RIJNSTREEK ZATERDAG 4 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 1 SASSENHEIM WIELRIJDER AANGEREDEN Bij oversteken van den straatweg. Gistermorgen had aan de Wasbeeklaan een ernstige aanrijding plaats. Vanaf ge noemde laan kwam een wagen, oespannen met paard, waarachter een wielrijder, zekere J. S. uit Leiden. Op zeer onvoor zichtige wijze reed S. achter de wagen om op den Hoofdweg. Op ditzelfde moment reed een vracntauto van W. Hoek den man aan. De man werd over den weg geslingerd en bleef ernstig gewond liggen. Dr. Hueber, een Zuster van het St. Bernardusgesticht en kap. Redeker, alsmede Inspecteur Geerts en de ziekenauto van Bakker wa ren spoedig ter plaatse. Nadat den patiënt de eerste hulp was verleend, werd hij naar het St. Bernardusgesticht vervoerd, waar- bleek dat hij een lichte hersenschudding en gebroken been had opgeloopen. Den chauf feur treft geen schuld. Driedubbele botsing. Gistermorgen wilden ter hoogte van „Ter Wegen" twee auto's elkaar passeeren. Doordat zij elkaar te weinig ruimte gaven, raakten zij el kaar en schoven zij in elkaar. Een derde, die daarop volgde, werd eveneens gegrepen, zoodat drie wagens onklaar aan den weg stonden. Een kraanwagen van Werkhoven heeft de wagens weggesleept. Hanze. De plaatselijke afdeeling van de Hanze kwam Woensdagavond in „Het Bruine Paard" bijeen. De opkomst was niet best. Na de gebrui kelijke reeks: opening, notulen, ingeko men stukken bracht de afgevaardigde naar de Centrale Raadsvergadering welke 8 Mei j.l. in Den Haag gehouden was, ver-" slag uit. Kapelaan J. W. Redeker, geestelijk ad viseur, hield daarna een lezing over: „Middenstandsplichten". De lezing was duidelijk, kort en viel zeer in den smaak. Na nog eenige huishoudelijke bespre kingen sloot de voorzitter te half elf deze vergadering. Hellegatspolder. Donderdagavond vergaderden ingelanden van de Hellegats polder, gelegen onder de gemeenten Lisse, Sassenheim en Warmond onder leiding van den heer J. Clemens. De rekening over 1937 en de begrooting voor 1938 werden vastgesteld. De „om slag" werd bepaald op 10.per H.A. evenals vorig jaar.' De „omslagplichtige" grootte van den polder is pl.m. 70 H.A. ALPHEN AAN DEN RIJN HET 40-JARIG REGEERINGS- JUBILEUM VAN H.M. DE KONINGIN Plannen voor een grootsche feestviering Op uitnoodiging van den burgemeester, den heer P. A. Colijn, kwam Donderdag avond een groote groep van de bevolking dezer gemeente bijeen in de trouwzaal van hel; Huis der Gemeente, ter bespreking van de vraag, op welke wijze in deze gemeente het veertig-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin feestelijk zou kunnen worden herdacht. In zijn openingswoord schetste de bur gemeester de groote beteekenis van dit ju bileum. Kostte het hem zoo zei spreker wel eens moeite, om den juisten toon te vinden tot animeering van de een of an dere idee in dit geval waren de uitnoo- digingen verzonden met de diepste gevoe lens van sympathie. Spr. meende vah hart tot hart te spreken, wanneer hij veronder stelt, dat dezelfde gedachte leefde bij alle aanwezigen welke woorden met een warm applaus werden beantwoord. Het lag in de bedoeling van de burgemeester een uitge breid comité samen te stellen van verte genwoordigers van verschillende vereeni- gingen en particulieren, hoofden van scho len enz. om het comité op een breeden basis te brengen. Vooral op de deelname van de jeugd van elke richting moet kun nen worden gerekend. Reeds was geconfe reerd met de plaatselijke predikanten en de geestelijkheid van de R.K. Kerk tot het houden