Laatste berichten TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand ZATERDAG 18 JUM lyjo DE LEIDSCJHE COURANT EERSTE BLAD - PAG DE JAARLIJKSCHE TENTOONSTELLING VAN DE GRAAL. Gisteravond om half negen is in het Graalhuis aan de Hooigracht alhier voor een groot aantal genoodigden de jaarlyk- sche tentoonstelling van de Graal geopend. Daarbij waren o.a. aanwezig de deken van Leiden, de hoogeerw. hier A. H. J. M. Ho- mulle, de zeereerw. pastoors Th. Beukers, S. Smitz O.F.M., I. Smeets O.F.M., uit Lei den en G. Klaverweyden O.S.Cr, uit Zoe- terwoude, prof. A. Cleophas uit Warmond en verschillende kapelaans uit Leiden en omgeving. Voor de opening der tentoonstelling sprak de districts adviseur kap. P. Ver- hoofstad een woord van welkom tot de aanwezigen. Kap. Verhoofstad wees er op, dat de Paus een oproep had gericht tot kath. actie aan heel de kath. wereld. Alle rangen en standen waren daartoe door den Paus uitgenoodigu Ook de Graal had aan deze oproep gehoor gegeven. Het doel van deze katholieke actie is, aldus spr., zelf heiliging en apostolaat. Maar zelfheiliging en apostolaat kan men niet ten toon stel len, daarvan zal de tentoonstelling dus een documentatie geven. Op deze tentoonstel ling is ook uitgebeeld alles wat in het af- geloopen jaar is verricht. Er wordt ge toond, dat het leekenapostolaat staat onder het gezag van bisschop en priesters door de spreuk: Nil sine Episcopo Niets zonder den Bisschop. Naast zelfheiliging en apos tolaat heeft de katholieke actie ten doel de leden op te leiden tot de taak, welke zij la ter in de maatschappij zullen moeten ver vullen.. En de taak der meeste meisjes zal zijn: te worden huismoeders en mede te werken aan de opvoeding der kinderen. Om die taak goed te kunnen vervullen worden vele dingen vereischt. Daarom is er samen werking gezocht met de katholieke vak school, omdat deze hierin de beste oplei ding kan geven. Daarom is er geweest een cursus in handenarbeid en daarom ook is er gezorgd voor beoefening der sport in katholiek verban 1. Spr. behandelde ten slotte het systeem der kruiskinderen, die later in de Graal hun opvoeding voortzet ten. Dit alles, aldus spr., zal de tentoonstel ling u laten zien. Zij zal u toonen, wat er in een jaar is bereikt. Moge het tot een groote propaganda zijn voor het werk van de Graal. Ten slotte wekte spr. ook op tot financieelen steun door het koöpen van een lot of van een gebruiksvoorwerp. Hierna verklaarde spr. de tentoonstel ling voor geopend, waarna de aanwezigen de tentoonstelling in oongeschouw namen. De tentoonstelling zelf staat op een hoog plan. Hier is niet alleen getoond, wat door de meisjes aan handenarbeid in een jaar is vervaardigd al geeft dit gedeelte der tentoonstelling een duidelijk testimonium van goeden smaak maar vooral wordt er getoond de geest,, van de Graal, de geest van het werk. Dit wordt getoond in verschilelnde gra fieken, die b.v. in cirkels een overzicht ge ven van het parochieele Graalwerk in Lei den, foto's uit de Graalbeweging, zeer. mooie en artistieke foto's, de inhoud van het doel der beweging, n.l. zelfheiliging en apostolaat, onderverdeeld in godsdienstken nis, karaktervorming, apostolaat en paro chieel leven, Voorts is er een af deeling zeer schoone handwerken, een afdeeling charitas en een afdeeling voor de sport en de kruiskinderen. Bij de handwerken is o.a. te zien een mooi kasuifel, dat vervaardigd is met de bedoeling om door een missievriend voor de missie te