Land- en Tuinbouw SPORT RECHTZAKEN Academienieuws Laatste berichten TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN BIOSCOPEN TE LEIDEN MAANDAG 13 JUNI 1938 JE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE VROEGE AARDAPPELEN CAMPAGNE. Door de Nederl. Groenten- en Fruitcen- trale is betreffende de vroege aardappelen campagne 1938 het volgende bekend ge maakt over den oogst, sorteering en den af zet. Onder Groep A behooren de soorten: Eerstelingen, Geeltjes, Ideaal, Kralen, Op- perdoezer ronden, Paarspetten, Present, Schoolmeesters, Schotsche muizen, Volge lingen en de op tuinbouwteeltvergunning geteelde Eigenheimers. Groep B zijn: Ar- ran-Crest, Duke of York, Evergoed, Ninë- tyfold, Sutton en Wilde Due. De oogst van de in deze groepen A en B ingedeelde en op tuibouwteeltvergunning geteelde aardappelen is vrij. Ale op tuinbouwteeltvergunning geteelde aardappelen moeten, voor zoover men deze vóór 15 Juli 1938 wenscht te verhandelen, geveild worden over die veiling waarbij de teler is aangesloten. Met het oog op een afdoende controle op kwaliteit, sorteering en hoeveelheid, zal zooveel mogelijk daadwerkelijke aanvoer terveiling moeten plaats hebben. In bijzon dere gevallen kan toestemming worden verkregen voor het veilen op monster, echter alleen na schriftelijke vergunning te hebben verkregen. De veilingen zullen vóór 15 Juli de aan gevoerde aardappelen niet mogen verkoo- pen beneden de door de Groenten- en Fruit-Centrale naar de verschillende perio den en naar den afzet in binnen- en bui tenland vast te stellen minimumprijzen. Verkoop zal slechts boven of tegen den minimumprijzen mogen plaats vinden, zoo dra partijen de vastgestelde minimumprij zen niet opbrengen. De te veilen aardappelen moeten, voor dat zij geveild worden, gekeurd worden en dan gerangschikt onder „goed" „afwij kend". Aardappelen die afgekeurd worden mogen niet worden geveild. Drielingen en Kriel mogen niet voor ex port worden geveild. De veilingen moeten voor de groenten en bonken, gekocht voor export, uitmachtigingen afgeven onder con trole van het Uitvoer-controle-bureau. De sorteering voor groep A is als volgt: Bonken 45 mM., vierkante maat. Groote 34 tot 50 mM., Drielingen 26 tot 36 mM. Kriel beneden 26 mM. De sorteering is voor Drielingen en Kriel verplichtend terwijl die der groote en bonken al naar plaatselijke behoefte kan wrden toegepast. WIELRENNEN SWIFT. De uitslagen van de gisteren gereden wedstrijden luiden: A- en B-klassers: 1. N. de Romijn, 2. J. de Boer, 3. C. Gros. C-klassers: 1. J. Nieuwenburg, 2. F. Her- reur, 3. L. v. d. Meer, 4. W. den Ridder, 5. J. Bruininx, 6. N.N. opg. Adspiranten: 1. Joop Veltman, 2. J. C. de Graaff, 3. F. Holswilder. Dinsdagavond 6.45 uur recordrijden. Sa menkomst Span jaardsb rug. NIEUW SWIFT. Gisterenmorgen werd wederom record gereden, waaraan slechts door een zestal renners werd deelgenomen, in verband met de verschillende te rijden baanwedstrijden. De afstand bedroeg 39 K.M., waarvoor allereerst aan start kwam W. Rijsbergen. Bij het keerpunt bleek deze een goede tijd te hebben genoteerd, gevolgd door W. van Rooyen, welke een achterstand van 28 se conden op Rijsbergen had. Frans Blom had op de helft van den wedstrijd een defect rijwiel en moest' opgeven. J. van Klinken reeds eveneens met veel animo en wist het tempo goed te volgen.. Joop Laven bewees eens zeker mee te kunnen komen in een dergelijken zwaren wedstrijd en bleef goed volhouden. Voor de verrassing zorgde wederom Koos Hintz- bergen, welke zich onder de eersten wist te klasseeren. De totaaluitslag