Het Intern. Schaaktournooi te Noordwijk. Frankrijk verslaat Nederland te water met 4-0 MAANDAG 13 JUNI 193a s*c LülUSCHt COKAN l DERDE BLAD - PAG. 17 De derde en vierde ronde Eliskases heeft de leiding De resultaten van de partijen, gespeeld in de 3e ronde van het tournooi te Noord wijk luiden: Landau—Bogoljubov afgebro ken in gelijken stand, Sir. G. A. Thomas Keres y,y; EliskasesTartakower 1 SchmidtPirc 10; Eu weSpielmann af gebroken in betere stelling voor Euwe. De derde ronde. Zaterdag was het de dag der persfotogra fen. Waarom de heeren juist op dezen dag kwamen, is niet duidelijk, een feit was ech ter, dat ze met een zwerm op Noordwijk afstoven. Indien de schaakmeesters hun in alle opzichten hun zin zouden hebben ge geven, zou men zonderlinge foto's te zien hebben gekregen. Den corpulenten heer Bogoljubov wenschte men in zwemcostuum te nemen, dr. Tartakower in zee aan het pootjesbaden en Landau wilde men ver eeuwigen temidden van eenige ezeltjes. De eenige, die oogenblikkelijk aan het verzoek gevolg gaf, was meester Spielmann, daar men van hem verlangde, dat hij een groot glas schuimend bier ter hand zou nemen. Dr. Tartakower, die nog niet over zijn verlies in de eerste ronde heen is, heeft zich een rubberhondje aangeschaft, waarvan hij overtuigd is, dat het een uitmuntende mas cotte is. Als dat niet helpt, helpt niemen dal. Dr. Euwe is hier betrekkelijk weinig te zien, doordat zijn werkzaamheden hem te Amsterdam in beslag nemen en hij ar riveert pas kort voordat de ronde aanvangt. Hij verdwijnt dadelijk weer, zoodra zijn partij is afgeloopen. Gedurende het week einde echter heeft hij met zijn familie in trek in het hotel genomen en ongetwijfeld zal het feit, dat hij niet heen en weer hoeft te reizen, zijn spel ten goede komen. Aan alle borden werd gisteravond scherp op winst gespeeld. Merkwaardigerwijze werden alle partijen met d4 geopend en met d5 als tegenzet beantwoord. Had men verwacht, dat Keres een gemakkelijke over winning op Sir George Thomas zou beha len, dan kwam men bedrogen uit. want Keres stond zelfs een tijdlang ongunstig en wellicht op verlies. De Engelschman speel de op een meerderheid van pionnen op den damesvleugel, terwijl Keres een doorbraak in het centrum probeerde waarvan het ge volg was, dat Keres genoodzaakt werd een kwaliteit te offeren, welke niet correct scheen te zijn. Doch de Engelschman vond niet de winnende voortzetting, zoodat de partij voor he afbreken in remise ein digde. Dr. Tartakower kan maar niet op dreef komen. In een orthodox damegambiet pro beerde hij met zwart het spel te forceeren. Hij kwam van een koude kermis thuis. Eliskases wist met talent de lichtzinnige pogingen van zijn tegenstander af te straf fen. Euwe, die wit had, koos eveneens het orthodoxe damegambiet met den zet Dd2; Spielmann speelde zeer passief, blijkbaar van zins zich met remise tevreden te stel len. Hij kende echter de behandeling van deze opening niet voldoende en geraakte in positioneel nadeel. Euwe viel scherp aan op den damevleugel, zoodat Spielman zijn laatste kans in een tegenaanval moest zoe ken op den koningsvleugel. Euwe deed zijn koning zonder vrees oprukken in het vijandelijke kamp tot h6, overtuigd, dat de '/rijpion op de a-lijn hem de overwinning zou brengen. In dit beeld werd de partij afgebroken. Men is van meening, dat Euwe zal winnen. Landau ging onbevreesd zijn machtigen tegenstander ,„te lijf". In de Tartakower- variant van het