van een kerkelijke herdenking, welke gedachte met volle sympathie was begroet. Ook in een vergadering van B. en W. is de feestviering ter sprake gebracht en hoe wel de toestemming van de Raad nog noodig is voor het beschikbaarstellen van geldes uit de gemeentekas, meende spr. wel een toezegging te kunnen doen van een bescheiden medewerking, die waarschijnlijk zou bestaan uit een illuminatie van de ver schillende vijvers, het Boschpark, misschien ook wel het nieuwe gemeentehuis, hoewel spr. vreesde, dat dan de bouw nog niet zoo ver gevorderd zal zijn, dat een illumi natie tot haar recht zou komen. Voorts zal wellicht voor de jeugdtractatie op de scho len een kwartje per kind kunnen worden uitgetrokken. Hierna ging de burgemeester over tot de benoeming van het hoofdcomité, by welker samenstelling hij zich in hoofd zaak had laten leiden door de gedachte zooveel mogelijk vertegenwoordigers van diverse vereenigingen en corporaties aan te wijzen. Allereerst kwamen daarvoor in aanmerking de voorzitters van de beide Oranje-vereenigingen, n.l. de heeren J. H. Belgraver en W. A. Lam. Vervolgens de heeren A. Oosthoek, P. Baane, N. Sam- som, ir. J. D. J. Waardenburg, Jac. Spreij, J. Tuinman, A. C. de Haan, J. P. Liefheb ber, W. van Diest, Mevr. HoutmanVan der Schee, C. Korene, J. C. Böckling, J. L, J. Gaillard, P. Stouthamer en C. van Ga len, een vertegenwoordiger van de drie Middenstandsvereenigingen, idem van de Martha-Stichting en tenslotte, hoewel Aar- landerveen op zichzelf feest wilde vieren, vond de burgemeester het gewenscht, dat Het onderhoud der kaden had in 1937 de buitensporig hooge som van pl.m. 400.gekost, hetgeen grootendeels te wijten is aan het vele varen ten behoeve van den aanleg van den nieuwen Rijks weg. WARMOND DE TWEEDE DAG VAN HET CONCOURS De verwachtingen met betrekking tot den tweeden en laatsten dag van het groo te muziekconcours, dat op Tweeden Pink sterdag zal plaats vinden, zijn hooggespan nen. Het terrein verkeert in een uitsteken den staat en alles is gereed om de vele be zoekers te ontvangen. Voral nu valt er van mooie muziek te genieten, daar thans de korpsen aan de beurt zijn, die hun sporen op muzikaal gebied verdiend hebben. La ten wij hopen, dat het weer ook ditmaal de commissie niet in den steek zal laten. Na afloop van het concours zal door „St. Matthias" op de feestelijk versierde baan een sluitingsconcert worden gegeven dat om circa 9 uur aanvangt. Warmond wacht u en staat u borg voor een mooie en pret tige middag en avond. Aan de inwoners wordt verzocht door het uitsteken van de vaderlandsche driekleur aan het geheel een feestelijk cachet te geven; een oproep waaraan de inwoners gaarne gevolg zul len geven. Komt allen naar Warmond, gij zult er geen spijt van hebben. Groene Kruis. Onder voorzitterschap v dr. H. J. J. A. Walenkamp hield de ver- eeniging het Groene Kruis een algemeene vergadering in hotel „De Zon". Uit het jaarverslag bleek, dat door de leden in het afgeloopen jaar 466 maal een beroep was gedaan op de vereeniging tot het verstrek ken van benodigdheden bij ziekte, waarbij aan alle aanvragen kon worden voldaan. Dank werd gebracht aan de dames Wa lenkamp en Langeraar voor hare bemoeiin gen met betrekking tot de gehouden col lecte tijdens de Kaagweek. Deze collecte had de somma opgebracht van ƒ2013 waarvan de helft werd afge dragen aan de T.B.C.