OMGEVING ZATERDAG 28 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 HILLEGOM Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt een spoedeischende verga dering op Maandag 30 Mei des avonds te 8 uur precies. Agendum: Conversie geld- leening. Moedercursus. De nieuwe moeder cursus, uitgaande van het Wit-Gele Kruis alhier' vangt aan op Vrijdag 3 Juni a.s. KATWIJK Gemeenteraad. De raad dezer ge meente komt Woensdag 1 Juni, des avonds te half 8, in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling zijn: Vaststel ling van de. notulen van de vergadering van 4 Mei 1938. Mededeeling van ingeko men stukken. Voorstel tot het verhuren van de woning Duinstraat 38. Wijziging der keurloonen bij den vleeschkeuringsdienst. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor extra hulp aan werkloozen. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor het uitbreiden der ovenbatterij van de gasfabriek. Voorstel tot beschik baarstelling van gelden voor de uitkee- ring van de vergoeding ex. art. 205, 1ste lid, L o. wet 1920 aan het bestuur van de christelijke opleidingsschool. Voorstel tot het verleenen van medewerking ex art .72 1. o. wet 1920 ten behoeve van de Herv. scholen. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de open bare lagere school. Voorstel tot wijziging van de gemeentebegrootingen 1937 en 1938. Prae-advies op het adres van A. P. Dijk man inzake de betaling van leverantiën. Voorstel tot het vaststellen van een ver ordening op de zeebaden en het strand. Voorstel tot wijziging van de verordening tot heffing van rechten voor het gebruik of genot van het zeestrand en het kampeer terrein. Voorstel tot wijziging van veror deningen betreffende enkele raadscommis sies. Rondvraag. Geslaagd. De heer D. Kuyt slaagde te Den Haag voor het examen van radio-te lefonist. Badseizoen. De Christ. Muziekvereeni- ging maakte gisteravond ter gelegenheid van de officieele opening van het badsei zoen een muzikale wandeling door het dorp. Er was, dank zij het mooie weer, veel belangstelliing voor. In het zilver. De heer Jan Wouters, werkzaam aan de lijn der N.Z.H.T.M., zal Donderdag a.s. den dag herdenken dat hij 25 jaar geleden bij deze Mij. in dienst kwam. Geboren: Arie z. van J. de Best en D. Haasnoot Kniertje d. van J. Schaap en E. de Jong Adriane d. van W. Schaap en C. Kloos. Simon z. van S. Sip en S. v. d. Plas Cornells z. van J. Boezaard en A. Schaap. Ondertrouwd: C. v. Duyn en M. Hoek A. Rijsdam en A. v. Duyn J. Harteveld en T. v. d. Does. Getrouwd: C. van Duyn en J. v. Rijn N. Schaap en K. van Dijk J. J. Hoek en C. P. v. d. Zwan P. v. Duyn en A. v. Duyn J. J. G. de Cler en R. den Duik B. Krijgsman en C. de Jong. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw-overzicht. Het is de laatste week vooral met alle zomerproducten niets gedaan. We hebben in die dagen nogal eens verandering van weer gehad, koudwarm, warmkoud, maar noch koud, noch warm weer ver mochten in den toestand verbetering te brengen. Eén geluk hebben we in deze da gen gehad, een flinke massa regen. Maar er is in dezen tijd van het jaar veel noo- dig. Het wachten is daarom weer op een nieuwe zending. Met Spinazie ging het geregeld slecht. Dikwijls bracht dit product niet het ar beidsloon op van naar de veiling brengen. Een prijs van ƒ1.50 tot 2.25 per 100 K.G. kan alleen verlies geven. Met Sla ging het in doorsnee niet veel beter. Eenige dagen, bijna twee weken geleden, liep het aardig, maar het kwantum van aanvoer was van niet veel beteekenis. Toen de aanvoer groo- ter werd, werd het weer anders, ging het al spoedig den verkeerden kant op, en kon niet hooger genoteerd worden dan 0.60 tot 1.per 100 stuks. Ook dit is een bij legger voor de tuinders. Prei, eigenlijk een winterartikel, was nog goed