OMGEVING AGENDA Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DINSDAG 21 JUNI 1938 DR LRIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. BURGEMEESTER VAN GASSELTE. Bij K.B. is met ingang van 1 Juli 1938 benoemd tot burgemeester der gemeente Gasselte: mr. K. H. Gaarlandt. Mr. K. H. Gaarlandt werd 11 September 1909 geboren Hij is advocaat en procureur te Gouda en tevens volontair ter gemeente secretarie van Boskoop. De heer Gaarland is een zoon van den burgemeester van Gouda. DE KWESTIE VAN HET CENTRALE VLIEGVELD. Rotterdam geeft nog niet toe. B. en W. van Rotterdam hebben den gemeenteraad overgelegd de corresponden tie, welke door hen met de regeering is gevoerd over de vliegveldkwestie. Naar men weet, heeft de raad op 2 Juni beslo ten geen medewerking te verleenen aan het tot stand komen van een centraal vlieg veld en geen toestemming te verleenen aan Defensie tot het maken van de noodige accomodatie op Waalhaven voor het ge bruik door de militaire luchtvaart, tenzij vergunning wordt verstrekt voor den aan leg van een burgervliegveld in den polder Zestienhoven. De Minister van Defensie heeft zich naar aanleiding van dit besluit tot zijn ambtge ld oot van waterstaat gewend, die 13 Juni ji. het college van B. en W. van Rotter dam in overweging gaf op zoo kort moge lijken termijn, doch in elk geval voor 1 Juli a.s. voor het bouwen van militaire vliegtuigloodsen op Waalhaven de ver- eischte vergunning te verleenen. De minis ter van Defensie had nl. in zijn schrijven van 11 Juni verklaard, dat wanneer de bouw van hangars op Waalhaven thans niet mogelijk zal zijn, hij zich niet meer gebonden kan achten aan het aankoopen van dat vliegveld, zooals in beginsel met Rotterdam was overeengekomen. De mi nister zou dan de oplossing elders moeten zoeken. Op 16 Juni heeft het college van B. en W. daarna opnieuw een beroep ge daan op den Minister van Waterstaat om te bevorderen, dat de regeering op zoo kort mogelijken termijn vergunning verleent tot overplaatsing van de burgerluchtvaart naar den polder Zestienhoven.- Daarop is nog geen antwoord van den minister ge komen. WEER EEN POGING TOT ONTVLUCHTING TE HAARLEM. Gevangene spoedig achterhaald. De dertigjarige Haarlemmer K., die we gens diefstal was aangehouden en na het verhoor door den rechter-comimssaris met nog vijf andere gedetineerden per celwa gen van het gerechtsgebouw naar het huis van bewaring teruggebracht zou worden, heeft heden een poging gedaan om te ont vluchten. Op de binnenplaats van het Paleis van Justitie, waar vier rijksveldwachters toe zicht hielden op het transport, rukte hij zich los en snelde den achteruitgang van het gebouw uit, waarvan het hek open stond. Terwijl een der veldwachters de gevan genen bleef bewaken, zetten de drie an deren den vluchtende na, die slechts een geringen voorsprong had. Hij stoorde zich niet aan de herhaalde sommatie om te blij ven staan, waarop een der veldwachters zijn revolver trok en vier schoten loste, zonder echter den man te treffen. K. wist hierna zijn voorsprong nog te vergrooten en via allerlei steegjes in het Begijnenhof, de Korte Jansstraat te bereiken. Toen een der veldwachters, die van een voorbijgan ger een fiets leende, enkele oogenblikken later deze straat inreed, bleek de vluchte ling echter verdwenen te zijn. Het vermoe den, dat hij in een van de vier huizen van het straatje was ingegaan, werd bewaar heid toen de veldwachter deze woningen doorzocht. Op den zolder van een meubel magazijn troffen zij den man aan, die daar na zonder verzet weer naar het gerechts gebouw werd teruggebracht. Dit is in korten tijd reeds de derde maal, dat er te Haarlem door een