Als priester kwamen zij huiswaarts... CEBUTO Eerste plechtige H. Missen in de omgeving MAANDAG 13 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE Bi AD - PAG t Wilt U iets van de wereld zien? Ga reizen met Cebuto. Eenige reizen uit onze massa-keus: 5 dg Valkenburg en Elfelgebergte 1975 4 dg Ardennen met gr boottocht 32.50 4 dg Burg a/d Wupper en omg 24.— 5 dg Ri|nland.Wiesb., m boottocht 38.50 6 dg Ardennen en Luxemburg 48 7 dg Schw m Freudenst 55.— 9 dg Beiersche Alpenwereld 72.50 13 dg Italië en Dolomieten „112.- Inliohtingen en Reisgids bij C EB UTO-A GENTSCHAP Sigarenmagazijn H. HEESTERMANS Leiden, Steenstr.24 (h. Boestenmarkt) Telefoon 1532. REIZEN ZONDER ZORGEN Buitenlandsche Berichten REGEN EN STORM IN KANSAS EN TEXAS. Dertien personen door tornado gedood. Verscheidene steden en dorpen in Kan sas worden bedreigd door overstroomin gen, doordat zes rivieren tengevolge van regenval en zware stormen zeer gezwol len zijn. Te Clyde in Texas zijn Vrijdagavond dertien menschen om het leven gekomen en veertig gewond tengevolge van een tornado. OVERSTROOMINGEN IN ZWEDEN. Dreigen een ramp te worden. Honderden gezinnen in Noord-Zweden worden met den ondergang bedreigd door rampzalige overstroomingen, tengevolge waarvan reeds uitgestrekte gebieden on der water staan en thans ook steden en dorpen bedreigd worden. Militairen en vliegtuigen werken mede bij het verlee- nen van hulp aan de bewoners van de ge teisterde gebieden. De schade wordt op tien millioen kronen geschat. Een nieuw gevaar vormen de millioe- nen boomstammen, die door het water uit de opslagplaatsen zijn gespoeld, en die door de rivieren Umea en Vendel in Spoe- land in razende vaart worden'meegevoerd, zoodat de bruggen gevaar loopen, onder den druk der voortsnellende stammen te bezwijken. ERNSTIG ONGELUK MET AUTOBUS IN DUITSCHLAND. Vier personen gedood. Een uit Augsbaan komende autobus met 34 inzittenden is tegen een boom ge reden, tengevolge waarvan de zijwand geheel -opengereten werd. Vier personen werden gedood, vijf zwaar en elf licht ge wond. LETLANDSCHE STAD DOOR BRAND GETEISTERD. De stad Ludsen, in Oost-Letland niet ver van de Russische grens gelegen, is Zaterdag geteisterd door een brand, zoo als Letland nog niet gekend heeft. Onge veer een derde der stad, 212 huizen, zijn vernield, waaronder 17 openbare gebou wen, twee kerken, de kazerne van een re giment infanterie, bestuurs- en politiege- bouwen. Meer dan honderd menschen hebben verwondingen opgeloopen; som mige zijn ernstig gewond. Het aantal dak- loozen bedraagt meer dan 2000. In de ver woeste Roomsch-Katholieke kerk zijn vele kostbare schilderijen en andere voorwer pen verloren gegaan. De brand schijnt in een bakkerij ontstaan te zijn. COUREUR RIJDT OP TOESCHOUWERS IN. tijdens de races om den grooten auto- mobielprijs te Rio de Janeiro is een door een Braziliaan bestuurde auto op de me nigte ingereden. Er werden vijftien per sonen gewond. Twee hunner hebben zware verwondingen bekomen. MOUNT EVEREST-EXPEDITIE MISLUKT. Naar verluidt keert de Britsche Mount Everest-expeditie terug in verband met het slechte weer. De hoogste berg der we reld zal dus ook nu niet beklommen wor den. Het bericht kwam niet onverwacht, aangezien de regenval te Kalimpong, tien mijl ten Oosten van Darjeerling, onge veer 40 c.M. boven normaal was. TE HOOGMADE Eindelijk na bijna 80 jaar was weer een zoon der parochie door God uitverkoren tot het hooge ambt van het priesterschap. Zelfs de oudjes van het dorp konden zich zoo iets nog maar heel vaag voorstellen, dat 'n