DE HOLLANDIA WEDSTRIJDEN Triton en Laga aan den kop der prif zen winnaars De zeilwedstrijden. MAAN'DAG 13 JUNI 1938 ut LFJDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. Iff Uit het katholieke kamp GROOTE ZEGE VAN BRABANTIA OP V. V. H. De kampioenscompetitie van den I. V. C. B. is gisteren voortgezet met den strijd BrabantiaV. V. H. De Brabanders ver pletterden V. V. H. met niet minder dan 9—1 H. B. C. zal nu eveneens met heel groo- te cijfers van V. V. H. moeten winnen om nog op de tweede plaats te komen. Im mers, de stand is nu: Volendam 8 4 2 2 2316 10 Brabantia 8 4 1 3 2620 9 H. B. C. 7 3 1 3 21—21 7 Vosta 8 3 14 19—19 7 V. V. H. 7 2 1 4 13—26 5 De uitslagen. Om het kampioenschap: BrabantiaV. V. H. 9—>1. P r o m. 2 e k 1.: Waubach—F. V. C. 6—0; Chèvremont—Be Quick 5—2; S. C. O.— Dongen 41; De ZwaluwBoxmeer 60. R.K. SPORTVER. „LISSE". De nederlaag-wedstrijden. Het was Zondag een mooie Sportdag in Lisse. De supporters hebben een paar pit tige wedstrijden te zien gehad, zoodat er volop is genoten. Het eerst kwamen Lisse 2 DHL 2 tegen elkander in het veld. Er werd in een vlot tempo gespeeld, beide par- tijen waren volkomen aan elkander ge waagd, zoodat beide partijen met den uit slag tevreden kunnen zijn. Toen kwam het vermakelijke n.l. de Lisse-veteranen—DHL-veteranen. Het bleek al spoedig, dat de Lisser-oudjes het meest in de melk had te brokkelen. Het duurde dan ook ongeveer 10 minuten eer de DHL- veter. den eersten aanval ondernamen en deze was zoo, dat daaruit een mooi doel punt ontstond, zoodat DHL de leiding nam (0Dat vonden de Lisser-oudjes te bar en het tempo werd even verhoogd. Snel trekt keer op keer de rechtsbuiten van Lisse er tusschen uit, daarbij demonstreerend, dat hij het nog niet verleerd heeft en uit een van zijn voorzetten weet de midvoor gelijk te maken (11). Lisse speelt nu veel gemakkelijker en zijn hun tegenstanders over al de linies de baas en voor de rust weten ze nog tweemaal te doelpunten. Na de rust weer het zelfde spelbeeld. Lisse steeds in den aanval, doch onver wachts verkleint DHL de voorsprong (32). Lisse beantwoordt dit doelpunt met twee tegengoals, zoodat het einde van de zen aardigen wedstrijd kwam met een ver diende 52 overwinning voor de L.-vetera- nen. Toen kwamen Lisse I en DHL I in het veld. Lisse had een sterk elftal in het veld gebracht, DHL was volledig. Na de aftrap neemt DHL den bal over en brengt dezen gevaarlijk dicht bij het Lisser-doel, doch de achterhoede werkt weg. Het is slechts uitstel, want even later, als de keeper zijn doel heeft verlaten, kan de linksbinnen den bal in het verlatendoel plaatsen (0—1). Lisse komt er dan beter in en de gevaarlijke Tok Alsemgeest krijgt geen moment kans om ook maar een van zijn gevaarlijke ko gels af te vuren. Hierdoor komen dan ook beide partijen in evenwicht. Dat Idsse technisch te kort komt, wordt ruimschoots door het enthousiasme vergoed. Zelfs moet Alsemgeest er aan te pas komen om en kele voltreffers te keeren, wat hij op de hem bekende kalme wijze doet. Van tijd tot tijd komt DHL gevaarlijk opzetten, doch dan is het Lisse weer, dat moeilijke situa ties voor het DHL-doel schept, maar Lisse heeft geen kans. De rust breekt aan met 0—1. Ne de rust ongeveer het zelfde spelbeeld. Lisse in het veld geenszins de mindere van DHL, doch voor doel loopen de aanvallen te pletter op. Gigengack en in laatste in stantie keeper Alsemgeest. Het is voor de Lisser-voorhoede hopeloos te zien met welk een gemak de keeper alle schoten keert. Steeds weer is hij de man, die op de goede plaats staat en