RIJNSTREEK ZATERDAG 28 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 LEIDSCHEN DAM K. J. M. V. Maandag 30 Mei: Socie- teitsavond. Dinsdag 31 Mei te 8 uur Maria- congregatie. St. Josephsgezellen. Zondag 29 Mei te half 12 en na het Lof bijeenkomst. Maan dag 30 Mei te 8 uur tooneelclub „Adolf Kolping". Dinsdag 31 Mei te 8 uur Maria-Congre- gatie, waarna bijeenkomst. Donderdag 2 Juni te 8 uur biljartclub A.D.O. en Zaterdag 4 Juni na het Lof bij eenkomst. Zijdepolder. Gistermorgen hield de Zijdepolder zijn jaarlijksche vergadering van stemgerechtigde ingelanden. De re kening over 1937 werd vastgesteld in ont vangst op 754.90 en in uitgaaf op 733.89 derhalve met een batig saldo van ƒ21.01. De begrooting voor 1938 werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 914.50. In be spreking komt hierbij opnieuw het aan schaffen van nieuwe roeden voor den mo len; over dit punt wordt breedvoerig van gedachten gewisseld, waarbij wordt aan gedrongen in verband met de uitkomsten, de kosten zoo laag mogelijk te houden. De polderlasten worden met 2.ver hoogd en vastgesteld op 0.per H.A. Besloten werd met de N.V. Nationale Borg Mij. te Amsterdam een overeen komst te sluiten tot een bedrag van 1000.— tot verzekering van den polder tegen de schade, welke voor den polder mocht voortvloeien uit handelingen en nalatigheden van den penningmeester. Tot leden der Commissie van onderzQek der rekening 1938 werden bij acclamatie benoemd de heeren Van Boheemen en Hooijmans. Het periodiek aftredend lid de heer Jochems werd met algemeene stemmen herkozen. ZOETERMEER Bezot-k aan de KRO-studio. De reis naar de KRO-studio op morgen, vangt aan te 12 uur. De deelnemers worden verzocht op dien tijd op de Leidsche wallen te zijn, vanwaar de bussen vertrekken. Wandelsport. De wandelsportvereeni- ging Odilo te Leidschendam had op Hemel vaartsdag een marsch uitgeschreven over 35 K.M. Twee heeren van hier liepen deze marsch mede, benevens de bekende postbode, de heer Arie v. d. Meer. Aric v. d. Meer vermelden wij hier in 't oijzonder, omdat hij één van de meest bekende personen van Zoetermeer is; als postbode immers komt hij bij iedereen, en terwijl alle andere postboden fietsen, ver afschuwt Arie de fiets enloopt. Maar een marsch over groote afstand had Arie nog nooit meegeloopen. Op een motor fiets werd Arie naar Leidschendam ge bracht, alwaar de marsch om 3 uur n.m. aanving! Om 4 uur werd Zoetermeer ge passeerd en vandaar ging de reis over Stcmpwijk, Zoeterwoude, Leiden, Voor scholen en Veur weer naar Leidschendam, waar men te ongeveer 9 uur aankwam. Arie had de proef goed doorstaan en zijn medaille met eer verdiend. Hij toonde niet de minste vermoeienis, want in plaats van de bus naar Zoetermeer te nemen, ging Arie weer loopen: een afstand van 7 K.M. Te 10 uur kwam hij aan en werd natuur lijk door zijn familie met groot gejuich ontvangen. Wij twijfelen er niet aan, of Arie zal nog vele marschen meeloopen en in de toekomst de post bezorgen, beladen met medailles en eerreteekenen. Dat wij Arie nog vele jaren mogen zien loopen, is ons aller wensch. Geboren: Christian us Adrianus z. van G. L. de Groot en van M. L. Kleijwegt. Leonardus Christianus Johannes z. van J. A. Vollebregt en M. F. Zwetsloot. Ge- radus Cornelis Maria z. van B. A. Luiten en J. C. van den Bos. Ondertrouwd: J. Blom 23 j. en P. Burgstad 22( j. G. Overdevest 