jongeman, waarmede zij als het ware waren opgegroeid en hadden gespeeld en gevochten, tot die hooge uitverkiezing werd geroepen. Het behoeft daarom geen betoog, dat het heele dorp reeds dagen en wekenlang bezig was om deze zoo zeldzame dag te maken tot een onvergete lijke, zoowel voor den Neomist als voor z'n familie en ook voor de geheele paro chie. Een feestcommissie, bestaande uit: de zeereerw. Pastoor Lips, voorzitter, J. P. v. d. Voorn, kerkmeester, P. C. Zwet sloot, voorz. L. T. B., J. J. Kapteijn, vice- voorzitter der R. K. Hanze, N. Lieverse, voorz. R. K. Volksbond en Th. Bosman, Hoofd der R. K. Par. School, had de orga nisatie van het feest op zich genomen en het moet gezegd worden, dat de regeling tot in de puntjes was verzorgd. Op de voor den Neomist zoo gedenk- waardigen dag was het geheele dorp in vlaggentooi en versierd met groen en bloemen, terwijl natuurlijk ook allen den Neomist nog eens extra in hun gebeden gedachten. Om pl.m. 7 uur 's avonds arriveerden de Neomist, de weleerw. heer J. P. van der Voorn, met zijn ouders en naaste familie met het Kerkbestuur en de feestcom missie, welke hem had afgehaald aan de grens der gemeente. Daar werd hij ont vangen door den zeereerw. heer Pastoor Lips, die hem op de eerste plaats hartelijk geluk wenschte met de kroon, welke hem door den Bisschop hedenmorgen op het hoofd was gedrukt, de kroon van Gods uitverkiezing tot het priesterschap. De ge heele parochie, aldus spreker, is verheugd en hoopt dat uw priesterlijke loopbaan met Gods genade vol vrucht moge zijn. Geroerd sprak hierna de Neomist een kort dankwoord. Hij was er van overtuigd dat dit alles wat hem was bereid, niet hem persoonlijk gold, doch de door God tot het Priesterschap geroepen mens en hij hoopte dat de wensch, welke de zeereerw. heer Pastoor had uitgesproken, in vervulling mocht gaan. Feestelijk inhalen. Hierna stelde de stoet zich op. Voorop de R. K. Harmonie, daarna een afdeeling rui ters. Hierbij voegden zich op de brug nabij J. J. Kapteijn de bruidjes, waarna de open rijtuigen en auto's met den Neomist, zijn ouders en familie, en de zeereerw. heer Pastoor, alsmede de leden der feestcom missie en het Kerkbestuur. Wat een heer lijk gezicht deze kleurige en keurige stoet van in de avondzon schitterende instru menten, forsche paarden en ruiters, in het wit gekleede bruidjes en als middelpunt van alles de Neomist, de nieuw-gewijde priester, die diep onder den indruk van deze feestelijke intocht vriendelijk zijn oude bekenden groette, en zich dankbaar toonde voor al de mooie versieringen, die men te zijner eere had aangebracht. Na deze ware zegetocht vond in de fees telijk versierde parochiekerk een plechtig lof plaats, waarbij de Neomist werd geas sisteerd door den zeereerw. heer Pastoor der parochie en door de nog steeds Hoog- made gedenkende rustend Pastoor C. J. A. Borsboom. Tijdens dit plechtig Lof sprak de zeereerw. heer Pastoor nog even een kort woord, niet om een welkom toe te roepen, want dit was den Neomist reeds gedaan door allen, maar om zijn welge- meenden dank uit te spreken tot de feest commissie op de eerste plaats, die hem zoo trouw ter zijde had gestaan bij de voorbe reiding van dit feest, maar ook tot alle parochianen, die zoo prachtig hadden ge toond, dat de liefde en eerbied tot de pries ter er ook hier diep inzit. Spr. hoopte, dat dit zoo blijven zou en dat de parochianen door hun geloof zouden weerstand kunnen blijven bieden aan het steeds meer opko mende ongeloof. Laten wij God danken, aldus spr., voor de uitverkiezing van de