OMGEVING &AICKUAU 4 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 KATWIJK ,,'t Waerle". We vermeldden dezer da gen de verkoop van de villa's ,,'t Waerle" en „Hoogcate" waarin Prinses Juliana en Baron Baud indertijd woonden. Verschil lende praatjes over da toekomstige be stemming dezer villa's deden reeds de ron de; zoo heette het b.v. dat het werd een R.-K. Tehuis voor ouden van dagen; ook werd het reeds een toekomstig R.-K. Kin dertehuis genoemd. Anderen promoveer den de gebouwen tot Nonnenklooster. Al deze berichten kunnen wij met stelligheid tegenspreken. De gebouwen zullen over eenigen tijd worden afgebroken. Daarna zullen op de vrijkomende gronden (de op pervlakte is 1350 M.2) doch meer naar ach'teren, nieuwe Vila's worden gebouwd. Dit zal echter nog wel even duren. De nieuwe eigenaar, de heer Tr. heeft er hee- lemaal geen haast mee. Grondverkoop. De verkoop der ter reinen thans in huur bij „Quick Boys" staat nog niet definitief vast. Vermoede lijk zal de raad op 22 Juni voor de beslis sing komen te staan om deze gronden te verkoopen aan f,Zond en Schild". Bekend is althans dat Quick Boys op 1 Oct. deze voetbalterreinen moeten hebben verlaten. Naar verluidt zullen er nieuwe sportterrei nen gemaakt worden in de duinen nabij het Zeehospitium. We vernamen, dat de sportterreinen van de voetbalver. „Kat wijk" voorloopig nog intact blijven. Aan het Westelijk front geen nieuws. De melkoorlog is nog in vollen gang. Op beide fronten is nog van geen toegeven sprake. Er zijn ook nog geen vredesvoor waarden aangeboden. Eén goede zijde heeft het toch, beweerde een melkleverancier: het publiek leert thans melk drinken. De andere goede zijde is, dat de huismoeders de centen in den zak houden of eens zoo veel melk toegemeten krijgen dan normaal het geval is. Geboren: Cornelia d. v. J. v. Duyn en M. Ouwehand. Elisabeth Maria d. v. A. v. d. Kwaak en W. M. Bakker. Jacobus z. v. D. Ruwaard en H. Krijgsman. Ju dith d. v. G. Hasenoot en T. v. Rijn. Petronallea Katharina d. v. A. v. d. Marei en P. Hus. Gijsbertus z. v. G. Zandber gen en E. Gravenkamp. Ondertrouwd: S. Guyt en J. K. v. Beelen. W. Ouwehand en J. Guyt. Getrouwd: C. v. Duyn en M. Hoek. C. Maagdelijn en G. Haasnoot. J. Har- teveld en T. van der Does. A. Rijsdam en A. van Duyn. Overleden: Maarten v. d. Oever 69 j. Joseph Franc, de Cock 76 j. gehuwd met M. G. Stolk. Jacob van Rijn 58 j. gehuwd met M. J. Houwaard. NOORDWIJKERHOUT BEVORDERING VAN HET VREEM DELINGENVERKEER. V. V. V. opgericht. In Hotel Gouwenberg heeft Donderdag avond de oprichtingsvergadering plaats gehad van de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer te Noordwijkerhout. Het bestuur is als volgt samengesteld: Eere voorzitter jhr. J. H. Gevers van Kethel en Spaland, voorzitter J. W. Fransen, le secretaris A. Enders, 2e secretaris J. Roe- lin, penningmeester P. Th. Zijlstra. Le den: dr. Wösten, dr. van Embden, A. Eecen, W. Versluys, F. H. Backes, C. Th. Willemse, B. Scheffers, H. J. Buschman, J. van den BergVerdegaal, C. A. van Paridon en G. Gouwenberg. Werkcommis- sies uit deze leden zullen samengesteld worden. Het voornaamste doel der ver eeniging zal zyn de vreemdelingen op te wekken het aan natuurschoon rijke Noord wijkerhout te bezoeken. Eerstdaags zal een gids met wandelkaart en pensionlijst uitgegeven worden. Het dorp Noordwij kerhout dat tot dusverre zoo weinig be kend was is zeer goed gelegen aan den Provincialen weg HaarlemNoordwijk aan Zee. Door de aanwezigheid van prach tige wandelwegen is het voor de natuur liefhebbers en vooral ook voor de stede