verkoopbaar met een prijs van 6.50 tot 7.50 per 100 K.G. Bosuitjes, die aanvankelijk ook vlug gingen, konden ook al geen redelijke prijs meer opbrengen, de noteering hiervan bleef zoo om 1.40 tot 1.70 per 100 bos. Pieter selie, selderie en raapstelen zijn als regel producten die voor de tuinders weinig in het laadje brengen. Ook thans was zulks het geval. Pieterselie van f 0.55 tot 0.80, Selderie van 0.70 tot 1.10 en raapstelen van 0.40 tot 0.44 per 100 bos geven geen geldelijken opbrengst van eenige beteeke nis. Het is als regel niet veel meer dan ar beidsloon wat hiervoor ontvangen wordt. Met het product Rabarber was het iets be ter gesteld, 6.50 tot 6.75 per 100 K.G. was de noteering voor dit artikel. De ge wassen zijn er sinds vorige week heel wat op vooruit gegaan. Alles heeft weer een andere, betere kleur gekregen door de mal- sche buien. Niet alleen in den tuinbouw, doch ook in landbouw en bloemkweeke- rijen. In den tuinbouw van den kouden grond is men wel wat laat dit jaar, doch wie zegt dat zulks per sé een nadeel moet beteekenen. Afwachten zal ook in deze de boodschap zijn. NOOTDORP Autobusdienst. Meldden wij eenigen tijd geleden, dat de door den heer de Groot onderhouden autobusdienst Delft NootdorpLeidschendam v.v. door de N.V. Citosa zou worden overgenomen en tevens aansluiting zou verkrijgen op den door laatstgenoemde geexplolteerden auto busdienst Zoetermeerden Haag over den nieuwen Rijksweg, thans vernemen wij uit goede bron, dat een dergelijke overeenkomst tusschen de twee gemelde ondernemingen niet tot stand is gekomen. Voorloopig zal de dienstregeling, zooals deze thans is, blijven gelden met dien verstande echter, dat de heer de Groot met ingang van 1 Juni a.s. gaat rijden met ma teriaal van de Westlandsche Stoomtram- Maatschappij, hetgeen ongetwijfeld een goede vooruitgang is. Inbraak. In den nacht van Dinsdag op Woensdag j.l. is ingebroken in de wo ning van den heer J. Adr. Post. Deze was met zijn echtgenoote naar een bruilofs partij en bij terugkomst in zijn huis bleek hem, dat onbekenden een ongewenscht bezoek hadden gebracht. De dader(s) heb ben zich toegang verschaft, doordat een klein raampje in de buitendeur, vermoe delijk met een schroevendraaier is gefor ceerd, waardoor zoodoende de deur ont sloten kon worden. Ontvreemd is: een gouden heerenhorloge, een nikkelen hee renhorloge, een portemonnaie zonder in houd en eenige guldens aan geld uit spaar potten van kinderen. De in het huis ver- blijvenden, die boven sliepen, hebben niets vernomen. De diefstal is aangegeven bij den gemeenteveldwachter, die tezamen met den Rijksveldwachter een onderzoek instelt. Het vermoeden is, dat geen beroeps- inbrekers aan 't werk zijn geweest. LISSE Geboren: Pieter Gabriel z. van W. Westerlaken en A. Boord. Ondertrouwd: Nicolaas Willebror- dus van der Meij 25 j. te Sassenheim met Hendrika Johanna Nigten 31 j. Leonar- dus Jacobus Johannes Theodorus van Rui ten 37 j. met Geertruida Beien 31 j. Getrouwd: A. A. Schipper met A. Bons. Overleden: Margaretha Maria de Jong 81 j. G e v e s t igf d: J. Hoogkamer uit Beem- ster. M. H. C. ten Wolde uit Oude water. J. Strieker uit Kampen. A. J. de Meul- der geb. Jonkman uit Hilegom. S. van Eeuwen geb. Goulooze uit Heemstede. A. C. Paardekooper uit Oegstgeest. D. V. Gyarasko uit Voorhout. A. Bol en ge zin uit Hillegom. Vertrokken: J. van Groen naar Was senaar. B. G. van Stijn en gezin naar 's-Gravenhage. B. J. Hoogenboom naar Alkemade. M. P. van der Lans naar Lei den. NOORDWIJKERHOUT L. T. B. In café Gouwenberg verga derde Vrijdagavond de afdeeling Noord wij kerhout van den L.T.B. Vanwege het actueele onderwerp dat door den spreker van den avond, den heer D. van Egmond uit Hillegom, werd behandeld, was de vergadering druk door de leden en vele