OMGEVING Seïfr C~dn:UeMS RIJNSTREEK Motor slipte te Alphen DE LAATSTE LES VAN LANGELOT MAANDAG 13 JUNI 1938 ÖE LEIDSCHE COURaNT VIERDE BLAD - PAG. 13 KILLEGOM St. Martinusparochie. Tot assistent van de St. Martinuskerk is na het vertrek van Kapelaan Voortwist naar Den Haag aan gesteld de weleerw, Pater J. Hillen, Mont- fortaan. Geslaagd. Voor het examen van costu- xnière slaagden de dames P. Huisman, S. v. d. Linden te Lisse, C. Oostendorp, M. Rijnheek en Gi. van Schie. Voor Lingerie: M. van der Aar, R. v. d. Aar, M. Boelé, C. Couzijn, M. van Etten, Jo Heemskerk, H- van Leiden, G. Maat, C. v. d. Meij, G. Op stal, J. Pijpers, C. de Rooy en F. van Schie. Allen werden opgeleid door de Zusters der St Teresia Modevakschool alhier. „Crescendo". Donderdag geeft de R. K. Harmonie „Crescendo" haar eerste concert in de Muziektent aan den Stationsweg te 8.15 uur. B.V.L. Het brevet Koningsohutter werd behaald door den heer S. J. de Haan, het brevet Scherpschutter door den heer L. v. Dijk. Onze afdeeling telt thans 8 koning- schutters en 23 scherpschutters. KATWIJK Werkloosheid. Mannen 267; Jongens 7; Meisjes 7. Totaal 281. Stand der werkloosheid van de overeen komstige week van het vorig jaar 365, waarvan van 18 jaar en ouder. LEIDSCHEN DAM Autotocht ouden van dagen.. Op de Vrijdagavond gehouden vergadering is be sloten met een honderdtal gebrekkigen en ouden van dagen in vier groote Vios-bussen op Donderdag 16 Juni a.s. naar „Artis" te Amsterdam te gaan. De giften van de ingezetenen hebben het comité in staat gesteld dit groote aantal gebrekkigen en oude van dagen zulk een prettigen en gezelligen middag te verschaf fen. Het comité en zeer zeker ook zij, die de zen tocht zullen medemaken zijn de milde gevers hiervoor ten hoogste dankbaar. LISSE Geslaagd. Op de R. K. Modevakschool van het St. Agathagesticht alhier slaagden voor costumiêre: Hannie Schakenbos, Ge- zine Hageman, Annie van Hage, Bertha Snaar, Annie v. Dril en Corrie Berbee. Voor Lingerie: Cecilia de Vos, Jo Mens, Jeanne Wessels, Elis. l'Tompert, Alie v. Noort, Lena Straathof, Marie v. Zonneveld, Annie Meyer, Annie v. Zonneveld, Marie Mesman, Cath. v. Oosten, Annie Langeveld, Tina v. d. Klauw en Corrie v. Dijk. Te Hillegom slaagde onze plaatsgenoote Siena v. d. Linden voor costumiêre, leer linge aan de St. Theresiaschool aldaar. Geitcnfokvereeniging „De Werkmanskoe". Onder groote belangstelling hield boven genoemde vereeniging haar jaarlijksche keuring op Zaterdagmiddag achter de lighal te Lisse. Aangevoerd waren 45 geiten en 24 lam meren, waaronder zeer mooie dieren. 24 geiten werden in het stamboek of register ingeschreven. Door ingezetenen hiertoe in staat gesteld, werden door het bestuur en wel door den secretaris, den heer H. Siebelt, de verschillende prijzen, die uit huishou delijke artikelen bestonden, uitgereikt. De beide Keurmeesters waren de heer en S. de Jong, assistent Rijksveeteelt-consulent en A. Roest, voorzitter der Provincialen Eond der geitenfokvereenigingen in Zuid- Holland. De geiten werden gerangschikt in ver schillende afdeelingen. Klasse I, eenjarige wit ongehoornde gei ten: le prijs medaille W. van der Lans, geit Sjaantje; 2e prijs medaille Chris Weyers, geit Allie; 3e prijs medaille P. v. Stein, geit Johanna. Klasse 2, 2 en 3 jarige wit ongehoornde geiten: le prijs C. van Rooy en, geit Stien No. 9379; 2e prijs H. Siebelt, geit Leida; 3e prijs A. Jansen, geit Diena No. 9388; 4de prijs S. van Voorst, geit Betsie; 5e prijs P. van der Lans, geit Gretha No. 9377; 6de prijs Q. Kamp, geit Silia. Klasse 3, wit ongehoornde geiten vanaf 4 jaar en ouder: le prijs Chris Weyers, geit