STADS £J NIEUWS Laatste berichten BürgerSSflke Stand MARKTBERICHTEN DONDERDAG 23 JUNI 1938 HET PLAATSEN VAN EEN GRIJPAUTOMAAT. Koopman door Gerechtshof te Arnhem vrijgesproken. Het Gerechtshof te Arnhem heeft van daag uitspraak gedaan in de zaak tegen J. L., koopman te Amsterdam, die door de rechtbank te Almelo was veroordeeld tot ƒ500 boete of 30 dagen hechtenis, wegens het gelegenheid geven tot hazerdspel. Hij had in een automatiek te Hengelo een grijpautomaat voor het publiek neergezet. Het Gerechtshof heeft het vonnis van de rechtbank vernietigd en den verdachte vr ij gesproken. Het Hof overwoog, dat niet is bewezen, dat het toeval invloed oefende op het be machtigen van voorwerpen uit de automaat door middel van den grijper, voorts dat uit de verklaringen van getuigen en deskundi gen is gebleken, dat de spelers door be hendigheid invloed kunnen oefenen op het EINDEXAMEN H.B.S. VOOR MEISJES Voor het eindexamen H.B.S. voor Meis jes met 5- en 6jarigen cursus alhier, afdee- ling Middelbare Meisjesschool, zijn ge slaagd de dames: A. Bonte, Leiden; M. C. E. Fortgens, Voorschoten; H. van Gelder, Voorburg; S. P. I. Hoogeveen, Leiden; J. J. W. van Leeuwen, Leiden; M. C. Mulder, Voorburg; G. F. Siemens, Leiden; D. C. H. C. de Stoppelaar, Oegstgeest; J. Tendeloo, Wassenaar; M. A. T. Velt/ian, Wassenaar; P. van Weizen, Leiden; M. E. Wensinck, Leiden; W. Wiggers, Leiden; C. de Bruijn, Katwijk a. d. Rijn; B. M. Elout, Wassenaar; G. M. Franken, Wassenaar; J. A. Hijner, Leiden; M. E. de Jong, Voorschoten; J. R. de Josselin de Jong, Oegstgeest; C. H. Krantz, Leiden; B. Y. Meijer, Voorburg; J. C. van Pernis, Oegstgeest; E. M. L. Stof fers, Leiden; M. M. des Tombe, Oegstgeest; I. H. Volbers, Voorburg; G. A. Wilmink, Leiden. Afgewezen 4 candidaten. STEDELIJK GYMNASIUM Toelatingsexamen Toegelaten tot de eerste klasse van het Gymnasium alhier: B. Adriaans, A. G. de Boer, G. Boot, S. A. v. d. Brugge, I. de Buck, B. Buurman, L. A. Cleveringa, R. A. Cleveringa, A. J. Colijn, H. Evelein, E. Gans, J. L. Gunning, J. A. Hageman, J. A. den Heeten, B. J. Hoff, A. Ingelse, J. H. Janssen, H. J. de Jong, M. M. v. d. Klaauw, I. E. P. Kokail, N. Korenhoff, P. E. Krae- mer, C. J. Lodder, R. W. Perdeck, El. Ponsen, A. de Rijke, A. S. Ch. Schijfsma, W. E. Simon Thomas, C. Stol, H. L. Wes terman, L. A. Wiersinga, W. L. Wijling. EIND- EN OVERGANGSEXAMENS M. S. G. Voor het eindexamen electrotechniek van het Kon. Genootschap „Mathesis Scientia- rum Genitrix" zijn geslaagd de neeren": Th. J. Barthen, Leiden, G. J. v. d. Bent, Was senaar, D. v. d. Blom, Leiden, E. Boshuis, Amsterdam, G. Cloos, Leiden, A. Crama, Leiden, H. M. van Dijk, Leiden, W. Th. v. Dijk, Leiden, J. Fakkel, Leiden, J. S. Gö- bel, Arnhem, C. J. de Graaf, Leiden, S. van Gijn, Leiden, J. Hollemans Leiden, G. Im- mink, Leiden, Chr. Kampinga, Amsterdam,. B. Kool, Utrecht, J. v. d. Linden, Leiden, C. Ouwehand, Den Haag, A. Roest, Den Haag, Chr. J. Sanders Den Haag, B. C. G. Schneiders, Leiden, T. Werkhoven, Lei den, J. J. Wichers, Utrecht. Afgewezen 0. Overgangsexamen 1 naar 2e studiejaar electrotechniek: geslaagd: M. K. J. Bon, Leiden, J. Borcherding, Haarlem, A. Du mas, Diepenveen, C. van Egmond, Leider dorp, H. W. Galjaard, Leiden, M. van Gent, Leiden, F. van Haarlem, J. A. v. d. Horst, Zoeterwoude, P. Koeken, Leiden, J. A. Koevoet, Voorschoten, G. Kuperus, Haarlem, J. G. Ponsioen, Alphen aan