-vereeniging te dezer plaatse. Uit het financieel verslag bleek, dat over het afgeloopen jaar de ontvangsten hadden bedragen 428.42 en de uitgaven 296.72, zoodat een batig saldo te boeken viel van 131.70. De boeken en bescheiden werden nagezien door den heer J. A. M. Luyten. Na rondvraag sluiting. ook dit gemeentedeel contact houdt met het groote comité, waarom spr. den heer Herr verzocht zitting te willen nemen. Na er nogmaals den nadruk op te heb ben gelegd dat vooral contact dient te worden gezocht met de Jeugdorganisaties, droeg de burgemeester de leiding over aan het zoo juist benoemde hoofdcomité en verliet daarop met de overige aanwezigen de bijeenkomst. In de hierna volgende be spreking werden allereerst respectievelijk als voorzitter, secretaris en pennigmeester aangewezen de heeren Lam, Tuinman en Baane. Gepoogd werd nog in algemeene lijnen een program samen te stellen en hoewel men daarbij niet geheel slaagde, werden toch nog enkele punten besproken, waarbij de gedachte naar voren werd ge bracht dat een eenigszins uitgebreide feestviering niet in één dag afgewerkt kan worden. Natuurlijk moeten diverse buurt- comité's gevormd worden voor de versie ring en verlichting, er moeten schoolfeest jes georganiseerd worden en men wenscht den eigenlijken dag Dinsdag 6 Septem ber te beginnen met een reveille, ko- raalmuziek op een drietal plaatsen in de gemeente, klokgelui, waarna de kerkelijke herdenking zou volgen. Daarna zouden dan wellicht een reclame-optocht, kinderspelen, voetbalwedstrijden, turnoefeningen, rui tersport, open luchtspel en in den avond een gondeltocht kunnen volgen en, voor- zoover de financiën het toelaten een vuur werk. Uiteraard, zal het echter juist van de fi nanciën afhangen of het comité zijn plan nen zal kunnen verwezenlijken en daarom moet reeds nu een beroep worden gedaan op de medewerking van het publiek. G. S. J. Breukel t Gisteren overleed alhier in het Sint Jos. Gesticht, in den ouderdom van 88 jaren, de heer G. S. J. Breukel, oud-hoofdopzich ter van den Provincialen Waterstaat vi»i Overijssel. De overledene was lid van de Derde Orde van St. Franciscus. Om de vele verdiensten, welke hij in zijn lange dienstbetrekking voor de Provincie Over ijssel heeft verworven, benoemde H.M. de Koningin hem tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer Breukel, die een zestiental jaren in deze gemeente, na zijn pensioneering, woonde, was ook hier ter plaatse voor velen geen onbekende. Geboren: Dingentje Jacoba d. van S. Ossevoort en M. Hage Arend Wessel z. van B. Lammers en H. J. Houwing Wil- helmina d. van C. van de Meent en M. de Bruyn. Ondertrouwd: A. J. A. A. van Ier- sel 29 j. won. te Beesd en J. W. G. van Leeuwen 27 j. J. C. Geel 32 j. en L. Smitt 20 j. A. M. M. Goedemondt 24 j. en Th. M. Krumpelman 21 j. Overleden: L. A. Spelt 6 m. W. M. C. Regt 71 j. Gevestigd: van Woubrugge: J. E. Schijf en gezin van Oss. F. Th. van Boeij van Zevenhoven: A. Huisman van Zwammerdam: D. van Buren van Gou da: J. van der Kleijn van Nieuwer-Am- stel: A. H. Kieboom van Ter Aar: G. Broer van Zwolle: F. Th. Peereboom van Oostzaan: D. van Wageningen. Vertrokken naar: Spijkenisse: G. de Bruin naar Alkemade: E. Idelenburg Noordwijkerhout: M. E. Marsé Wou brugge: S. J. Visser 's Gravenhage: C. Hoogeveen Utrecht: C. J. van der Lee Sasenheim: M. K^ruijt Rotterdam: C. Zwaan Haarlem: P. Bol Oegstgeest: Ida J. Vester Breda: W. van Voorthui zen Utrecht: H. P. van Heijst en gezin HOOGMADE Kaasdag. Naar men ons meldt, zal op 11 Aug. a.s. van des v.m. 10 uur (n. t). alhier de kaasdag worden gehouden. De keuring der kazen geschiedt daags tevo ren. De deelnemers zullen tijdig op de hoogte gesteld worden van de wijze, waar op