50 j. en A. P. M. Hogervorst 44 j. M. J. Hage naars 25 j. en J. C. Bierman 21 j. Overleden: J. M. van der Tas 58 j. vrouw van P. Huurman. Gehuwd: J. Roos 28 j. en G. Nieuwen- huijsen 24 j. A. van der Eist 27 j. en M. van Elleswijk 25 j. Vertrokken: L. Nieuwets, naar Ab coude Proostdij. J. van Zuijlen, naar Noordwjjk. T. Musch naar Rotterdam. A. Klos naar Voorburg. J. J. Zonderop naar Berkel en Rodenrijs. N. van der Vorm naar Rotterdam. Ingekomen H. J. van Sint Annaland van Den Bommel. J. A. J. van Leeuwen van Waddinxveen. Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons Katholieken van alle landen, vereenigt U Het internationaal Eucharistisch Congres is een machtig teeken van onze katholiciteit, van onze wereld-eenheid. „In deze eenheid van harten en krachten moeten zij de eerste plaats innemen, die trotsch zijn op hun naam van Christen. Denkt aan de heerlijke voorbeelden der apostolische tijden,waar de groote massa van hen -'ie geloofden, één van hart en één van geest waren". PAUS PIUS XI, Encycliek Cantate Christi compulsi. ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Derkje, dochter van David Houweling en van Margaretha Janssen. 2. Johannes Jacob Jelle, zoon van Jacob Jelle de Grauw en van Cornelia Magda- lena Carsjens. Joannes Bemardus Ma ria, zoon van Hendrikus A. Luijben en van Geertruida de Beer. Franciscus Johan nes Maria, zoon van Gijsbertus van Deu ren en van Maria M. Pijnacker. Corne lis Antonie Marinus Hendrik, zoon van Hendrik van der Ploeg en van Martina A. Stam. Willem Evert, zoon van Johan C. de Vries en van Hermina G. G. Steenber gen. Antje, dochter van Eduard Krap en van Neeltje van der Zwam. Johannes Cornelia Maria Antonius, zoon van Joan nes Jozef Maria Ponsioen en van Aloysia Catharina Johanna Meijers. Llna, doch ter van Hubertus Piepenbrink en van Johanna Hendrika van der Born. Ondertrouwd: Antoon Brussèe, 26 jaar, wonende te Sassenheim en Margje Kruijt 22 jaar. Teunis Goedhart, 25 j. en Elisabeth Kapteyn 23 'jaar Hendrik vna de Meent 31 jaar en Japina Petronel- ja Ketel, 24 jaar. Ritske Louwsma 25 jaar en Neeltje Verhagen 27 jaar. An tonie van Wilgen 48 jaar en Margaretha Johanna Blom 44 jaar. Thomas Godt- hep 29 jaar wonende te Rotterdam en Cor nelia Zwaan 23 jaar. Huibert Schouten 27 jaar en Catharina Paulina van der Kwaak 24 jaar. Overleden: Elsje Johanna Hooge- veen, oud 34 jaar. Elsje van Leeuwen, oud 69 jaar, weduwe van Klaas van der Hoogt. Maria Hakkeling 72 jaar. Vertrokken: Cornelia J. Millo, naar Frankrijk, Chatanay Malabry (Seine) Anna C. van Vliet, naar Ter Tar C 24. Marrigje Lagerweij naar Nieuwveen, Nieuwv.weg 24 C. Trijntje Bergshoeff naar Oud-Beijerland, Oostkade 13a. Neeltje Bakker naar Vlaardingen, Bosch laan 33. Dirk Mulder naar Voorschoten, Molenlaan 4. Egberdina H. van Staveren idem, idem. Arie Vis naar Bodegraven, Nieuwstraat 34. Wilhelmina H. van der Vlist naar Bodegraven,. Jan G. van Bre da en gezin naar Haarlemmermeer, Hoofddorp, Marktlaan 23. Grietje de Vos naar Oegstgeest, Spaargarenstraat 32. Aafje M. Egberts naar Ter Aar, C 143. Jan W. Vlastuin naar Amsterdam, le Helmerstraat 82. Georgeus P. van Tol en gezin naar Gennep, Zandstraat 76. Hendrik Schonewille raar Winterswijk, Veldkamp C 3. Johanna C. van Amster dam naar Reewijk, Spoelwijk B 87. Martin us Alsem geest en gezin naar Voor burg, v. Heurnstraat 47. Gevestigd: Hendrik de Roos, brood bakkersknecht Sint Jorisstraat 8. Jo hanna W. G. van Leeuwen, dienstbode, Rijnkade 2. Hermanus van der Heul, landarbeider, Kr. Ziendeweg 2. Sijgina R. T. M. de Groot, huishoudster, Gouw- si uissche weg 28 C. Maria van Tol, huis houdster, Hoorn 290, Cornelis J. van der Lee, zonder beroep, Prins Hendrikstraat 82. Leendert Kleiweg en gezin, contro leur steunverleening, Ten Harmsenstr. 