nog niet half, wat Thee voor 9 han zijn! mi|pp DOET A n&b JE GOED! BINNENLAND MARKTBERICHTEN DINSDAG 21 JUNI 1938 HE LE'DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 2 Welk een zorg wordi er door den Theehandel besteed aan "t samen stellen der heerlijke Thee-melanges. Bovenstaand: Hel Theeproeven. 3 Reeds bij het inschenken moet een goed-gezel kop Thee den reuk stieelen door het opwekkende aromal Vele menschen weten nog niet half, wat Thee voor hen zou kunnen zijn. indien zij maar wil den letten op de juiste bereiding! Terwijl men alle dingen in de keuken met smaak en toe wijding behartigt, is Theezetten dikwijls nog teveel een haastwerkje. Zet U nu eens Thee volgens nevenstaand Thee-a.b.c. Dan zult U Thee zóó fijn en geurig vinden, dat U het nooit meer anders doet! A. Doe per persoon één maatschepje Thee in den theepot B. Giet versch kokend R.K. KAMERCENTRALE HAARLEM. Drukbezochte „vragendag" Zaterdagmiddag heeft de R.K. Kamer centrale Haarlem in het gebouw St. Bavo te Haarlem een zeer bijzondere bijeen komst gehouden, n.l. een vragenmiddag. Alle afgevaardigden naar de Kringver gadering, de leden en de plaatsvervangen de leden naar den partijraad, alle be stuursleden der afdeelingen en voorts alle personen, die op eenigerlei wijze een functie in de R.K. politieke organisatie vervullen, hadden toegang en de opkomst van hen was zeer groot. Dat er een ruime belangstelling voor dezen vragenmiddag bestond eigenlijk een „rondvraag" in het groot! bleek ook uit het feit, dat ongeveer 90 vragen waren ingediend. Aan de beantwoording daarvan ging de gehee- le middag heen. Achtereenvolgens hebben de Tweede Kamerleden, dr. L. J. C. Beaufort, A. J. Loerakker, E. J. M. Stumpel, Jac. Groen en M. P. v. d. Weijden, vragen resp. in het algemeen op sociaal-, op middenstands-, op tuinbouw- en op landbouwgebied be antwoord. Er heerschte een geanimeerde stemming en de sprekers verklaarden zich bereid om in de afdeelingen nog eventueel vragen te komen beantwoorden en inlich tingen te geven. Ongetwijfeld is de bijeenkomst zeer vruchtbaar geweest en heeft ze veel op heldering gebracht. Brief aan minister Goseling. Een van de domineerendste kwesties, die besproken werden, wasOss. Onder het applaus der vergadering deelde de voorzitter, mr. dr. Witteman, mede, dat de volgende brief aan Z. Exc. Minister C. M. J. F. Goseling zal worden verzonden: „Het kader van den R.K. Staatspartij in den Kring Haarlem, op 18 Juni in verga dering bijeen op den gewestelijken kader dag te Haarlem, kennis genomen hebben de van de boosaardige verdachtmakingen in een gedeelte van de pers tentoonge steld, spreekt hierover zijn groote veront waardiging uit n verklaart als steeds in uwe Ezcellentie het grootst vertrouwen te stellen." In aansluitin^ hierop zette pater dr. Beaufort, desgevraagd, uiteen, hier in Ne derland niet .hef kan worden opge treden tegen laster in de pers. Dat is. bij de laatste grondwetswijziging door de volksverteger.vr -c'iging afgewezen. Wel kan achteraf tegen laster in de pers wor den opgetreden. Maar dat is een zaak van de justitie. „r. LICHTING 1937. Op 9 September met groot verloof. De datum van het vertrek met groot verlof der dienstplichtige korporaals en soldaten der infanterie van de eerste ploeg der lichting 1937 is bepaald op 9 September. Deze categorie zou aanvanke lijk 25 Maart j.l. met groot verlof zijn ver trokken; door het bekende regeeringsbe- sluit is in Maart jl. de eerste oefeningstijd verlengd. XlVde KATHOLIEKENDAG! De veertiende Katholiekendag in het Bisdom Haarlem, welke op 3 Juli a.s. in den fraaien