STADS NIEUWS Laatste berichten DINSDAG 21 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. I Dit nummer bestaat uil vier bladen. HOE WORDT HET WEER? DROOG EN WARM. De Bilt seint: Verwachting: In het Zuiden zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen, hel der tot licht bewolkt, droog warm weer. In het Noorden meest matige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, licht tot half be wolkt, later zwaar bewolkt, waarschijn lijk nog droog vrij warm weer. Hoogste barometerst.: 769.8 te Maastricht. Laagste barometerst.: 747.8 te Thorshavn, Het hoogedrukgebied, waarvan de kern gisteren voor den ingang van het Kanaal was gelegen, heeft zich in Oostelijke rich ting verplaatst. Het nam in de kern een weinig aan intensiteit af, doch het is ove rigens nog in omvang toegenomen. Over geheel Centraal Europa, Frankrijk, ons land en Zuicf-Engeland is het helder vrij warm weer, met zwakken wind. De giste- reeds vermelde Oceaan-depressie heeft zich inderdaad krachtig 'ontwikkeld. Zij ligt thans met haar kern voor de Faroer en bracht lichten tot matigen regen over Ier land, terwijl het rond de kern krachtig tot stormachtig waait. De lagedruk over Scan dinavië is een weinig verder opgevuld. De vooruitzichten blijven voor het Zuiden van ons land nog gun stig. In het Noorden zal morgen in den loop van den dag de bewol king toenemen. De regenkansen blijven echter gering. LUCHTTEMPERATUUR. 21.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 9.55 uur tot Woensdagmorgen 4.07 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 22 Juni voorm. 9.45 en nam. 10.10 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 18 gr. C. Maan op 0.57 uur Woensdagnacht. Maan onder 14.56 uur Woensdagmiddag. (27 Juni nieuwe maan). Acadcrolceieuws LEIDEN. Geslaagd: Voorbereidend kerkeiijk examen: de 'beeren M. Hanemaaijer, 's-Gravenhage; P. M van Galen, Monster; en Mej. H. S. de Geer, Den Haag; Candidaatsexamen Chineesch-Japansch: de heer M. Kalker, Den Haag; Propaedeutisch examen Theologie: Mej. K. van Drimmelen, Voorburg en de heer ■f. C. Wisse, Den Haag; Doctoraal examen Geneeskunde: Mej. A. M. Groot, Den Haag; Taalkundig candidaatsexamen Indologie: de heeren B. R. M. Hertog, Leiden; H. L. Swarte, Den Haag; Doctoraal examen Rechten (vrije studie), de heer H. W Engelbrecbt Den Haag; Doctoraal evamen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Natuurkunde: de heer B. F. Saris, Leiden; Doctoraal examen Recnten: de dames A. C' van Rietschoten, Den Haag; W. Praag, Den Haag en de heer P. A. Spandhw, Den Haag. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Calorische metingen bij tin in verband met de thermodynamica der supergeleiding", de weleerw. heer P. H. •van Laer, gebaren te Swalmen (priester uit het Bisdom Roermond). VOORZITTER RAAD VAN ARBEID. De benoeming van mr. S. Mok te verwachten. Naar wij vernemen is zeer spoedig de bè- noeming te verwachten van den heer mr. S Mok te Amsterdam, tot voorzitter van den Raad van Arbeid hier ter stede in de plaats van den heer T. S. Goslinga, die naar Amsterdam vertrekt. Salomon Mok werd den 12den December 1902 te Amsterdam geboren. Hij doorliep de lagere school en de H. B. S en kwam in 1921 in functie bij den Ned. Werkloosheidsraad, waar hij tot 1927 werkte. In die jaren deed hij staatsexamen en studeerde in de rechten aan de universi teit te Amsterdam. Na zijn doctoraal-examen in 1927 vestig de hij zich daar ter stede als advocaat en werd in 1928 benoemd tot chef van het do- cumentatiebureau van het Ned. Verbond van Vakvereenigingen, als hoedanig hij thans nog werkzaam is. Sedert