SPORT Het Intern. Schaaktournooi te Noordwijk. BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 21 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BI AD - PAG. 11 FINANCIEEL SUCCES DER WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. FrankrijkItalië de recordwedstrijd. Na den eindstrijd van het tournooi om het wereldkampioenschap voetbal, welke Zon dag j.l. te Parijs is gespeeld, heeft de Fran- sehe voetbal bond de balans opgemaakt. Het financieel succes heeft de verwach tingen verre overtroffen. De totaalrecette van alle in Frankrijk gespeelde wedstrijden ir. de verschillende finales bedraagt 5 mil- lioen 866.000 francs, waartegenover uitga ven staan van 4 millioen 500.000 francs, zoodat er een brutowinst is gemaakt van 1 millioen 366.000 francs. De eindstrijd tusschen Italië en Honga rije Zondag j.l. in het Colomsstadion was riet de drukst bezochte. Er w.aren 45.124 betalende bezoekers aanwezig, die een re cette opbrachten van 808.268 francs. De meest opbrengende wedstrijd was die tus schen Frankrijk en Italië, welke in de kwart eindstrijden op 12 Juni j.l. in 't Colombes- istadion is gespeeld. Met een aantal toe schouwers van 58.455 en een recette van 875.813 francs heeft deze wedstrijd alle in Frankrijk geldende records gebroken. L.O.V. ILeidsche Bakkersgezellen 47. Gisteren speelden de Leidsche Bakkers gezellen een vriendschappelijken wed strijd tegen I op haar terrein aan 't Zwarte Pad, welke door de Bakkersgezel len werd gewonnen met 74. Ruststand a—3. LAWNTENNIS HET WIMBLEDONTOURNOOL De drie Nederlandsche spelers uitgeschakeld. Onder schitterend weer is gisteren het Wimbledon tennistournooi, het officieuze wereldkampioenschap der amateurs, be gonnen. De drie Nederlandsche spelers zijn reeds in de eerste ronde van het heerenenkelspel uitgeschakeld. De Nederlandsche kampioen, Hughan, kwam tegen den Engelschman Tuckett uit. Onze landgenoot begon goed, hij was ztfn tegenstander verre de baas en liet dezen slechts 1 game Maar in de tweede set her stelde de Engelschman zich kranig en na spannenden strijd wist hij deze tenslotte met 86 te winnen. In de derde set leek het er weer op of de Nederlandsche kampioen tr nu een einde aan wilde maken en in de tweede set slechts even uit vorm was ge weest. Hij won met 61, maar toen kwam de Engelschman duchtig opzetten en wist zoowel de vierde als de beslissende set met 64 te winnen. Van Swol kwam tegen den schot Mc. Phail uit. Het bleek al spoedig, dat de Schot sterker was, al bood onze landge noot in de tweede set meer tegenstand, en hij wist dan ook verdiend in straight sets te winnen. Jhr. de Brauw had den Britsch Indiër G'haus Mohammed als tegenstander. De donkere speler bleek een uitstekende partij te spelen en had met onzen landgenoot niet veel moeite. De uitslagen van den eersten dag luiden: Heeren en kelspel: Budge (Ver. St.) sL Gandar Dower (Eng.) 6—2, 6—3, 6—3. Russell (Argent.) si. Drobny (Tsj. Slow.) 10—8, 6—4, 7-9, 6—3. Menzel (Tsj. Slow.) sl. Fitt (Eng.) 63, 75,63. Kukuljevic (Zuid-Sl.) sl. Butler (Eng.) 2—6, 2—6, 6—3, 6—4, 6—2. Hecht (Tsj. Slow.) sl. Leyland (Eng.) 6—4, 6—3, 6—4. Von Metaxa (Duitschlsl. Wilde (Eng.) 46, 6—3, 9—7, 7—5. Tuckett (Eng.) sl. Hughan (Ned.) 16, 8—6, 1—6, 6—4, 6—4. Mc.Phfil (SehotL) sl. van Swol (Ned.) 6—3, 6—4, 6—2. Ghaus Mohammed (Br Indië) sL jhr. de Brauw (Ned.) 6—3, 6—1, 6—4. Koch (Duitschl. sl. Del Bono (It.) 2, 2—6, 6—3, 6-1. Austin (Eng.) sl. Filbey (Eng.) 46, 61, 3_6, 6—3, 6—3. Mitic (Zuid-Sl.) sl. Westin (Austr.) 