Lisse elke illusie ontneemt. Aan den anderen kant gaat het beter, want DHL weet de voorsprong met nog 2 mooie doelpunten te vergrooten, zoodat het einde met een 03 overwinning kwam, ten volle door DHL verdiend. DHL is een goede ploeg met een sterke verdediging, doch het gevaarlijke DHL van vroeger is het niet meer. Lisse kan op een goeden wedstrijd terug zien. In dit verband en met hetzelfde enthousiasme gespeeld, kan er wel wat te bereiken zijn, al waren o.i. enkele plaatsen zwak bezet. De mooie kans van Santpoort is blijven bestaan, het is nu nog aan WP en DOS te trachten Santpoort uit het zadel te lichten. Doch wij vertrou wen, dat Lisse zijn best zal doen om geen grootere nederlagen te lijden. Clubnieuws der Kath. Sportvereenlgingen H.B.C. n—B.SAI. 3—1. BSM zag zich op den dorpel der I.V.C. B. een althans voorloopig halt toegeroepen door de HBC-reserven, en dan niet door een vertooning van werkelijk subliem voet bal, doch in een heel matige vertooning. BSM trapt tegen den vrij sterken wind af en moet al gouw capituleeren. Het is voor loopig een strijd tusschen de HBC-aanval en moet al gauw capituleeren. Het is voor al afbreuk doen aan het anders toch tame lijk solide afwerken der BSM-ers. Doch als B. zich even loswerkt met een slordigen aanval wordt deze afgeslagen. HBC ant woordt direct en als de B.-linksback gran dioos mist, leidt HBC. Wel wordt B. nu iets actiever en had een fel schot van haar 1.- buiten beter lot verdiend, maar toch is hun spel te doorzichtig om bij de soms al te stevige HBC-ers succes te hebben. Het technisch kunnen bij verschillende HBC-ers vair on bij het 2de doelp. Keurig geef1- de H. Het record lichte Skiff voor üe tweeoe maal veroeterd De Zaterdagmiddag heeft nog veel voor het jaarlijksche Hollandia-beeld goed gemaakt. Was het Vrijdag en Zaterdag morgen zeer stil gebleven, zoowel van de zijde.der deelnemers als van den kant van het publiek, des middags was het weer mudvol langs den weg en bijna ondoen lijk om te passeeren. Overigens is het Hollandia-beeld in zooverre wel sterk gewijzigd, dat de vroe ger zoo talrijke jachten, die langs den Rijn voor wat kleur en leven zorgden, verdwe nen zijn. In de plaats daarvan staan thans tientallen auto's langs den weg gepar keerd, gevolg van de moderniseering van het verkeer. Aan de entourage bij de wed strijden doet zulks wel afbreuk. Het middagprogramma van den twee den dag begon met een damesnummer, n.l. het stijlroeien voor Dames juniores vier, waarbij de ploegen van Amstel en de Maas tegen elkaar uitkamen. Uitslag: 1. Maas, 2. Amstel. Te 1.50 uur kwamen in het nummer Jonge Vier A aan den start: Triton, Die Leythe en De Laak. De Utrechtsche ploeg wist vrij spoedig de leiding te ne men, welke zij tot het einde weet te be houden. Aanvankelijk houdt de Laak nog bij, maar na de 2e pikettenrij blijkt dui delijk, dat deze ploeg geen rol meer speelt. Die Leythe was aanvankelijk ook leelijk afgezakt, maar kwam door een goeden spurt toch weer bij. In den eindspurt liep Triton echter weer fraai uit en won met 2 lengten in 7 min. 22 4/5 sec., 2. Die Leythe, 3. De Laak. De strijd in de Jonge Skiff A ging tusschen Willem III (K. E. Meyer) en Po seidon (D. Logger), waarbij laatstgenoem de zijn rivaal steeds oplettend gade sloeg en zorgde, dat hij hem niet passeerde. In den eindspurt sloeg Logger toen zulk een geweldigen spurt, dat hij nog met 1 lengte won in 8 min. 2 4/5 sec., 2. Willem HL Het nummer Oude Vier bracht Njord tegenover Laga; twee oude concurrenten. De overwinning van de Delftenaars is in deze race vrijwel niet