STADS OMGEVING oto en Ki DONDERDAG 9 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 PRO JUVENTUTE. In de gisteren gehouden algemeene leden vergadering van het district Leiden van de vereeniging Pro Juventute, onder lei ding van den voorzitter, Prof. Mr. J. M. van Bemmelen, bracht de secretaris-pen ningmeester, de heer P. C. G. A. Wijkmans, het jaarverslag uit en deed hij rekening en verantwoording over zijn geldelijk beheer. Aan dit verslag is het volgende ontleend: De groote teruggang in het ledental deed het Bestuur besluiten de ledenwerving eens flink ter hand te nemen, waarom van de diensten van een propagandist tijdelijk ge bruik werd gemaakt. Deze, wiens werk thans nog niet geëindigd is, mocht reeds in 1937 flinke resultaten boeken. Velen toch traden als donateur of lid tot het District toe, terwijl anderen een gift voor eenmaal schonken. Dat deze versterking van het ledental vooral den secretaris-penningmeester ver blijdend stemde, is te begrijpen. Jaren ach tereen moest niet alleen de grootste zui nigheid worden betracht, maar ook werden zelfs hoogst noodzakelijke uitgaven van jaar tot jaar uitgesteld. Thans reeds kan er aan gedacht worden een eenvoudig geoutilleerd bureau op te richten en vooral kan ook aan de materieele belangen van de pupillen meer zorg wor den gewijd. Wanneer het ledental nog eenigen tijd blijft groeien, dan zal, ook in de toekomst, het District Leiden aan de vele financieele verplichtingen kunnen blijven voldoen, welke de zorg voor de misdadige en ver waarloosde jeugd hem oplegt. Het aantal processen-verbaal, dat de Of ficier van Justitie in 1937 voor rapport en advies deed toekomen, bedroeg 142 en wel over 14 meisjes en 128 jongens. Hiervan woonden 55 in Leiden, 5 in Alkemade, 29 in Alphen aan den Rijn, 3 in Bodegraven, 11 in Katwijk aan Zee, 2 in Koudekerk, 1 in Leimuiden, 1 in Nieuwkoop, 3 in Noordwijk, 1 in Noord wij kerhout, 7 in Oegstgeest, 10 in Rijnsburg, 4 in Ter Aar, 3 in Voorhout, 2 in Warmond, 4 in Woubrugge en 1 in Zoe- termeer. Verder werden uitgebracht aan het De partement van Justitie 1, aan den heer Kin derrechter 8, aan den heer secretaris van den Voogdijraad te Leiden 4, aan den Ambtenaar der Kinderwetten te Utrecht 1 en aan de Directeuren van de Opvoedings gestichten te Amersfoort, Hoenderlo en Er- melo respectievelijk 8, 1 en 2 rapporten. In totaal werden 167 rapporten uitge bracht. De rekening en verantwoording geeft de volgende cijfers: Inkomsten: 589.71. Uitgaven: 308.61. Voordeelig saldo 31 December 1937: 281.10. Door propaganda steeg het ledentla in 1937 met 109 leden, met een totale contri butie van 401 75. Aan giften werd ontvangen 74.50. Tot Bestuursleden werden gekozen de heeren Prof. Dr. E. A. D. E. Carp, W. A. Bodewes en de dames mej. Dr. A. Thierry en mej. C. J. van der Hurk. Het Bestuur bestaat thans uit: Prof. Mr. J. M. van Bemmelen, voorzitter; P. C. G. A. Wijkmans, secretaris-penningmeester; tel. 1015; giro 207299; W. A. Bodewes, Prof. Dr. E. A. D. E. Carp, mej. C. J. v. d. Hurk, mej. A. van Oven, mej. A. Thierry, mevr. Mr. S. Beekhuis-Alta. Besloten werd plannen te ontwerpen om in Leiden een tehuis te stichten voor meis jes, wier vrijheid beperkt moet worden. Den secretaris werd opgedragen de voor dit doel bestaande inrichtingen in Rotter dam en Amsterdam te bezeoken, zich met Leidsche Vereenigingen, welke gelijk Pro Juventute zien het lot van verwaarloosden en gevallenen aantrekken, in verbinding te stellen en in de najaarsvergadering zijn voorstellen voor te dragen. 