RIJNSTREEK OMGEVING DINSDAG 7 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN Begrafenis „meester" W. M. C. Regt. Gistermiddag had op de nieuwe Ooster begraafplaats de teraardebestelling plaats van den alom beminde en zeer bekende gemeente-archivaris en genealoog „mees ter" W. M. C. Regt. De belangstelling was zeer groot, zoodat lang voordat de droeve stoet aan het kerkhof arriveerde tal van belangstellenden zich op de begraafplaats hadden opgesteld. Nadat de lijkstatie was aangekomen en de kist in de aula was op gebaard werden hier ook genoodigden, be langstellenden en vrienden toegelaten. On der de talrijke aanwezigen zagen wij o.m. verschillende vertegenwoordigers van oud heidkundige instellingen, kerkelijke instel lingen, polders, etc. alsmede verschillende persoonlijke vrienden van den overledene o.a. ir. Stokhuijzen en dr. Lechner uit Lei den. Nadat ook de familie in de aula had plaats genomen hield dr. J. P. Cannegieter een koite rouwdienst. Deze schetste hoe de heer Regt zich alom groote bemindheid en bekendheid heeft verworven, doordat hij rekening hield met het verleden, maar tevens met het heden en niet minder met de toekomst. De geslachten waren hem lief en hierin zag hij een aaneenschakeling van het verleden en heden, waarbij door hem ook niet de toekomst en eeuwigheid werd vergeten. Ook tot de jeugd waarin hij de toekomst zag voedde hij zich bijzonder aangetrok ken. Hij was daarom bij ieder alom be kend als „Meester Regt". Namens kerk voogden en kerkeraad der Ned. Herv. Kerk Oudshoom, die den overledene zoo lief was bracht spr. hartelijk dank voor het geen hij ook heeft gedaan voor het be houd der historische ramen dezer kerk, waarin hij niet alleen de waarde der kunst maar de symboliek ook zag van het verleden en heden. Spr. eindigde met het uitspreken van het „Onze Vader". Door ontstentenis van den burgemeester en de beide wethouders was het gemeentebestuur vertegenwoordigd door den gemeente-se cretaris mr. Helmstrijd en het oudste raads lid, den heer J. H. Ruting. Deze laatste sprak woorden van afscheid en tevens van bijzondere dank voor hetgeen de heer Regt in zijn leven geheel belangloos „als ge meente-ambtenaar voor ordening en ver zorging der archieven met groote be kwaamheid, ijver en toewijding heeft ge daan. Ook hij noemde hem aller vriend, die voor velen een vraagbaak is geweest, vandaar ook thans de groote belangstel ling niettegenstaande deze bijzondere feestdag. Hij eindigde met de woorden: vriend Regt wij nemen thans afscheid van uw stoffelijk omhulsel, doch uw persoon en werk zal nog lang dankbaar worden herdacht. Namehs de vereeniging voor monumentenzorg in Zuid-Holland sprak de daarvan aanwezige vertegenwoordiger eveneens woorden van dank aan de nage dachtenis van den overledene, die ruim 21 jaar correspondent is geweest, en tot één der beste berichtgevers behoorde. Namens Kerkvoogden van Koudekerk sprak de heer Rollema, mede als vriend, die even eens de groote liefdee trouw en beminne lijkheid van den heer Regt naar voren bracht en bijzonder in het licht stelde zijn liefde voor de historie. Ook van deze plaats wilde hij danook dankbaar gewa gen voor hetgeen de heer Regt heeft ge daan tot het behoud van het torentje van Poelgeest en de restauratie van de N.