STADS NIEUWS BLOEMPJES- EN COLLECTEDAG ZATERDAG 11 JUNI 1938 JE LEIDSCHE COURANI EEKSTE BLAD - PAG. 1 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; t 2.5J per kwartaal Bij onze agenten /O cent per week; f 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeehngen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. WARMER. De Bilt seint: Verwachting: Zwakke tot matige veran derlijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig oi geen regen, iets warmer. Hoogste barometerst.: 772.2 te Valentia. Laagste barometerst.: 751.3 te Stensele. Het gebied van hoogen luchtdruk op den Atlantischen Oceaan breidde zich over de Britsche Eilanden uit, doch nam bij IJs land iets af. In de omgeving van Janmayen ligt nog een restant van de Oceaan-depres sie, over Midden-Scandinavië is de lucht druk aanmerkelijk gedaald. In Oost-Europa en Oostenrijk heeft het warme weer nog stand geuouden, doch de koelere lucht- massa's dringen steeds verder naar het Oosten .en Zuid-Oosten door, hetgeen met regen gepaard gaat. De luehtdrukverschil- len zijn in het geheele waarnemingsgebied afgenomen, zoodat nergens meer dan ma tige wind voorkomt. In Scandinavië is de lucht meest betrokken, met plaatselijk re gen. Overigens is in West-Europa de lucht meest gedeeltelijk bewolkt, met vrij koel weer. Voor morgen wordt zwakke ver anderlijke wind verwacht, welke cp den middag tot matig toeneemt. De temperatuur zal vermoedelijk iets hooger worden dan vandaag. Regen van beteekenis wordt niet verwacht. LUCHTTEMPERATUUR. 15.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 9.51 uur tot Zondagmorgen 4.08 uur, van Zondag namiddag 9.51 uur tot Maandagmorgen 4.07 uur. HOOG WATER. Op Zondag 12 Juni voorm. 3.05 en nam. 3.30 uur, op Maandag 13 Juni voorm. 3.45 en nam. 4.10 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 20 gr. C. Maan op 20 uur Zaterdagavond. Maan onder 4.20 uur Zondagmorgen. Maan op 20.52 uur Zondagavond. Maan onder 5.08 uur Maandagochtend. SPORT ROEIEN HOLLANDIA-ROEIWEDSTRIJDEN. Triton wint de Oude Twee. Vandaag werd het wedstrijdprogramma der Hollandia-roeiwedstrijden voortgezet. Te ruim 11 uur werd het eerste nummer geroeid: de Oude Twee, waarvoor aan den start kwamen D. T. R. V., Triton en Njord. Na het vallen van het startschot nam D. T. R. V. dadelijk de leiding, terwijl Tri ton en Njord gelijk bleven. Bij de eerste piketten-rij ondervonden de ploegen hinder van de golven van een voorbijgaande sleep. Op 800 M. zakte Njord iets af, terwijl de strijd tusschen de twee andere ploegen voortduurde. Door een betere techniek slaagden de Utrechtenaren en ten slotte in, de leiding ts nemen. De D. T. R. V. had te veel van haar krachten gevergd, en zakte steeds meer af, zoodat Njord op de tweede plaats kwam. De uitslag werd: 1. Triton 8 min. 20 1/5 sec. 2. Njord. 3. D. T. R. V LUCHTVAART VERVOERRECORD VOOR DE K. L. M. In deze dagen heeft de K. L. M. een wer kelijk overstelpend vervoer op haar 'oin- nenlandsche en Europeesche luchtlijnen. Het record voor dit jaar werd Vrijdag j.l. bereikt met een totaalvervoer van 656 pas sagiers op één dag, van bijna 12.000 K.G. vracht, waaronder ruim 2.600 K.G. post. Dit zijn cijfers, welke het vorige jaar slechts bij wijze van uitzondering in het hoogseizoen geëvenaard werden. Het vrachtvervoer is in vergelijking met het vorige jaar gestegen met rond 10.000 K.G. per week, waarbij nog 2.000 K.G. aan extra-bagage en 4.000 K.G. aan post ko men, alles per week. en dus alleen wat méér vervoerd werd dan in 1937. Dat het passagiersvervoer zoo sterk is toegenomen, kan niet alleen toegeschreven worden aan de uitbreiding van het lucht net, welke dit jaar niet zoo