6 R. V. A. naar de Legerplaats bij Oldebroek. Te 5.12 uur vertrok heden per extra trein naar de legerplaats bij Olddbroek het 6e Regiment veld-artillerie. De sterkte bedroeg 2 hoofdofficieren, 20 subalterne officieren, 46 onderofficieren en 248 korporaals en manschappen. Het geheel werd vervoerd in 4 personen rijtuigen, 27 wagons voor geschut en 30 wa gons voor de paarden. Lichting brievenbus Meerburgerstraat. De directeur van het P. T. T.-kantoor hier ter stede brengt ter kennis van het publiek, dat met ingang van Maandag 13 Juni a.s. de 3e lichting van de brievenbus aan de Meerburgerstraat op werkdagen niet te 17 u. 15, doch te 19 uur zaï worden uitgevoerd. Deze lichting geeft aansluiting op de nachtposttreinen. i "r-vf'- De Minister van Justitie heeft den heer P. C. G. A. Wijkmans benoemd tot Leider van de Gezinsverpleging van ter beschik king der Regeering gestelde psychopathen in Leiden, Oegstgeest, Rijnsburg, Katwijk, Warmond, Voorhout, Noord wij kerhout, Noord wijk, Sassenheim, Leiderdorp, Alphen, Woubrugge, Rijnsaterwoude, Leiden, Alke- madé en Ter-Aar. AANBESTEDINGEN. Door den Commandant van het 6e Re giment Veldartillerie is gisteren een aan besteding gehouden van hooi, stroo en turfstrooisel voor het tijdvak 1 Augustus —31 October 1938. Er waren 10 inschrijvingsbiljetten inge komen t.w. 1. N.V. Turfstrooisel, kantoor Rotterdam 0.131 turfstrooisel; 2. M. Romein, Voor schoten 0.34.5 hooi, 0.26 stroo, 3. Huisman en Lankh. den Haag 0.37.6 hooi, 4. A. P. Taselaar, Rotteram 0.37.4 hooi, 5. v. d. Griendts Land-Expl., Griendtsveen 0.133 turfstrooisel, 6. fa. Leeuwenkamp, Alkmaar 0.34.9 hooi, 7. Coop. Turfstrooisel, fabr. Bargeroosterveen, Groningen 0.135 turf strooisel, 8. N.V. Turfstrooisel fabr. en Veend. „Trio", Vroomshoop 0.135 turf strooisel, 9. N.V. Turfstrooisel fabr. Oud- Schooneb., Erica 0.124 turfstrooisel, 10. J. Th. Wismeyer, Rotterdam 0.34.9 hooi. De opgave zijn berekend naar 10 K.G. gewicht. De levering is gegund aan de laagste inschrijvers t.w.: M. Romein 50.000 K.G. hooi ad 0.35,5 f 1725, 2.000 K.G. stroo ad 0.26 52. N.V. Oud, Schoonebeker turf strooisel fabr. te Erica 90.000 K.G. turfstr. ad. 12.4 1116. Door den Commandant van het 6e Re giment Veldartillerie is een aanbesteding gehouden voor levering aan de soldaten- manage. De levering is gegund aan de laagste inschrijvers t.w.: E. R. Beulink, krentebrood f 32.50, Erven J. Treur, eieren 750.50, N.V. Albert Hein, ontbijtkoek 308 Simon de Wit, kruidenierswaren 592.49, v. Leeuwen, fijne Vleeschwaren 809, fa. Bergers, varkensvleesch f 897.80, firma Kingma, melk f' 359.30, H. Zwaan, groen ten 1069.40. De heer en mevr. Visser alhier behaal den op het 13e Werelddanscoucours te Pa rijs het „Brevet de capacité" bij het exa men moderne dans 1938. De heer Visser maakte tevens deel uit van de internatio nale jury voor het wereldkampioenschap dansen. Hoofdpijn - Kiespijn - Gevatte koude Mijnhardtjes (dit zijn hartvormige cachets) helpen snol en goed. ftoos 50 et. Proofdooa 10 ct. ANTWOORD VAN WETH. v. STRALEN AAN DE GROENTEHANDELAREN. In den in uw blad van 28 Mei j.l. afge- drukten brief van de organisaties van groentehandelaren in deze gemeente aan de Verdedigers van den Middenstand in den Leidschen Raad, lees ik: lo. dat het niet in de bedoeling van die organisaties heeft gelegen mij te krenken; 2o. dat zij erkennen, dat hetgeen zij in hun eerste brief beweerd hebben in zake de mogelijkheid van het inschakelen van den groentenhandel in de distributie on juist was. Van deze verklaringen neem ik gaarne akte. Indien de organisaties nu nog willen in zien: a. dat het niet juist is de geraamde