Stedelijken Muziektuin te Alkmaar wordt gehouden belooft nu reeds een succes te worden. Uit alle deelen van het Diocees komen aanvragen om toe gangsbewijzen. Ten einde echter het bezoek aan dezen Katholiekendag nóg gemakkelijker te ma ken heeft het Uitvoerend-Comité met de Ned. Spoorwegen een regeling getroffen, waarbij houders van een toegangsbewijs op vertoon van een daaraan gehechte strook, een zeer belangrijke reductie op den retourprijs naar Alkmaar kunnen verkrijgen. Om van deze reductie te pro- fiteeren behoeft men dus niet in groeps verband te reizen, want zij geldt voor iederen bezoeken individueel. Toegangskaarten (10 cent voor leden, en 25 cent voor niet-leden der aangesloten organisaties) zijn te verkrijgen bij de be sturen der plaatselijke standsorganisr+ios De goedkoope retourbiljetten zijn aan elk station te verkrijgen en zijn geldig in alle treinen. KATHOLIEKE BAKKERSGEZELLEN PARAAT. In het bedrijf heerscht een chaotische toestand met groote gevaren voor de arbeiders. Te Enschede, de voor de katholieke ar beidersbeweging in Nederland historische plek, hebben de katholieke werkers in de bakkerijen en aanverwante bedrijven Zater dag en Zondag hun twee jaarlijksch Con gres gehouden. Aan de „Tij i" ontleenen wij het volgen de verslag: De voorzitter der afdeeling, de heer S. Marcus, heette de congressisten welkom in de stad van Mgi. dr. Ariëns z.g. De voorzitter van den bond de heer H. J. Sprokop uit Rotterdam, die sedert 1909 het presidium van den bond waarnam, opende voor den laatsten keer een congres met een rede, die, al bevatte zij herinneringen uit vervlogen dagen, toch van een optimisti- schen kijk op de toekomst blijk gaf. In.het verleden ligt het heden, in het nu wat- worden zal. De waarheid van deze zegswijze kunnen we als 't ware voelen en tasten. Want de verhoudingen van thans zijn goeddeels een gevolg van de in het ver leden gemaakte fouten. En in het stuwende dringen om de vroeger gemaakte fouten te herstellen wat nu onze taak is ligt de waarborg dat in komende tijden andere en betere sociale omstandigheden zullen héer- schen. Momenteel ondervinden wij, aldus spr., in het eigen bedrijf de gevolgen van in vroe ger dagen gemaakte fouten nog op onaan gename wijze. De gang van zaken in den bond werd evenzeer op minder gunstige wijze daardoor beïnvloed. Reeds drie ach tereenvolgende jaaroverzichten komen met de verzuchting: „Nog nooit hebben we een verslag moeten samenstellen onder zoo on gunstige omstandigheden als waarin we thans verkeeren". In het bruodbakkersbedrijf heerscht een chaotische toesland. Banketbakkerijen en Biscuitfabrieken ondervinden in ernstige mate de gevolgen van de economische cri sis. Cacao- en Chocoladefabrieken voeren een concurrentiestrijd op leven en dood en trachten door ioondruk over en weer de hoofden boven water te houden. De Coöpe ratieve bedrijven in-zooverre zij als bak- kerijen nog redelijke perspectieven hebben dreigen door ncvenbedrijven ten gronde te worden gelicht. Kind van de rekening worden steeds en vooral de arbeiders. Statistische cijfers bewijzen dat de werk loosheid geenszins afneemt, maar integen deel gelijdelijk grooter wordt. En in vele gevallen moet de werknemer, teneinde werkloosheid te ontgaan, met een honger- loontje genoegen nemen. Er moesten den laatsten tijd het behoeft niet ontkend of verbloemd te worden - geweldige tegen vallers geïncasseeïd worden. Bij alle berusting in het onvermijdelijke, die Christenplicht is, mogen wij den drang naar gepast verzet niet in ons smoren. Dankbaar is de bond omdat hetgeen van een beginne af