3. Pier D. Alta, zonder beroep, Oudshoom- scheweg 58. Zwerus J. Benschop en ge zin, veehouder, Kortsteekterweg 12. BOSKOOP R.-K. Boerenleenbank. Gisteravond kwam de Boerenleenbank in het R. K. Ver- eenigingsgebouw in vergadering bijeen on der voorzitterschap van den heer C. Klijn. Het aftredend bestuurslid, de heer C. v. Ooy, werd met 53 van de 77 stemmen her kozen. Als lid van den Raad van Toezicht was aftredend de heer H. Streng, die met 73 van de 77 stemmen werd herkozen. Hierna volgden eenige mededeelingen en tevens een opwekking om het ledenaan tal te vergrooten; waarbij de leden hunne meerderjarige kinderen zouden kunnen aansporen als lid toe te treden. Het leden aantal liep terug van 116 tot 112, waarvan er 3 werden afgeschreven, 1 wegens op heffing van zijn bedrijf. Alsnu kwam in bespreking het voorstel van het bestuur om over te gaan tot wij ziging van art. 10 sub 1, 2 en 3 van het Huishoudelijk reglement. Tot nu toe hield dit artikel, onder verwijzing naar art. 46 sub g het volgende in. De algem. vergade ring moest beslissen over het bepalen en wijzigen van de rente. Het H. B. te Eindhoven adviseerde de vergadering om dit artikel zoodanig te wij zigen, dat de algem. vergadering het be stuur en de commissie van Toezicht mach tigt om in overleg met de C. C. B. de ren te te bepalen of te wijzigen, zoodat niet voor ieder voorval een algemeene vergade ring zal moeten worden belegd. Dit voorstel werd met algem. stemmen aangenomen. Hierna werd mededeeling ge daan van de wijziging der rentetarieven. Voor leden zal de rente bedragen 2.64, voor niet-leden 2.50. Boven 2500 1 pet. Dit is van terugwerkende kracht per 1 Jan. 1938. Tevens werd besloten door het bestuur, dat in 't vervolg niet meer zooals voor heen, de palkazegels voor rekening van de bank zouden zijn. Hierna sprak de voorzitter nog een kort woord, waarin de toestand werd geschil derd als „draaiende" wat betreft reserve en bezittingen; er is een klein batig saldo. Ten slotte sprak de geest, adv., de zeer- eerw. heer pastoor A. J. M. v. Meeuwen, een opwekkend woord met den wensch, dat Boskoop gunstiger tijden tegemoet moge gaan. De vergadering, welke druk bezocht was, werd hierna gesloten. BODEGRAVEN DE WATERLEIDINGKWESTIE IN BEGINSEL OPGELOST Naar wij vernemen, is de Waterleiding kwestie, die nu een paar jaar de gemoede ren heeft bezig gehouden, thans in begin sel opgelost. B. en W. hebben opnieuw on derhandeld met de commissarissen over het aanbod om het bedrijf over te doen voor 412500.Bij deze onderhandelin gen is men het tenslotte eens geworden over een som van 420.000.waarbij Bodegraven dan niet alleen het bedrijf in eigen gemeente, maar ook het gedeelte onder Waarder,, Rietveld en Barwouts- waarder zou krijgen, dat oorspronkelijk bestemd was om overgedragen te worden aan de «tichting „De Elf Gemeenten". Deze oplossing moet nog de toestemming van de aandeelhouders en van den Gemeente raad hebben, maar men vermoedt, dat bei