Corrie No. 8255; 2e prijs G. van Tol, geit Nelli No. 9395; 3e prijs J. de Vos geit Nelli; 4e prijs A. Jansen, geit Pleun No. 9378; 5e prijs C. J. v Tol, geit Diena No. 7102. Klasse 4, eenjarige bont en wit ge hoornd: le prijs G. Meyer, geit Lena; 2e prijs C. v. Rooyen, geit Gretha. Klasse 5, overige bont en wit gehoornde geiten: le prijs J. Akkermans, geit Corrie No. 7452; 2e prijs K. v. d Linden, geit Mar tha, No. 9386; Se prijs P. Baartman; 4e prijs H. v. d. Hulst, geit Cornelia No. 9383. Klasse 6 (Lammeren): le prijs A. v. d. Poel, 2e pr. B. Versteeg, 3e pr. J. de Vos, 4e pr. D. Koelewyn, 5e pr. C. v. Rooyen, 6e pr. J. v. d. Laan, 7e pr. C. v. d. Linden, 8e pr. A. Jansen, 9e pr. A. v. d. Zwet, 10e pr P Hulst Verder waren nog 2 bokken, welke even eens van deze vereeniging zijn Medegedeeld kan worden, dat het aan tal ingezonden geiten beduidend hooger was, dan verleden jaar, waaruit blijkt, dat de animo grooter wordt. Zoowel de gehoornde als ongehoornde geiten waren volgens de jury goed te noe men. noordwijk Motorrijder op de „cake-walk". Zater dagmiddag kwam een motorrijder uit de richting Noordwijk aan Zee de Zeestraat inryden. Vermoedelijk door onbekendheid ter plaatse en doordat hij teveel aandacht moest schenken aan het drukke verkeer reed hij aan het eind der straat de tram baan op. Doordat deze baan aldaar niet be- baan'af 'en kwam'da terrijder bekwam 't VaUen- De m°" gen, terwijl de mntn"'®6 'e ontvcII'n- d'ge schadeoplie™ g6en noem«Kwaar- noordwijkerhout „St. Victor"-KruiSvaarLcii aarden bt den Burcht present vanwaar naar de kerk afmarscheerden ken „rf20nge" 11 Mls half acht trok- Burcht vreugdestemming naar den kn^ ,aar een Westelijk ontbijt voor de ph-anten geïnstalLrf.' NalatTelTie^vm Eu?a™tuiche Kruistocht was gezon- B?méh» *nen wedert™ naar den Burcht, waarin nu tevens hun ouders toe- 55? Kr0™' W8rd de PfoPagandUti- ^hfti aSVaartf,'m" gedraaid. Een film, men Van montaee en van opna men, het zien wat de Kruisvaart voor de schoolvrije jeugd beteekent Een film. die de Kruisvaart laat zien zooals zij is: bin actief en leerzaam. deü? ae" JbiJPr°gramma. dat de jongens deed schudden van het lachen, werd deze intieme feestavond met een woord van dank door den Directeur gesloten. OEGSTGEEST Over den kop geslagen. Zaterdag om- streeks 3 uur is een driewielig motorrij tuig, race-model, bestuurd door J. E. K. wonende te Amsterdam, wegens bandbróuk op den Rijksweg tusschen kanaalbrug en Rijnzichtweg-viaduct over den kop gesla gen. De reeds genoemde bestuurder alsme de een medepassagier A. M. uit Amster dam werden uit de auto geslingerd en op 6n jWe^ Sesma^^- Beide bekwamen ver wondingen en zijn naar het Academisch zienhuis te Leiden vervoerd. Het bescha digde motorrijtuig is door de firma Kra- nenburgh weggesleept. SASSENHE1M Geslaagd. - Op 11 Juni slaagden voor het type-diploma Marie Nijssen, Wim Oost- dam, Henk Ammerlaan, Jan van Lent en Kees v. d Voorn, allen leerlingen der R.K. Ulo-school, alhier. De candidaten waren opgeleid door den heer P. E. A. Weusten bissenheim. De volgende heeren zyn geslaagd voor het z.g. zangersdiploma der St Gre- goriusvereenigingr A. Berg, A v d Geest, Jac. v. d. Geest, Th. v. d. Geest b' Peelers A. Verdegaal, Th. Verkleij. en C. Westerhoven. Zij werden opgeleid door den heer M. J. A. Post, directeur van het parochiaal zangkoor alhier. De examen- commisie bestond uit de heeren dr. L Kat M ^aa.rlï"' Jan sicki"g. 