OMGEVING BIOSCOPEN TE LEIDEN DONDERDAG 23 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 9 KATWIJK AAN DEN RIJN Gemeenteraad. De raad dezer ge meente komt Vrijdagmiddag te half drie in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling zijn: Vaststelling van de notuleft der vergadering van 1 Juni 1938. Mededeeling van ingekomen stukken. Voorstel tot het verkoopen van grond. Idem tot het wijzigen van de verordening op het beheer der bedrijven. Idem tot het bouwen van een ijkgebouw ten behoeve van de bedrijven. Idem tot het verleenen van de functie van secretaris der Directie van de bedrijven. Idem tto het verleenen van medewerking ex. art. 72 1.. 1920 aan de R.K. school. Idem tot het overnemen van gronden aan de Voorstraat te Katwijk aan den Rijn. Idem tot wijziging der ver ordening op de straatbeasting. Behande ling belastingreclames. Voorstel tot wijzi ging der gemeentebegrootingen dienst 1937 en 1938. Hernieuwde vaststelling van de begrootingen der bedrijven voor het dienstjaar 1938. Voorstellen inzake de vaststelling eener capitulanter. _rorde- ning. Voorstel tot het verleenen van eer vol ontslag aan R. P. Tjebbes, onderwijzer aan de openbare lagere school. Rondvraag. KATWIJK AAN ZEE AANKOOP VOOR DE OUDHEID KAMER. Een schelpenkar „met toebehooren." Een der Katwijksche bezienswaardighe den is -wel de hooge, heel ouderwetsche schelpenkar met toebehooren. Een derge lijk voertuig kon men nergens anders dan in Katwijk aantreffen. De karren van den nieuweren tijd zijn weer iets moderner. Het bestuur van het Openluchtmuseum te Arnhem vond een dergelijk voertuig van genoeg belang om er voor deze instelling een aan te koopen, 'n kar met baggerbeu- gel en laadbeugel. En ook het Bestuur van de Katwijksche Oudheidskamer liet zich de kans niet ontgaan en kocht er voor de ze kamer ook een aan. LISSE Personalia. Gisteren slaagde te Bergen voor het examen onderwijzeres onze plaats- genoote mej. J. D. de Haan. Zij werd opge leid op. de R.K. Kweekschool te Bergen van de Eerw. Zusters Ursulinen. Werkloosheid. De werkloosheid in deze gemeente is in verhouding met het vorige jaar belangrijk grooter. Momenteel staan ingeschreven ruim 300 personen tegen het vorige jaar ruim 200 personen. Moge de seizoendrukte, welke op het oogenblik be gint aan te vangen, spoedig hierin verbete ring brengen. In verband hiermede wijzen wij nogmaals op het bollenpellen van werk- loozen, met toeslag voor de pellers. Laten de bloemistpatroons in deze medewerken met het gemeentebestuur. LEIDSCHEN DAM Eerste steenlegging. Gistermiddag had de eerste steenlegging plaats van de nieu we fabriek van stalen ramen van de firma Koop te Scheveningen. Onder de aanwezi gen merkten wij o.m. op de familie Koop, dr. Büllger en dr. Slingerland namens de regeering, de burgemeester en de gemeente- architect van'Leidschendam, de pastoor en de kapelaan van Scheveningen en anderen. De heer Koop heette-allen hartelijk wel kom, in het bijzonder de vertegenwoordi gers van de regeering, de geestelijkheid en het gemeentebestuur. Feitelijk, aldus spr., is deze plechtigheid meer een symbolische daad, het plaatsen van den gedenksteen. De leek ziet niet, wat hier is voorafgegaan, duizenden K.G., betonijzer en cement zijn reeds in den grond verwerkt. De uitbrei ding van ons bedrijf heeft het noodzakelijk gemaakt naar een andere plaats uit te zien. Pogingen om in Scheveningen te blij ven, waren vruchteloos. Hij brengt dank aan het gemeentebestuur van Leidschen dam en de regeering voor haar medewer king in deze en zegt in verband hiermede, dat in een der dagbladen een artikeltje is verschenen, waaruit afgeleid zou kun nen worden, dat wij financieele steun zou den hebben gekregen van de regeering, doch dit is onjuist; Wij hebben op zuiver sociale grondslagen medewerking verkre gen van de regeering, omdat wij een be paald werkobject scheppen. Wij zijn dus geen steuntrekkers: Hij betuigt nog