belangstellenden bezocht. De geestelijk adviseur, kapelaan de Kleermaker, was eveneens tegenwoordig. Na opening met den chr. groet door den voorzitter, den heer Hogervorst, ving de heer v. Egmond die verbonden is aan de Coöp. Veilingver- eeniging „Hillegom U.A.", zijn causerie aan over het onderwerp „Schuurbehande- ling van tulpen". In deze zeer leerzame causerie besprak de heer van Egmond de verschillende behandelingen welke de tulpen moeten ondergaan vanaf het tijd stip dat deze zijn gerooid, tot dat de bollen worden geplant of afgeleverd. On der meerdere punten wees spreker er op, dat het zoo verkeerd is tulpen die niet voldoende rjjp zijn gerooid 2 k 3 dagen in de zakken te laten staan om ze dan bruin te laten worden. Het is noodzakelijk, aldus de terzake kundige spreker, dat de bollen denzeifden dag worden gestort en liefst een halven voet dik. De warmte-behande- ling der tulpen in de schuur, welke eigen lijk in drie perioden geschieden moet, n.l. een hooge warmte in den eersten tijd, de stilstand in Aug. en de lagere tempera tuur in Sept., de z.g. „tegenbehandeling", werd tot in de finesses besproken, en de noodzakelijkheid om plantgoed en lever baar gescheiden te houden omdat deze een verschillende warmtegraad behoeven, kwam duidelijk tot uiting in sprekers cau serie. Het lid J. van den Berg maakte de juiste opmerking dat door het gebruik van Arentant de bloei van de tulpen slecht wordt beinvloed, dit is in het buitenland meermalen gebleken. De heer van Egmond bevestigde dit. Tegen het gebruik werd gewaarschuwd en de vergadering werd medegedeeld dat de exporteurs in het ko mende seizoen heusch wel zullen vragen aan de kweekers, of de tulpen met deze vloeistof zijn behandeld of niet. De heer van Egmond spoorde de aanwezigen aan hun bollen een goede behandeling te ge ven in het belang van het vak. Verschil lende vragen door de aanwezigen gesteld werden naar genoegen beantwoord. De geest, adviseur sprak in den loop van den avond nog een propagandawoord voor den L.T.B. Zijneerw. zeide dat de aanwezigen dezen avond veel hebben kunnen leeren hoe de bloembollen goed behandeld moe ten worden en bracht dit in verband met het geestelijk leven en de R. K. organisa tie. Hy spoorde degenen die nog geen lid van den L.T.B. zijn, aan, om zoo spoedig mogelijk lid te worden. Spreker kan zich wel indenken dat er bezwaren geweest zijn om geen lid te zijn, doch thans aldus spreker, is er geen enkel bezwaar meer. Hij hoopte ook, dat de kweekers die vroe ger lid geweest zijn en de vereeniging om den een of andere reden hebben ver laten, dit zouden overstappen en weder om zouden toetreden. In aansluiting op het gesprokene van den geestelijk adviseur sprak het bestuurs lid de heer J. v. d. Berg nog een propa gandistisch woord, waarin hij liet uitko men dat de L.T.B. geen futlooze vereeni ging is, en dat wel degelijk de afdeeling hier in Noord wij kerhout de belangen van de kweekers behartigt, hetgeen in de vorige vergadering tot uiting is gekomen wegens het naar voren brengen van pun ten, direct het vak betreffende. Woens dag a.s. vergadert de afdeeling wederom ter behandeling van den beschrijvings brief voor de a.s. Donderdag te houden algemeene vergadering waarin een 20-tal punten onderwerp van beraadslaging zul len zijn. Hij spoorde de niet-leden aan zich nog na afloop van de vergadering aan te melden als lid, zoodat zij Woens dag nog over het vak mede kunnen be slissen. Sluiting geschiedde met den chr. groet, nadat de spreker was bedankt voor den leerzamen avond. OEGSTGEEST Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdag 3 Juni des avonds te 7 uur in het gemeentehuis. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen, inge komen stukken en mededeelingen. 