lingen een lust in de omgeving van dit vriendelijk kustdorp te vertoeven. Het is nog een van de weinige gemeenten in ons land waar het binnenduin behouden is gebleven. Ook het fraaie landgoed Leeuwenhorst met het kasteel Groot Leeuwenhorst, eigendom van jhr. Gevers is eveneens een bezoek waard. Wandelkaarten om de bos- schen van dit landgoed te doorkruisen zullen straks bij het secretariaat der Ver eeniging, Zeestraat 7, telefoon 263 ver krijgbaar worden gesteld. De vereeniging zal bij de betreffende autoriteiten aandrin gen tot het aanleggen van een sportpark en plantsoenen dat in werkverschaffing kan geschieden. Contact zal gezocht wor den met de A.N.W.B. om behoorlijke rij wiel- en voetpaden te verkrijgen. Het plan is, om in den bloembolentijd bloe- menfeesten te organiseeren, opdat Noord wijkerhout als bollenplaats ook op den voorgrond worde geplaatst. Op financiee- len steun van de overheid wordt gehoopt alsmede van particulieren en vooral van de zakenmenschen die het grootste be lang bij het vreemdelingenverkeer heb ben. Ter bestrijding van de eerst onkos ten der vereeniging zal in café restaurant Gouwenberg een feestavond in den zomer gehouden worden met verschillende at tracties, waarvan de baten der entree's ten goede komen aan de kas van V.V.V. De minimum-contributie voor het lid maatschap der vereeniging bedraagt 1. voor zakenmenschen 2.50. Men kan ook door een gift donateur der vereeniging worden. Met het noodige enthousiasme van de oprichters der vereeniging en de genomen besluiten is reeds een stap in de goede richting gezet. Moge geheel Noord wijkerhout medewerken om het beoogde doel te bereiken! Landarbeiderswet. Aan G. Koomen en H. de Winter is vergunning verleend tot het bouwen van een dubbel woonhuis langs den Zilkerduinweg. Ingevolge de Landarbeiderswet is voor den bouw dezer woningen door het Rijk aan de gemeente voorschot verleend. Geboren: Cornells Jacobus, z. van L. P. van der Holst en C. C. Heemskerk Henricus Johannes z. van G. P. Okkerse en A. Verburgt Maria Theodora Gerar- da d. van F. V. Ramb en M. Th. van Seg- gelen Petronella Jacoba Maria d. van J. A. van Waas en C. M. de Haas Wl- helmus Johannes Maria d. van J. M. W. de Groot en A. M. van Parera Dina Maria Theodora d. van L. B. Kaptein en M. Heemskerk Engelbertus Leonardus Cornelis Maria z. van C. A. Keijzer en C. M. Oostdam Cornelia Wilhelmina d. van A. Duivenvoorden en J. M. de Groot Petrus z. van P. van den Burg en M. A Warmenhoven Gerrit z. van C. Kool en Joh. C. C. Dekkers Johannes Cor nelis z. van C. de Groot en M. H. Kou- wenhoven Nicólaas Theodorus z. van N. P. Duivenvoorden en C. P. Duiven voorden Theodora Adriana d. van H. J. Musegaas en E. C. Timmers Cornelis Engelbertus z. van C. W. Bakker en H. van den Berg Maria Anna Gerarda d. van A. J. van Aken en M. A. Hertogh Hendricus Theodorus z. van B. J. Mar- neth en J. J. H. M. Derksen Frederik Johan z. van J. C. van Hunnik en A. Zon neveld Petrus Cornelis Jozef z. van W. van der Meer en H .H. Brama. Ondertrouwd: A. Griekspoor jm. 21 j. en A. G. Scheepmaker jd. 19 j. R. Th. Vrolijk jm. 31 j. en C. W. Bakker jd. 24 j. C. H. Heemskerk jm. 28 j en C. J. Geerlings jd. 27 j. Gehuwd: C. J. Duivenvoorde 31 j. en P. G. van Schooten 26 j. H. B. Keijzers 26 j. en M. J. van der Putten 23 j. J. G. Meeuwenoord 29 j. en C. Q. Romijn 31 j. G. C. J. Rijnders 23 j. en A. Heemskerk 29 j. C. van Deelen 26 j. en H. C. Schroder 25 j. H. M. L. van Stijn 33 j. en M. M. J. Verdegaal 26 j. Overleden: A. van Roode 51 j., echtgenoote van J. Mooijekind F. Vis ser 93 j., wedr. van