worden aangekocht, slechts voor den prijs van het materiaal en wel 25.Ook liggen er brochures en boeken over de Graal, de plannen der campagnes enz. op overzichtelijke wijze tentoonge^ steld. Deze tentoonsthelling geeft een zeer goed beeld van hetgeen de Graal wil en doet en zij moet dan ook wel op allen, die haar bezoeken, indruk maken. De tentoonstelling is heden geopend van 2 tot 6 uur en van 8 tot 10 uur en Zon dag van 126 uur en van 8.30 tot 10 uur. De entrée er toe is vrij. VER. „KATH. LEIDEN". Oproep Aan alle zangers en zangeressen van Leiden. De ver. „Kath. Leiden'' viert dit jaar haar eerste lustrum. Deze lustrumviering, die begonnen zal worden met het opdra gen van een Hoogmis in alle R.K. parochie kerken van Leiden op Zondag 26 Juni, zal besloten worden met een grootschen gala avond in de Groote Stadsgehoorzaal op Zondagavpnd 25 September. Nu ligt het in de bedoeling om op dezen avond te doen uitvoeren de 8-stemmige missa van Brück- ner, voor gemengd koor, met begeleiding van het Hammondorgel en blaasinstru menten. Voor medewerking zijn reeds aange zocht de R.K. kerkkoren van Leiden, de R.K. zangver. „Pulchri Studio", het R.K. „Alma Mater"-koor, de R.K. Muziekkapel „Perosi" en het R.K. Symphonie-orkest. Het geheel zal onder der hoogst bekwame leiding staan van den heer Willem Mizee. Voor de dames en heeren die niet bij een van bovengenoemde koren aangeslo ten zijn, bestaat er ook gelegenheid om dien avond mede te zingen. Allen die over een goede stem beschikken, zijn van harte welkom. Deze grootsch opgezette avond kan en moet slagen. Laten alle katholieke zan gers en zangeressen van Leiden nu eens doen hooren, wat wij door gezamenlijk en eensgezind optreden, ook op dit gebied, kunnen presteer en. Opgelet! De eerste gezamenlijke repeti tie zal gehouden worden op Woensdag 22 Juni, om half negen des avonds in het An- toniusclubhuis aan de Mare! Verdere bijzonderheden worden dien avond tevens bekend gemaakt. HET BESTUUR. A.R.K.A. AFDEELING LEIDEN. Het 20-jarig bestaan. Heden herdenkt de afdeeling Leiden van de Algemeene Roomsch Katholieke Amb- tenaren-vereeniging (A.R.K.A.) haar 20- jarig bestaan. Morgen zal er in de kapel van de Voorzienigheid op de Hoogewoerd om 9 uur een H. Mis worden opgedragen voor de overledene en levende leden der Leidsche afdeeling waaronder algemeene H. Communie. Daarna is er gemeenschap pelijk ontbijt. (Aan dit ontbijt hebben al leen toegang de leden die hun opgaven inzonden en genoodigden). 's Middags van 34 uur zal het bestuur recipieeren in Huize Maria, P. K. Koor- steeg. Een groote feestavond is in voorbe reiding en zal later worden gegeven. RONDOM HET STADHUIS. Verweer van de gemeente tegen ingestelde eischen. Mevrouw E. C. Bertels, weduwe van J. H. Feld ende heer I. Zandvoort G.W.zn., hebben, onderscheidenlijk als eigenares van perceel Vischmarkt 6 en als eigenaar van perceel Maarsmanssteeg 12, ieder afzonder lijk de gemeente Leiden, benevens de N/V. Aannemings-Mij v/h Hillen en Roosen en Betonbouwonderneming Trio, als aanneem- ster voor de gemeente Leiden van den on derbouw van het nieuwe Stadhuis, voor de Arrondissements-Rechtbank te 's-Graven- hage doen dagvaarden. De dagvaardingen zijn wat de gronden en de vordering betreft vrijwel gelijk luidend. Op de daarin aangevoerde gron den vorderen eischeres en eischer, dat de gedragingen en nalatigheden van de ge meente en de genoemde vennootschap, bij de -uitvoering van den onderbouw van het