zen priester en laten wij bidden, dat de nieuwe Priester met Gods hulp en genade moge werken tot meerdere eer en glorie van God en tot heil van zijn medemen- schen. Na het Lof werd door alle geloovigen een voor deze gelegenheid door den heer Th. Bosman gecomponeerd welkomstlied gezongen, waarin het priesterambt werd vergeleken met de verschillende voor af beeldingen in het Oude Testament en met de Hooggepriester in Eeuwigheid, Chris tus, Hierna was deze onvergetelijke dag ten einde.de dag waarnaar zoo lang reeds is uitgezien en die nu na bijna 80 jaar weer gekomen is en waarop, laten we hopen, we nu niet meer zóó lang zullen behoeven te wachten. De eerste plechtige H. Mis. Zondag. Zelfs de natuur werkt op deze dag mede om het feest zoo volkomen mo gelijk te doen slagen. Nadat reeds 's mor gens de meeste parochianen ter H. Tafel waren genaderd, ter intentie van den nieu wen priester, werd deze omstreeks 10 uur door een haag van K. J. C.'ers en vooraf gegaan door bruidjes en geestelijken vanuit de pastorie door de 'Kerk geleid om zijn Eerste H. Mis op te dragen. Hierbij werd de jonggewijde geassisteerd door den Pastoor der parochie als presbyter assistens, door den zeereerw. zeergel. heer P. Juffermans, professor aan het Groot-Seminarie te War mond, als diaken, den weleerw. heer J. Lansbergen, kapelaan te Leiden, als sub diaken. Verschillende andere geestelijken, zooals de zeereerw. heer C. J. A. Borsboom, oud pastoor der parochie, de zeereerw. heer Burcksen oud-kapelaan dezer parochie, e a., woonden deze plechtigheden bij. Door het zangkoor werd op schitterende wijze een drie-stemmige Mis van Jan Nieland gezongen. Na het evangelie beklom de zeereerw. heer Juffermans den kansel voor het houden van een feestpredikatie. De predikant had tot tekst gekozen het woord van Christus, dat een graankorrel moet sterven, om vrucht te dragen. Vreemd, aldus de gewijde redenaar, is het te spre- xen over sterven, wanneer alles getuigt van groote vreugde, van 'n blij feest. Na bijna 80 jaar is weer 'n kind der parochie uitverkoren door God tot het verhevene ambt van het priesterschap. En toch is dat woord hier wel op z'n plaats. Want een priester moet zijn een geestelijke, iemand die afstand doet van alle wereldsche din gen, die afstand doet van z'n eigen ik en die slechts spreekt en denkt over en leeft voor en in het geestelijke. Immers vraagt de Bisschop niet bij zijn wijding: Belooft ge aan mij en mijn opvolger eerbied en gehoorzaamheid, en wordt door hem dan niet, ja ik beloof het, geantwoord, een antwoord uit het diepste van zijn hart komend. Ja, een priester verlaat zijn ouderlijk huis, gaat waar hij door den Bisschop wordt gezonden en brengt offers om zijn priesterlijk ambt zoo goed mogelijk te ver vullen. Maar ondanks deze offers is het priesterleven mooi en rein en al moet het ook het offer van z'n leven zijn, toch zal de priester dit gaarne brengen, omdat hij priester is. Want als men priester is, staat men veel nauwer in verbinding met God en voelt men als het ware door die nauwe band met God het wereldsche meer en meer achteruitwijken. Laten we dus God danken voor deze uitverkiezing in deze parochie. Ouders, leert uw kinderen offers brengen, misschien kiest ook God een der uwen om te arbeiden en te oogsten in Zijn wijngaard. Laten we nu mede gaan offe ren, God dankend maar ook smeekend om zijn meerdere hulp. Hierna werd de H. Mis voortgezet en werd door den Neomist voor het eerst het Erood en Wijn op zijn woord veranderd in het Goddelijk Lichaam en Bloed van den Schepper