36, 6—3, 6—1, 6-4. Puncec (Zuid-Sl.) sl. Brugnon (Frankr.) 6—3, 6—2, 6—4. Pallada (Zuid-Sl.) sl. Fisher (Zwits.) 6—1, 3—6, 6—3. 4. Henkel (Duitschl.) sl. Bull (Eng.) 6—2, 6—0, 6—2. Göepfert (Duitschl.) sl. Singh (Br. Indië) 6—2, 2—6, 6—3, 4—6, 6—3. WIELRENNEN WATERPOLO WEDSTRIJDEN A.Z.C. Woensdagavond 8 uur speelt A.Z.C. I en II in Alphens Zwembad resp. tegen Elf boeven I en H.Z. en P.C. V. DE KAAGWEEK 1389. Verschenen is het inschrijvingsprogram ma voor de Kaagweek, welke van 1519 Juli wordt gehouden. Op den eersten dag bullen nationale motorboot wedstrijden en onderlinge zeil en motorbootwedstrijden - worden gehou den, van Zaterdag tot en met Dinsdag 19 Juli de gebruikelijke zeilwedstrijden, waar voor in niet minder dan 22 klassen kan worden ingeschreven. Bovendien zullen op Zaterdag, Maan dag en Dinsdag teamwedstrijden worden gehouden in de Regenboogklasse (Holland Friesland), 12 voetsjollen-, 12 M2.- en Olympia j ollenklasse. Middelkamp algemeen kampioen van Neder land op den weg Hofstede bij de amateurs en Seyen bij de onafhanke- lijken titelhouders Nabij Valkenburg zijn gisteren voor twintigduizend toeschouwers de Neder landsche wielerkampioenschappen op den weg verreden. De uitslagen waren: Beroepsrenners (151.6 K.M.): 1. Middel kamp (algemeen kampioen van Nederland) 4 uur 19 min. 27 sec.; 2. Schulte 4 uur 19 min. 48 sec.; 3. Valentijn 4 uur 19 min. 58 sec.; 4. Hellemons 4 uur 21 min. 13 sec.; 5. Gommans 4 uur 21 min. 42 sec. Amateurs (15J.6 K.M.): 1. Hofstede 4 uur 23 min. 12 sec.; 2. Demmenie; 3. De Hoog; 4. T. Pijnenburg (allen in denzelfden tijd). Onafhankelijken (151.6 K.M.) 1. Seyen 4 uur 21 min. 9 sec.; 2. Reuter; 3. van Stek beiden in denzelfden tijd. Veteranen: 1. Braspenninx Sr. 1 uur 36 min. 20 sec. Na een prachtigen ruim vier uur duren - den strijd is Theo Middelkamp er gister avond op het bekende circuit van Valken burg in geslaagd den titel van algemeen kampioen van Nederland te behalen. In de categorie der beroepsrenners werd Middelkamp daardoor tevens kampioen, terwijl bij de onafhankelijken Steyen den titel wist te bemachtigen en bij de ama teurs bezette Hofstede de eerste plaats. Het is een felle onverzoenlijke strijd ge weest, die de renners op het 150 K.M. lange parcours onder elkaar hebben moeten uit vechten. Het circuit is, naar men weet, on geveer 10 K.M. lang en dit moest vijftien maal door alle categorieën worden gereden, d.w.z. dat de renners dus 15 maal den be- ruchten Cauberg moesten opklimmen. En zelfs was het ditmaal zestien keer, omdat de start in het dorp Valkenburg zelf was, aan den voet van den heuvel. Deze Cauberg heeft inderdaad de be slissing gebracht. Steeds terugkeerend voor de deelnemers putte het beklimmen van den anderhalven kilometer bergopwaarts menigeen zoo uit dat het peleton al spoe dig gedund was. De amateurs, de onafhan kelijken en de beroepsrenners waren tege lijk gestart, even ais de