De zaak Oss voor het Am b tenarengerecht ABONNEMENTEN. DONDERDAG 23 JUNI 1938 OE LEIDSCHE COURANt EERSTE BLAD - PAG. I Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal. Bij onze agenten 0 cent per week; f 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel Ingezonden* mededeelmgen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. v HOE WORDT HET WEER? VRIJ KOEL WEER. De Bilt seint: Verwachting: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen, betrokken tot zwaar bewolkt, tijde k opklarend, waar schijnlijk weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur in het Noor den, in het Zuiden koeler. Hoogste barometerst.: 768.0 te Brest en Rennes. Laagste barometerst. 749.5 te Stensele. De depressie over Scandinavië trok Oost waarts en vulde verder op. De Oceaan-de pressie verplaatste zich in Noord-Oostelij ke richting, doch werd niet veel dieper. In het Zuid-Westen bevindt zich nog een uitlooper van het Azoren-hoogedrukgebied. Over Duitschland nam de hoogedruk aan zienlijk in beteekenis af. Va.. Ierland strekt zich, via Wales, Londen, Amsterdam, Berlijn naar Oost-Duitschland, een scherpe scheiding uit tusschen koele lucht in het Noorden en warme lucht in het Zuiden. De inval van deze koelere lucht heeft in het Noorden van ons land afkoeling ge bracht. Voorts viel langs de reeds genoem de scheidingslijn plaatselijke matigen re gen. Over Duitschland, Frankrijk en Cen- traal-Europa blijft het nog warm en on- weersachtig. Voor ons land is eenigszins koel weer te verwachten. Later met op klaring. De regenkansen zijn ge ring. LUCHTTEMPERATUUR. 18.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 9.56 uur tot Vrijdagmorgen 4.07 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 24 Juni nam. 12.05 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 20 gr. Maan op 1.50 uur Vrijdagnacht. Maan onder 17.29 uur Vrijdagnamiddag, Zij, die zich vanaf heden abonneeren, ontvangen de nog verschijnende nummers tot 1 Juli a.s. gratis Academienieuws LEIDEN, Geslaagd: Taalkundig can- didaatsexamen Indologie: de heeren J. W. Zuyderhoudt, Aalsmeer, A. G. Hey, Koudekerke (Z.), P. R. Gerbrands, Lei den. Candidaatsexamen Geneeskunde: de dames P. M. van Dieten, Den Haag, C. C. van Alphen, Rotterdam, E. Vervat, Was senaar, A. G. Maat, Voorburg, M. Klat- ser, Haarlem, H. A. van Gilse, Leiden en de heeren C. J. M. Janssen, Den Haag, P. Scherpenisse, Schiedam, J. Dijk, Apel- dorn, V. 't Hart, Maassluis, W. B. van der Velden, Alblasserdam, P. C. M. Dröes, Den Haag, P. J. van Kuyk, Den Haag, L. B. J. Stuyt, Den Haag, J. A. Verheul, Naaldwijk, H. A. Engelkens, Den Haag, A. Scheurkogel, Dordrecht, K. R. D. Smit, Rotterdam, H. Elsbach, Nijmegen. Doctoraal examen Indisch Recht: Mej. I. Mohamed Achmad, Leiden en de hee ren A. C. Koreman, Leiden, G. Rook- huizen, Den Haag. Onder" vee! belangstelling, voor zoover althans de betrekkelijk kleine ruimte van de zittingzaal dit toeliet, heeft heden het ambtenarengerecht te 's-Gravenhage de be kende zaak van de marechaussee te Oss be handeld. Zooals men weet, hebben de zes onder officieren, die tot de brigade van de ko ninklijke marechaussee te Oss hebben be hoord, en die eerst van hun opsporingsbe voegdheid ontheven en vervolgens overge plaatst zijn, bij het ambtenarengerecht een klacht aanhangig gemaakt tegen de beslui ten en handelingen, welke tot deze ont heffing en overplaatsing hebben geleid. Het gerecht was als volg samengesteld. Mr. A. van Haeringen, voorzitter, mr. J. H Scholten, mr. Donders, gej. generaal- majoor H. Zeeman en gep. gen.