3. Voor stel van B. en W. inzake de steunverlee- ning B over 1938. 4. Idem tot het opnieuw vaststellen van de verordening op de speelautomaten. 5. Idem tot verlenging van de termijn van ontruimng van onbewoon baar verklaarde woningen. 6. Idem tot het vaststellen van een vergoeding voor het gebruik van gymnastiektoestellen. 7. Id. tot verkoop van een strookje grond aan de Hooge Morschweg aan C. Kasbergen. 8. Idem tot verhuur van het speelterrein aan de Floresstraat aan de woningbouwver- eeniging „Buitenlust". 9. Idem tot verhuur van een strookje grond aan de Geversstr., bestemd voor tramhuisje aan de N.Z.H. T.M. 10. Idem tot verpachting van gras gewas aan J. W. Filippo en tot openbare verpachting van vischwater. 11. Idem tot verpachting van grasgewas in Poelgeest aan F. M. van der Hoeven en J. Treur. 12. Vaststelling rekening Burgerlijk Armbe stuur over 1937. 13. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur. 14. Voor stel van B. en W. tot beschikbaarstelling van gelden ingevolge art. 72 L. O. wet voor het aanbrengen van een electrische verlich ting in de school „Duinzicht". 15. Idem tot het verleenen van subsidie aan de Sinte Lidwinaschool voor zwakzinnige kinderen, gevestigd te Leiden. 16. Idem tot het vast stellen van een subsidieregeling voor het bijzonder middelbaar en voorbereidend hooger onderwijs. 17. Comptabiliteitsbeslui- ten. 18. Rondvraag. Nieuwe auto-showroom. Onder verwij zing naar een advertentie in het nummer van gisteren vragen wij ook in deze ru briek aandacht voor de auto-showroom, die door de bekende firma H. Rooyakkers in het perceel Leidsche Straatweg 1 is ge opend. Dit pand, lange jaren bewoond door de familie Kamerling-Onnes, geeft den indruk van een echt patriciërshuis. Onder bekwame leiding van den archi tect A. J. Vester, heeft men aan den gevel eenige veranderingen aangebracht, die geen afbreuk doen aan den bouwtrant. In de bovenzaal staan de verschillende auto's geëxposeerd, bekende solide merken. We zagen o.a. de Mercedes, de Cadillac, de beroemde Skoda, de Willys, de zuinige 4- cylinder wagen, de Rolls Roys enz. Naast de showroom heeft de firma een rustig kamertje als kantoor ingericht. Dit is zeer geschikt om, na bezichtigen der auto's, daar verder tot koop te besluiten!! Wij wenschen de firma Rooyakker veel succes in haar nieuwe onderneming. Vermelden we nog, dat de verbouwing geschiedde door de firma Mulder en dat de firma Koelman de electrische installa tie verzorgde. Gevestigd: A. Krijgsman, fabr.arbv, van Katwijk F. Heemskerk en vr., bloemenkoopman, van Rijnsburg W. v. Leeuwen, db., van Amsterdam C. J. M. van der Eist geb. Coebergh, van Noord- wijk B. van der Meer, db., van Over- schie E. J. de Vrind, buffetj., van Leil den D. F. Merz, van Bandoeng N. I. G. Stellbrink, pikeur, van Haarlem W. Lugt, van Leiden. A. Naerebout, van Leiden W. C. Versteegh, d.b. van Dor drecht C. Vink geb. v. d. Voort, van Zoeterwoude A. M. C. van Nieuwkoop geb. de Vries van Aalsmeer T. van Beu- sekom van Leiden E. S. Meijer, ass. keukan, van Utrecht L. H. Maars, db., van Leiderdorp J. M. Elstgeest, db., v. Haarlemmermeer C. J. W. Menssink, huish., van Rotterdam. V e r tr o k k e n: J. van Loenen naar den Helder Pr. van Egmond naar Den Haag W. E. Raue, naar den Haag M. Heu velman naar Leiden G. L. J. de Jong, naar den Bosch Tr. Betlem naar Zaan dam H. Kok en gez. naar Heemstede A. C. Paardekooper naar Lisse Fr. A. Kuypers naar Valkeburg E. C. Gibbon naar Wageningen. Geboren: Pieternella Elisabeth d. van R. J. Oudshoorn en A. Kret. Ondertrouwd: Jac. Erkelens 30 j. en E. J. van Wageningen 25 j. G. J. de Hoog 33 j. en N. van Breda 21 j. J. N. Heemskerk 28 j. en A. v. d. Linden 28 j. H. W. Neuteboom 29 j. en J. W. W. Hulsekamp 23 j. Overleden: Gerrit van der Lee 61 j. RIJNSBURG Tuinbouw. Wat