B. Fijlstra A. J. C. Vester 77 j., wedr. van G. de Groot, echtg. van J. Pas J. W. van Nobelen 71 j., echtg. van P. Knijnenburg N. F. Huij- boom 70 j., echtg. van T. Bakx J. Werk hoven 69 j., echtg. van M. C. Wels E. Datenè 43 j., echtg. van A. M. Wammes A. Kaptein 39 j. C. van der Kleij 76 j. J. H. Kuijer 66 j. A. van der Slot 45 j., echtg. van S. M. Warmerdam. RIJNSBURG Bloemenhandel. De storm en het kou de weer hebben er voor gezorgd, dat de prijzen der bloemen, maar dan vooral van de goede kwaliteit, vrij hoog bleven. Er is echter door het buitengewoon slechte weer veel vernield of tot tweede en derde kwaliteit gedegradeerd. Dit heeft tot ge volg dat de totaaluitkomst voor den kwee- ker toch nog tegenvalt. Pyrethrums in de gewone soorten brachten van 30 tot 60 ct. op. Betere vavietieten gingen voor 1.10 tot 1.80. Anemonen 3040 ct. Pioenen 1.703.00. Korenbloemen 2545 ct. La thyrus 3050 ct. Ranonkels 6080 ct. Ixia 40—70 ct. Trollius 30—50 ct. Margrie ten 2040 ct. Centaurea 2035 ct. Gla diolen 4.10—5.00. Convili f 2.00—2.50. Rozen 2040 ct. WASSENAAR BLOEMBOLLENCULTUUR. Afdeeling steunt hoofdbestuur. In het Wapen van Leiden hield de afd. Wassenaar een algemeene ledenvergade ring onder voorzitterschap van den heer A. P. Ruygrok. Na het voorlezen der no tulen werd allereerst overgegaan tot be noeming van afgevaardigden en plaats vervangers naar de algerneene vergade ring. Gekozen werden de heeren J. Prins en E. Mooijman en tot plaatsvervangers J. Hoogstraten en C. Kraaij. Aan de orde was vervolgens de behan deling van de beschrijvingsbrief waarbij het Hoofdbestuur een motie van vertrou wen vraagt op het door haar tot heden gevoerd beleid. Door vele leden werd hierover druk het woord gevoerd. Lang werd over de al of niet geacht juiste houding van het hoofd bestuur van meening gewisseld. Tenslotte werd in stemming gebracht of de leden al dan niet het vertrouwen in het hoofdbe stuur stelden. De uitslag was dat werden uitgebracht 30 stemmen voor en 19 stem men tegen het hoofdbestuur. Naar voren werd vervolgens gebracht de wenschelijkheid om de Statuten voor het H. B. te wijzigen. Het zou momenteel kunnen gebeuren, dat door acties het be stuur heengaat en daardoor de voorzitter mee zou sleepen. Dit zou men willen voorkomen door den voorzitter de functie te geven van president der vereeniging, en hem'slechts een adviseerende stem te geven. Dan is die functie niet afhankelijk meer van het al of niet aftreden van het bestuur. De voorzitter zeide toe, dat de afdeeling dit voorstel zou bestudeeren. Hierna volgde sluiting. Schietwedstrijd B. V. L. Deze week vond alhier de wedstrijd plaats om den Een matte of gebruinde teint staat aitijd charmant Amilda-orême, die tevens zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinton. Mat en Bruin. Doos 50 en 25 ct. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEES* Gisterenavond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heer C. Bakker. Onder de Ingekomen Stukken was een verzoek van den heer A. J. de Later en Mevr. Kliokgieter-Leinschoten om uitstel van bebouwing van de hun verkochte ter reinen in Poelgeest. Uitstel wordt ver leend. Verzoek van de bewoners van de Juffer- mansstraat en de Duivenvoordestraat om trottoirs, te verbeteren. Wordt gezonden aan B. en W. om prae-advies. Verzoek van de Chr. gezondheids- en va- cantie-kolonies in Nederland om toeken ning van subsidie voor 1939 Wordt behan deld bij de begrooting 1939. B. en W. stellen voor gratis in eigendom der gemeente over te nemen: a. van H. v. d. Voet een strook grond voor