DINSDAG 31 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 PADVINDERS-REORGANISATIE Een Nationale Raad Nadat Z.K.H. Prins Bernhard bij zijn eerste bezoek aan het Nationale Hoofd kwartier der Nederlandsche Verkenners te Den Haag door de padvinders van het dis trict met een défilé was begroet, nam een gecombineerde vergadering van Raad en Bestuur een aanvang. Z.K.H. presideerde de vergadering, heette de aenwezigen, waaronder Gen. Maj. C. J. M. Collette, Mr. J. van Gelein Vitringa, Vice-Admiraal J. F. Osten en Prof. Ir. R. L. A. Schoemaker, welkom en deelde mede, dat in verband met de te nemen beslissing aangaande de opheffing van de Liquidatie Commissie van de Jamboree, de overste C. W. Bec king, penningmeester van de Jamboree, eveneens ter vergadering was uitgenoo- digd. In de eerste plaats deelde Z.K.H. mede, op welke wijze de positie van den Ko ninklijken Commissaris in de Spelregels wordt omschreven, nL. dat hij het recht heeft, om de vergaderingen van den Raad der vereeniging, Dag. Bestuur en Nationa- len Padvindersraad te presideeren. Ingevolge de wijziging van de Spelre gels is thans de organisatie van de Pad vindersbeweging in Nederland als volgt te omschrijven. Huidige organisatievorm. Naast de Vereeniging „de Nederlandsche Padvinders", de N.P.V. welke bestaat uit de Neutrale Groepen, de Christelijke Groepen, den Padvindersbond in Ned.-In- dië, straks de Padvndersvereeniging „Ne derland", staat de Vereeniging „de Katho lieke Verkenners", welke met de N.P.V. op federatieve wijze verbonden is. Als uit vloeisel van deze samenwerking is opge richt de Nationale Padvindersraad, welke de gelegenheid opent tot onderling con tact over alle padvinderszaken, welke met instemming van dezen Raad ter tafel wor den gebracht, doch vooral over de eenheid in de werkwijze der Groepen, Spelregels, de training der leiders, de aanraking met het buitenland. Er zal vooralsnog geen Hoofdbestuur worden benoemd. Z. K. H. Prins Bern hard is Koninklijk Commissaris voor de geheele erkende Padvindersbeweging in Nederland. De heer Oosterlee is waarnemend Hoofd verkenner voor de N.P.V., tevens Hoofd commissaris voor deze. De Katholieke Ver kenners hebben een afzonderlijken Hoofd commissaris, waartoe mr.- R. Höppener is benoemd. Er is bij de vastlegging van de verhou dingen geen principieel nieuw element in gebracht, doch wel is thans de codificatie in overeenstemming met de verhoudingen, zooals deze zich historisch hebben ontwik keld. De Jamboree Gehoord het rapport van het accoun tantskantoor Boelen, Nieuwenhuis en Boo te Amsterdam, besloot de vergadering den penningmeester van de Jamboree déchar ge te verleenen voor zijn beheer, waarbij hem nogmaals dank werd gebracht voor de groote diensten, welke hy belangloos aan de Padvindersbeweging heeft gegeven. De .Koninklijke Commissaris deelde mede, dat het batig saldo van de Jamboree 75000 bedraagt, welk bedrag aan het Nationaal Hoofdkwartier is overgemaakt. Dit bedrag is voorloopig, in afwachting van zijn be stemming, belegd. De aandacht der vergadering werd ver volgens gevestigd op de groote behoefte aan geldmiddelen voor de verdere verbrei ding van de Beweging. Momenteel is het betrekken van de jongens uit de werklooze gezinnen in de Padvindersbeweging alleen incidenteel mogelijk en het Nationaal Hoofdkwartier