Juni 1932 heeft mr. Mok in den Amsterdamschen gemeenteraad zitting voor de S. D. A. P. NED. R. K. BOUWVAKARBEIDERSBOND ST. JOSEPH. Verplichte ledenvergadering op Woens dag 22 Juni 's avonds 8 uur precies, zaal van den Volksbond. Leden indien het ooit verplicht is ge weest een ledenvergadering te bezoeken, dan is dit zeer zeker thans het geval. Im mers, nog nooit is de behandeling van een beschrijvingsbrief voor de afd. Leiden zoo urgent geweest als thans. De contributieregeling zal alles volle aandacht vragen. Daarnaast zullen, indien de bondsraad het goedkeurt, de voorstellen van de afd. Leiden, werkelijkheid worden er. een pensioenfonds voor de oude leden in het leven worden geroepen. Allen dus present! Tevens zij vermeld, dat de inlevering der vacantiebonnen zal plaats vinden op Za terdag 2 Juli van 4—6 uur in zaal 6 van den Volksbond. J. J. DE HAAS, Secr. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VOOR GENEESKRUIDTUINEN. De Zaterdag te Amsterdam begonnen algemeene vergadering der Nederlandsche vereeniging voor Geneeskruidtuinen werd Zondag voortgezet in het Botanisch Labo ratorium van prof. Baas Becking alhier. De heer dr. H. K. Cohen hield een voor dracht over het leven en de werken van Clusius (Ch. de L'Ecluse), die in 1592, na dat Prins Willem I aan Leiden het voor recht had geschonken tot oprichting eener universiteit, den eersten kweektuin van geneeskrachtige kruiden tot stand ge bracht. Als beroemd botanicus was hij daartoe uitgenoodigd toen hem het hoog- leeraarschap in de botanie werd aangebo den. Bij den aanleg van dezen tuin werd hij ter zijde gestaan door den apotheker Dirk Cluyt, ook bekend als Clutius, en diens zoon. Prof. Baas Becking, bijgestaan door den hortulanus, den heer Veendorp, is er in geslaagd naast het terrein van den Hortus Batonicus, dezen tuin te reconstrueeren, zoodat zij in 1933 met haar duizendtal art senijgewassen kon worden ingewijd. De deelnemers aan de vergadering wer den na afloop van deze voordracht rond geleid door den hortus en door den tuin van Clusius. In den namiddag begaf men zich naar Noordwijk, waar de kweektui nen van artsenijgewassen van de firma Caspers werden bezichtigd. R.K. „ALMA MATER" KOOR. De leden van bovengenoemd koor, wor den er aan herinnerd, dat de repetitie zal plaats vinden a.s. Woensdagavond om 8 30 uur in het St. Antonius Clubhuis aan de Mare. Daar wij onze medewerking toegezegd hebben aan de uitvoering der Ver. „Kath. Leiden", verwachten wij, dat alle leden aanwezig zullen zijn, Het bestuur. TENTOONSTELLING COLLECTIE BOENDERMAKERS. De heer P. Boendermakers Czn. te Ber gen (N.H.) heeft gedurende vele jaren zijn rijke inkomsten besteed aan het koopen van moderne kunst. Daardoor is hij niet alleen de vriend der schilders geworden, c:cch heeft tegelijkertijd een zeer omvang rijke verzameling verworven, waarvan hij ten overvloede gaarne iedereen die wer kelijk belangstelt, laat medegenieten. Zoo vond het Leidsche Carillon-Comité, dat steeds nieuwe middelen verzint om de f:r.ancicn te vinden voor onzen toekomsti- gen Beiaard, hem gaarne bereid een deel van zijn rijk oezit ter expositie af te staan. Deze tentoonstelling wordt op Woensdag 29 Juni geopend in „de Lakenhal". Ze blijft gedurende de maanden Juli en Augustus geopend en de baten zijn bestemd voor het Carilionfunds. Met deze korte aankondiging moge alvast rieuwe belangstelling voor het fonds en tegelijkertijd voor de tentoonstelling wor- len gewekt. DE AANGEHOUDEN FRANSCHEN. Het blijkt meer en meer, dat de politie met de aanhouding van de Fransche onder danen, waarvan de vrouw zich heeft schul