den Rijn, J. de Roo, Leiden, J. Slootweg, Oegst geest, R. Stam, Utrecht, P. v. d. Steen, Lei den, W. Verhoogt, Leiden, A. Prins, Lei den, J. F. v. d. Voet, Rijswijk, M. Vogt, Schiedam, T. de Waard, Den Haag, E. K. Wobben, Leiden, J. H. Wouterloot, Oegst geest, J. v. d. Wijngaard, Leiden, B. Zon dervan, Leiden, Tj. Zondervan, Hoogeveen. Afgewezen 10. Overgangsexamen 2e naar 3e studiejaar electrotechniek: geslaagd: H. Backer, Arn hem, W. van Beelen, Katwijk aan Zee, J. Besselsen, Ermelo, J. Bontje, Leiden, W. Brinks, Leiden, G. W. A. v. d. Broek, Utrecht, W. de Bruyn, Rotterdam, H. A. Couvee, Alphen aan den Rijn, J. K. Emeis, Rotterdam, W. C. v. d. Ham, Den Haag, P. Ipenburg, Scheveningen, W. Kobossen, Nij megen, S. Kuyper. Wageningen, A. Moer man, Den Haag, W. Romberg, Leiden, W. G. J. Polane, Leiden, F. H. Roman, Lei den, J. J. Selier, Oegstgeest, P. G. Spieren burg, Hazerswoude, J. B. Veldhoen, De venter, F. Verlinde, Den Haag, J. W. Was senaar, Leiden, H. Witteveld, Wijk aan Zee, N. W. Soop, Den Haag. Afgewezen 1. Overgangsexamen le naar 2e studiejaar bouwkunde: geslaagd: J. Bosboom. Leiden, H. C. Bouter, Leiden, W. C. Koreman, Lei den, M. Krijgsmans, Katwijk aan Zee, T. Meyvogel, Katwijk aan Zee, A. J Wesse- lings, Leiden, C. v. Woudenberg, Leiden, C. J. de Jeu, Alphen aan den Rijn. Afgewezen 1. Voor het eindexamen der Afd. Werk tuigbouwkunde en Electrotechniek zijn ge slaagd de heeren: A. Bakker, Roelofarends- veen, H. J. Bolmeyer, Heemstede, J Bor cherding, Haarlem, J. W. Breedveld, Rot- bemachtigen van voorwerpen uit de auto maat, zoodat vrijwel elk voorwerp daaruit kan worden gehaald. „T.B.C.-GENEZER" VEROORDEELD. Op 10 Juni heeft de Haarlemsche recht bank in hooger beroep de zaak behandeld tegen den tachtigjarigen J. H. E. uit Oegstgeest, die zich t.b.c.-genezer noemde en die door den Haarlemschen kantonrech ter tot driehonderd gulden boete was ver oordeeld wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. E. had een 33-jarigen landbouwer in Haarlemmerliede, die een gezwel aan het dijbeen had, met „t.b.c."-capsules" behan deld, hoewel doktoren hadden verklaard, dat alleen chirurgisch ingrijpen genezing kon brengen. De behandeling van E. baatte dan ook niet en de zieke was korten tijd later overleden. Het O. M. had bevestiging van het vonnis van den kantonrechter geëischt en conform dezen eisch werd hij heden veroordeeld. terdam, F. P. Cornelissen, Leiden, J. Del fos, Leiden, S. G. Diets, Leiden, P. A. Droge, Leiden, E. G. Drunen, Den Haag, J. W. Dubbelaar, Katwijk Zee, A. Dumas, Diepenveen, J. T. Haan, Leiderdorp, J. P. v. d. Ham, Den Haag, L. den Hoed, Leiden, J. R. de Hoog, Warmond, A. J. Ingenhoes, Den Haag, D. v. d. Kaay, Den Haag, G. van Kempen, Leiden, H. A. C. de Koning. Lei den, P. Loovens, Leiden, W. Ober, Leiden, Y. Secrève, Den Haag, J. Simmermans, Oegstgeest, J. C. v. d. Steen, Leiden, W. Twenhaar, Deventer, J. A. Vens, Leiden, F. Visser, Langeraar, C. v. d. Voort, Noord- wijk, C. Voorzaat, Leiden, C. M. van Wel, Leiden, K. Westmijze, Purmerend, W. J. van Wijk, Den Haag, H. Wallenburg, Haar lem, C. v. d. Kamp, Deventer. Afgewe zen 26. Voor de Afd. Bouwkunde zijn geslaagd de heeren: J. P. Bregman, Voorburg, A. W. F. Gecrlings, Leiden, P. Glasbergen, Leid- schendam, L. Guyt, Katwijk a. Zee, B. A. v. Hartevelt, Leiden, J. P. van Hoven, Lei den, C. J. de Jeu, Alphen a. d. Rijn, Th. J. Ketel, Alphen a. d. Rijn, L. G. v. d. Laa- ken, Leiden, A. G. v. Osnabrugge, Leider dorp, M. de Prie, Leiden, F. van Riet, Lei den, A. J. M. v. d. Ruit, Leiden, D. van Sta- den, Leiden, A. J. Verhoogt, Leiden, W. Witteman, Leiden, W. Zijerveld, Sassen - heim. heim. Afgewezen 9. Voor het eindexamen Bouwkunde zijn geslaagd de heeren: J. L. Beugelsdijk, War mond, W. J. v. d. Bosch, Stompwijk, J. Cor nelissen, Leiden, W. A. van Es, Warmond, F. J. Freeke, Leiden,'J. 