SPORTGEBEURTENISSEN FEUILLETON VIRGINIA'S KEUZE Naar het Engelsch i door y THEA BLOEMERS. 54) Maar tante Molly's gezond verstand moest méér doen dan Rickey's extases in evenwicht houden: zij zou met Mary Lee samen trachten den jongen van zijn over gevoeligheid en zelfzucht te genezen en hem tot een beter, rijper levensinzicht te brengen. Tante Molly nam hem mee op lange wan delingen door de akkers en praatte met hem over den oogst en de vruchten des velds; zij nam hem mee als zij de zieken en behoeftigen in den omtrek ging bezoeken en stuurde hem er meer dan eens alleen op uit. Op een goeden dag vroeg zy hem en Mary Lee om een troepje van haar jonge eenden te gaan redden, die te ver van de rivier waren opgegaan en, meegedreven door den stroom, niet meer terug konden. Toen Rickey weer stroomopwaarts roei de met alle eendjes veilig in een mand on der in de boot, zei hij tegen Mary Lee: Er is toch wel iets te zeggen voor deze wijze van leven. Welke wijze van leven bedoel je? Deze.... huishoudelijke. Je zou dat woord nooit met Marty hebben kunnen ver eenigen. Nou, ik ben ook allesbehalve huishou delijk aangelegd, bekende Mary Lee. Dat wil zeggen, ik heb nooit zoo met mijn han den gewerkt als tante Molly. Maar ik zou willen, dat ik was zooals zij, en ik vind het heerlijk om hier te zijn met de lam metjes en de eenden en de duiven en met jou, Rickey. Hij glimlachte tegen haar. Ik houd ook van de lammetjes en de eenden en de duiven, maar het allermeest van jou, Mary Lee, zei hij tevreden. Toen zwegen zij, terwijl zij verder sa men tegen den stroom oproeiden. XXVIII. Jane Bleecker had al zooveel jaar haar eigen zin weten door te drijven, dat het haar, nu alles juist tegen haar zin in scheen te gaan, heel moeilijk viel zich met de si tuatie te vereenigen. Na een paar weken in New-York te heb ben zoek gebracht met het kiezen van haar zomergarderobe, was zij nu weer in De- rekdale terug. Zij was van plan den zomer in een der mondaine Fransche badplaatsen door te brengen. Tony zou op zijn tocht dicht genoeg in de buurt komen om zich nu en dan bij hen te voegen. Marty moest natuurlijk meegaan. Tony en Marty moes ten elkaar maar zooveel mogelijk zien. Je kon anders in deze dagen heelemaal niet meer van Marty op aan. Nadat Rickey Farquhar het jacht had verlaten was zij terneergeslagen en lusteloos geworden. Zij had geweigerd om met Jane in New York inkoopen te gaan doen en nu praatte zij er over om zich dezen zomer te begraven in haar buitenhuis in de Maine-bosschen. Ik heb niets noodig, had ze gezegd. Enfin, je kunt alles was je noodig hebt in Parijs krijgen, had Jane geant woord. Ik ga niet naar Parijs. Tony zal er zijn. Wat kan het mij schelen, of Tony er is? Ik dacht, dat je het prettig zoudt vin den. Och, wat geef ik om Tony of Tony om mij, had Marty verveeld gantwoord. Je doet beter met dat uit je hoofd te zetten, Jane. Maar Jane dacht er niet aan, dat uit haar hoofd te zetten. Zij dacht er juist heel veel over en zocht naar een middei om hen beiden weer bij elkaar te brengen. Natuurlijk was er nog de feest week in Anapolis, in Juni. Zij zou Marty zeker uit- noodigen om met haar mee te gaan. Dan had je eerstens al de bals van de adel borsten en verder nog de feestelijkheden, die gepaard gingen met het afscheid van den ouden superintendant en de ambts aanvaarding van den nieuwen admiraal. En Tony moest maar zorgen, dat Marty overal naar toe ging. Maar Marty toonde al even weinig be langstelling voor dit plan als voor het an dere. Ik ben er al zoo dikwijls geweest en dan, Rickey is er. Ik dacht, dat je hem uit je leven had verbannen? zei Jane scherp. Dat heb ik ook. Maar ik kan hem niet uit mijn gedachten zetten. Ik weet wel, dat ik een dwaas ben. Kijk me alsjeblieft niet zoo aan, Jane. Maar het eind van het lied was toch, dat Jane haar zin kreeg en dat Marty mei haar naar Annapolis ging. Zij logeerden in het oude historische hotel, op kamers, die uitzagen op de kapel van den blauwen he mel daarboven. Het was op den tweeden dag na hun aan komst, dat Jane het oude huis van de Far- quhars passeerde en zag dat de ramen open stonden en dat er weer gordijnen hingen. Alles wees er op, dat het weer bewoond zou worden. Zij sprak er dien avond met Tony over. Heeft iemand het gekocht? Ja, Michael McMillan. Hij gaat trou wen met Virginia. In haar verwondering zei Jane iets, waar over zij later spijt had. Ik ben blij, dat jij het niet bent, die met haar trouwt. Heftig wendde Tony zich naar haar toe. Als je werkelijk van me hield, zou je dat niet zeggen, moeder! Maar ik hou toch heusch van je. Als dat waar is, dan zou je mijn ge luk willen. En mijn kans op geluk is ver keken, nu mijn kans op Virginia verke ken is. Hij stond voor het raam van zijn moe- der's zitkamer, met zijn rug naar het licht. Het leek, alsof er een schaduw over hem was gevallen, die het stralende en jonge, wat hem altijd zoo aantrekkelijk had ge maakt, verduisterde. Ik had gedacht, dat we samen naar het buitenland zouden kunnen gaan dezen zomer, Tony, zei Jane snel. Er zijn zoo'n massa dingen die we zouden kunnen doen, jij en ik. Tony schudde het hoofd. Vader gaat ook naar Europa. Wij heb ben samen onze plannen gemaakt zon-, der jou. Zij was nu werkelijk beangst. Maar Tony, ik wil niet buitengeslo ten worden! (Slot volgt). 3)e ÊGidócftc0oti4atit Door een deputatie van Belgische onderofficieren, die in verband met het 50-jarig bestaan van den Ned. Bond van Oud-onderofficieren in ons land vertoeft, werd Zaterdag een krans gelegd bij het Koningin Emma-monument in het Rosarium te Den Haag Een „waterig doelpunt tijdens den te Bergen op Zoom gespeelden inter nationalen waterpolo-wedstrijd Nederland-Frankrijk Na den aardschok, welke Zaterdag in vrijwel geheel Nederland werd waargenomen, vertoonde de voorgevel van een huis aan de Vaillantlaan te Den Haag op ver schillende plaatsen scheuren Een fraaie opname tijdens de Hollandia zeilwedstrijden welke op de Braassemermeer zijn gehouden Een der deelnemers in actie tijdens het groote concours hippique, dat te Bussum is gehouden De finales van de Hollandia-roeiwedstrijden te Alphen aan den Rijn. De ploeg van „De Hoop", die winnares werd in het nummer dames achtriemsgieken, aan de finish Een koe als gewillig „slachtoffer" tijdens de luchtbeschermingsdemonstraties, welke Zaterdag in Amsterdam-Noord door de Vrijwilligersorganisaties wer den gegeven

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 5