Academienieuws Laatste berichten MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand ZATERDAG 28 MEI 1938 UË LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. Trianon. Het programma, dat Trianon deze week heeft, bevat als hoofdfilm een fantastisch verhaal, dat zich niet alleen keert tegen den oorlog, maar zelfs op het einde den oorlog voor afgeschaft laat verklaren. Wij zouden een dergelijke verklaring graag nog eens zelf meemaken, maar vreezen het ergste. In deze film, getiteld: „Ik beschul dig", spelen de dooden een voorname rol. Het zijn de dooden van Verdun, die tal- looze naamloozen, die vielen in een wree- den oorlog, doch van wier dood men ver wachtte, dat hij een nieuwe slachting voor komen zou. Helaas dreigt hun bloed ver geefs vergoten te zijn, hun jonge levens vergeefs vernietigd. Zoo dreigt de werke lijkheid te zullen worden, zoo dreigt het ook op de film. Een soldaat, Jean Diaz, een soldaat, die op het kantje af, levend uit de hel van Verdun is gekomen, waar al zijn kameraden zijn gevallen, zoekt naar een middel om den oorlog voorgoed onmoge lijk te maken. Hij vindt een glassoort uit, ondoordringbaar voor kogels. Maar als hij het gevonden heeft, wordt hij krankzin nig, droevig gevolg van een overgebleven granaatsplinter in de hersens. Zijn vrien den buiten zijn uitvinding uit en worden er rijk mee. Doch den vrede brengt het glaspantser niet; de bewapening groeit en groeit, totdat de oorlog onvermijdelijk is geworden. Dan krijgt Jean zijn verstand terug en vernemende, dat er weer een oorlog voor de deur staat, vertrekt hij naar de graven van zijn gevallen kameraden bij Verdun. Hij vertelt hun, dat zij tevergeefs geval len zijn, en dan staan de geweldige mas sa's gesneuvelden op uit hun graven. De bewoners van Jean's vroegere woonplaats willen hem verbranden, omdat hij de doo den opriep, maar de opgestane soldaten nemen hem mee. Ze houden in alle landen vliegtuigen, treinen en soldaten tegen. Dan geven de regeeringen toe. In groote proclamaties wordt bekend gemaakt, dat de oorlog voorgoed tot het verleden be hoort. Eerst dan zoeken de dooden hun graven weer op, en Jean Diaz is de laatste die bij Verdun in het graf afdaalt. Een fantastische film, maar toch een aan grijpend beroep op het geweten der we reld, om de dooden van de groote slach ting niet te vergeten en hun sterven niet vergeefsch te doen zijn. Jammer, dat het woord van een der figuren uit deze film zoo waar is: „De menschheid is niet zoo als men wenschen zou, dat zy was. Men imoet rekening houden met wat zij is". Voor de pauze draait een geheel ander soort film, een vermakelijke historie van een „Avontuurlijk meisje". Het loopt wel los met die avontuurlijkheid, want het meisje wil graag, wat verscheidene andere meisjes ook wel graag zouden willen, n.l. een rijk huwelijk. Maar als de liefde komt, trouwt zij toch met een jongen zonder geld. Tenminste dat denkt ze. want de „ar me" jongen is in werkelijkheid een mil- lionair. Dat is nog 'ns boffen! Een teekenfilm en een journaal maken dit programma tot een belangwekkend ge heel. Lido. De sport neemt in de journaals van deze week een belangrijke plaats in. Bij Polygoon zien we o.m. details van de Var sity op de mooie Boschbaan en van den voetbalwedstrijd NederlandSchotland. Van de buitenlandsche opnamen noemen we o.m. DuitschlandEngeland en den hockeywedstrijd DuitschlandNederland, waarvan tal van aardige momenten zijn vastgelegd. Voor de pauze gaat als hoofdfilm „Vrou wen zijn Lastig", een Metro Goldwyn- product g eheel naar Amerikaanschen trant: geheimzinnige