arrestant een poging tot ontvluchting werd gedaan. VERDRONKEN. Vanmiddag is de ruim twintigjarige A. Korenbrik uit Vorden, die met zijn broer tje in de Hackfortsche beek aan het zwem men was, verdronken. Een politieman, die spoedig aanwezig was, heeft zich te water begeven. Hij mocht er echter niet in slagen, K. naar boven te brengen. Het lijk is" nog niet gevonden. TELEGRAMMEN GEWONDE PROFESSOR OVERLEDEN. BAGDAD, 21 Juni. (A. N. P.) Professor Hassan Naif van de juridische faculteit, die gisteren door een wanhopig student werd gewond, is heden overleden. OVEREENKOMST OP DE NIET- INMENGINGS-CONFERENTIE. LONDEN, 21 Juni. (A. N. P.). Naar ver nomen wordt is in de vergadering van de niet-inmenganrys subcommissie een over eenstemming bereikt inzake het terugtrek ken van de vrijwilligers uit Spanje. Prov. Staten van Zuid Holland In de vergaderzaal van de Eerste Kamer zijn Provinciale Staten van Zuid-Holland hedenochtend te elf uur onder voorzitter schap van den Commissaris der Koningin, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, bijeenge komen. Zonder eenig debat werden o.m. vastge steld de rekening van de provinciale in komsten uitgaven over 1936 en de toeken ning van pensioen aan de weduwe van het lid van Ged. Staten, mr. J. D. Verbroek. Op de voorgestelde wijziging van het plan van aflossing van het door de provincie v erleend renteloos voorschoten aan den pol der Broek velden en Vettenbroek oefende de heer Rijlaarsdam (N.S.B.) critiek uit. Het voorstel werd verdedigd door de beeren Schilthuis (V.D.) en Von Fisenne (Ged. Staten) Het punt werd zonder stemming aange nomen. Mevrouw de Vri es-B ruins (S.D.) vond het overzicht uit de verslagen over 1937 van de directeuren van krankzinnigen- -n zwakzinnigen gestichten niet volledig genoeg. Zij pleitte voor aparte verpleging van tuberculose geesteszieken, zooals in het St. Bavogesticht te Noordwijkerhout. Ook t roeg zij de aandacht van Ged Staten voor die patiënten, die niet. in gestichten ver pleegd worden, maar door een nieuwe therapeutische behandeling (cardiazol en insuline)., genezen zouden kunnen worden. De heer Z ij p (Lib.) zeide, dat het accres van krankzinnigen per jaar 505 bedraagt, waarvan meer dan 1/4 in Zuid-Holland. Cijfers over de nieuwe therapie hebben Ged. Staten niet geproduceerd, omdat deze gt-neeswijze, naar de meening van het col lege, nog in een beginstadium verkeert. Spr. bestreed deze opvatting en zeide, dat in Santpoort van dt 11 patiënten er 10 vol maakt hersteld zijn. De heer Van Baren (A.R.) verdedigde het antwoord var Ged. Staten aan de des betreffende commissie en meende, dat er nog geen cijfers kunnen getoond worden, waaruit conclusies kunnen worden getrok ken. De heer Bo'sius (Ged. Staten) meen de, dat het in de bedoeling lag, tuberculoze geesteszieken zooveel mogelijk te concen- tieeren. Wat de nieuwe geneeswijze betreft, dat is een zeer teer punt en behoort vooral tnuis op het teri ein der desbetreffende rijks- i) spectie. Spr. deed een beroep op versla gen van een-ge krankzinnigengestichten, welke zeer voorzichtig over deze therapie spreken. Mevrouw de Vri es-B ruins (S.D.), dt heer Z ij p 'Lib.) en de heer B o 1 s i u s 'Ged. Staten) repliceeren. Zonder discussie werd besloten tot ter- leenverstrekking van een kapitaal van ten boogste 105.000.ten behoeve van de verdere uitbreiding van de dr. mr. Willem van den Bergh-stichting te Noordwijk. De heer Brautigam (S.D.) -behandel de het voorstel van Ged. Staten betreffen de de herziening van de verordeningen op de heffing van rechten voor al het bewaken van het scheepvaartka naal tusschen Rijn en Schie en van de Zijl en voor het overzetten