inzending van het materiaal moet plaats hebben. De onderlinge samenwerking der stands- organisaties heeft bereikt, dat ter plaatse een leerzame dag kan georganiseerd wor den, hetgeen, in het belang van het vee- houdersbedrijf, verblijdend genoemd mag worden. NIEUWVEEN Gevestigd: Th. Bos van Haarlem mermeer R. Snier van Rotterdam. Vertrokken: J. C. H. Hartveld naar Nieuwkoop W. A. Bos naar Haarlemmer meer J. D. Speelman naar Rotterdam. Gehuwd: S. J. Bader en C. C. Egberts G. Brouwer en J. Hoogervorst. Overleden: Maria Verdonk 54 j. NIEUWKOOP Viering regeeringsjubileum. Gister avond was in hotel „Het Vliegende Paard" alhier door den burgemeester een vergade ring belegd, waarbij alle ingezetenen waren uitgenoodigd en met het doel een comité te vormen ter viering van het 40-jarig re geeringsjubileum van H.M. de Koningin op 6 September a.s. Bij de laatste groote gebeurtenissen aldus zegt burgemeester van der Weijden in zijn inleiding is wel gebleken, dat het Koninklijk Huis de oprechte sympathie geniet van alle rechtgeaarde Nederlanders en het zeldzame jubileum, dat onze ge- eerbiedigde Koningin straks hoopt te be leven, belooft in cns vaderland te worden gevierd op een wijze zooals nimmer te vo ren in Nederland is aanschouwd. Het Nederlandsche volk, zegt spr., wenscht hierdoor uiting te geven aan zijne gevoelens van diepen eerbied en oprechte dankbaarheid ten opzichte van H.M. de Koningin, die gedurende 40 lange jaren onder de meest moeilijke omstandigheden Haar volk heeft geleid. Indien we de kaart van Europa opslaan en de geschiedenis van de laatste jaren na gaan, dan kunnen we zonder overdrijving constateeren, dat Nederland een der best bestuurde landen is. Het behoeft geen verwondering te wek ken, dat er ook in onze kleine gemeente een enthousiaste stemming heerscht om H.M. de Koningin een passende hulde te brengen. Dat deze stemming inderdaad be staat is mij o.a. gebleken bij gelegenheid van een bespreking, welke ik een dezer dagen met verschillende ingezetenen ten gemeentehuize had. Algemeen was men toen van oordeel, dat het jubileumfeest-1938 grootsch behoort te worden opgezet, zoodanig, dat de herden king daaraan in de harten van jong en oud gegrift blijft. Teneinde hiertoe te geraken werd beslo ten een vergadering uit te schrijven, waar toe alle ingezetenen zouden worden uitge noodigd, opdat een ieder zonder een enkele uitzondering dus aandeel in de voorbereiding van de festifiteiten kan heb ben. Natuurlijk kunnen we tenslotte niet al len aan de directe voorbereiding medewer ken, waarom ik u zou willen voorstellen een commissie uit uw midden te benoemen, welke op zich neemt in overleg met de te Noorden in te stellen commissie een pro gramma voor de feestelijkheden samen te stellen, de daarvoor benoodigde gelden in te zamelen, in één woord het feest te orga- niseeren. Aan haar ware tevens op te dragen le den van het eere-comité aan te zoeken. Mijne heeren, ik heb u hiermede mede gedeeld hoe ik mij den eersten opzet om tot een waardig feest te komen heb ge dacht. Indien de vergadering zich hiermede kan vereenigen zal ik gaarne vernemen uit hoe veel leden het werk-comité behoort te be staan. In den breede wordt nu van gedachte gewisseld over de wijze waarop in groote lijnen dit feest gevierd behoort te worden, waarbij verschillende ideeën worden ge opperd. Tenslotte wordt overgegaan tot het vor men van een comité. RIJPWETERING JUBILEUM PASTOOR TH. KWAKMAN. Op 15 Augustus as. zal het 40 jaar gele den zijn, dat de zeereerw. heer Th. Kwak man, pastoor der parochie