De Voorjaarsprijzen voor CALOR prima huisbrand CAÉ.CB AGENDA ZATERDAG Z8 MEI 1938 DE LEÏDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 1 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5ü per kwartaal. Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. V KOE WORDT HET WEER? IETS KOELER. De Bilt seint: Verwachting: Zwakke tot matigt Zuide lijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken met waarschijnlijk eenigen regen, iets koeler. Hoogste barometerst.: 767.3 te Kuopio in Finland Laagste barometerst.: 749.3 te Spurnhead Oostkust Engeland De depressie over de Britsche Eilanden werd minder diep, doch breidde zich naar het Zuid-Oosten over Midden-Europa uit, het centrum ligt over de Oostkust van En geland. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Oosten verplaatste zich Noordwaarts De kern ligt thans over Finland. De koe lere Zuid-Westelijke tot Westelijke winden zijn over geheel Frankrijk, Zuid-West- Duitschland en onze omgeving doorgedron gen, zoodat het in dit gebied koeler werd, terwijl plaatselijk onweer voorkwam. In dit geheele gebied is thans de bewolking zwaar; de wind Zuid-West en plaatselijk •komt regen voor. Op de Britsche Eilanden is de wind West tot Noord. Ook hier is de bewolking zwaar, met regen. In het ove rige deel van Duitschland, Oost-Europa en Scandinavië heerscht nog helder weer, met Zuid-Oostelijken wind. Voor morgen wordt voor ons land Zuidelijke tot Westelijke wind ver wacht van zwakke tot matige kracht, met zware bewolking en waarschijnlijk nog wat regen. De temperatuur zal vermoedelijk nog iets verder dalen. LUCHTTEMPERATUUR 16.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnamiddag 9.35 uur tot Zondagmorgen 4.18 uur; van Zondagna middag 9.37 en Maandagmorgen 4.17 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 29 Mei voorm. 2.55 en nam. 3.20 uur, op Maandag 30 Mei voorm. 3.40 en nam. 4.04 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 17.5 gr. C. Maan op 4.40 uur Zondagochtend. Maan onder 21.10 uur Zondagavond. Maan op 5.36 uur Maandagmorgen. Maan onder 22.12 uur Maandagavond. Openbare les dr. L. D. Brongersma. Dr. L. D. Brongersma, toegelaten als pri vaat-docent in de Faculteit der Wis- en Na tuurkunde aan de Rijksuniversiteit te Lei den om onderwijs te geven in de systema tiek der vertebraten, zal zijn colleges aan vangen met het geven van een openbare les op Woensdag 1 Juni a.s. te 4.15 uur in het Klein Auditorium van het Universiteits gebouw. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 3877. J. Willms. Rijns burg, Vliet Z.Z. 9. Broodbakkerij en win kelier in koek en suikerwerken. Overl. E.: J. Willms, Rijnsburg. 5807. Het Bébéhuis. Noordwijk-Binnen, Kerkstraat 11. Winkel in manufacturen enz. Uittr. E.: B. P. van Zonneveld, d.d. 19 Mei 1938. 231. Firma A. N. Turksma. Leiden, Haar lemmerstraat 171. Winkel in wol en hand- werkartikelen en heerenmode-artikelen. "Vest. fil.: Noord wijk aan Zee, Oude Zee weg 14, d.d. 24 Mei 1938. 2187. „De Harmonie". Leiden, Breestraat 16. Café, restaurant. Uittr. E.: L. Zuider- veld, Leiden, dd. 31 Mei 1938. Opheffing: 6348. Fabriek en Groot handel „Menthol". Leiden, Vestestraat 37. Handel in drops, suikerwerken, enz. ANTWOORD VAN DE ORGANISATIES DER GROENTENHANDELAREN AAN WETHOUDER VAN STRALEN. Aan de Verdedigers van den Midden stand in den Leidschen Raad is door de Gezamelijke organisaties der groenten- handelaren volgend schrijven gericht: Het antwoord van Wethouder van Stra len op den door de Organisaties der Groen- 'tenhandelaren terzake der indertijd voor genomen groentendistributie gepubliceer- den Open