'Schinkel, Leiden, P. Verkade, Alphen a. d. Rijn, F. J. Ver hoeven, Leiden, N. J. Weizen, Leiden, A. de Wolf, Leiden. Afgewezen 2. Voor het eindexamen Beschrijvende Meetkunde en Perspectief zijn geslaagd de heeren: A. Arnoldus, Leiden, J. L. Beugels- dijk, Warmond, W. J. v. d. Bosch, Stomp wijk, J. Cornelissen, Leiden, C. H. v. d. Drift, Leiden, W. A. van Es, Warmond, J. Freeke, Leiden, J. Schinkel, Leiden, P. Verkade, Alphen a. d. Rijn, F. J. Verhoeven, Leiden, N. J. van Weizen, Leiden, A. de Wolf, Leiden. Afgewezen 0. Examen akte L.O. Aan de Chr. Kweekschool alhier zijn ge slaagd de heeien G. Bezemer, Katwijk aan Zee, J. v. d. Bijl, Alphen aan den Rijn, A. Dalhuysen, Wassenaar en R. van Goor, Voorburg. Afgew.r 2 candidaten. Voor het akte examen L.O. is aan de Kweekschool der Zusters van Liefde te Til burg geslaagd mej. G. A H. de Haas, al hier. Voor het op 14 en 15 Juni te 's-Graven- r.age gehouden examen in Boekhouden, af genomen door de „Vereeniging van I.eeraren in het Boekhouden" slaagde de heer F. C. H. A. Schimmel, alhier. MARIA-CONGREGATIE AFD. A. JONGENS. Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef. Zo.-dag 26 Juni 's avonds om 8 uur, is er eenin de zaal, verder wil ik niets verraden. Komt dus kijken. Weer of geen weer, wij verwachten allen. Het Bestuur. Handelsregister K. v. K. Wijziging 6984. Naamlooze Vennoot schap Clichéfabriek „Correctum", Leiden, Rapenburg 26rUittr. Dir.: H. Volkers. Nieuwe inschrijving. 7198. Ge broeders Weze.enburg, Hazerswoude, Loete B 7. Boomkwekerij. Venn.: P. A. Wezelen burg, Hazerswoude. Gisterenavond werd op het Kasteelplein ;an Endegeest een concert gegeven door de Jhr. Muziekvereeniging „Athalia", dir. de 1 eer H. v. d. Veld uit Leiden. Een uitge breid programma werd op verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht, waarop een voortdurend applaus volgde. De geneesheer-directeur dr. F. J. Stuur- rr an betuigde den medewerkenden allen hartelijk dank namens de patiënten. Door de politie alhier is hedenmorgen vroeg van zijn bed gelicht de 34-jarige kell- ner J. F., die gisteravond in de Vreewijk- straat een rijwiel had ontvreemd ten na- ceele van J. A v. V. De aangehoudene ver klaarde de fiets vandaag terug te hebben willen brengen. rE L^tnE COURANT VOORZITTER RAAD VAN ARBEID Bij K.B. van 11 Juni 1938 is met ingang van den datum, waarop hij zijn betrek king zal aanvaarden, benoemd tot voorzit ter van den Raad van Arbeid te Amster dam T. S. Goslinga, thans voorzitter van den Raad van Arbeid te Leiden, onder ge lijktijdige toekenning van eervol ontslag als zoodanig, en is met ingang van den da tum, waarop hij zijn betrekking zal aan vaarden, benoemd tot voorzitter van den Raad van Arbeid te Leiden Mr. S. Mok, te Amsterdam. THEE-ETALAGEWEDSTRIJD. In den te dezer stede van 1724 Juni gehouden thee-etalagewedstrijd heeft de jury de volgende prijzen toegekend: Eerste prijs groep A (particuliere win keliers) Firma