van O. L. Vr. Geboorte te Rijpwetering, de H. Priester wijding ontving. Dat dit feest door de parochianen feeste lijk zal worden herdacht, spreekt vanzelf, want ieder, die den pastoor in zijn particu liere leven en in zijn herderlijke bedie ning kent, zal gaarne medewerken om dezen dag voor den ijverigen en ernstigen pries ter tot een onvergetelijke te maken. Er is inmiddels op initiatief van het kerkbestuur reeds een commissie gevorm, bestaande uit afgevaardigden van diverse organisaties, en naar onze bescheiden mee ning is de voorbereiding voor de feeste lijke herdenking van dit priesterjubileum bij dit comité in goede handen. Echter zal de spontane medewerking van alle paro chianen noodig zijn om het feest te doen slagen. De commissie doet dan ook een be roep op allen, wien eerstdaags een feest gave zal worden gevraagd, om voor dit schoone doel blijmoedig en mild te offe ren en zij doet dit met te meer vertrou wen, wijl een feest als dit overal, maar vooral in de parochie Rijpwetering zoo'n zeldzame gebeurtenis is. ^"agen alle pa rochianen in hun milde bijdrage aan de feestgave voor hun pastoor tooncn, hoe zeer zij het werk van dezen ijverigen en eenvoudigen zielzorger op prijs weten te stellen. TER AAR PEPERMUNT-TEELT OP KLEINEREN SCHAAL. De installatie weggehaald. Reeds eerder hebben wij een en ander bericht over de pepermunt-teelt, doch hoe wel daar toen nog geen voldoende zeker heid kon worden gegeven over de even- tueele beperking, mag thans aangenomen worden, dat de proef slechts bij vijf tuin ders voortgang zal vinden met een totale oppervlakte van ruim 170 Roede. Over de resultaten van vorig jaar kan men als buitenstaander nog maar heel wei nig houvast krijgen, alleen wordt zijde lings vernomen, dat het olie-gehalte laag schijnt te zijn, terwijl de prijs van het ar tikel niet zoo hoog meer is als aanvankelijk is voorgesteld. Het uitgeperste loof, dat later is inge maakt, moet een uitstekend voedingsmid del zijn voor het vee. Werden alzoo de planten gekweekt, ook was hier gezorgd voor een installatie, be stemd om de pepermuntplanten van de kostbare pepermunt-olie te ontdoen. Dit apparaat stond in een der loodsen van de fa. Valentijn. Nu deed zich dezer dagen het opzienbarend feit voor, dat dit toestel plotseling moest vervoerd worden naar de kininefabrieken te 's-Gravenland. Dit nam voornoemde firma niet eerder, voor dat zij voldoende zekerheid had, dat een rich- tige uitvoering zou worden gegeven aan een loopend contract, inzake de financiën. Toen hieraan langs telegrafischen weg was voldaan, werd het omvangrijke appa raat ingeladen. Voor de fa. Valentijn is deze proef een onverkwikkelijke affaire ge worden, maar ook enkele kweekers zijn geenszins over de hun toegedane behande ling tevreden. Al by al geen gelukkige proef! Steun kleine tuinders. In de commis sie van steunregeling kleine tuinders zijn aangewezen de volgende personen: burge meester Hogenboom, ir. v. de Plassche, lr. v. d. Helm, weth. v. Vliet en J. Volgering. Gunning. Aan den heer D. C. v. Kints is opdracht gegeven tot het bou wen van een dubbele woning, voor reke ning van den heer J. de Kruif, Uithoorn. De veilingen. Volgende week zal er dagelijks veiling worden gehouden. UITHOORN Geboren: Margaretha Johanna Maria d. van W. B. van de Rotten en J. C. Plas- meijer. Getrouwd: J. J. Lauwers 27 j. en Th. C. Vermeij 24 j. P. C. van Klink, 28 j. en J. A. de Kuyer, 25 j. Cè P. v. Egmond, 32 j. en G. Lek 29 j. WOERDEN GEMEENTERAAD Gisteravond vergaderde de gemeenteraad ten stadhuize. Verhinderd