damegambiet ontstond een strijd van zuiver positioneelen aard. Bo goljubov moest een tijdlang genoegen ne men met een gedrukte stelling. Landau be zorgde hem een zwakte op den damevleugel en ging na damerail in een gunstig eind spel over. Beide spelers geraakten in tijd nood en bij het afbreken stond Landau een pion voor. Het is echter nog hoogst onze ker, of daardoor nog winst te forceeren Valt. De vierde ronde. De resultaten van de partijen, gespeeld in de vierde ronde luiden: Pirc—Euwe BogoljubovSpielmann afgebroken in gelijke stelling. TartakowerSchmidt afgebroken in be tere stelling voor Tartakower. KeresEliskases afgebroken met gerin ge winstkans voor Kares. LandauSir G. A. Thomas 3434 De stand luidt: 1. Eliskases 2 y2 punt plus 1 afgbr. partij. 2. Sir G. A. Thomas 2% pnt. 3. Keres 2 pnt. plus 1 afgebroken partij. 4. en 5. Schmidt en Euwe beiden 1 34 pnt. plus 1 afgebr. partij. 6. Pirc 1 y. pnt. 7. en 8. Spielmann en Bogoljubov 1 pnt. plus 2 afgebr. part. 9. Landau 1 pnt. plus 1 afgebr. partij. 10. Tartakower 34 pnt. plus 1 afgebr. partij. De vierde ronde. Ondanks het fraaie zomersche weer trok het Rembrandt-hotel, de arena van het internationaal schaaktournooi, veel pu bliek. De belangstelling voor het groote schaakevenement is steeds groeiende. Niet alleen, dat men schaakenthousiasten uit alle deelen van ons land te Noordwijk aan trof, maar ook buitenlanders waren her waarts getrokken. Zoo zagen wij o. m. den Zuid-Slavischen gezant, die zijn landge noot, den medischen student Pirc, moed kwam inspreken, den vroegeren Tsjechi- schen consul in Londen enz De meesters waren goed geluimd, het geen zeker voor een groot deel toe te schrij ven was aan de prettige omgeving, waar in gespeeld wordt. Alleen dr. Tartakower, die gewoonlijk zijn confraters weet te on derhouden met zijn kwinkslagen, door spekt met allerlei cynische opmerkingen, was ontstemd. Na zijn nederlaag tegen Eliskases heeft hij zijn mascotte, het rub berhondje, vol woede in zee gegooid. In derdaad ging het hem zonder hondje al vee] beter, want toen hij in tijdnood verkeerde, ontnam Schmidt hem twee pionnen, zoodat Tartakower zoo schrok, dat hij reeds aan opgeven dacht. Doch genoodzaakt, extra zijn best te doen, bleek, dat de pionnen- roof van Schmidt incorrect was en deze een stuk moest verliezen. De partij, welke van meet af aan wild verliep, werd in een gewonnen stelling voor den Poolschen doctor afgebroken. Zijn tegenstander, de Estlandsche student in de scheikunde, Schmidt, heeft zijn ups en downs. Van Spielmann verloor hij, tegen dr. Eeuwe maakte hij remise, ter wij] hij Pirc versloeg. Dr. Euwe kon het weer niet verder dan tot remise brengen. Echter, wanneer hij zijn hangpartij tegen Spielmann uit de der de ronden zou weten te wrinnen, zijn zijn kansen op de eerste plaats zeer gunstig, gezien het feit, dat hij de zwaarste par tijen reeds achter den rug heeft. De partij tegen Pirc was zeer droog. De groote theo reticus Pirc verstond het met wit in de Laskervariant van het damegambiet alle zware stukken te ruilen en een gelijk eind spel te bereiken. Alles, wat dr. Euwe kon verkrijgen, was een pionnenmeerderheid op den damesvleugel, welke echter niet voldoende bleek, om op winst te spelen. Na den dertigsten zet werd tot remise besloten. Landau kreeg eveneens de Laskervariant te behandelen, welke in een Stonewall overging. Langen tijd behield hij het betere spel, doch tegen den taaien Engelschman kon hij niet