veteranen, tezamen zeker meer dan 200 renners. Doch na 3, vier ronden waren de gelederen reeds aan merkelijk gedund. Lekke bandjes kwamen niet veel voor. Jammer was het, dat twee uitblinkers in de koers der beroepsrenners er toch nog het slachtoffer van zijn gewor den. In de vijfde ronde kreeg Braspenninx t een lekke band en ondanks zeer moe dig rijden mocht het hem niet gelukken zijn achterstand in te loopen; daarvoor werd er van voren ook te hard aangetrokken. Een van die goede trekkers was Piet van Nek geweest. Schitterend heeft deze gereden en het was daarom dubbel jammer, dat hij in de elfde ronde door pech achtervolgd werd en door een lekke band den strijd moest op geven. Langzaam maar zeker had de Cauberg zijn werk gedaan: er was schifting geko men, de sterkeren hadden zich van de min der sterke renners los gemaakt. Na elke ronde werd de situatie duidelijker, al viel er van den uitslag voorloopig nog niets te voorspellen. Na de achtste ronde, dus toen iets meer dan de helft was afgelegd, zagen wij Schul te, van Nek, Middelkamp en Gommans voortdurend in de voorste gelederen, met de onafhankelijken Seyen en Lambrichts, de beide populaire Limburgers. Bij hen voegde zich nog o.m. Valentijn. Toen wij in de elfde ronde eens een kijkje bij de beklimming van den Cauberg gingen ne men bleken ons, dat Lambrichts uitstekend naar boven kwam, nog zeer frisch was en groote kansen op de overwinning scheen te hebben. Steeds duidelijker teekende het strijdbeeld zich af. Na de 12de ronde kwam Valentijn als eerste door, gevolgd door Schulte op 23 seconden en Lambrichts op 29 seconden. Directe op Lambrichts volgde nog Seyen en een klein peleton van onge veer 8 renners'. Tenslotte bleek, dat Schulte, Middelkamp en Valentijn over de meeste reserves be schikten, terwijl Hellemons, Gommans; Lambrichts, Seyen en van Amsterdam te vergeefs trachten het tempo van eerstge noemd drietal bij te houden. Na de 13de ronde, dus twintig K.M. voor het einde, kwamen Schulte, Middelkamp en Valen tijn alleen door met flinken voorsprong op de kleine groep achtervolgers. Zoo bleek de situatie in de 14de ronde en toen de renners voor de 15e maal en laatste ronde langs de tribunes passeerden lag het drie tal nog steeds bijeen. Een menigeen wist, dat Middelkamp dan de beste kansen zou hebben, daar hij algemeen bekend staat als een goed sprinter. Gezamenlijk gingen zij den Geulemerberg af. In het dorp Valken burg gekomen maakte Valentijn zich los, noch Schulte noch Middelkamp ging er on middellijk achteraan. Maar tenslotte zag Schulte hier zjjn kans liggen. Hij zette zijn laatste krachten in en wist inderdaad Va lentijn nog voor de beklimming van den Cauberg begon, te passeeren. Maar Middel kamp verrichtte op dat moment prachtigen kcersarbeid. Hij yoelde, dat hier zijn laatste kans lag. Zou hij Schulte laten loopen, dan was het afgeloopen met nog ongeveer 4 K.M. voor den boeg. Zich geheel gevend gooide Middelkamp zich naar voren, hij passeerde Valentijn en stevende, bij den Cauberg gekomen, in rechte lijn naar bo ven. Schulte moest er zig zag overheen, zoodat Middelkamp hem voorbij ging en zonder dat het in een sprint behoefde te worden uitgevochten was de strijd toen reeds