nieuwe Stadhuis, door de Arrondisse ments-Rechtbank onrechtmatig worden verklaard en dat de gedaagden zullen wor den veroordeeld, om aan eischeres en aan eischer te vergoeden de schade, door hen geleden en nog te lijden, tengevolge van de volgens de dagvaardingen gepleegde daden en nalatigheden, waarvan het bedrag bij nadere procedure zal moeten worden vast gesteld. B. en W. deelen den Raad mede, dat, naar het hun voorkomt, tegen de ingestel de eischen verweer behoort te worden ge voerd, HET REUVENFONDS. Een belangrijke oorkonde. Onder voorzitterschap van prof. dr. F. M. Th. Böhl vond hier ter stede de jaar vergadering van de vereeniging het Reu- venfonds plaats, welke vereeniging zich -ten doel stelt de collectie van het Rijksmuseum van Oudheden alhier uit te breiden. Gedurende de tien jaar van haar be staan hééft de vereeniging kunnen mede werken aan den aankoop der Heerlensche collectie en heeft de vereeniging aan het museum geschonken de bronzen uit Lu- ristan, het relief van koning Tiglatpilesèr III en eenige Egyptische sculpturen uit het middenrijk. Op de vergadering werd den directeur dr. J. H. Holwerda aangeboden een stich tingsoorkonde in spijkerschrift van koning Nebucadnezar II. De vereeniging hoopt, dat velen in deii lande haar werk zullen willen steunen. Van de vier bekende oorkonden bevindt zich een in het Britsch museum; een in het Musée du Cinquantenaire te Brussel en een in het pauselijk Bijbel-instituut te Ro me, waarbij nu het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden zich mag verheugen in het bezit van een geheel gaaf exemolaar. Het opschrift, gesteld in het oud-Babv- lonisch spijkerschrift en in de Akkadische taal, behelst niet minder dan 144 regels in drie kolommen. In de eerste plaats wor den de namen en titels van den grooten koning opgenoemd, wiens naam immers ook uit het bijbelboek Daniël bekend is: „Nebucadnezar, de koning van Babyion, de verheven vorst, de beminde van den god Marduk, de verheven regent, de gun steling van Nebode uitverkorene der groote goden, de eerstgeboren zoon van Na- bopolassar, den koning van Babyion, ben ik". Daarna worden met trots al de groote bouwwerken en tempels opgeteld, die de koning Nebucadnezar in zijn hoofdstad Ba byion en ook is Borsippa heeft laten op richten. Deze beschrijving bevat de ge- heele tweede en het begin van de derde kolom. In de tweede helft van de derde kolom- spreekt de koning meer in het bij zonder van den tempel te Marad, die door hem hersteld werd, bij welke gelegenheid deze oorkonde bij wijze van stichtingsoor konde in het fundament van den tempel werd ingemetseld. De plaats heet heden Wannet Sa'doen, gelegen aan den Euphraat. Bij deze gelegenheid heeft de koning Ne bucadnezar naar de oude stichtingsoorkon den laten zoeken en een oorkonde gevon den van den oude koning Naram-Sin van Akkad, bijna 2000 jaar voor zijn tijd. Ter wijl Nebucadnezar omstreeks 600 v. Chr. regeert (verwoesting van Jeruzalem in 586 v. Chr.), regeert de ons eveneens welbe kende koning Naram-Sin omstreeks 2500 v. Chr. De mooiste passage is het gebed, dat aan het slot gericht wordt tot den god, tot wiens eere de tempel gebouwd is. Het is een smeekbede in dichterlijken vorm om ge nade, lang leven en lange regeering, om overwinning op de vijanden en om voor spraak bij Marduk, den god van hemel en aarde. Een volledige vertaling zal, naar wij hopen, worden gepubliceerd in het vol gend jaarbericht van het Vooraziatisch- Egyptisch