'e Den Haag en M J. A. Post. Aan al deze heeren onze ge- lukwenschen met het behaalde resultaat. Tocht ouden van dagen. Naar men ons bericht, hebben 150 ouden van dagen inge schreven om de tocht naar Rotterdam a s Dinsdag mede te maken. Geitenkeuring. Zaterdagmiddag had op een terrein van de Fa. Bergman aan de 1 eylingerlaan de jaarlijksche geitenkeuring plaats van de plaatselijke geiten-fokvereen. „Sassem". Dit jaar waren niet minder dan 82 stuks aangevoerd. De jury bestaande uit de heeren Roest uit den Brielle, S. de Jong uit Den Haag, alsmede een lid van het hoofdbestuur, den heer H. v. d. Hoeven uit Oegstgeest, waren over het gehalte van' de aangevoerde geiten zeer tevreden De bekroningen luiden als volgt; van de 12 stuks wit ongehoornde 1 jarige gei ten: 1ste prijs W. F. v. Klaveren, tevens bondsmedaiUe. 2. B. v. d. Lans, 3. C v d Meer, 4. W. Verver, 5. L. Onderwater. Van de 25 stuks wit ongehoornde meerderjarige 1- N. V. d. Kwaak, 2. W. F. v. Klaveren, 3. A. v. Egmond, 4. C. v. d. Meer, 5. Jac v Nobelen. 7 stuks van de bont 1 jarige: 1. A. v. Keu len 2. J. V. d. Weijden, 3. J. G. Reeuwijk, 4 Jer. v. Nobelen, 5. J. G. Reeuwjjk. 15 stuks bont en gehoornd meerderjarig- 1. f' o'e,nS'„2, A' v' Keul™. 3- A. v. Keulen! c- H°nders, 5. B. v. d. Lans. 20 stuks groep lammeren: 1. A. v. Keulen, 2. W. F. v. Klaveren, 3. Th. Franken, 4. A. Tukker' 5. G. J. Huyts. Na afloop der keuring werden aan de prijswinnaars de prijzen uitgereikt, be staande uit levensmiddelen en gereeds chappen. Alle leden kregen een prijs, wel ke prijzen geschonken waren door de win keliers en begunstigers Het bestuur kan kan met voldoening op deze dag terug zien. VOORHOUT Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 15 Juni a.s. des namiddags 2 uur. Agenda: 1 Vaststelling notulen der ver- va" 7 APril- 29 April en 1 Juni 1538. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot wijziging der verordening, regelende de voorwaarden en het tarief voor de levering van water door het waterbedrijf, 4. Voor stel tot bepaling ingevolge art. 36, 4de lid der woningwet, dat een plan van uitbrei ding in voorbereiding is. 5. Voorstel tot be noeming van een ambtenaar van den bur gerlijken stand; de aanbeveling luidt: 1. Mr G. F. W. van Berckel; 2. A, J. N. Bulten' 6. Voorstel tot vaststelling van pensioens grondslagen voor Mr. G. F. W. van Berckel 7. Voorstel tot 19e en 20e wijziging der ge meentebegroting 1937. 8. Voorstel tot 7e 1938 W®zlging der gemeen tebegrooting Uitbreidingsplan. Zooals U bekend is, werd reeds in 1931 voor deze gemeente een uitbreidingsplan vastgesteld ingevolge de bepalingen der woningwet, welk plan echter de hoogere goedkeuring niet kon verkrijgen. Nadien is om financieele rede nen het plan niet in nader onderzoek ge nomen. Thans dringen zoowel de commissie voor uitbredingsplannen in Zuid-Holland als de Inspecteur van de volksgeondheid op spoe dige vaststelling van een nieuw uitbrei dingsplan aan. B. en W. zyn evenzeer van oordeel dat de totstandkoming van een der gelijk plan niet langer mag worden uitge steld en zullen dan ook spoedig nadere voorstellen doen aan den Raad. Teneinde te voorkomen, dat inmiddels bebouwing op ongewenschte wijze voort gang vindt, stellen B. en W. voor, overeen komstig artikel 36, lid 4 der woningwet te bepalen, dat de vaststelling van een uit breidingsplan wordt voorbereid. Deze bepa ling brengt mede, dat gedurende één jaar de bebouwing op afdoende wijze kan wor den beheerscht. VOORSCHOTEN Koningin Wilhelminavereeniging. Vrijdagavond had in hotel Deurloo de jaar vergadering plaats van de Koningin Wil helminavereeniging onder leiding van den heer G. Schrama, voorzitter der vereeni ging. Met een woord van welkom tot de aanwezigen opende de voorzitter deze bij eenkomst. Uit het financieel verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten hadden bedragen ƒ620.20 en de uitgaven 617.47, aldus een batig saldo van f 2.73. Bij de verkiezing van drie bestuursleden werden herkozen, de heeren: J. W. Eggink, P. J. Koot en W. A. A. J. Baron Schimmel- penninck van der Oye, welke allen hunne benoeming aannamen. Thans volgde de be spreking van het feestprogramma bij de viering van het 40-jarig regeeringsjubi leum van H. M. de Koningin. De voorzitter deelde de vergadering mede, dat het be stuur gemeend heeft bij de viering van het regeeringsjubileum der Koningin het pro gramma wat meer te moeten uitbreiden. De viering is voorloopig vastgesteld op 7 en 8 September a.s. Een tentoonstelling zal worden georganiseerd in den meest uit- gebreiden zin van het woord. Een tentoon stellingscomité is gevormd en bestaat uit de heeren: J. Stans, voorzitter, A. J. Tu- rion, J. W. Eggink, E. Gastelaars en G. Schrama. Op voornoemde dagen zullen ver schillende volksspelen plaats hebben en kinderfeesten worden gehouden. Ook de ruitersport zal worden beoefend en een ge- costumeerde voetbalwedstrijd worden ge houden. De te houden tentoonstelling en de verschillende spelen enz. zullen worden ge houden op het WL-terrein alhier. Des avonds zal in de Voorstraat een concert worden gegeven en de Voorstraat worden geïllumineerd. De wensch werd te kennen gegeven de feestelijkheden tp houden op 6 en 7 in plaats van 7 en September met het oog op den nationalen feestdag, die vastgesteld is op 6 September en met het oog op de schoolkinderen, die pas de va- cantie achter den rug hebben, zoodat de ouders dan wederom een drietal dagen de kinderen thuis zouden krijgen en er we derom eenige dagen nutteloos voor het on derwijs voorbijgaan. Het bestuur zal dit in overweging nemen, ofschoon er wel be zwaren aan verbonden zijn. Ook de finan cieele kant van de zaak werd te berde ge bracht. De Koningin Wilhelminavereeni ging kan een veel grooter ledenaantal be zitten en het bestuur zal trachten met alle denkbare middelen dit ledental op te voe ren en de inkomsten der vereeniging te verhoogen, wat zeer noodzakelijk is. Het bestuur heeft de gemeente in 9 wijken ver deeld en ieder bestuurslid zal een wijk voor zijn rekening nemen en degenen die geen lid zijn bezoeken en te bewegen zich aan te sluiten. Hierna sluiting. WASSENAAR Personalia. Voor de examens „Tessel- schade" zijn geslaagd: H. Snijders en T. Varkevisser te Wassenaar. ZOETERMEER Voetbal. Zondagmiddag 12 uur speel de D. S. O. 3 tegen de Jagers 2 uit Den Haag. Er werd goed gespeeld. Bij de rust was de stand 1—0 voor D. S. O. en de eind stand luidde 11. Om 2 uur speelde D. S. O. 1 tegen de Ja gers 1. Voor de rust speelde D. S. O. met den wind in den rug, waardoor de stand 3—0 werd voor D. S. O. Na de rust kwamen de Jagers in het voordeel en wisten de eindstand tot brengen op 33. ALPHEN AAN DEN RIJN DISTRICT K. J. C. GEVORMD. De K. J. C. alhier is sinds korten tijd aangewezen tot een zelfstandig district om vattende de plaatsen Alphen, Bode graven, Nieuwveen, Nieuw koop, Woerden en La ngeraar. De plaatselijk directeur, kap. C. M. Broers, is benoemd tot districts-directeur, de heer G. H. Bahlmann tot districts-bal- jouw, de heer A. van Leeuwen Bzn. tot se cretaris-penningmeester en de heer Spaes uit Bodegraven tot medebestuurslid. Ernstige brandwonden. Zaterdag had Mej. Z. in de Hoofdstraat het ongeluk met een teil, gevuld met warm water, te strui kelen over een drempel in haar woning. De juffrouw, die hierdoor hevige brandwon den bekwam moest terstond onder heel kundige behandeling worden gesteld. Jubileum H.M. de Koningin. De finan cieele commissie van het