wil trachten hierin verbe tering te brengen. Ook is er een nijpend gebrek aan gelegenheid tot kampeeren in de omgeving van de groote centra. De penningmeester bracht een en ander naar voren en vertelde, dat in Engeland thans door den Hertog van Kent het initiatief is genomen tot het bijeenbrengen van een fonds van 6 millioen gulden van de Pad vindersbeweging, van welk bedrag reeds 25 pet. is bijeengebracht. De zilveren wolf Z.K.H. deelde mede, dat de Chief Scout, Lord Baden Powell aan den waarnemend Hoofdverkenner, den heer A. Oosterlee den Zilveren Wolf heeft toegekend, voor de uitnemende diensten aan de Padvindersbe weging bewezen. De Koninklijke spreker zeide, dat het hem een genoegen was, deze onderschei ding den heer Oosterlee te kunnen omhan gen, hetgeen hij daarop onder luid applaus van de aanwezigen deed. De Zilveren Wolf is de hoogste onderscheiding, welke door den Stichter van de Wereldbeweging aan zijn medewerkers wordt uitgereikt. Voor Nederland is dit de 2de maal, dat een Zilveren Wolf werd toegekend. Nationale Padvindersraad Na de benoeming van een Hoofdkwar tierscommissaris voor Voortrekkers, met welke functie ir. Telder wordt belast, en het nemen van enkele besluiten van inter nen aard, als de regeling der contributie en herkiezing van periodiek aftredende le den, heeft Z.K.H. den Nationalen Padvin dersraad geinstalleerd. De Raad zal zijn samengesteld uit de heeren: A. Oosterlee, A. H. van Leeuwen, dr. R. Ramselaar, mr. R. Höppener, prof. dr. J. de Quay, ds. W. M. A. Kalkman en C. Beets. De Prins sprak de hoop uit, dat de Nationale Padvindersraad aan zijn deel zal beantwoorden en van groote beteekenis zal kunnen zijn voor de éénheid van de Padvindersbeweging in ons land. Bij de bespreking van de Jamboree vond Z.K.H. gelegenheid, om aan de aanwezige KARDINAAL VAN ROSSUM EN IJSLAND Op 8 Juli 1923 bracht Kardinaal van Ros- sum een bezoek aan IJsland. De kleine katholieke gemeente organiseerde een groot feest. Zelfs de regeering was aanwezig om den kardinaal welkom te heeten. De kar dinaal kwam de missiepost IJsland ver heffen tot apostolische prefectuur en Pas toor Meulenberg tot apostolisch prefect. Hij bracht een geschenk mee van den Paus, ten gouden kelk. De minister richite ter eere van den kardinaal een banket aan. En toen sprak de kardinaal als zyn wensch uit, dat naast de Paters Montforta- ren en de werkende Zusters van St. Jozef in IJsland zouden komen de biddende Zus ters van den Carmel om IJsland terug te winnen voor het ware geloof. Deze wensch van Nederland's kardi naal zal nu spoedig in vervulling gaan als IT Uw gave stort op giro 13431 van den H.E. Heer Deken E. P. Rengs, R. K. Pastorie, Verdronkenoord 76, te Alkmaar of op 39730 van de Zusters Carmelitessen te Egmond aan den Hoef. leden van den Raad de Jamboree-bedenk- penning te overhandigen en ook de aan dacht erop te vestigen, dat het voor het welslagen van de Jamboree van zulk een groote beteekenis is geweest, dat de zit tende leden van den Raad hun medewer king hebben verleend, waarvoor de Ko ninklijke Commissaris hun dank bracht. De vergadering, welke een buitengewoon geanimeerd verloop had, werd te 5 uur door Z.K.H. besloten. Bij het vertrek van Z.K.H. stond het Haagsche Voortrekkerscorps opgesteld op het trottoir en vormde de eerewacht voor Z. K. H. KATHOLIEKE