was als volgt: 1. W. Rijsbergen 39 K.M. in een tijd van 1 uur 5 minuten en 18 sec.; 2. W. van Rooyen, 1.5.26; 3. J. Hntzbergen 1.7.12; 4. J. Laven 1.8.31; 4. J. van Klinken 1.11.41. Een drietal nieuwelingen n.l. J. de Groot, M. Segaar en B. Lodewijks reden mede in een wedstrijd op de Feyenoordbaan te Rot terdam. De Leidenaars speelde een vooraanstaan den rol in dezen wedstrijd en wisten ver schillende premies in den wacht te slee pen o.a. Lodewijks 3 en de Groot 1. De goed rijdende Segaar wist beslag te leggen op den eersten plaats, terwijl zijn club genoot Lodewijks de tweede plaats be zette. De koppel wedstrijd was een teleurstel ling voor de aanwezige Leidenaars daar R. Riethoven, welke met Schüller reed, op doktersadvies moest opgeven. J. Schüller, welke zeer goed reed, vormde nu een ander koppel met den Rotterdammer Leeuwen burg, welke echter eveneens moest opgeven. SCHULTE WINT HET EUROPEESCH CRITERIUM. Een van de beste Nederlandsche weg renners, Gerrit Schulte, heeft op het be kende circuit in de Tuilerieën te Parijs het Europeesch criterium, dat jaarlijks over een afstand van 100 K.M. wordt ver reden, gewonnen in den tijd van 2 uur 35 min. 43 sec. Als tegenstanders had onze landgenoot de meest befaamde Europee- sche wegrenners, doch hij speelde voort durend een leidenden rol en won met een voorsprong van 22 seconden, terwijl zijn puntenaantal dat van nummer twee, den Italiaan Moretti, met 20 overtrof. Ook verbeterde hij het ronderecord met een tijd van 1 min. 49 3/5 sec. De uitslag luidt: 1. Schulte (Nederland) 100 K.M. in 2 uur 35 min. 43 sec. (gem. snelheid 38,531 K.M. per uur) 90 punten. 2. Moretti (Italië) 2 uur 36 min. 5 sec., 70 pnt. 3. Frechaut (Frankrijk) 43 punten. 4. Kaers (België) 25 punten, allen zelfden tijd. 5. Egli (Zwitserland) 2 uur 37 min. 13 sec., 15 pnt. 6. Jaminet (Frankrijk) 7 pnt. 7. en 8. G. Lapebie en Pelissier (bei den Frankrijk) ieder 6 pnt. 9. R. Lapebie (Frankrijk) allen in denzelfden tijd. VAN VLIET VERSLAGEN TE LONDEN. Onder zeer groote belangstelling zijn op de bekende Heme Hill baan te Londen internationale wielerwedstrijden gehou den. De sprint werd gewonnen door den wereldkampioen Scherens, die in zijn serie tegen van Vliet onzen landgenoot met 1 y, lengte versloeg. In den tijdrit om den Dunlop-jubileumprijs werd de Franschman Gerardin winnaar voor Sche rens en van Vliet. In den wedstrijd om den Grooten Prijs van Londen voor amateurs behaalde de Nederlandsche kampioen, Ooms, de over winning. De uitslagen waren: Om den grooten prijs van Londen (500 meter): 1. Henk Ooms (Nederland) laat ste 220 yards in 12 2/5 sec. 2. Hom (En geland) op 2^ lengte. 3. Maxim (Enge land). Sprint voor beroepsrijders: Scherens wint van van Vliet met 1 y3 lengte, Sche rens wint van Gerardin met y2 lengte, Scherens wint van Richter met 3/4 leng te, van Vliet wint van Gerardin met 1 lengte, Richter wint van Gerardin met y2 lengte, van Vliet wint van Richter. Achtervolging van ploegen: Continent- ploeg wint van Engelsche ploeg in 2 min. 13 2/5 sec. Om den Dunlop jubileumprijs: 1. Ge rardin, laatste 220 yards in 13 2/5 sec. 2. Scherens op 4 lengten. 