van het Rijn-Schie- l1 anaal met de Schouw aan den Hofweg; b) het bevaren van de Gouwe. Handel en industrie zouden door dit voor stel geschaad worden en spr. wees er op, cat Delft, belangrijk om zijn industrie, al zijn verschepingen over Rotterdam uit voert. Aan dit voorstel is verbonden de afschaf fing van de heffing van rechten voor het ophalen van de brug over den Rijn te Alphen aan den Rijn Spr. betoogde, dat de provincie aldus haar bronnen van inkomsten verlegt en is het met het voor stel van het vestigen van 4 nieuwe heffings- punten niet ;ens. Het amendement door den heer BrauMgam c.s. ingediend stelt voor geen 8/10 cent, zooals Ged. Staten voor stellen te heffen, maar 1/2 cent op ieder c'er vier heffingspunten. De heer Van Eek (S.D.A.P.) wehschte 'aijstellirig van rechten voor kleine vaar tuigen ten einde dc watersport niet te scha den en steunde .het amend em en t-Brauti- gam c.s. De voorzitter schorste te 12 uur de ver gadering tot 14.08 uur. Tweede Kamer Vergadering van heden. HET INCIDENT IN DE TWEEDE KAMER. Ter aanvulling van het bericht omtrent een incident in de Tweede Kamer (1ste pagina) laten wij de tekst volgen van de laatste passage van de rede van den heer Rost van Tonninge, tot aan 't punt, waar op de voorzitter hem het woord ontnam: „De overdracht van de enquete naar het geheele politieele gebied te Oss, onder weg lating van de vaststelling der wederrechte lijke handeling van den minister, d. w. z. van de mogelijkheid zijner strafrechtelijke vervolging voor den Hoogen Raad der Ne derlanden, is in overeenstemming met de tactiek van den minister om de aandacht af te leiden van den werkelijk schuldige en om de marechaussee voor haar nauwe plichtsbetrachting te bestraffen. In overeenstemming met deze verdoeze- lingstaktiek is ook het voorloopig verslag opgemaakt door de vijf heeren, die de commissie uitmaken en wier namen ik bo ven heb genoemd. Het voorloopig verslag van de Kamer is een handige verdediging van het beleid van den minister. Op pag 4 geeft het uitsluitend argumen ten weer, die den minister kunnen ontlas ten. De commissie van rapporteurs heeft echter opzettelijk de door mij schriftelijk overhandigde, zware beschuldigingen tegen den minister weggelaten, omdat ik bij voor baat in de afdeelingen tegen de weglatin gen protesteerde". Op dit oogenblik hamerde de voorzitter, die gedurende het voorafgaande gedeelte de rede, den spreker reeds meermalen met hamerslagen tot de orde had geroepen en zeide: „ik kan dit niet verder toelaten. U kunt zóó niet doorgaan, ik ontneem u het woord." De heer Rost van Tonningen antwoordde hierop: „dit kun u niet doen, want ik con stateer slechts feiten." De voorzitter ontnam ten tweeden male den spreker het woord. Hetgeen de heer Rost van Tonningen, die zeer toornig was, verder zeide, werd overstemd door het ge hamer van den voorzitter en een kort ap plaus van een deel der-kamer. De voorzitter deelde daarop mede, dat hij den heer Rost van Tonningen voor van daag het recht ontzegde de vergadering der Kamer bij te wonen. Deze verliet daarop de zaal, den voorzit ter toeroepend: „dat zijn inquisitie-metho- den." De vergadering werd daarna V) minuten geschorscht. HET ENQUETE-VOORSTEL. Na tien minuten wordt de vergadering re 1.35 uur heropend. De heer DE GFER (C.H.) zal het voor stel niet politiek doch volkomen zakelijk beschouwen. De enquête is hier niet op haar plaats. Spr. gaat de gevallen na, waar omtrent enquêtes werden aangevraagd. Het lange vacuum is op zichzelf geen bezwaar ttgen een nieuwe enquête. Spr. bespreekt n* staatsrechtelijke vormen van enquêtes. Kier is een enquête bedoeld om de juist heid van het