moorden, vergeef- sche speurtochten door de politie naar de daders, nasporingen van journalisten, .die de politie waardevolle tips kunnen geven, enz. enz. De film geeft 'n klein stukje ge schiedenis Weer van den tijd, dat Amerika drooggelegd was en verschillende orga nisaties, welke zich met dranksmokkel bezighielden, groote bedragen verdienden. Bij de opheffingder drooglegging zagen deze menschen naar andere manieren uit om hun op onwettige wijze verkregen ka pitalen verder te kunnen incasseeren. Af persingen zijn daarbij schering en inslag en de geheimzinnige moorden beginnen. Een jong meisje (Florence Rice) probeert eveneens als verslaggeefster aangesteld te worden. Niet dan na veel moeite gelukt haar dit ennatuurlijk boekt zij on verwachte en grootsche successen. Na de pauze zien we den beroemden artist Wallace Beery als „Trigger" Bill in „de Schrik van Brimstone". Wallace Beery, de onbehouwen schurk met een ge voelig hart, speelt in deze film een zijner voortreffelijkste rollen, maar hij wordt daarin voortreffelijk bijgestaan door de andere hoofdpersonen Virginia Bruce, Den nis O'Keefe en Lewis Stone. Natuurlijk speelt Wallace Beery weer een bandieten- rol, maar eene, die meer dan andere tot nu toe vol zit met sensimenteele trekjes, welke het echter „best doen". Wallace Beery is de leider van een roo- versbende, die het plaatsje Brimstone ter roriseert en zoodanig optreedt, dat het onmogelijk was de wet te handhaven. Daar komt echter een einde aan, als een jonge man opduikt, die daar orde zal scheppen. Het blijkt echter de zoon van den bende leider te zijn. Deze weet hem weg te krij gen om hem een goede opvoeding te ge ven, maar hij komt terug, sterker en krach tiger, als man der wet. Het komt natuur lijk tot conflicten, maar uiteindelijk kiest de vader partij voor zijn zoon en in een hardnekkig gevecht worden de overige bendeleden onschadelijk gemaakt Een echter, een boef, die het geheim kent van vader en zoon ontsnapt maar de Bill zal niet rusten voor hij ook hem het zwijgen heeft opgelegd. Hij verspeelt daarmee zelfs zijn kans op gratie. Een van begin tot einde spannende film. Luxor. Een meesterwerk van film-techniek valt ^leze week te bewonderen in Luxor, waar De Tsjechische kwaliteits- NAAIMACHINE „LADA" verwierf bij de OPRECHTE naaünuct-.iiekenners de grootste bewonde ring, om de uitnemende afwerking èn kwa liteit. Een lijst van bijzondere „LADA"- voordeelen laten wij U gaarne bezorgen I Deze buitengewone machine vindt U NATUURLIJK alleen bij C. F. MEERPOEL's KWALITEITS Naaimachinehandel Levering uit voorraad van ADLER - LADA - PFAFF DÜRKOPP - HUSQVARNA. ALLÉÉN: Breestraat 171 - Tel. 2657 het grootsche en indrukwekkende filmwerk „Orkaan" wordt vertoond. Zelden hebben wij een film gezien, waarin het machtige schouwspel van een alles vernielende or kaan op een zoo natuurlijke wijze in beeld werd gebracht. De natuur werd hier tot in de perfectie geïmiteerd en met verbazing ziet men de angstwekkende tafereelen aan het oog voorbijgaan. Een storm met een windsterkte van 150 mijl per uur trok een klein eiland voorbij, terwijl hooge golven alles mee sleurden, waar ze maar houvast konden krijgen. Mannen en vrouwen zoch ten steun in de boomen, anderen haastten zich naar het kerkje, dat op een kleine ver hevenheid stond. Doch ook dit kerkje kon de kracht der orkaan niet weerstaan. Na dat tot het laatste oogenblik het klokje boven het geloei der storm zijn klanken had laten hooren, sloeg ook het kerkje door de kracht der golven uit elkaar allen met zich meesleurend, die hier hun toevlucht hadden