J. Meeuws, Breestraat 111. Tweede prijs (groep A) Firma D. A. Kelder Zoon, Breestraat 135. Groep B (Groot-Winkelbedrijven en Coöperaties) Prijs: Coöperatie „Vooruit" Filiaal Driftstraat 34. Het aantal deelne mers bedroeg 62. DE GEVELSTEEN „IN 'T LAND VAN BELOFTE". Na het vorig jaar met welslagen het poortje aan den Stillen Rijn 1415 in ouden luister te hebben hersteld, heeft thans de Vereeniging „Oud Leiden" bij haar actie tot het doen herleven van histo rische schoonheid in enze stad 't oog la ten vallen op den ongeveer 300 jaar ouden gevelsteen van het perceel Beestenmarkt 50, hoek Nieuwe Beestenmarkt. Binnen enkele dagen zal men met de werkzaamheden aan den steen gereed zijn gekomen. Deze bestaan hierin, dat rondom den steen een kraag van ouden rood kleu- rigen steen wordt gemetseld, ten einde den gevelsteen, die in een bepleisterde muur- valkte ziet, beter tot zijn recht te doen ko men, terwijl voorts het fraaie beeldhouw werk, na te zijn ontdaan van een dikke verflaag, in verschillende kleuren wordt geverfd. Eertijds waren meestal, zoo niet steeds, de gevelsteenen gepolichromeerd. Het aan brengen van een verflaag deed men o.m. om, zooals bekend, den zandsteen tegen in vloeden van weer en wind te beschermen. De oorspronkelijke kleuren van den gevel sten waren evenwel vóór het herstel niet bekend en het is in verband hiermede voor de Vereeniging „Oud Leiden" bijzonder verheugend, dat tijdens het zorgvuldig schoonmaken van den steen verschillende kleuren, o.a. een licht blauwe achtergrond, een groene ondergrond en bruine mantels aan het licht kwamen. Het behoeft nau welijks vermeld te worden, dat van deze aanwijzingen bij de verdere werlrzaamhe- den eên dankbaar gebruik zal worden ge maakt. De gevelsteen vertoont het aan het Oude Testament (Numeri 13, vers 23 en vlg.) ontleende motief: twee zwierig gekleede mannen, die aan een op de schouders rus tende draagstok eenige bijna tot den grond reikende druiventrossen torsen. Onder den steen leest men: Int lant van beloften In de nieye stadt Dit wijst er op, dat de gevelsteen ter plaatse kort na den 4en uitleg der stad, dus na 1610, werd aangebracht. De eigenaar, die het huis in deze nieuwe stadswijk liet optikken, heeft blijkbaar dit nieuwe land als veelbelovend beschouwd! De arbeid aan den gevelsteen is toever trouwd aan den Haagsche schilder-beeld houwer Gerard Jansen, die voor den Rijks dienst voor de Monumentenzorg geregeld beeldhouwwerk en muurschilderingen eiz. herstelt en verzorgt. Reeds thans kan men zien welke fijne kleuren deze kunstenaar van zijn palet op den steen weet over te brengen. K. BRANTS t In het Diaconessenhuis te Haarlem, waar hij Dinsdag een operatie moest ondergaan, is gistermiddag in den ouderdom van 69 jaar overleden de heer K. Brants, oud hoofdinspecteur L. O. in de tweede hoofd inspectie. De heer B**ants werd in 1868 te Olde- broek geboren. Hij is als onderwijzer werk zaam geweest te Doornspijk en Rotterdam en als hoofdonderwijzer te Goes. In 1912 werd hij benoemd tot dictricts-schoolopzie- ner aldaar en in 1920 tot inspecteur L.O. in de inspectie leiden. In 1924 volgde zijn be vordering tot hoofd-inspecteur in de vierde hoofdinspectie (later tweede hoofdinspec tie). Als zoodanig is hij werkzaam geweest tot 1934, toen hij den dienst met pensioen verliet. De heer Brants heeft op onderwijsgebied verschillende functies vervuld. Hij was o.m. voorzitter