de partijen hierin wel zullen toestemmen. Vooral omdat de omslachtige arbitrage en procedurezaak dan voorkomen wordt. Radiodistributie. De N.V. Mido, die ook in deze gemeente een centrale heeft, heeft de inrichting gedurende de laatste weken geheel omgebouwd en verbeterd. Gisteren hebben we er dan een bezoek gebracht en de plaatselijke directeur, de heer W. Bink, heeft ons alles tot in de fi nesses uitgelegd. In de „studio" zien we dan eerst de diverse ontvangtoestellen, ieder met een eigen versterker. Om bij eventueele storingen niet onklaar te staan, staat er daarenboven nog 't reserve-toestel opgesteld, hetwelk bij een belangrijke uit zending, naast het andere, ook op de be treffende golflengte wordt afgeestemd, zoo dat de uitzending voor de aangesloten luis teraars in 't geheel niet wordt onderbro ken. Verder heeft men 130 meter nieuw draad verwerkt, terwijl men aanvankelijk meende met 'n 50 meter toe te komen. Ook heeft men ervoor gezorgd, dat de pro gramma's der diverse stations, welke wor den uitgezonden, niet meer door elkaar loopen, zoodat de distributie-luisteraars woord en muziek zoo zuiver mogelijk thuis krijgen. In verband met de platen-uitzen dingen van de Mido komt er waarschijn lijk nog 'n tweede gramofoontafel bij, zoo dat men bij langere muziekstukken, bij de verwisseling der platen, een nauwere aan- ecnsluitng krijgt van het geheele werk. Door deze ombouwing en verbetering zijn de distributie-luisteraars heel wat vooruit gegaan, zoodat zij van een goede ontvangst verzekerd zyn. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 4 Juni des namiddags 2 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling der notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 29 December 1937, inzake de verzekering van gemeentegelden. 5. Voordracht tot wijziging der Gemeente- Begrooting voor 1937. 6. Voorstel tot onin- vorderbaarverklaring van een aanslag in het schoolgeld over 1937. 7. Voorstel inzake onderhandsche overname van de Water leiding. 8. Exploitatie der Waterleiding: a. Commissie van Bijstand; b. Benoeming en bezoldiging administrateur; c. Technisch personeel en bezoldiging; d. Administratief personeel; e. Vaststelling tarief en voor waarden voor waterlevering; f. Waterleve ring in Zwammerdam; g. Wijziging Ge meente-Begrooting voor 1938. 9. Vernieu wing van straten in 1938. Geboren: Hendrika Wilhelmina, d. van C. van Kippersluis en C. Hoogerwerf Franciscus, z. van J. Jansen en Th. Brou wer Dirk Johannes, z. van J. J. Dijs en G-. van den Burg. Ondertrouwd: H. Lubbings 28 j. en E. Jansen 26 j. Getrouwd: J. Knikman 26 j. en N. D. Blijleven 21 j. Gevestigd: R. Nab van Loenersloot T. Scheer van Bennebroek A. Vis en echtgenoote van Alphen a. d. Rijn A. van Dam van Doorn 9. Schuitemaker van St, Pancras A. M. Th. J. Vlaming en gezin van Rijswijk F. H. A. Spruijt van Puttershoek C. Th. Kasbergen van Hekendorp. Vertrokken: G. van Dam en gezin naar Wilnis. HAZERSWOUDE Kaasdag. Op initiatief van de bedrijfsvereeniging „Rijnstreek West", is een commissie ge vormd uit de verschillende landbouworga nisaties te Hazerswoude, Koudekerk en Leiderdorp tot het organiseeren van een „kaasdag". Tot voorzitter is benoemd de heer C. A. van Dam en tot secretaris de heer C. W. de Jong. Genoemde commissie heelt besloten den kaasdag te houden in de eerste helft van de maand Augustus in café de