in gevaar geweest. Laga liet prachtig waterwerk zien, tech nisch uitstekend verzorgd. Op de helft der baan was Njord lys lengte achter. Wel spurtten de Leidenaars nog iets bij, doch Lage won tenslotte met 3/4 lengte in 7 min. 11 1/5 sec., 2. Njord. Jonge Vier B: Uitslag: 1. Triton in 7 min. 29 2/5 sec., 2. Aegir (1 y, lengte). Vier zonder stuurman: Aange zien hier alleen Laga had ingeschreven, werd dit nummer niet verroeid. De damesnummers hadden den volgenden uitslag: Dames Vier Beginn.: 1. Dordt, 2. Vliet, 3. Viking. Dames Skiff Beg.: 1. Laak, 2. Hoop, 3. Willem III. Dames Skiff Seniores: 1. Willem III, 2. Hoop. Dames Vier Seniores: 1. Vliet, 2. Laak, 3. Spaame. Overnaadsche Ekif Dames Beg.: 1. Wil lem III, 2. Maas. Dames Acht: 1. Hoop, 2. Argo. Het nummer Lichte Skiff bracht ook op den tweeden dag een verrassing. Werd het baanrecord op dit nummer Vrij dag door B. Fokkinga verbeterd van 8 min. 46 2/5 sec. op 8 min. 35 1/5 sec., in den eindstrijd werden de Delftsche Sport- skiffeur op zijn beurt geklopt door L. R. Wieringa van Amstel, die tevens het re- cor dopnieuw verbeterde en bracht op 8 min. 29 1/5 sec. De Leidsche Studenten waren het he den niet bijzonder fortuinlijk geweest. In de Lichte Vier slaagde Njord er ech ter in Argo te verslaan. De Wageningers stuurden niet bijster fraai en verloren daardoor geleidelijk terrein. Njord won in 7 min. 59 sec. met een voorsprong van 2 lengten. De Overnaadsche Vier Begin, bracht een aardigen strijd tusschen Die Leythe, Triton en De Hoop. De Utrechte naren namen dadelijk de leiding, maar beide andere ploegen gaven zich nog al lerminst gewonnen. Eerst op 700 Meter zakte de Hoop iets af. Op de helft der baan is Triton een halve lengte voor op Die Leythe. Op het moment, dat de Leid sche ploeg wil bijspurten, vangt "de Leid sche slag een snoek, waardoor de spurt geen resultaat oplevert. In den eindspurt weet Triton nog weer uit te loopen en wint na fraaie race. Uitslag: 1. Triton in 7 min. 47 2/5 sec., 2. Leythe, 3. Hoop (ver achter). He tnummer Ou de Skiff werd een gemakkelijke zege voor den skiffeur van Die Leythe (G. J. Velds), die den Posei- don-roeier B. Moscord met verscheidene lengten sloeg in 8 min. 9 2/5 sec., 2. Po seidon. Njord, Laga en Argo bonden den strijd tegen elkaar aan in het nummer Jonge Acht A. Na een mooien start nam Laga spoedig de leiding en de overwinning der Delftenaars is feitelijk geen oogenblik in gevaar geweest. Interessanter was echter de strijd om de tweede plaats tusschen Njord en Argo. De Leidenaars bezetten langen tijd de tweede plaats, doch in den eindspurt werd deze toch door de Wage- ingers veroverd. Uitslag: 1. Laga in 6 min. 48 2/5 sec., 2. Argo, 3. Njord. Het hoofdnummer, de Oude Acht, dat zoovele jaren de clou van de wedstrij den beteekende, viel nu erg tegen. Aan vankelijk hadden Laga en Nereus inge schreven, doch door het terugtrekken der Amsterdammers was Laga alleen overge bleven. Triton en de Hoop hadden daar om alsnog ingeschreven, maar Laga won de race, hoewel niet zonder strijd, toch gemakkelijk in 6 min. 45 2/5 sec., 2. Tri ton, 3. De Hoop. De prijswinnaars. Het totaal-resultaat der Hollandia-roei- wedstrijden overziend, komen we tot de conclusie, dat Triton en Lage het er 't best hebben afgebracht. Beide vereenigingen wonnen vier eerste prijzen, Triton boven dien nog drie tweede prijzen. Die Leythe volgde op de derde plaats met twee eerste en vier tweede prijzen, wat zeker geen slecht resultaat was. Njord, Poseidort, de Hoop, D.T.R.V., Willem III en de Amstel wonnen elk een eersten