-majoor J. Geesink, leden. De wachtmeesters werden bijgestaan door mr. R. A. James uit Apeldoorn, terwijl de minister van justitie was vertegenwoor digd door mr. P. Meyes. Na de opening deelde de voorzitter me de, dat het gerecht besloten heeft alle za ken gelijktijdig te. behandelen en dat van de zijde van het gerecht geen getuigen zijn opgeroepen. Getuigenverhoor. Als eerste getuige wordt gehoord de ko lonel der Kon. Marechaussee .J. v. S e 1 m. Op een vraag van mr. James, of getuige voor 1 April 1938 ooit eenige klacht heeft ontvangen over het personeel van de bri gade Oss, antwoordt getuige: neen. Daarna heeft hij inlichtingen ontvangen, waaruit hij den indruk heeft gekregen, dat dit personeel schromelijk in zijn taak was tekortgeschoten, o.m. doordat geen voldoen de overleg werd gepleegd met den Officier van Justitie. Getuige heeft daarop den commandant der 2de divisie opdracht gegeven tot het instellen van een onderzoek. Het resultaat daarvan is geweest, dat de wachtmeesters wel voldoende overleg hadden gepleegd en voorts, dat de kwestie van een beweerde mishandeling niet waar was. Voorts deelt getuige mede, dat het nooit in de bedoeling van wachtmeester de Gier heeft gelegen om een proces-verbaal tegen de geestelijken op te maken. Op een volgende vraag van mr. James bevestigt getuige, dat hij op 2 April een conferentie heeft gehad met den minister van justitie, waarbij deze heeft medege deeld, dat hij met den minister van defen sie tot overeenstemming was gekomen om trent de te nemen maatregelen. In deze conferentie heeft getuige het voorstel gedaan, om de brigade te handha ven, doch alleen den opperwachtmeester Curfs te doen vervangen door opperwacht meester Mientjes. Dit voorstel is echter niet aanvaard. Op de vraag van mr. James, of getuige ooit klachten heeft vernomen, dat het per soneel der brigade ruchtmaarheid gaf aan verschillende zaken, zegt getuige daarvan nimmer iets te hebben vernomen. Alleen was de procureur-generaal zeer gebelgd over verschilende persberichten, waarnaar getuige toen een onderzoek heeft ingesteld, waarbij hem gebleken is, dat die berichten niet van de marechaussee af komstig waren. Daarna wordt als getuige gehoord de ge- pensionneerde luitenant-kolonel der kon. marechaussee Boellaardt, oud-comman dant van de 2e divisie (tot 1 Maart 1938) Getuige verklaart, van den procureur- generaal nooit eenige opmerking te hebben gekregen over het optreden van de brigade te Oss. Alleen heeft de procureur-generaal het vermoeden uitgesproken, dat de man nen door de onderscheidingen te veel over het paard zouden worden getild. Voorts zegt getuige, dat de verhouding tusschen hem en den procureur-generaal heel slecht was. Alleen de noodige dienstbe langen werden door getuige met den pro cureur-generaal behandeld, doch een ver trouwelijke omgang was met dezen procu reur-generaal niet mogelijk. Getuige's oordeel over de wijze, waarop het personeel van de brigade Oss zijn werk steeds heeft verricht is: zeer goed. Wanneer het optreden anders zou zijn ge weest, zou getuige dat zeer zeker van den procureur-generaal hebben gehoord, zoo als dat ook is geschied bij een klacht over de brigade te Uden. Hierna wordt als getuige gehoord de ma joor Van Everdingen, divisie-com mandant te Maastricht. Toen op 1 April de procureur-generaal met zooveel klachten en feiten kwam, heeft getuige op gezag van een zoo hooge autoriteit aangenomen, dat de brigade wel op zeer onjuiste wijze moest zijn opgetre den. Deze meening heeft getuige later na een onderzoek echter gewijzigd en toen is hij tot de conclusie gekomen, dat het op treden van de brigade geenszins onbehoor lijk of onjuist is geweest, en dat wanneer er dan al een fout moge zijn gemaakt, deze toch zeer gering is geweest. Op een vraag van mr. Meyes zegt ge tuige nog, dat hij een order heeft uitge vaardigd, waarbij het verstrekken van in lichtingen aan de pers verboden werd. Dit