3. Van Vliet. WATERPOLO WEDSTRIJDEN L. Z. C. Morgenavcnd te 8 uur in de Zweminrich- aing „De Zijl": L.Z.C. I—Zijl I. L.Z.C. II— ZIAN V. BUITENGEWONE VERGADERING VAN „BLOEMBOLLENCULTUUR" Hedenmiddag te half 2 is te Haarlem de buitengewone algemeene vergadering van de Alg. Vereen, v. Bloembollencultuur ge houden. De voorzitter, dr. A. J. Verhage, herdacht in zijn openingswoord de heeren J. Polder man, ecretaris van Bloembollen-surpluss- fonds, L. van Til Lz. en Ostermann Daarna hield spr. de volgende toespraak Hoewel de algemeene vergadering. di° omstreeks een jaar geleden gehouden is. zich tegen de saneering heeft uitgesproken -- welke uitspraak door het hoofdbestuur ter kennis van de Regeering is gebracht en hij herhaling is verdedigd heeft de Re geering toch maatregelen opgelegd. Het hoofdbestuur zou zich niet verantwoord achten wanneer het niet zou meewerken aan de uitvoering dier opgelegde maatrege len, omdat het dan de belangen der leder» n;et voldoende kan behartigen. Enkele leden hebben hierop in de vorige algemeene vergadering critiek uitgeoefend. Ciitiek, die organisatorisch niet op de juis te wijze naar voren werd gebracht, daar Jeze via de afdeelingsvergaderingen in de algemeene vergadering had moeten komer. Ik heb hun echter die gelegenheid niet wil len onthouden om te voorkomen, dat de in druk gevestigd zou worden, dat het hoofd bestuur bang zou zijn voor critiek op een standpunt, dat het zelf met de grootste mo gelijke meerderheid het eenig juiste acht. Het resultaat is de vandaag te houden vergadering, waarin de vereeniging een uit spraak zal doen over de vraag, of het hoofdbestuur moet medewerken aan de uitvoering der opgelegde maatregelen. Het zij nog eens herhaald, dat men zich hier mede in geenerlei opzicht over de wensche- lijkheid van het al dan niet voortbestaan der saneeringsmaatregelen uitspreekt. Ook geeft men het hoofdbestuur door het aan nemen dezer motie geen blanco mandaat; men verhindert er slechts door, dat bij de uitvoering der maatregelen onze vereeni ging geen invloed zou hebben. Ik wil niet vooruitloopen op de beslis sing, die deze vergaderring zal nemen. Ik wil slechts het vertrouwen uitspreken, dat het peil der besprekingen hoog gehouden zal worden en dat ieder er toe zal mede werken om deze vergadering een waardig verloop te doen hebben. Ter vermijding van een te langen duur der vergadering zal de spreektijd van een ieder beperkt wor den tot tweemaal tien minuten; ik verzoek eventueele sprekers met aandrang, in het belang van een goed verloop der vergade ring, met deze beperking rekening te hou den. Daar het nog slechts ongeveer twee maanden geleden is dat een algemeene ver gadering is gehouden, bij welke gelegen heid ik uitvoerig gewezen heb op den on- zekeren wereldtoestand, zij het mij ver oorloofd in dit openingswoord kort te zijn. Temeer omdat in dien toestand nog weinig verandering is gekomen. De politieke span ningen leiden in veel en veel ernstiger ma te dan economische factoren tot een druk op het zakenleven, waardoor wij echter niet te pessimistisch mogen worden. Wij moeten rustig voortgaan met ons be drijf, in afwachting van tijden die ons ho pelijk meer rust zullen geven. Wij kunnen daartoe medewerken door onderlinge mee- ningverschillen te bespreken in een sfeer van vertrouwen en wederzijdsche waardee ring, en door den geest van wantrouwen en strijd, die de laatste jaren over het bloem bollenvak vaardig is geworden, spoedig naar het verleden te verbannen. Dit is een factor, die wij zelf in de hand hebben. Min der verdeeldheid zou, ook al blijven mee- ningsverschillen bestaan, slechts kunnen strekken tot heil van het bloembollenvak. In de ernstige hoop, dat deze vergadering daartoe het hare zal bijdragen, heb ik de eer haar voor geopend te verklaren. HAAGSCH GERECHTSHOF. INWONERS VAN BODEGRAVEN SLACHTOFFER VAN KOOPMANS-TRUC Hilversumsche koopman in hooger beroep wegens oplichting tot acht maanden gevangenisstraf veroordeeld. Van het feit, dat twee