zijn bij zonderen dank aan dr. Bülger en dr. Slin gerland die niets hebben nagelaten om den bouw van de fabriek mogelijk te maken; hij hoopt, dat Gods zegen in ruime mate moge rusten op deze fabriek. Daarna wordt door het jongsee dochter tje van den heer Koop de gedenksteen ge plaatst. Na deze plechtigheid wenscht bur gemeester Keijzer den heer Koop geluk met deze symobilsche daad. Hij is dank baar voor den bouw van deze fabriek in zijn gemeente, Wet is niet alleen een per soonlijk belang, maar ook de gemeente heeft belangen bij deze industrie. De bur gemeester hoopt, dat ook arbeiders uit deze gemeente eventueel te werk gesteld zullen worden en dat de band tusschen hem, den heer Koop en het gemeentebestuur besten dig moge blijven. Ook den heer Bülger wenscht den heer Koop geluk en onder streept nog eens wat de heer Koop in zijn welkomstwoord heeft gezegd, n.l., dat hier geen sprake is van financieelen steun van de regeering, maar van een zuivere za kelijke medewerking aan deze onderne ming. Hiermede was deze plechtigheid af- geloopen. Verkooping. Ten overstaan van nota ris Goossens te Zoetermeer had gisteren in café „De Zwaan" te Leidschendam de ver kooping plaats van het woonhuis met ga rage, erf en tuin aan den Kostverlorenweg No. 18, groot 3 A. 79 c.A. en een woonhuis met schuur, garage, erf en tuin aan den Achterweg No. 19 groot 2 A. 31 c.A. Bei de perceelen, die in bod waren gezet, resp. op 4000 en ƒ3.600 werden niet afgemijnd. STOMPWIJK Personalia. Voor het middenstandsdi ploma is geslaagd de heer W. P. Waayer. NOORDWIJKERHOUT Examen Verpleging van Zenuw- en Geesteszieken. Door de examencommissie van de R. K. Gestichtsartsen-vereeniging werden de overgangsexamens afgenomen in de Psy chiatrische Inrichting St. Bavostichting te Noordwijkerhout. De uitslag der examens luidt: Eerste overgangsexamen 12 candi dates Geslaagd: H. J. v. d. Broek, L. J. S. Drabbels (Br. Ephisius), C. Go vers, A. G. Hermans, H. P. Heruer, A. H. G. Hesselink, A. v. d. Linden. J. A. v. d. Linden, J. Meye- imk, H. L. de Reus, C. C. Verwer. Tweede overgangsexamen 8 candidaten. Geslaagd: J. P. Beke J. P. J. v. Esdonk (Br. Ivan), P. W. C. de Groot (Br. Bajuul), J. Hoedjes, B. C. Jansen (Br. Frowinus), J Lijten (Br. Goslinus), B. F. v. Oosterhout J. v. Poppel (Br. Aresius). Oudste inwoonster overleden. Mej. de wed. L. van der Lans geb. Bakker, die den laatsten tijd werd verpleegd in het St. Je- roensgesticht te Noordwijk is Woensdag overleden. Zij bereikte den leeftijd van 92 jaar. Bouwen. B. en W. hebben aan H. War merdam, alhier, vergunning verleend tot het bouwen van «een woonhuis langs de Trekvaart. NOOTDORP Huisvredebreuk. In den nacht van Maandag op Dinsdag om 2 uur heeft een zekere van D. in de woning, waarin o.a. HOOFDFILMS INHOUD Boefjes (James Cagney, Madge Evans) Binnen 48 uur (Too- mey, Sheila Terry) Hier Luchthaven Schiphol. Londen bij nacht (George Murphy, Rita Johnson) De laatste hinderpaal (Richard Asler, Barry Mackay). Nacht-asyl (Jean Gabin Louis Jou vet). De Lachparade (May West). Merüntje Gijzen's Jeugd (Marcel Krols, Piet Bron). De zwarte ruiter. (Dick Foran). Sensatie. VHegfilm Sensatie Romantisch Dramatisch Komisch Speelfilm Sensatie. AANVANGSUUR Lederen avond 8 uur Zondag van 47 en 8—11 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. lederen avond 8.15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée, lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag, oens dag 2 uur matinée. lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd v volwassenen Goedgekeurd v volwassenen Toelaatbaar v. volwassenen Goedgekeurd v volwassenen Afgekeurd EVLAIUNISATIE TEGEN MOND- EN KLAUWZEER. De Duitsche wetenschap zou hierin geslaagd zijn. Men meldt uit Berlijn aan de „N. R. Crt.": Het „Berliner Tageblatt" publiceert op de eerste bladzijde van zijn nummer van gisterochtend de opzienbarende mededee ling, dat de Duitsche wetenschap