comité, dat de feestelijkheden bij gelegenheid van het 40- jarig regeeringsjubileum van H.M. de Ko ningin zal voorbereiden en organiseeren, is voornemens op Dinsdag 5 Juli a.s. een geld inzameling te houden met open schaal langs de huizen. LEIDERDORP HET AANSTAAND REGEERINGS JUBILEUM. Feestcommissie geïnstalleerd. De Chr. Oranjevereeniging, die in haar laatste vergadering het initiatief nam voor feestviering ter gelegenheid van het a.s. regeeringsjubileum, heeft zich gewend tot eenige personen om in een te vormen com missie zitting te nemen. Allen, die werden aangezocht, bleken bereid tot medewerking. De eerste bijeenkomst van de commissie had plaats ten raadhuize, waar de installa tie geschiedde door den burgemeester. Deze toonde zich verheugd over het door de Chr. Oranjever. genomen initiatief. Er was vol gens hem alle reden om het voor land en volk zegenrijke regeeringstijdperk van H. M. de Koningin dankbaar te herdenken en hij wenschte de commissie toe er in te mo gen slagen het feest op luisterrijke wijze te doen vieren. De vooVr. der Chr. Oranjever., de heer A. J. v. d. Wijngaard, dankte den burgemees ter en verzocht hem het eere-voorzitter- schap der commissie te aanvaarden, hetgeen werd aangenomen. Het bestuur der commissie werd hierop als volgt samengesteld: voorzitter, de heer A. J. v. d. Wijngaard, secr.: de heer M. Splinter M.P.zn. en penningm.: de heer J. Nagtegaal. De andere commissieledén zijn: P. Boot, B. G. Corts, N. Koot, N. Mol. H. D. van Os- nabrugge, G. Schoppen en P. E. Viervout Tukker. Voor de te organiseeren feestelijkheden werd vervolgens een plan opgesteld, waar bij de dagverdeeling zal zijn als volgt: 's Morgens: muziek en zang op het plein voor de Herv. school, daarna volksspelen op het sportterrein. 's Middags: Historische optocht. 's Avonds: Avondfeest op het sportter rein. Voor de onderdeelen van het feestpro gramma werden afzonderlijke commissies aangewezen n.l. voor de volksspelen, de optocht, de financiën en het avondfeest. Aan de ingezetenen zal een circulaire worden gezonden om medewerking, waar na door de commissieleden een collecte langs de huizen zal worden gehouden. Verschillende plaatselijke vereenigingen zullen worden aangezocht tot actieve deel neming. NIEUWERBRUG Een vroolijke plechtigheid. Tradities zijn en blijven toch altijd mooi, hoe snel onze tijden zich ook mogen mo dem iseeren. Nieuwerbrug heeft nog ver schillende van die oude gebruiken, doch wel de meest opvallendste is het ieder jaar weer terugkeerende, het controleeren van het brandweermateriaal der vrijwillige brand weer onder oppertoezicht van het College van Bruggemeesters. In de Pinksterweek van elk jaar vindt deze traditie plaats. Circa een week van te voren worden alle ingezetenen der Brand- schouwerij Nieuwerbrug, althans de hoof den der gezinnen, schriftelijk uitgenoodigd, om op dien datum „des avonds om half zeven oude tijd" (zelfs in den tijdsaandui De berijder gedood Hedenmorgen omstreeks 7 uur is de 29-jarige motorrijder B. van Bemmelen uit Woerden, werkzaam bij garage „Centraal" te Alphen d. d. Rijn, op den Steekterweg met het motorrijwiel ge slipt en daarna over den kop gesla gen. Het ongeluk speelde zich al nabij de nieuwe Rijksweg langs den Steekter weg. Vermoedelijk is v. B. in het zand of op een losse straatsteen gereden. De ongelukkige werd zoo ernstig aan het hoofd verminkt, dat de dood bijna onmiddellijk intrad. ding blijft men het oude stempel dragen) tegenwoordig te zijn en daar zijn functie zooveel noodig te vervullen. Ieder heeft zyn functie, die één hooger, de ander lager. Al len worden zij uitgenoodigd, de