RIJNSTREEK VRIJDAG 17 JUNI 1938 HE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 ALPHEN AAN DEN RIJN HERDENKING 40-JARIG JUBILEUM VAN H. M. DE KONINGIN. Nadat kort geleden door den Burgemees- ;er een commissie werd samengesteld ter voorbereiding van de jubileumfeesten-1938, is deze onmiddellijk met haar werkzaam heden aangevangen. In de eerste plaats werden een aantal sub-commissies gevormd, die zich tot taak hebben gesteld een bepaald onderdeel zoo goed mogelijk te verzorgen. Een dezer sub-commissies zal zich, even als in 1936, bezighouden met de versiering en de verlichting gedurende de feestweek. die waarschijnlijk 31 Augustus zal aanvan gen. Zij hoopt, dat de gemeente een feeste lijk beeld zal vertoonen, dat tenminste zoo fraai is als bij het huwelijk van de prinses en den prins, maar beseft, dat dit resul taat niet is te verkrijgen zonder ruime me dewerking van de burgerij. Wanneer deze nu zoo spontaan en krachtig zich uit als toen, twijfelt de commissie er niet aan of het succes zal even groot zijn als destijds. Overal zullen buurtcommissies haar ar beid moeten verrichten. Sommige deen dit reeds, andere moeten worden gevormd. De centrale versieringscommissie noodigt de burgerij uit om zoo spoedig mogelijk tot de samenstelling van buurtcommissies te ge raken, voor zoover deze niet meer of nog niet bestaan. Op Maandag 27 Juni zal in het Nutsge- bouw ten 20 ure een vergadering worden gehouden, waarin de centrale commissie een bespreking hoopt te houden met een zoo groot mogelijk aantal buurtcommis sies, aangaande de versiering en illumina tie der gemeente. Laat men zorgen, dat vóór dien datum overal dergelijke commissies zijn gevormd en geeft dan gehoor aan den oproep om in het Nutsgebouw te komen. Gemeenschap pelijk overleg kan slechts de zaak ten goe de komen. Particuliere belanghebbenden, kortom allen, die zich voor deze zaak interesseeren, zijn mede hartelijk welkom. Ingezetenen, weest actief! Wacht niet langer met de vorming van buurtcommis sies en komt in elk geval in grooten getale Maandag 27 Juni om 20 uur in het Nuts gebouw. De „Optochtcommissie 40-jarig jubileum H. M. de Koningin" vergadert op Woens dag 22 Juni, 's avonds 8 uur in „De Ver gulde Wagen" en verzoekt alle vereenigin- gen, in den ruimsten zin genomen, die lust gevoelen aan de voorgenomen reclame-op tocht mee te doen, een of twee afgevaar digden te zenden om dit plan nader te be spreken. Geslaagd. Bij het te den Haag gehou den- examen machineschrijven slaagde mej. I. Veldhoen en de heer W. Bosch, opgeleid aan de inrichting van den heer G. Klok alhier. Collecte. De opbrengst der collecte Jong Holland snakt naar werk bedraagt 201.—. BODEGRAVEN Aangereden. Gisterenmiddag werd op de Noordzij de heer P. door twee groote vrachtwagens, die elkaar passeerden, aan gereden. Genoemd persoon had eenig materiaal onder z'n arm, dat beschadigd werd. Ook werd zijn arm vrij ernstig gewond en de achterkant van de fiets geheel vernield. Geboren: Maria Theodora dr. van C. M. van Vliet en M. M. van Dijk. Overleden: M. W. Scheer 21 mnd. W. J. Klerks 7 jaar Johs. van Leeu wen, echtg. van A. Muijs, 68 jaar. Gevestigd: G. de Groot, dienstbode, Rijnkade 29, van Leiden A. D. Romijn, veehoudersknecht, Zudizijde 126 van Zuid- land OJ. J. van Grol, zonder beroep, Prins Hendrikstraat 43, van Oegstgeest C. N. Veerman, zonder beroep, Burg. Ie Coultrestraat 2, van Dusseldorp. Vertrokken: G. P. H. van der Moo- len, chauffeur naar Zwammerdam, Over tocht C 2 M. Stolk gb. Muis, zonder beroep naar Alphen aan den Rijn, Steek- terweg 156 J. Knikman en echtg., win kelier naar Amstelveen, Oude Karsselaan 3 E. Jansen, zonder beroep, naar Zwart sluis, Buitenkwartier 101 C. M. Ranke, hulp in de huishouding, naar Delft, Rot- terdamsche weg 12. DE KWAKEL Jubileum. Woensdag heeft