er in is geslaagd runderen, varkens, schapen en geiten voor geruimen tijd te immuniseeren tegen mond- en klauwzeer. In het officieele proefstation op het eiland Riems nabij Greifswalde hebben prof. dr. Waldmann en dr. Koebe, aldus het „Tageblatt" een methode van actieve immunisatie gevonden, welke de dieren ten hoogste drie maanden en waarschijnlijk nog langer tegen de ziekte immuun maken. De rijksminister van- binnenlandsche zaken heeft daarop terstond bevolen ongeveer 50.000 runderen en een paar duizend scha pen met het nieuwe serum te doen inenten door beambten van den veterinairen dienst. Hierbij zouden uitstekende resultaten zijn geboekt. De noodige bedrijven voor het fa- briceeren van tiet entserum zullen weldra worden opgericht. Van andere zijde vernemen wij nog, dat de proeven met de 50.000 runderen tus schen 8 Maart en 9 April in het district Breslau zijn genomen. Voor uitbreiding van het proefstation op het eiland Riems Is een bedrag van 2.5 millioen mark ter be schikking gesteld door de bevoegde auto riteiten. zijn vrouw, van wie hij gescheiden leeft, verblijf houdt, toegang geëischt. Toen deze hem geweigerd is, heeft hij met een voorwerp eenige ruiten stukge slagen en is zoo tegen den wil van den be woner binnengedrongen. De bewoners, die niet veel goeds van des indringers bedoe lingen dachten, waren inmiddels naar de buren gevlucht. Een dezer heeft den ge meenteveldwachter Bolk gewaarschuwd, bij wiens komst v. D. echter verdwenen was. Tegen v. D. zal proces-verbaal we gens vernieling en huisvredebreuk wor den opgemaakt. Diefstal. Een persoon van Belgische nationaliteit van H. heeft zich te 's-Gra- venhage bij de politie aangemeld met de mededeeling, dat hij te Oegstgeest had ge stolen. Na in verbinding stellen met de politie in laatstgenoemde gemeente, bleek, dat daar wel een rijwiel gevonden was en werd v. H. overgebracht naar Oegstgeest. Na verhoor daar ter plaatse kwam vast te staan, dat de diefstal der fiets vermoede lijk in de gemeente Nootdorp ha$ plaats gehad, naar welke gemeente v. H. toen is overgebracht. Bij het onder leiding van den Burgemeester dezer gemeente ge houden verhoor bleek, dat v. H. die een soort zwerver is, zich in den nacht van Za terdag op Zondag toegang had verschaft tot de R.K. school. Met behulp van een veil heeft hij een raampje van een W.C. geforceerd en is daardoor binnengeklom men. Daar hij in de lokalen, waar hij is geweest, na eenig zoeken niets van zijn gading kon vinden is hij weer vertrokken met medeneming van een damesrijwiel. Verdachte heeft volledig bekend en toon de veel berouw van zijn daad, waarom hij dan ook tot vrijwillige aanmelding is overgegaan. Proces-verbaal tegen hem is opgemaakt, waarna hij voor den Officier van Justitie te Den Haag is geleid. Geslaagd. De alhier ter gemeentese cretarie werkzame heer M. J. G. A. Ha ringman te 's-Gravenhage mocht bij de gehouden examens voor Gemeentefinan- ciën het diploma behalen. Openbare verkooping. De op Woens dag gehóuden verkooping ten overstaan van Notaris mr. C. Plet uit Pijnacker van de zes woningen aan den Veenweg alhier, genummerd 19, 21, 23, 25, 27 en 29, had tot resultaat, dat de woningen gezamenlijk voor den prijs van 11120.aan P. Kooij te Pijnacker zijn verkocht. VOORSCHOTEN Verkooping. Bij de gehouden openba re verkooping ten overstaan van notaris W. A. Caron alhier in hotel Deurloo werd het heerenhuis aan de Papelaan afgemijnd met ƒ50. Kooper de heer P. de Jong te Voorschoten. ZOETERMEER De Rijksweg is geen race-baan. Onverantwoordelijke motorrijders ge bruiken den Rijksweg onder deze gemeente als racebaan. Dinsdagavond werd de politie alhier gewaarschuwd, dat enkele motor rijders den weg onveilig maakten, door van de eene rijbaan, over den middenberm, raar de andere rijbaan over te steken. Door de welwillende medewerking van goedwillende automobilisten, werd aan dit gedoe een einde gemaakt en de motorrij- oers