sterk was. Wel is te merken, dat de eenheid in het mate rieel en vooral het uitgebreide gebruik, dat thans van de DC-3 gemaakt wordt in het Europeesche luchtverkeer, aan het pas sagiersvervoer ten goede is gekomen. Het is niet onaardig, het verkeer op dien eenen dag, Vrijdag, 3 Juni, toen dit record behaald werd, te specificeeren. Van en naar Londen reisden 187 passagiers, Parijs 55, Berlijn 72, Scandinavië 84, Bremen en Hamburg 16, Italië 14 (deze twee laatste lijnen zijn de eenigen, die eenmaal daags gevlogen worden, terwyl de lijnen naar Londen, Parijs, Berlijn, Scandinavië en de Donaulanden een hoogere frequentie heb ben). Ten slotte werden met de „Blauwe Donau Express" 78 passagiers vervoerd, hetgeen een totaal vormt op de Europee sche diensten van 560 passagiers Hierbij moeten nog 150 passagiers van het bin- nenlandsch luchtnet gevoegd worden. Dit laatste werd als het volgt verdeeld: Zee land 60, Groningen 26, Twente 11, Eindho ven 32, Texel 21. Onder de passagiers op het Europeesche luchtnet treft men er met verre bestem mingen aan, zooals Warschau, Helsingfors, Belgrado, Oslo, enz. Al deze steden zijn door het luchtverkeer van dit jaar te berei- kijn in slechts 7 a 8 uur vliegens. Jaarlijksche Novene ter eere van Maria van Altijddurende Bijstand te Santpoort (N.H.) In de Maria-kerk te Santpoort, toegewijd aan de Moeder van Altijddurenden Bij stand wordt telkenjare een bijzondere Ge nadenovene gehouden, waarvoor uw be langstelling wederom wordt gevraagd. En niet zonder reden. Werd deze afbeelding van O. L. Vrouw „een beeld uit oude da gen, ontzaggelijk in wondermacht, van Kre- ta's heuvelen heengedragen naar Rome, daar het schatten bracht", in vroeger jaren door zeer velen vereerd., ook in onze mo derne tijden, nu bij zoovelen het kinderlijk geloof en het innig vertrouwen op boven natuurlijke hulp, dreigt verloren te gaan, blijft, Gode zij dank, de godsvrucht tot Ma ria van Altijddurenden Bijstand zich hand haven als een echte volksdevotie, ja zelfs, neemt deze bijzondere Maria-vereering voortdurend toe. In welke moeilijkheden wij ook verkeè- ren, geestelijke of stoffelijke, de Naam „Moeder van Altijddurenden Bijstand" zegt ons, dat de machtige Moedermaagd ons hel pen kan, de getrouwe Maagd ons helpen wil en de Moeder van barmhartigheid ons helpen zal in alle omstandigheden, waarin wij haar bijzondere hulp afsmeeken. Moge ook dit jaar velen zich met onze gebedsactie vereenigen door hun intenties op te zenden naar onderstaand adres, R.K. Pastorie. Frans Netscherlaan 12, Santpoort (Dorp). lederen avond komen de parochia nen dezer Maria-parochie, de Maria-con- greganisten en vele trouwe Maria-vereer- ders en vereersters uit de omtrek in onze devote kerk nederknielen en de Moeder van Altijdurenden Bijstand smeeken om uit komst in uw moeilijke omstandigheden, zoo het u ter zaligheid strekt. De novene be gint Zaterdag 18 Juni a.s. en eindigt Zon dagavond 26 Juni, op de Eerste Vespers van het feest van O. L. Vrouw van Altijddu renden Bijstand. De Novenegebeden wor den verricht in het Lof 's avonds te half acht. Zondag 19 Juni wordt de Hoogmis op gedragen om verhooring der ingezonden in tenties. De kerk en Mariakapel zijn den ge- heelen dag open. Wie lid wenscht te wor den van de Aartsbroederschap van O. L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand, geve naam en adres op aan de R.K. Pastorie te Santpoort (Dorp) of de Hoofdzelatrice mej. R. van Bakel, Uitendaalstraat 20, Santpoort (Station). Mogen velen gedurende deze Novene de verzuchting herhalen, welke de kleine H. Theresia van Lisieux, ongeveer zes maan den voor haar zalig afsterven in dichter lijken vorm op