Brief, noopt de organisaties tot een eveneens min of meer uitvoerig ver weer. De Open Brief is geschreven uit oorzaak van een rechtmatige verontwaardiging van de organisaties, omdat haar verzet tegen een ernstige benadeeling van het bedrijf van verschillende harer leden, en dit door een onnoodige, onsociale en den handel desorganiseerendien maarregel, als „hals starrigheid" werd betiteld. Zulks griefde temeer, omdat de organisaties zich steeds bereid hebben betoond om mede te werken aan de uitvoering van een doeltreffende groentendistributie, ondanks dat ook deze haar leden schade zou berokkenen. De Wethouder toont zich thans zeer ver ontwaardigd en zijn verontwaardiging is echt, maar hij moge bedenken, dat hij, vooral niet als officieel bestuurder der stad Leiden, niet het recht heeft een groote groep nyvere burgers te grieven, als zij op correcte wijze voor hun zeer rechtmatige belangen opkomen en hun eigen kijk op de feiten mededeelen. Overigens willen den organisaties gaarne verklaren, dat het niet haar bedoeling was den Wethouder te krenken, maar om tegen de onjuiste voor stelling van zaken van den Wethouder op te komen. Zoo is b.v. in geenen deele beweerd, of geïnsinueerd, zooals door den Wethouder volkomen ten onrechte werd gezegd, dat hij den Raad en het College zou hebben misleid, omdat de cijfers van het eerste jaar der distributie te Dordrecht, waar over de organisaties beschikken, ook hem bekend waren. Naar de meening der organisaties staat echter onomstootelijk vast, dat de kosten der distributie veel te laag waren geraamd, waaruit moeilijk anders kan worden ge concludeerd, dan dat de Wethouder was geleid door een ongemotiveerd optimisme. Van doorslaggevende beteekenis is hier bij, dat officieel werd medegedeeld, dat van de 500.voor de proef aangevraagd, 400.benoodigd was voor huur der te betrekken panden en 100.voor eerste inrichting. Ter conferentie met het College van B. en W. werd daarop vanwege den handel betoogd, dat de kosten der distributie te Dordrecht, waar geen huur der panden in rekening was gebracht, 1 cent per K.G. hadden bedragen. Het nadeelig saldo der groentendistributie had aldaar meer dan f 2000.beloopen. De Wethouder had ech ter boven de huur slechts uitgetrokken 100.voor eerste inrichting! Tegen dit betoog had de Wethouder geen verweer. Zelfs al zou hij overigens de 1/2 cent per K.G. vergoeding aan den groen tenhandel als tegemoetkoming in de schade en als vergoeding voor controle en ande re medewerking, niet hebben uitbetaald, aan zou, volgens de rekening van Dor drecht over 1935, waarop de Wethouder zich heeft gebaseerd, nog een bedrag van ongeveer 1000.en niet van 100.be noodigd zyn geweest, daar, zooals gezegd, de totale uiteindelijke kosten der distri butie 1 cent per K.G. hadden beloopen. Dit alles was den groetenhandel al dien tijd bekend, maar deze is zoo correct ge weest dit niet aan de grooten klok te hangen. Als de Wethouder echter meent, cat deze welwillende houding van den handel hem daardoor de gelegenheid geeft om dezen te beschuldigen van halsstarrig heid, dan heeft hij hét alleen aan zichzelf te wijten, dat de handel zich gaat verwe ren. De bewering van den Wethouder, als of het te doen was hem een hak te zetten, kan dan ook niet door den beugel. De or ganisaties, die zoo lang hadden gezwegen, achtten echter de welwillendheid tegen over den Wethouder toch wel wat te ver gedreven, als zij daarenboven dergelijke aantijgingen zich lieten welgevallen en de onjuiste voorstelling van feiten niet weer spraken. Ook kleine zelfstandigen hebben het recht zich te verdedigen. Het is voorts begrijpelijk, dat