gezocht. Dit gedeelte der film vormt de climax en geeft een duidelijk beeld, welke mogelijkheden de film-tech niek biedt. De hoofdrollen worden vertolkt door Do rothy Lamour en Jon Hall, waarbij laatst genoemde verschillende malen deed genie ten van zijn zwemkunst. Over den inhoud in het kort het volgen de. Op het eiland Manukura in de Zuidzee is het feest. Kapitein Nagle's schoener is juist binnengevallen en dat beteekent voor Marama (Dorothy Lamour), dat zij nu zal trouwen met Terangi (Jon Hall), den eer sten stuurman aan boord. Zij worden in den echt verbonden, doch na enkele dagen vertrekt Terangi weer naar Tahati. Hier slaat hij een dronken blanke, die hem tart te, neer. Terangi krijgt zes maanden dwangarbeid, doch als hij op zekeren dag de schoener ziet varen, springt hij in zee en zwemt het schip na, doch aan boord wordt hij niet op gemerkt, zoodat hij uitgeput aan land terugkeert en weer wordt gegrepen. Na verschillende ontvluchtingspogingen, waardoor zijn straf telkens verzwaard wordt, weet hy tenslotte in een kano te vluchten; uitgeput van vermoeienis wordt hij door Vader Paul, den priester van het eiland, opgepikt. Hij wordt na jarenlange afwezigheid weer hereenigd met zijn vrouw, doch moet den volgenden dag reeds vluchten, daar de resident van het eiland hem wil arresteeren. Doch dan breekt plot seling een geweldige orkaan los en Terangi keert weer naar het eiland terug dat weldra geheel wordt weggespoeld, zooals wij hier boven reeds hebben beschreven. Wanneer de orkaan is uitgewoed blijkt, dat enkelen zich hebben kunnen redden, waaronder Te rangi met vtouw en kind, die nu eindelijk rust kunnen vinden. Voor de pauze wordt vertoond „Artisten- liefde" een filmwerk zich afspelend in de vorige eeuw. Een actueel journaal voltooid dit programma, dat de noodige belangstel ling zal weten te trekken en wij volwas senen kunnen aanbevelen. Casino. Het schier ondenkbare is geschied; het tweede deel van „Verloren in de Wilder nis" is nog indrukwekkender, nog span nender, dan het begin van deze film. Clyde Beatty en Larry zijn na de crast met hun luchtschip in de wildernis gevonden door Ruth Robinson, de dochter van den kapi tein, die met zijn schip een ontdekkingsrei ziger naar het eiland bracht. De bemanning op zoek naar den verdwenen ontdekkings reiziger, vindt zijn dagboek en verneemt hieruit het bestaan van de bedolven stad Kamar en de daarin verborgen schatten, waarna zij aan het muiten slaan om de schat onderling te verdeelen. Slechts Cly de en Larry blijven den kapitein trouw en met behulp van Ruth, die eveneens het dagboek gezien heeft, probeeren zij den schat in handen te krijgen. Hierdoor ont staat een voortdurende strijd tegen de mui ters en tegen den geheimzinnigen bewoner van de bedolven stad, waarin eerst veel later, Clyde zijn vroegere assistent Sharkey herkent. Talloos zijn de gevaren, die hen omringen, niet alleen van de oproerige be manning, maar ook van de vele wilde die ren, welke den schat bewaken Na vele spannende avonturen slaagt Clyde er in den schat aan den kapitein te overhandi gen en de liefde van Ruth te winnen. Voor de pauze speelt Tom Tyler de hoofdrol in zijn nieuwe succesfilm „Het witte gevaar". Zijn vader heeft zijn hulp ingeroepen om de daders van de paarden diefstallen op te sporen. Tom verhuurt zich als comboy op de ranch en weet zeer spoedig de veedieven te ontmaskeren. Dat dit niet gaat zonder eenige gezonde vecht en schietpartijtjes spreekt vanzelf. Een Amerikaansche humoristische film „Zomermanouvres" en uitgebreid journaal, waarin o.a. voorkomt de voetbalwedstrijd NederlandSchotland en de Varsity-wed- strijden op de Boschbaan, maken het ge heel tot een aantrekkelk programma. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R.K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is geopend vanaf des nam. 7 uur. Maandag: Rechtskundig Adviesbureau voor de leden van de Afdee- ling Leiden en Omstreken, 6.30—8.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuür 15. Kantoor Bouwvakarbeidersbond, zaal 10, 's avonds van 7.308.30 geopend. In de Stadsge hoorzaal opvoering Operette „Nelly", door „Pulchri Studio", ten bate Jeugdwerk Haagweg van Pastoor Ign. Smeets, 8 uur. Dinsdag: Ledenvergadering Fabrieksar- beidersbond, 8 uur. Bestuursvergade ring „Vondel", 8 uur. Woensdag: Be stuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur „De Poedelaars", 8 uur. Donderdag: Bestuursvergadering Metaalbewerkers- bond, 8 uur. Teekencursus, 8 uur. Bonverzilveren Bouwvakarbeiders, 78 uur (Buffetzaal). Damclub „Gezellig Samenzijn", 8 uur.Zaterdag: bilio- theek 78 uur. Spaarbank op het Kan toor 7—8 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 8.159.15 uur Bi bliotheek. Beurtrooster. Zie rubriek Leid- sche Courant. Zondag: Bijeenkomst voor de leden van 12.302.30 uur en van 7.00 10.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.45 9.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal ge sloten. Geen zitting St. Joseph's Spaar kas. Van 12 uur Bibliotheek 8.30 uur Prijssjoelbakken voor de Jonggezellen 8.30 uur Prijsbiljarten; hoofdprijs scheepapparaat in lederen étui. Maan dag: Bijeenkomst voor de leden van 8.00 10.15 uur. 8.15 uur Tafeltennisclub. 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice- Praeses aan de Pastorie. Dinsdag: Bij eenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.30 uur Vergadering Commissa rissen Afd. Gezellen. Woensdag: 8.30 uur Jaarvergadering Liedertafel Sebastian Schaeffer aller opkomst dringend ver zocht. 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8 0010.15 uur. 8.15 uur Tafeltennis club en Schaakclub. Van 8.159.15 uur Bibliotheek. Vrijdag: 8.30 uur Repetitie Muziekgezelschap „Frans Schweitzer". Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8 0010.15 uur. 8.159.15 uur Biblio theek 8.30 uur Kegelclub „De Poede laars". Mededeelingen: Ieder goed gezel is lid van een onderafdéeling. Gezellen die aanleg hebben voor muziek geve zich op Vrijdagavond repetitie. Voor zang iedere Woensdagavond. KRUISVAART. Cohort „St. Petrus". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag, 11 uur: St. Petrusban; 4 uur: Aantreden wandelclub. 8 uur Schaken, géén dammen. Maandag: 8.30 uur God- friedban. Dinsdag, 6 uur: Sleutelkoor. 8 uur Kard. Faulhaberban. 8.30 uur: Franciscusban. Woensdag, 8.30 uur: Tarcisiusban. Donderdag, 8 uur: Katho lieke Actieclub. 8 uur Trommelen. Vrijdag, 6 uur: Sleutelkoor. 8.30 uur St. Petriisban. Zaterdag, 7 uur: K. J. C. Mis voor Kruisvaaders, K. A. leden, Sleu telkoorleden. 7 uur: Lodewijkban. 2den Pinksterdag onze 1ste voorkampdag in Noord wykerhout. Vóór Woensdag op geven. St. Pancras-Cohort. Burcht: Anna Paulownastraat. Maandag: 7 uur Gedialogeerde H. Mis 7.30 uur Aloysiusban. 7.30 uur Godfried- ban. Dinsdag: 7.30 uur Roode Vendel. 7.30 uur Tarcisiusban. Woensdag: 7.30 uur Servatiusban. 