waren de hee ren Zon (wegens uitstedigheid) en Cnos- se (wegens ziekte). Er waren een aantal ingezonden stuk ken, die onder de hamer doorgingen. Maar over de kwestie: verbindend verklaren van het collectief arbeidscontract (in verband met inschrijvingen) werd zeer lang ge sproken. De heer v. Beek (A.R.) was er zeer te gen, terwijl de heeren Lunenburg (R.K.) en Weltevreden C.H.) er vurige voorstan ders van waren. Het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het adres v. d. gezamenlijke bouwvakorgani saties (zij willen de verbindverklaring van het arbeidscontract) werd verworpen met 5 tegen 6 st. Nu stelde de heer Weltevrede voor on middellijk te stemmen over zijn voorstel dit arbeidscontract te aanvaarden. Hier gingen echter stemmen tegen op, vooral van de heeren Sonnevelt, v. Doorn en v. Beek. Tenslotte besloot men deze zaak tot de volgende vergadering aan te houden. Een succes voor de tegenstanders! Een vermindering van de erfpacht, aan gevraagd door den heer Sluys, werd be pleit door de heeren Lunenburg en Ruys, hoewel B. en W. afwijzend beschikten. Het voorstel van B. en W. werd met 7 tegen 4 st. aangenomen. Een bijne onvriendelijke stemming kreeg de voorz., toen hij voor stelde een door hem benoemde agent van politie, die eerst ambtenaar was bij den crisis-controledienst, onmiddelijk twee pe riodieke verhoogingen toe te kennen, daar hij anders in salaris achteruitging. Verschil lende leden vonden dit pijnlijk voor de twee andere benoemde agenten, die in de zelfde positie minder salaris zouden krij gen. Toen bleek, dat de Raad dit niet zou aannemen, wilde de heer Ruys één perio dieke verhooging geven. De voorz. nam dit voorstel over, maar het werd verworpen met 4 tegen 7 st. (vóór de heeren Ruys, Smits, Sonnevelt en Lunenburg).. Punt 2. Capitulantenverordening, voor de zooveelste maal op de agenda, werd ein delijk goedgekeurd, zonder een woord dis cussie. Zonder stemming werd ook punt 3 (grondverkoop) goedgekeurd. Worden Katholieken achter- t gesteld bij benoemingen De heer Snel voerde uitvoerig het woord over het benoemingsrecht van ambtenaren. Hierbij kwam spr. terug op de kwestie: be noeming van een opzichter, die pas plaata had gehad, hetgeen de voorzitter deed op merken, dat dit er niets mede te maken had. De heer Snel zweeg toen heelemaal, zichtbaar vertoorn, waarop de heer Lunen burg hevig verontwaardigd uitriep, dat er de laatste jaren nu al genoeg gepolitiekt Is met benoemingen. En dat de katholieke fractie absoluut geen genoegen nam mei de benoeming van anti-revolutionairen, zooals dit geregeld voorkwam, terwijl deze een zoo groote minderheid uitmaken. De voorz. verdedigde de benoeming van den bewusten opzichter op advies van den architect. De heer Snel slaat met de vuist op tafel, hetgeen de voorzitter ontraadt. De heer v. Doorn (Gem. Bel.) zeidet dat de katholieke fractie niets had te eischen. Spr. heeft reeds eerder gezegd, dat hij gaarne de benoeming van ambtenaren wilde bekijken, als hij wist, hoe in over wegend katholieke streken benoemd werd. Als de heer Snel dan iets zegt, roept wethouder de Wit met verheffing van stem: U weet er geen klap van! De heer Lunenburg protesteert nogmaals tegen deze partijdige benoemingen. De heer v. Doorn: U kan prosteeren zoo veel u wilt! De heer Lunenburg: Ik zal blijven pro testeeren, zoolang ik in den Raad zit en ik kan de A.R. fractie feliciteeren, dat zjj reeds zoolang de bekwaamste hoofdambte naren heeft gehad. De voorz. vindt de manier van uiten van dit protest niet in orde. De