WETENSCHAPPELIJKE VEREENIGING. De rechtskundige afdeeling der Katho lieke Wetenschappelijke Vereeniging ver gaderde te 's-Gravenhage, onder voorzitter schap van prof. mr. W. P. J. Pompe. Bij den aanvang der vergadering wijdde de voorzitter een woord van herdenking aan de nagedachtenis van prof. mr. Ph. Kleintjes, die van 1923 tot 1927 het voor zitterschap der afdeeling heeft bekleed. Spr. memoreerde daarbij in het bijzonder de zeer gerespecteerde plaats, die prof. Kleintjes in den kring der katholieke hoog leeraren aan de openbare universiteiten heeft ingenomen. Ook in dien kring zal zijn heengaan als een zwaar verlies worden gevoeld. Deze woorden werden door de vergadering staande aangehoord. Vervolgens richtte de voorzitter een bij zonder woord van begroeting tot den mi nister van Justitie, die aan de bestuursta fel had plaats genomen. Uit het door den secretaris, mr. Kramer uitgebracht jaarverslag bleek onder meer dat het ledental der rechtskundige afdee ling in het afgeloopen jaar met 12 perso nen was toegenomen, en thans 474 be draagt. Door prof. mr. P. W. Kamphuisen en mr. H. P. Marchant waren praeadviezen uitgebracht over „De verhouding van ko ning en minister naar Nederlandsc-h staats recht". Naar aanleiding van deze praeadviezen ontstond een levendige gedachtenwisseling, waaraan werd deelgenomen door mr. H. L. M. Kramer te Roermond, mr. L. J. van der Valk te Breda, mr. J. M. J. A. Si mons te Den Haag, mr. L. G. Kortenhorst te Den Haag, jhr. mr. C. M. O. van Nispen tot Sevenaer te Vught, jhr. mr. F. J. M. van Nispen tot Sevenaer te Arnhem en mr. W. C. L. van der Grinten te Rotterdam. De beide praeadviseurs hebben de ge maakte opmerkingen uitvoerig beantwoord, waarna de geslaagde en drukbezochte ver gadering door den voorzitter werd gesloten. De wis- en natuurkundige afdeeling van bovenbedoelde vereeniging heeft eveneens te 's-Gravenhage vergaderd. Ir. H. J. W. Thunnissen te 's-Gravenha ge sprak over het onderwerp „De techni sche installaties van een middeleeuwsch klooster", dr. M. J. L. Dols te Amsterdam sprak over: „Proeven over de phosphor- stofwisseling bij - dieren met een radio actieve phosphorisotoop als indicator" en dr. J. F. J. Kaiser te Utrecht deed een mededeeling over uitgevoerde onderzoe kingen omtrent „De concentratie van ki nine in het bloed na toediening van ki- ninezouten langs verschillende wegen". HOE HARD ONZE TREINEN MOGEN RIJDEN. De directie der Ned. Spoorwegen heeft opnieuw vastgesteld de grootst toegestane snelheid op de hoofdspoorwegen. De snelheid der stoomtreinen op de voornaamste hooflijnen is bepaald op 100 K.M. per uur, terwijl uitsluitend om ver traging in te halen, die snelheid mag wor den opgevoerd tot een maximum van 110 K.M. per uur. Voor treinen vervoerd door electrische motorvoertuigen, samengesteld uit stroom lij nmaterieel, is de snelheid vastgesteld op 120 K.M. per uur, terwijl alleen om vertra ging in te halen, die snelheid mag wor den opgevoerd tot 125 K.M per uur. Met motortreinen, die geheel uit niet-ge- stroomlijnd materieel bestaan, mag gere den worden met een snelheid van 100 K.M. per uur en uitsluitend om vertraging in te halen, hoogstens 110 K.M per uur. Voor Diesel-electrische treinen is de grootst toegestane snelheid op de voornaam ste lijnen bepaald op 120 K.M. per uur, ter wijl