gezelschap Ex Oriente Lux. Het stuk is een belangrijke, "aanwinst voor de Voor-Aziatische verzameling van het Rijks museum van Oudheden. Een kleinere, eveneens cylindervormige stichtingsoor konde van koning:Nebucadnezar II bevindt zich reeds sedert :-tal van jaren in de As- syriologische werkkamer te Leiden (in bruikleen van prof. Böhl). De oorkonde, die thans door het „Reuvenfonds" aan het rijksmuseum van Oudheden is geschonken, overtreft echter deze andere (van den zon netempel in Sippar) zoowel wat omvang als ook wat beteekenis betreft. Beide oor konden zyn uitstekend bewaard gebleven. Geen enkel schriftteefeen is verminkt of afgebroken.. HET STOLPIAANSCH LEGAAT. Het curatorium - van het Stolpiaansch legaat maakt bekend, dat op de in 1936 uit geschreven prijsvraag- geen antwoord is binnengekomen. Curatoren schrijven de volgende nieuwe prijsvraag uit: Het begrip der rechtvaar- cigheid in verband met belooning en straf bij een of meer volken der oudheid. De omvang van de verhandeling mag hoogstens 30.000 woorden bedragen. Antwoorden hierop worden vóór 1 Janu ari 1940 verwacht bij den voorzitter van het Curatorium Prof. Dr. A. J Wensinck, Witte Singel 21, Leiden. Zij moeten in Neder- landsch, Duitsch, Engelsch, Fransch of La- tiin getikt, met een een spreuk geteekend en vergezeld zijn van een gezegeld briefje, van dezelfde spreuk voorzien, waarin des schrijvers naam en adres zijn opgegeven. De prijs voor een goedgekeurd antwoord is de gouden medaille ter innerlijke waarde van 250.en 250.in geld of wel naar verkiezing de geheele som in geld. Het oordeel der Curatoren zal in Juni 1940 bekend gemaakt worden. MILITARIA. De fourier capituiant Chr. L. Gerkema van het 4e Regiment Infanterie is met in gang van- 17 Juni-e.k. werkzaam gesteld ten bureele van den Indeelings Districts commandant te 's-Gravenhage. De reserve Ie Luitenants G. P. A. Si- monis en W. A. Terwogt van het 4e Regi ment Infanterie- zijn bij Kon. Besluit van 28 Mei 1938 No. 73, eervol uit den mili tairen dienst ontslagen. De nieuwgebouwde barakken voor legering van het II Bataljon van het 4e Re giment Infanterie zullen Maandag a.s. door den troep worden betroxken. Dit betrekken zal met eenige plechtigheid er feestelijk plaats hebben. De muziek van het 6e Regiment Infanterie zal hierbij tegenwoordig zijn, terwijJ ook de waarne mend regiments-commandant Majoor v. .Oosterveen aanwezig zal zijn. Handelregister K. v. K. Wijziging. 2737. J. N. Overdevest Zoon, Melk- en Zuivelfabriek Ruimzicht, Leiden, Magd. Moonstraat 42. Bovenge noemde vennootschap onder firma is ont bonden. Het bedrijf wordt voortgezet door J N. Overdevest Sr. Voor het staatsonderwijzers-examen slaagden te Dén Haag mej. F. Kuenen en de heer J. Kooien, beiden alhier. ZIE VERDER STADSNIEUWS PAG. 6. POSTWISSELVERVALSCHER OP HET SPOOR GEKOMEN. De gemeentepolitie te Winschoten is een postwisselvervalscher op het spoor ge komen. Even voor de kermis, die geduren de de Pinksterdagen gehouden werd, ver voegde zich bij een winkelier te Winschoten een kermisreiziger, die voorgaf van een familielid een postwissel te zullen ontvan gen. Hij vroeg of dezt postwissel aan het adres van den winkelier mocht worden ge adresseerd. De winkelier stemde hierin toe. De afzender bleek later evenwel de rei ziger zelf té zijn, die een bedrag van negen gulden aan het adres van den winkelier had overgemaakt en bij het incasseeren de negen in negentig had veranderd. Op het postkantoor te