prijs, Njord, Poseidon en Arga elk twee tweede prijzen, terwijl Willem III, Aegir en Delftsche Sport elk een tweeden prijs behaalden. De beste prestatie bij de dames werd behaald met twee eerste prijzen. De Vliet, Maas, Dordt, Laak en De Hoop behaalden elk een eersten prijs, De Hoop twee twee de prijzen, Maas, Amstel, Vliet, Laak en Argo elk een tweeden prijs. Begunstigd door wind en zon Als slot van het driedaagsch waterfes tijn van Hollandia werden gisteren de tra- ditioneele zeilwedstrijden gehouden op de Braasemermeer.Het weer was de zeilers gunstig gezind want zon en wind verleen den ten volle hun medewerking waar door het verblijf, zoowel op het water als op het land, een waar genoegen werd. De zeilsters en zeilers waren in groote getale aanwezig waardoor men spannende wed strijden kon en mocht verwachten. En deze verwachting is niet beschaamd ge worden. In alle klassen werd een aantrek kelijke strijd geleverd. Gezeild werd de z.g. Gele Baan welke bevaren moest worden van de Jachthaven de „Brasem" naar de Leidsche Vaart, ver- voigens naar de Turfschuur in „De Veen" daarna naar het Paddegat vandaar via het Oostmeer de tweede ronde in. In de 45 M2. klasse ging de strijd hoofd zakelijk tusschen Vermaat en Sythoff. De eerste race werd gewonnen door Sythoff die de Föhn zeilde met de Walta van Ver- maat als goede tweede. De tweede wed strijd gaf een tegenovergestelde uitslag, want nu was Vermaat zijn concurrent juist ever, te vlug af. In de Drakenklasse ging het ongeveer evenzoo want de eerste race was voor de Janmaat van Heinen, met op de twee de plaats de Ran van Keegstra, terwijl de volgende race precies anders om was zoo dat ook hier strijd geleverd moest wor den om de prijzen. De Regenbogen gaven als steeds weer een prachtigen start ten beste. De Wit won op fraaie wijze de eerste race maar moest zich in den tweeden wedstrijd met de derde plaats tevreden stellen wat ge zien de groote concurrentie nettemin een fraai eprestatie genoemd mag worden. In de tweede race voerde van Staveren den boventoon en wist toen als eerste de fi nish te passeeren. In de klasSe der Olympia-joden was de deelname niet zoo groot. H. Nathan, die op het laatste moment ingeschreven had werd hier onbedreigd winnaar. Bij de Sharpies was het Nauta for ever. Zoowel de eerste, de tweede en de vierde plaats was voor een der gebroeders. Alleen Stap kon hier goed bij blijven. De. Pampus-klasse werd met een straat lengte gewonnen door Reitsma met zijn Ruiter. De andere moesten strijden om de tweede plaats, waarbij de Vries Lentsch Jr. zich de beste betoonde. Van Dusschoten nam de 16 M2. voor zijn rekening op korten afstand gevolgd door Hulk en van Schelven die resp. als tweede en derde arriveerden. In de Jolienklassen werd fel gestreden. In de A-klasse was het de Fra Diavolo, bestuurd door Schippers welke de zege palm weg sleepte, zy het dan ook na fei len strijd. De Waterbaby van Warburg was hier goede tweede. In de B-klasse moest de overwinning aan een dame gelaten worden. Mej. v. d. Linden was hier al haar mannelijke con currenten te vlug af en wist haar Sirene als eerste weer over den eindstreep te voeren gevolgd door Snapje van H. Kok. Na afloop der wedstrijden vond dadelijk de uitreiking der prijzen plaats waarbij op algemeen verzoek bekend werd ge maakt, dat de wedstrijden een volgende maal reeds om elf uur aan zullen van gen, zoodat het einde dan vroeger bereikt kan worden. Het zijn weer mooie watersportdagen geweest. De uitslagen: 45 M2. klasse: 1. Föhn, stuurman A. G. Sythoff, 2. Walta st. C. A. Vermaat, 3. Boekaier st. A. Warnaars, 4. Coppelstock st. J. H. C. Sieverts. Drakenklasse: 1. Janmaat st. J. Hein 2. Ran st. Ph. Keegstra, 3. Cavalier st. jhr. mr. E. G. Benthem van der Bergh. Regenboogklasse: 1. Saenden st. S. de Wit, 2. Westeinder st. J. Sluizer, 3. Eelko st. W. Bergsma, 4. Hollandia st. C. van Staveren, 5. Darling st. J. R. Blickman, 6. De Leede III st. W. Z. van der Mey. Olympia-jollen: 1. Daphnia st. H. Na thans, 2. Bontekoe, st. J. A. v. d. Bergen, 3. Goesting st. W. Ritman. 