regetringsbeleid te toetsen. Alvorens tot zulk soort enquête te beslui ten, moet blijken dat ze noodig is. Doch in een geval als dit is een weg mogelijk, zoo- eis hier bijna dagelijks wordt gevolgd, 0 m. door begrootingsdebai en door gebruik making van tiet recht van interpellatie. In atdere landen kan veel onrecht gebeuren, vooral als daar geer. vrij1- pers boven staat. V/aarom is de gewone weg, om hier licht te verschaffen een andere? In den „nacht ■<an staal" b.v werd de minister aan een c oss-examination in den derden graad on derworpen. Ter staving van zijn meening beroept spr. zich o.m. op prof. Buys Boven- d en beschikt de regeerirg beter over de gegevens, dan het publiek, ook bij onder zoek. Een dooi- de regeering gegeven op- 1 eldering kan de Kamei niet bevredigen, r.aar dan kan zij dit in een motie uitspre ken, zooals ook wel is voorgekomen. Ge woonlijk echtei verwierp de Kamer zulk een motie van wai trouwen. Er is over ie marechaussee te Oss een iiiterpe'latie gehouden. Terocht of ten on rechte toonde df Kamei zich bevredigd. De minister is toen op geen vraag het ant woord schuldig gebleven. De Kamer meet het gesprek met den minister voortzetten, alvorens zich tot het publiek te wenden. Op dit moment is daarom een enquê te een ongerijmdheid. Eerst roêpe men den minister opnieuw ter verantwoor ding, alvorens zich achter diens rug om tot anderen te wenden. Spr. is van oordeel, dat een nieuwe interpellatie behoort te volgen, en liefst terstond. De voorstellen der enquête zou daartoe het initiatief kunnen nemen. Spr. hoopt, dat de voorsteller zijn mee ning zal herzien. Ook zou een nota van den minister op verzoek der Kamer kunnen worden inge diend, met als gevolg een uitvoerig debat der Kamer, Dit heeft echter het nadeel, dat de Kamer de zaak niet meer vóór het. reces kan behandelen. Daarom geeft spr. de voorkeur aan een nieuwe interpellatie. Tegen een enquête heeft spr. dus wel principieel bezwaar. Geen dag langer dan noodig is, dure echter de al dan niet gerechtvaardigde twijfel 'voort. De heer ALBARDA S.D.) zegt, dat bij velen de vrees bestaat, dat de beginselen van een rechtsstaat niet in alle opzichten zijn hoog gehouden. Het onbevredigend re sultaat der Interpellatie is, dat de antwoor den van den minister niet onmiddellijk werden geanalyseerd. Nieuwe opheldering is noodig. Het is maar de vraag, hoe. Spr. acht het niet juist, dat de minister buiten de enquête blijft Daarom geeft spr. de voorkeur aan een nota van den minister. De enquête-com missie, die den minister niet kan hooren, kan geen volledig onderzoek instellen. Een nota van den minister komt in handen eener commissie, die nadere inlichtingen kan vragen. Ze komt met het rapport der com missie in de Kamer en dan kan de minister aan het debat deelnemen. Dan kan altijd nog een nieuwe interpellatie of enquête volgen. De heer KERSTEN (Staatk. Geref.) is een voorstander eener enquete, ter wille van een volkomen onpartijdig onderzoek. Het antwoord van den minister bij de in terpellatie heeft spr. nooit bevredigd- Maar spr. stond vrijwel alleen in de kamer. Fen verwijt van anti-papisme aan zijn adres wijst spr. af. (gelach). Spr. verdedigt in deze de beginselen der hervorming tegenover ultramontane over- heersching Spr. is voor enquêtte, al hangt veel af van de samenstelling der commissie. De heer VAN MAARSEVEEN (R. K.) zegt dat het antwoord van den minister bij de interpellatie van den heer Drop duidelijk is geweest. De heer Rost van Tonningen stelt in den minister geen ver trouwen, de heer Wendelaar wel, doch wil méér inlichtingen. Nu zou de eerste een interpellatie willen, terwijl de tweede een enquête voorstelt. De