Maria van Altijddurenden Bijstand zong: Moeder, in 't vertrouwen Eeuwig U t' aanschouwen Was me Uw beeld op aard Boven alles, alles waard. Santpoort (Dorp), Fransch Netscherlaan 12 A. F. J. GOOSSENS, Pastoor. De arm van een ietser is geen too- verstaf: vóór het veranderen van richting moet hij :uigen of de ma noeuvre VEILIG volvoerd zal kun nen worden! R. K. BOND VAN BOUWPATROONS. Vierde lustrum afd. Leiden. Bovengenoemde afdeeling vierde Donder dag haar twintig jarig bestaan. Ter inten tie der leden droeg de geest. adv. Pater J. Tesser een H. Mis jp in de kerk van den H. Leonardus aan den Haagweg, waarna een gezamenlijk ontbijt volgde. 's Avonds te 8 uur vond de feestvergade- ring plaats in de Groote Vink. De voorzit ter, de heer A. P. de Rooij, sprak een har telijk welkomstwoord tot den geestelijk ad viseur en uitte zijn dank tot de leden, die des morgens de H. Mis bijwoonden en door het gezamenlijk communiceeren blijk wil den geven lid te zijn van den katholieken Patroonsbond. Tevens richtte hij een woord van welkom tot den heer W. Vorst aan de bestuurstafel en een woord van dank tot den heer J. C. v. d. Steen, welk afgetre den bestuurslid hij dankte voor het werk, door hem in zijn functie verricht. Een lid werd geballoteerd. Als afgevaardigde uit de leden naar de Bondsvergadering te Amsterdam werd be noemd de heer G. C. Bik, plaatsvervanger de heer J. J. Hoogeveen. Betreffende het punt rapport vestigings- eischen en vakbekwaamheid, deed de voor zitter verschillende mededeelingen. Aller eerst staat het nog geenszins vast, dat dit rapport direct door den Minister wordt aanvaard. Opmerkelijk is wel, dat eerst om bescherming gevraagd wordt, doch later, wanneer eischen gesteld worden, deze als te zwaar beschouwd worden. Er zal toch zeker, wil men gezonde toestanden, ge- eischt mogen worden: vakbekwaamheid, kennis sociale wetten, boekhouding, enz. Er zullen door sommigen offers gebracht moeten worden, doch dit is voor de gezond making der bedrijven noodzakelijk. Bij de hierop gehouden rondvraag sprak de geest. adv. zijn voldoening er over uit, dat zoovelen de H. Mis des morgens bij woonden. Het jaar dat hij adviseur der af deeling was, heeft spr. respect gehad voor den goeden geest. Laat dit zoo blijven, al dus spreker. Gaat het 5de lustrum in, zóó, dat, als eenmaal het 25-jarig jubileum bereikt is, ook deze geest nog moge heerschen in uwe vereeniging. Laat ons vertauwen op God, dat de economische omstandigheden dan beter zijn. De voorzitter sprak hierop een kort slot woord, vertrouwde op aller medewerking, want in de komende' jaren zullen zware eischen stellen in elk opzicht. Mogelijk zal niet bereikt worden wat gewenscht wordt, doch laten allen hun. plicht doen Als Ka tholiek en als lid van den Bond is dit een gebiedende eisch. Hierna volgde sluiting der vergadering, waarna nog het 20-jarig jubileum in gezelligep kring gevierd werd. JUBILEUM-COMMISSIE 1938 Bloempjes- en Collectedag De Jubiueum-Commissie 1938 houdt op 29 Juni a.s. een bloempjes- en collecte-dag ter bestrijding van de kosten, verbonden aan de viering van het 40-jarig Regee- ringsjubileum van H.M. de Koningin Wil- belmina. Dames en heeren, die daarvoor mede-* werking willen verleenen, worden uitge- noodigd hiervan onder opgave van naam en adres kennis te willen geven aan den pennignmeseter, Steenschuur 16. VERJAARDAG VAN Z. K. H. PRINS BERNHARD De Nationale Contact-Commissie heeft in haar laatst gehouden vergadering besloten op 29 Juni a.s. voor de jeugd een vroolijken middag te orgamseeren in de Groote Stads- zaal, waarbij medewerking zal worden ver leend door den bekenden artist Henri Nol- les. DE MIDZA-ACTIE