van de Vereeniging van Chris telijke Onderwijzers, oprichter van de Ver eeniging tot behartiging van de belangen van Christelijk M. U L. O. en sinds 1920 secretaris van de Vereeniging van Christe lijk Volksonderwijs. Hij maakte deel uit van de sub-commissie L. O. en van de Staatscommissie tot reorganisatie van het onderwijs. De heer Brants was o.m. redacteur van het weekblad ,,De School met den Bijbel". Hij schreef tal van bijdragen in het Cor- ïespóndentieblad van de Vereeniging van Christelijke. Order wijzers en literaire bij dragen in het tijdschrift „Stemmen des rijds". Zijn veidiensten werden erkend door zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Cranje-Nassau Bij zijn aftreden in 1934 hebben velen uit dë kringen van het open baar en bijzonder onderwijs dezen ver dienstelijken onderwijsman een hartelijke afscheidshuldë bëréid. 0 DE KWESTIE OSS VOOR HET AMBTENARENGEREHCT. (Vervolg van Pag. 2). In de middagzitting van het Ambtenaren gerecht is het getuigenverhoor voortgezet. Het eerst wordt gehoord de wachtmees ter De Gier. Deze getuige zegt op 8 Maart met een anderen wachtmee:ter bij den Officier van Justitie Van den Burg te zijn geweest, om aangifte te doen van verduistering door Boelens en ook te hebbenmedegedeeld, waarin de verduistering bestond. Hij heeft daarbij niet gesproken van een. civielrechtelijke vordering. De grens is volgens getuige tusschen strafzaken en civiele zaken soms zeer moei lijk te trekken, en wanneer getuige de overtuiging had gehad, dat het hier een zuiver civiele kwestie zou betreffen, zou "hij geen aangifte hebben gedaan. Opper wachtmeester Curfs was toen ziek. Het on derzoek in eleze zaak was aan wachtmees ter Van den Berg overgelaten, Getuige verklaart, dat de gang van za ken het wel eens noodzakelijk kunnen ma ken om een zeer langdurig verhoor af te nemen, en dan de betrokkenen een tijd lang vast te houden. Ook de arbeider De Wolf is een nacht vastgehouden en in deze zaak had eveneens wachtmeester Van den Berg het onderzoek in handen. Over mishandeling van De Wolf heeft getuige niets gehoord, terwijl evenmin De Wolf bij getuige daarover heeft geklaagd. Des avonds was aan getuige medege deeld, dat De Wolf ontboden was en ver hoord zou worden, doch den volgenden dag heeft getuige daarvan geen rapport ontvangen. President: Is. het feit, dat iemand een nacht wordt vastgehouden, niet ernstig genoeg om dat te rapporteren. Getuige: Het gebeurt niet altijd, om dat het niet zoo bijzonder is. President: Wordt in zoo'n"geval een boodschap naar het huis van den betrok kene gezonden? Getuige: In de meeste gevallen ge schiedt dat wel. Getuige verklaart voorts met wachtmees ter van Renes bij den Officier te zijn ge weest om te spreken over de zaak van den bankier van der Hoven. De Officier wilde toen zoo spoedig mogelijk van der Hoven laten arresteeren en de administratie in be slag nemen, doch van Renes heeft aangera den om nog even daarmede te wachten, om dat hij nog meer bewijs zou kunnen krij gen. President: Hebt u, toen van der Hoven weer vrijgelaten was, aan dezen gevraagd: hebt u nog klachten? Getuige: Dat heb ik gevraagd in mijn kwaliteit van brigade-commandant. President: Waarom wordt dat gevraagd, dat ligt' toch niet voor de hand? Getuige: Dat geschiedt overeenkomstig de voorschriften. President: ik zie de ratio van zoo'n vraag niet in, want iemand die gearresteerd wordt, en