veel uitrichten. Sir G. A. Tho mas, die in dit tournooi bijzonder goed op dreef is. wikkelde goed af en evenals in de vorige partij, werd op den dertigsten zet tot wapenstilstand besloten. Een interessant gevecht ontwikkelde zich in de partij BogoljubovSpielmann. In een orthodox damegambiet kon Spielmann zonder moeite gelijk spel verkrijgen, doch even later hernam Bogoljubov het initia tief. Men dacht reeds, dat de Duitscher zou gaan winnen. Echter had Spielmann een ressource, welke hem een gimstigen stand bezorgde. Al is men van meening, dat deze partij in remise zal eindigen, hij zelf vindt, dat hij beter staat, hetgeen hem zal veroorloven op winst te gaan spelen. De partij TartakowerSchmidt werd on regelmatig geopend, zooals men van dr. Tartakower, die van bizarre varianten houdt, kon verwachten. Doch Schmidt liet zich niet van de wijs brengen en kon door goed positiespel de balans in evenwicht houden. De partij zou wel in remise geëin digd zijn, indien Schmidt, zooals wij reeds schreven zich in tijdnood niet op een in gewikkelde combinatie had ingelaten. Een zeer belangrijke partij in deze ron de was die tusschen de leiders Keres en Eliskases. Eliskases verdedigde zich met zijn geliefkoosd Fransch, Keres koos een solide voortzetting en behandelde de ge- heele partij zuiver positioneel. Het is op vallend, dat de anders zoo agressief spe lende jonge grootmeester in dit tournooi zijn aanvaPstijl heeft laten varen en in- stede daarvan gedegen positiespel laat zien. Keres oefende een druk op de vijandelijke stelling uit, doch door sterk tegenspel kon Eliskases nadeel voorkomen. Toch moest hij zich een geisoleerden pion op c6 laten welgevallen. Keres speelde het eindspel zeer klassiek en verschafte zich verbonden vrijpionnen op den damevleugel tegen een vrijpion van Eliskases op den koningsvleugel. Alhoewel Keres de beste kansen heeft, is het nog zeer de vraag of hij de partij zal kunnen winnen. Heden is het een rustdag. Dinsdag is be stemd voor de hangpartijen. Er wordt gespeeld des middags van 26 en 's avonds van 810 uur. De volgende afgebroken partijen worden dan hervat: KeresEliskases, TartakowerSchmidt, Bogol j ubo vSpiel m ann, LandauBogol - jubov en EuweSpielmann. Woensdagmiddag te helf zes wordt de vijfde ronde gespeeld: Het programma luidt: ThomasBogoljubov, Eliskases Landau, SchmidtKeres, EuweTartako wer, SpielmannPirc. De partij PircEu"-° had het volgend verloop: Wit: Pirc. Zwart dr. Euwe. TAVENO—V. T. L. (Leiderdorp) 6—3. Een vriendschappelijke wedstrijd, t us- schen bovengenoemde clui-s gespeeld, bracht als uitslag een 63 overwinning voor Taveno. Het result»^ luidt: TavenoV. T. L. A. BarkemaJ. v. Deventer 10 J. F. Kriek Sr.J. Nievaart 10 J. v. LeeuwenD. v. d. Wijngaard 01 C. ZandvlietA. Chrispijn 10 C. P. SjardijnB. Kuilenburg y2 A. VermondH. Kok 10 J. BeekmanL. Gijsman 01 L. v. PlaterinkJ. Hensing 10 H. BoekkooyM. Prins 3434 Totaal 63 MOTORSPORT TERREINKAMPIOEN- SCHAPPEN DER K.N.M.V. IN ZUID-HOLLAND Wedstrijden op Duinrell Fraaie zege van J. Roest Het geleek er veel op, alsof de K.N.M.V. Zondag een sterrit naar Wassenaar had ge organiseerd, want uit alle deelen van het land waren de motorrijders met hun aan hang naar het fraaie Wassenaarsche land goed Duinrell gekomen. Hoewel uiteraard c<e H's en HZ's overheerschten, zag men er toch op het groote parkeerterrein de num merborden van alle Nederlandsche provin cies. Daarnaast kwamen natuurlijk nog velen met