Toekennig van de prijzen In een der bovenzalen van „In den Ver gulden Turk" kwam gisteravond het Mid- za-comité onder leiding van den heer B. de Koning bijeen ter vaststelling van de prijswinnaars van de eerste Midza-week. Het aantal inzendingen was zeer bevredi gend, doch gebleken is, dat lang niet alle spaarders hun bon nen hebben ingezonden. Men gaat blijkbaar van de veronderstelling uit, dat men slechts bij een zeer groot aantal bonnen kans heeft, doch men ver geet biijkbaar, dat elke inzending, ook een kleine, en dit bleek gisteravond wel zeer duidelijk, steeds een kans heeft. Bovendien ontvangen alle inzenders, die niet voor een prijs in aanmerking komen, hun bonnen terug, zoodat zij de volgende week aange vuld met hun nieuwe bonnen, opnieuw kunen insturen. Nadat van alle inzenders de aantallen bonnen op lange lijsten waren ingevuld, werden de prijzen in elke serie er zijn er drie zooals men weet toegekend. Daar, zooals gezegd, lang niet alle spaar ders hun bonnen hadden ingezonden, was het mogelijk dat b.v. iemand met een in zending van 16 vyftigcents-bonnen een prijs van een hoogere waarde verkeeg, dus van meer dan f 8. De namen der prijswinnaars zullen Dinsdagavond in ons blad worden bekend gemaakt. Nieuwe zaak firma Jamln Aan den aannemer H. Snip te Leiden is opgedragen het verbouwen van perceel Heerenstraat 7, voor rekening van de firma Jamin te Rotterdam, welke firma in ge noemd pand een filiaal zal openen. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 4814. L. J. Beuk, Alkema de, Oude Wetering A 12, Garage. Uittr. E.: wed. H. M. Beuk Beelen, Alkemade. Nieuwe inschrijving. 7195. E. Ide- lenburg. Alkemade, Oude Wetering A 12 en 13. Auto-, motor- en rijwielhandel. E.: E.-Idelenburg, Alkemade. Bij het te Den Haag gehouden Esperan- to-examen B slaagde mevr. B. A. Bergers van Velzen, alhier. Door den Garnizoenscommandant te Lei den werd gisteren een onderhandsche aan besteding gehouden voor de levering van aardappelen gedurende het tijdvak van lo tot en met 30 Juni 1938. Ingekomen waren 2 inschrijvingsbiljetten t w. C. Wagemaker tegen den prijs van j 10.35 per 1J0 kg. en W. den Heeten en Zn. tegen den prijs van f 8.34 per 100 kg. De levering is aan den laagsten inschrij ver' gegund. Bioscopen. Luxor. Het programma, dat Luxor deze week biedt, heeft in de beide hoofdfilms een vrouw tot middelpunt, waarom heen zich allerlei zeer sensationeele verwikkelingen weven. In het eene geval is het een vrouw, verdacht van moord, in het andere geval een spionne. Men zal moeten toegeven, dat er rondom zulke vrouwen spannende ge- schiedenisen te vertellen zijn. De spionne is Vivian Leigh in „Menschen met mas kers", waarin zij als tegenspeler Conrad Veidt heeft. Conrad Veidt is hier baron von Marwitz, de chef van de afdeeling 8 van den Duitschen spionnagedienst tijden den wereldoorlog. De geheime inlichtingen, welke.het Duitsche hoofdkwartier via het spionnage-centrum Stockholm ontving, klopten telens niet met de werkelijkheid en daarom werd de chef van afdeeling 8 naar Stockholm gestuurd om na te gaan wat er aan haperde. Daar in de Zweedsche hoofd stad had Madeleine Godard een modehuis en zij reisde telkens naar Parijs, om de nieuwste modellen te halen. Op deze ja ponnen waren de geheime inlichtingen over de plannen en de bewegingen der geal lieerde legers geborduurd. Madeleine (Vi vian Leigh) stond n.l. in dienst van den Duitschen spionnage-dienst. In werkelijk heid werkte zij voor de Fransche contra- spionnage. De chef van de afdeeling 8 wist haar te ontmaskeren," maar met het aftrek ken van beider maskers, moesten zij te vens hun liefde voor elkander bekennen. Desalniettemin zou