12 M2. (Sharpie)-klasse: 1. Wieko st. C. M. H. Nauta, 2. Dinges st. W. J. H. Nauta; 3. All Weather st. J. F. Stap, 4. Spitsmuis st. J. H. Nauta, 5. Sirocco st. P. M. Fransen. Pampusklasse: 1. Ruiter st. R. Reitsma, 2. st. W. de Vries Lentsch Jr., 3. Witte Raaf st. P. Schieffer, 4. Norremeer st. W. D. Th. van Werkhoven. N. N. 16 M2. klasse: Jan van Gent st. J. van Dusschoten, 2. Jaro II st. J. Hulk, 3. Hilda III st. W. E. van Schelven, 4. An- ny st. N. Both Jr. Jollenklasse A: 1. Fra Diavolo st. W. Schippers, 2. Waterbaby st. K. H. War burg, 3. Ideaal stuurvr. mej. Karreman, 4. Flits st. M. Broer. Jollenklasse B: 1. Sirene stuurvr. mej. B. v. d. Linden, 2. Snapje st. H. Kok, 3. No. 82 st.. 4. Repl. st. J. Vollebregt. Tweede wedstrijd. 45 M2. klasse: 1. Walta st. C. A. Ver maat, 2. Föhn st. A. G. Sythoff. Drakenklasse: 1. Ran st. Ph. Keegstra, 2. Janmaat st. J. Heinen, 3. Cavalier st. Jh.r mr. E. G. van Benthem v. d. Bergh. Regenboogklasse: 1. Hollandia st. C. van Staveren, 2. Dotter st. H. Kolff, 3. Saen den st. S. de Wit, 4. Westeinder st. J. Slui- r.-half een lange pass aan den l.-buiten, deze zet op zijn beurt afgemeten voor, daarbij de B.-doelman niet weet wat te doen, wat juist genoeg is voor den toestor menden l.-b. om er 20 van te maken. Na de thee schijnt B. met den wind in den rug, haar achterstand spoedig te willen in- loopen en na een hevig offensief, waarbij het B. in 't geheel niet meeloopt, doelpunt de B. 1-buiten uit een hoekschop, nadat eerst de bal driemaal met vereende krach ten uit het H.-houtwerk was gewerkt. H. antwoordt hier onmiddellijk op met een keurig doelpunt van haar l.-binnen. Het spel wordt nu eenigszins hard, wat de scheidsrechter niet voldoende tegengaat. Spoedig komt echter het einde, zonder eenige spanning, waardoor waarschijnlijk een beslissingswedstrijd noodig zal zijn, welke weer waarschijnlijk op het Concor- dia-terrein gespeeld wordt. R. K. Sportver. „Docos". Afd. Jun. De F-junioren speelden in Sassenheim niet onverdienstelijk en wisten tegen Teylingen den stand gelijk te hou den in een spanner.den wedstrijd, 't Was 11 toen de scheidsrechter het einde floot. Docos Jun. denken jullie om de training hoor. Weest op tijd aanwezig en gedraagt je naar de aanwijzingen van den trainer. A.s. Zondagmiddag om 5 uur is de maand bijeenkomst vastgesteld voor D. E. en F- boys en alle laatst cngeT'-n nieuwe lr den, welke niet in A, B of C zyn geplaatst. Door het beëindigen van de competitie zal een en ander een eenigszins feestelijk ka rakter dragen. Jun. maakt propaganda voor Docos. R. K. Sportver. „Teylingen". Gisteren vond een vriendschappelijke wedstrijd tusschen een Teylingen combi natie 1 en 2 en Alphensche Boys I plaats op het Sporthof. Er is meest v/einig ver band in een combinatie, daarentegen speel den de Alphensche 3oys iets vaster en zij wisten dan ock met 31 te winnen. Teylingen III was bij Docos III op be zoek en verloor met 41. Docos III was aangevuld met enkele spelers, die eenige klassen hooger spelen, wat juist eens pret tig is daar mer dan ziin best nog eens doet om weerstand te bieden. Teylingen aLisse a werd door Lisse met 21 gewonnen. Teylingen cLisse c werd door Lisse met 31 gewonnen, Teylingen bDocos f werd voor de competitie ge speeld en beide partijen deelden de pun tjes 11. R.K. Sportver. „Van Nispen". Van Nispen heeft gistermiddag op eigen terrein de tweede wedstrijd gespeeld voor den Bisschopsbeker tegen de 2de klas I.V. C.B.