inwoners van Bodegraven van de aandeelen in de „Ne derlandsche Beleggings-Unie" niets dan na- ligheid hebben gehad, heeft een Hilver sumsche koopman gebruik gemaakt om de onnoozele lieden op afbetaling er nog eeni- ge Belgische premieloten tegen veel te hoogen prijs en op zeer onvoordeelige voor- waardn by te laten koopen. De koopman deed het n.l. voorkomen, alsof hij door den „Staat der Nederlanden" gestuurd was om de slachtoffers van de „Beleggings-Unie" schadeloos te stellen. In plaats hiervan, raakten ze evenwel opnieuw hun geld kwijt. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft den koopman wegens oplichting tot een iaar gevangenisstraf veroordeeld, van welk vonnis de Procureur-generaal in hooger be roep bij het Haagsche Gerechtshof beves- t'ging vorderde. Het Hof wees heden arrest en vermin derde de straf tot acht maanden gevange nisstraf. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Natuurkunde: Me;' A. D. Engel- kes, Nuis (Gr.); Doctoraal examen Theologie: de heer P. G. van Leeuwen, Den Haag; Doctoraal examen Indisch Recht: Mej. E. Meiss, Blaricum en de heeren C. de Jong, Den Haag, L. P. de Boer, Voorburg, J. H. Schwab, Den Haag, P. Schierbeek, Den Haag. PRINS BERNHARD TE ST. MICHIELSGESTEL. Gistermiddag heeft Z. K. H. Prins Bern- hard een bezoek gebracht aan St. Michiels gestel ter bijwoning van de Koempoelan 1938 der R. K. Verkennersbeweging in Ne derland. De Prins arriveerde om drie uur in gezelschap van den burgemeester, den heer A. P. Scheltus, op het terrein en be trad, terwijl het Wilhelmus werd aange heven, den kring der duizend leiders en leidsters van de verkennerij. Met groote belangstelling volgde Z. K. H. het verloop van de slotbijeenkomst en nam deel aan de vlaggenparade. De Prins druk te zijn instemming uit over de groote deel neming aan de Koempoelan en over de vlotte organisatie. Om kwart over vier vertrok de Prins in de richting van 's-Hertogcnbosch. Tot de gasten bij de sluiting der Koem poelan behoorde ook de bisschop van 's-Hertogenbosch, mg A. F. Diepen, die vergezeld was van de mgrs. A. Hermus en G. F. A. J. A. Goyaerts. Notariaat. Bij K.B. is op verzoex van mr. E. L. J. Besier ingetrokken het koninklijk besluit van 5 Mei 1938, houdende diens benoeming tot notaris te Rijssen, en is benoemd tot no- tairs binnen het arrondissement Almelo, ter standplaats de gemeente Rijssen: L. Ber nard, candidaat-notaris te Heeg. Burgemeester Bij K. B. is benoemd tot burgemeester der gemeente Westzaan: H. J. Jantzen. VEREENIGING VAN NEDERLANDSCHE GEMEENTEN. Hedenmiddag is te Heerlen begonnen de jaarlijksche algemeene vergadering van de vereeniging van Nederlandsche gemeenten, welke vergadering twee dagen duurt. De bijeenkomst van hedenmiddag droeg een huishoudelijk karakter. Morgen, Dins dag, zullen twee belangrijke praeadvie- zen worden behandeld over het zoo actueele vraagstuk van de inperking der gemeente lijke zelfstandigheid. Praeadviseurs over dit onderwerp zijn mr. P. J. M. Kallen, gemeente-secretaris van Maastricht, en prof. dr. G. A. van Poelje, directeur-gene raal van het onderwijs. FABRIEKSDIRECTEUR MISHANDELD. Arbeider ontstak in drift. Hedenmorgen omstreeks tien uur maakte in de machinale kuiperij A. de Neeff N.V., te Maasluis, de arbeider van der S. zich bij het vernemen van de mededeeling, dat hij naar een andere af deeling in de fabriek was overgeplaatst hetgeen voor hem op loonsverlaging neerkwam hierover zóó driftig, dat hij een zwaar handijzer nam en den directeur, den heer W. van Doesburg een slag op het achterhoofd toebracht, waardoor