswijk, aan het adres van de verschillende sprekers, verklaarde hü de fancy-fair voor geopend. Hierna nam de feestelijke drukte een aanvang. Er werd al dadelijk aan alle ten ten druk gekocht. Een microfoon zorgde voor de muzikale opluistering, terwijl wij zeker niet mogen onvermeld laten, dat mevr. C. Balk haar bijzonder te waardee- ren medewerking heeft verleend door pia nospel in de voorzaal van het lokaal. Rest ons ook nog even de aandacht te vestigen op de gezellige theetuin, die op even smakelijke wijze is klaar gemaakt op de speelplaats van de R.-K. school, waartoe dor de fancy-fair zaal toegang wordt ver schaft. Hier kunnen de dorstige bezoekers lafe nis vinden voor hun droge keel. De ver moeiden hervinden zich hier in' een zoete rust, terwijl de „heethoofdigen" de noodi ge verkwikking in de vrije frissche natuur kunnen vinden, om na hiervan volop ge noten te hebben, weer met frisschen moed zich opnieuw te mengen in het drukke ge zelschap. Als wü het geheel hebben overschouwd en de verscheidene vermakelijkheden ga degeslagen, dan zal het ook niet anders kunnen zijn, of alle parochianen zullen minstens één keer een bezoek brengen en daardoor mede daadwerkelijk bijdragen tot de instandhouding van de zoo noodbake- lijke R.-K. Sportbeweging. De fancy-fair is geopend Zaterdagavond vanaf 711 uur. Des ondags na de Vespers tot 6 uur en na het Lof tot 11 uur. Voorts op Maandag middag vanaf 3 tot 6 uur en des avonds vanaf 7 tot 11 uur. Entrée vrij. Streekdag Oranje Garde. Zaterdag 9 Juli a.s. zal alhier een Streekdag door de Oranje Garde worden georganiseersd op het terrein van de A. V. Alphen, achter het Boschpark. De opening is bepaald op half- vijf. Sprekers zijn ds. D. A. v. d. Bosch, Ned.-Herv. predikant te Den Haag en bur gemeester P. A. Colijn. Het programma be vat voorts défilé voor den burgemeester; srekkoor „Holland" door Vendel Gouda; zang door vendel Leiden; mondorgelclub vendel „Alphen"; trommelslagers van de vendels Leiden, en Waddinxveen; decla matie van mej. A. C. Metselaar, van Gou da. Op het terrein zal een versterkingsin stallatie worden opgesteld. E. H. B. O. Bij het landelijk examen der E. H. B. O. voor het z.g. eenheidsdi ploma slaagden van de 16 candidaten de vijf volgende dames en heeren n.l. de da mes J. Tuinman, A. v. Eijbergen en de hee ren J. C. Veerman, v. Berkel en den Har- tog. Geboren: Herman Karei Christiaan Benjamin, z. van A. Veenhuijsen en M. D. Wardenier Elisabeth Wilhelmina Ma ria, d. van M. C. Rijnbeek en C. A. van Eijg Rijmert, z. van A. B. Mulder en A. Buitenhuis John Alfred, z. van S. Wein berg en A. Cohen Rijk, z. van J. Bout hoorn en J. G, van Egdom. Ondertrouwd: N. van Luijk 31 j., wonende te Hazerrswoude en A. J. van der Pol 26 j. J. van Es 51 j. en A. J. C. Bik 50 j. Overleden: Catharina van der Maat 71 j., gehuwd met Cornelis van Frankfoort. DE KWAKEL Stopzetting steunverlecning. Ten ein de de werkloozen in deze gemeente, voor zoover noodig, aan te sporen, zooveel in hun vermogen is door arbeid te voorzien ik het onderhoud van hun gezin en de kos ten daarvoor zoo weinig mogelijk door de overheid te doen dagen, oordeelt de Minis ter van Sociale Zaken het gewenscht, dat de stuehverleening en werkverschaffing al hier gedurende zes weken worden stopge zet. Deze stopzetting zaï ingang op Maan dag 4 Juli a.s. HAZERSWOUDE Jubileum-feesten. Op uitnoodiging van Burgemeester Warnaar, vergaderde Don derdagavond enkele ingezetenen van den Rijndijk in het gemeente-secretarie. De vergadering werd geopend door bur gemeester Warnaar. Deze zeide, dat na een vorige gehouden vergadering op het dorp besloten was toch aan den Rijndijk en Dorp apart feest te houden. Nu er aan den Rijndijk aparte feestviering zou wezen was ook noodig, dat daarvoor commissies wer den bëriöemd, wat het doel dezer vergade ring dan ook was. De datum 6 September werd voor den Rijndijk aangehouden. Aanvankelijk lag eerst in de bedoeling een gondelvaart te organiseeren. Dit werd echter na eenige be spreking