beslist. Door op zeer tactische wijze met zijn krachten om te gaan op dit zeer zware parcours was Middelkamp erin ge slaagd het kampioenschap te veroveren. Schulte arriveerde als tweede, toch nog met verscheidene seconden verschil. Ook hij was ditmaal niet te kwistig met zijn krachten geweest en had niet altijd het zwaarste werk genomen. Maar het schit terende rijden van Middelkamp in de laat ste ronde was hem toch te machtig ge weest. Zaterdag had de nieuwe algemeene kampioen van Nederland nog te Deventer gereden, Zondag was Middelkamp uitge komen in een 75 K.M. koppelwedstrijd te Kapellebrug en gisteren won hij een zeer zwaren wegwedstrijd. Voor zulke presta ties moet men toch wel ontzag hebben. Het belangrijkste was, dat Middelkamp metterdaad had aangetoond, dat Schulte niet alleman van zijn wiel kan lossen. Hij, Middelkamp, had hem wederstreefd, en met succes. Bij de onafhankelijken werd de beslis sing in de sprint verkregen. Seyen werd kampioen, terwijl Hofstede titelhouder bü de amateurs werd. Intusschen is ook bij dit kampioenschap duidelijk gebleken, dat Nederland op het oogenblik over een flink aantal wegren ners van groote klasse beschikt, waarmede het buitenland in de naaste toekomst, sterk rekening zal moeten houden. NIEUW SWIFT. Zondagmiddag hebben verschillende Nieuw Swift-leden deelgenomen aan de wedstrijden op de Rijswijksche Wielerbaan, uitgeschreven door de Zuid-Hollandsche Wieier Federatie. Daar het meerendeel bijna nooit op baan- wedstrijden uitkomt is het succes welke zij geboekt hebben zeer goed te noemen. In de 30 ronden wedstrijd is zeer goed gereden door de renners W. Geenjaar, J. v. d. Leets en M. C. Segaar, welke steeds op kop waren te vinden. W. Geen jaar werd jammer genoeg in een valpartijtje betrok ken en raakte hierdoor achter. Zijn rijden maakte een sterke indruk. J. v. d. Leest zorgde met den Hagenaar Beb. Daenen voor fraaien strijd en wist nog een premie in den wacht te sleepen. De Hagenaar Mooiman wist vijf ronden voor het einde te ontsnappen en was niet meer te achterhalen. M. Segaar toonde we derom zijn sprintcapaciteiten door den eindsprint met flinken voorsprong van het peleton te winnen en de tweede plaats te bezetten. J. v. d. Leest bezette de vierde plaats. In de y uurs wedstrijd reden J. Laven en J. Hitzbergen mede, waarbij de kleine Hintzbergen een fraaie wedstrijd reed en steeds in den kopgroep bleef. Van de 22 gestarte renners wisten slechts 11 den wed strijd te beëindigen, waarvan Hintzbergen de zevende plaats bezette. Wanneer hij in den wedstrijd wat meer zijn krachter» had verdeeld, zou hij ongetwijfeld een nog beter resultaat hebben geboekt. In den sprint wedstrijd voor veteranen bezette de Leidenaar P. Hintzbergen de tweede plaats na de bekendn sprinter A. Krijgsman, doch vóór de Hagenaar L. J. van Tooien." MOTORSPORT DE INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE De sportcommissie van de K.N.M.V. heeft te teams, die van 1116 Juli a.s. aan de Internationale Zesdaagsche in Wales zullen deelnemen, samengesteld. Van het A. team rr.aken deel uit: A. P. van Hamersveld, J. Roest, J. Bovee (allen B.M.W.) en van het E.