heer Weltevrede (C.H.) betreurde de wijze, waarop de katholieke leden zichi in deze uiten. Maar ook hij vond de be noeming van den opzichter (die no. 2 stond) zeer vreemd. Wethouder Sonnevelt (C.H.) sloot zich bij de woorden van den heer Weltevrede aan, maar zei, dat de benoe ming op advies van den hoofdambtenaar ia geschied. Spr. zette de geheele situatie uit voerig uiteen. De heer v. Doorn wil dan ook het benoe mingsrecht aan den Raad geven; dan is er niet één enkele zondebok! De heer v. Beek (A.R.), begr-ijpt niet, hoe de heer v. Doorn de heeren Snel en Lunenburg kan steunen in deze. Na deze zeer verhitte discussies werd ge stemd over het gewijzigd voorstel van B. en W. om den Raad de ambtenaren met een salaris boven 2000 te laten benoe men. De heer Lunenburg vond dit minimum te hoog, dan waren er nog slechts een mi niem aantal ambtenaren bij. Het voorstel werd met 8 tegen 3 st. aangenomen. (Tegen de heeren Snel (R.K.), Lunenburg (R.K.) en v. d. Lee (S.D.A.P.). Het aangevraagde crediet voor de brug in het Oudeland (24.000) werd zonder stemming goedgekeurd. Na rondvraag ging de Raad in besloten zitting over. Vereeniging „Koninginnedag". In de algemeene ledenvergadering van de ver eeniging „Koninginnedag" werd in de va cature Brak als bestuunslid gekozen de heer Droogendijk. Op deze vergadering werden tevens de algemeene lijnen aange geven van het programma voor de viering van het 40-jarig regeeringsjubileum van M. de Koningin op 6 Sept. Dit voorloopig ontwerp werd door de vergadering goed gekeurd. Slechts de regeling betreffende de kinderfeesten zal nog nader moeten worden geregeld. Zij nog opgemerkt, dat het overlijden van den penningmeester, den heer Brak, op piëteitvolle wijze werd herdacht. Politie. Door den burgemeester zijn benoemd tot agent van politie alhier de heeren: J. v. Leeuwen, te Gouda; C. v. Schulpen te Maarsen en J. Grondel te Haarlem. WOUBRUGGE Iepenziekte. De wet op de bestrijding van iepenziekte beveelt opruiming van aan deze ziekte lijdende boomen, zoomede van hun schillen, enz. Reeds tijdig zijn degenen, waar zich zul ke boomen bevonden, aangeschreven voor verwijdering zorg te dragen. Het groote belang van het uitroeien der ziekte is, be grijpelijk, niet gediend, indien men bij het opruimen van zieke boomen onverschillig of laks is. Straffe maatregelen worden echter ge nomen. In deze gemeente zijn een 9-tal personen, welke proces-verbaal opliepen, wegens het achterwege laten van voorge schreven maatregelen. Gelukkig, dat men de wetsbepalingen in dit opzicht niet als een „doode" letter beschouwd. ZEVENHOVEN Autotocht ouden van dagen. Het co mité voor het organiseeren van de jaarlijk- sche autotocht voor ouden van dagen, ver gaderde onder voorzitterschap van den burgemeester. Besloten is op 2 Juli in de voormalige openbare school een bazar te onganiseeren en op den 6den d.a.v. de autocht naar het Gooi, met bestemming Valkeveen, te maken. Het comité houdt zich aanbevolen voor alles, wat bruikbaar is op den bazar, voor de grabbelton, enz, Er zal met een lijst worden gecollecteerd, om speciaal hen te bereiken, die nooit een bazar bezoeken. Verbetering Amstelkade. Vanwege de Ned. Heide Mij. is dezer dagen de geheele Amstelkade vanaf Vrouwenakker tot Slik- kendam via deze gemeente in kaart ge bracht; uitzetting met 't oog op ophooging en demping waar noodig van de daarachter liggende sloot, zal nu geschie den. Daarna komt het technisch plan ter uitvoering van het werk in werkverschaf fing.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7