dan weer moet vrij gelaten, zal altijd daarover wel niet te spreken zijn. Getuige: I)e heer van der Hoven heeft op mijn vraag geantwoord, dat hij inte gendeel correct was behandeld en dat hij in dit opzicht niet te klagen had. President: .De heer van der Hoven heeft verklaard, dat u hem gevraagd heeft: „Hebt u het hier goed gehad" en dat hij daarop heeft geantwoord: integendeel. Getuige: Ik blijf bij mijn verklaring en ik kan mij het gesprek zeer goed herinne ren. Mr. Meyes constateert, dat de getuige niet kan zeggen, waar het voorschrift in zake het vragen te vinden is. Vervolgens wordt gehoord de opper wachtmeester Curfs. Mr. James vraagt aan dezen getuige: Heeft u aan wachtmeester van Renes ge adviseerd, om met den Officier overleg te plegen in zake de arrestatie van Van der Hoven. Getuige: Ik had het verbaal van Van Re nes gelezen, doch de zaak was mij niet geheel duidelijk, en omdat ik niet zeker wist of de gronden, waarop de aanhou ding zou moeten geschieden, wel geheel juist waren, heb ik Van Renes naar den Officier verwezen. Daarna heeft van Renes een nadejr onder zoek ingesteld en het resultaat daarvan was dat ook getuige toen van meening was, dat de arrestatie moeit geschieden. In overleg met den Officier is die ar restatie dan ook geschied. Daarna komt de kwestie van de opzich ters bij de werkverschaffing ter sprake. President: Waarom is u, toen u opdracht van den Officier had gekregen, om de zaak ter kennis te brengen van den burgemees ter, toch door gegaan met'-het hooren van andere getuigen. Getuige: Ik moest eerst de verbalen nog opmaken, doch heb geen nieuwe getuigen meer gehoord. President: Uit uw verbalen blijkt echter het tegendeel, want u zegt in uw verbaal zelf: „Op 16 October kreeg ik van den Offi cier opdracht de zaak ter kennis te- bren gen van den burgemeester. Daarna hoorde ik op 16 October nog de volgénde> getui gen". Eerst op 19 October is u bij den burge meester geweest. Heeft de burgemeester toen gezegd, dat u voorzichtig moest zijn en er rekening mee moest houden, dat die menschen de beschikking hadden over die tuintjes? Getuige: Neen4 dat weet ik zeker. Van groote porties, welke ze mee mochten ne men, heeft de burgemeester zeer zeker niet gesproken, wel over een „kooksel". Wat de zaak-Boelens betreft, is getuige van te voren er van op de hoogte gesteld, dat déze zou worden aangehouden. Naar het oordeel van getuige was het vasthou den van Boelens gedurende een nacht alles zins gerechtvaardigd en wanneer dergelij- EERSTE BLAD - PAG s LEIDEN. Geboren: Johannes Jacobus, z. van J. J. v. Tongeren en J. Westdoro Engbert, z. van E. Binnendijk en C. Fuchs Paul Anton, z. van G. Sturing en R. Stawinoga Jan, z. van C. den Uijl en N. Vermeu len Wilhelmus Paulus, z. van C. H. Den Elzen en M. J. van den Burg Antonius Marinus, z. van A. M. v. Zandwijk en M. H. v. Dinten Wilhelmina Bernarda, d. van M. B. Röling en C. Splinter Hans, z. van A. Corpel en S. C. Toorens Bob, z. van A. Corpel en S. C. Toorens Jan, z van J. v. Hooidonk en M. Mulder Wil helmina Sophia, d. van J. H. Vavier en M. E. Thiel Willem Rein, z. van R. W. Frank en J. Oosterkerk Johannes Wil helmus Maria, z. van W. H. v. d. Meijden en K. P. de Vogel Belia Jacoba, d. van M. Dijkstra en A. v. d. Beukei. Ondertrouwd: N. Bostoen jm. 30 j. en J. v. Diepen jd. 29 j. Gehuwd: A. H. v. d. Berg jm. en M. Koene jd. W. F. Beekman jm. en M. Ouwerkerk