van de baan geschoven. Het pro gramma werd voorlo.opig vastgesteld als volgt: 's Morgens kinderfeesten, des na middags volksspelen en 's avonds avond feest. Voor deze feesten werden drie com missies benoemd en tevens nog een ter rein-commissie. Elk deze commissies zul len haar plannen uitwerken. Verschillen de algemeene besprekingen werden nog gehouden, waarna de voorzitter met een zeer optimistisch woord over de feestvie ring deze eerste bijeenkomst sloot. NIEUWKOOP Wijkverpleegster. Met ingang van 1 Juli is benoemd en in functie getreden als wijkverpleegster van het Groene Kruis, Zuster D. W. Knibbe uit Amstelveen. NIEUWERBRUG GEMEENTERAAD VAN WAARDER. Onder voorzitterschap van wethouder G. v. Ingen, loco-burgemeester, kwam de raad der gemeente Waarder in openbare verga dering bijeen. Aanwezig zijn alle leden. Z. h. st. wordt besloten wederom aan de Kroon vrijstelling te vragen voor het stich ten van ëen Openbare School. Na een 5-tal stemmingen wordt tenslotte met 4 tegen 3 stemmen benoemd tot lid van het Burger lijk Armbestuur den heer J. Hofland te Waarder. Benoemd wordt een commissie tot nazien der gemeenterekeningen waarin worden benoemd de heeren P. D. v. d. Lin de, N. IJff en J. Groenendijk. Een korte bespreking volgt dan over het verleenen-van subsidie ter gelegenheid van tractatie en het uitreiken van een aanden ken aan de schoolkinderen bij het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Met alg. st. wordt besloten een bedrag van ƒ0.40 per schoolgaand kind hiervoor uit te trekken. Tevens zullen aan de Oranje-Ver eenigingen te Nieuwerbrug en Waarder respectievelijk ongeveer 11.en 22. subsidie worden verleend voor de te hou den festiviteiten ter gelegenheid van het regeeringsjubileum. Hierna wordt de open bare vergadering gesloten en gaat de raad in geheime zitting over voor het punt wa terleiding. OUD-ADE De brand op de Henriette-Hoeve. Sinds de laatste twee dagen werd uit de enorme hooiberg, waarin zich reeds een groote hoeveelheid hooi bevond en welke reeds gedeeltelijk was verbrand, wederom rook en vlammen waargenomen. Gister avond om ongeveer 6 uur was de benzine motorspuit uit Roelofarendsveen wederom gerequireerd. Met een tweetal stralen heeft men onder leiding van den brand weer-commandant, den heer C. M. Ves- seur uit Roelofarendsveen, nadat men het brandende en rookende hooi had uitge haald, de verschillende brandhaarden ge doofd. ROELOFARENDSVEEN R. K. Middenstands-Handelsavondschool voor Alkemade. Op Dinsdagavond 28 Juni 1.1. had de laatste les plaats van het afgeloopen eerste cursusjaar. Behalve de leeraren was het geheele schoolbestuur, be staande uit vertegenwoordigers van de mid- denstandsvereenigingen binnen de ge meente, tegenwoordig. Met veel genoegen kon op de lessen worden teruggezien. Ge zien de gemiddelde leeftijd van de leerlin gen en de gemaakte vorderingen, is de duur van de loopende cursus teruggebracht van 3 jaar op 2 jaar. De directeur sprak zijn dank uit ten aanzien van de onder vonden hulp van zijn medeleeraar, den heer N. Zwartelé, alsmede voor den steun en medewerking van het bestuur. Hij bracht den leerlingen lof voor de betoonde ijver en hoopte, dat met gezamenlijke ar beid het gestelde doel zal worden bereikt. Namens het bestuur kondigde hij aan, dat in Sept. a.s. gelegenheid bestaat: le. voor meer ontwikkelden om zich aan te sluiten aan den bestaanden cursus; 2e. voor het volgen van een nieuwe volledige cursus en 3e voor een cursus voor ouderen (boven de 25 jaar) van 9 mnd Nadere gegevens zouden per circulaire worden verstrekt. Aan het einde van de les werden de rap porten uitgereikt, waarna de heer Th. Wes- selman, namens bet schoolbestuur nog even bet woord voerde. Hierna gingen de leer lingen met vacantie om in Sept. a.s. de stu die te hervatten. Circulaires en mondelinge inlichtingen zijn te verkrijgen bij den Directeur den heer L. G. C. de Jong Langeweg, Roelof arendsveen op de Dinsdagen in de maand Juli van 7—9 uur. De inschrijving van