-er DEM I uit Beverwijk en zich door een 76 overwinning in de derde ronde geDlaatst. DEM verschijnt met een invaller rechts half, terwijl de thuisclub een invaller heeft voor van der Drift, die op waardige wijze werd vervangen door C. van Haaster. Di rect wanneer scheidsrechter Hoff het be- ginsignaal fluit, stormen de DEM-spelers naar de Van Nispen-veste en voor dat men weet wat er gebeurt moet Duivenvoorden visschen. Na den aftrap gaat ook de thuis club op verkenning uit. maar DEM blijft den toon aangeven. Toch weet Van Nispen zich meer los te werken en laat het zich aanzien, dat men het DEM niet cadeau wil geven. Uit een der aanvallen van v. Nis pen weet v. Nispen gelijk te maken (11). Direct is v. Nispen weer terug en spoedig ligt nummer twee achter keeper Tol (21). Dan laat DEM echter zien wat zij waard is en nog voor de rust aanbreekt hebben zij den achterstand omgezet in een 24-voorsprong. Na rust aanvankelijk een slap spelletje, waarvan niemand verwacht zou hebben, dat nog 10 maal gedoelpunt zou worden, zij het dat drie goals werden geannuleerd wegens buitenspel, v. Nispen begint er echter met den wind in den rug steeds, beter in te komen en door twee fraaie doelpunten ko men de partijen op gelijken voet (44). Spoedig hierop weet Duivervoorden, na fraai samenspel, v. Nispen de leiding te geven (54). De thuisclub heeft meerma len pech wanneer vlak voor doel juist over geschoten wordt, terwijl ook de DEM-mid- voor Winkelhuizen, die over een flink MEERBURG PROMOVEERT NAAR DE EERSTE KLASSE Gistermiddag is de laatste promotiewed strijd gespeeld en wel tusschen Unio en Meerburg en het is Meerburg mogen geluk ken ook deze wederom te winnen en wel met klinkende cijfers, waardoor zij getoond heeft een plaats in de 1ste kl. D.H.V.B. ten volle waard te zyn. Meerburg verkoos tegen den wind in te spelen, maar voor men begon, werd in ver band met het eerste lustrum der thuisclub, door den aanveorder van Meerburg aan Unio met een toepasselijk woord een bloe menmand overhandigd. Hierna nam de wedstrijd een aanvang. De eerste, aanval len van Meerburg zijn zoo snel, dat de kee per van Unio direct handelend moest op treden, wat hem zeer goed af gaat. Bij een aanval van Unio maakt de rechts-back Voordouw hands in 't doelgebied, hegeen den scheidsrechter niet ontgaat. De toege wezen penalty wordt door Unio benut (10). Spoedig hierna weet de midvoor van Unio uit een afgemeten voorzet on houdbaar in te schieten (20). Van dan af neemt Meerburg het spel in handen en al gauw weet de midvoor uit een corner den achterstand te verklienen (21). Even voor de rust scoort de rechtsbuiten Zand bergen met een keihard schot den gelijk maker. De thee schijnt de Meerburg-spelers goed te zijn bekomen, want na ongeveer een kwartier spelen, waarbij van mooi en span nend voetbal viel te genieten, weet Meer burg den stand op te voeren tot 26 resp. gescoord door Halverhout (3) en M. Zand bergen (1). Hoewel het er voor Unio slecht uitziet, doet zij toch haar best den achter stand in te loopen en zij weet na eenige felle aanvallen de stand dan ook te bren gen op 36. Nog eenmaal weet daarna de r.