als principieele noodzake lijkheid werd gepropageerd, thans vrij alge meen wordt aanvaard als middel om uit den economischen nocd te geraken. Met een beroep op de voortdurende en hartelijke samenwerking tusschen leden en bestuur besloot sprekei zijn rede. Over de verrichtingen en het beleid van net bestuur bleek het congres zoo tevreden, dal dit punt met een hamertik-kon worden afgedaan. Even voorspoedig verging het den pen ningmeester, wiens rekening en verant woording over 1936 1937 alsmede de daar op betrekking hebbende balansen 'geen dis cussie uitlokten. De begrooting voor de jaren 19381939 vond vlotte instemming en onder applaus werd besloten den heer Van Tol voor zijn beheer te déchargeeren. Tot lid van het hoofdbestuur werd ge kozen de heer M. Reynders, Maastricht. Deze vervangt wijlen den heer P. Segers, aan wien de voorzitter eer treffend in me- n:oriam wijdde. Na herhaalde stemmingen werden tot leden van den Bondsraad aangewezen de heeren H. Syster, Haarlem; J. Groen, Utrecht; A. Jacquemijns, Breda; J. Koster, Bussum; Th. Lagewaard, Rotterdam; C. v. d. Steyn, Eindhoven; H. J. Zegers, Den Haag en J. W. Jan-en, Amsterdam. Met over- groote meerderheid wees de vergadering den voorzitter der Utrechtsche afdeeling, den heer J. G. Voorn, aan als derde gesala rieerde bestuurder. Zondagmorgen te 7 uur werd in de mo numentale St Jacobuskerk een H. Mis op gedragen voor de levende en overleden leden van den bond. Te negen uur vertrok het gezelschap voor een rondrit door mooi Twente. Des middags om half twee werd de ver gadering voortgezet. Diverse huishoudelijke aangelegenheden werden overeenkomstig de prae-adviezep van fcet hoofdbestuur af gehandeld. Enkele voorstellen zullen in Tiet te ontwerpen nieuwe reglement een kans op verwezenlijking krijgen. De afdeeling Breda had voorgesteld de contributie dei laagste klassen te verlagen, teneinde het den jongeren gemakkelijker te maken tot de organisatie toe te treden. Dit gaf voorzitter Sprokop gelegenheid ste vig uit te pakken tegen hen die beweren dat de contributies van den katholieken bond hooger zijn dan die van zusterorgani saties. De geringe belangstelling der jeugd '•oor de vakbeweging wordt niet ten goede gekeerd door verlaging der contributie. Er zijn andere oorzaken. De vergadering stem de met deze zienswijze in. Ampele discussie ontstond naar aanlei ding van het voorstel om-binnen den bond een pensioenfonds te stichten. De aange legenheid bleek de vergadering na aan het hart te liggen Maar er zijn „hoopen schij ven" noodig om dat ideaal te bereiken en de stand der financiën laat geen experi menten toe, riposteerde de bondsvoorzitter. Niettemin blijft het bondsbestuur ter zake diligent. Aan het einde van de vergadering werd de scheidende voorzitter toegesproken door den heer S. P. van Tol. Deze bracht den heer Sprokop dank voor hetgeen hij voor cien bond gedaan had, maar prees hem voor al om de prachtige wijze waarop dit steeds gebeurd was Ook de geestelijke adviseur, Pater v. d. Eosch O.F.M., sprak een hartelijk afscheids woord^ Met een dankwoord van den voorzitter er. een huldigend applaus aan diens adres werd het congres gesloten. „Tijd". Met interesse nam óhs bestuur kennis van Uw sympathiek driestar artikel van Don derdagavond, 16 Juni 1938, onder den titel „BEDIENDEN!" Wanneer ook de dagbladpers een hoofd artikel wijdt aan de, in de rede van den Zeereerw. Pater Jacobs M.S.G. gesignaleer de, wantoestanden, welke wantoestanden edsoluut niet: w e 1 e e n s. doch h e e 1 d i k- w ij 1 s voorkomen, dan zal meer dan ooit de publieke belangstelling