nieuwe leerlingen sluit op 1 Augustus as. TER AAR Gegund. Het bouwen van een woon huis voor rekening van den heer Jac. Va- lentijn Jr., is opgedragen aan de fa. Wed. C. Akerboom, alhier. Neemt de kans nog waar. De trekking van de loterij, ten bate van het R.K. Jeugd werk, is thans vastgesteld op Woensdag 27 Juli. Er zijn nog een deel loten verkrijg baar, dus men kan een kans wagen en te vens steunt men een goed werk. WOERDEN Personalia. Voor het examen L.O. slaagden dezer dagen J. Veerman en W. v. d. Kolm, alhier. Historische optocht. Door het bestuur van de vereeniging „Koninginnedag" is het plan gemaakt op 6 September, ter ge- legneheid van het 40-jarig regeeringsjubi leum van H. M. de Koningin, een histori sche optocht te doen houden. Hierbij zul len in verschillende tijdvakken de regee- rende vorsten van Oranje vanaf 1550 tot heden worden voorgesteld. De rollen hier voor zullen tegen niet al te duren prijs worden verkocht. Waterpolo. Gisteravond speelde Fo rel I een polwedstrijd voor de competitie tegen Bilthoven I, die zij met 31 won. Overwegend waren de Woerdenaarsch sterker, de samenwerking was beter, ter wijl zij steeds iets sneller bij de bal waren. Forel II wist met 20 het tweede van Bilt hoven te slaan en daardoor een verdiend succes te behalen. De V.E.P.-verloting. De V.E.P.-verlo- ting, waaraan door velen deelgenomen werd, zal eindelijk beëindigd worden met de trekking, die plaats heeft op Maandag 4 Juli. Deze avond zal tevens tot een amu sementsavondje gemaakt worden, waar vele V.E.P.-vrienden op verwacht worden. ZEVENHOVEN B.V.L. De heer Verleun, plaatselijk leider B.V.L. afd. Zevenhoven, is voorne mens wegens drukke werkzaamheden per 1 Febr. a.s. ontslag te nemen. Als hulp leider-plaatsvervangend leider der afdee ling treedt op de heer L. J. Bos. RIJP WETERING, 1 Juli. Het woonwagenkamp te Llsse. Volgens het verslag van uw blad der ge meenteraadszitting te Lisse op pag. 9 van gisteren, maakt de heer van Kesteren de opmerking, dat aan het woonwagenkamp aldaar teveel zorg besteed wordt, waardoor men de woonwagenbewoners naar Lisse trekt, en stelt dan voor dit kamp een beetje te verwaarloozen. Het is mij niet bekend, of er in Lisse een „woonwagenwerk" bestaat, zoo niet, moge het onderstaande daartoe een stoot zijn, zoo wel, moge de burgerij van Lisse dan inzien, dat zij dit werk te kort gedaan heeft. Van de veronderstelling uitgaande, dat woonwagenbewoners ook menschen zijn met een ziel en een lichaam, wordt in meerdere onzer steden door particulier ini tiatief al het mogelijke gedaan, om de woonwagenbewoners naar het kamp te trekken, teneinde het geestelijke, mo- reele en lichamelijke welzijn der woonwa genbewoners aan te kweeken, op te heffen en te verzorgen. Daartoe begon men het kamp zooveel mogelijk menschwaardig te maken en als teeken daarvan zult u op zoo'n kamp een kapel vinden. Deze kapel wordt tevens benut voor les sen aan kinderen, vrouwen en mannen, be langeloos gegeven door een geestelijke en eenige jongelui, welke hun vrije tijd voor dit doel ter beschikking stellen. In Lisse schijnt een verzorgd kamp reeds te bestaan; staat ook daar reeds een ka pel? Doen de woonwagenbewoners u overlast aan, dan bent u zelf daaraan schuldig, want ge hebt u van hen afgewend. CH. E. D. BURGERS. Naschrift: Wij hebben alle waardee ring voor het woonwagenwerk. In een woonwagenkamp, als in Lisse, met een ge ringe, steeds vlottende bevolking, welk kamp bovendien op niet al te groote afstand van de kerken is gelegen, bestaat echter aan een kapel o.i. geen behoefte. In Lisse schijnt het kamp in tegenstelling met vele and ei-e plaatsen in de omgeving goed verzorgd te zijn, te goed zelfs volgens genoemd Raadslid. In plaats echter van het Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente, waarbij alle leden present wa ren. Ziendeweg. Een der eerste mededeelingen betrof de opzegging met ingang van 1 Januari 1939 van het contract door de gemeente Alphen a. d. Rijn, waarbij reeds meer dan een hal ve