het perceel de Kempenaerstraat no. 9; b. van H. Rooyakkers, een strook aan den Ter wee weg, langs den voormaligen tuin van het perceel Leidsche Straatweg no. 1. Goedgekeurd. B. en W. deelen nog mede, dat de Minis ter van Binnenlandsche Zaken en Finan ciën bij beschikking van 2 Juni 1938 het grondvoorschot van bouwplan II van „Bui- tenlust" met f 3000 hebben verhoogd. Voorstel van B. en W. inzake steunver- leening B over i938. B. en W. deeien mede, dat de Minister van Sociale Zaken heeft bericht, dat voor het jaar 1938 opnieuw een subsidie voor de extra-hulp aan werkloozen voor aan schaffing kleeding, schoeisel enz. kan wor den verkregen. Dit jaar mag per werklooze f 5.70 worden besteed en hiervan komt ten laste van het Rijk 3.70 mits de gemeente een bedrag van 2.voor haar rekening neemt. Het gemiddeld aantal werkloozen dat over de eerste 10 maanden van 1937 als werkzoekende bij den agent van de ar beidsbemiddeling stond ingeschreven, is bij de berekening der totale subsidie tot grondslag genomen. Dit aantal is door het departement vastgesteld op 113 Totaal mag dus worden besteed 113 X 5.70 644.10 waarvan 226 ten laste der ge meente komt. B en W. stellen voor dit be drag te verleenen. Wordt aangenomen. Voorstel tot opnieuw vaststellen van de verordening op de speelautomaten naar aan leiding van de opmerking var Ged. Staten. Goedgekeürd. Voorstel tot verlenging van de termijn van ontruiming van onbewoonbaar ver klaarde woningen. Het betreft hier percee- len aan de Wij tten bach weg Terweeweg, Oegstgeesterweg en Rijsjes De bewoners van deze huizen hebben nog geen andere woning kunnen vinden, terwijl ook niet te verwachten is, dat zij daarin spoedig zullen slagen. B. en W. stellen daarom voor de termijn van ontruiming tot 1 Maart 1939 te verlengen. De heer Kruizinga vraagt of het niet mo gelijk is dat B. en W. eenige pressie op de bewoners uitoefenen. De voorzitter wijst er op, dat voor velen geen woning legen zoo'n geringe huur ver krijgbaar is. B. en W. zijn in dit opzicht diligent. Voortdurend wordt den bewo ners er op gewezen, dat de huizen moeten worden verlaten. Voorstel wordt goedge keurd. Voorstel tot het vaststellen van een ver goeding voor het gebruik van gymnastiek- toestellen. B. en W. deelen hieromtrent nader mede, dat het meermalen voorkomt dat vereeni- gingen, die van hét gymnastieklokaal aan den Terweeweg gebruik maken, het verzoek richten, om voor hun uitvoeringen gebruik te mogen maken van de toestellen der ge meente, hetwelk meestal wordt toegestaan. B. en W. komt het echter gewenscht voor, dat dit niet meer gratis geschiedt, zij stel len daarom voor, dat voor het gebruik van de toestellen buiten het gymnastieklokaal 5.per keer verschuldigd zal zijn. In bijzondere gevallen kunnen B. en W. de vergoeding verminderen of vrijstelling van betaling geven. Aangenomen. Voorstel tot verkoop van een strookje grond aan den Hoogen Morschweg aan C. Kasbergen. Goedgekeurd. Kinderen, die te groot worden. Voorstel tot verhuur van hei speelterrein aan de Floriastraat aan de woningbouw- vereeniging .Buitenlust". Naar aanleiding hiervan deelen B. en W. mede, dat het bestuur van genoemde ver eeniging zich tot het gemeentebestuur heeft gewend met het verzoek een verbod ui't te vaardigen voor kinderen ouder dan 12 jaar, om gebruik te maken van de van gemeente wege aangelegde speelplaats. B. en W. meenen, dat een zoodanig ver bod niet op den weg van de gemeente ligt. Ei bestaat bij B. en W. geen bezwaar, dat de woningbouwvereeniging zelf'tot het uit vaardigen van zulk een verbod overgaat. In