8.00 uur Don Bosco- ban. Donderdag: 8 uur William Doyle- ban. 7.30 uur Canisiusban. Zaterdag: 56 uur Afrekenen 3 centsfonds en Spaar bank. De bijeenkomst van de Stepha- nusban wordt nader bekend gemaakt! Jongens, ons kampterrein voor dezen zo mer hebben we al ontdekt! De plaats is nog beter dan vorige jaren. Ons bivak is aan drie kanten omringd door uitgestrek te dennenbosschen en heuvels en aan een kant door golvende korenvelden! Kan het mooier? Bijzonderheden krijgen jullie deze week wel te hooren. Een ding is echter jammer: we krijgen grootere kosten! Maar we kunnen die moeilijkheid overwinnen als we allemaal sparen. Aangepakt dus! Wie er nog niet mee begonnen is, stelle het niet langer meer uit. Nog maar twee maan den en we zitten op kamp! Dat wil zeggen: als 't geld er is. Maar daar zullen we wel voor zorgen? Cohort „Aeternus Pater". Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag: 4 uur Ontspanning. 5 uur: Bibliotheek. 7.45 uur Ontspanning. Maandag: 7.30 uur Antonius-, Hubertus- en Arnoldusban. Dinsdag: 7.30 uur Zaag- club. 8.15 uur Esperantoclub. Woens dag: 7.30 uur Franciscus-, Paschalis- Mar- tinus- en Servatiusban. Donderdag: 7.30 uur Tarcisiusban. Zaterdag: 3 uur Wan delclub. 3:30 uur Zangclub. Inschrij ving nieuwe leden Zondagmiddag. SINT ODO-KOORKNAPEN. Morgenavond om 7 uur zingt groep A in het Lof. Allen present. Maandag: half vijf: Groep C. kwart na vijf: Groep B. Dinsdag: half zes: Groep A. Donder dag: half vijf: Groep C. kwart na vijf: Groep B. Vrijdag: half zes: Groep A. half negen: repetitie met de Heeren voor Pinksteren."Hallo Boys! Dezer da gen zullen enkele boys van Groep B wor den bevorderd naar Groep A. Jullie be grijpt, dat ik dat even „reuze" vind als jullie, hoewel ik het jammer vind, dat er zoo nu en dan jongens uit Groep A moeten vertrekken wegens stemovergang. Onze boys doen allemaal goed hun best (zoo nu en dan is er natuurlijk wel eens iets) en dan is het jammer, dat je weg moet om een reden waar je zelf niets aan kunt doen! Maar enfin, jongens, ik reken er Vast op, dat jullie over een paar jaar op ons Mannen-koor terugkomen, als je stem goed is overgegaan. En dan weet ik zeker, dat ik in jullie prettige Zangers- vrienden zal hebben. En als ik dat mis schien niet mee maak, dan toch mijn op volger. Boys! Zoolang je nog lid bent van ons Jongenskoor;.... doet je best en zing prettig! We kunnen op elkander rekenen! Hallo hoor! Houdt je maar taai! Kapelaan E. A. M. PAAP. OEGSTGEEST. Cohort St. Bernardus. Burcht: R. K. School. Zondag: Elisabethpenning 9 uur: G. v. d. Oord en L. Hughes, 10.30 uur W. Vreeburg en W. Vink, 5 uur recreatie van het ring- verband. Maandag: 7.30 uur Maria- Congregatie. Dinsdag 7.30 uur Faulha- ber- en Ignatiusban. Woensdag: 7 uur Missieclub. Donderdag: 7.30 uur Tarci siusban. Zaterdag: 7 uur Tooneelclub. INTERPAR. ST. FRANCISCUS- LIEFDEWERK. Zondag: 9 uur: Morgengebed, H. Mis met preek, daarna ontbijt. 6 uur: Lof waar na recreatie. Maandag: 6.30 uur Fran- ciscusvrienden I. 8.00 uur Franciscus- ridders III. 8.45 Gezellen. Dinsdag: 6.30 uur Sloyd I en II. 7.45 uur Gym nastiek. Wroensdag: 6.45 uur Francis- cusvrienden II. 8.15 uur Godsdienston derricht waarna recreatie. 8.30 uur: Franciscusridders I. Gezellen. Donder dag: 8.15 uur Franciscusridders II. Vrijdag: 6.45 uur Sloyd III en IV. 9 uur Gezellen. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Woensdag: 2—3 uur Kruiskinderen. Donderdag: 8.309.45 uur zang. Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Zaterdag: 89.30 uur contributie beta len. Maandag: 89 uur jongste groep. 89.30 uur topgroep. 89.30 uur naaien. Woensdag: 89.30 uur naaien jongste groep. 89.30 uur middengroep. Par. O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen: Maandag: 89.30 uur topgroep; Dins dag: 89.30 uur naaien. 