aller dingen. O, hoe onver getelijk, en hoe treffend toen hij het Goddelijk Offerlam bij de H. Commu nie uitreikte aan zijn ouders en andere fa milieleden. Wat zal er ook toen in hem zijn omgegaan. Na deze indrukwekkende en met de grootste aandacht gevolgde H. Mis werd door het koor op schitterende wijze de priestercantate, het huldelied aan den Priester, van J. Haagh C.s.s.R. gezongen, waarna deze plechtigheden weer tot het verleden behoorde. Het feest was echter nog niet geheel af- geloopen, want 's middags om twee uur had een receptie plaats, waarvan door door alle parochianen en door vele anderen van buiten de parochie een dankbaar ge bruik is gemaakt. Bij den aanvang van de receptie werd op de allereerste plaats door den voorzitter van het feestcomité, den zeereerw. heer Pastoor, namens alle paro chianen, een geschenk aangeboden, waar voor, aldus spreker, niets beter was ge schikt dan een van die zaken, welke de neomyst voor het uitoefenen van zijn pries terlijk ambt noodig had, n.l. een missaal en 'n kazuifel. Spr. hoopte dat het den Neo mist gegeven zou zijn de geschenken in den dienst des Heeren te verslijten. Hier na werd door een der leerlingen van de R. K. Par. School, met een toepasselijk woord een handschrift aangeboden van het door het hoofd der school gecomponeerde welkomstlied, welk lied nog eens door een achttal meisjes uit de verschillende leer jaren werd gezongen. Deze hulde werd door den Neomist en de overige aanwezi gen zeer op prijs gesteld. Nu kwamen allereerst de besturen der verschillende vereenigingen en de kerk meesters, die den Neomist kwamen geluk wenschen met z'n hooge uitverkiezing. Zoo kwamen achtereenvolgens: de R. K. Volks bond, St. Deus Dedit. de L. T. B., de Maria- Congregaties en de K. J. C. Na deze korte huldiging sprak Pastoor een kort dankwoord tot de aanwezigen voor hun treffende hulde aan Gods pries ter, dank brengend aan de feestcommissie voor haar medewerking en steun om van dezen dag te maken een onvergetelijken dag, bij welke woorden den Neomist zich gaarne met enkele korte woorden aan sloot. Hierna was gelegenheid voor allen om persoonlijk zijn geluk wenschen aan te bie den, waarvan een overweldigend gebruik werd gemaakt. Alle parochianen en vele bekenden kwamen in lange rijen hun hul de betuigen aan dezen zoon der parochie. Als slot van deze blijde dagen werd des avonds door den Neomist een plechtig Lof opgedragen uit dankbaarheid tot God. die hem dit alles had geschonken. De Neomist kon niet nalaten tijdens dit Lof nog even zijn dank uit te spreken voor het overwel digend vele, dat hem gedurende deze da gen was geschonken. Öp de eerste plaats dankte hij de feestcommissie en het zang koor, die allen hun beste krachten hadden gegeven om dezen dag te maken tot een onvergetelijke. .Maar ook dankte hij alle parochianen, die getoond hadden eerbied te hebben voor den priester. Hij verzocht hen te blijven bidden voor alle priesters, en ook voor hem dus, terwijl hij hen allen in zijn H. Mis zou blijven gedenken. Met een plechtig Te Deum, het danklied bij uitstek, werden de kerkelijke plechtighe den besloten. Daarna verlieten allen diep onder den indruk en innig voldaan de kerk; in de hoop dat spoedig weer zoo'n plechtigheid zou kunnen plaats vinden. 