kos ten van inrichting der distributielokalen welke kosten met het oog op de omstan digheid, dat het een proef gbld voor slechts 3 maanden, uiteraard zoo laag mogelijk zijn gehouden te stellen tegenover de totale kos'en van de distributie in Dordt over een veel langere periode dan van 3 maanden. b. dat zfj over het hoofd hebben ge zien, dat ik in de voorlaatste zitting van den Gemeenteraad in mijn verklaring naar aanleiding van him eersten brief heb ge zegd, dat het College van Burgemeester en Wethouders zich met den zakelijken inhoud van die verklaring konden vereenigen; dan mag ik verwachten, dat zij ook de rest van hun eersten brief en de passages uit den tweeden brief, welke „minder ge slaagd" mogen heeten, zullen intrekken. Ik kan dit der vereenigingen wellicht vergemakkelijken, door mede te deelen, dat de uit de distributie te Dordt over het ge- heele jaar 1937 voor die gemeente voort gevloeid zijnde e x t r a-kosten, inclusief de kosten van huur van de benoodigde lo- caliteiten, minder hebben bedragen dan 2000.— De wethouder van Sociale Zaken, J. J. VAN STRALEN. HILLEGOM HET BOLLEN-PELLEN EN DE WERKLOOZEN. Verzoek van den bedrijfsraad. De Bedrijfsraad voor het Bloembollen- bedrijf heeft een adres gezonden aan de betrokken gemeentebesturen in de Bloem bollenstreek, waarin in overweging wordt gegeven een aantal werklooze arbeiders tijdens het bloembollenpellen voor eenige weken in het vrije bedrijfsleven op te nemen en hun gedurende dien tijd het ver diende loon van den mannelijken werk- loozen arbeider voor de helft ten goede te doen komen boven het steunbedrag, dat anders wordt uitgekeerd Een dergelijk verzoek zal tot den Minis ter van Sociale Zaken worden gericht. KATWIJK De staking in de visscherijbedrijven. Er is nog geen wijziging in den stand van zaken ten opzichte der staking in de visscherijbedrijven. Sommige oogenblik- ken is er wel eens wat animo. Zoo had in de Wilhelminastraat een volksoploop plaats aangezien enkele autobussen met visschers naar IJmuiden vertrokken. De politie zorgde echter, dat er geen onorde lijkheden plaats hadden. Er is van eenige toenadering noch van de eene, noch van de andere zijde, sprake. LISSE Aanrijding. Gisterenmiddag reed een luxe auto, bestuurd door Th. H., op den Heerenweg nabij 't kruispunt Achterweg, alwaar hij moest uitwijken voor een ijswa- gen. De auto" kwam te slippen, waardoor hij geraakt werd door een tegenliggende vrachtauto, bestuurd door A. J. v. R. De luxe wagen werd aan de linkerzijde flink beschadigd; de schade werd ongeveer 400 a 500 geschat. Werkloozen. Het aantal werkloozen bedroeg in de afgeloopen week 312 tegen 265 in het vorig jaar. NOORDWIJK BEGFAFENIS JAN KLOOS. Onder groote deelneming is gistermid dag op de Algem. Begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van Jan Kloos. Tal van kransen dekten de baar. On der de zeer vele aanwezigen waren Burge meester v. d. Mortel, de beide Wethouders, vele raadsleden, de gemeente-secretaris, de heer Ike, Jhr. Gevers, Kerkeraad en Ouder lingen der Ned. Herv. Kerk, vertegenwoor digers van meerdere corporaties, waarvan de overledene lid of bestuurslid was. Dominé Siddrè sprak aan de open groe ve. Spr. zeide' dat in de geschiedboeken van Noordwijk opgeschreven kan worden: op 5 Juni stierf Jan Kloos en daarachter de opsomming van functies, welke hij ten dienste van de gemeenschap heeft mogen verrichten. Z.eerw. zou dan gaarne hier achter eenige woorden willen plaatsen en Katwijksche schipper gedood Door winch gegrepen Aan boord van den logger K.W. 44, die gisteravond van IJmuiden