7.309 uur: jongste groep. Donderdag: 89.30 uur middengroep. Zaterdag: 23.30. uur mulogroep. Par. St. Petrus: Dinsdag: 6.458.15 uur naaien 7—8.30 uur jongste groep. 8.159.45 uur middengroep. Donder dag: 6.308.00 uur naaien. 7.008.30 uur jongste groep. 7.30—9.00 uur jong ste groep. 8.309.45 uur topgroep. Zaterdag: 2.153 45 uur mulogroep. Par. H. Leonardus: Woensdag: 7.30 9 uur jongste groep. 8.309.45 uur top groep. R. K. GRAALTÜRNCLUB ..ACTIEF". Maandag: 4.155.15 uur Kleuters 68 jaar. in de Meisjesschool aan het Leven daal. Woensdag: 4.30—5.30 uur kleuters 811 jaar in de Heerensingelschool Vrijdag: 6.157.15 uur aspiranten 1214 jaar in de Ursulasteeg. 7.308.30 uur: aspiranten 1516 jaar in de Ursulasteeg. 8.4510.15 uur dames in de R.K. H.B.S. Zaterdag: 2.153.15 uur kleuters 811 jaar in de Ursulasteeg. LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „On the origin of lignin in the cell wall", de heer K. Grif fioen, geboren te 's-Gravenhage; tot doctor in de Rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „De rechtsgrond van het medezeggenschap", de heer J. F. P. Dijkhuis, geboren te Groningen. G es 1 a a gd: Candidaatsexamen klassieke letteren mej. T. G. Wijbenga, Leeuwarden; candidaatsexamen Indisch Recht de heer R. Th. Esser, Den Haag; candidaatsexamen Romaansche taal- en letterkunde: mej. J. J. Flinterman, Den Haag; candidaatsexamen klassieke taal- en let terkunde: de heer L. J. R. Heinr.an, H i 1- 1 e g o m; doctoraal-xamen klassieke taal- en let terkunde de heer J. de Josselin de Jong, Oegstgeest. Geslaagd voor het examen van apothe kers-assistent te Leiden mej. G. H. Pott, Rotterdam. WASSENAAR Tram ontspoord. Tengevolge van het breken van een voor-as, .geraakte op de Van Zuylen van Nijeveltstraat een tram uit de rails. Nadat de wagen was opgevij zeld is deze overgebracht naar de remise te den Haag. Politie regelde het verkeer. LEIDEN, 27 Mei. Groentenveiling. Per 100 kg.: prei 4.408.30, andijvie 513 sla 23, aardbeien 76116, snijboo- nen 4868, doperwten 2632, peulen 3264, postelein 59.10, spinazie 1.50 —6.00, tomaten A 26—30, B 28—36, C 2030, CC 18. per 100 stuks: andijvie 3.503.80, komkommers 2.006.60, bloemkool 2.0019.30, salade 0.50 2.0, per 100 bos: pieterselie 0.801.20, vLEIDEN. Geboren: Bartholomeus Lodewikus Anthonius, zn. van B. F. P. v. d. Klugt en B. H. Brussel. Elisabeth Gerarda, dr. van A. A. Bocxe M. Otto. Hendricus Gerardus, zn. van H. Q. J. Fles en J. C. Spruit. Albertus Johannes Maria, zn. van C. J. van Leeuwen en M. Lang. Eernardus Marcellius Adrianus Maria, zn. van W. A. te "Boekhorst en M. J. P. Maat. Roelof Johannes, zn. van A. M. Riebeek en M. H. v. d. Bos. Antonia Hendrika Maria, dr. van B. Th. Singeling en A. H. Slegtenhorst. Hendrica Louise, dr. van J. Arnold us en L. J. Planje. Johanna dr. van A. Brouwer en E. Reijken. Jo hannes, zn. van J. G. v. d. Gugten en J. Betgen. Heiena, dr. van C. v. Ede en G. Borsboorn. Jacobus Wilhelmus, zn. van H. J. Hensing en C. P. Hensing. Hein, zn. van W. Kombrink en M. Krui- der. Martinus Johannes, zn. van M. J. v. d. Tas en C. Rodenburg. Ondertrouwd P. Heemskerk, jm. 25 j. en L. Hartevel't jd. 21 j. Overleden: J. Loman, m. 74 j. B. de Lange, hsvr. van J. P. Teske 61 j. M. G. E. Mühlstaff, wed. van M. A. Taver ne 71 j. radijs 0.60—1.80, selderie 0.502.20. uien 1.602.60, peen 5.1014.80, ra barber 4.3010.70, raapstelen 4060 cent. 28 Mei. Boter. Aanvoer 2410 kg. Prij zen: prima Fabrieksboter 1.38 en prima Boerenboter f 1.231.27^ per kg. Han del matig. Turfmarkt 23 tot en met 28 Mei. Aan voer 135.000 stuks lage turf, prijzen 79 per 100 stuks. UTRECHT, 28 Mei. Vee. Totaal aan gevoerd 4095 stuks; 610 runderen; stieren 2731 ct. per pond; handel redelijk, prij zen onveranderd, slachtkoeien 2e srt. 32 35 ct., idem 3e srt. 2831 ct. per pond; handel matig, zelfde prijzen; vaarzen 160240, pinken 95145, melkkoeien 180290, kalfkoeien f 190300, vare koeien 140220, per stuk; handel rede lijk, prijzen iets oploopend; 800 nuchtere kalveren 610 per stuk, handel redelijk, prijzen iets lager; 380 magere varkens 2846, schrammen 2028. 