von Marwitz zijn plicht gedaan hebben en Madeleine aan de Duit sche autoriteiten hebben overgeleverd, in dien niet te rechter tijd een Engelsche tor pedo-jager den Duitschen onderzeeër in den grond geboord had. Kapitein von Mar witz werd gevangen genomen, Madeleine was gered; zij zouden op elkander wach ten tot na den oorlog. Een buitengewoon spannend verhaal, waarin het geheimzin nig en geraffineerd, maar gevaarlijk be drijf van de spionnagediensten wel zeer goed naar voren komt, en dat bovendien door de hoofdfiguren uitstekend wordt ge speld. De andere vrouw, de moordenares, is de fatale figuur uit de film „Parijsche ze den". Eigenlijk is de hoofdfiguur de fiet senmaker Morestan (Raimu), een goede kerel, die als lid van de jury krachtig mee helpt, om een jonge vrouw, die van moord verdacht wordt, vrij te spreken. Maar daarna wil hij haar verder helpen en hij bezorgt haar een baantje in zijn winkel en geeft haar onderdak in zijn huis, voorge vende dat zij de dochter is van een ouden schoolvriend. In zijn goedhartigheid over weegt de man niet, dat hij daarmee een gevaar in zijn huis haalt en al spoedig blijkt dat ook. Zijn zoon Claude wil met de jon ge vrouw trouwen en besteelt zijn vader om met haar te kunnen vluchten. De man denkt overigens geheel ten onrechte dat zijn beschermeling de schuld is van al les en de geschiedenis zou in een drama geëindigd zijn, als zijn vrouw niet had in gegrepen. Deze Fransche film wordt met prachtig psychologisch inzicht en met volmaakt ver antwoord sentiment gespeeld: een film die van het begin tot het einde bevredigt. Aan deze twee films, van werkelijk meer dan gewoon gehalte, gaat een uitgebreid journaal vooraf. Wij kunnen een bezoek aan Luxor deze week aanbevelen. Casino. Als Richard Talmadge van de eene hoek van het witte doek naar de andere springt, kan men niet alleen van een opwindende, maar ook van een succesvolle film verze kerd zijn. Dan vecht hij tegen vijf boeven tegelijk, huppelt lustig over de daken, waagt zich in de ergste boevenholen, springt op rijdende auto's en in volle vaart er weer af en al zijn heldhaftige en amoureuze escapades eindigen natuur lijk onvermoeilijk met de arrestatie van een boevenbende en een huwelijk. Maar het is spannend en smakelijk. Zóó span nend, dat men erbij vergeet zijn mond dicht te doen. In „Nooit te laat" is Ri chard de handige en moedige detectieve, die een parelsnoer achterna zit. Dat parel snoer is van de vrouw van den politie commissaris en wordt gebruikt om chan- DE JUBILEUM-COMMISSIE 1938 roept de medewerking in van DAMES en HËERcN voor het houden van een BLOEMPJES- en COL LECTEDAG op 29 JUNI A S. Aanmelding aan 't adres van den Penningmeester Steenschuur 16 AGENDA LEIDEN. Woensdag. „Onderlinge Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging", Den Burcht 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Poortman, v. Alphen, de Bruyne, Kors en Simons. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Leemhuis, Tel. 2030. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 11 tot en met Vrijdag 17 Juni a.s. waargeno men door de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, Tel. 85, A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313 en J. Doedens, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest Tel. 274. Van onze Adverteerders HET LEIDSCHE DIERENASYL Wij willen de aandacht van onze lezers eens vestigen op het Leidsche Dierenasyl, sedert jaren in Leiden en Omstreken een goede bekende. Een zeer groot aantal huisdieren hon den en poesen die zwervend werden aangetroffen, vinden er verpleging. Zoo zijn er ook op dit oogenblik vele aardige dieren in het