de Coöp. Boerenleenbank „Uithoorn" haar 40-jarig bestaan herdacht ten huize van den heer J. Leenders te de Kwakel. De feestavond werd geleid door den heer J. v. Meetelen, voorzitter van den Raad van Toezicht, die mede zijn 40-jarig jubileum vierde als voorzitter. In zijr openingswoord memoreerde de voorzitter, dat het begin zeer moeilijk was geweest. De eerste ver gadering werd gehouden bij den heer Jas per Leenders Jzn. te Kwakel, alwaar, toen het bestuur en de Raad van Toezicht geko zen werd. Dit was 12 Maart 1898. In het zelfde jaar werd te Utrecht opgericht de Coöp. Centr. Raiffeisenbank, waar de op richters mede vertegenwoordigd waren. Zij sloten zich daarbij aan. Spreker zeide van deze Bank te hebben ontvangen een gou den medaille met inscriptie voor zijn 40- jarig ambt als voorzitter. Hij is de eerste, aan wien de Bank dit heeft uitgereikt. Door den kassier werd een kort verslag uitgebracht van den genade omzet gedu rende die 40 jaren, wat met sprekende cij fers aantoonde de groei en de bloei van de Bank. De afgevaardigde van de Coöp. Centr. Bank bracht hulde aan bestuur, Raad v. Toezicht en kassier, voor hun ijver en trouwe plichtsbetrachting. Voorts besprak hij het nut van een Boerenleenbank. In den loop der tijden is dit instituut een der nut tigste instellingen geweest voor den Land en Tuinbouw. De Edelachtbare heer Burgemeester Koot bracht hulde aan den jubilaris en achtte het zeer gelukkig, dat in Uithoorn een Boerenleenbank was, wat zeer zeker een instelling van belang is. Hij bood, mede na mens het gemeentebestuur een schilderij aan, voorstellende het Prinselijk Paar, in de hoop, dat het een eereplaatsje zou ver krijgen in het kantoorgebouw. De voorzitter aanvaardde het schilderij en verzocht allen aanwezigen het Wilhel mus te zingen, waaraan staande gevolg werd gegeven. De heer G. v. Staveren, oud-kassier, schetste ook nog eenige toestanden uit het verleden. Hij hoopte, dat vooral de spoor- gelden mochten toevloeien, daar dit de hoofdzaak is. De heer A. W. van Poelgeest bood na mens bestuur, Raad van Toezicht en kassier den jubilaris een rieten tuinstoel aan, die met grooten dank aanvaard werd. De heer v. Vliet prees den feesteling als een stuwkracht vooy de Bank. Hiermede was het officieele gedeelte gesloten. Men bleef nog gezellig bijeen om te genieten van het daarvoor uitgenoodigd gezelschap „Gerritsen" uit Leiden. Aan het slot dankte de heer Berkemeijer namens alle aanwezigen voor den gezelli- gen avond, waarna de voorzitter de avond sloot met een „dat God geve, dat wij allen het 50-jarig bestaan mogen beleven". KOUDEKERK Een B. V. L.-vlag. De Vrijw. Burger wacht alhier, maakt den laatsten tijd on der leiding van den actieven commandant de heer G. Schouten, gep. onderofficier, goede vorderingen en belooft een goed korps te worden. Thans heeft zij ook in een lang gevoel de behoefte voorzien door het aanschaffen van een vlag, hetgeen steeds als een ge mis werd gevoeld. Deze vlag bestaat uit een Oranjebaan met keurig uitgevoerde blauwe bloklet- ters en geborduurd door mej. Schouten alhier. Zaterdag a.s. zal deze nieuwe vlag bij de Nat. demonstraties op het vliegveld Ypenbure, waaraan de Burgerwacht met een detachement zal deelnemen, in gebruik worden genomen. Hedenavond zal in de O. L. school de generale repetitie worden gehouden. Maandag 20 Juni a.s. 