-H. kerk te Oudshoorn. Onder orgelspel werd daarop de kist met het stoffelijk omhulsel uitgedragen, gevolgd door familie en genoodigden. De kist was gedekt met een drietal fraaie grafkransen w.o. één van het gemeentebe stuur. Nadat de kist in het graf was neer gelaten sprak dr. Cannegieter nog eenige woorden van de verzekering des geloofs, dat Christus graf en dood heeft overwonnen Met een afscheidsgroet: Vriend Regt rust zacht en wij bevelen uw Gode aan, ein digde hij. De heer W. H. G. Beek bracht namens de familie dank voor de betoonde belangstelling waarmede déze droeve plechtigheid tot het verleden behoorde. Het vroolijke uitstapje. Een gezelschap Amsterdammers bracht Eersten Pinkster dag een bezoek aan Aplhen om het schoo- ne Rijnland te bezichtigen en zooals ge woonlijk bij deze uitstapjes vierde de jo lijt hoogtij. De boot voerde de feestgan gers naar den speeltuin aan den Steekter- weg. Daar werd geklonken en gedronken, door sommigen te veel. Onze Mokum-men- schen kregen oneenigheid, die op een vechtpartij uitliep. De hulp der politie werd ingeroeepn. Toen deze verscheen, vlucht ten de belhamels op de boot. De gezag voerder der boot kreeg geen verlof tot weg varen alvorens de heeren waren verwij derd. Toen dit was geschied, werden de rumoermakers door de politie meegeno men naar het bureau, alwaar ze enkele uren den tijd kregen om tot bezinning te komen. Om pl.m. 8 uur in den avond wer den de Amsterdammers in vrijheid gesteld. Ze bleken niet voldoende voorzien van geld om per andere gelegenheid terug te kee- ren. Onze varensgezellen zijn toen per been en wagen naar Amsterdam terugge keerd. Fiets gestolen. A. B. alhier deed Zon dagavond aangifte, dat zijn rijwiel was ontvreemd, toen hij de fiets in de Prins Hendrikstraat even onbeheerd voor een perceel aldaar had neergezet. BODEGRAVEN Goed afgeloopen. Op Tweeden Pink sterdagmorgen had op den Rijksstraatweg een ongeluk plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopèn. De melkventer V. reed met zijn hittenwagen, waarop een kleine jongen de teugels vast had, ondachtzaam met z'n wagen, waarop ales aanwezig was om te gaan venten, over den weg. Juist kwam er van de richting Leiden een auto aan, die ten gevolge hiervan plotseling van richting moest veranderen en tegen een boom aanreed. Toch kon hij niet ver hinderen, dat de wagen met zuivelartike- len werd aangereden, waardoor deze in de sloot terecht kwam. Hoewel de melkwagen ernstig beschadigd was en er veel melk ver loren is gegaan, kwamen de twee opzit tenden met enkele schrammetjes en den schrik vrij. E. S. T. O. Op 2den Pinksterdag zijn er op het Esto-terrein alhier twee wed strijden gespeeld. Allereerst speelden de Esto-junioren tegen Donk 2 welke laatsten met 'n 31 overwinning naar huis konden terugkeeren. De tweede was tegen Alph. Boys. De Esto-senioren konden met een gelijk spel (11) het eindsignaal verwachten. Over 't algemeen werd er dezen middag zeer slap gespeeld. Als eenig noemenswaardigheid valt nog te vermelden, dat de aanvoerder der Alph. Boys aan de leden van Esto bloe men aanbood voor het behaalde kampioen— HAZERSWOUDE Geboren: Jan Cornelis, zoon van J. C. Klerk en P. Bors Margaretha Gijs- bertha Catharina Theresia, dochter van F. J. van Seumeren en M. C. van Gijsen Herman Willem, zoon van H. van Doorn en A. M. Heil Petronella Geertrudus, dochte r van JM. Schoonderwoerd en H. van Gerven. Getrouwd: J. C. J. Vreeburgf, 31 jaar en C. W. Graal 32 jaar D. van Soest 27 jaar en P. van Voskuilen, 21 jaar Q. A. Zandwijk, 35 jaar en