geschiedde niet, omdat daarvan misbruik werd gemaakt, doch alleen om de moge lijkheid van het verstrekken van inlichtin gen te voorkomen. Volgende getuige is kapitein j h r. B o- w i e r, districts-commandant te Nijmegen. Deze verklaart, dat zijn oordeel over het optreden van de brigade te Oss zeer goed is. Met den procureur-generaal heeft getui ge ten hoogste 2 of 3 keer contact gehad. Wel kwam getuige veel bij de met de strafzaken belaste substituut-officier van justitie, doch nimmer heeft hij van één van hen eenige klacht over de wachtmeesters in het arrondissement Den Bosch ontvan gen, integendeel wel uitingen van lof. Maatregelen genomen zonder overleg met de justitie. Vervolgens wordt gehoord de substituut officier van justitie te 's-Hertogenbosch, mr. Van den Burg. De voorzitter vraagt den getuige, of het zijn meening is, dat door de leden van de brigade Oss maatregelen zijn genomen zon der voorafgaand overleg met de justitie, hoewel zulk overleg noodzakelijk en ge- wenscht zou zijn geweest. Getuige antwoordt, dat dit het geval zou kunnen zijn geweest met den in hech tenis gehouden winkelier. Deze zaak kende getuige van te voren niet, doch het optre den in deze zaak van de marechaussee heeft getuige geen aanleiding gegeven om daarover een opmerking te maken. Hoewel de brigade Oss tot de onrustigste behoort, is haar optreden steeds normaal geweest, totdat er een periode aanbrak, waarin veel klachten binnenkwamen over haar optreden in verschillende zaken, waar van er slechts één is vervolgd. Getuige verklaart op de hoogte te zijn geweest van het onderzoek in 1937 tegen twee opzichters bij het jeugdwerk. Beide mannen heeft getuige zelf in vrijheid ge steld en buiten vervolging gelaten. Mis schien was er ten aanzien van eenige ver duistering een bewijs te leveren geweest, doch de zaak leek getuige niet geschikt om te vervolgen. Wat de zaak tegen de geestelijken be treft, ook van dit onderhoud was getuige op de hoogte, en hij heeft tegen wachtmees ter de Gier gezegd, dat elk onderzoek en ge is van oordeel, dat elk onderzoek en vooral dit zoo discreet mogelijk moet ge schieden en naar zijn oordeel had wacht meester de Gier dit wel iets beter kunnen doen. Getuige verklaart verder, dat het ver dere onderzoek in deze zaak is gestopt door het optreden van den procureur-generaal, hoewel het voor-onderzoek nog niet was ge sloten. De feiten, welke aan getuige bekend zijn geworden, zouden hem ongetwijfeld geen aanleiding hebben gegeven om een vervol ging in te stellen. Getuige verklaart verder, dat hij wel een onderhoud over deze zaak heeft gehad met wachtmeester de Gier. Van overleg over be paalde feiten in deze zaak is toen echter geen sprake geweest. Wel heeft de Gier toen gezed, dat hij naar Den Haag zou gaan om getuigen te hooren. Op een vraag van den voorzitter zegt getuige, dat hij op 15 November 1937 in opdracht van den procureur-generaal .een schrijven heeft doen uitgaan, waarbij aan de brigade last werd gegeven zich van ver der opsporingsonderzoek te onthouden. De voorzitter: heeft u dan geen aan merking gemaakt, toen bleek, dat de wacht meesters zich niet aan die opdracht hiel den? Getuige: Neen, want mijn standpunt is, dat de beslising over een vervolging uit eindelijk bij mij berust. Op een vraag van mr. James, of het ge tuige bekend is, dat meeerdere malen pro cessen-verbaal zijn ingekomen, welke in strijd waren met de waarheid, zegt getui ge zich dit niet te kunnen herinneren.' Op een andere vraag zegt getuige, zich te hebben uitgelaten, dat, wanneer in de zaak van de geestelijke een rapport bij hem zou zijn binnengekomen, en getuige zou besluiten geen vervolging in te stel len om welke reden wenscht getuige in het midden te laten het dan toch