dig gemaakt aan den wisseltruc, een goede vangst heeft gedaan. Uit inlichtingen, thans reeds uit het bui tenland verkregen, vernam de politie, dat de man reeds meerdere veroordeelingen achter den rug heeft wegens oplichting on der het opgeven van een valschen naam. AANBESTEDING. Door den directeur van Gemeentewer ken is hedenmorgen namens B. en W. de zer gemeente aanbesteed: het aanleggen van gedeelten ventweg en trottoir aan de Zuid-Oostzijde van den Haagweg. Ingekomen waren 16 biljetten, waarop als volgt was ingeschreven: Th. P. de Geus en J. F. Stampraat, Leid- schendam 9170, D. de Jong en W. Borst, Bergen en Bakkum 8500, N.V. Leidsche Zand- en Grond Mij. v.h. J. M. Samson, Leiden, 8500, P. C. Langeveld, Hardinx- veld ƒ8300, P. J. en H. Visser, Wassenaar 7500, A. Voordauw, Zoeterwoude 7337, P G. de Jong, Oegstgeest 7337, W. F. Mar selis, Leiden 7330, Ph. Meyers en Zn., Oegstgeest 6900, A. J. de Later. Oegst geest 6800, A. W. de Groot, Leiden 6574, L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand, Lei den 6395, H. C. Heemskerk en W. Ouds hoorn, Leiden 6325, Gebrs. A. en Joh. A. Schouls, Leiderdorp 1 5985, A. v. Halem en I. Doornik, Leiden 5900, C. Godschalk en Co., Leiden 5690. De gunning is aangehou den. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Het Comité voor den Autotocht van Ouden van Dagen heeft geen slechten greep gedaan om het jaarlijksche uitstapje voor de oudjes op vandaag te stellen. Het lijkt ^r inderdaad op, of met den officiee- len ingang van den zomer, de zomer ook werkelijk gekomen is. De oudjes treffen het dus wel bijzonder, 't Was niet te warm, want li windje bleef nog wat koel, maar êl met al was het een prachti ge uitgaansmiddag. Rond driehonderd gegadigden waren present en monter en vroolijk, velen ge- getooid met 'n bloem op de borst, stegen weer present en monter en vroolijk, velen zij weer in de auto's om van zomer en zon, van een prachtige omgeving en een heer lijk autoritje te genieten. Een heele stoet van auto's! Niet minder 1 n 70 particuliere wagens en tenslotte vier VlOS-autocars brachten de liefhebbers c liefhebsters naar buiten O; den Haagweg reeds werd de stoet in tweeën gesplitst, want het grootste gedeel te moest voor overweg wachten en -t midden in het Koordeinde stonden c'j wagens. Vanavond, morgen en nog vele dagen zullen de oudje weer kunnen -van den mooien uitgaansmiddag. welken zij mochten beleven. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 3271. C. de Vogel, Al phen aan den Rijn, Wijk Hoorn 204. Smede rij en rijwielhandel. Wijzigingen: 6247a. Kunstaardewerk fabriek „Katwijk" H. v. d. Voet, Katwijk aan Zee, Remisestraat 3. H. van der Voet. (H. V.). 4120. J. van Egmond, Katwijk aan Zee, Duinhof 6m. Kruidenierswaren, galante rieën. Het filiaal: Adrianastraat 12. is over genomen door den heer H. Minnee, met in gang van 15 Januari 1938. 2200. Firma C. M. Oppelaar en Zoon. Koudekerk, Hoogewaard B163. Fabriceeren van en handel in dakpannen, draineerbui- zen enz. Bovengenoemde vennootschap on der firma is bij acte d.d. 23 April 1938 ont bonden. Het bedrijf wordt voortgezet door C. M. Oppelaar, als eenig eigenaar, onder den ouden firmanaam: C. M. Oppelaar en Zoon. Examen akte L.O. Aan de Chr. Kweekschool alhier zijn ge slaagd voor hetexamen akte L.O. de dames T. Seinstra te Katwijk aan Zee en W. Zweers te Alphen a. d. Rijn. De wethouder van Financiën, de heer M G. Verweij, is verhinderd morgen spreek uur te houden. Uit Leiden vertrokken: Raden Mas Ario S. Abdoelwahab, N. O. Indië A. M. Althuis, Amsterdam, Vos- siusstr. 56 R. J. v. Bergen en fam., Zaan dam, Vermeerstr. 