's avonds 7 uur schietoefening met scherp te Alphen a. d. Rijn. Kaas ontvreemd. Ten nadeele van den veehouder H. C. A. v. d. S. in de La- gewaard alhier, is des nachts uit diens stal een kaas ontvreemd van ruim 30 pond. Speldjesdag. Woensdag 22 Juni a.s. zal met toestemming van B. en W. dezer gemeente een speldjesdag worden gehou den ten bate van het reclasseeringswerk voor alle gezindten van de vereeniging „Het Hoogeland". NIEUWVEEN Geboren: Jan, z. van K. Morsing en P. W. Zemel. NIEUWKOOP Geboren: Jacobus Nicolaas Cathari- nus, z. van C. J. Bijlemeer en A. J. Groen in 't Woud Bertha, d. van J. Vijfhuizen en J. C. van der Laken. Ondertrouwd: J. van Diemen 40 j. en A. M. A. Peek 40 j., won. te Odijk. TER AAR Geen regeeringsambtenaren. In verband met het feit, dat vanwege een boekhoudkundig bureau bezoeken werden gebracht aan een groot aantal tuinders, waarbij sommigen den indruk kregen dat het hier regeeringsambtenaren bètrof, belast met de uitkeering der steun regeling voor tuinders, brengt de burge meester ter kennis, dat hier van eenig of ficieel onderzoek in verband met de steun regeling geen sprake is. Het betreft hier een particuliere instel ling, die tracht de tuinders raison van 5.tot aansluiting te overreden. UITHOORN Geboren: Evert Hessel, z. van H. de Jong en Y. Minkes Dirk Karei August, z. van D. Dijkstra en G. Quarré Maria Johanna, d. van J. Vork en C. A. Nijs. ZEVENHOVEN Landdagen Studenten. De Landdagen van het R.K. Holl. Stu denten Gilde te Leiden zijn thans bepaald po 1318 Juli a.s. Zij zullen bivakkeeren bij den heer H. Straathof. Des avonds ko men zij aan. Op Zaterdagmiddag 16 Juli worden zij officieel ten gemeentehuize ont vangen door het gemeentebestuur, om drie uur (zomertijd). Daarna zullen kinderspe len plaats hebben. Des avonds, bij gunstig weer, openlucht-tooneel, toegankelijk voor iedereen, vooral ook niet-katholieken zijn welkom, opdat dezen van meer nabij ken nis komen maken met het streven en doel van de beginselen dezer studenten. GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE De Raad dezer gemeente vergaderde Don derdagavond te 8 uur. Voorzitter Mr. J. W. Peek, burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met het ge bruikelijke gebed worden de notulen ge lezen en onveranderd vastgesteld. Door den voorzitter wordt voorlezing gedaan van een aantal ingekomen stuk ken w.o. een aantal goedgekeurde raads besluiten door Ged. Staten tot verkoop van een perceeltje grond, verhuring van tuin land. Voorts is goedgekeurd de regeling met de gemeente Leiden inzake toelating van kinderen uit deze gemeente tot den open bare U.L.O.-scholen te Leiden. Op het ver zoek van het bestuur der vereeniging voor vreemdelingenverkeer om een subsidie v/ordt, in verband met de noodlijdendheid der gemeente, afwijzend beschikt Aan G. Koek wordt een vergoeding gegeven voor het bezoeken van zijn dochtertje naar de school voor buitengewoon lager onderwijs te Leiden. Voorts besluit de Raad wederom wijziging te brengen in het raadsbesluit in zake verzekering van gemeentegelden bij de fraude-risico-onderlinge van gemeenten te 'srGravenhage. De verzekering gaat in op 1 Januari 1938. De verzekerde som wordt gebracht op 150.000.—, terwijl onder de verzekering tevens worden opgenomen de burgemeester en de wethouders. Tot slot is nog ingekomen een schrijven van Ged. Staten inzake aanleg nieuwen Provincialen weg op de voormalige spoor baan en regeling der terugname van den bestaanden weg LeidenNieuwe-Wetering. Voorzitter licht het schrijven nader toe. De Raad verklaart zich met de voorgestelde regeling accoond, onder voorwaarde dat met de reeds gestelde voorwaarden inzake terugname van den weg rekening wordt gehouden. Hierna besluit de Raad met algemeene stemmen tot vaststelling van de verorde ning op de heffing van besmettelijke ziek- tengelden. In het raadsbesluit inzake de kindertoeslagregeling voor de ambtenaren wordt z.h.s. besloten aan de ambtenaren wier wedden meer bedraagt dan 2000. een kindertoeslag te verleen en van 3% voor eik kind, dat de ambtenaren bezitten be reden den leeftijd van 18 jaar. Hierna is aan de orde de wijziging van c:e begrooting voor 1938. Voorzitter deelt mede, dat de begrooting door Ged. Staten is teruggezonden. Enkele kleine onderge schikte posten dienen nog verlaagd te wor den, terwijl de vergoeding over 1936 ex artikel 101 der Lageronderwijswet dient vastgesteld te worden op 8.per leer ling. Hoewel B. en W. liever hadden ge zien dat deze vergoeding zou bepaald wor den op 9.