J. C. van Nierop 32 jaar L. Hartman, 25 jaar en J. de Bruin 24 jaar Th. J. van Leeuwen, 30 jaar en A. C. Zwartjes, 24 jaar. ROELOF ARENDSVEEN BLOEMBOLLEN-CULTUUR. Motie hoofdbestuur door alle leden verworpen. Zaterdagavond 9 uur vergaderde alhier in café „De Vier Heemskinderen" de af- deeling Roelofar ends veen van de Alge meene Ver. voor Bloembollencultuur met als eenigst punt op de agenda: Bespreking beschrijvingsbrief voor de algemeene bui tengewone vergadering op Maandag 13 Juni a s. te Haarlem, des namiddags half twee. In deze beschrijvingsbrief is ook maar één punt aan de orde gesteld en wel: de inmiddels algemeen bekend en besproken geworden „Motie van Vertrouwen". De in houd hiérvan is de volgende: „De algemeene vergadering der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultur op 13 Juni 1938 bijeen, acht het noodig, dat, hoe wel een uitspraak tegen alle bestaande saneeringsmaatregelen is gevallen, het hoofdbestuur zijn medewerking geeft aan de uitvoering van de van Overheidswege opgelegde saneeringsmaatregelen, zoowel wanneer de maatregelen op de huidige wijze worden uitgevoerd als wanneer de Motor slipte te Alphen Duo-passagier gedood Het snelverkeer heeft op eersten Pinksterdag ook alhier weer een men- schenleven geëischt. In den namiddag passeerde de motorrijder W. uit Utrecht met als duo-passagier zijn 67-jarige va der. In den bocht van den weg Prins (HendrikstraatVisscherstraat slipte plotseling de motor, met gevolg, dat beide personen over de straat werden gesmakt. Den bestuurder trof geen letsel, doch erger bleek het gesteld met zijn vader. Deze had behalve een sche delfractuur ook een borstfractuur op- geloopen. Onmiddellijk werd geestelij ke en geneeskundige hulp ingeroepen, 't Slachtoffer werd binnengedragen ten huize van den heer G., alwaar hij van de laatste H. Sacramenten werd voor zien. Dr. H., die eveneens spoedig ter plaatse was, achtte de toestand van den patiënt zoo ernstig, dat hij hem dadelijk naar het ziekenhuis te Utrecht liet overbrengen. Tijdens het vervoer is het slachtoffer echter aan de gevol gen van zijn val reeds overleden. uitvoering in handen van het vak zelf wordt genomen". De voorzitter zeide het niet juist te ach ten, dat, terwijl in de vergadering van 21 Juni 1937 van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur alle bedrijfsmaat- regelen voor het vak zijn afgestemd, hét Hoofdbestuur van de Algem. Vereen, toch zich geroepen voelt deze maatregelen te helpen uitvoeren en aan de afdeelingen hiervoor vrijdom vxezoekt, wat dus lijn recht in strijd zou zijn mét den uitspraak van de vergadering van 21 Juni, hierboven bedoeld, en ook lijnrecht tegen de wil der leden, geeft aan de vergadering m overwe ging tegen de motie te stemmen. Nadat door de vergadering hierna dat punt rondom besproken is, gaat men over tot stemming, wat tot resultaat heeft, dat deze motie met 100% wordt verworpen. Tot afgevaardigden naar. deze vergade ring worden gekozen de heeren Joh. Straathof C.zn. en C. A. van der Wereld en nog twee plaatsvervangers. Daar de rondvraag niets bijzonders of zakelijks opleverde, sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. NOORDEN Viering Regeeringsjubileum. In Café Kuijf alhier was onder leiding van Burge meester Van der Weijden een vergadering belegd waarbij alle ingezetenen waren uit- genoodigd om, evenals in het dorp Nieuw koop, te komen tot hét oprichten