andere middelen van vervoer, zoodat de belangstelling al spoedig in de duizenden liep Des middags om 12 uur werd de start ge geven voor di juniores, verdeeld in vier categoriën, n.i. tot 125 c.c. met 12 deel- xemers, afstand 32 K.M. 10 ronden; van 25 tot 250 c.c met 3 deelnemers 38,4 K.M. i2 ronden: van 250 tot 350 c.c. met 9 deel nemers, 38.4 K M. 12 ronden en boven 350 c c. met 8 deelnemers, 38.4 K.M. 12 ronden. De vier velden lagen al spoedig ver uit elkaar en de gapingen verden hoe langer boe grooter. Dat was niet te verwonderen, 3ü men de gesteldheid van het parcours in aanmerking nam. Door de droogte van de .aatste dagen was dit n.l. op tal van plaatsen uiterst mul, zocdat Ie wielen der motoren ex diep in weg zakten. En dit werd natuur lijk hoe langei hoe ergex. Bovendien was het parcours zwaar door de talrijke en dik wijls zeer scherpe wendingen. Van rijders er motoren werd dan ook het uiterste ge vergd en menige motor moest het onderweg afleggen. Het publiek was uiterst sportief, want overal waar een rijder in moeilijkheden /erkeerde, of waar een motor een helling uiet kon halen, schoot het publiek te hulp om de moeilijkheden op te lossen. Ondanks deze hulp moest toch menige motor het xoodje leggen. De uits.ag van de junior-klasse luidde: Tot 125 c.c.: 1. D. de Wit uit Wormer op Eysink in 62 min. 51 sec.; 2. J. van Beem, Den Haag, op Sparta 63 min. 14,6 sec.; rest i itgevallen. Van 125 tot 250 c.c.: 1. S. Maesland, Voor burg, op Matchless, 74 min. 55,2 sec.; rest uitgevallen. Van 250 tot 350 c.c.: 1. W. A. Luca, Utrecht, op Pai ther, in 68 min.; 2. W. Reg ters, Zevenhuizen, op A.J S., op 3 ronden. Boven 350 c.c.: 1. H. de Wit, Broek op Langendijk, op Ariel, in 66'min. 23 sec.; 2. R. Jansen, Haarlem, op Sarolea, in 66 min. 53 sec.; de rest uitgevallen, w.o. ook H. van Weeren uit Leiden op B.S.A.. die lan gen tijd aan den kop had gelegen. De seniores. Des middags te ruim twee uur werd de start gegeven voor de seniores, eveneens verdeeld in vier categoriën, daar er geen zij span-combinaties deelnamen. Het parcours voor de seniores was nog belangrijk zwaarder dan van de juniores. Gedeeltelijk liep het over het reeds omge ploegde parcours, voor een ander deel was het nieuw. De deelneming was zeer groot, vooral in de dchtere klassen. Tot 125 c.c. waren er 13 deelnemers, die «-en afstand van 62.4 K.M (13 ronden) had den af te leggen. Van 125 tot 250 c.c. telde 9 deelnemers, die 76.8 K.M. (16 ronden; hadden te rijden. Van 250 tot 350 c.c. 7 deelnemers, 76.8 KM. Boven 350 c.c 4 deelnemers, 76.8 K.M. In de 350 c.c klasse was J. Roest de groote favoriet, doch reeds in de 2de ronde kreeg hij motorpech en even later sukkelde hij met zijn rem. Bij de zware motoren nam Renooy direct sen flinken vocrsprong. In de 250 c.c. klasse had C. G. A. Huybregts uit Middelbrug on geveer op de helft van den wedstrijd het cngeluk bij een val een spier te scheuren. Vorig jaar was het dezelfde, die op Duin rell een rib orak. In de 350 c.c. klasse wist Roest zich na aanvankelijk pech prachtig weer te herstel len, om na de 5de ronde opnieuw den kop te nemen, en daarna ver uit te loopen. In de zware klasse wist Renooy zich prachtig aan den kop te handhaven, even als Bovee bij de 250-ers. In de lichte klasse tenslotte veroverde J. S. Verkerke na de 7de ronde de leiding. In de 12de ronde slaagde Roest er zelfs in, den leider van de eerder gestarte 500 c.c. klasse, Renooy, te passeeren, waardoor