Winschoten had men dat i.iet gemerkt er in plaats van négen gulden is de man daarop negentig gulden uitbe taald. De dader is een zekere K. uit Ter Apel. Hij is te Assen gedetineerd voor een zelfde feit. Eerst hedenmorgen werd de Winschoter polUie door die te Assen hier van in kennis gesteld. DE BRITSCHE PERS OVER DE BEHAN DELING DER JODEN IN DUITSCHLAND LONDEN, 18 Juni (A.N.P.) De Lon- densche pers behandelt hedenochtend de v.rvolging der joden in Duitschland en Oostenrijk. De „Times" publiceert een studie over het lijden van de Qostenrijksche Joden na den Anschluss: Physieke kwelligen, open bare vernedering en-geautoriseerde dief stal. Duizenden Joden moesten de straten vegen en de gevgpgenissen der nationaal- socialisten schoonmaken. De huizen van rijke Joden werden geplunderd, tiendui zenden werden tot werkloosheid gedoemd en hun bezit onder een of ander voor wendsel in beslag genomen. Dag en nacht werden Joden zonder onderscheid van sexe of leeftijd gevangen genomen en naar concentratiekampen gezonden. Vervolgens toont het blad de tegenstrij digheid aan van de Duitsche politiek, aan de eene zijde wil men zich van de Joden ontdoen en aan de andere zyde legt men hen alle mogelijke hinderpalen in den weg om te emigreeren, zooals het weigeren van passen en het in beslagnemen van de goe deren van emigranten. Vernon Bartlett schrijft in de „News Crohicle", dat de Britsche ambassadeur te Berlijn, Henderson, opdracht heeft ont vangen een onderzoek in te stellen naar het decreet, dat c^e Joden verplicht al hun bezittingen op te geven, welke zij in Duitschland1 bezitten. De Britsche ambassadeur heeft evenmin als zijn Fransche en Amerikaansche col lega's antwoord gekregen. Alleen de Ita- liaansche ambassadeur heeft antwoord ge kregen: De Italiaansche Joden in Duitsch land zullen niet lastig gevallen worden. De Britsche regeering begrijpt deze voor keursbehandeling van de Italiaansche Jo den niet en zij rekent erop, dat de Engel- sche Joden een gelijke behandeling zul len ondergaan. - CEDILLO ZET DEN STRIJD VOORT. SAN ANTONIO, 18 Juni. (A.N.P.) Partijgangers van generaal Cedillo heb ben ontkend, dat de generaal voornemens zou zijn een toevlucht te zoeken in Texas. Zij hebben een onderhoud met den gene raal door middel van een kortegolf zen der bekend gemaakt, waarin de generaal heeft medegedeeld, dat zijn troepen zich meester hebben gemaakt van het garni zoen Los Cruces. TSJIENTSJAN IN HANDEN DER JAPANNEEZEN. TOKIO, 18 Juni. (A.N.P.) Officieel wordt medegedeeld, dat de Japansche troe pen Tsjiensjan, zeventig kilometer ten Oosten van Anking, hebben bezet. BERUCHT GANGSTER VEROORDEELD NEW-YORK, 18 Juni (A.N.P.). De beruchte gangster Jacob Gurrah Shapiro, die sedert 1915 meer dan honderd maal werd gearresteerd en acht maal veroor deeld, is hden dóór 't bondsgereóht we gens overtreding van de anti-trustwetten tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. De .rechter noemde hem den ruwsten en gevaarlijksten dooder van New-York en verklaarde te betreuren, dat hij hem slechts voor zulk een geringe misdaad kon veroordeelen. POOLSCH ZWEEFVLIEGTUIG BESCHOTEN. WARSCHAUW, 18 Juni (A. N P.). Een zweefvliegtuig van de Poolsche zweef- vliegschool in Wolhynië is gisteren tijdens een vlucht bij de grens door Russische grensbeambten bescnoten, voor het bij de Poolsche grensstad Ostorg kon landen. De schoten hebben evenwel hun doel gemist. LEIDEN, 17 Juni. Groemenveuing. Per 100 kg.: peen 712, aardappelen 