zich richten raar „den man met de boord" en meer n.' edeleven wellicht gewekt worden. Het is maar al te waar, dat „de man met het stijfstaand boordje" en „de eeuwige vouw in de pantalon" dikwijls minder ge salarieerd wordt, dan de minst gesalarieer de hand- en landarbeider; dat hij minder rechten heeft soms op de meest verant woordelijke post, dan ieder ander *en dat hij dit alles meer gelaten draagt, dan ieder ander. Het loon van den handarbeider wordt werkelijk beschouwd als ..loon", terwijl het loon van de kantoorbedienden het liefst zou ondergebracht worden onder de post „Algemeene Onkosten" waarop zooveel mogelijk bezuinigd dient te worden. 't Is daarom zeer ernstig te betreuren, o'at juist de bediende, in het algemeen, die cc organisatie zoo dringend noodig heeft, zoo sceptisch daartegenover staat. Terwijl de doorsnee handarbeider be wust van de kracht var. organiseeren is, dringt dit bij hem of haar nog steeds niet door. Terwijl de arbeider het als een plicht beschouwt, zich tegenover onrechtvaardig heden te verzetten, verdraagt de bediende dit alles met gelatenheid Volwassen en volwaardige bedienden met drie, vier diploma's, met jaren-prak tik, werken b v. in seizoen-bedrijven voor 15.a 20.— per week, met werktijden varieerende van 10 tot 12 uren per dag, buiten het overwerk. En als men "oor zoo'n bedrag zijn werk kracht niet wenscht te versjacheren, dan staan er 10 anderen klaar, die, wellicht in hoogste nood, met beide handen een dergelijk „baantje" aanvaarden Zoo wordt het loon bepaald naar het aan bod, en niet naar kennis en niet naar een ethisch" minimum. Misschien noemt de patroon, die van den noodtoestand gebruik maakt, dit zakelijk en economisch; Paus Leo XIII z.g. noemde dit in Zijn bekende encycliek „Rerum No varum" heel anders en spreekt van een wraakroepende zonde. Mijnheer de hoofdredacteur, U schreef zoc terecht: „zwak en daarom rech te 1 o o s". O, wij zouden het zoo gaarne in de hoof den van deze gediplomeerde en ontwik kelde, maar op één punt zoo domme kan toorbedienden en van de bedienden in het algemeen, willen hameren: „C o 11 e g a's, organiseeren, organiseeren, or ganiseer en". Als éénling-zwak, maar als massa sterk. Druppel gewijs klimt onze organisatie omhoog; ook onze Leidsche afdeeling werkt doelbewust mede, om de invloedsfeer van den bond te helpen uitbreiden en wakkere pj opagandisten voerden in enkele maan den onze Leidsche afdeeling op met plm. 35 Maar nog staan er in Leiden alleen ruim 5C0 Katholieke, dames en heeren, bedien den, werkzaam op kantour, winkel of ma gazijn, buiten den bond. En toch klinkt j u i st uit den mond van deze ongeorganiseerden deze, vergeef ons het woord, „laffe" opmerking: „Ach, jul lie bond kan toch niets doen". Als dit zoo zou zijn, dan kan Gij, onge organiseerden; op de borst kloppen, want dan is het Uwschuld, wijl Gij niet beseft, dat eendracht macht maakt, dat or ganiseeren plicht en niet-organiseeren of domheid of egiosme is; dat alleen een drachtig samenwerken en samentrekken van de economisch zwakkeren, aan vele on rechtvaardigheden een einde kan maken. Dit geldt niet alleen voor de „kleine" man op kantoor of winkel, maar ook voor ae meer „deftigen", van wie wij met instem ming in de driestar lazen: „Vooral de meer „deftigen" onder ihen moeten zich schamen, ais zij niet zijn georganiseerd. Zij laten de organi satie links liggen, omdat zij zelf toch een vaste positie hebben (zij denken er niet aan dat zulks ook zou kunnen verkeeren - of omdat zij geen geld over hebben voor de organisatie, 'hoewel juist z ij de contributie het best