verband hiermede stellen B. en W. den Raad voor de speelplaats 'tot en met Oct. 1938 aan de vereeniging te verhuren 25 cent, onder bepaling, dat kinderen beneden 13 jaar niet mogen worden geweerd. Goedgekeurd. Voorstel tot verhuur van een strookje grond aan de Geversstraat, bestemd voor tramhuisje van de N.Z.H T.M. èt 1.per jaar tot wederopzegging. Voorstel tot verpachting van grasgewas in Poelgeest en tot openbare verpachting van vischwarer In verband met afloopen van de termijn van verpachting is met de pachters overleg gepleegd en zulks heeft tot resultaat gehad, dat B. en W. thans voorstellen het grasgewas van alle in aan merking komende wegen, Kwaaklaan, Abispoelweg, Poelgeesterweg Korte en Lange Oude Dam en Warmonderweg, voor het jaar 1938 voor 8 in totaal te verpach ten aan J. W. Filippo. Aangenomen. B. en W. worden voorts gemachtigd om tot openbare verpachting van het visch- water over te gaan voor een periode van vijf jaar. Verder besluit de Raad om aan F. v. d. Hoeven het grasgewas, toebehoorende aan de gemeente langs Poelgeesterweg, Laan van Oud Poelgeest en Wellinklaan t-e ver pachten a 10 en aan J. Treur het grasge was van het terrein langs de Laan v. Alke made voor 25. Benoeming lid van het Burgerlijk Arm bestuur. De heer J. v d. Voet heeft om gezond heidsredenen ontslag verzocht. Ter voor ziening in de daardoor ontstane vacature doen B. en W. overeenkomstig de door het B. A. gedane aanbeveling de volgende voordracht: 1. M. van Fraassen; 2. A. E. v d. Voet. Benoemd wordt de heer A. E. v. d. Voet met 8 van de 12 stemmen. De voorzitter brengt dank voor al het geen de heer J. v. d. Voet voor het B. A. heeft gedaan. Gaslucht inDuinzicht. Voorstel van B. en W. tot beschikbaar stelling van gelden ingevolge art. 72 L.O.- wet voor het aanbrengen var. een electri- sche verlichting in de school „Duinzicht". Door het bestuur der bijz. meisjesschool „Duinzicht" was n.l. verzocht om de aanwezige gasverlichting te doen vervan gen door electrische verlichting. Blijkens een door den gemeente-architect ingesteld onderzoek is de bestaande verlichting on voldoende en zijn de gasleidingen onbe trouwbaar, zoodat herhaaldelijk gaslucht wordt geconstateerd. Afdoende herstelling dezer leiding is niet mogelijk gebleken. Daarom stellen B. en W. voor goedgunstig te beschikken. De kosten bedragen 300. Aangenomen. Subsidie aan de St. Lidwina- school te Leiden. Voorstel tot het verleenen van subsidie aan de St. Lidwinaschool voor zwakzin nige kinderen, gevestigd te Leiden. Het bestuur van genoemde school ver zocht over 1937 een subsidie van 20 per leerling uit Oegstgeest te mogen ontvan gen. Volgens de L.O.-wet worden de kos ten van instandhouding van bijz. scholen voor buitengewoon lager onderwijs hetzij door het Rijk, hetzij door het Rijk en een of meer gemeenten te zamen aan de be sturen dier scholen vergoed, volgens regels bij alg. maatTegel van bestuur te stellen. Aangezien het een plaatselijke school be treft, vergoedt het Rijk alleen de salaris sen. De gemeente, waar de school is ge vestigd (in dit geval Leiden) is verplicht een tegemoetkoming in de kosten van ma- teriale, kosten van exploitatie, te verlee nen een bedrag van 15 per leerling. De gemeente mag dit bedrag overschrijden: Leiden heeft dit gedaan door voor de loka liteiten een bedrag 1019.te vergoe den en bovendien de bijdragen voor de 39 uit Leiden afkomstige leerlingen met 10 per leerling te verhoogen. De verplichte uitkeering k f 15 mag op de buitengemeen ten worden verhaald. Niettegenstaande toepassing van deze krachtens de wet