van een comité tot viering van het a.s. Regeerings jubileum van H M. de Koningin. Tot leden van dit comité werden be noemd L. van Koert, le voorzitter, B. P. J. Koole, 2e voorzitter, H. A. Otto, le secre taris, A. Voorn, 2e secretaris, J D. van den Helder, le penningmeester, J. A. Vianen, 2e penningmeester. Tot commissarissen van orde werden benoemd de heeren C. v. d. Arend, Ant. v. d. Berghe, J C. Fransen, C. de Jong, A. C. van Koert, Jac. van Leeuwen, G. D. van Noort, A. Verburg en Jac. Wansinck. RADIO-PROGRAMMA'S WOENSDAG 8 JUNI HILLEGOM Kerkveiling. De bloembollenveiling ten bate der St. Martinusparochie bracht ƒ1166 op, d.i. ƒ78 meer dan vorig jaar. Viering regeeringsjubileum. Door den burgemeester is ter herdenking van het 401 jarig regeeringsjubileum van H. M. de Ko ningin een comité samengesteld. In dit co mité hebben zitting genomen: J. R. N. J. Bijl van Duivenbode, D. van Egmond, C. Ph. Freriks, D. Lodder, B. Rijnveld, G. Verbruggen, J. H. Versteege, W. S. War- menhoven en C. de Wreede. KATWIJK AAN DEN RIJN Nieuwe stichting. Betreffende de verkoop van de gronden aan den Nieuwen Duinweg, thans Voetbal- terrginen van „Quick Boys" en „Katwijk", achter het gemeentehuis gelegen, en waarover we dezer dagen reeds iets meld den, kan thans worden bericht dat op de ze gronden zal worden gebouwd een der inrichtingen van „De Nederlandsch Herv. Stichting voor zenuw- en geestesziekten". Deze stichting heeft reeds inrichtingen voor hetzelfde doel te Amersfoort en te Assen, n.l. „Zon en Schild" en „Licht en Kracht". „Quick Boys" en „Katwijk" zul len vermoedelijk nieuwe terreinen krijgen langs den Cantineweg, ook gemeentegron den, die hiervoor echter nog in gereedheid moeten worden gebracht. Deze gronden zijn thans bijna allen teelgronden. Ze lig gen niet zoo gunstig als de thans in ge bruik zijnde. LISSE FESTIVAL „TROU MOET BLIJCKEN" Op werkelijk grootsche wijze heeft de Harmonig „Trou moet Blij eken" gisteren het 40-jarig bestaan gevierd. Dinsdagvond j.l. werd daartoe reeds door de R.K. Har monie „Adolf Kolping" onder leiding van den heer C. v. d. Knaap, het openingscon cert in de gemeentelijke muziektent gege ven, terwijl de Hillegomsche Harmonieka pel onder leiding van den heer M. Adam Zaterdagavond onder buitengewone groote belangstelling een feestconcert in de tent gaf. Gisteren, 2den Pinksterdag, had de eigenlijke viering plaats. De feestelijkhe den werden, behalve de marschwedstrijden, gehouden in de groote veilinggebouwen van de Coop. Veilingvereeniging van het H.B.G. De officieele opening zou geschie den door den heer dr. S. baron van Wijn bergen, burgemeester deze gemeente. In het eere-comité hadden zitting burgemees ter v. Wijnbergen, J. C. E. graaf v. Lynden, weth. P. Warmerdam, dr. F. G. M. Haase, dr. A. J. Duymaer van Twist, dr. J. M. v. Dijk, dr. W. A. Simonis en de heeren J. W. Lefeber en C. M. Grullemans, Eerevoorzit ter was de heer A. H. Schrama, terwijl de jury bestond uit de heeren M. Bolderdijk, dirigent en A. Driessen, toonkunstenaar. Mede waren bij de opening aanwezig een vijftal ingezetenen, die als oprichters de eerste stuwkracht aan de vereeniging had den gegeven en wel de heeren C. Caspers, M. en F. Beelen, L. v. Grieken en J. v. Geest, alsmede de mededingende vereeni- gingen met hun resp. dirigenten en aantal genoodigden. Precies te 12 uur heette de eerevoorzit ter, de heer A. H. Schrama, allen, in