zouden kunnen missen. Een schitterend voorbeeld geven de hoogleeraren, die lid zijn van de A.R. K.A. een schitterend voorbeeld aan wat hoogei geplaatste kantoorbedien- (en winkelbedienden; best H.K.W.) die zich te voornaam gevoelen voor, niet thuis gevoelen in een vereeniging van bedienden, waarvan ook 't is ook wel verschrikkelijk! de ondergeschikten van de heeren lid zijn". Dat was ons uit het hart gegrepen. Want hieraan (het zich organiseeren van wat hooger geplaatst personeel, zelfs op spe cifiek Katholieke bureaux en kantoren) mankeert nog heel veel. Volgaarne nemen wij nog, als slot, de laatste zin uit Uw sympathiek artikel over: „Wilt Gij bedienden van laag tot hoog, anders zijn dan vruchtelooze klagers en kankeraars, maakt dan Uw vakorganisatie sterk" i.e. De Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië", Afd. Leiden. K. LEIDEN, 20 Juni. Groentenveiling. Per 100 kg.: rabarber 1.80, peen 1011, aardappelen 715, andijvie 23, sla 2, aardbeien 2444, snijboonen 17 41, slaboonen 4549, tuinboonen 411, doperwten 919, peulen 721, poste lein 1.505.00, spinazie 110, tomaten A 1822, idem B 1624, idem C 12 —18, idem CC 1014, per 100 stukt: an dijvie 0.502.10, komkommers 2.00— 5.40, bloemkool 2.007.80, salade 0.50 1.40, perziken 0.509.00, per 100 bos: kroten 1.702.50, pieterselie 0.901.70, radijs 1.502.20, selderie f 0.601.80, uien 1.703.90, peen 3.209.10, rabar ber 2.10—4.00. 21 Juni. Vette Varkens. Aanvoer: 194 totaal zwaar 4849 cent per kg. levend gewicht. Handel vlot. ROTTERDAM, 21 Juni. Vee. Aanvoer: 2940 totaal, 230 paarden, 5 veulens, 615 magere runderen, 750 vette runderen, 50 vette kalveren, 65 graskalveren, 880 nuch tere kalveren, 136 schapen en lammeren, 137 lammeren, 1 varken, 71 bokken of gei ten. Prijzen per kg.: vette koeien 74, 64 en 4853 cent, vette ossen 68, 62 en 5054 cent, stieren 62, 58 en 54 cent, vette kalve ren 95, 80 en 5060 cent, schapen 50, 40 en 35 cent, graskalveren 55 en 50 cent, slachtkalveren 45, 40 en 35 cent, slacht schapen 262214, zuiglammeren 14 paarden 50, 43 en 38 cent, Prijzen per stuk: 106, nuchtere slachtkalveren 11.50 86, nuchtere fokkalveren 222016, slachtpaarden 210—175—105, werkpaar den 365—305—200, hitten 245195 100, stieren 340260195, kalfkoeien 300—250—180, melkkoeien 295—250— 175, varekoeien 200160120, vaarzen j 220—170—120, pinken f 180—140—110, bokken of geiten 1184. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer ruimer, han del kalm, prijzen iets lager prima koe 78 cent, prima ossen 72 cent, stieren aanvoer iets grooter, handel lui, prijzen vooral niet hooger; vette kalveren aanvoer iets klei ner, handel traag, prijzen als gisteren pr. 1.05. schapen en lammeren aanvoer iets grooter, handel sleepend, prfzon als gis ♦I teren, zuiglammeren aanvoer gelijk vori ge week, handel matig, prijzen itts lager, nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer korter, handel vasthoudend, prijzen prijs houdend. paarden aanvoer iets ruimer, handel zeer traag, prijzen slachtpaarden Iets lager, werpaarden en hitten onveran derd. kalf- en melkkoeien aanvoer korter, handel stil, prijzen stabiel, varekoeien aan voer iets minder, handel flauw, prijzen constant; vaarzen en pinken aanvoer ge woon, handel ruim, prijzen iets lager, gras- kalveren aanvoer als. vorige week, handel flauw, prijzen onveranderd, bokken of gei ten aanvoer iets korter, handel vlot, prij zen iets hooger. ROTTERDAM, 20 Juni. Buitenl. Granen Stemming lusteloos. Rogge: 74-75 kg. Bahia Blanca, stoomend 7.50, Amerikaansche no. 2 stoomend 8.90, aCnada no. 2 stoomend f 7.76-77 kg. Noord-Russische