ter vis- scherij vertrok, is hedenmorgen om streeks half vier op de Noordzee de ruim veertigjarige stuurman D. van Dijk uit Katwijk aan Zee, door de winch gegrepen. De man was op slag dood. Vanochtend om half negen kwam de logger IJmuiden binnen. Het stof felijk overschot is naar Katwijk aan Zee overgebracht. wel: „En hij was niet meer, want God nam hem weg", met deze eenvoudige woorden uit den Bijbel, kenschetst men het best de eenvoud van den afgestorvene, die als mensch met God heeft gewandeld en een waardig getuige van God is geweest, dien hij lief had. Hij is een man geweest van be- teekenis, hij heeft hier een roeping vervuld en achter zijn leven zag hij God staan en daarom is hij werkzaam geweest zoo lang het dag was. Laat dit voor de overblijven- den een troost zijn en laten zij God dank baar zijn voor deze roeping. Als Diaken, Kerkvoogd, bestuurslid van de Wilhelmi- naschool met een zelfde trouw heeft hij steeds zijn God gediend. Wij zullen broeder Kloos in onzen kring missen, maar God zij onze troost. Hierna voerde het woord Dominé van Haaften, die het een voorrecht noemde bij zijn 13-jarige ambtsvervulling te Noord- wijk, Jan Kloos naast zich te hebben ge> had, die behalve een trouw vriend hem een groote steun bij zijn werk is geweest. Daar om is spr. gekomen om bij zijn laatste rust plaats hiervoor dank te brengen. Z.eerw. was diep getroffen door het onverwacht verscheiden, doch vertrouwde, dat God hem opgenomen heeft in de eeuwige heer lijkheid. Burgemeester v. d. Mortel herdacht Jan Kloos als een braaf en godsdienstig man met vele verdiensten voor het kerkelijk le ven en op charitatief gebied, doch bijzon der heeft hij zich onderscheiden in zijn lief de en aanhankelijkheid voor Noordwijk en wel in het bijzonder voor oud-Noordwijk. Na jaren van noesten arbeid heeft hij de geschiedenis van Noordwijk vastgesteld in zijn mooi documentair boek en spr. was dankbaar, dat hierdoor een eeuwig mo nument voor Kloos is tot stand gekomen. Ook bracht de Burgemeester een person- lijk woord van dank aan Jan Kloos en niet minder namens de gemeente. De nagedach tenis van Jan Kloos zal bij ons steeds in eere blijven. Nog sprak de heer C. v. d. Wiel namens het Ziekenhuisfonds „Draagt elkanders las ten", de heer v. d. Niet als vriend van den overledene en de heer de Wit namens de Bakkersvereen. „Eendracht maakt Macht". De oudste zoon dankte voor de belangstel ling, de gesproken worden en de ondervon den vriendschap bij het heengaan van een dierbaren vader. VOORSCHOTEN K.J.M.V.-nieuws. Op 1 Juni j.l. hield de K.J.M.V. „St. Jan Baptist" haar goed bezochte ledenvergadering. Na de gebrui kelijke opening memoreerde de voorzitter de ups and downs der vereeniging in het eerste half jaar van haar bestaan in een korte toespraak, waarin hij o.a. den mode rator dank bracht voor diens voortreffe lijk werk en met voldoening een groeiend ledental constateerde. Nadat de notulen van den secretaris on der dankzegging onveranderd waren vast gesteld, werd overgegaan tot het kiezen van een nieuw bestuur. De ziting-hebben de bestuursleden werden bij acclamatie herkozen en een vierde bestuurslid werd tevens aan het bestuur toegevoegd. Op een desbetreffend voorstel vanuit de vergadering werd na een interessante dis cussie besloten tot het benoemen van een kascommissie. Na bespreking van enkele actualiteiten sloot de voorzitter de vergadering met den K.J.M.V.