hij de leiding van het geheel kreeg. En die wist hij te behouden ook. waardoor hij ver uit de beste prestatie van den dag leverde. De uitslagen luiden: Seniores tol 125 c.c., 62.4 K.M.: 1. J. S. Verkerke, Amersfoort, op Eysink, 119 min. 3,6 sec.; 2. J. Schravendijk, Haarlem, op D.K.W., 120 min. 27,2 sec. Van 125 tot 250 c.c. 76.8 K.M 1. J. Bovee, Amersfoort, op Velocette, in 2 uur 16 min. 24,6 sec.; 2. Chr. van Zutphen, Utrecht, op Excelsior; 3. A. H. Beels, Haarlem, op Matchless. Van 250 tot 350 c.c., 76 8 K.M.: 1. J. Roest, Ter Aar, op Velocette, in 2 uur 12 min. 21,2 sec.; 2. H. Schoots, Rotterdam, op Eysink; 3. C. de Haan, Strijen, op Ariel. Boven 350 c.c., 76.8 K.M.: 1. D. Renooy, Tilburg, op Eysink, in 2 uur 15 min. 22,4 sec.; 2. C. van Eys, Amersfoort, op Match less. DE T.T.-RACES OP MAN. Record bij training. Vandaag vangen op het eiland Man de jaarlijksche races om de Tourist Trophy aan. De training is reeds druk aan den gang en in de vroege morgenuren van Zaterdag bevonden zich niet minder dan 63 renners van verschillende landen op het circuit. Polowedstri|den estafette voor de gasten Onder vrij groote belangstelling is met entourage van nationale zwemwedstrijden de landenkamp NederlandFrankrijk ge houden, georganiseerd door de vereeniging Juliana. De gasten wonnen zoowel den wa terpolo wedstrijd (met 43) als de 4 x 200 meter estafette en behaalden dus een 40 overwinning op onze landgenooten. Na een inleidend woord van den voorzit ter van den K.N.Z.B., den heer J. de Vries, en het spelen van de Marseillaise en het Wilhelmus, begonnen onder leiding van den Belgischen scheidsrechter Delahaye de volgende zeventallen: Nederland: Doel: J. van Woerkom (Zian). Achter: J. van Oostrom Soede (Het Y), G. Regter (R.Z.C.) en R. den Hamer (H.Z. en P.C.). Voor: S. Moolenaar (Het Y), C. G. van Aeist (het Y) en H. van Rootselaar (het Y). Frankrijk: Doel: Delporte. Achter? Lefèvre, Diener en Padou. Voor: Dewasch, Vandecasteelè en Ber- mijn. De Nederlandsche aanval was het eerst bij den bal. Reeds dadelijk na het begih moest de scheidsrechter voor eenige over tredingen ingrijpen. Onze landgenooten staken onmiddellijk flink van wal en reeds na ruim 1 minuut slaagde Rootselaar er in, na handig de verdediging in de was ge bracht te hebben, Delporte te passeeren (1—0). Bermyn was direct daarna gevaarlijk voor het Nederlandsche doel, maar zijn schot ging precies naast. Onmiddellijk daarop echter waren de Franschen weer terug. Opnieuw volgde een schot van Ber- myn, maar van Woerkom redde zonder veel moeite. Na zes minuten maakten de gasten gelijk, zij het op zeer fortuinlijke wijze. Van Woerkom had een schot gestopt, maar al opspringend, had hij den bal laten val len. Ongelukkigerwijze kwam het leer op de doellijn terecht en de wind deed toen de rest. De Franschen, aangemoedigd door den gelijkmaker, bleven nu aanvallen en wa ren in deze periode beslist in de meerder heid. Toen de Fransche voorhoede gevaar lijk opgedrongen en de Nederlandsche ver dediging reeds gepasseerd was, kwam van Woerkom uit zijn doel. Even leek het er op, dat hij het gevaar nog zou kunnen be zweren, doch Vandecasteele wist hem toch nog te passeeren (12). Kort voor het ein de van de eerste helft leek het er op, dat van Aelst gelijk zou maken uit een der twee corners, welke de Nederlandsche voorhoede wist te forceeren, maar Delporte redde schitterend. Even later wist Neder land toch nog te doelpunten, maar de