's Avonds bracht de R. K. Harmonie nog een serenade, als hulde aan den nieuwen priester, waarvoor ook van de zijde van het publiek groote belangstelling bestond. Hierna werd alles in het dorp zooals het altijd is, rustig en kalm, doch met een blij de herinnering aan deze dagen. TE VOORHOUT Geheel Voorhout was in feestdos gehuld om een jeugdigen priester een waardige ontvangst te bereiden. Dagen en weken achtereen heeft men geen zorgen gespaard, om deze dagen van de plechtige intrede on vergetelijk te doen zijn. De kerk was zeer smaakvol versierd, vooral de versiering van het Hoogaltaar blonk uit door eenvoud en artisticiteit. Ook de buitenversiering was smaakvol en fijn, zoodat men reeds in stemming was nog vóór de neomist zijn in trede had gedaan. Aan het woonhuis van de ouders van den priester, den wel eerw. heer L. M. P. Vester, was eveneens een versiering aangebracht. Een keur van bloemen maakte het uiterlijk aanzien nog mooier, omdat ze zoo schitterend gerang schikt waren. In bloemen stond daar voor de deur geschreven: „Welkom Priester". Van nagenoeg alle woningen wapperde de vaderlandsche driekleur met den pause lijken wimpel. Onder bestraling van een warme zomerzon werd aan den erens der parochie de stoet geformeerd. Het feest comité onder leiding van den zeereerw. heer Pastoor W. J. Warmenhoven, verge zeld van den edelachtb. heer Burgemeester, de beide wethouders met den gemeente secretaris wachtte den neomist af. Mede stond ter beeroeting opgesteld de R.K. Har monie ..St. Caecilia" onder leiding van den heer M. Bolderdijk, de Kruisvaart met hun banvendels, hun trommen en banieren, de St. Joseph gezellen in grijze pantalon met witte shirt gedekt met geel-witte sjerp. Het comité van ontvangst bestond hier uit de heeren: dr. H. A. G. Bots, P. v. d. Hulst, C. J. Zonneveld, D. Hoogduin, L. A. Prins, B. v. d. Lubbe. Begroeting door den burgemeester. Om eenige minuten over half zeven arri veerde de stoet auto's met den neomist en zijn familie. De edelachtbare haar mr. G. F. W. van Berckel, met ambtsketen omhan gen, hield een toespraak en zeide het een groot voorrecht te vinden, de eerste te mo gen zijn om den zoo juist gewijden pries ter het welkom te mogen toeroeoen bin nen de grenzen der gemeente, welke woor den van begroeting spr. vergezeld wilde doen gaan van de gelukwenschen van zijn gemeentenaren aan het adres van den jon gen neomist. Spr. hield zich ervan over tuigd te spreken namens alle gemeentena ren. geloofsgenooten zoowel als anders denkenden, omdat zij allen toch in u eeren. zegt spr., den verkondiger van Gods' Woord. Ook meent spr. de gelukwenschen aan de ouders niet achterwege te mogen laten, die in dit heugelijke feit één van hun levens-idealen in vervulling zien gaan. Ook als vertegenwoordiger van het burgerlijk gezag wil spr. den wijdeling complimentee ren. Gij zijt één der onzen, zegt spr. voorts, en begrijpelijk vergezellen onze beste wen schen u op uw verder levenspad. Wij ho pen, dat uw priesterlijke arbeid zegenrijk zal mogen zijn, terwijl spr. de verzekering kan geven, dat het werk van den jongen priester in de toekomst door ons allen met grnote belangstelling zal worden gevolgd. Na deze eerste begroeting nam de neo mist. met naast zich de zeereerw. heer War menhoven en tegenover hen de ouders van den neomist, plaats in een met twee paar den met witgeel tuig bespannen landauer plaats. Koetsier en palfrenier waren in keurige livrei getooid. In den tweeden wa gen werd door het gemeentebestuur plaats genomen, waarachter de familieleden in den stoet volgden. Overal waar menschen langs den weg stonden, werd de feesteling harte lijk begroet, welke begroeting in een ovatie overging, toen het kerkplein bereikt werd. Een haag van bruidjes stond hier opge steld. Voor de pastorie stonden eenige ge- noodigden, waaronder Freule Von