12 G. Bouwer, Alphen a. d. Rijn, Oranjestr. 29 A. P. E. Ruem- pol-Brandts Buijs, den Haag, de Sillestr. 246 J. W. A. Bijl, Vlissingen, Hellebaar- dierstr. 2 S. Bijl, Kethel en Spaland, Schiedamschew. 39 A. M. M. Dieben, Bussum, Brediusweg 10b E. M. Taselaar- Gaijkema, Rotterdam, Polanenstr. 6c A. Gerner en fam., den Haag, Fahrenheitstr. 195 H. Gierveld en fam., Kampen, W. v. Stoetwegenstr. 15 H. Grupe, Dusseldorf, Oststr. 150 M. M. Hermans, Voorburg, Oosteinde 50 Wed. N. Mijnster-de Jager en fam., Sliedrecht, aan boord „Neeltje" H. W. Kastein, Velsen, Driehuiberkerkw. 20 J. P. Kloet, Bergen op Zoom, Koren markt 1 M. Koster, Noordwijk, Zwarte- weg 20 H. W. Löb, den Haag, Borweg 7 J. W. v. Loon, Amsterdam, le Hel- mersstr. 104 Wed. Chr. Tijssen-Lubbers, Hazerswoude, Dorp 207 D M. P. Manni en fam., den Helder, Ooievaarstr. 56 C. de Marie, Schiedam, Warande 51 A. v. d. Mèij, Katwijk, Zwanenburgerstr. 14 H. Middelham, Apeldoorn, Piet Joubertstr. 22 W. de Mooij, Weesp, Spoorstr. 1 I. Moser, Amsterdam, Euterpestr. 151 A. Niewiak, Oegstgeest, Julianalaan 7 W. H. Oudshoorn en fam., Voorschoten, Rijndijk 94 M. F. Ouwerkerk, Haaren N.-H., A 102 A. Pels, den Haag, Keppler- straat 100 H. Piekaar en fam., Leider dorp, Zijldijk 2M. P. v. d. Poel, Zoeter woude, Miening 114 Chr. de Pree, Schie dam, v. Swindenstr. 98 P. C. Prins, Babo Nw. Guinea C. H. Roeleveld, Oegstgeest, Oranjelaan 21 A. P. M. Smient en fam., den Haag, Dav. Blesstr. 57 H. A. Smits, Voorschoten, Leidschestr.weg 135 A. Souverein en fam., Leiderdorp, Koningsstr. 43 Chr. C. Spiegel, den Haag, Benoor- denh.weg 82 M. W. F. Kwaakernaak- Stol, den Haag, Perenstr. 245 H. H. Tang en fam., Amsterdam, Pretoriusstr. 40 III A. J. Vitner en fam., Rotterdam, Boergoenschevl. 3a J. S. Wagemans, Oosterbeek, Bakkerstr. 18 R. Wielinga, Den Helder, Marinekaz. Willemsoord A. J. v. d. Willigen, Rotterdam, Westersingel 25 J. v. Zeijst, Amsterdam, J. Luyken- straat 26hs. Te Leiden gevestigd: A. d. d. Berg, Verl. Bloemihtenlaan 50. P. Bogerd, di—istbode, Witte Singel 36. M. Bom, lecrl. verpleeg ter, Meezen- straat 2. R. Brossa, zangeres, Stations weg 2. M. S. v. Dam, dienstbode, Zee manlaan 4a. J. ter W?l- D: Fam., v. Limb. Stirumstraat 24. B. H. Eikelenboom, nagr nijnbediende, Oude Singel 112. M. Falce, orkestleider, Sta tionsweg 2. C. J. M. Hoeks, Hoogewoerd 41. A. Hoogendoorn, Groenhovenstraat 9. M. Hoogstad en Fam., bankwerker, v. Limb. Stirumstraat 5. B. G. A. Jaket korp.art. Groenhazengracht 12. J. H. Keunen en Fam., monteur, Stieltjesstraat 5. J. Kroon, dienstbode, Nieuwe Lijn 16 S. Lanner, dienstbode, Haagweg 22. J. v. d. Linden, korp. artillerie, Groenha zengracht 12. E. E. Ma Ajong, arts, Ter- weepark 2. Wed. W. E. M. Verburg- Michielsen, J. v. Houtkade 28a. L. K. Ooijen, fabr.-arb., Voorstraat 7. J. P. C. Verhoeven-Schrijver, Meidoornstraat 43. J. L. Verra en Fam., sergeant N.O. I. le ge, Thorbeckestraat 43. F. de Vink, blomenkoopman, Apothekersdijk 17. C. M. Voorn, le Binnenvestgracht 26. K. Warnaar, leerl. verpleegster, Witte Singel 27. L. J. E. Beurschgens, reiziger, J. de Wittstraat 21. J. Loomans en Fam., be- tonfabr. arb., Nic. Beetsstraat 31a. W. J. Ouwerkerk en Fam., filiaalhouder, Nieu we Rijn 89. C. M. Schalks, Maedijk 2. Muziek ITALIAANSCHE OPERA Zomernoncert. Onder de muzikale leiding van Maestro Gino Bianchi Rose zongen een zevental solisten van de Italiaansche Opera gister avond gedeelten en aria's uit de meest bekende opera's van hun repertoire. De dames en heeren hebben gezongen voor een tjokvolle zaal. Wanneer men wil be weren, dat de Hollanders en met name ook