alleen om vertraging in te halen deze snelheid mag opgevoerd worden tot 125 K.M. per uur. Het spreekt vanzelf, dat bovendien reke ning moet gehouden worden met. eventueel voorgeschreven snelheidsbeperlüngen. Provinciale Staten van Zuid-Holland Onder voorzitterschap van den Commis saris der Koningin, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek zijn de Provinciale Staten van Zuid-Holland hedenochtend in de vergader zaal van de Eerste Kamer bijeengekomen. Nadat de voorzitter de vergadering met gebed geopend 'had herdacht hij het lid van Ged. Staten, mr. J. D. Verbroek en de af getreden leden van Prov. Staten. Mr. Ver broek werd in 1927 tot lid van Prov. Staten benoemd en in 1931 tot Gedeputeerde be noemd. Hij heeft zich bijzondere verdiens ten verworven en in raadkamer geleden- leid gevonden de gaven, die hem zoo ruim schoots geschonken waren, te ontplooien. Hij was een man van breede ontwikkeling cp wiens persoon de humaniteit in den besten zin des woords haar stempel had gedrukt. Zijn nagedachtenis verdient in kooge eere te worden gehouden. Daarna wijdde de voorzitter enkele woor den aan de afgetreden leden van Prov. Staten, dr. T. Beekenkamp (Lib.), den heer B. van Eesteren (C.H.) en mr. A. P. C. Peters (Kath. Dem.), aan wie hij de beste wensch en op hun verderen levensweg medegaf. Ook mr. Bloemberger, chef van de le af deeling der griffie, die de vergadering steeds heeft bijgewoond en eenigen tijd geleden is overleden, herdacht de voorzitter. De aanwezigen hoorden deze rede staan de aan. Installatie nieuwe leden. De voorzitter installeerde vervolgens de rieuw benoemde leden van Provinciale Staten te weten de heeren A. Folmer (C.H.) G. Polak Daniels (Lib.), C. G. Roos (Lib.) en Driesen (Kath. Dem.) die allen de ver- eischte eeden aflegden. Aan de orde was vervolgens de verkie zing van een lid van het college van Ged. Staten ter voorziening in de vacature ont staan door het overlijden van mr. J. D. Verbroek. Alvorens tot stemming over te gaan kreeg de heer J. ter Laan (S.D.) ge legenheid 'tot het afleggen van een korte verklaring. Spr. zeide er bezwaar tegen te hebben, dat iemand, die niet geruimen tijd aan de werkzaamheden van Prov. Staten heeft deelgenomen, thans lid van Gedeputeerden zou worden. De S.D.-Staten-fractie ver- eenigt zich met de opvatting, dat een ver tegenwoordiger van de Vrijzinnige groepen in het college van Gedeputeerden zitting moet krijgen. De S.D.A.P bezet van de 82 zetels 23 plaatsen, en heeft dientengevolge aanspraak op 2 zetels in het college van Ged. 'Staten. In 1935 hebben de burgerlijke partijen geweigerd aan de verkiezing van een so ciaal-democraat in het college van Gedepu teerden mede te werken. Ook de liberale partij weigerde haar medewerking. Ten slotte verklaarde spreker, dat hij geen ve- andering wensch'te te brengen in de mede werking met de liberalen gedurende een tusschentijdsche verkiezing en daarom den liberalen candidaat zou steunen, zonder zich voor de toekomst te willen binden. De uitslag van de hierna gehouden stem ming was, dat uitgebracht werden 76 stem men, waarvan 49 op den heer C. G. Roos (lib.), 21 blanco, 3 op den heer Kersten •St. Ger.), 1 op den heer Zandt (St. Ger.), 1 op den heer Ter Laan (S.D.) en 1 op den heer Gardenier (S.D.). De heer Roos verklaarde zijn benoeming gaarne te