werden geverbaliseerd. Verder is ge bleken, dat Zondagmorgen door dergelijke handelingen een automoblist, door krachtig remmen, een aanrijding met een motor rijder wist te voorkomen, doch werd zelf slachtoffer, doordat de auto over den kop sloeg en op het rijwielpad terecht kwam. Het is jammer, dat hiervan door betrok kene aan de politie geen aangifte is ge daan. Automobilist en motorrijder zijn on bekend gebleven. Ook met het stopverbod op den weg wordt op alle tijdstippen van den dag geen rekening gehouden. Door velen wordt dit verbod overtreden. Hierdoor brengen zij niet alleen zichzelf, doch ook anderen in gevaar, daar men op een voorrangsweg geen obstakels verwacht. Tegen dit euvel wordt door de politie met kracht opgetreden, in GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR Woensdagmorgen vergaderde de raad de zer gemeente. Tegenwoordig waren alle leden Na mededeeling van eenige ingekomen stuk ken wordt de agenda behandeld. Zonder discussie gingen onder den hamer door "a. een voorstel tot kwijtschelding van pacht van een perceel vischwater aan C. Groe- newegen te 's-Gravenhage en tot onderhand- sche verpachting van dit perceel aan den Al- gem. Zuid-Hollandsche Hengelaarsbond te 's-Gravenhage; b. Een voorstel tot overname van 2 perceelen grond aan de Lijsterlaan en Koekoekslaan, mei bestemming tot bouwstraat c. Een voorstel tot vaststelling van de ex ploitatievergoeding voor de bijzondere scho len over 1935. Voor het gewoon lager onder wijs bedraagt deze 17.11 en voor U.L.O. 23.83 per leerling; d. Een voorstel tot vast stelling van de vergoeding voor vakonderwij zers over 1935; e. Een voorstel tot vaststelling van de uitkeering van andere gemeenten inge volge art. 104, le lid der L.O. Wet. Tot leden der commissie van Toezicht op- het lager onderwijs worden benoemd Mevr. A. B. Rom Colthof- de Graaf en Mevr. H. W. Knape geb. de Groot. Besloten wordt B. en W. te machtigen tot opzegging van een geldleening, per resto groot 286.000.aangegaan tegen een rente van 4 Voorts worden B.en W. gemachtigd tot op name van een kasgeld tot een bedrag van ten hoogste 600.900.en ten hoogste 1 voor rente en provisie. Aangenomen wordt een voorstel tot ver andering van het terrein bij den school aan de Bloeracamplaan en een crediet toegestaan van 505.Hierna is aan de orde een prae-ad- vies van B. en W. op een voorstel van een commissie ad hoe tot nadere regeling van de werkverschaffing in deze gemeente en de daar voor vast te stellen acoordloonen. De wcrkloozenzorg Nieuwe regeling:, die algemeene goed keuring weg droeg. In het uitvoerig rapport der commissie is onder oogen gezien in hoeverre er mogelijk heden bestaan, om aan meer werkloozen ar beid te verschaffen. De commissie heeft dar- toe aandacht geschonken aan het instituut der arbeidsbemiddeling, de migratie, emigra tie, beroepskeuze, opleiding en herscholing en voorts aan de werkverschaffing, waarvoor een nieuw systeem werd voorgesteld en wijziging in de loonen. Het uurloon werd voorgesteld op 0.40 en de werkweek op 48 uren. De commissie stelde verder voor bij regenverlet 80 uit te keeren, op de algemeen erkende, Christelijke feestdagen 100 en voorts voor hard werken een toeslag van 1.per week B. en W. hebben in hun prae-advies de voorstellen van de commissie over genomen behalve die omtrent regenverlet. Verder heb ben zij de Chr. Feestdagen uitgebreid met den Goeden Vrijdag en de Katholieke feestdagen en wenschten zij den toeslag voor hard wer ken met 2.extra te beloonen. De heer Wildt Meijboom, Voorzitter der commissie gaf een nadere toelichting. Het ver heugde hem, dat B. en W. behoudens enkele kleinigheden het rapport der commissie had den onderschreven en vond het aangenaam, dat de raad wilde medegaan tot invoering van een uurloon. De Commissie is tenslotte na grondige overweging accord gegaan met de uitbreiding van het aantal feestdagen, maar blijft bezwaren houden tegen het