Bruyn te Koudekerk. De kaas hiervoor zal gemaakt moeten worden in de week van 5 tot 11 Juni a.s. De kaasproducenten zullen dezer dagen door een commissielid worden bezocht, om hun deelname te verzoeken. Het is de wensch van de commissie, dat alle kaas- maKers zich zullen opgeven voor deze nut tige en leerzame gelegenheid. Op den kaasdag zal de heer ir. W. J. Man, rijkszuivelconsulent, en de heer Adema, technisch ambtenaar van het Kaas- controln-station, aanwezig zijn om voor lichting en inlichting te verstrekken, en ook desgewenscht des avonds een lezing te houden. KOUDEKERK DE NIEÜWE BRANDSPUIT ROOK LONT.... Het vuur was echter al gebluscht. Tengevolge van het spelen met lucifers door kinderen, ontstond gisterenavond te omstreeks half zeven een begin van brand in de hooiberg van den veehouder C. D. v. d. V. in de Lagewaard alhier. De nieuwe motorspuit, die tot op heden nog slechts voor oefeningen was uitgerukt, was spoedig op het terrein van den brand aanwezig en met belangstelling zag men thans het eer ste blusschingswerk hiervan tegemoet. Bij aankomst op het terrein bleek echter, dat de brand door de bewoners met behulp van anderen reeds met emmers water was gebluscht, dank zij de nieuwe kap van de hooiberg, die men op de nog flinke voor raad hooi had laten zakken, waardoor de vlammen in de hooiberg werden gesmoord. De spuit behoefde dus geen dienst te doen en kon spoedig weer inrukken. Wegens ziekte van den Burgemeester was de loco-Burgemeester, de heer Slegten- horst, bij den brand aanwezig. Gered. Bij het spelen aan den water kant, had het driejarig zoontje van den rijwielhandelaar H. H. alhier het ongeluk in de diepe stoepsloot te vallen van den veehouder D. R. in de Lagewaard alhier. Gelukkig dat het door den passeereuden G. G. Fieret werd opgemerkt, die het genoe gen mocht smaken door zelf te water te springen het reeds zinkende kind op het droge te brengen en bij de onstelde ouders te bezorgen. Burgerwacht. De commandant van de Burgerwacht alhier, verzoekt ons mede te deelen, dat de aangekondigde schietoefe ning te Alphen a. d. Rijn op Maandag 30 Mei a.s. is afgelast. In plaats daarvan zal dien avond in den Hondsdijk een marschoefening worden ge houden, waarvoor men zich om 7.30 uur dient te verzamelen bij „Vredeslust". Dinsdag 7 Juni a.s. des avonds om 8 uur, zal een oefening worden gehouden in de O. L. school. Ondertrouwd: M. Jansen 25 j., wo nende te Rijnzaterwoude, en A. C. Duiker 21 j. NIEUWKOOP Steun aan kleine tuinders. Burgemees ter en Wethouders hebben ook voor deze gemeente besloten uitvoering te geven aan de regeling, vastgesteld voor steunverlee ning aan kleine tuinders. Het college zal zelf de commissie uitmaken en heeft tot secretaris aangewezen de heer C. J. Ver laan, administrateur van de steunverlee ning, alhier. Bekend is gemaakt, dat zij, die voor steun volgens vorengenoemde re geling in aanmerking wenschen te komen, zich moeten aanmelden ter Gemeente secretarie en wel, degenen die wonen in wijk A en D op Maandag, 30 Mei tusschen 2.305 uur en degenen, die wonen in wijk B en C op Dinsdag 31 Mei tusschen 912.30 en 1.305 uur. Het voormalige gemeentehuis. Het voormalige gemeentehuis ondergaat eeni ge restauratie. Het pleisterwerk wordt ver wijderd en de kozijnen worden vernieuwd. Het gebouw, dat in 1627 in Nieuwkoop's gouden tijdperk door den toenmaligen Heer van de