het bijzonder den heer burgemeester en diens echtgenoote, welkom Hierna sprak de burgemeester het ope ningswoord. Spr. zeide, dat de muziekver- eenigingen van Lisse zijn volle waardee ring hebben. Immers, zij zijn het. welke steeds bereid zijn alle feesten op te luiste ren. Namens het gemeentebestuur felici teerde spreker „Trou moet Blijeken" met haar 40-jarig bestaan. Spreker sloot zijn rede met den wensch, dat „Trou moet Blijcken" nog een reeks van jaren haar trouw zal laten blijken. Vervolgens werd het woord gevoerd door weth. Warmerdam als voorzitter van het Veilingcomité van het H. B. G. Een eere- saluut en felicitatie bracht spreker aan de vier veteranen, de leden: A. H. Schra ma, S. Nederpelt, A. Mastenbroek en C. Kulk, die reeds vanaf op oprichting wer- HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. NCRV- uitzeniding. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing en me ditatie 8.15 Ber., gramofoonmuziek (9.30 9.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgen dienst 11.00 Gramofoonmuziek 11.15 Ensemble v. d. Horst 12.00 Berichten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Vervolg van 11.151 In de pauze: Gramofoonmuziek. 1.30 Gramofoonmuziek 2.00 Zang met pianobegeleiding. In de pauze's Gra mofoonmuziek 3.00 Christelijke lectuur 3.30 Pianovoordracht en gramofoonpla- ten. 4.30 Gramofoonmuziek 4.45 Feli citaties 5.00 Voor de kinderen 5.45 Gramofoonmuziek 6.30 Taalles en cau serie over het Binnenaanvaringsreglement 7.00 Berichten 7.15 Land- en tuin- bouwhalfuur 7.458.00 Reoprtage, even tueel gramofoonmuziek 8.05 Berichten ANP., herhaling SOS-berichten 8.15 Christelijke Muziekvereeniging „Nil sine labore" en gramofoonmuziek 9.00 Lite raire causerie 9.30 Orgelspel 10.00 Be richten ANP 10.05 Voor amateur-foto grafen 10.20-Vervolg orgelconcert 10.45 Gymnastiekles 11.00 Gramofoon muziek. ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM n, 301,5 Algemeen pro gramma verzorgd door de VARA. 10.00 10.20 VPRO. 11.00—11.30 en 6.30—7.00 RVU 7.308.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek 10.30 Declamatie 10.45 Gramofoonmu ziek 11.00 Causerie „Onze tuinen en wij menschen" 11.30 „Sylvia" 12.00 Gra mofoonmuziek. (Om 12.16 Berichten) 12.451.45 VARA-orkest 2.00 Gramo foonmuziek 3.00 Voor de kinderen 4.30 Gramofoonmuziek 6.00 Orgelspel 6.30 Causerie „Rassen en klassen in het Zuiden van Noord-Amerika 7.00 Vocaal concert 7.30 Reportage 8.05 Herhaling SOS- berichten 8.07 Berichten ANP 8.15 Schaaknieuws 8.20 Gramofoonmuziek 8.30 Radiotooneel 9.15 VARA-orkest 10.00 Berichten ANP 10.05 „Fantasia" 10.30 De Ramblers 11.00 Schaaknieuws 11.05 C. Steyn's accordeonorkest 11.30 12.00 Orgelspel DROITWICH, 1500 M. 11.20 De Con tinental Players m.m.v. solist 12.05 Gra mofoonmuziek 12,25 Uit Stockholm: Tage Broström's orkest 12.50 Gramo foonmuziek 1.20 BBC-Norhtern-orkest, m.m.v. solist 2.20 Met Barrington vocaal kwartet 2.50 Vioolvoordracht 3.10 Gramofoonmuziek 3.35 Populair vocaal en instrumentaal concert 4.05 Causerie over hobbies 4.205.10 Vesper. 5.20 Gramofoonmuziek 5.40 „The Six Swin gers", en George Scott Wood's accordeon orkest 6.20 Berichten 6.40 Voor de boeren 7.00 Theaterpaatje 7.20 Ray Ventura et ses Collégiens 8.20 BBC- Orkest 9.20 Berichten 9.40 Dialoog „The way of peace'. 10.00 Zang en piano 10.35 Reportage 11.00 Gramo foonmuziek 11.35 Vervolg reportage 11.50 Jazzmuziek (Gr.pl.). 