scheidsrechter had even van tevoren voor een overtreding gefloten, zoodat de stand onveranderd bleef. In de laatste oogen- blikken werd van Rootselaar nog het wa ter uitgezonden, hetgeen even daarvoor ook een der Fransche spelers overkomen was. In de tweede helft hadden onze land genooten de zon in den rug. De Franschen Meier maakte tijdens de training den besten tijd van den dag; hij hereikte met zijn B. M.W. een gemiddelde uursnelheid van 87 mijlen over het geheele circuit, waarmede hij het record van Frith van het vorige jaar verbeterde. Men neemt aan, dat het ge middelde tijdens de race boven 800 mijlen zal stijgen. CRICKET CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Uitslagen,. Ie klasse: HCC 2—VOC, gew. door HCC op de le innings met 109 runs. HCC 2 221 voor 5; VOC 112. VRAHermes DVS, gew. door VRA, met 141 runs op de le innings. VRA 2047, HDVS 63. R. en W.HCC, gew. door R. en W. met 10 runs op de le innings, R. en W. 136, H CC 126. VWHaarlem, gew. door VW met 21 runs op de le innings, VVV 159, Haarlem 138. AJAX (L.)H.C.C. 4. Gewonnen door Ajax met 94 runs op de eerste innings Ajax 153 (G. Lamberts 14 H. Goudswaard 34, I. C. Dozy 20, J. Zwi nenburg 43„ miExtra 15, L. de Villeneuve 141, J. J. van der Hoea 462, W. J. van Steyn 117, E. L. van Musscher 317. H.C.C. Eerste innings 59 (P. van Riems dijk 12, L. de Villeneuve 15) A. van Oud gaarden 332, E. Versteeg 727. H.C.C. Tweeue innings 855 (opgegeven door Ajax). L. Smeele 23, J. C. Somer 23 mr. A. F. van Manen 11, E. L. van Mus- sche 12 not out. A. van Oudgaarden 232, E. Versteeg 118, Ch. van Goor 19, C. Wenting 221. DE EERSTE TOETSWEDSTR1JD ENGELAND—AUSTRALIË. De tweede dag. De stand bij de lunch op den tweeden dag van den eersten toetswedstrijd tusschen En geland en Australië luidde: Engeland 577 runs, voor 6 wickets, waar van Comfton 102, Ames 46 en Paynter 146' n.o. Er zijn dus reeds 3 century's gescoord. Verscheidene testrecords zijn er Zaterdag bereikten ditmaal het eerst -den bal. De linksbuiten Dewasch, ondernam een prach tige rush en loste een formidabel schot, dat evenwel door een der palen gekeerd werd. Frankrijk was echter veel sterker en een derde doelpunt hing dan ook in de lucht. Dewasch was het, die vrij kort daarop hiervoor zorgde. Spoedig echter kon Ne derland den achterstand verkleinen. Na fraai samenspel tusschen van Rootselaar en van Aelst maakte de laatste er 23 van. De vreugde was evenwel van korten duur, want onmiddellijk hierop volgde een snelle aanval van Frankrijk en Bermyn, die on gedekt was gebleven, vergrootte den voor sprong tot 24. Het werd toen zeer span nend toen van Aels in zijn eentje door de Fransche verdediging heendrong en Del porte opnieuw het nakijken gaf (34). Nederland maakte zelfs gelijk, doch kort tevoren had scheidsrechter Delahaye reeds gefloten. In de laatste minuten werd de spannine enerveÊrend. Nederland zette een sterk offensief in en belegerde het Fran sche doel. Ondanks de talrijke "schoten wist Delporte zijn doel voor verdere doorbo ring te vrijwaren, zoodat het einde met een 43 overwinning voor de gasten kwam. Een gelijk spel zou echter beter de ver houding hebben weergegeven. Het was waarschijnlijk aan den straffen, frisschen wind, welke in de langte over de 50 meter baan stond, te wijten, dat de tij den der baannummers over het algemeen niet bijzonder fraai genoemd mochten wor den. Iet van Feggelen behaalde ditmaal op den 100 meter rugslag de overwinning in 1 min. 16,4 sec. en liet Cor Kint 0,2 sec. achter zich. De winnaar van dit nummer bij de heeren maakte een slechteren tijd dan beide zwemsters. De uitslagen luiden: 200 M. schoolslag heeren: 1. H. Smits- huyzen (A.Z. 1870) 2 min. 50,3 sec.; 2. P. Kruishof (R.Z.C.) 2.57,8; 3. B. J. Faddegon (D.J.K. 2.48. 