jd. C. Griekspoor jm. en J. Martijn jd. J. Kapaan jm. en J. v. d. Born jd. P. Langezaal jm. en S. M. Velt- huijsen jd. L. v. d. Meel jm. en P. v. Nierop jd. J. I. v. d. Steen wend. en S. Loonstra jd. J. J. v. Zonneveld jm. en Z. Assië 3d. C. Penseel jm. en L. Kra mers jd. G. W. H. Lut jm. en C. M. v. d. Tuin jd. Overleden: O. v. Donkersgoed m. 66 j. V. Glazer wed. v. I. v. Frank 83 j. ke gevallen zich weer zouden voordoen, zou getuige er geen bezwaar tegen hebben, er opnieuw toe over te gaan. President: Ik acht den gang van zaken en het toegepaste middel om den man te laten betalen, zooals hij den Volgenden ochtend heeft gedaan, geenszins voor de hand liggend en absoluut noodzakelijk. Wat het onderzoek tegen de beide geestelijken betreft, zegt getuige, dat hij hierover bij den Officier is geweest, die tegen hem gezegd heeft, met het 'onderzoek door te gaan en rapport uit te brengen en zoonoodig over te gaan tot het opmaken van een proces-ver baal. President: Het lijkt me toch niet waar schijnlijk, dat de Officier u zou opdra gen een rapport uit te brengen, ook al zou den er geen strafbare feiten zijn. Getuige: Dat gebeurt wel meer. Ik krijg opdrachten van den Officier om rapporten over bepaalde personen uit te brengen. BOTERNOTEERING. De" commissienoteering voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 82 cent per kg. LEIDEN, 22 Juni. Groentenveiling. Per 100 kg.: rabarber 1.70, peen 89, aard appelen 49, andijvie 2—3, sla 2, aardbeien 1222, snij boon en 1529, stamboonen 36ë44, tuinboonen 47, doperwten 717, peulen 620, poste lein 1.503.00, spinazie 18, tomaten A 18—21.60, idem B 20.80—23, idem C 14.60—20, idem CC 10.20—14.—, per 100 stuks: andijvie 0.501.80, komkom mers 2.005.90, bloemkool 2.007.80, salade 0.501.30, perziken f 0.508.00, per 100 bos: kroten 1.102.30, pieterse lie 8090 cent, radijs 0.701.50, selde rie 0.501.8Ó, uien 1.102.50, peen 2.7010.30, rabarber 1.304.00. GOUDA, 23 Juni. Vee. Aangevoerd in totaal 925 stuks, waarvan 21 slachtvarkens vette 23—24 cent per pond levend met 2 pet. korting. 212 magere varkens 2540,, 536 biggen f 12—17, Gelderschê biggen j 1219, 3 runderen 200260, 58 nuch tere kalveren 711, 85 lammeren 913 6 bokken en geiten 26, 2 paarden. Handel stug. Kaas. Aanvoer 408 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk 23.5025, 2de kwal. 21—32, zware tot 26, extra zware tot 27. Handel goed. Boter. Aanvoer 311 ponden. Goeboter 6570 cent en weiboter 6065 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 122.500 stuks. Prijzen kippeneieren 3.303.60 en eendeneieren 2.753.0 per 100 stuks. Handel matig. DELFT, 23 Juni. Vee. Aanvoer: 68 run deren, 2 Graskalveern, 162 nuchtere kalve ren, 323 magere varkens, 580 biggen, 4 schapen of lammeren, 65 weidelammeren, 16 geiten of bokken. Prijzen: kalf koeien 160—305, varekoeien 125—200, nuchtere kalveren f 417. magere varkens 20 46, biggen 12—22, geiten of bokken 3 .12. Boter. Aanvoer 34 achtste en 6 zestien de vaten. wegeltde totaal 740 kg. Prijs per kg 1.301.40 per kg. Handel kalm. ZOETERMEER, 22 Juni. Fierenveiling. Aanvoer 12.000 stuks. Prijzen: kippeneieren f 3.454 25, eendeneieren 2.552.65 per 100 stuks. 'NOTKEIUNGfcN (AMS' '>AM> Londen 8.95 Berlijn- 72.75 Parijs 1 5 03 Brussel 30.64 Zwitserland 4150 Kopenhagen 39 97i/2 Stockholm 46 171/5 Oslo 45. New York l-805/g Praag 1. 6 281/2

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3