de Wethouder, nu hij een zoo geheel andere reden opgaf dan het College had gepubliceerd, zijn verklaring niet namens het College heeft kunnen afleggen. De wethouder toont zich ook veront waardigd over het feit, dat destijds de or ganisaties er de voorkeur aan hadden ge geven met het geheele college van B. en W. te confereeren, boven een conferentie met hem alleen. Dit vond o.m. zijn oorzaak in het feit, dat de wethouder bij de eerste besprekingen de keus stelde: U kunt me dewerken en dan kunt u 1/2 cent vergoe ding per K.G. ontvangen, of als u niet wilt medewerken, ontvangt u niets, maar de distributie gaat in elk geval door. Over de vraag of deze distributie in Lelden wel noodig was, of deze voor onze gemeente niet juist verkeerd zou werken, mocht niet eens worden gesproken. Uiteraard was dat laatste voor de organisaties het meest be langrijke punt en zij hoopten het college te kunnen overtuigen, dat de distributie voor Leiden niet noodig zou zijn. Boven dien had de burgemeester zelf, namens B. en W., gezegd, dat zij nader zouden over wegen of het mogelijk zou zijn de groen- tenhandelaren in de distributie te betrek ken. Ten aanzien van de bovengenoemde uit- keering van de 1/2 cent per K.G. aan den groentenhandel moge nog worden medege deeld, dat deze door den wethouder aan den groentenhandel niet alleen was toegezegd, 1) maar dat deze, als dan onverhoopt en te gen haar advies in de distributie een feit zou zijn, ook door de organisaties was geac cepteerd. Als in verband met de toezeg ging van B. en W. de groentenhandel zou zijn ingeschakeld, zou deze 1/2 cent ver goeding voor de te verleenen medewer king in elk geval uitgekeerd moeten zijn. In dit verband moeten de organisaties tot hun leedwezen betuigen, dat in haar Open Brief, vooral in het licht der geschie denis, op een bepaald punt geen goede en duidelijke voorstelling van zaken is gege ven. Doelend op bovengenoemde medewer king, werd ten onrechte de voorstelling ge wekt, alsof deze medewerking gelijk te stel len zou zijn met de directe inschakeling door verkoop van de distributiegroente in den winkel van den groentenhandelaar. Dit nu is niet juist, en het spijt de organisaties dat op dit punt haar Open Brief tot mis verstand aanleiding moest geven. Als ove rigens o.a. in den Open Brief gezegd werd dat de middenstand trouwens niet meer vroeg dan door den Minister redelijk werd geoordeeld, dan kon dit, juist omdat de Mi nister op de redelijkheid van die vergoe ding van 1/2 cent per K.G. had gewezen, moeilijk op iets anders slaan dan op deze vergoeding. Het was echter onjuist, dat in den Open Brief deze medewerking vereenzelvigd werd met directe inschakeling, z o o a 1 s die toenmaals werd opgevat. Hoofdoorzaak van de organisaties bleef echter, dat de geheele gemeentelijke groen tendistributie voor Leiden niet gewenscht was. a. omdat te Leiden voldoende groente tegen lage prijzen beschikbaar was; b omdat het uiteindelijk verbruik van groenten door deze distributie slechts wei nig zou worden vergroot, daar zeer vele gesteunden regelmatige afnemers van den groentenhandel zijn; c. omdat de groentenhandel en des te meer naarmate de distributie opgang zou vinden, daardoor ernstige schade zou onder vinden en zou worden gedesorganiseerd. Ook de Coöperatieve Leidsche Groenten- veiling was het met de afwijzing der dis tributie eens, o.m. omdat deze wel inzag, dat, als van gemeentewege gedistribueerd zou worden, de handel weer minder op de veiling zou kunnen inkoopen, zoodat alsdan weer meer groente zou doordraaien en ver nietigd moest worden. Ondnaks -dit alles hebben de organisaties ook