een bloedende wonde van zes c.M. lengte ontstond. De heer van Does burg zakte ineen. De arbeider wilde zijn slachtoffer nog een tweeden slag toebren gen, doch toegeschoten arbeiders wisten dit te verhinderen. De gewaarschuwde politie arresteerde den man onmiddellijk. Volgens den dokter dankt de heer van Doesburg, die hevig aan het hoofd bloedde, zijn leven aan zijn hoed, die den slag brak. De heer van D. werd op het kantoor voorloopig verbonden. Daarna heeft hij zich naar zijn woning te 's-Gravenhage begeven. Zijn toestand is gunstig. De dader staat te Maassluis gunstig be kend. ANKING GEVALLEN. TOKIO, 13 Juni. (A. N. P.). Gister avond werd hier officieel medegedeeld, dat Anking in Japansche handen was geval len. GEBREK AAN OFFICIEREN IN HET SOVPETLEGER. De leiders „weggezuiverd". LONDEN, 13 Juni. (A. N. P.). De „Ti. mes" meldt uit Riga, dat Maarschalk Wo- rosjilof order heeft gegeven, dat 10.000 ka- datten als luitenants in het roode leger moeten worden opgenomen, hoewel hun op leiding aan de militaire scholen nog niet voltooid is. Als officieele reden vor dezen maatre gel wordt aangegeven, dat men den jon gen luitenants commandoposten voor de manoeuvres van hec najaar wil geven, maar volgens de „Times" is de vervroegde bevordering der kadetten noodig gewor den, doordat de drastische en langdurige LEIDEN. Geboren: Maria, d. van J. H. Moenen en C. M. van Oosten May Savitri, d. van D. L. Friedmann en H. Churgin Antho- nius Maria Franciscus, z. van J. v. Velsen en M. M. Bleeker. Ondertrouwd: J. Kapaan jm. 24 j. en J. v. d. Born jd. 21 j. J. O. Baron jm. 33 j. en J. C. Herfst 30 j. J. J. v. Zonneveld jm. 25 j. en Z. Assië jd. 23 j. C. B. Philippo jm. 23 j. en E. M. Honsbeek jd. 22 j. C. Griekspoor jm. 28 j. en J. Mertijn jd. 20 j. J. Verduin jm. 23 j. en C. J. Bastiaan jd. 24 j. C. Penseel jm. 22 .jen L. Kremers jd. 21 j. *L. v. d. Meel jm. 35 j. en P. v. Nierop jd. 33 j. P. Langezaal jm. 25 j. en S. M. Velthuijsen jd. 22 j. Overleden: T. Kleijn zn. 8 u. H. Goorman wed. van W. Schut 78 j. „zuivering" sinds het vorig najaar het le ger beroofd heeft van een derde deel of de helft van zijn officieren boven den rang van luitenant. Duizenden officieren zijn verdwenen, zonder dat daarvoor een reden is gegeven, en vele andere zouden terecht gesteld zijn als „verraders, Trotskisten en volksvijanden". De stemming in het leger zou dan ook zenuwachtig zijn. Ook in de industrie zou een zekere on rust heerschen. Door de onregelmatige le vering van materialen kunnen directeuren en ingenieurs de plannen vaak niet ten uitvoer legger., zoodat zij gevaar loopen van sabotage beschuldigd te worden. Hier en daar zijn pamfletten versche nen, waarin aanvallen worden gedaan op de autoriteiten "n in het bijzonder op Sta lin. Terwijl dergelijke geschriften sedert 20 jaar nauwelijks bekend waren, worden ze nu, zelfs in de voorsteden van Moskou, bij na dagelijks de fabrieken binnegesmokkeld en op den grond .n op lessenaars gevonden Deze pamfletten moeten afkomstig zyn van communisten, die tegen Stalin gekant zijn en den dod van Lenin, Toeschats- jewski en andere leiders betreuren. Zij be schuldigen Stalin er van, de verdedigings kracht van het land te ondermijnen, zoo dat 't een prooi voor andere mogendheden wordt. OUD-BURGEMEESTER VAN WEENEN IN CONCENTRATIEKAMP GESTORVEN. MUNCHEN, 13 Juni. (A. N. P.). Naar hier gemeld wordt, is Richard Schmitz, de vroegere anti-nat. socialistische burgemees ter van Weenen, in het concentratiekamp van Dachau, aan een kankeroperatie ge storven. Dr. Schmitz was sterk tegen de nazi's ge kant, en nog in Februari heeft hij zijn mee ningen dienaangaande in een openbare ver gadering geuit. Na den „Anschluss" werd hij, op 11 Maart j.l. van zijn burgemees terspost ontheven, en den volgenden dag in hechtenis genomen. AMSTERDAM, 13 Juni. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 480 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7480, 62—70 en 50—60 cent per kg. slachtgewicht 73 melk- en kalf koeien 180240 per stuk, S7 vette kalveren e2 kwal. 5056, 3e kwal. 4048 cent per kg. levend gewicht; 123 nuchtere kalveren f 711, 84 schapen 20 —30, 3 lammeren 1819 per stuk, 508 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 kg. 6062 cent, zware 5759 cent en vette 5556 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Slachtrunde- ren ruime aanvoer, handel zeer stug, vaste prijzen. Melkkoeien behoorlijke aanvoer, stille handel. Vette kalveren matige aan voer, zeer stugge handel, prijzen iets la ger. Nuchtere kalveren matige aanvoer, vlugge handel, constante prijzen. Schapen behoorlijke aanvier, stugge handel, hoo- gere prijzen. Lammeren onbeteekenende aanvoer en handel. Varkens ruime aan voer, gedrukte handel, prijzen voor de vette soorten lager. ROTTERDAM, 13 Juni. Vee. Aanvoer: 1796 totaal, 618 vette runderen, 324 vette kalveren, 20 nuchtere kalveren, 159 scha pen en lammeren, 545 varkens, 125 lamme ren, 5 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 76, 66 en 5055 cent, vette ossen 70, 64 en 5256 cent, vette kalveren 35, 80 en 5060 cent, varkens levend ge wicht 50, 49 en 48 cent, schapen 50, 45 en 40 cent. Prijzen per stuk: schapen 27 2625; zuiglammeren 16136. Over zicht: vette koeien en osesn aanvoer flink, handel stroef, prijzen onveranderd prima koeien 80 cent, prima ossen 74 cent, vette kalveren aanvoer gewoon, handel sleepend le en 2e kwal. iets lager, 3e kwala onver anderd, prima tot f 1.05; schapen en lam meren aanvoer korter, handel slecht, prij zen dalende; varkens aanvoer ruimer, han del kalm, niet geheel prijshoudend weinig varkens voor hoogste noteering verkocht, zuiglammeren aanvoer kleiner, handel ta melijk, prijzen prijshoudend. W1SSELNOTEERINGEN (AMS DAM). Londen 8.96 Berlijn 72.70 Parijs 5 02i/2 Brussel 30.611 /2 Zwitserland 41.28 Kopenhagen 40 021 /2 Stockholm 46 20 Oslo 45.05 New York 1.803 8 Praag 6 28>/2 THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Lido: Nooit te laat (Ri chard Talmadge). Amor op den Ranch (Fred Scott). Onder vreemde vlag (Wallace Ford, Anna Lee). Non stop New York (Anna Lee, John Loder). Sensatie. Wild-West. Avonturen Detective lederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. lederen avond 8.15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen. Toelaatbaar v. volwassenen Luxor: Menschen met mas kers. (Conrad Veidt Parijsche zeden. (Raimu). Avonturen Speelfilm lederen avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei Zaterdag, Woensdag 8 uur. Matinée: en Donderdag 2 uur. Zaterdag, Woensdag Toelaatbaar v. volwassenen Trianon: De man, die twee maal leefde. (Ralph Bellamy, Marian Marsh) De zangvogel van Broadway (Jack Oakie, Edward Everett Horton). Sensatie. Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 2—.7 uur Zaterdag, W oens dag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen Rex: De schrik van wijk zeven (Pat O'Brien, Sybil Jason). Hollywood zoekt een prinses. (Carole Lombard, Fred Mac Murray). Sensation, politiefilm Komisch lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd v volwassenen

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3