voorstel, om bij regenverlet geen korting toe te passen en beloning voor extra werk te verhoogen. De heer van Bemmelen licht toe, dat hij, ofschoon lid der commissie, zal medegaan met de voor stellen van B. en W. De heer Boender gaat accoord met de voorstellen van B. en W. Hij acht hier noodig een vermindering van het loon bij regenverlet. De arbeiders werken on der voortdurend toezicht en misbruik is niet te vreezen. De heer Hendriks bepleit eveneens aanne ming van de voorstellen van B. en W. De heer Idenburg acht het niet juist, dat de ge volgen van regenverlet worden afgewenteld op de arbeiders. Aan anderen kant vindt hij het niet juist het volle loon uit te keeren als niet wordt gewerkt. Hij zou een middenweg willen kiezen. Met de uitbreiding van de feestdagen kan hij accoord gaan. Wanneer die dagen ook geheel als Zondag worden gevierd, m.a.w. geen arbeid wordt verricht, geen winkels geopend zijn enz. Tenslotte brengt hij hulde aan de commissie voor haar arbeid. De heer Kieviet de Jonge wil ten aanzien van het punt regenverlet de praktijk afwach ten. Voor het overige sluit hij zich aan bij den heer Idenburg, De heer Breedvelt laakt de houding van den heer van Bemmelen. Hij wijst er verder op, dat de positie der werkloozen niet beter mag zijn dan die van arbeiders in het vrije be drijf en waarschuwt in dit .verband verder t« gaan dan de voorstellen der commissie. De heer van der Stoel zou gaarne zien, dat er meer propaganda werd gemaakt voor het werk in Duitschland. De heer Dresselhuys wil ook een rem zien aangebracht ingeval van regenverlet. Hij wil daarom voor alle regenuren 80 vaststellen. De heer van Moorsel verdedigt het voorstel van B. en W. Nadat in tweede instantie het woord is gevoerd worden de voorstellen van de Commissie, geamendeerd door het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aange nomen. Vastgesteld wordt een nieuwe verdeeling van de ambtenaren van den burgerlijken stand Benoemd worden tot ambtenaren van den burgerlijken Stand de heeren J. Koet en F. J. A. M. Monchen. De overeenkomst met de ge meente 's-Gravenhage inzake toelating van kindern uit Wassenaar tot de scholen voor M.O. en V.H.O. te Den Haag wordt herzien en de contributieverordening in verband hier* mede gewijzigd. De verordening op de heffing van precarïo* rechten wordt gewijzigd overeenkomstig het voorstel van B. en W. Besloten wordt een zekerheidshypotheek t« vestigen op gronden in het wegenplan Cen« trum groot 75.000. Hierna is aan de orde een voorstel van B. en W. tot uitbreiding van het aantal lesuren in lichamelijke oefening op de openbare scho* len. De kosten worden geraamd voor het openbaar lager onderwijs op 2299.82, het bijzonder lager onderwijs op 6348.40 het openbaar U.L.O. op 835.80 en het bijzonder U.L.O op 1417.50a Het voorstal wordt aangenomen. Ter tafel komt hierop een voorstel tot wijziging der verordening gemeentepolitie 1937. Deze wijzi ging omvant een verhooging van de jaarwed de van den Inspecteur van Politie. De heer Wildt Meijboom dankt B. en W. voor het feit, dat zij den Minister hebben kunnen over tuigen van de noodzakelijkheid, om de jaar wedde van den Inspecteur te herzien. De heer Hendriks onderschrijft deze woor den. Hij hoopt echter, dat B. en W. ook aan dacht zulen besteden aan de jaarwedden van de hoofdagenten en agenten. De voorzitter zegt dit toe. Vervolgens komt ter tafel een voorstel tot herziening der brandweerverordening. De heer Idenburg vindt, dat deze verordening zoo uit gebreid is, dat hij, gelet op het aantal geval len van brand, meent te mogen zeggen, dat dit wel wat overdreven is. Hij begrijpt niet, dat de commandant en onder-commandant een extra vergoeding moeten hebben en evenmin dat ambtenaren voor brandblussching tusschen hun werktijd een vergoeding van 0.50 per uur moeten genieten. Hij stelt voor de veror dening te verwijzen naar de financieele com missie. Aldus wordt besloten. Wordt