— per leerling, zijn Ged. Staten \an oordeel dat 8.voldoende te ach ten is. De heer Verweij vindt het jammer dat deze vergoeding op dit bedrag dient vast gesteld te worden. Vooral de kleine scholen kunnen met een bedrag van 8.niet rond komen. Spr. is het met den voorzitter eens dat het thans geen nut heeft zich tegen de vaststelling te verzetten. Het woord is thans aan de schoolbesturen. De begrooting wordt overeenkomstig den wensch van Ged. Staten gewijzigd. Verder wordt nog vastgesteld een wijzi ging van de begrooting voor 1937. Een tweetal reclames straatbelasting worden afgehandeld overeenkomstig het voorstel van B. en W. De vergoedirg ex artikel 101 der L.O.- wet over 1936 wordt z.h.s. vastgesteld op f 8.per leerling. Hierna brengt de voorzitter nog een aan tal ingekomen stukken ter tafel. Allereerst een verzoek van L. J. van Rhoon alhier, om van de gemeente te mogen koopen een perceel grond ter grootte van ongeveer 200 M2 tegen den prijs van 4.per M2 ten behoeve van den bouw van een woon huis. B. en W. stellen den Raad voor hier toe te besluiten en aan dezen verkoop de voorwaarde te verbinden, dat het woon huis moet zijn gebouwd voor 1 Januari 1940. Mocht de bouw niet tot stand zijn ge komen dan is de kooper verplicht het ge kochte zonder verdere kosten aan de ge meente weder terug te geven. Aldus be sloten. Verder wordt besloten een crediet van 618.beschikbaar te stellen voor ver nieuwing van de ketel voor de centrale verwarming die geheel versleten is, waar onder begrepen het aanbrengen van twee radiatoren voor de politie- en opzichters kamer. Het bedrag zal op den kapitaaldienst worden geplaatst. Tot slot wordt na uitvoerige toelichting van den voorzitter met algemeene stem men besloten aan het werkfonds aan te vragen een crediet voor het leggen van een klinkerbestrating in het Zuiden te Roelof- arendsveen met schoeiingenwerken, ten einde te trachten de werkloosheid zooveel mogelijk te helpen bestrijden. Rondvraag. De heer Penning de Vries vraagt naar de wijze waarop het bestra- tmgswerk te Oude-Wetering zal worden uitgevoerd. De voorzitter geeft de wijze van uitvoering van dit werk uitvoerig weer, waaruit blijkt dat zooveel mogelijk met de wensch en van den heer Penning te Vries en de inwoners van Oude- Wetering is reke ning gehouden. De heer Penning de Vries dankt den voorzitter voor zijn medewer king en is van meening dat de inwoners thans zeer tevreden zullen zijn. De heer Rietbroek bespreekt het kroozen der sloot in werkverschaffing. Spr. acht het wenschelijk dat hiermede weer vroegtijdig wordt begonnen. De voorzitter merkt op, dat deze zaak thuis hoort bij den polder. De heer van Ruiten wijst erop dat de polder reeds de noodige maatregelen heeft genomen. Thans is reeds iemand in dienst genomen ter verwijdering van het kroos. De heer Los verzoekt een gedeelte van de afkomende puin te bestemmen voor het \oetpad te Nieuwe-Wetering. Voorzitter zegt in deze zijn medewerking toe. Verder bepleit de heer Los eenige soepelheid bij het meren aan de schoeiing te Oude-Wete ring door. kleine vaartuigen. Vooral de neringdoenden ondervinden van het ver bod tot aanleggen schade. Voorzitter merkt op, dat de grens in deze zeer slecht is te trekken en geeft belanghebbenden in over weging palen in het water te slaan. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 16 Juni. Voorzitter: Burgemees ter H. Brug. Aanwezig M. P. Splinter, P. Boot, J. Rijnsburger, L. L. Snei, W. H. v. d. Wal. De voorzitter opent de vergadering op de gebruikelijke wijze. Ingekomen is een adres van de afdee- ling Leiderdorp van de S.D.A.P. om er bij den Minister op aan te dringen, dat aan boerenarbeiders steun zaJ worden ver strekt van 6 Juli15 Juli. Dit wordt voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat de gehou den aanbesteding van het werk aan de wa terleidingbuizen in verband met de recon structie van den H. Rijndijk onder Hazers- woude tot resultaat heeft gehad, dat het werk is gegund aan J. v. Duren, voor de som van ƒ2980, waarvan ƒ1281 in totaal ten laste van deze gemeente komt. Voor de taxatie van de gronden in het grondbedrijf moet een schatter benoemd worden. Als zoodanig wordt aangewezen de heer de Graaf te Zoeterwoude. Op de vraag van den heer Klaver of in de ge meente Leiderdorp geen bevoegd persoon is, antwoordt de voorzitter, dat het iemand moet zijn, die ook bij Gedeputeerde Staten bekend is. In verband hiermede wordt ook vastge steld een verordening op de schatting van gronden in het grondbedrijf. Door de hee- ren de Haas, Snel en Klaver is een voorstel ingediend om artikel 10 der Alg. Politie verordening te wijzigen om den Raad in-< vloed toe te kennen op hét geven van gron den, die van deze bebouwing profijt heb ben, verplicht kunnen worden hun slooten te dempen, indien deze schadelijk worden voor de openbare gezondheid. De Alg. Po litieverordening wordt in dezen geest ge wijzigd. Door intrekking van de gemeente- bogtochtenwet moet de gemeente thans omzien naar een Maatschappij, die de risi co's van de gemeente wil overnemen. Door de Incassobank is een aanbieding gedaan, die bij Lloyds assuradeuren de gemeente en al haar instellingen willen verzekeren voor opzettelijk of onopzettelijk veroor zaakt tegen een schade van 25.000, tegen een jaarpremie van 18, zonder deskundi ge controle. De?e verzekering dek alle scha den. Na een korte toelichting van den heer P. Boot, behelzende, dat deze premie een zeer bijzondere is, speciaal vastgesteld voor de gemeenten. In verband hiermede wordt besloten de gemeente te verzekeren bij Lloyds assuradeuren door middel van de Incassobank. Vastgesteld wordt tevens een wijziging van het reglement van het Burgerlijk Arm bestuur, aangezien ook die College in de de verzekering is begrepen. Aan M. v. d. Velden wordt vergunning verleend om 50 M. straat aan te leggen, die parallel zal loopen met de Koningstraat. De Minister van Sociale Zaken heeft be paald, dat aan werkloozen in 1938 weer B-steun kan worden gegeven, met een bij drage van het Rijk. Besloten wordt even als vorige jaren, ook weer B-steun aan werkloozen te geven en daarvoor ƒ364.80 toe te staan. Door herziening van het uitbreidingsplan krygt de oorspronkelijke los- en laadplaats de bestemming van bouwterrein. Besloten wordt dit perceel grond in te brengen bij het gemeentelijk grondbedrijf. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur. over 1937 waaruit blijkt, dat de uit gaven en inkomsten hebben bedragen 4351.76 wordt zonder beraadslaging goed gekeurd. Aan de Muziekvereeniging „Devote" wordt over 1937 een subsidie toegekend van 200. Aan de Chr. Bewaarschool wordt een subsidie verleend van 360 over 1937. Voor het nazien der gemeenterekening over 1937 worden benoemd de heeren Snel, Klaver en v. d. Wal. Op eenige reclames in den aanslag van plaatselijke belastingen wordt overeen komstig het voorstel van B. en W. be schikt. De voorzitter brengt nog ter sprake het punt der herbestrating, hetgeen reeds in een vorige raadsvergadering aan de orde is gekomen. Ingekomen is een aanbieding van Snoeker uit Sassenheim, terwijl hij gene gen is 90 pet. van de benoodigde menschen te nemen uit Leiderdorp, hetgeen een her- bestrating in werkverschaffing nabij komt. De heer Rynsburger informeert, of er in Leiderdorp niet een straatmaker-aannemer is, die dat kan doen, terwijl de heer