-team: Jaap Fijma (Ariël),' D. Renooy (Eysink) en F. H. Meierdres (Ariël). TOERISME TOERISTENKAMPIOEN Nr. 25. Voor de tweede maal dit jaar komt de „Toeristenkampioen" uit met een speciaal streeknummer en wel met een uitgebreide, mooi geïllustreerde aflevering gewijd aan Twenthe. Dit nummer opent met een kor te beschouwing, waarna Toerist den le zer naar Rijssen voert en in woord en beeld met het aan de wasch zijnde „Riessen" doet kennis maken. Alleraardigst zijn de foto'! op en rond de gemeentebleek genomen. Dat het motto: „Twenthe moet zien!" geenszins overdreven is, blijkt wel heel overtuigend in dit nummer, dat vertelt van de pittoreske Twentsche boerderijen, van de onvolprezen natuur en van oude sagen en gewoonten, maar meer nog wordt dit motto gemotiveerd door de schilder achtige afbeeldingen, zooals die o.m. voor komen in het artikel van den architect J. Jans. Ook de liefhebber van geologie kan in dit Twenthe-nummer zijn hart ophalen. De stichter van het Museum „Natura Docet", de heer J. B. Bernink, gaat zeer ver in het wereldontstaan terug, om op bevattelijke wijze de wordingsgeschiedenis van den Twentschen bodem te verhalen. Het geheel is weer goed verzorgd, op de voorpagina is de mooie ingangspoort van het oude Stiftshuis te Weerselo afgebeeld. AUTOKAMPIOEN Nr. 25. De „Autokampioen" van deze week be spreekt allereerst de opening van het nieu we A.N.W.B.-kantoor te Groningen, waar van ook enkele „snapshots" zijn afgedrukt. „Actualiteiten uit de wereld der motorrij ders", zoo heet van de naald, zal door de liefhebbers verslonden worden. De oude leuze der Romeinen: „Hoort ook de weder partij" wordt door de redactie ten aan zien van het vliegveld-probleem in prac- tijk gebracht. Aan de hand van een uitvoe rige foto-reportage wordt het ontstaan van de nieuwe Renaults besproken. De gebrui kelijke rubrieken besluiten het, als gewoon lijk, goed verzorgde nummer. De afgebroken partij uit de zevende ron de EliskasesBogoljubov is na 68 zette in remise geëindigd. De afgebroken partij uit de zevende ronde tusschen dr. Euwe en Ladau is gisteravond te Amsterdam verder gespeeld en eindigde na drie zetten in re mise. De afgebroken partij uit de achtste ronde tusschen Bogoljubov en dr. Tartako- werd werd opnieuw afgebroken, wer werd opnieuw afgebroken. EuweLandau remise. Het Rembrandt-hotel te Noordwijk, waar het groote schaakevenement heden ten ein de loopt, verheugde zich gisteren in een groote belangstelling, alhoewel er geen nieuwe ronde gespeeld werd. De schaak liefhebbers beseften wel degelijk, dat de hangpartijen, welke voor het ingaan der laatste ronde werden uitgespeeld, belang rijk zouden kunnen zijn. En hun opkomst werd inderdaad beloond, daar de mees ters bij stellingen, waarin gewoonlijk re mise gegeven wordt, thans zoo veel mo gelijk doorspeelden om t» trachten een winstpunt te behalen. Vooral Eliskases speelde tegen Bogolju bov door tot er bijna geen stukken meer op het bord waren, immers, indien hij deze afgebroken partij uit de zevende ronde zou weten te winnen, zou hij zich van den eer sten prijs verzekerd hebben. Bijna was dit hem ook gelukt, daar de Duitscher het eind spel slecht behandelde, maar Eliskases maakte van deze omstandigheid geen ge bruik, zoodat de spanning tot het einde zal