Heerlijkheid, Jan de Bruijn van Buitenwech, als patriciërswoning weid gesticht en waarvan het bestek nog aan wezig is, werd bij raadsbesluit van 27 Sep tember 1934 verkocht met 7 tegen 2 stem men en 2 onthoudingen aan de heeren H L. van Bunningen en H. M. van de Pol te Bodegraven voor 1000 met het servituut, dat de voorgevel onder controle staat van de Rijkscommissie voor de monumenten zorg. De restauratie geschiedt met subsidie van Monumentenzorg. NIEUWE-WETERING Eerste Lutsrum R.K. Arbeidersvereeniging „St. Deus Dedit". 26 Mei 1938: De R.K. Arbeidersver. „St. Deus Dedit" vierde heden haar vijfjarig bestaan, 's Morgens werd in de parochie kerk „St. Petrus Banden" te R'Veen tot in tentie der leden een H. Mis opgedragen aan God, waaronder de leden tot de H. Tafel naderden. Des avonds kwamen de leden met hun vrouwen en verloofden bijeen in het repe titielokaal van de muziekver. „Door Gunst verkregen", welke voor deze gelegenheid bereidwillig aan de arbeidersvereeniging was afgestaan. In het gebouwtje was een passende versiering aangebracht. Om ruim 8 uur riep de voorzitter der af- deeling, de heer A. Kalker, den aanwezi gen een hartelijk welkom toe, en zette in het kort uiteen, welke redenen het bestuur er toe geleid hebben, om dit vijfjarig be staan der afdeeling niet onopgemerkt te la ten voorbijgaan. Spr. heet vervolgens bij zonder welkom de weleerw. Adviseur Kap. Hofstede, alsmede de heeren v. d. Broek en de Koning, die als gasten de bijeenkomst bijwonen. Hierna was het woord aan den heer Eek man, die als secretaris in een keurig ver slag al het wel en wee van het vereeni- gingsleven gedurende de vijf verstreken jaren memoreerde. In de maand April 1933 kwam uit de arbeiders van Nieuwe-Wete- ring, die toen lid waren van de afd. R'Veen, het verlangen naar voren om een zelfstandige afdeeling te stichten. Op 21 Mei werd de oprichtingsvergadering gehouden en traden aanvankelijk 17 leden toe. Dank zij de ijverige propaganda van den voor zitter en het lid J. Struive is het ledental dit jaar met 7 vermeerderd en bedraagt thans 31. Nieuwe-Wetering heeft dan ook een steentje bijgedragen aan de groote leden-aanwinst van bijna 2000, welke het hoofdbestuur heeft kunnen boeken als hul deblijk aan den jubileerenden voorzitter, den heer Loerakker. Spreker richt zich ook tot de vrouwen. Deze moeten zich vaak groote opofferingen getroosten om de we- kelijksche contributie bijeen te brengen, en spr. wijst in dit verband op de voordeelen, welke de organisatie biedt in het belang der leden. Laten wij onze vereeniging hoog houden en steeds bedenken, dat wij hierbij strijden voor God en Kerk. Moge Gods ze gen steeds op onzen arbeid rusten! (Groot applaus). De penningmeester, de heer Th. v. Ha meren, behandelde het finantieele gedeel te. Gedurende de vijf jaren werd 4773 aan contributie geïnd. Dat de organisatie in den tegenwoordigen tijd van werkloosheid aan de leden groote voordeelen biedt, blijkt uit het feit, dat gedurende deze jaren uit de werkloozenkas een bedrag van 7982 was uitgekeerd. De voorzitte^dankte secretaris en pen ningmeester voor de uitgebracht verslagen, en nog extra den penningmeester, die zich voor de afdeeling veel opofferingen heeft getroost, vooral bij het innen der contribu tie en de uitkeeringen uit de werkloozen kas. De heer Spring in 't Veld dankte namens de leden het bestuur voor de