13 15, andijvie J 24, sla 2, aardbeien 30 68, snijboonen 2245, stamboonen 33 55, tuinboonen 715, doperwten 11 24, peulen 722, postelein 1.503.00, spinazie 1.509.tomaten A 2024, idem B 2024, idem C 1620, idem CC 1016, per 100 stuks 0.801.40, kom kommers 2.004.90, bloemkool 29, salade 0.501.60, periken 210, per 100 bos: kroten 1.102.70, pieterselie 2.10 2.70, radijs 1.70—2.10, selderie 1.10 2 50, uien 1.002.70, peen 3.108.90, rabarber 0.604.60. Boter. Aanvoer 1990 kg. Prijzen: pri ma Fabrieksboter 1.40 enp rima boeren- fcoter 1,21—1.25 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 13 tot en met 18 Juni. Lai.ge Turf geen aanvoer, prijzen 79 per 1000 stuks. UTRECHT, 18 Juni. Vee. Totaal aange voerd 3040 stuks vee, w. o. 600 runderen: stieren 2832 cent per pond, handel zeer kalm, prijshoudend. Slachtkoeien 2e soort 3237 cent, idem 3e soort 2831 cent per pond, handel kalm, met kleine daling in prijs; vaarzen 150 -250, pinken./ 100 150, melkkoeien 180290, kalfkoeien 190310, varekoeien 145220, handel in goede soort redelijk, overigens gedrukt. 640 nuchtere kalveren 710, handel gedrukt, prijs iets lager; 400 magere varkens 25— 43, schrammen 1925, 430 biggen 14 18.50, handel slecht, prijzen veel lager, 190 magere schapen 1628, handel ge drukt, prijs lager. 800 stuks lammeren: weidelammeren 511, zuiglammeren 11 15 en lammeren (Texelaars) 813 per stuk. Handel stug, prijs lager. Kleinhandel. 300 kg. boter 1.56, 150 kg. kaas 5070 cent per kg., 30.000 eieren 3.40—4.00 per 100 stuks. BOSKOOP, 18 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechttold 20 —36 cent, Wendland 3045 cent, Hadley 2052 cent, Claudius Pernet 2046 cent, Briarclif 1522 cent, Butterfly 1425 cent Duitburg 25—34 cent, Mme Jles Bouché 1525 cent, Rosalandia 1522 cent, Florex 2039 cent, Phoebe 2035 cent, Vierlan- den 1542 cent, Edith Helen 2042 cent, Aug. Noack 1525 cent, Else Poulsen 20 30 cent, Gloria Mundi 2048 cent, Ellen Poulsen 1525 cent, Rosa Mundi 4060 cent, Mevr. van Straaten van Nes 3051 cent, Ingar Ohlson 1534 cent, Queen Ma ry 3550 cent, Prince van Oranje 4072 J cent, Bijou 5090 cent, Leeuwenbekken 1822 cent, Lathyrus 47 cent, Asparages LEIDEN. Geboren: Johana Wilhelmina Maria, d v. J. H. Speel en J. J. J. Hoekstra Ma ria Cornelia, d. v. A. J. Uitdenbogerd en C. v d. Blom Gerrit, z. v. J. Breur en N. v d. Schaft Geertrui, d. v. G. v. d. Bo gaard en G. Flippo Antonius Dionisius, z. v. C. Gros en Th. J. M. Kuipers Nico- laas, z. v. N. v. d. Keur en M. Wetsenaar Jan, z. v. K. Mokkenstorm en E. M. Mugge Johannes, z. v. L. Th. Burgmeijer en N. Verschoor. Overleden: J. Admiraal, m. 40 j. A. Vi Leeuwen m. 79 j. M. Meijer, m. 57 j. A. Vreeburg, wed. v. M. Lagerenberg, 80 j. 25 cent, Pioenen 20—40 cent, Violieren 23 cent, Jasmijnen 40—70 cent, Clematis Eni- randi 45—72 cent. ALPHEN a. d. RIJN, 17 Juni. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie 6.508.60, heerenboonen 4045, postelein 34.80, per 100 bos: selderie 1.602.50, peen 4.80—8.30, andijvie 1.40—2.10, per 100 stuks: kropsla 0.501.60, komkommers 3.00—3.90, bloemkool I 7.00—11.40, id. II 2.50—6.00. Eierenveiling. Aanvoer 6000 stuks. Prijzen kippeneieren 3.203.60, eenden eieren 2.60—2.80 per 100 stuks. LOOSDUINEN, 17 Juni. Groentenveiling. Bloemkool le soort 4.10—8.90, 2e soort 2.004.80, kaskomkommers le soort 2.40—2.50, 2e soort 2.00—2.20, 3e soort 2.rijen komkommers le soort 2.20 3.20, 2e soort 2.gele komkommers 2.803.50, witte komkommers 3.50 