houding van den heer Wendelaar is volgens spr. niet juist. Méér licht kan gewenscht zijn. Het gaat alleen om de wijze waarop. Is hiertoe een enquête vereischt?. Spr. ziet het niet. De roep om recht heeft zich reeds gecon cretiseerd daar een beroep der ambtena ren ten deze op op het ambtenarengerecht. Er is helaas kunstmatig een sfeer van wantrouwen in het leven geroepen. Het parlement kan recht hebben op nadere in lichtingen. Maar een enquête is daartoe niet het geëigende middel. De Kamer kan andere wegen volgen. De heer VAN HOUTEN (Chr. Dem.) vraagt zich af, waarom de minister zoo overhaast en drastisch ingegrepen heeft. Als de Minister wil ingaan tegen ver keerd optreden der marechaussee, dan had hij dat wel honderd keeren eerder kun nen doen. Waarom juist te Oss? Waarom zoo overhaast en zoo drastisch? STOMPWIJK Personalia. Onze plaatsgenoot Mej. J. A. C. va nden Dool, die vorige week slaagde voor de akte L.O., is thans ook geslaagd voor het examen nuttige hand werken. D.V.V. De Wandelsportvereeniging D.V.V. heeft een onderafdeeling tooneel opgericht. Als regisseur zal optreden de heer Joosten uit Voorburg. Odilo. Onder leiding van den heer A. M. Paardekooper, hiexd de Wandel sportvereeniging Odilo, haar jaarverga dering in haar clubgebouw. In zijn ope ningswoord heette de voorzitter bijzonder weikom de heeren J. van Zanten uit Rot terdam secretaris van den Zuid-Holland- sche Wandelsport Bond en B. van Rooyen uit Leiden, consul voor Leiden en omstre ken van dezen bond Verden werd den le den dank gebracht voor hun prettige en sportieve samenwerking inzonderheid bij de georganiseerde marschwedstrijden. Goedgekeurd werden de jaarverslagen van secrataris en penningmeester. Hierna gaf de heer van Zanten een uit eenzetting inzake het doel en de werk wijze van den Z.H.W.B., waarna met al- gemeene stemmen werd besloten zich bij dit lichaam aan te sluiten. Verder werd. besloten de eene week Donderdagsavonds en de volgende week Zaterdagsmiddags te trainen. Aan de clubkleeding zal worden toegevoegd een korenblauwe stropdas. Na discussie over verschillende uitge schreven wedstrijden, werd besloten deel te nemen aan de wedstrijd op 9 Juli a.s. uigteschreven door de Chr. Wandelsport vereeniging Rijswijk. In zijn slotwoord bracht de voorzitter allen dank voor de prettige en kameraad schappelijke wijze waarop de. discussien waren gevoerd en dankte de heeren van Zanten en van Rooyen voor hun aanwezig heid. RIJNSTREEK LEIDERDORP Gevestigd: P. la Lau en gezin, Haagm.weg 27 L. Dijkxhoorn en gezin, Zijloordkade 11 D. Nieuwenhuizen en gezin, Dr. de Bruijnestr. 1 P. A. Brug man en gezin, Zijloordkade 8 F. J. J. Blokhuizen en gezin, Kastanjel. 1 Mevr. A. P. M. Overdevest-Hogervorst, Dr. van Rhijnstr. 1. Vertrokken: D. A. Guleij en gezin naar Leiden Mej. P. A. Bunnik naar Ha- zerswoude M. Hoogstad en gez. naar Leiden. Geboren: Berendina Hendrikt Johan na Maria, d. van G. S. Mom en P. A. M. Borstlap Lambertha, d. van F. Nagte- gaal en J. Botermans Pieternella Hen- drika, d. van Chr. v. d. Pol en N. v. Laar. Ondertrouwd: J. Beukenholdt 23 j. en G. v. d. Vecht 24 j. LEIDEN. Woensdag, Eerste repetitieavond „Katho liek -Leiden"-koor, St. Antonius Clubhuis, 8.30 uur. Donderdag. H. Mis met alg. H. Communie het St. Elisabethgesticht voor de 's morgens half 9 in de Kapel van leden van het Wachtuur. Toe spraak kapelaan F. A. Bernefeld. Alle leden van den Vrouwenbond zijn welkom. Vrijdag, „St. Christoffel", ledenvergadering in „De Harmonie", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 18 tot en met V r ij d a g 24 Juni a.s. waargenomen door de apotheken