veelvuldige werkzaamheden en bood den heeren Kal ker en van Hameren, die van de oprich ting af bestuurslid zijn geweest, een stoffe lijk blijk van dankbaarheid aan. Vervol gens richtte deze spreker een aanmoedigend woord tot zijn medeleden, om bij officieele propaganda-gelegenheden, zooals Zondag de Encycliekmeeting, niet achter te blij ven; het had spr. ontstemd, dat zoo wineig leden, ook van de groote afd. R'Veen, bij deze meeting tegenwoordig waren. De heer v. d. Broek feliciteerde bestuur en leden, en was van meening, dat deze or ganisatie ook recht had op steun van an dere zijden. Spr. gaf het bestuur in over weging te beproeven om enkele inwoners, die dit nog kunnen, finantieele hulp te vra gen en hen uit te noodigen om als dona teurs toe te treden. Thans was het woord aan Kap. Hofstede, die in een keurige speech het doel der or ganisatie besprak. Op de eerste plaats bracht spr. zijn welgemeende gelukwen- schen uit, waarna hij doel en middelen be sprak welke de Kerk gebruikt om haar leden te brengen tot het groote doel waar voor de mensch door God is geschapen. Spr. wekte op tot saamhoorigheid en solidari teit, om door rechtvaardigheid en onderlin ge vriendschap en groote liefde voor God te komen tot het loon, dat in de eeuwig heid voor de menschen is weggelegd. Spr. is zich de groote moeilijkheden bewust, welke in dezen tijd van werkloosheid op de arbeiders drukken, doch in liefde en eens gezindheid. kunnen deze moeilijkheden sterk worden verlicht en leiden tot het eeuwig heil, door God Zelf ons beloofd. De heer de Koning feliciteerde als wet houder der gemeente, bestuur en leden met dit jubileum, mede namens het gemeente bestuur. Spr. is ervan overtuigd, dat een krachtige arbeidersorganisatie in dezen tijd noodzakelijk is tot instandhouding onzer Christelijke maatschappij en spoort daar om het bestuur aan, al het mogelijke te doen, om ook arbeiders, die nog werk heb ben, in de vereeniging te krijgen. Tenslotte bracht spr. een eeresaluut aan Nieuwe- Wetering, waar met zoo'n beperkt aantal inwoners een vereenigings-leven bestaat, hetwelk menige groote plaats haar kan be nijden. Nadat de heer van Hameren nog eenige propagandamiddelen naar voren had ge bracht, en de voorzitter uiting had gege ven aan z'n gevoelens van dankbaarheid voor de ondervonden medewerking, werd de avond verder met gezellig samenzijn be sloten. ALKEMADE Geboren: Adriana Jacoba d. van N. H. van Klink en A. Zaal. Johannes Cor nelis, z. van M. Hogenboom en J. C. Cas- xelijn. Overleden: Anthonius Johannes Schouten, oud 5 mnd. TER AAR Zweminrichting. Wegens het bedanken van den heer G. v. d. Hoorn, als badmees ter van het Zwembad, is dezer dagen be noemd de heer Leo v. d. Laan, van Kudel- staart. ZWAMMERDAM Gevestigd: Mej. Th. E. Smit, uit Hil- legom; Mej. N. Rijneveld, uit Capelle a. d. IJssel. W. Rijneveld en gezin, uit Ca pelle a. d. IJsel. Mej. C. de Kruijf uit Berkel en Rodenrijs. Vertrokken: Mej. Joh. A. van Dam naar Alphen aan den Rijn. M. G. Beun der naar Vlissingen. A. v. d. Wolf, naar Reeuwijk. Mej. Joh. Jac. Gardenier, naar Gouda. Mej. T. P. Koster naar Alphen aan den Rijn. Mej. Fr. Kunze, naar Wog- num. Geboren: Geertje d. van A. van Greu- ninge,n en K. Overvliet. Gehuwd: Pieter Breeveld 29 j. te Al phen aan den Rijn en Tonia Petronella Kos ter 30 j.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 15