12.00 Vervolg reportage. RADIO-PARIS, 1648 M. 8.10—9.05 en 10.10 Gramofoonmuziek 12.35 Orkest van de Garde Républicaine. (Om 1.50 Zang). 3.05 Vioolvoordracht 3.20 Zang 4.20 Pianovoordracht 4.35 Zang. 5.20 Giardino-orkest 8.50 Vioolvoor- dr^cht 9.20 Variété-programma. 10.50 11.05 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 en 7.30 Het Rheinische Landesorkest 8.50 Gouw-» orkest Silezië 12.20 Fabrieksorkest 1.35 Gramofoonmuziek 2.30 Populair concert 4.50 Omroeporkest en solisten 6.50 Vocaal en instrumentaal concert 7.30 Gramofoonmuziek 9.20 Stedelijk Orkest Bielefeld en soliste 10.35 Gra mofoonmuziek 10.50 Omroepkleinorkest, Bohême-kwartet en solist 12.203.20 Omroepkleinorkest, accordeonduo en solis ten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Om- dansorkest 1.502.20 Gramofoonmu ziek 5.20 Omroepdansorkest 6.50 Gra mofoonmuziek 7.20 Zang 8.20 Om- roepsymphonie-orkest m.m.v. solist 10.30 11.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 1.00 en 1.30 Omroeporkest 1.50 Gramofoon muziek 5.20 Gramofoonplateri 5.40 Opera „Der Schauspieldirektor" 6.35, 7.05 en 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 Om roeporkest m.m.v. solisten 103011.20 Gramofonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gramofoonmuziek 9.10 Berichten 9.30 Gramofoonmuziek 10.20 Berichten r— 10.50 Pianovoordracht 11.05 Berich ten 11.20 Omroepkdeinorkest, het Bo- hême-kwarte en solist 12.20 Omroepor kest m.m.v. solist 1.15 Tijdsein 1.26 2.20 Omroeporkest m.m.v. solist. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF 3e programma. 8.00 Keulen 10.20 Diversen 10.30 Parijs Radio 12.05 Ra dio PTT. Nord 12.20 Brussel VI. 12.50 Brussel Fr. 13.20 Brussel VI. 13.25 Keu len 14.20 London Reg. 15.20 Parijs Radio 15.35 London Reg. 17.20 Brus sel Fr. 18.20 London Reg. 19.20 Brus sel VI. of div. 19.50 London Reg. 20.50 Parijs Radio. 4e programma. 8.00 Brussel VI. Gram. Muz. G. R. D. of div. 10.35 Lon don Reg. 12.50 Droitwich 18.40 Brus sel Fr. 18.50 Brussel VI. 19.20 Droit wich 21.40 Brussel Fr. of div. 22.20 Droitwich. kend lid zijn en alzoo hun sporen hebben verdiend! Als voorzitter der Prot. Christ. Coöpera tie sprak de heer J. Balkenende woorden van felicitatie, waarna de voorzitter van „Trou moet Blijcken", de heer J. M. Lam- pe, allen dank bracht voor hun gewaar deerde woorden. Precies te 1 uur werd vervolgens begon nen met een marschwedstrijd in de Tul penstraat. De uitslag hiervan was als volgt: Leid- sche Harmonie „De Post", le pr. met 64 p. benevens eereprijs zilv. krans voor hoogst aantal punten; „Adolf Kolping", Lisse, le prijs met 59 p. benevens eereprijs zilv. krans voor op één na hoogst aantal pun ten. „P. C. en L." te Leiden, le pr. met. 58 p.; „Kunst na Arbeid" te Bennebroek, le pr. met 58 p.; „St. Cecilia", Voorhout le pr. met 56 p.; „Tot Ontwikkeling", Den Haag, le pr. met 55 p., „Excelsior", den Haag, le pr. met 55 p., „Devote", Leider dorp, le pr. met 54 p. en „VOOA" te Lis- serdijk le pr. met 50 p. Vervolgens werd te twee uur, onder di rectie van den heer M. Bolderdijk een geza menlijke marsch uitgevoerd door 400 mu zikanten; deze had het gebouw plaats. Men begrijpt: oorverdoovend, doch begees terend! Hierna werd een aanvang gemaakt met het concert, waaraan door 11 vereenigingen werd deelgenomen. 