Een onweersbui, gevolgd door hevigen regenval, veroorzaakte Woensdag te Scheveningen groote consternatie. - Een hulpvaardig rijwielagent ontfermde zich over een der jeugdige badgasten Een driewerf hoera voor het vaderland tijdens de viering van den Zweedschen nationalen feestdag in het stadion te Stockholm. Koning Gustaaf geeft het goede voorbeeld Ter gelegenheid van de Markiezaatsfeesten bij het 650-jarig bestaan van Bergen op Zoom werd Woensdag een legerdemonstratie ge houden. Een overzicht tijdens het défilé voor de autoriteiten langs het stadhuis op de Groote markt Het luchtbombardement in Cerdagne nabij Chateau d'Orgeix. Het gat, door een der bommen in een bosch nabij de spoor lijn Ax Poutot geslagen - Te Noordwijk is Woensdag het internationaal meester-schaak-tournooi aangevangen, waaraan o.m. wordt deelgenomen door dr. Max Euwe, die zijn eerste partij met zwart tegen Schmidt speelde trots van hun eigenaar. Een twee dat in het hippisch deel der feesten te Bergen op Zoom een werkzaam aandeel had Op de rolschaatsenbaan te Den Haag wordt door de jeugd een nieuwe sport, het zgn. „rolhockey", beoefend. Eenige jeugdige imitatie-Canadeezen in actie FEUILLETON VIRGINIA'S KEUZE Naar het Engelsch door THEA BLOEMERS. 51) Maar een vrouw was maar een vrouw een Michael zou zijn boek nooit krijgen. Jinny moest maar eens een les krijgen die haar heugen zou. Zij had zichzelf boven hem geplaatst en hem te verstaan gegeven, dat het boek even goed van haér als van hem was. Maar dat was nonsens. Er was maar één genie in de familie. Vader zou jmisschien een beroemheid zijn gewor den, als hij niet zoo ouderwetsch was ge weest. De mannen van het Farquhar-ge- slacht hadden allemaal hersens gehad. Voor de vrouwen was het voldoende als ze een schoonheid waren. Hij zwierf rusteloos door de kamer, be keek zichzelf in den spiegel en zag de roo- de vlekken op zijn wangen, de blauwe vlinders en zijn verwarde haren.... Hemel! dacht Jinny werkelijk, dat hij van plan was zich hier tusschen die armza lige muren te begraven? Hij dacht er niet aan! Toen zag hij op de tafel den brief van moeder liggen en las hem. Hij ontroer de van haar teederheid, maar werd woe dend bij de gedachte aan een terugkeer naar Annapolis. Neen. Hij zou zich losma ken van alles en iedereen. Hij zou zijn eigen wanhopig leven leven op zijn eigen wanhopige wijze. Hij stond naast het bureautje, waarop het manuscript lag, zorgvuldig getypt het werk van vele uren harden arbeid. De gedachte aan die uren maakte hem zie dend. Michael zou zijn boek nooit krijgen! Toen hij het manuscript greep lachte hij luid. Hij wist wat hem te doen stond. Er restte hem alleen het ten uitvoer te bren gen. Hij ging ermee naar de kachel en opende het deurtje. Toen stopte hij de bla den erin, zoo goed als hij kon, en zij wer den het voedsel der lekkende vlammen Nogmaals het Chineesche meisje. XXVI. Mary Lee Logan was vroeg opgestaan en vóór tien uur 's morgens bevond zij zich reeds in het oude huis op Washington Square. Zij wilde weten of Virginia al nieuws had over Rickey's huwelijk. Zij had dien nacht weinig geslapen. Rickey en Marty. Rickey en Marty: die twee brand den als vuur in haar hoofd. Toen zij de deur van het zolderkamertje opende, zei ze oudergewoonte: Ik ben het Mary Lee Virginia en stond dan stil als aan den grond genageld. Want wat z\j daar vóór zich zag, leek haar op het eerste oogenblik een droomge- zich, een hallucinatie. Virginia was er niet, maar Rickey stond voor het kleine kachel tje, gehuld in een prachtige ochtendjas, maar met een gezicht zoo bleek als van een doode en met vlammende oogen. Hij draaide zich met een ruk om, toen Mary Lee scherp zeide: Wat doe je daar, Rickey? Ik ben een boek aan het verbranden, mijn boek. Zij zag onmiddellijk dat er iets niet in orde was en dat de schittering van zijn oogen door koorts werd veroorzaakt. Zij ging op hem toe en sloeg haar arm om hem heen Dat boek van je kan me niets schelen. Ben je niet blij mij terug te zien Rickey? Hij hield op met zijn vernietigingswerk en keek haar aan. Blij? Ja, blij mij terug te zien, je kameraad Mary Lee Logan? Waarom zou ik blij zijn? Hoe zou ik nog over iets blij kunnen zijn? Zijn stem sloeg over. Voor mij is er geen blijdschap meer in deze wereld nu Marty niet met me wil trouwen. Marty Hij wankelde en de papieren, die hij in zijn arm had, vlogen over den vloer.