3.?0, perziken le soort 9.2e soort 5.50 3e soort 3.30 per 100 stuks, meloenen 13— 63 cent per stuk, stamprincessen 4850, snijboonen 40, Tomaten A 17.6020.40, idem B 17.80—13.60, idem C 17.60— 24, idem CC 11.40—14.20. idem bonken 1316, groote boonen 11—12 en drui ven, blauw le soort 5670 per 100 kg.; Druiven witte f 68, Spinazie f 0.160.38 per 4 kg. Postelein f 0.090.15 per 6 kg. Salade le soort f 0.70—0 80 per 100 krop. Peen le soort f 5.809.C0 per 100 bos. Radijs f 2.00 per 100 bos. Rervel f 0.60. Rabarber f 2.403.30. Selderij f 0.90—1.00, Peterselie f 1.50 per 100 bos. Andijvie f 3.003.50 per 100 kg. id. f 0.80—1.70 per 100 struik. Kom- kommerstek f 3 per 100 kg Boonenstek f 16 Champignons f 50 per 100 kg. Eieren f 4.40 4.50 per 100 stuks. VINKE VEEN, 17 Juni. Groentenveiling. Peulen 6—15.50, doperwten 6.5014.50, capdoppers 1315, tuinboonen 1114, snijboonen 3240, idem stek 2026, stamspercieboonen 5060, spinazie 1.50 —7.00, postelein 2—5, spitskool 4.10 per 100 kg.; tomaten A 1314, idem B 14—15, idem C 11—13, idem CC 9—11, aardbeien 14—24 per 100 pond, peen 2.50—7.10, rabarber 3.30—4.50, sjalotten 2.10—3.90, peterselie 1.00—2.80, selde rie 0.70—4.00 per 100 bos, bloemkool 2 —7.50, komkommers 2.00—4.40 en krop sla 0.50—1.00 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 17 Juni. Groen tenveiling. Per 100 bos: radijs 0.901.20, pieterselie 0.70—1.10, uitjes 1.601.80, rabarbre 3.50—6.75, per 100 stuks: sla 0.50—1.40, bospeen 5.50—9.75, bloem kool I 8.25—12.50, idem II 3.00—5.00, per 100 kg.: vroege aardappelen 14 16.50. LEID SCHEND AM, 17 Juni. Groentenvei ling. Eng. komkommers le soort 2.40 3 00, 2e soort/ 2.00—2.20, gele komkommers le soort 2.60—3.80, 2e soort 2.00—2.40, 3e soort f2.kropsla le soort 0.601.40, 2e soort 50 cent, peen 5.809.10, bloem kool le soort 7.00—10.50, 2e soort 4.00 —6.50, uitschot 2.003.80. Tomaten midd. 9 0010.80, gr. ronden 9.5011.20, 2de soort 8.00—10.20, 3e soort 5.30—8.20, bonken 9.0010.50, andijvie per 100 f 1.00 3.20, andijvie per 100 kg. 2.004.50, spinazie per 4 kg. 1240 cent, postelein 2.003 20, rabarber per 100 bos 2.00 4.50, snijboonen *352 cent. spercieboonea 5060 cent, radijs 0.601 20, peulen 10 18 cent, tuinboonen 1216 cent. doperwten 1016 cent, meloenen 1248 cent. ZEVENHOVEN, 17 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 1938 stuks, Prijzen kippeneieren 3.203.80 en eendeneieren 2.70 per 100 stuks. Boter 6061 cent per pond. Volgende week zal de veiling in plaats van Woens dag op Dinsdag 21 Juni gehouden worden. TER AAR, 17 Juni. Centrale Veiling. Spinazie 19—23 cent, andijvie 612 cent, slavellen 7 cent, peulen 0.601.80, dop erwten 0.851.25, capucijners 0.85 120, witte capucijners 1.75. tuinboonen 0.701.05, snijboonen 3 304.20, stek f 1.902.30, dubb. stamboonen 4.404.90 postelein 24 cent, waschpeen 26 cent, kosoeen f 3.00 9 00, prei 4.radijs 1.20, rabarber 1.50—7.60. selderie 2.50 sla 0.50—1 00, bloemkool 2—7 cent. kom kommers 2.004 00,a ardbeien 617 cen,t tomaten 913 cent. LEIDERDORP, 17 Juni. Eierenveiling. Prijzen: kipoeneieren 3.003.70, eenden eieren 2.80 per 100 stuk*, boter 6070 cent en kaas 1630 cent per pond, kiooen 25 cent, hanen 3080 cent, konijnen 0.13 1.10, en eenden 5060 cent per stuk. IVISSKI.NOTEEKINGEN (AMST OVMI Londen 8.96 Berlijn 72>2'/2 Parys 5 0 23 4 Brussel 30.62 Zwitserland 41 39 Kopenhagen 40 02i/2 Stockholm 46 22' Oslo 4 5.021 New York 1*0' Praag 6 29

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3