vastgestelde financieel© regeling, heeft het schoolbestuur nog een tekort van ruim 2100. Het schoolbestuur vraagt ter dekking van het tekort een extra subsidie van 20 per leerling, zoodat de totale kosten komen op 35 per leer ling. B. en W. meenen dat het buitengewoon onderwijs zooveel mogelijk moet worden gesteund. Afgezien van het groote belang hieraan voor de leerlingen zelf verbonden, worden daardoor in de toekomst vaak groote uitgaven bespaard. Goedgekeurd. Voorstel tot het vaststellen van een sub sidieregeling voor het bijzonder Middel baar en Voorbereidend hooger onderwijs. B. en W. wijzen er op, dat de gemeente sinds enkele jaien bijdragen in de exploi tatiekosten verleent, indien leerlingen uit deze gemeente die scholen bezeoken. Ten einde tot een vlotte afwerking van subsi die-verzoeken te geraken, stellen B. en W. voor een algemeene subsidie-regeling vast te stellen, waarin B. en W. bevoegdheid wordt verleend op deze verzoeken een be slissing te nemen, indien ze voldoen aan door den Raad voorgestelde voorwaarden. Het maximum-bedrag per leerling be draagt 100. De heer dr. Simon Thomas is principieel tegen dit voorstel. De voorzitter wijst er op, dat de subsidie aan de bijz. scholen heel wat minder is dan de bijdragen per leerling b.v. aan de Gem. H.B.S. Voorstel wordt goedgekeurd met de stemmen van Dr. Simon Thomas en den heer Kruizinga tegen. Comptabiliteits-besluiten worden zonder commentaar genomen. Rondvraag. Wethouder van Egmond doet eenige mededeelingen betreffende de steunrege ling voor kleine tuinders, die wat Oegst geest betreft, van weinig beteekenis is. De heer Kruizinga brengt de circulaire der regeering inzake werkverruiming ter sprake. De voorzitter antwoordt dat daarvoor in de gemeente geen geld is, zoodat men deze circulaire naast zich moet neerleggen. Hierna ging de Raad in comité-generaal. verleden jaar door Z. H. Mangkoe Negoro uitgeloofden zilveren wisselbeker. Aange-- zien nadien werd besloten dat deze beker in het bezit van de afd. Wassenaar moest blijven werden door een lid der plaatse lijke commissie een zestal copiën van den Mangkoe Negorobeker beschikbaar ge steld. De eerste maal is nu een beker ge wonnen door den heer A. Dek alhier met 294 punten. Voorts werden door de vrijwilligers W. C. van Valkenburg 293 p., P. A. Hitzert 291 p., H. v. d. Does 291 p., H. J. de Jong 290 p., H. Oosterveer 286 p., W. v. Niekerk 283 p., J. G. Groeneweg 281 p. en Em. Al- bers 281 punten behaald. Ingekomen: J. A. Baud en gezin, N. H., adj.-secr. Nat. Fonds v. Bijz. Nooden, uit Arnhem, L. Kerkdam 24. B. M. Cha- vanne, vreemd, D.Ev., dienstbode, uit Den Haag, Park Oud-Wassenaar 1. J. G. M. Cornelisse, R.-K., dienstbode, uit Gendrin- gen, Wittenburgerweg 116. P. Dado, geen, zonder beroep, uit Den Haag, St. v. 's-Gravesandeweg 7. T. Francke, N.H., zonder beroep, uit Den Haag, St. v. 's-Gra- vesandeweg 51. A. J. v. Giezen, R.-K., dienstbode, uit Monster, v. Heeckerenstraat 6. A. Groen, N.H., kassier Zeebad, uit Den Haag, St. v. 's-Gravesandeweg 51. O. M. Grote, geen, hulp i. cl huish., uit Nieuwer-Amstel, Backershagenlaan 14. Wed. M. H. Breukelman geb. Hauffe en gezin, R.-K., zonder beroep, uit Den Haag, Backershagenlaan 22. N. A. A. Kamp man en gezin, Ev.L., kantoorbediende, uit R'dam, Rijksstraatweg 276. J. A. Krol en gezin, N.H., hoofdonderwijzer, uit Rotter dam, Santhorstlaan 18. Wed. E. Eller- man geb. Mac Leon Bacon, R.-K., zonder beroep, uit Den Haag, Araweg 8. C. J. P. H. Ellerman, R.