aanvaarden. De overige agendapunten werden daarna afgedaan, waarop de voorzitter mededeel de, dat de volgende vergadering op Dins dag 21 Juni gehouden zal worden. NIEUW LID VAN GED STATEN. VAN ZUID-HOLLAND. De heer Roos, die sedert 1928 burgemees ter der gemeente Lekkerkerk is, was vroe ger liberaal wethouder van Vlaardingen, in welke functie hij tevens veel voor hét on derwijs heeft gedaan. Sedert de oprichting is de heer Roos lid van de Liberale Staatspartij, waarvoor hij een ijverig propagandist is. Voorts is hij voorzitter van de vereeni ging van Liberale gemeenteraadsleden. Vroeger heeft de heer Roos den „Libera len wegwijzer" geredigeerd, terwijl hij thans nog mede-redacteur is van het libe rale weekblad. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Om aan kleeren te komen. De rechtbank deed hedenmorgen uit spraak in de zaak tegen A. N. uit L e i- d e n, die terecht had moeten staan, om dat hij in den Haag en Scheveningen eenige overhemden, een pantalon en een hoed op zicht had mede genomen en deze goederen niet meer had teruggebracht. De Officier had een gevangenisstraf ge- eischt voor den tijd van tien maanden. De uitspraak werd heden een gevange nisstraf van vijf maanden. Heling van sterke drank. D. G. K. afkomstig uit Woerden, laatst wonende in den Haag, thans gede tineerd; moest verschijnen wegens heling van sterke drank. Verdachte had kennis gemaakt met een loopjongen van een slijterij in den Haag en wetende, dat de loopjongen een bekeu ring moest betalen, had hij gevraagd of deze niets te „drukken" wist. Deze was daar op ingegaan en had ten nadeele van zijn patroon een groot aantal flesschen sterke drank ontvreemd, o.a. flesschen portwijn, whisky en advocaat; die hij dan bracht bij verdachte, die er de halve waarde voor betaalde. Dit was een tijdje goed gegaan, maar door de brutali teit van verdachte was het geval uitgeko men, want verdachte had zijn dochtertje met de leege flesschen teruggestuurd naar de slijterij omhet statiegeld voor de flesschen te vorderen. Toen was het na tuurlijk uitgekomen. Tot het laatste mo ment hield verdachte vol, dat hij er niets van wist, maar na verschillende getuigen gehoord te hebben o.a. den loopjongen van de slijterij, die de flesschen geleverd had aan verdachte, bekende hij plotseling alles. Maar de Officier vond het wel wat laat en tevens het feit des te ernstiger, omdat verdachte een ander had overgehaald om te stelen. De eisch werd dan ook zes maanden ge vangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. De loopjongen, die de flesschen had weggenomen, hoorde een eischt tegen zich van twee maanden gevangenisstraf. Ook hier uitspraak over 14 dagen. INBRAAK IN HET BELASTING KANTOOR TE ZEIST. De Rechtbank te Utrecht heeft vanoch- ten uitspraak gedaan in de zaak betreffen de de inbraak in het belastingkantoor te Zeist, waarbij vijf Amsterdammers waren betrokken. De 39-jarige verwarmingsmonteur P. J. E. werd veroordeeld tot 2 1/2 jaar gevan- genstrraf, met aftrek van voorarrest (eisch vier jaar), de 34-jarige autogeenlasscher G. A. M. werd veroordeeld tot anderhalf jaar, met aftrek (eisch 2 1/2 jaar), de 45- jarige koopman T. K. tot vier jaar, met af trek (eisch vier jaar), H. K. tot vier jaar (eisch twee jaar) en de 47-jarige chauf feur B. van R. tot twee jaar gevangenis straf, met vei'beurdverklaring van de auto (eisch 21/2 jaar). Want aan hun oranje koppen kunt a zien, dat u op 'n voorrangsweg rijdt. En verder dient u op vlerkante oranje bordjes met witten rand te letten, dat zijn óók voorrangsweg-kenteekens. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 Mei. Groentenveiling. Per 100 kg.: prei 8.90—9.10,, andijvie 713, sla 23, aardbeien 40112, snijboo- nen 4168, stamboonen 87, doperwten 28, peulen 5665, postelein 612, spinazie 1.5010, tomaten A 2228, B 24—28, C 18—22, CC 12—18, per 100 stuks: andijvie 3.50, komkommers 2.006.90, bloemkool 2.0018.30, sala de 0.502.10, per 100 bos: pieterselie 80 cent, radijs 0.601.70, selderie 0.70 I.60, uien 1.40—2.40, peen 6.20—16.80, rabarber 3.8011.20, "raapstelen 4080 cent. 31 Mei. Vette Varkens. Totaal aanvoer 182 stuks 5051 cent per kg. levend ge wicht. Handel vlot. BODEGRAVEN, 31 Mei. Kaas. Aange voerd 439 partijen Goudsche kaas, $lle met rijksmerk, totaal 19755 stuks, wegen de 177.795 kg. Prijzen: le soort met rijks- merk 24.5026.2e soort 2223.50. zwaardere tot 26.50. Handel matig. ROELOFARENDSVEEN, 31 Mei. Groen tenveiling. Aardbeien 8.513.5 cent per doosje, aanvper: 53130 doosjes. Bloemkool 18 cent per stuk, peen 9 cent per bos, s!a 0.501.00 per 100 stuks, snijboonen 2.30 3.10, idem stek 1.701.90 per 10 pond, princesseboonen 97 cent per kg., peulen 1.351.55 per 10 pond. ROTTERDAM, 30 Mei Binnenlandsche granen en peulvruchten. Gerst Cheva lier 7.25—7.65, Haver 6.25—6.75, Rogge tot 7.40, Erwten kleine groene 8.50 II.50, Schokker-erwten f 1316.75, Bruine boonen 1116, alles per 100 kg. Buitenlandsche granen. (Bericht van de makelaars Hagenbeek en Van der Schalk). Stemming flauw. Rogge 7677 Noord- Russ. disp. 7.50, 7677 Zuid-Russ. disp. 7.45, id. aangekomen 7.40, 7576 Noord- Russ. gel. gestmd f 7.30, Canada 2 stoo- mend 6.95, 7374 Bahia Blanca gel. gestmd. 8.20. Gerst, Amerik. III disp. 142, id. stoo- mend naar aankomst f 140139, 7077 Zuid-Russ. aangek, 156, 6768 Turksche disj. 149. Haver, 5556 La Plata clipped 6.45, id. stoomend 6.40. Mais per 2000 kg. La Plata n/o. stoo mend aankomst 161150, Bessaraab disp 163, id. stoomend f 157, Braziel, aange komen 160, id. stoomend 158, gele Amerik. II aangekomen 13332, stoo mend 133, gele Amerik. Ill 131, Joego slavische aangek, 134, witte Afrik. no. II 144. LEIDEN. Tooneel Italiaansche Opera. De Italiaansche Opera geeft op Maan dag 20 Juni a.s. een buitengewone uit voering in de Stadsgehoorzaal. Op dezen avond zullen optreden Luigi Fort, tenor leggero, Rina Corsi, soprano dramatico, Diana Micelli, soprano leggero, Mafia Teresa Grosso, mezzo-soprano, Ar- noldo Luzi, tenore lirico, Marcello Ven- turini, helden baryton, Eraldo Coda, bas so, Gino Bianchi Rosa, Maestro accom- pagnatore. Wereldberoemde succesaria's, duo's enz. uit: Parelvisschers, La Bohème, Traviata, Lucia, Barbier, Favorita, Carmen, enz. enz. zullen worden uitgevoerd. Het optreden van de Italiaansche Opera vorig seizoen was een enorm succes. De bravour, schreef verleden jaar onze mu- ziekrecensente, waarmee zij zingen, is haast verbluffend in haar volume. Het succes was zoo groot, dat talrijke extra's niet uitbleven. Onze lezeressen en lezers worden in de gelegenheid gesteld deze bijzondere uitvoering tegen zeer geredu ceerde prijzen bij te wonen. Wij verwij zen voor