480 biggen 1520, per stuk; handel flauw, lagere prijzen; 100 mageer schapen f 1726 per stuk; handel redelijk; door uitvoer naar Frankrijk prijs iets hooger; 1725 weide- lammeren 611 per stuk, lammeren (Texelaars) 813, per stuk; handel kalm, prijzen onveranderd. Zuivel. Boter 1.60, kaas ƒ0,50 0.70. per K G., 45000 éieren 2.804.00, per 100 stuks. KATWIJK AA,N DEN RIJN. 27 Mei. Groentenveiling. per 100 KG.: prei 6.507.50, spinazie 1.503.50, per 100 bos: rabarber 5.25—8.75, radijs 0.60 1.15. seldery 0.751.05, peterselie f 0.55 0.80, rapastelen 0.40Ö.44. uien f 1.40 1.70; per 100 stuks: sla f 1.101.50, bos- peen 15.5016.25, bloemkool f 4.25 10.25. LEIDSCHENDAM, 27 Mei. Groentenvei ling. Eng. komkommers le soort 5.50— 7.10, 2e soort 4.605.20, 3e soort 3.50 4.20, wankleurige 2.50—4.stek 40 50 cent, Gele komkommers le soort 6.20 —7.80, 2e soort 4.50—5.90, 3e soort 3.00 4.10, stek 2060 cent, kropsla le soort 1.202.50, 2s soort 5080 cent, stoofsla 2.60—4.50, peen 10.60—16.80, bloem kool 9.50—18.20, 2e soort 7.30—9.50, uitschot 4.606.10, tomaten midd. 10.80 12.20, gr. ronden 11.5012.80, 2e soort 10.50—11.70, 3e soort 7.10—8.50, bon ken 1012, rijp 1213, andijvie per 100 2.004.10, andijvie per kg. 812 cent spinazie per 4 kg. 10—26 cent, postelein 7.508.30, raapstelen 1.001.20, rabar ber per 100 bos 4.206.40, snijboon en 0.490.51, sp ercieboonen 5058 cent, radijs 1.30—1.60, prei 5.10—6.50, sel derie 1.101.50, meloenen 3248 cent. NOOTDORP, 27 Mei. EierenveQing. Aanvoer 4911 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.053.55, eendeneieren 2.402.60 per 100 stuks, kippen 75 cent per stuk, konij nen 70 cent per stuk, kaas 2026 cent per pond. STOMPWIJK, 27 Mei. Vrije Veiling. Aanvoer 8917 kippeneieren 3.153.60, per 100 stuks, kippen 4065 cent per stuk. LEIDERDORP, 27 Mei. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren 3.103.60 en een deneieren 2.502.60 per 100 stuks, boter 6065 cent en kaas 1831 cent per pond, kippen 25 cent, Hanen 1.en konijnen 0.251.15 per stuk. ALPHEN a. d. RIJN, 27 Mei. Groentenvei ling. Per 100 kg.: spinazie 6.809.20, pos telein 6.3010.30, per 100 bos radijs 0.80 1.selderie 1.40, peen 12.4015.10, per 100 kg.: andijvie 10.0013.20, per 100 stuks: kropsla 0.801.80, komkommers 4.906.00, bloemkool I 8.0020.70, id. II 3.60—7.60. Eierenveiling. Aanvoer 7400 stuks: Prijzen: kippeneieren f 3.003.30, eenden eieren 2.80—2.90 en ganzeneieren 9. per 100 stuks. NIEUWVEEN, 27 Mei. Eieren- Kip peneieren 1908 stuks, 3.153.70; 113 eendeneieren f 2.702.85, per 100 stuks. BOSKOOP, 27 Mei. Bloemen. Pech- told 40—70, Wendland 40—81, Hadley 50— 77, Diumbury 53, Briarcliff 47, Butterfly 3045, Wilh. oKrdes 4080, Mme Jules Bouché 66, Rosalandia 3051, Pink Per fection 2540, Chas B. Kilham 2548, Edith Helen 44067, Aug. Noack 2542, Else Poulsen 3045, Gloria Mundi 3055, Ellen Poulsen 1537, Paul Grampel 3046, Rosa Mundi 6094, Mevr. v. Straaten van Nes 3045, Queen Mady 4070, Rhod. p. stuk 1521, Leeuwenbekken 3543, La thyrus 611. Pioenen 1019, Papaver 10 16, iVolieren 32. Clematis Pr. Hendrik 120—150, id. Le Coultre 150—210.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3