in zijn vornemen zou hebben gelegen, de zaak ter kennis te brengen van de geestelijke autoriteiten. Volgende getuige is mr. Kleynen H a m m a n s, rechter in de Rechtbank te 's-Hertogenbosch. Deze verklaart, dat op 28 Maart de sub stituut-officier, mr. Oubois, bij hem als rechter-commissaris is gekomen met het verzoek om het onderzoek in de zaak van den bankier v. d. Hoven te sluiten. Op mededeeling van mr. van den Burg geschiedde dat verzoek in opracht van den procureur-generaal. Getuige had de zaak nog niet onderzocht en is toen gaan meenen, dat de Officier van Justitie tot de overtuiging was gekomen, dat ver dere vervolging niet noodig was. Daarna wordt gehoord dr. L. Stol z, arts te Oss die zegt, dat het optreden van de wachtmeesters steeds correct is ge weest, wanneer hij als deskundige door hen werd gehoord en dit geschiedde zeer dik wijls. Als laatste getuige voor de pauze wordt gehoord de heer Van Hengel, bedrijfs leider te Oss. Deze heeft op Zaterdagmid dag 19 Maart omstreeks 3 uur gezien, dat de bankier v. d. Hoven werd gearresteerd. Hierbij was practisch geen publiek aanwe zig, slechts enkele voorbijgangers kunnen de arrestatie hebben gezien. Hierna wordt de zitting geschorst tot 2 uur. SLAGERS DRAGEN HUN WENSCHEN UIT. Jaarvergadering van den Nederlandschen Slagershond te Zeist. Zeist stond Dinsdag en Woensdag in het teeken van den slager. Op uitnoodiging van zijn afdeeling, de Zeister Slagersver- eeniging, welke haar 30-jarig bestaan her dacht, werd namelijk Woensdag j.l. de 47- ste Jaarvergadering van den Ned. Slagers- bond aldaar gehouden in Hotel „Bosch- lust." Aan het congres ging op Dinsdagavond een officieele ontvangst van het Hoofdbe stuur en Congressisten door het Gemeen tebestuur van Zeist vooraf. Onder de gasten die de jaarvergadering bijwoonden bevonden zich dr. K. Reitsma als vertegenwoordiger van de Hoofdinspec tie van de Volksgezondheid, de heer S. de Hoo als vertegenwoordiger van het De partement van Economische Zaken en de heer Bouman namens de Utrechtsche Ka mer van Koophadel. De Bondsvoorzitter hield een uitvoerige openingsrede waarin hij constateerde, dat, hoewel de slagers thans als gevolg van de afschaffing der crisisheffingen op vleesch en de toepassing der Vestigingswet op het Sagersbedrijf in belangrijk gunstiger omstandigheden dan vorige jaren bijeen komen, de toestand in het bedrijf niette min nog zorgelijk blijft. In hoofdzaak valt dit toe te schrijven aan de verontrustende daling welke de vleeschconsumptie hier te lande te zien geeft. Sp. haalde aan dat, terwijl in de jaren 19271932 het vleeschverbruik schommel de lusschen 43,1 K.G. en 48,5 K.G. per jaar per hoofd der bevolking, berekenin gen thans leeren dat het verbruik over 1937 is teruggeloopen tot 37,3 K.G. per hoofd der bevolking inclusief het van Re- geeringswege beschikbaar gestelde blik- vleesch voor werkloozen en armlastigen. De verarming van den slagersstand schreef spr. voorts op grond van officieele cijfers toe aan de langdurige crisisheffin gen op vleesch. Onder daverend applaus der vergade ring oracht spr. hulde aan Ministér Steen- berghe, die de heffingen afschafte en de vestigingswet op het bedrijf toepaste. Overigens liet spr. uitkomen, dat er nog vele wenschen in het slagersbedrijf leven, waarvan inwilliging voorwaarde is voor een gezondmaking van het ambacht, in welk verband de voorz. speciaal de nadruk legde op de noodzakelijkheid van toepas sing van de wet op het verbindend ver klaren van ondernemersovereenkomsten op het slagersbedrijf. Welke overige wenschen en grieven er onder de slagers leven is uit het verloop der vergadering duidelijk gebleken. De grieven hadden hoofdzakelijk betrekking op de uitvoerin^ der vleeschkeuringswet, /elke