ten deze groote soepelheid betoond door in overweging te geven een individueele distributie in te voeren, derhalve alleen in die gezinnen, waar inderdaad gebrek aan groente was. Deze distributie zou mogelijk zijn geweest buiten de Nederlandsche Groente- en Fruitcentrale om, daar de Leidsche Groen- tenveiling daartoe hare medewerking had toegezegd. De organisaties spreken ten slotte de hoop uit, dat door het gepubliceerde is ko men vast te staan, dat het, juist bij hun soepele houding, zeer grievend geacht moet worden officieel door een regeerder der stad Leiden als halsstarrigen te worden be titeld. Zij vestigen er bovendien nogmaals de aandacht op, dat het niet in haar be doeling lag den wethouder te krenken en dat, als dit tegen hun wil uit een of andere uitdrukking mocht worden afgeleid, zij dit terugnemen: „Eer is teer", niet alleen als het arbeiders of den wethouder, maar ook als het kleine zelfstandigheden betreft. Leidsche Vereeniging van Handelaren in Aardappelen, Groenten en Fruit (Afd. Ned. Bond) w.g. Jacs. Laman, voorzitter, w.g. W. F. v. d. Berg, secretaris. Ver. van Groente- en Fruithand. „De Eendracht": w.g. L. de Vogel, w.n. voorzit ter. w.g. A. Ciere, wn. secretaris. R.-K. Ver. v. Aardappelen-, Groenten- en Fruithandelaren, Afd. Leiden eft Om- sterken: w.g. A. J. Dofferhoff, voorzitter, w.g. G. C. Mank, secretaris. Chr. Leidsche Groenten- en Fruithande laren: w.g. M. Heemskerk, voorzitter, w.g. B. de Mooi, secretaris. 1) Zie o.a. pag. 34 verslag vergadering 10 Februari 1936. COMMISSIE TOT REGELING VAN DE VASTE LASTEN IN DEN TUINBOUW Voor het tuinbouwgebied rayon Leiden is een commissie gevormd tot regeling van de vaste lasten in den tuinbouw. Deze heeft ten doel te onderzoeken in hoeverre voor den tuinder kan worden gekomen tot verlaging vau de rente van hypothecaire- en andere schulden; ver ruiming van aflossingstermijnen, terwijl ge tracht zal worden een plan op te stellen tot regelmatige afbetalingen in verband met de bedrijfsuitkomsten en bestaansmo gelijkheden van den tuinder. Wanneer de vaste lasten tot een redelijk peil zijn herzien en een financieele sanee ring van het bedrijf is tot stand kunnen komen, kan door de commissie aan de re geering een voorstel worden gedaan voor steun in natura, b.v. door flinke kunstmest of reparatie van den glasvoorraad en op stand voor haar rekening te nemen. De samenstelling dezer commissie be staat uit vertegenwoordigers van de Coo- yeratieve Boerenleenbank, Coöperatieve Groentenveiling en de hier gevestigde standsorganisaties. Als zoodanig zijn be noemd, de heeren W. Bink, G. Knotter en J. A. van der Zeeuw te Leiden en J. Berk en C. van Vliet te Zoeterwoude. De rijks- tuinbouwconsulent heeft ambtshalve in deze commissie zitting, terwijl als secreta ris is benoemd de heer Tj. Kuypers. Tuinders, die van de bemiddeling dezer commissie wenschen gebruik te maken, moeten zich wenden tot den secretaris, welke voor dit doel zitting zal houden, iederen Woensdagmiddag van 35 uur, ten kantore der Boerenleenbank, Rapen burg 63 te Leiden. zijn er weer Doe Uw voordeel en bestel NU! HflOCE MORSCHWEG148, TEL. 2760 (3 lijnen] en Bestelkantoor H.de Ligny, Boommarkt 2,Tel.46 Van onze Adverteerders CAFé REST. „IN DEN VERGULDEN TURK". De oude „Turk" verjongt zich steeds op nieuw. Was dit reeds het geval bij den heer Cou wen berg Sr., zijn opvolger, de heer Couwenberg Jr. geeft blijk de goede voet sporen van zijn vader perfect te volgen. Het betreft hier 'n weliswaar kleine, coch niettemin attractieve modernisee ring van een gedeelte van het interieur. Het welbekende biljartzaaltje achter in het café