eeuw, eerst Aarlanderveen, daarna Al phen a. d. Rijn, tegen een jaarïijksche ver goeding die gemeente mede onderhoudt het gedeelte van den Ziendeweg, ongeveer 1/3, dat moet onderhouden worden door Nieuwkoop. De voorz. licht toe, dat zulks geen on welwillendheid is van Alphen a. d. Rijn, doch daarmede wil men de zaak zuiver stellen in het vooruitzicht, dat deze weg op het tertiaire wegenplan geplaatst wordt en aldus met subsidie van de provincie uit het verkeerfonds gerestaureerd en blijvend onderhouden wordt. Aan den L.T.B. te Aarlanderveen wordt op verzoek toegestaan een subsidie van 10.67 als bijdrage voor een gegeven land- bouwcursus, welke mede door 4 leerlingen uit deze gemeente gevolgd is. Brandspuithuis. De Coöperatieve Brandwaarborg-maat schappij „NoordenNieuwkoop" bezit sinds jaren voor gezamenlijke rekening met de gemeente een motorspuit met auto-trac- tie. Deze spuit voldoet niet meer aan de eischen, waarom is aangekocht een brand- bluschmiddel, dat aan de meest moderne eischen voldoet. De aanschaffing geschied de geheel voor rekening van de Maat schappij, met dit beding, dat de gemeente voor een berggelegenheid zorgt. In de vorige vergadering is daarom een crediet ogesaan om het bestaande spuit- huis te vergrooten, echter is daarna door het bestuur van de Maatschappij bezwaar gemaakt tegen het verbouwingsplan, om dat hét veel te bekrompen zou zijn. De voorz. erkent, dat dit bezwaar niet geheel ongegrond was. Een nog grooter uitbrei ding aan het gebouw te geven was echter onmogelijk, omdat de gelegenheid daartoe, ontbreekt. Met het oog hierop is overwo gen om op hetzelfde terrein een nieuw ge bouw te plaatsen, dat aan de eischen vol doet. De kosten hiervan bedragen ongeveer schappij een bijdrage toezegde vankkge 1200, terwijl de Coop. Brandwaarborg maatschappij een bijdrage toezegde van 300. Mede komt aan dat bedrag ten goede de opbrengst van den verkoop van het oude spuithuis, waarvoor een liefheb ber aanwezig is. De heer Stam vraagt of het lokaal naast de veldwachterswoning niet geschikt voor hiervoor is. Dit is echter te klein. De heer Splinter vraagt of het bestuur van de maatschappij zei?, niet voor een ge bouw zou willen zorgen tegen een vergoe ding vande gemeente. De voorzitter geeft in overweging daar maar niet meer over te beginnen. Spreker meent, dat wel 200 uren is volgepraat èn bij de maatschappij èn bij de gemeente om deze aangelegenheid zoover te brengen en dan zou weer opnieuw begonnen moeten worden. Het idee vindt dan ook geen bij val; de heer Augustinus noemt de oplos sing een pracht oplossing. De heer Stam vraagt of het nieuwe ge bouw nu werkelijk voldoende groot en practisch is en stelt voor het crediet met 100.te verhoogen om dit nader te be zien. Wethouder Breedijk zegt, dat rondom in het gebouw een meter ruimte aanwezig blijft, wat de heer Stam niet te veel noemt. Ten slotte wordt het voorstel van B. en woonwagenkamp te Lisse „een beetje te laten verwaarloozen", zou het aanbeveling verdienen, dat de andere gemeenten hun kampen wat beter verzorgen. Daarmede zou aan de voorkeur van de woonwagens voor Lisse een einde komen, en tevens aan het pleidooi van inzender zijn voldaan, om de woonwagen-bewoners menschwaardigèr te behandelen. W. met algemene stemmen aangenomen, aangevuld door het voorstel Stam, met machtiging om het oude spuithuis te ver- koopen. Control e-commissie. Benoemd moet worden een commissie voor het nazien van de gemeente-reke ning over 1937. Uitverkorenen worden de heeren H. van der Tol, C. Sloof en J. Eijs. Crediet werkverschaffing. Een voorstel tot wijziging en aanvulling van de begrooting leidt tot een discussie over het werkloosheidsvraagstuk in de ge meente. In dit voorjaar is een bedrag van ƒ3000 genomen van den post steunverleening en overgebracht naar den post werkverschaf fing tot verbetering van rietland. Dit geld is verbruikt. De post steunverleening laat dergelijke aderlating niet meer toe. Bur gemeester en Wethouders stellen daarom thans voor