200 M. schoolslag dames: 1. Jopie Waal- berg (A.D.Z.) 3.5,4; 2. Doortje Heeselaars (O.D.Z.) 3.9,9; 3. J. Been (R.D.Z.) 3.12. 400 M. borstcrawl dames: 1. Rie van Veen (R.D.Z 5.28,6; 2. Ali Stijl (A.D.Z.) 5.56,8; 3. Greet Sweres (A.D.Z.) 6.2. 100 M. rugslag dames: 1. Iet van Fegge len (Y) 1.16,4; 2. Cor Kint (Z.V. Rotter dam) 1.16,6; 3. Nida Senff (A.D.Z.) 1.18,5. 100 M. rugslag heeren: 1. H. van Bijster- veld (R.Z.C.) 1.17,8; 2. Aldendorf (A.Z. 1870) 1.19. 3 x 100 M. wisselslagestafette. Heeren: 1. D.J.K. 3.40,9 sec. (Scheffer, Faddegon en Winckel);2. R.Z.C. 3.45; 3. A.Z. 1870 3.50. Idem dames: 1. A.D.Z. 3.59,4 (Nida Senff, Jopie Waalberg, Ali Stijd); 2. Z.V. Rotter dam 4.1,2; 3. R.D.Z. 4.6,8. Waterpolo: NederlandFrankrijk 3—4 (rust 1—2). 4 x 200 M. borstcrawl estafette heeren NederlandFrankrijk): 1. Frankrijk (Na- kache), Talli, Pallard en Diener) 9 min. 27,5 sec. 2. Nederland (van der Kuil, Sipkema, Scheffer, Moolenaar) 9 min. 31,7 sec. gebroken. Engeland scoorde 658 runs voor 8 wickets, waarna de innings gesloten wer den verklaard. Hiervan was Paynter met 216 not out, Compton noteerde 102. Austra lië batte vervolgens en aan het einde van den dag had men 138 runs bij elkaar voor 3 wickets. Bradman was toscorer met 51 runs. De 658 runs van Engeland beteeke- nen een record in toetswedstrijden tegen Australië. De score van Paynter is de hoog ste individueele ooit voor Engeland tegen Australië in Engeland gemaakt. De vier scores van meer dan 100 runs in één in nings beteekenen eveneens een record voor tetsmatches. Hutton en Compton speelden voor de eerste maal in toetswedstrijden mee en boekten onmiddellijk een century. POSTDUIVEN „De Witpen" (Nieuwveen. Wedvlucht vanaf Orleans, afstand 540 km. De duiven zijn 's morgens te 6 uur gelost. Aankomst: D .Michielsen 3.384.09 W. van Leeuwen Pzn., 4.32, C. van Leeuwen Azn. 4.38; W. v. Leeuwen Pzn. 4.46; C. van Leeuwen Azn 4.38; J. van Dijk 5.50; J. van Soest 6.02; F. Vermeulen 6.42. „De Blauwband" (Alphen). Wedvlucht vanaf Orleans, afstand 508 K.M. De duiven werden om 6 uur gelost met N.W.-wind; aankomst le duif 3.22.31, laatste 4.27.38. Uitslag: J. Vernes; H. Hul- scher 19, 35, 36; v. Egmond 37; J. Roode 7, 14, 27, 37; v. Vegten 22; Landaal; J. Tuinenburg; M. Groeneveld 20, 26, 34, 43; P. C. Borgers 12, 15, 17, 41; C. v. Ofwegen 23, 32; H. Bauer; J. de Jager 13; W. v. Eijk; R. K. W. Kuipers; H. W. Martens 30; J. Lagerweij 30, 40, 41; H. W. Mens. „Het Oosten" (Leiden). Wedvlucht vanaf Creil op 11 Juni af stand der resp. hokken 351354 K.M. In concours 80 vogels, welke om 10 uur met Noorden wind in vrijheid werden gesteld. De 1ste vogels werd geconstateerd om 4,8.15 en maakte een gemiddelde snelheid van 956.60 M. per min. De laatste punten- tellende vogel om 4.58.12 met een snelheid van 841.80 meter per minuut. De uitslag is als volgt: v. Gennep 1, Geel 2, 3, 14, 16, 20, 26, v. Duuren 4, 5. 6, Houthoff 7, 8, Bree- dijk 9, 15, 24, Jonk 10, 13, 21, Schroder 11, 22, 25, v. d. Berg 12, 19, 23, 27, Singerling 17, 18. A.s. Dinsdag bespreking jonge dui venvluchten in gebouw L. P. C.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 12