blijven bestaan. Het is immers zeer wel mo gelijk en zelfs waarschijnlijk, dat Keres nog juist voor Eliskases op de eerste plaats beslag zal leggen. In de laatste ronde n.l. moet Eliskases met zwart tegen dr. Euwe spelen, terwijl Keres, eveneens met zwart, tegen Tartakower zal uitkomen. De partij uit de achtste ronde tusschen Bogoljubov en Tartakower, welke eveneens in een remise-stand is afgebroken werd na vijf uur spelen opnieuw afgebroken. Ditmaal viel het Landau te beurt om naar Amsterdam te gaan, waar hij zijn hangpartij uit de zevende ronde tegen dr. Euwe ten einde zou spelen. Voor den oud wereldkampioen was deze partij van groot belang, daar hij door een zege nog kansen op den eersten prijs zou hebben. Veel had hij zich hiervan echter niet voorgesteld, daar het bij diepere analyse bleek, dat re mise voor Landau te bereiken was. Het vele publiek, dat in de „Corner-club" te Amster dam aanwezig was om den strijd tusschen 'de beide Nederlandsche schakers te volgen, kreeg slechts drie zetten te zien. Na den derden zet van Landau n.l. dacht Euwe drie kwartier na en zonder zjjn zet uit te voeren stelde hij remise voor, uit vrees in grooten tijdnood te geraken. Hij kon geen voortzetting vinden, welke hem de over winning zou hebben gebracht zonder ge vaar te leveren. Heden worden in de laatste ronde de vol gende partijen gespeeld: SchmidtBogol jubov; dr. EuweEliskases; Spielmann— Sir Thomas; PircLandau; dr. Tartakower Keres. Eventueele hangpartijen zullen Woens dag worden afgespeeld. Een overwinning voor Bogoljubov. De partij uit de achtste ronde tusschen Bogoljubov en Tartakower, welke ten tweede male was afgebroken, is tenslotte in een overwinning voor Bogoljubov ge ëindigd. De stand van het tournooi is thans: 1. Eliskases 6 y punt; 2. Keres 6 punten; 3. en 4. dr. Euwe en Pirc ieder 5 punten; 5. en 6. Landau en Bogoljubov ieder 4 pun ten; 7. Sir Thomas 3 y punt; 8, 9, en 10 Spielmann, Schmidt en dr. Tartakower ieder 2 punten. SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. DE MATCH TUSSCHEN VAN VEEN EN R MOUCHAMPS. De tweede partij wordt remise. Gisteravond werd de tweede partij ge speeld tusschen van Veen en Remou- champs, thans in café „Centraal", in het clublokaal van „Philidor". Nu speelde Remouchamps met wit. Het werd een Fransche verdediging met Pc3 Pf6 Lg5 en de doorschuifvariant op e5, waarna Re mouchamps den vaak beproefden zet h2 h4 speelde. Van Veen gaf het juiste ant woord n.l. h7h6 en speelde nu heel wat beter dan in de eerste partij, waarin hij door zwakke openingszetten geen schijn van kans kreeg. Hij won door het opspe len van den c-pion en Pc6 zelfs een pion. Enkele zetten later nam hij ook nog de kwaliteit, doch dit was minder goed, want nu kon Remouchamps remise houden door eeuwig schaak te geven, zoodat deze par tij daarmede in rcmic_ eindigde. De stand is thans Remouchamps ly p. van Veen y p. De derde par;wordt reeds a.s. Woens dag gespeeld. Va\ Veen moet dus de der de partij, waarin hij wit heeft, winnen, om met zijn tegenstander gelijk te ':>men. Remouchamps heeft reeds aan remise vol doende, om het -ir^ioenschap te behalen. Mocht Van Veen echter winnen, zoodat de stand t~an gelijk (1 y1 y) wordt, dan zal nog een vierde, beslissende, partij ge speeld worden, wa-:- Remouchamps, die nu tweemaal zwart had, dan met wit zal spelen. Mocht ook deze partij in remise eindigen, dan .al het Bc:'.uur van den Bond nader o\ ;rwegen, hoe verder ge handeld zal worden. ATHLETIEK DE NATIONALE WEDSTRIJDEN IN VUGHT De uitslagen van de 800 en 1500 M. B. zijn als volgt: 8.. Meter: 1. A. ten Cate, Holland, 2.5.2; 2. J. Deyn, Holland, 2.7.4.; 3. H. Aschelman, Feyenoord. 