-buiten te doelpunen en Meerburg heeft met 37 deze kamp gewonnen. Na den wedstrijd moest Meerburg in ver band met het feit dat het ongeslagen door de promotie is heen gekomen van den aan voerder van Unio een mooie bloemenmand in ontvangst nemen. Medegedeeld wordt, dat er Dinsdagavond 14 Juni training is op 't veld. Het bestuur heeft gezorgd voor een trainer en ver trouwt nu ook, dat de sepelers allen op zullen komen. Voor de Junioren en het derde elftal Is het trainen van 7.15 tot 8.15 uur en voor het 1ste en 2e elftal van 8.15 tot 9.15 uur. Verleden jaar kampioen geworden van de 3e kl. D.H.V.B. had Meerburg in de promotiewedstrijden geen succes, daar zij door geblesseerde spelers en onfortuin steeds onvolledig uitkwam. Het bestuur van den D.H.V.B. heeft toen gemeend Meer burg I toch in de 2e kl. B. te moeten laten uitkomen, gezien de prestaties van dit elf tal in de competitie. Meerburg I heeft thans getoond, deze plaats in de 2e kl. waardig te zijn geweest. Dit succes heeft zij mede te danken aan de activiteit van het bestuur en de elftal-commissie. Maar vooral heeft* hieraan medegewerkt de goede clubgeest in het eerste elftal. Als dit zoo blijft zullen zij in staat zijn het nog verder te brengen. De eindstand der promotiewedstrijden is: Meerburg 4 4 215 8 Unio 4 112 7—13 3 N. V. C. 4—13 3—13 1 schot bleek te beschikken, eenige malen te- gij de bovenlat kogelde. Beide partijen we ten nog tweemaal te doelpunten. Onder he- vigen druk op het DEM-doel fluit de scheidsrechter einde van dezen zoo doel puntrijken en zeer vriendschappelijk ge speelden wedstrijd. Het tweede bekampte op eigenterrein ODI II uit Leimuiden voor de degradatie, welke voor ODI's deur staat. Gedurende den geheelen strijd waren het v. Nispen- spelers, die den toon aangaven, hoewel hun spel op bepaalde punten toch dikwijls veel te wenschen overliet. Met rust hadden de rood-zwarten reeds een 30 voorsprong. Na rust wisten zij dezen op te voeren tot 50, waarmede zij het genoeg schenen te vinden, althans werd hun spel heel wat minder. ODI maakte hiervan dankbaar ge bruik en wist driemaal te doelpunten. JUNIOREN DISTRICTSWEDSTRIJDEN LEIDEN—GOUDA. Een gelijk spel het resultaat. Op het Sportpark van S. J. C. te Noord- wijk speelden bovenvermelde Districten onder begunstiging van goed voetbalweer, hoewel de wind veel afbreuk deed aan het spel. De wind stond dwars op het veld zoo dat beide elftallen een half uur tegen wind in speelden. Opmerkelijk was, dat Leiden stukken beter speelde tegen den sterken wind dan Gouda, hoewel de stand 22 was. Dit resultaat is niet slecht, daar Leiden met drie invallers speelden, waaronder ook de keeper. Gouda daarentegen had twee in vallers. Backs en keeper hebben voor Gou da dit resultaat weten te bereiken, doch waren de schoten van Leiden's voorhoede iets beter gericht geweest, dan zou Gouda met een nederlaag naar huis zijn gezon den. De elftallen B. van beide districten speel den om 1.30 uur, en in dezen strijd wisten de Leidenarer. met 43 te winnen. Ook hi dezen strijd werden mooie momenten voetbal te zien gegeven, doch ook hier deed de wind veel afbreuk aan het spel. Toen Leiden vóór den wind speelde was de stand spoedig 30. Na de thee werd het een sterker Gouda en deze sterkte werd in 3 doelpunten uitgedrukt, doch Leiden wist nog 1 maal te doelpunten, zoodat de over winning voor Leiden was. Het waren prettige wedstrijden en een volgend jaar zal een treffen plaats vinden in Gouda. Wij danken van af deze plaats het bestuur van S. J. C. voor de goede or ganisatie van dezen middag.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10