- Toen Virginia binnen kwam, had Mary Lee hem op den divan geholpen en stond over hem heen gebogen. Hij heeft een flauwte gehad, Virginia Mrs. Barlow heeft den dokter getelefo neerd. Jinny wierp zich op haar knieën naast den divan. Rickey, Rickey! kreunde zij. Hij opende zijn oogen even en mompel de: Ik heb het boek verbrand. Jinny, dan kan Michael het niet hebben. Maar het boek was niet verbrand, slechts een paar bladzijden, en er waren nog door slagen om die weer aan te vullen. Doch Virginia dacht aan geen boek, zij had maar één gedachte: Rickey. Menschen liepen in en uit, mrs. Barlow, de dokter, een ver pleegster en tenslotte Michael. Hij is erg ziek, fluisterde Virginia haar verloofde toe. Ik weet het, liefste, laat hem naar mijn appartement overbrengen. Dit is geen plaats voor hem. En ook voor jou zal het heel wat prettiger zijn, als hq daar is. Ja, maar hij zelf zou het verschrikke lijk vinden. Hij hoeft- het 'toch niet te weten? Ik ga zoolang naar het hotel en dan kunnen jullie met de verpleegster de kamers heb ben. Tenslotte liet zij zich overhalen en nog vóór den avond had de verandering plaats. Rickey lag in Michael's groote bed met den purperen hemel en Virginia zat in haar moeder's leuningstoeltje voor den haard in de bibliotheek. En Michael, aan den an deren kant van den haard, zei tegen haar: En nu heb je niets meer om over te piekeren, behalve dat Rickey zoo gauw mogelijk moet beter worden. Hoe zal ik je ooit genoeg kunnen be danken, Michael? Door veel van me te houden. Zij reikte hem haar hand en hij kuste haar slanke, sterke vingers. Even later las zij hem den brief van haar moeder voor. Denk je, dat wij nog terug zullen kun nen? Grogan schreef, dat het huis ver kocht was, maar hij heeft mij den naam van den nieuwen eigenaar niet genoemd. Ik geloof zeker, dat jullie het wel zult kunnen huren. De nieuwe eigenaar is bo vendien een vriend van je. Van mij? riep Virginia verwonderd uit. Ja Jinny, lieveling, ikzelf heb het huis gekocht. Ik kon de gedachte niet verdra gen, dat een ander de eigenaar zou wor den van zooveel lieve herinneringen van je. Haar stralende oogen beloonden hem I voor die daad. Het was dus gemakkelijk genoeg, zei hij. Zij zouden een heerlijken tijd hebben met het inrichten van het huis, als Rickey beter was. Toen Michael r-m tien uur wegging ging Virginia de sir kamer binnen en keek naar Rickey, die nog steeds bewusteloos lag. Hij kon wel dood zijn, zóó stil lag hy. Een keer mompelde hij „Marthy", maar het was slechts een zuchtje en alleen Vir ginia hoorde het. De verpleegster, die me dicijn in een maat-glaasje stond te gie ten aruststellend: ixij is veel rustiger vanavond, ik ge loof zeker, dat het beter gaat. Virginia zat op haar knieën naast het bed en legde haar wang tegen Rickey's hand. Niettegenstaande al het gezond ver stand, dat zij bezat, voelde zij haar liefde voor Michael als ontrouw aan Rickey. Hoe dikwijls zij zich zelve ook verzekerde, dat het nonsens was, zij kon dat gevoel niet kwijtraken. Een week later opende Rickey de oogen keek naar den purperen hemel en vroeg: Waar ben ik? Uw zuster heeft u hier gebracht, zei de verpleegster zacht. Zij dacht dat u het hier prettiger zou vinden, dan in het hospitaal. Ik vind deze kamer heel prettig, zei Rickey en sliep weer in. Toen hij wakker werd, brandden de lam pen en zijn oogen namen de kleurenhar- monie van het oude gouden scherm en het donkere hout van het Jacobean ameuble ment gretig in zich op. In wiens bed lig ik? vroeg hij, toen zijn zuster naast hem kwam zitten. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 5