Snel vraagt of bij de bestrating ook het uitroeien der wortelgroepen, die nu aanwezig zijn, is inbegrepen. Besloten werdt nog eens een opgave te vragen van iemand uit Leider dorp. Verder deelt de voorzitter mede, dat de tennisclub de Munnik er graag een 4e baan bij had. Gebruik zou hierbij moeten wor den geniaakt van een stukje Provincialen grond, hetgeen van de Provincie kan wor den gehuurd. De heer Klaver vraagt of niet beter de Kinderspeelplaats kan worden gebruikt voor aanleg van een of twee nieuwe banen. Voleens de voorzitter zal dit veel meer kosten met zich brengen, daar dan het lokaaltje vergroot en verplaatst moet worden. Besloten wordt deze zaak over te laten aan B. en W., die in overleg met het bestuur van de Tennisclub dit zul len regelen, mits die club genegen is voor ditseizoen nog 100 te betalen. Bij de rondvraag informeert de heer v. d. Wal naar den toestand der bruggen in de gemeente, waarop de voorzitter van advies dient, en bovendien of B. en W. toch willen rekening houden met de belangen der boerenarbeiders, die werk hebben ge zocht, mara niet hebben kunnen vinden. De voorzitter antwoordt, dat tot heden al tijd soepel is gehandeld en dat ook in de toekomst zal geschieden. De heer Snel vraagt nog of het niet mo gelijk is, wanneer een of meer leden we gens werkzaamheden de raadsvergadering overdag niet kunnen bijwonen, deze 's avonds te houden. Ook de heer Klaver voelt veel voor avondvergaderingen. De voorzitter antwoordt-hierop, dat het alge meen belang gaat boven het persoonlijke belang en dat het hier geldt een openbare functie, waarvoor men zich vrijwillig be schikbaar stelt en ook de consequenties daarvan moet aanvaarden. De heer van der Wal stelde aan den voorz. de vraag, of by het Coll. van B. en W. iets was bekend omtrent de stichting van een vlieghaven te Leiderdorp. Hierop antwoordt de voorz., dat B. en W. omtrent deze zaak niets anders wisten, dan hetgeen in de kranten was te lezen. Naar zijn mee ning was bet 't beste deze zaak rustig af te wachten, want de Raad zal de event, stich ting van een vlieghaven in onze gemeente noch kunnen verhinderen noch kunnen be vorderen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. WOERDEN Aanrijding. Gistermiddag had op de Oudelandsche weg een ongeluk plaats, waarbij de 15-ja- rige G. het slachtoffer werd. Een vracht auto, waarachter G. op de fiets reed, moest wijken voor een tegenligger, die niet on middellijk door G. bemerkt werd. De jon gen reed. tegëhdè, andere auto op en werd gegrepen. Hij werd naar binnen gedragen bij omwonenden, waar dr. v. d. Giesen, de eerste hulp verleende. De jongen had bloe dende hoofdwonden en een lichte hersen schudding bekomen. Per ziekenauto werd hij naar het Algemeen Ziekenhuis ver voerd. Zijn toestand is niet levensgevaar lijk. Volgens ooggetuigen treft den bestuur ders der auto's geen schuld. Bedevaart. De Woerdensche bedevaart naar Den Briel zal op Dinsdag 21 Juni ver trekken des morgen te zes uur. Kaartjes zjjn verkrijgbaar aan de Pastorie. Jubileerende collectanten. Het collec tantencollege, dat dezer dagen op intieme wijze zijn 25-jarig bestaan heeft herdacht, had in zijn midden drie jubilarissen, die vanaf de oprichting lid zijn geweest. Dit waren de heeren J. P. van Breukelen, J. de Kruif en C. Peerdeman. Als blijk van waar deering ontvingen zij een zilveren sigaren kistje met inscriptie. ZOETERWOUDE (H. R.) St. Josephsgezellenver. Hedenavond komt onder leiding van P. de Vrind de Rudsclub bijeen; opkomst zeer gewenscht, aanvang 8 uur. Tevens willen wij alle Gezellen er ook aan herinneren om zich Zondagavond ach ter de Kolpingvlag te scharen. Dus tot Zon dagavond in de kerk. brengt hulp in gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere nooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7