Bönning- hausen, verloofde van den burgemeester en de Eerwaarde Zusters van Huize St. Ag nes, opgesteld. Eenmaal aan de pastorie aangekomen, had de feesteling eerst een kinderzanghulde onder leiding van den heer H. A. Allard in ontvangst te nemen, waarna pastoor W. J. Warmenhoven den neomist begon toe te spreken met: „Hartelijk wel kom Priester! Dit zijn de woorden van het lied hetwelk u zoo aanstonds bij uw in trede in de kerk zal worden toegezongen en die Z.eerw. tot de zijne wilde maken. Gij zijt thans geheel anders in uw parochie teruggekeerd, dan toen gij voor het eerst als jong seminarist van hier vertrok. Als kleine jongen wist gij nog niet, of de idea len, die gij toen bezat, werkelijkheid zou den worden. Maar als waardig slot van uw veeljarige voorbereiding staat gij thans als priester in uw hooge waardigheid in ons midden. Vanmorgen is werkelijkheid ge worden, wat gij zoo lang verhoopt hebt, toen de Bisschop u de handen oplegde ten teeken dat ge waardig bevonden zijt het H. Priesterschap te aanvaarden. Als ooit een vergelijking met het H. Evangelie op zijn plaats is, dan toch zeker nu. Zoo staat van den jongen Tobias geschreven, dat hij uitgezonden werd door zijn vader naar een heel ver land en nn jaren pas terugkeerde. Ouders, vervolgt spr., zoo ook hebt gij ja ren gewacht en gebeden om uw kind pries ter te zien worc^pn. Veel hebt gij gezucht, en opofferingen hebt gij u moeten getroos ten, jaren lang zelfs, om thans blijde ge tuige te kunnen zijn van de hooge uitver kiezing van uw Priesterzoon tot deze ver heven waardigheid. Nog zijn zijn handen bevochtigd van de zalf, nog leeft in hem de herinnering aan de innige omhelzing van den vredeskus bij de Heilige wijding van dezen morgen, of een groote schare van parochianen en andersdenkenden zien met belangstelling uit naar uw eerste priester lijke daad, uw priesterlijken zegenEen treffend oogenblik; ontroerend stil knielden de honderden op den grond neer om de eer ste priesterzegen, aan zulk een groote scha re bedeeld, te ontvangen. Hierna trok de geestelijkheid zich een wijle terug in de pastorie om zich te kleeden voor het plech tig Intrede-lof, waarna een stoet van bruidjes de neomist en familie buitenom de kerk binnenleide, onder luide zingen van een welkomstlied. Het kerkkoor zong een gewoon Gregoriaansch Lof, me medezingen van de geloovigen. Aan het altaar werd de feesteling geassisteerd door de eerw. heeren drs. J. C. Groot, diaken en H. C. M. Dijsselbloem, neef van den neomist, als sub diaken. Hierna was de plechtigheid voor den Zaterdag beëindigd. De neomist en fa milie gingen huiswaarts in afwachting van den blijden Zondag. De plechtigheid op Zondag morgen. Nadat Zondagmorgen onder de H.H. Mis sen van half zeven en 8 uur zeer vele pa rochianen ter H. Tafel waren genaderd tot intentie van den jeugdigen priester, volgde de Eerste Plechtige H. Mis van kapelaan Vester. Als middelpunt van aller belang stelling werd hij vanuit de pastorie, vooraf gegaan door een stoet van bruidjes, misdie naars, de Schola Cantorum in toga en su- perpli, priesters en dienstdoende geeste lijkheid, het kerkgebouw binnengeleid. Langzaam schreed deze stoet, onder het zin gen van het Veni Cr. ator van Fr. Eppink pr., door 't kerkzangkoor onder leiding van den heer Th. van Niekerk uit Leiden, naar het altaar. Aan het altaar werd de feeste ling geassisteerd door den zeereerwaarden heer W. J. Warmenhoven als presbyter as sistens en door zijn beide neven, de wel eerw. heeren H. C. M. Dijsselbloem en L. P. B. Prins, zoon der