de Leidenaars lakoniek zijn, dan zou men tijdens dit operaconcert tot de over tuiging zijn gekomen, dat dit allerminst waar is. De Italianen verstaan de kunst door hun zingen de toehoorders te be- invloeden en te emotioneeren, en de zoo genaamd nuchtere Hollanders komen maar wat graag onder de bekoring van de Zuidelijke kunst, en van enthousias me zetten zij de zaal zoo ongeveer op haar kop. Geliefde brokstukken uit geliefde of mindergeliefde opera's. Geliefde namen van artisten. Mijn liefje wat wilt ge nog meer! Wij lezen er Eraldo Coda, waardig vertolker van de vele schoone baspartij en, die hij op zijn repertoire heeft Diana Micelli, 'n mooie lichte sopraan kwam uit in een aria uit „Traviata" en uit Doni zetti's „Lucia". Een mooie lichte sopraan, is zij en moet zij ook willen zijn, want niet zoodra voert zij haar stem op tot uiterste kracht, of veel van de aantrekkelijkheid die wij in haar mezza voce aanvoelen gaat te loor, al wordt met dit uitbuiten van geluid veelal een vermeend succes geboekt. De volgende soliste was Maria Teresa Grossi, een mezzo-sopraan, (wij zouden haar een hooge alt noemen) met mooie sympathieke stem en dramatische voor dracht. Een van de glanspunten van den avond was het optreden van Luigi Fort. Hij beschikt over een buitengewoon mooie lichte tenorstem, die overal gemakkelijk aanspreekt en hem in staat stelt zijn toon tot in uiterste verfijning af te ronden. Dat hij de lieveling van zijn auditorium is, be hoeft waarlijk geen betoog. De lyrische sopraan Rina Corsi heeft ook een uitnemende stem. Zij gaf meer malen voortreffelijke momenten, maar hoede zich ook voor een teveel, wat haar geluid niet ten goede komt. Luzi zingt ook goed, vooral na de pauze voldeed hij best, evenals de baryton Marcello Ventu- rini, die de monoloog uit Andrea Chenier zeer expressief voordroeg. Na de pauze volgde het eene extra nummer het andere op, zoodat 't programma wel wat overla den werd. In de ensembles duet en kwartet weten de Italianen de drama tische spanning intens aan te halen. Al met al: voortreffelijk in récitatief en vraag en antwoordzang, benevens een accompagnateur Maëstro Roso, die van de drukke orkestbegeleidingen op zijn Blüth- ner iets aannemelijks wist te maken en de solopartijen en ensembles terdege onder de knie heeft. Het volgend seizoen houdt Leiden zich aanbevolen voor een opera- opvoering in haar geheel, daar naast het vele mooie in concertvorm er toch te veel gemist wordt, zooals costumeering, actie, grime, voetlicht en last not least het or kest. De zaal heeft gedaverd. Het succes voor alle medewerkenden, solisten en be geleider was evenredig aan de weder gave, die allen tot eere strekte. De bloe menhulde, die aan twee der solisten werd gebracht, verhoogde de algeheële vreugde stemming. Dit goed begin houdt voor „de Italiaansche" een belofte van succès in. J.K. De R.K. Vereeniging van Begrafenison dernemers „St. Barbara" vraagt ons opna me van het volgende: „Wanneer een katholiek gezin erop staat, dat een overleden huisgenoot begraven wordt door een katholiek ondernemer met katholiek personeel, dan zouden we willen aanraden, eerst aan den pastoor der pa rochie inlichtingen te vragen, omtrent de katholieke personen, die zich aanbieden, om de begrafenis te regelen. Dit moge vreemd klinken, maar deze goede raad is helaas niet overbodig. Het gebeurt immers den laatsten tijd, dat een niet-katholiek begrafenis-ondernemer een kaholiek in dienst neemt, om te trachten, de katholieken tot zijn klanten te amken. Dat zulk een katholiek zich daarvoor leent, is zijn eigen zaak maar dat hij het bij katholieke