't Was ruim 7 uur toen dit concert ge ëindigd was. Bij loting verkregen „St. Ce cilia", Voorhout, le pr. 40; „Hill. Har moniekapel", Hillegom, 2e pr. 30; „De Post", te Leiden, 3e pr. 30 en „VOOA" te Lisserdijk, 4e pr. 10. In een nevengebouw waren enkele ker misvermakelijkheden benevens een dans vloer van 400 M3., waar onder begeleiding van een uitstekend orkestje, het feest tot middernacht werd voortgezet. Een goed geslaagd festival! RIJNSBURG BLOEMBOLLENCULTUUR. De motie verworpen. In de vergadering van de af deeling Rijns burg der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur kwam o.m. in behande ling de motie van het hoofdbestuur, waar in het voorstelt, dat, al heeft de Alg. Ver. zich in meerderheid tegen de saneering uit gesproken, het hoofdbestuur toch de maat regelen, welke van Regeeringswege of vanwege het bloembollenvak worden voor gesteld, zal blijven uitvoeren. Zooals be kend, zal het hoofdbestuur aftreden als de motie wordt verworpen. Na eenige be spreking is met alg. stemmen besloten te gen de motie te stemmen. Afgevaardigden zullen zijn de heeren Joh. Zandbergen Wz., en D. v. Egmond Nicz. Uitslag aanbesteding. Bij de heden door architect A. van der Heyden gehou den aanbesteding voor het rioleerings- en bestratingswerk ten behove van het tweede bouwplan van de woningbouwvereeniging „Spinoza", alhier, is als volgt ingeschre ven: Fa. W. Aafjes en Co., Assendelft (N.-H.) 12.333.A. J. de Later, Oegstgeest 12.200.D. de Jongh en W. Borst, Ber gen en Bakkum 12.200.A. Mooten, Moordrecht 12.137.P. H. Meijers en Zoon, Oegstgeest 11.700.F. D. Die naar Sr., den Helder 11.642.—; A. van Halem en S. Doornik, Leiden 11.400. J. van Iterson Czn., Rijnsburg 11.012. P. J. en H. Visser, Wassenaar 10.900. F. P. de Geus en J. F. Strampraat, Leid- schendam 10.800.H. van Iterson, Rijns burg 10.790.Gebr. A. en J. A. Schouls, Leiderdorp 10.787. VOORHOUT Arbeidsbeurs. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs stonden dezen week 150 werk zoekenden ingeschreven. Spreekuur. - De burgemeester zal iede- ren Woensdag- en Vrijdagmorgen om 11 uur voor de inwoners te spreken zijn. Gewapende dienst. Bovengenoefnde collecte bracht op 3.50, hetgeen 2. meer is dan vorig jaar het geval was. Geboren: Joanna Gerarda, d. v. Hen- ricus v. d. Burg en Gerarda Maria Hearings. Overleden: Maria Lindeman, oud 80 jaren. Gehuwd: Pieter Joannes Meijers, oud 33 jaren, klerk der gemeentebedrijven te Noordwijk en Anna Mathilda de Boer, oud 26 jaren, zonder beroep, wonende te Voor bout. Ondertrouwd: Adnianus Johannes van den Berg, oud 28 jaren, bloembollen- kweeker wonende te Voorhout en Catharina Barbara van Kampen, oud 26 jaren, zonder beroep, wonende te Voorhout. ZILK Schoorsteenbrand. Tweeden Pinkster dag ontstond er een- begin van schoorsteen brand bij den heer A. v. K. aan den Zilker- duinweg. Gelukkig werd het spoedig door buren opgemerkt en met vereende krach ten slaagde men er spoedig in den brand met zand te blusschen. Ongeval. Zaterdagavond reed de heer N., groentenhandelaar te Hillegom, op zoo danige wijze met zijn motorbakfiets tegen het hek van den heer M., dat drie steenen palen middendoor braken. De oorzaak van dit ongeval, dat overigens goed afliep, lag in het weigeren van een der remmen. Jacht. Naor wij vernemen is het jacht gebied „het Vogelenveld", gelegen in het Zandvoortsche duin, verhuurd aan Baron van Harderbroek en Jonkvr. C. Dedel. „De 70 bunder" werd gehuurd door oud minister Slingenberg.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7