besloten tot overname van een perceel grond aan den Prinsenweg bestemd als weg. Vastgesteld wordt een besluit tot aanwijzing van de da gen in 1938, waarop de winkelsluiting zal wor den gesteld op 10 uur 's avonds. Deze dagen vallen in de maand Augustus, op 1 Septem ber en 29 en 30 December. Vervolgens worden goedgekeurd enkele besluiten tot wijziging der begrooting en worden beschikkingen ge nomen op bezwaarschriften inzake belastingen. Na diverse stemmingen worden benoemd in de commissie voor de werkverschaffing de heeren Hendriks, Wildt Meijboom, Breedvelt, Boender en Dresselhuys.Tliermede was de agenda afgehandeld en nam de burgemeester gelijk wij gisteren reeds berichtten, afscheid van den Raad. het bijzonder tegen hen, die aldaar met minder eerbare bedoelingen vertoeven. De Vadoeksbrug. De bestrating en om legging van den Zwaardslootschenweg en Middelweg, in verband met de vernieu wing van de Vadoeksbrug is thans gereed gekomen. Met eenige dagen, nadat de ber men van de overblijvende materialen zijn gezuiverd, is het werk geheel beëindigd. Voor het doorgaand verkeer is de tot standkoming van de nieuwe brug en groote verbetering. Tweede reis naar de K.R.O.-studio. Toen mej. Adegeest voor eenige weken ge leden een reis naar de K.R.O.-studio or ganiseerde, had zij er geen oogenblik aan gedacht, dat de belangstelling hiervoor zoo groot zou zijn, dat er drie autobussen met 81 deelnemers zouden vertrekken van hier naar Hilversum en er zelfs ook nog enkelen wegens plaatsgebrek geen plaats bewijs zouden kunnen bekomen. Onmid dellijk is toen het plan gerijpt nog eens zoo 'n reis te organiseeren. In ons verslag van die reis hebben wij er reeds iets van gezegd. Die tweede reis naar Hilversum zal nu plaats hebben op Zondag 17 Juli a.s., doch ditmaal ove Amsterdam, zoodat er ook voor hen, die de vorige reis reeds meemaakten, aantrekking is, om weer mede te gaan. De bus of bussen vertrek ken om 1.30 uur zomertijd van de Leidsche Wallen. De kosten bedragen, vanwege de grootere afstand, thans 1.50 per per soon. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Jac. Bierman. Radio en Missie. Zondag a.s. zullen u uit en voor de beiden H.H. Missen door meisjes radio-missis-speldjes te koop wor den aangeboden. De opbrengst van die speldjes moet dienen om de kosten te be strijden voor het contact, door middel van de radio tusschen moederland en missiona rissen. 't Is duidelijk van hoe groot belang het is voor die missie, dat de K.R.O. steeds in staat blijft de uitzendingen voor die ver verwijderde streken te kunnen blijven verzorgen. Hoe heerlijk voor den missio naris als hij regelmatig een stem kan be luisteren uit het moederland in de taal van zijn jeugd. Vroeger was die mogelijk heid er niet en leefde de missionaris soms jaren en jaren in de wildernis zonder één stem uit de beschaafde wereld te verne men. De tijden zijn veranderd, de radio biedt onbegrensde mogelijkheden, de mis sionaris is verlost uit zijn isolement.... alléén kost het geld en daarom vraagt de K.R.O. ons een speldje te koopen ten ba te van de missie, om de missie-uitzendin gen in stand te houden. Iedere katholiek koope daarom a.s. Zondag gaarne een K.R.O.-Missie-speldje. Keuring van konljnen-nestèn. Naar we vernemen houdt de pluimvéevereeniging „Door Veredeling Verbetering", op 2 Juli a.s., des avonds 7 uur in het veilingslokaal van café „de Gouden Leeuw" een nesten keuring van konijnen. Ter keuring kunnen wordenaangeboden alle nummers van 8 weken tot 5 maanden in nesten, van min stens 3 stuks. Geboren: Catharina Theodora Maria, d. van J. A. A. Koot en A. M. Hendrikse Jannie Sophia, d. van J. P. Huurman en M. de Jong. Overleden: H. Land 27 j., ongehuwd. C. van der Blom 34 j., vrouw van A. J. Uitdenbogerd. Gevestigd: Ma. Jo. Adegeest van Voorburg A. de Jongh van Abbenbroek. Vertrokken: H. H. van Dorp naar Pijnacker.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9