parochie, respectieve lijk als diaken en sub-diaken. Op het pries terkoor namen inmiddels plaats de zeer eerw. heer drs. J. C. Groot, oud-kapelaan en de weleerw. heer J. W. Kragtwijk, oud kapelaan dezer parochie, terwijl kapelaan ten Have de Schola dirigeerde. Het Kerk zangkoor voerde de Missa Mathildis van Hub. Cuypers uit. Deze Mis werd keurig vertolkt. Onder het offertorium werd nog gezongen het Adoro Te van J. P. J. Wierts, terwijl onder de Communio het Jesu Dul- cis van Bern. Kothe de stemming van het plechtig oogenblik, dat de neomist voor het eerst aan zijn ouders de H. Communie uit reikte, verhoogde. Onder de H. Mis hield de weleerw. heer H. C. M. Dijsselbloem de feestpredicatie, waarin de gewijde rede naar de verhevenheid van het priester schap tot uitdrukking bracht. Na beëindiging van het Misoffer zong het kerkkoor nog de cantate „Hulde aan het Priesterschap" van J. Haagh C.ss.R., waarna aan de Pastorie door de familie werd ont beten. Des middags om 2 uur hadden de le den van het feestcomité zich verzameld met hunne dames. De zeereerw. voorzitter, pastoor Warmenhoven, herinnerde den priester weer eens temeer aan zijn groote en waardige uitverkiezing. De parochie is met liefde en dankbaarheid jegens God be zield, en meende in u te moeten eeren den Gever van alle goeds. Als blijvend aanden ken aan dezen voor u, neomist, zoo heerlij ken dag, bood spr. namens de parochie een tweetal rookfauteuils aan, die hem zouden dienen tot rust na gedane arbeid. Moge deze zetels u dan telkenmale, dat gij daar van gebruik maken zult, u in gedachten terugvoeren tot den heerlijken dag van uw Eerste Plechtige H. Mis en tot de u dierbare oud-parochianen. Hierna nam de eerwaarde neomist zelf het woord om de feestcommissie als verte genwoordigers der parochianen, dank te brengen voor het medeleven, hem dezen dag betoond. Overgelukkig zeide Z.eerw. te zijn bij het in ontvangst nemen van zooveel huldebetuigingen. Het zoo vaak reeds ge bruikte bijbelwoord, dat wij allen ledema ten zijn van één en hetzelfde Lichaam, komt op een dag als dezen nog beter tot uitdrukking. Ook dankte Z.eerw. voor de stoffelijke gaven, speciaal ook voor het pa- rochieele cadeau, hetwelk hem steeds een blijde herinnering zal zijn aan dezen dag. Aan het Altaar des Heeren zal Z.eerw. zijn parochie steeds blijven gedenken, opdat de bede dat Voorhout meer priesters moge voortbrengen, in vervulling moge gaan. Hierna nam de receptie een aanvang, die tot 4 uur duurde. Niet minder dan 600 per sonen hebben blijk van belangstelling op deze receptie getoond, zeker een bewijs van de aanhankelijkheid en de trouw en de eerbied voor het Priesterschap. Gisteravond volgde als besluit van deze luisterrijke viering van de eerste plechtige H. Mis van den weleerw'. heer L. P. M. Vester, een plechtig danklof. Thans werd de neomist aan het altaar geassisteerd door de weleerwaarde heeren G. P. Bakker, dia ken en J. W. Kragtwijk, sub-diaken, beiden oud-kapelaans der parochie. Een plechtig „Te Deum" volgde, terwijl alle geloovigen de lofgezangen hebben medegezongen. Moge de woorden van den Zeereerwaar den herder der Parochie bij de aanbieding van het parochie-huldeblijk in vervulling gaan: „Dat deze plechtigheden en die van verleden jaar van pater Prins zoodanige vruchten afwerpen, dat daardoor in meer dere parochianen de roeping tot het H. Priesterschap moge ontwaken, opdat Voor hout meerdere priesters rijk moge worden, tot verkondiging van God's Woord, tot Zijn meerdere Eer en Glorie".

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7