disponibel 7. Gervst: 70-71 kg. Zuid-Russische disponi bel 155, 70-71 kg. Poolsche geladen-ge stoomd 150, 67-68 kg. Litausche stoomend 142, Amerikaansche no. 2 disponibel 142, idem no. 3 aangekomen 130, idem no. 4 verwacht 129, 68-69 kg. La Plata stoomend f 151, 68 kg. Turksche disponibel 150. Haver: 46-47 kg. La Plata disponibel 6.35, 55-56 kg. La Plata Clipped stoo mend 6.45. Mais per 2000 kg.: Gele La Plata dispo nibel 147,idem stoomend naar aan komst 145.143, gele Amerikaansche no. 2 aangekomen f 131.50, idem stoomend raar aankomst 132.133, gele Braziliaan- sche, naar kv/aliteit disponibel 132140, Afrikaansche no. 3 disponibel 142, Gele Donau aangekomen 134,Gele Java dis ponibel 160. In publieke veiling werden heden ver kocht 440 tons gele Breziliaansche maig disponibel tot 95.— per 2000 kg. boord vrij transito. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Cfficieede noteering. Gerst. Chevalier: 7.257.65, haven 6.256.85, rogge tot 7.40, erwten, kleine groene f 8.5011.50, getrokken erwten f 13 tot 16.50, bruine boonen f 11.tot 17.alles per 100 kg. Daar het aanbod van binnenlandsche granen en peulvruchten wegens vergevor derd seizoen van zoo heel weinig beteeke- nis wordt, zal te beginnen met Maandag 27 Juni e.k. tqt het nieume go was aan de markt komt, geen noteering meer worden opgemaakt. BODEGRAVEN, 21 Juni. Kaas. Aanvoer: 360 partijen Goudsche kaas, alle met rijks- merk, totaal 16.200 stuks, wegende 145.800 kg. Prijs met Rijksmerk le soort f 23.50 25.50, 2e soort 2123. zwaardere tot 28. Handel matig. BOSKOOP, 21 Juni. Bloemenveilnig. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 18 30 cent, Wendland 2043 cent, Hadley 20 68 cent, Claudius Pernet 2042 cent, Briarclif 1522 cent, Butterfly 1426 cent, Wilh. Kordes 1218 cent, Mme Jules Bou- ché 1525 cent, Roraladia 1220 cent, Flo- rex 2542 cent, Phoebe 25 cent, Vierlan- den 2038 cent, Chas B. Kilham 17 cent, Edith He-en 1631 cent, Aug. Noack 12 18 cent, Else Poulsen 1523 cent, Gloria Mundi 1532 cent, Ellen Poulsen 1222 cent, Paul Grampel 1830 cent, Rosa Mundi 3054 cent, Mevr. v. Straaten van Nes 1523 cent, Ingar Ohlson 1525 cent, Queen Mary 1525 cent, Pink Perfection 4063 cent, Prins van Oranje 3443 cent, lathyrus 26 cent, Leeuwenbekken 20 27 cent, Pioenen 2038 cent, Iris 11 cent, Camoanula 1024 cent, Violieren 23 cent, Jasmijn 14 cent, Clematis Dnrandi 2538 cent, Le Coultre 1.001.30. LOOSDUINEN, 20 Juni. Groentenveiling 2.003 60, kaskomkommers le soort 2.70 Bloemkool le soort 3.707.40, 2e soort 3.40, 2e soort f 2.102.60, 3e soort 2. rijen komkommers le soort 2.104.30, 2e soort f 2—3, gele idem 2.503.60. witte idem 2.603 00, perziken le soort 11, 2e soort f 7. 3e soort 3.20 per 100 stuks, meloenen 2762 cent per stuk, stamprin- ce^sen 3941, snijboonen 3435, toma ten A 17.60—22.80 idem B 16.40—17 60, idem C 15 80—23,—, idem CC 8 60— 14.80, idem bonken f 10.8015.60, groote boonen 7.008.30, druiven, blauwe 1ste soort 68 per 100 kg., spinazie 1535 cent per 4 kg., nostelein 919 cent per 6 kg., salade f 0.501 0 per 100 krop, peen le soort f 4.908.20. 2e soort 3.404 50, boon kruid 0.801.30, rabarber f 2 104 40, pieterselie 0.901.40, per 100 bos. andij vie 23 pe 100 kg., andfjvie 0.601.40 per 100 struik, komkommerstck 23 per 100 kg., boonenstek 1922 per 100 kg. ZOETERWOUDE 21 Juni. Veiling „Ik leer nog". Aangevoerd 2726 stuks eieren. Prijzen: kippeneieren 3 603.70, eenden eieren 2.703.10, per 100 stuks, kaas 28 cent per pond, hanen 2060 cent, kippen 2550 cent, konijnen 1250 cent per stuk.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7