leidt tot een onbillijke bevoorrech ting van het grootbedrijf, dat onder veel lagere keur- en slachttarief kan werken en daardoor de slagers op de binnenland- sche markt in zeer vele gevallen een niet vol te houden concurrentie aandoet. Ook maakten vele bondsafdeelingen het zich tot een ernstige klacht, dat vleeschwaren worden verkocht in allerlei niet aan de eischen van inrichting ingevolge de vleeschkeuringswet voldoende localiteiten, terwijl de slagers verplicht zijn groote kosten te maken om hun inrichtingen aan de voorschriften der wet aan te passen. De voorz. sprak de ernstige hoop uit, dat deze klachten de Regeering niet langer onberoerd zullen laten, en kon in dit ver band mededeelen uit een conferentie met den Hoofdinspecteur der Volksgezondheid, Prof. Dr. Berger, den stelligen indruk te hebben gekregen, dat de op handen zijn de herziening der Vleeschkeuringswet met vele bezwaren van slagerszijde rekening zal houden. Het „pièce de résistance" van de ver gadering vormde Ongetwijfeld de bespre king over het voeren eener landelijke vleeschpropaganda. De bondssecretaris, de heer Th. Cuiper, gaf bij dit punt een uitvoerige toelichting. Spr. wees erop, dat sins 1932 de omzet in de slagerijen met 25 pet. is gedaald; het geen neerkomt op een daling der con sumptie van vleesch met plm. 100 millioen K.G. per jaar. Wanneer het verbruik van 36.3 tot 38 K.G. per hoofd per jaar kon worden opgevoerd, zou zulks een meerde re omzet per slagerij van 10.000 K.G. per jaar beteekenen. Een toename van 1 K.G. per jaar beteeke.it een meerdere slachting per jaar van 16.000 runderen, 3500 vette en 1800 graskalveren, 38.000 varkens en 6600 schapen. Zulks demonstreert voldoende 't groote Lelang, dat naast het slagersbedrijf ook de vee-productie, de veehandel, het markt en abattoirwezjn bij een opvoering van het vleeschverbruik heeft. De vergadering vereenigde zich tenslot te met het bestuursvoorstel om, zoo moge lijk in samenwerking met andere belang hebbende organisaties, speciaal ook den lar. -ouw, en van de Regeering, een vleeschpropaganda op touw te zetten. Het bestuur kreeg opdracht terzake nadere plannen uit te werken. Met betrekking tot den accijns op het geslacht werd besloten, nogmaals in een audiëntie met den Minister van Financiën aan te dringen op een heffing per stuk rundvee, in plaats van per geschat ge wicht, welk systeem zeer onbevredigend werkt. De vergadering sprak er voorts haar ernstige teleurstelling over uit, dat het vleesch als volksvoedsel niet is vrijgesteld van omzetbelasting, als ook over het feit, dat voor verstrekking aan werkloozen en armlastigen tot inblikking van 4 millioen K.G. buitenlandsch vleesch is overgegaan in plaats dat de Regeering de mogelijk heid van versch vleesch verstrekkine via AGENDA LEIDEN. Vrijdag, „St. Christoffel", ledenvergadering in „De Harmonie", 8.30 uur. Dinsdag, R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, leden vergadering in Café „De Doelen", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 18 tot en met Vrijdag 24 Juni a.s. waargenomen door de apotheken D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406, E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 3553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek; Wilhelminapark 8, tel. 274. de slagers in overweging heeft genomen. In verband hiermede werd medege deeld, dat de Minister van Economische Zaken afwijzend heeft beschikt op een re quest der slagersbonden om, gezien het gebleken tekort aan binnenlandsch vleesch, de teeltbeperking af te schaffen of te verruimen. De Minister van Sociale Zaken heeft op een daartoe strekkend request der bonden doen weten, dat Zijne Excellentie wil overwegen, zoo mogelijk de winstmarge der slagers voor de distributie van het blikvleesch iets hooger te stellen. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Brutale diefstal van autobanden en wielen te Nootdorp. Voor de Haagsche rechtbank moest he denmorgen terecht staan de 22-jarige J. C. D. B., expediteur te Leidschendam. Verdachte was in den nacht van 22 April van dit jaar des nachts om drie uur met eenige karnuiten met zijn auto vertrokken uit Leidschendam en was gegaan naar Nootdorp. Bij de schuur van den expedi teur A. S. Post te Nootdorp aangekomen had- verdachte de auto tot stilstand ge bracht en terWijl hij zelf in zijn vrachtauto bleef wachten, hadden de beide anderen eens polshoogte genomen bij de schuur van Post en, toen alles veilig was, waren zij naar binnengegaan en hadden een aantal auto binnen- en buitenbanden en tevens de wielen weggenomen en in de wachten de auto geladen. De waarde van het gesto- Iene bedroeg ongeveer 500. Verdachte zei- de tot deze daad gekomen te zijn, omdat hij geld noodig had, want hij moest nog 185 op zijn auto afbetalen en bovendien nog een bekeuring betalen van 20. Aan vankelijk had hij alles ontkend, omdat zijn mededaders, althans volgens zijn zeggen, hem dood zouden schieten als hij zou be kennen. De Officier van Justitie, jhr. mr. van Asch van Wijck, zeide, dat het ingewonnen rapport nu niet bepaald gunstig te noemen is er» men ziet geen heil in reclasseering. Toch wil spr. verdachte nog een gedeelte lijke kans geven, omdat hij nog een blanco strafregister heeft. Een gecombineerde straf acht spr. hier het beste, waardoor de eisch werd een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar, waarvan zes maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. Uitspraak 28 Juni. De tweede verdachte, die bleef ontkennen. Twee jaar ge vangenisstraf geëischt. De tweede verdachte in deze zaak was de 26-jarige koopman E. F. J. v. d. B. uit Leidschendam. Aan hem was ten laste gelegd diefstal in vereeniging en heling. Verdachte begon met te verklaren, dat hij niets met het ge val te maken had. Hij was dien nacht niet te Nootdorp geweest. Maar de vorige ver dachte, als getuige gehoord, verklaarde het tegendeel en zeide, dat het deze verdachte was geweest, die aan was gekomen met de autobanden en wielen uit het schuurtje van Post. Den anderen dag was hij met v. d. B. naar Friesland gegaan én had naast een groot aantal andere gesloopte auto- onderdeelen ook "de gestolen wielen en ban den ingeladen. Te Putten waren toen twee banden verkocht. Met de andere banden was men naar Scheveningen gegaan en daar had men de rest van het gestolene verkocht voor ƒ40. Na gemaakte onkosten er af te hebben getrokken, vertelde B. nog, dat het overschot 8 bedragen had. President: „Dus dat had u nu overgehou den om de 205 te betalen". Nog steeds bleef de verdachte pertinent ontkennen iets van het geval af te weten. De autoslooper evenwel, die de autoban den en wielen gekocht had voor 40 zeide. dat het wel degelijk deze verdachte geweest was, die hem alles verkocht had. De Officier achtte evenwel het ten laste gelegde bewezen. Verdachte staat verder buitengewoon ongunstig bekend. Zijn straf blad wijst uit, dat hij verschillende ver oordeelingen achter den rug heeft wegens diefstallen met braak en inklimming. In 1935 heeft de rechtbank te Leeuwar den hem nog veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf. Pas is hij ontslagen of hij be gint weer. Een flinke straf is op zijn plaats, want de twee jaar door de rechtbank te Leeuwarden opgelegd hebben niet gehol pen. Daarom wil spr. niet minder ewchen dan de rechtbank te Leeuwarden heeft op gelegd en eischt voor dit feit eveneens twee jaar gevangenisstraf. Uitspraak 28 Juni.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2