-groet. Wij vestigen met nadruk de aandacht van de leden op de verschuivng van de wekelijksche bijeenkomst van Woensdag naar Maandag. In verband hiermede wijzen wij erop, dat a.s. Maandag 13 Juni de moderator de bespreking van het zomerprogram vervolgt. Wij vertrouwen dat alle leden door hun tegenwoordigheid blijk zullen geven zich de waarde daarvan bewust te zijn. Voetbal. Op Dinsdag 14 Juni zal des avonds te 8 uur op het WL-terrein een voetbalwedstrijd worden gespeeld tus- schen een elftal van Gemeenetambtenaren en een van de plaatselijke EHBO. De elftallen zijn als volgt samengesteld: Gemeenteambtenaren: G. J. Hofman E. v. d. Blom C. J. Kuneken J. Schrama Th. M. Stikvoort J. Vreeken B. de Kousemaker S. H. Knijpers v. d. Bijl A. den Boer W. Alblas EHBO: L. G. Stolk H. Stikkerman Jac. P. Smit S. de Groot W. Derks' W. Riezebos A. Knura A. J. v. Mourik M. G. Bouw G. Niersman L. J. Schrijvers Burgemester Berkhout heeft zich be reid verklaard de aftrap te verrichten. De opbrengst zal worden aangewend voor lief- daige doeleinden. Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddelings te Voor schoten stonden op 8 Juni 1938 als werk zoekenden ingeschreven: 1 betonwerker, 1 metselaar, 3 opperlieden, 6 timmerlieden, 1 taludwerker, 1 gereedschapmaker, 1 goud en zilversmid, 2 monteurs, 2 rijwielherstel lers, 1 scheepmaker, 2 smeden, 1 radio- techniker, 1 spinner, 1 slager, 38 land- en tuinarebiders, 8 chauffeurs, 1 kok, 1 loop knecht, 1 schipper, 1 stuurman, 3 trans portarbeiders, 1 kantoorbediende, 2 fa brieksarbeiders, 3 losarbeiders, 2 slijpers. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt zitting gehouden: voor werkgevers: des voormiddags van 912 uur ten ge meentehuize; voor werknemers: des voor- middags van 99.15 uur in het Ambachts huis, Voorstraat 14. Autotocht ouden van dagen. Gisteren kwam het plaatselijk comité „autotocht ouden van dagen" bijeen, teneinde ook de zen zomer weder te komen tot het j aarlij k- sche tochtje voor onze ouden en gebrekki- gen. Het comité hoopt ook nu weer op de steeds zoo eendrachtig betoonde medewer king onzer ingezetenen te mogen rekenen, om de alreeds weer geruimen tijd in span ning en hoop uitziende oudjes ook nu weer 'een prettigen middag te bezorgen. Getracht zal worden het tochtje te doen plaats heb ben op Donderdag 30 Juni a.s.; vertrek als gebruikelijk te 1 uur n.m. vanaf de Voor straat. Ter bestrijding der kosten zal het co mité, evenals voorgaande jaren, een intee- kenlijst doen circuleeren, terwijl de plaat selijke autobezitters zullen worden uitge- noodigd tot deelneming. Inmiddels zullen eventueele giften, alsmede toezegging van auto's zeer gaarne ontvangen worden door den secretaris-penningmeester P. Kaayk, Voorstraat 25, giro 106775. Aanrijding. Gistermiddag had een aanrijding plaats tusschen een auto, be stuurd door van R. en B. aan den Veur- scheweg. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, wel materieele schade. Geboren: Johanna Maria d. van J. A. Evers en M. Sawade Adriana Odila Ma ria d. van S. P. Roessen en A. Ammerlaan. Ondertrouwd: C. J. Orie 41 j. won. te Wassenaar en C. P. van Wissen 28 j. F. de Laaf 26 j. won. te Leiden en Th. C. Rijsdijk 21 j. Gevestigd: van Gendt: mej. Th. M. J. Moerkerk van Leiden: J. B. van Rooij en gezin van Den Haag: J. B. de Bie en gezin van Voorhout: J. A. Nijssen van Voorst (Geld.): mej. J. M. Bloemen van Zeist: M. P. J. Fleur en gezin van Zoeterwoude: mej. J. M. van der Lubbe van den Haag: G. J. Jansen en gezin van Voorburg: E. Hogeweg van Voor burg: R. O. van Gennep van Leiden: J. G. H. Dijkerman van Den Haag: J. M. Brusse van Den Haag: J. C. Fleur. Vertrokken: mej. P. J. Zonderop n. Leiden mej. S. C. M. H. van Embden naar Amsterdam F. J. J. Blokhuizen en