1500 Meter: 1. L. Houtert, Vlug en Lenig, 4.25.9; 2. A. Visser, Holalnd, 4.26.4; 3. B. v d. Bol, Trekvogels. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP L. EN O. De wedstrijden om het kampioenschap voor Leiden en Omstreken, welke ge speeld worden in het clublok. v. d. Biljart- vereeniging „P. v. Cleef", zullen op Don derdag 23 Juni aanvangen. Het program ma hiervoor luidt: Donderdag 23 Juni. (200 car. cadre).- B. de RooJ. Duivenvoorden. B. TeegelaarE. Bakker. J. DuivenvoordenJ. Th. Beuk. B. de RooB. Teegelaar. Deze wedstrijden beginnen om 7.30 uur. POSTDUIVEN „De Uiver" (Leiden). Wedvlucht van Orleans Zondag 19 Juni. Losgelaten 5.10 uur. 1ste a.k. duif 1.10.36 uur, laatste a.k. duif 3.16.55 uur. J. v. d. Steen 1, 9, 20; A. Fasel 2, 11, 19; N. de Meij 3, 21, 22; J. Fakkel 4, 14; N. Hazenvoet 5, 17, 24, 26; J. J. Fhilippo 6, 12, 13; M. Pet 7; J. v. d. Wijngaarden 8; N. v. Kampen 10, K. Stikkelorum 15, 23, 28; A. Lancel 16; H. v. Alphen 18; G. de Graaff 25; F. v. d. Nieuwedijk 27; J. Benning 29; D. v. d. Nieuwenhuis 30. lste kampioen A. Fasel; 2de Kampioen N. Hazenvoet. Wassenaarsche Postduivenclub. Wedvlucht met oude duiven vanuit Noyon. (Fr.) afstand p3m. 504 K.M. De duiven wer den aldaar in vrijheid gesteld te 5 uur 10 min. v.m. met Z.W. wind. De eerste duif bereikte het hok te 1 uur 7 min. 12 sec. en had het traject gevlogen met een gemiddelde snelheid van 1057.4 Meter per minuut. De laatste prijswinnende vogel werd geconstateerd te 2 uur 4 min. 53 sec. en had gevlogen met een gemiddel de van 942,78 meter per minuut. De uitslag was: le, 3e, 7e en 12e L. H. de Kleine. 2e en lie P. Bouwmans. 4e W. C. van Beekum. 5e, 8e en 17e C. Versteeg Jr. 6e, 9e, 10e en 13e K. I. Waasdorp. 14e A. van Duykeren. 15e en 16e J. Pennaarts. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Boefjes (James Cagney, Madge Evans) Binnen 48 uur (Too- mey, Sheila Terry) Hier Luchthaven Schiphol. Speelfilm Sensatie. Vliegfilm lederen avond 8 uur Zondag van 47 en 8—11 jur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen Lido: Londen bij nacht (George Murphy, Rita Johnson) De laatste hinderpaal (Richard Asler, Barry Mackay). Sensatie Romantisch lederen avond 8 15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur natinée. Goedgekeurd v volwassenen Trianon: Nacht-asyl (Jean Gabin Louis Jou vet). De Lachparade (May West). Dramatisch Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur Zaterdag, W oens dag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen Rex: Merijntje Gijzen's Jeugd (Marcel Krols, Piet Bron). De zwarte ruiter. (Dick Foran). Speelfilm Sensatie. lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd volwassenen Luxor: Afgekeurd

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11