ƒ4000 opnieuw uit te trekken voor werkxerschaffing. Dit geld is in hoofdzaak te vinden uit de verhoogde uit- keering van het werkloosheidssubsidie- fonds, omdat deze verhooging tevens een verhooging brengt van ongeveer 7 procent over het geheele bedrag, dat wegens steun en werkverschaffing thans geraamd is. De heer Stam zegt, dat de belasting uit dezelfde portemonnaie moet komen of dit voor de gemeente is dan wel voor het rijk. De voorzitter zegt, dat het voorstel ge heel is in de lijn van de regeering om n.l. zooveel mogelijk de werkverschaffing te stimuleeren. De heer Verhaar juicht het voorstel con amore toe, noemt het stempelen een inge vreten kwaad, het verschaffen van werk staat moreel ver boven alles en komt ten goede aan de arbeiders eh aan geheel den middenstand. De heer Sloof informeert naar de werk- objecten, waarop de voorz. antwoordt, dat deze over een paar maanden ruimschoots aanwezig komen, als de verbetering van rietland, het egaliseeren van den rooden dijk onder Zevenhoven, enz. Eenparig wordt 't voorstel goedgekeurd. Bij de rondvraag oppert de heer Stam de vrees, dat Alphen aan den Rijn niet het meeste er voor gevoelen zal om den Zien deweg flink aan te pakken. De voorzitter en ook de weth. deelen die vrees niet, een gemeente met een bevolking en standing als Alphen aan den Rijn ziet de dingen niet klein. De heer Stam heeft nog teevrgeefs uit gezien naar het verslag van het electrisch bedrijf. De voorz. zegt, dat de winst nihil is, hetgeen de heer Stam onverklaarbaar lijkt. Deze bespreking doet weth. Breedijk de klacht uiten, dat de commissie van beheer van de G. E. B. der vier gemeenten al reeds 5 jaren aan het onderhandelen is met Leiden over de vorming van een N.V. zonder wat tot stand te brengen, waar door intusschen door het bedrijf al een 10.000 gederfd is. De voorz. deelt een en ander mede, waar uit blijkt, hoe deze onderhandelingen een lijdensgeschiedenies zijn en intusschen aldus de heer Stam blijven we maar met hooge tarieven zitten, wat de heer Ver haar de verzuchting doet slaken: wees blij, de je stroom hebt, wij zitten op uiteinden en zouden naar stroom verlangen ook al moesten we deze nóg duurder betalen. De heer Verhaar brengt den wensch over van een paar hoofden van scholen om den termijn van het landbouwverlof te vervroe gen. Dezelfde speker is kort geleden getuige geweest, dat een jacht kwam door de Ziendesiuis en noemt daarvan nog 2 getui gen, waarbij de ontkleeding ver beneden menschelijk peil was. Daarop volgde een jacht met een blijkbaar zeer fatsoenlijk ge zin. Spr. wijst er andermaal op, dat laatste door eerste zullen verdrongen worden en vraagt of de politie-verordening voldoen de voorziet in die ontkleeding. De voorzitter zegt, dat het wetboek van strafrecht daarin voorziet. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Man ja (Peter Peter- jen, Maria Ander- jast). Bulldog Drummond aeemt revanche (John Barrymore, Louise Campbell). 1 Dramatisch Detectivefilm lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen Casino: D, Moeder, die zee man (Jan Blondell, jlenda Farell). Met donderend ge veld. (Dick Foran). Humoristisch Wild-West- film lederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen Luxor: De melodie uit het verleden. (Brigette Horney, Willy Bir- gel). Mannen zijn geen goden (Miriam Hop kins). Speelfilm Spanning 'edcren avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei 8 uur Matinée: Zaterdag, Woensdag en Doriderdag 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Lido: Verborgen hartstoch ten. (Bruce Cabot, Margret Lindsay). Het geheim van Stamboel (Valeria Hobson). Sensationeel Sensationeel lederen avond 8 15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Toelaatbaar v volwassenen Rex: Charley Chan op de Olympische Spelen. (Warner Oland). De duivel aan het ;tuur. (Richard Dix). Detectivefilm Sensatiefilm lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd j

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13