restaurant is thans bij het restau rant getrokken, keurig ingericht en bijzon der geschikt voor aparte diners van 'n klein groepje personen. De inrichting ge schiedde door de fa. Pander uit Den Haag en het geheel ziet er, met een imitatie- Schouw, een fraaie Italiaansche kroon met bijpassende wandlusters enz. zeer fraai uit. Tegelijkertijd zijn de radiatoren in het restaurant ombouwd met uit de hand ge zaagd koperwerk, hetgeen een aardig ef fect sorteert. BANKETBAKKERIJ IDSERT POEL. Met ingang van heden heeft de heer A. G. Epskamp zijn banketbakkerij Noord- einde 23 overgedragen aan den heer Id- sert Poel. Ruim 35 jaar heeft de heer Eps kamp zijn zaak aan het Noordeinde gedre ven en daarin verschillende verbouwingen en uitbreidingen tot stand doen komen. Door ziekte-omstandigheden gedwóngen is hij thans genoodzaakt zijn zaak over te doen en wie zou het werk beter kunnen voortzetten dan een jonge kracht. Deze meent hij gevonden te hebben in den heer Idsert Poel, die zyn opleiding in eerste klas-zaken te Den Haag genoot en met animo zich thans aan deze oude-nieuwe zaak geeft. Het interieur is geheel opnieuw geïnstalleerd, voorzien van een ruime sor teering bonbons, koekjes, gebak enz. El- ken Zaterdag is er voor de cliëntèle te vens een speciale reclame. Geveilde perceeelen. Ten overstaan van notaris H. C. A. Ver meulen van Kruingen te Wassenaar. Win kelhuis met afzonderlijke bovenwoning en achteruitgang Noordeinde 2020a, alhier in bod 5.700, kooper de heer Th. J. Ho- vingh qq te Wassenaar voor 5.700. Tuinland in den Ste venshof jespold er na bij de Vink te Voorschoten in bod 830, kooper de heer M. C. van Straten c.s. te Leiden voor 830. Ook dit jaar werd op Hemelvaartdag door een Detachement ter sterkte van 32 man, behoorende tot de Mobiele Afdeeling der Leidsche Burgerwacht, deelgenomen aan de afstandsmarsch welke was uitge schreven door het Nederlandsch-Jongeren- Verbond te Scheveningen. Het Detachement mocht uit handen van Zijne Excellentie Luit-Generaal Wagner ontvangen de groote zilveren medaille, als eervolle vermelding voor de beste militaire houding en marschtucht, benevens den groepsprijs. De Commandant der Leidsche Burger wacht, de Luit.-Kolonel M. van Mens, was bij het vertrek en aankomst van het De tachement te Scheveningen aanwezig. Aan de kappersvakschool te Amster dam is geslaagd onze plaatsgenoot. J. J. C. van Riel 4de kl. eindexamen dameskappen. Met het hoogste aantal punten verwierf hij een zilveren medaille. Naar men ons nader mededeelt, zijn de stroomde uitvoering, voor het St. Beatrix- paviljoen te Noordwijkerhout, geleverd door de firma Degens en Scheeren te Lei den. Naar in een advertentie wordt medege deeld, zal vanaf 1 Juni a.s. door de ban ketbakkers en de brood- en banketbakkers (voorzoover betreft de banketbakkersar tikelen) de omzetbelasting worden ver haald op de cliëntèle. Gemeentel. Aankondigingen INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Lei- den brengen ter algemeene kennis: lo. dat tot en met 2 Juli 1938 gelegen heid bestaat tot inschrijving van nieuwe leerlingen, gedurende een half uur vóór den aanvang van eiken schooltijd, aan: a. de Jongensschool voor u.l.o. aan de Pieterskerkstraat; b. de Meisjesschool voor u.l.o. aan de Breestraat; c. de opleidingsschool voor Gymnasium en H.B.S. aan de Aalmarkt en de Boom- markt; d. de opleidingsscholen voor u.l.o. aan de Langebrug, de Drie Octoberstraat, de Vrouwenkerksteeg, den Maresingel en de Driftstraat; e. de oJ. scholen aan den Zuidsingel en de Medusastraat; f. de Centrale school vo<>r het 7e en 8e leerjaar (ingang Oude Vest 35); 2o. dat bij de inschrijving een geboorte bewijs moet worden getoond; 3o. dat de kinderen met uitzondering van die waarvoor toelating tot de u.l.o. scholen of tot de Centrale school wordt gevraagd vóór 1 October a.s. den leef tijd van 6 jaren moeten hebben bereikt. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 28 Mei 1938. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE BEWAAR SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter kennis van belanghebben den, dat aan de Openbare Bewaarscholen in het Elisabethshof, aan de Atjehstraat en aan de Gortestraat tot en met 2 Juli 1938 gelegenheid bestaat tot het doen in schrijven van leerlingen en wel des voor middags van kwart vóór negen tot half tien en uitgezonderd 's Woensdags en 's Zaterdags des namiddags van kwart vóór 2 tot kwart na 2 uur. De kinderen moeten op het tijdstip van toelating den leeftijd van 4 jaar hebben bereikt. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 28 Mei 1938. LEIDEN. Woensdag, Leidsche Kunstkring „Voor Allen", In den Vergulden Turk, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Bertel, De Graaff, De Jager en Renaud. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegst geest wordt waargenomen door dr. Vare kamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 28 Mei tot en met Vrijdag 3 Juni a.s. waarge nomen door de apotheken P. du Croix, Ra penburg 9, tel. 807 en J. Doedens, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest tel. 274. Bioscopen. Rex. „De Texas Rangers" kunnen wij zonder schroom betitelen als één der best geslaag de Wild-West-films, welke tot nog toe ver toond zijn, een filmwerk vol actie, sensa tie en humor, waarin een machtig beeld is vastgelegd over het leven en den strijd der Texas Rangers. Ruwe, doch eerlijke en ka raktervolle mannen, die hun leven veil hadden voor den staat Texas, die hun boven alles lief was. Prachtige tafereelen krijgt men te zien op de uitgestrekte prairiën, terwijl de strijd tegen de Roodhuiden in een woest rotsgebergte vol spanning is. Deze film speelt zich af in het Midden-Westen van Amerika, waar een drietal avonturiers en boezemvrienden Jim, Sam en Wakoo door een wrekende colonne rangers worden overvallen,, doch zij weten toch nog onder een kogelregen te ontvluchten. Sam raken zij kwijt en Jim en Wakoo sluiten zich aan bij de Texas Rangers. Hier leven zij eenigen tijd met het leven van de Rangers mee, doch Jim kan zijn roover-opvattingen niet vergeten. Hierin komt echter een geheele ommekeer tot stand als de dochter van den majoor in zijn leven treedt! Nadat hij ge heel alleen in het plaatsje Kimble schoon schip heeft gemaakt onder de schurken, krijgt hij opdracht om zijn ouden vriend Sam, die intusschen als de „gemaskerde" in Texas 'n ware terreur uitoefent, onscha delijk te maken. Deze opdracht weigert hij en hierom wordt hij gevangen gezet. Wa koo besluit nu voor eigen rekening achter de gemaskerde te gaan, doch deze schiet in koelen bloede zijn oude vriend neer en stuurt het lijk gebonden op het paard naar het kamp der Rangers terug. Alle Rangers onernemen nu een klopjacht op de bandie ten en ook Jim, verbitterd door den dood van Wakoo, mag hieraan deelnemen. Na een verbitterde jacht en onder veel sensa tie krijgt hij Sam te pakken en maakt met hem korte metten. De andere film is een meer geestige co- medie en wel de Koning en het Revue meisje, waarin Fernand Gravel en Johan Blondell een prachtig en geestig spel ont wikkelen. Dit programma, aangevuld met een geestig teekenfilmpje en een goed we reldjournaal, kurmen wij ieder aanbeve len.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2