Dierenasyl, die welis waar een goede verzorging genieten, maar toch vragen naar opname in een vriende lijk tehuis. Wie onzer lezers of lezeressen heeft, te bekomen tegen een kleine vergoe ding, een plaatsje voor een dezer zwer vers? Ga dan eens een kijkje nemen in het Asyl; U kunt er den heelen dag, zoolang liet licht is, terecht. En wie het werk van het Leidsche Dieren asyl financieel wil steunen, geve zich cp als lid (min. contributie f 5.per jaar) of als donateur (van f 1 per jaar af). Het adres is: „Ouderzorg" Leiderdorp, van der Valk Boumanweg no. 32, telefoon 1135, postrekening no. 64738. tage te plegen, terwijl er tevens door toe doen van een minder sympathieke schoon mama huiselijke oneenigheden dreigen als het kostbare snoer niet op tijd terecht komt. Hiervoor zorgt Richard op het laat ste nippertje natuurlijk langs tal van gewaagde avonturen, die niet zijn na te vertellen en die men dus moet gaan zien. Een zingende cowboy is een genoeg lijke afwisseling op het geijkte thema der cowboy-films. Fred Scott is die zingende cowboy, die operazanger geworden is, maar eigenlijk toch cowboy gebleven is, en al zingt hij dan op het juiste oogenblik eenige schoone liederen en hij zingt ze goed het leeuwendeel van de film host hij op zijn witte rossinant met snelle hoef slagen over het witte doek om schurken te ontmaskeren en belaagde meisjes te redden. Dat hierbij eenige smakelijke vechtpartijen noodzakelijk zijn, spreekt van zelf. Hij bezorgt dat meisje vuisten en revolvers en een kaart van 'n Spaansche schat, geeft haar geld vijfvou dig terug, wat zij van haar kant bekent met het aanbod van haar minnend hart. Het is een nieuw genre cowboy-film, dat met smaak genoten wordt. Bij dit reeds sma kelijke programma moeten wij dan nog noteeren een tweetal genoeglijke twee- acters, een teekenfilm en twee uitgebrei de journaals, waarop onder meer voor komt de Eucharistische dag op Houtrust te Den Haag en al het actueele wereld nieuws uit de laatste dagen. Rex. Een prinses van koninklijke bloede ver schilt in geen enkel opzicht van een bur gerjuffrouw, behalve in het feit, dat een prinses met een kroon op het hoofd in bed ligt en een burgerjuffrouw met een slaap muts. Dit overwegende, zag een Ameri- kaansch meisje er geen gevaar in zich voor prinses Olga ban Zweden uit te geven en zich hoogst koninklijk te gedragen, om op die wijze reclame te maken voor zichzelf als filmster. Iedereen boog als een knipmes voor de Koninklijke majesteit, die straal de uit de bliken van de New-Yorksche ty piste doch er was er één aan boord, die wist. Hij werd vermoord, een tweede moord, een moordaanslag, een tweede moordaanslag. De reputatie van de prinses begon te wankelen, ofschoon zij aan de bloedbaden volkomen onschuldig was. Toch zou niemand het geheim van de Ameri- kaansche prinses hebben achterhaald, in dien deze niet, op een zeer ongeschikt oogenblik uit haar rol was gevallen Een film met vele spannende momenten, met Carole Lombard, die als lijzige prin ses Greta Garbo imiteert. Jalousie de mé tier? Niet alleen in Leiden maken sommige politie-agenten graag bekeuringen, ook in New-York zijn er „dienstkloppers", die maar bonnetjes geven, zonder te bedenken, welke de gevolgen daarvan kunnen zijn. Nu hebben de bonnetjes niet altijd zulke treurige gevolgen, als in de film „De schrik van wijk zeven", waar een achtbaar huis vader tot misdaden wordt verleid. De al- te nauwgezette politie-agent ziet in, welk een leed hij door zijn preciezigheid heeft berokkend. Zijn goede hart zegeviert en zooveel in zijn vermogen ligt tracht hij goed te maken, wat hij vernielde.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2