pompers, pijpleiders. de slangengeleiders, de schroevendraaiers, de slangenhouders, de lantaarndragers, de lapzakdragers, de ge wagmakers, etc. etc. Allen moeten aanwe zig zijn om de beide handspuiten in wer king te brengen en voor welk werk zij na afloop ieder een kwartje ontvangen. Na tuurlijk ontbreken er niet de staf van brandmeesters, deurbewaarders, rollezers, enz. onder leiding van den opperbrand- meester. De jeugd is vanzelfsprekend ge heel voltallig, terwijl vele andere personen met genoegen het schouwspel gadeslaan. Wanneer het tegen het aanvangsuur loopt, staat een schare van menschen in de nabij heid van het gebouw waar zich de hand spuiten bevinden. Niet zoo spoedig is het half zeven of het schelle geluid van de klok der Onafhankelijkheidstoren galmt ever het dorp gedurende een tiental minu ten om toch vooral een ieder attent te maken op de komende dingen. Dan wordt brandspuit no. 1 te voorschijn gehaald. Getrokken door een 10-tal mannen rijdt men hem naar een slcot. De kurkenzak wordt in de sloot geworpen, slangen wor den uitgelegd, terwijl bruggen hierover ge legd worden zoodat het verkeer gewoon doorgang kan vinden, de pompers gaan op hun plaats staan, de pijp-leider zet zich in de houding en onder luid hoera en gejuich van de jeugd: „hij het geen fut", klinkt plotseling het fluitje van den opperbrand- raeester (het geluid van het fluitje is nau welijks meer hoorbaar en roept om ver nieuwing). De pompers beginnen, het wa ter perst zich in de slangen om tenslotte door de straalpijp weer een uitweg te zoe ken. Terwijl de pijpleider alle mogelijke best doet om de jeugd van een laag water te voorzien, roept deze uit volle borst: „hij het geen fut, hij het geen fut". Toch gebeurt het vele malen dat de pijpleider hen onder schot krijgt en dan zijn zij met een doornat. Vooral de aanlokkende centen die gestrooid worden verleiden, hen nog meer zeer dicht onder „vuur" te komen. Het is een vermakelijk schouwspel, doch de lachspieren bereiken wel het hoogtepunt als enkele opgeschoten jongens kans heb ben gezien de straalpijp los te rukken uit handen van den pijpleider en deze thans op hem te richten. Terwijl zij over den grond rollen, spuit het water maar steeds door om neer te komen niet alleen op de jeugd maar ook op den pijpleider, welke eveneens met een natte plunje huistoe gaat. Zoo gaat het eveneens met brandspuit no. 2 en de brandkranen van de waterlei ding. Ongeveer een vol uur duurt deze de monstratie. Een uur van groot genot voor jong en oud. Als alles tenslotte weer is opgebroken, keert de rust weer. De hoofdmannen der brandweer trekken zich in een café ter vergadering terug en onder het genot van groote glazen wijn wordt het wel en wee van de vrijwillige brandweer besproken. „De oudjes deden het nog best". De tra- ditie leeft nog voort. KOUDEKERK Personalia. Met ingang van 15 Juni as. is aan mej. M. W. F. Stol, onderwijze res aan de O.L.-school alhier, wegens hu welijk als zoodanig eervol ontslag verleend Met ingang van genoemde datum is in haar plaats benoemd mej. J. E. Rozendaal e Schoonhoven. Tül. Jullie moet begrijpen, die boeken hadden in de stu deerkamer altijd zoo'n saai leventje gehad, 't Was geen wonder dat ze van hun vrijheid gebruik maakten en ze vlogen onmiddellijk het raam uit, de wijde wereld in. 102. Nu zat de dokter heelemaal te kijken, want nu kon hij niets meer in de boeken nazien. Allereerst wilde hy nu grootmoeder bij zich laten komen om haar te onder zoeken, maar op hetzelfde oogenblik viel hij door een groot gat dat grootmoeder in den grond had geknabbeld.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13