bijzonderheden dienaangaande naar de advertentie in dit nummer. BOSKOOP, 30 Mei Rozen. Pechtold 60 —80, Hadley 50—70, Briarcliff 30—53, But terfly 30—67, Wilh. Kordes 50—75, Rosalan- dia 3054, Florex 3060, Edith Helen 50 76, Aug. Noack 3045, Else Poulsen 40 65, Gloria Munai 4071, Ellen Poulsen 30 45, Paul Grampel 3042, Rosa Mundi 60 96, Mevr. v. Straaten van Nes 3047, In- gar Ohlson 5072, Queen Mary 54, Pink Perfection 3058, Lathyrus 68. Pioenen 1218, Violieren 32, Leeuwenbekken 40 55, Clematis Pr. Hendrik 100180, id. The President 100, Le Coultre 250, Papavers 15, Hortensia p. st. 2336. HAZERSWOUDE, 30 Mei. Eierenveiling Aan voer 7756 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.953.50 en eendeneieren 2.803.05 per 100 stuks. KATWIJK a.d RIJN, 30 Mei. Groenten- veiling. Per 100 kg.: prei 6.508.00, spi nazie 1.503.50, per 100 bos: radijs 0.60 1.45, selderie 0.701.10, peterselie 65 85 cent, raapstelen 4043 cent,u ien 1.40 1.70, per 100 stuks: sla 1.101.40, bos- peen 11.0014.75, bloemkool 5.7513. LEIDSCHENDAM, 30 Mei. Groentenvei ling. Eng. komkommers le soort 5.50 6.80, 2e soort 4.204.90, 3e soort 2.80 3.50, wankl. 2.503.00, stek 4050 cent, gele komkommers le soort 7.108.20, 2e soort 5.206.30, 3e soort f 3.504.90, stek 5060 cent, kropsla le soort 1.00 1.50, 2e soort 0.501.00, stoofsla 23 cent, peen 12.5017.60, bloemkool 1ste soort f 10.60—17.50, 2e soort 8.10—10.50, uitschot 4.206.00, tomaten midd. 14 15.60, gr. ronden f 14.0015.50, 2e soort 12.10—14.40, 3e soort 7.00—7.90, bon ken 1012, andijvie per 100 2.804.80, andijvie per kg. 1012 cent, spinazie per 4 kg. 1017 cent, postelein 7.108.50, raapstelen 4060 cent, rabarber per 100 bos 6.006.50, snijboonen 4147 cent, spercieboonesn 4551 cent, radijs 1.30 1.50, prei 5.106.30, selderie 1.20 1 40. LOOSDUINEN, 30 Mei. Groentenveiling. Bloemkool le srt. f 8.2014.70, 2e srt. f 4.20 10.Kaskomkommers le srt. f 5.30 6 80, 2e srt. f3.90—5.10, 3e srt. f 2.40—3.40, Rijen Komkommers le srt. f4.807.30, 2e srt. f3.105.10, Gele Komkommers le srt. f 5.506.50, Witte Komkommers f 4.805.60, Perziken le srt. f 1213.2e srt. f 7.90 9.3e srt. f 4.104.20 per 100 stuks; Me loenen f0.360.45 per stuk; Tomaten A f27.20—30.—idem B f21.80—27.—idem C f27—29.40, idem CC f 16.40—24.20. idem Bonken f 15.8023.80 per 100 K.G.; Spina zie f 0.060.13 per 4 K.G.; Postelein f 0.39 0.58 per 6 K.G.; Salade le srt. f 0.50 I 50 per 100 krop; Peen le srt. f 1521. Radijs f 0.90, Raapstelen f 0.45, Rabarber f3.90, Selderij f 1.30 per 100 bos; Andijvie f3—10.50 per 100 K.G.; Andijvie f2—3.80 per 100 struik; Komkommerstek f28. per 100 K.G.; Stoofsla f2.20—2.50 per 100 K G.; Pepers f2.80 per 100 st., Aardappelen f 1522.per 100 K.G., Aalbessen f 1.10 per K.G., Champignon f 52.per 100 K.G., Aardbeien I 98 ct. per K G., idem II 7476 ct. per K.G., Eieren f3.90 per 100 st. VINKEVEEN, 30 Mei. Groentenveiling. Peulen 6064, Capdoppers 30, Tuin- boonen 24, Snijboonen I 5254, id. II 3234, Spinazie 3.25—5, Postelein 5 9 per 100 K.G. Tomaten A f 1113, id. B. ƒ12—14. id. C ƒ10—12, id. CC 8—10 per 100 pend. Komkommers 59. Bloemkool 221, Kropsla 12.50 per 100 stuks. Peen 816, Rabarber 6.507.60, Radijs 70 ct., Sjalotten 3.80, per 100 bos. Aard beien 3533 per 100 pond. Aardbeien 6 II cent per doosje.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7