huisgezinnen doet voorkomen, alsof de overledene door een katholieke on derneming, met katholiek personeel begra ven word, dat is iets, waartegen ons rechts gevoel zich verzet. Eén dezer agenten, of hoe men hun func tie ook noemen wil, heeft zelfs circulaires verspreid (op kosten van zijn niet- katho lieken baas), waarin alles wordt voorge steld, als uitgaande van een zuiver katho lieke onderneming. Ieder katholiek gezin wordt hierdoor natuurlijk op een dwaal spoor gebracht. De minste gedachte komt immers bij de menschen niet op, dat hier een niet-katholieke ondernemer is door gedrongen door middel van zijn katholie ken knecht. Wanneer men eerlijk ervoor uitkwam, dat door een niet-katholieke onderneming begraven werd, vergezeld (ook in de kerk en op het kerkhof) van niet-katholiek per soneel, dan was het tenminste een eerlijke zaak, en dan zouden wij gezwegen hebben. Ieder gezin moest dan zelf maar kiezen. Nu echter dunkt ons de raadgeving van pas, om zich bij sterfgevallen eerst om in lichtingen te wenden bij den Pastoor van de parochie, die door ons van naam der onderneming en van de katholieke agenten daarvan op de hoogte zijn gesteld". SCHOTEN OP DEN COOLSINGEL TE ROTTERDAM? Omstreeks kwart voor tien gisteravond zijn de voorbijgangers op den Coolsingel te Rotterdam, evenals bezoekers van verschil lende café's en restaurants, die op de ter rassen in de buurt van den Tivoli-schouw- burg zaten, opgeschrikt door twee auto's, die in groote snelheid in de richting Aert van Nesstraat reden, welke „achtervolging" van twee harde, scherpe knallen vergezeld ging. De knallen waren van dien aard, dat er direct aan pistoolschoten uit een groot kaliber pistool werd gedacht. Na den eer sten knal, vlak voor Tivoli minderde de eerste auto plotseling vaart en sloeg naar links af de Raadhuisstraat in. De tweede auto moest zeer sterk remmen om een aan rijding te Voorkomen; daarop volgde de tweede wagen den eersten met snelle vaart eveneens de Raadhuisstraat in. In die straat deed zich de tweede knal voor. Aan gezien de wagens-Sterk den indruk wekten elkaar achterna te zitten, en het geluid weinig leek op de knallen, die gewoonlijk een knalpot veroorzaakt, stond in een mi nimum van tijd de omgeving van den Cool singel op stelten. Van alle zijden kwam het publiek toeloopen; bezoekers van de café's- restaurants verlieten de terrassen en om wonenden kwamen uit de huizen. Er was toen echter al niets meer te zien, want de beide wagens waren achter het postkantoor om in de richting Goudschesingel verdwe nen. Uiteraard loopen de meeningen van oog getuigen nogal uiteen, meldt het „Vad." Enkelen meenen zeker te hebben geconsta teerd, dat er is geschoten; anderen ontken nen dat en stellen een knalpot-explosie- theorie op. Aangezien de affaire zich in en kele minuten heeft afgespeeld, is er geen gelegenheid geweest de nummers van de wagens te noteeren. De politie die nog een Onderzoek heeft doen instellen,, heeft dan ook verder niets naders kunnen ontdek ken. BOERDERIJBRAND TE DEDEMSVAART Vanochtend omstreeks elf uur is brand ontstaan in de groote boerderij van den landbouwer Kooiker te Dedemsvaart. In een half uur tijds brandde de kapitale boerderij tot den grond toe af. "en groo+e hoeveelheid hooi van den nieuwen oogst ging verloren. Een tiental biggen kwam in de vlammen om. De brand is ontstaan, toen een seti -7 met een bezinelamp bezig was de verf v.ia de deuren te branden. Verzekering dekt de r hade. Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal. Bij onze agenten '0 cent per week; f 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2