D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406, E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 3553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, tel. 274. LEIDEN. Geboren: Maria Catharina Petronella d. v. H. Roodakker en J. v. Oosten. Apo- lonia Maria Elisabeth d. v. W. C. J. v. Haas teren en P. v. d. Wiel. Wilhelmina d. v. D. W. Gesink en C. Kooreneef. Emilie d. v. H. M. Batteljee en J. A. Huurman. Hendrik Istvan. z. v. P. Flandrijn en I. Sari. Jan z. v. J. v. Eijk en A H. Bos. Anna Alida d. v. J. de Jong en W. M. Tetteröo. Jan Frederik z. v. F. Ooster veen en J. E. Buis. Kees z. v. M. P. Eve- leens en P. Th. Drese. Frans z. v. G. Spierenburg en C. Geervliet. Jannetje d v. H. v. Duijn en D. den Holander. Nicolaas z. v. N. v. Harskamp en N J. Hoo- geveen. Petrus Eimericus Johannes Her- manus z. v. P. J. v. d. Hulst en J. v. d. Zwet. Adriana Maria Agnes d. v. J. P. W. Siemerink en A. J. Capel. Johannes z. v. A. J. v. Duijn en A. Bosman. Hen- derina d. v. G. H. Stil en M. v. d. Eijkel. Gehuwd: H. Berg jm. en M. Beij jd. Overleden: I. Snel hsvr. van W. B. v. Bemmel 32 j. E. de Bruijn wed. v. Chr. H Driessen 61 j. J. W. Fransen wedn. 78 j. 's HERTOGENBOSCH, 21 Juni. Boter. Aanvoer 22.925 kg. Hoogste prijs 1.37, laagste prijs 1.27 en middelprijs 1.35 per kg. HAZERSWOUDE, 20 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 7525 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.403.70 per 100 stuks, eendeneieren 2.553.05 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN. 20 Juni. Groen- tenveiling. Per 100 kg.: Vroege aardappelen groote 10.8012, drielingen 9.40—10. kriel 6.206.80, per 100^;tuks: sla 0.50 1.80, bospeen f 6.50—9.75, bloemkool 5.50 12.50, idem II 2.505.50, per 100 bos: radijs 0.601.80, rabarber 4.505.25. LEIDSCHENDAM, 20 Juni. Groentenveh- ling. Eng. komkommers le soort 2.80 3.50, 2e soort 2.00—2.70, 3e soorl 2.— gele komkommers le soort 2.303.40, 2e soort 2.002.30, 3e soort 2.kropsla le soort 0.701.50, stoofsla 2—3 cent, peen 6.508.30, bloemkool le soort 5.10 —8.30, 2e soort 3.00—3.60, uitschot 2.00 —2.80, tomaten midd. 9.8010.40, gr. ron den 9.30—10 2e soort 9.10—9.40, 3e soort 7.00—7.80, bonken 8.50—9.60, andijvie per 100 0.802.50, andijvie per kg. 23 cent, spinazie per 4 kg. 1634 cent postelein 2.803.80, rabarber per 100 bos 3.104.20, snijboonen 3438 cent, spercieboonen 35—39 cent, radijs 1.20— 1.50, prei 3.504.00, selderie 1.Ö01.40, peulen 1213 cent, tuinboonen 7.508.30, doperwten 1115 cent, meloenen 2844 cent. ROELOFARENDSVEEN, 21 Juni. Groenten veiling. Aardbeien 1115 cent p. pond. Bloemkool 45 cent per stuk, sla 0.601.60 per 100 stuks, snijboonen 1.05 1.30 en idem stek 6080 cent per 10 pond peulen 0.601.65, doperwten 7075 ct., capucijners f 1.00—1.05 en tuinboonen 55 cent per 10 kg. TER AAR, 21 Juni. Centrale Veiling, per 10 kg.: peulen 0.601.70, doperwten 0.601.10, capucijners f 1.0Ó1.20, witte capucijners 1.75, tuinboonen 45—60 cent, snijboonen 2.002.40. VINKE VEEN, 20 Juni. Groentenveiling. Peulen 718, doperwten 914.50, ca pucijners 11—19.50' tuinboonen 7—9, snijboonen I 2636. idem stek 18—20, stamspercieboonen 5664, spinazie 1.50 7.50, postelein 25, spitskool 4.20 per 100 kg., tomaten A 11—12, idem B 12— 14, idem C 911, idem CC 8, aardbeien 1118 per 100 pond, bloemkool 2.00 7.20, kropsla 0 501.50, komkommers 2 6 per 100 stuks, peen 4.008.10, rabar ber 45, pieterselie 1.00—1.70, sjalotten 1.603.80 per 100 bos. U SLMOTEEIUNGLN AlYlSTf K l> AIVD Londen 8.953/4 Berlyn 72.S2i/0 Parijs 5.031/Ö Brussel 30.67 Zwitserland 41 47 Kopenhagen 40 Stockholm 46 20 Oslo 4 5.0 21L New York 1.80U/ig Praag 6 28i/2

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3