-K., zonder beroep, uit Den Haag, Araweg 8. E. S. A. van Musschen- broek, geen, zonder beroep uit Leiden, Prins Hendriklaan 2. B. J. van Osch en dochter, geen, reiziger, uit Den Haag, Hya- cinthstraat 22. A. Oving, G.K., dienstbo de, uit Leek, Rijksstraatweg 494. H. Oving, G.K., dienstbode, uit Grootegast, Binnenweg 15. Wed. A. G. Ver Loren v. Themaat geb. Pellemans, R.K., zonder beroep uit Den Haag, Lindelaan 4. A. J. M. v. Pelt en gezin, R.-K., koopman uit Voorburg, v. Z. v. Nijveltstraat 281. M. Plomp, G.K., kinder juffrouw, uit Delft, Julianaweg 8. H. Rütter, vreemd, R.K., dienstbode, uit Oberhausen, v. Z. v. Nije- veltstraat 18E. M. J. Schepers, R.-K., kloosterzuster, uit Boxmeer, Ridderlaan 1. A. M. v. d. Heiden, R.-K., kloosterzus ter, uit Boxmeer, Ridderlaan 1. M. H. Freriks, R.-K., kloosterzuster, uit Boxmeer, Ridderlaan 1. Wed. M. Brester geb. Sluijter, geen, zonder beroep, uit Amster dam, Schouwweg 72. B. Sluijterman, N. H., zonder beroep, uit 's-Graveland, Schouwweg 72. N. A. F. v. Taack Tra Kranen, W. Gem., kunstschilder, uit Den Haag, Lindelaan 4. Wed. J. J Reijers geb. Troost, geen, zonder beroep, uit Noord- wijk, Schouwweg 72. M. M. Verdel, G.K., dienstbode, uit Papekop, Hertelaar 13. P J. Verhage, N.-H., 2de meisje, uit Zie- rikzee, Konijnenlaan 45. Wed. L. M. Verheul, R.-K.. zonder beroep, uit bot terdam, Rijksstraatweg 276. E. Weisser, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Araweg 8. L. Wilhelm, vreemd, geen, dienstbode, uit Den Haag, Waldeck Pyr- montlaan 1. G. v. Yperen en gezin, R.K., jockey, uit Capelle a. d. IJssel, Waalsdor- perlaan 4. Vertrokken: L. N. E. Wijntjes, naar Sassenheim, Molenstraat 2. C. v. Lin- gen, naar Den Haag, Jul. v. Stolberglaan 68. C. L. de Groot, naar Gouda, Markt 22. N. Stegeman r vrouw, naar Amers foort, Lorentzstraat 19. W. G. v. d. Voorn naar Nieuwkoop, Zuideinde A17. E. Al- beck, naar Den Haag, v. Montfoortlaan 8. J. C. M. v. Marle, naar Leiden, Groen- hovenstraat 8. A. v. d. Hoek en gezin, naar Den Haag, Loosduinscheweg 213. F. H. Jansen geb. Duit, naar Amsterdam, Leidschestraat 6hs. R. Horneman, naar Den Haag, Carel v. Bylandtlaan 1. J. Sibbe, naar Gelsenkirchen, Did. C. L. Scheumann, naar Den Haag, Statenlaan 116. W. Thoos, naar Duitschland. J. G. Gleichmann, naar Oegstgeest, de Kempe- naerstraat 80. A. M. J. Smeets, naar Echt, Oude Groote Baan 1 J. G. C. v. d. Helm naar den Haag, L. v. Meerder- voort 53e W. M. Balvers en gezin naar den Haag, Piet Heinstraat 68 B. P. Fi- bach naar den Haag, L. v. Meerdervoort 269 M. M. Göddem naar den Haag, Oude Kerkstraat 14 J. M. Witte naar Hille- gersberg, Prins Mauritsstraat 5 B. I. Bron naar Emmen, Klazinaveen, Hoofd straat 12 P. G. Geitebeek naar Hillegom, Leidschetsraat 49 G. Mol naar Katwijk, Valkenburgerlaan 17 E. G. v. d. Vegt naar den Haag, Pr. Frederiklaan 73 A. Rebel naar Laren N.H., Slangen weg 9 H. Winkler naar Oostenrijk. ZOETERMEER Gemeenteraad. De Raad der gemeen te vergadert 8 Juni des namiddags 7.45 uur. Agenda: 1. Mededeelingen. 2. Wijzi ging Algemeene Politieverordening. 3. Beschikbaarstelling bedrag B.-steun werk loozen. 4. Wijziging annuiteit bouwvoor- schot Woningbouwvereeniging .Beter Wo nen". 5. Verkoop bouwterrein Molenstraat. 6. Verzoeken ontheffing schoolgeld. 7. Aan leg algemeene begraafplaats. 8. Verzoek A. G. Scheer tot het doen teren van den Broek weg. 9. Beschikbaarstelling 250. vcor een kinderfeest, jubileum H. M. de Koningin. 10. Verordening inning school geld, regeling art. 122 gemeentewet. 11. Wijziging raadsbesluit verzekering ge meentegelden. 12. Wijziging begrooting 1938:

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6