gezin naar Leiderdorp C. Vlugt naar Alkemade wed. F. M. KoudijsBalfoort en gezin naar Tuil en 't Waal mej. J. C. Vinenten naar Leidschendam mej. M. C. Schrijvers naar Wassenaar G. P. Los naar Oegstgeest wed. M. W. Koot de oGede naar Anna Paulowna Breezand C. J. Ranselaar en gezin naar Leiden G. M. Opdam en gezin naar Leiden. Door gummi-laarzen gered Voorschotenaar door bliksem, getroffen Tijdens het onweer is gisterenmid dag omstreeks half vijf de heer C. P. B. in een schuurtje staande in zijn tuin aan de Essenlaan door den blik sem getroffen, juist op het oogenblik, dat hij zijn rijwiel greep. Nadat hij een poosje bewusteloos had gelegen is hij naar dr. M. van der Stoel ge gaan, waar bij onderzoek bleek, dat zijn rechterarm verlamd was en hij uit het linkeroog niet meer normaal kon zien. In het schurtje, waarin vele meta len voorwerpen en een rol gaas wa ren geborgen zijn duidelijk de sporen van den bliksem te zien. Het mag een geluk heeten dat de heer B. gum milaarzen met dikke zolen aan had, waardoor vrij zeker zijn leven ge spaard is gebleven. Ik ben uit geweest met Pinksteren De foto's die we genomen hebben zijn prachtig geslaagd. Dat kon ook niet anders want we hebben de films laten ont wikkelen bij: Breestraat 79, Tel. 1851 OEGSTGEEST VERDRONKEN Gisteravond omstreeks halfzeven voer de 21-jarige landarbeider F. H., wonende aan den Rijnhofweg alhier, met een motor- vlet, geladen met ledige groentenkisten, door den Rijn. Ter hoogte van den melkhandelaar Kooloos is hij in het water gevallen en verdronken. Vermoedelijk is het slachtof fer over de kisten van voor naar achter geloopen, waardoor hij met eenige afgegle den kisten in het water terecht kwam. Op zijn hulpgeroep snelden onmiddellijk verschillende omwonende personen toe om hulp te verleenen, waartoe eenigen zich gekleed te water begaven. Na meermalen tevergeefs te hebben ge doken, gelukte het eindelijk het slacht offer boven water te krijgen. Dr. Hugenholtz en een geneesheer uit Voorschoten, die inmiddels gewaarschuwd waren, hebben door middel van een zuur stofapparaat getracht de levensgeesten op te wekken, hetgeen niet gelukte; men moest tenslotte den dood constateeren. Het lijk is daarna naar de ouderlijke woning vervoerd. WASSENAAR Restauratie Dorpskerk. In de gecombineerde vergadering van kerkmeesters en notabelen der Neder- duitsch Hervormde Gemeente te Wasse naar, gehouden op Dinsdag 7 Juni 1938 is besloten om tot restauratie der Dorpskerk, volgens de door het college van kerkmees ters ingediende plannen, over te gaan. Een brutale inbraak. Door verbreking van een glas-in-lood raampje en daarna lichten van de spanjolet-sluiting is men binnengedrongen in de woonkamer van den heer ten M. aan de Prins Hendriklaan. Vervolgens heeft men zich door verbreken van een deur toegang verschaft tot de bovenverdieping alwaar alles is openge broken. Blijkbaar is (of zijn) de inbre ker (s) gestoord, althans op de bovenver dieping lagen sieraden over den grond verspreid. Toch is een belangrijk bedrag aan geld en sieraden ontvreemd. De in braak is gisteravond gepleegd terwijl de familie was gaan wandelen. Diefstal van handtaschjes. Ten na- deele van mevr. K. aan den Zijdeweg en van mej. ten K. uit Den Haag, die daar op bezoek was zijn de handtasschen ont vreemd. Die van mej. ten K. bevatte o.m. een geldbedrag van 9 en die van mevr. K. 190.— Door mevr. L. aan den Binnenweg is aangifte gedaan van diefstal van haar handtasch uit de voorkamer van haar wo ning. De tasch bevatte o.m. een post cheque.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7