de aanvoer der te vei len producten betreft, valt er op heden weinig te vermelden. Wat Prei die goed weg gaat tegen 6.207.60 per 100 K.G., kleine kwantums voorjaarsartikelen als spinazie b.v. die bijna niets opbrengt of Radijs die de moeite van aanvoeren niet waard is. Wat bosuitjes van 1.1.90 per 100 bos, dat dus ook geen zoden aan den dijk brengt. Een voorrecht is er, de scheuren, ontstaan in de harden kleigronden door de droogte, zijn als gevolg van de heerlijke regen, dicht getrokken. Men kan weer werken in den voorheen zou harden bodem. Met nieuwe moed de toekomst in. De zomer gaat pas beginnen. SASSENHEIM Bollenveiling. Gisterenavond had in het K.S.A.-gebouw de jaarlijksche veiling plaats van de bollen van Kerk, Armen en St. Bernardus-gesticht, welke respectieve lijk heeft opgebracht f 873, 801 en 559 totaal 2238.Na afloop dankte de pas toor de medewerkenden, inzonder den no taris en den heer Houtzagers, alsmede de directeuren, de heeren H. Bader en Waas dorp. In vergelijking met verleden jaar is het resultaat goed te noemen, daar de cij fers verleden jaar resp. waren f 904, 691 en f 272, totaal 1868. Concours. De plaatselijke mondhar monicaclub .Excelsior" behaalde op het nationaal concours te Rotterdam de 2de prijs met 279 punten in de derde afdee ling. Geboren: Maria Johanna d. van A. L. van der Meij en M. Scholten. Alida Ma ria Helena d. van M. Th. van der Hoorn en M. H. Langelaan. Cornelis z. van J. Ben schop en A. Bloemendaal. Ondertrouwd: G. J. Porengen 31 j. en C. 't Hart 27 j. Getrouwd: C. A. J. de Kloet 26 j. en M. C. Bouwmeester 29 j. Overleden: J. C. M. Karremans 1 m. W. Hogeveen 50 j. echtgenoote van H. Hoogenboom. Ingekomen: E. Smit en echtgenoote van Katwijk. A. Nauta, en gezin van Leiden. C. G. van der Zon, van Voorhout E. A. J. de Groot van Castricum. Vertrokken: J. van Haaren en ge zin, Leidschevaart 5, naar Warmond. F. J. A. Hoogenstraten, naar Bilthoven. M. C. Bouwmeester, naar 's-Gravenhage. S. Brussee, naar Amsterdam. M. A. Meeu- wisse, naar Santpoort. VOORHOUT Vroeg uit bed met de vuilnisemmer! In verband met het inhalen van den nieuwbenoemden burgemeester zal Woens dag a.s. reeds om 6 uur v.m. het huisvuil worden opgehaald. De inwoners worden, verzocht hiermede rekening te houden. Dinsdag 31 Mei a.s. zal om 2% uur n.m. de uitbetaling aan werkloozen plaats heb ben, om 2% uur n.m. zullen de bonnen worden uitgereikt voor het verkrijgen van goedkoope levensmiddelen. Woensdag a.s. zal om genoemde redenen het stempelen voor de werkloozen om 9 uur v.m. geschieden. Ondertrouwd: H. C. Verdegaal 27 j. en E. W. M. Vester 25 j. Getrouwd: C. van den Berg 29 j., en J. H. Vink 26 j. Overleden: M. G. Dijkers 57 jaar we duwe van J. Lakeman E. R. M. van Velzen 4 m. d. van H. v. Velzen en R. J. M. v. d. Linden H. v. Dam 96 j. wedr. van M. Zevenhoven. WASSENAAR AANSLAG GEPLEEGD OP ZIJN VROEGERE VERLOOFDE Dader gearresteerd Zekeie T. alhier heeft Donderdagavond gepoogd een aanslag te plegen op zijn vroegere verloofde. T. was al eerder eenige malen door de politie verwijderd, omdat hij het meisje steeds lastig viel en bedreigde. Gisteravond heeft hij het meisje, dat inmiddels opnieuw verloofd is, opgewacht en het tweetal weer bedreigd. Toen het meisje een halfuur la ter huiswaarts was gekeerd en goed en wel thuis zat, werd plotseling aan de voor zijde van de villa een groote spiegelruit verbrijzeld. T. kwam door het raam naar binnen, gooide eenige groote meubelen omver en trachtte het huis verder binnen te dringen. Dat gelukte hem niet, daar toe vallig de kamerdeuren op slot waren. Toen T. dit merkte trachtte hij te ontvluchten. Hij zag nog kans op zijn fiets te sprin gen, maar een zoon der bewoners eener in de nabijheid gelegen villa, was op het glas gerinkel afgekomen, stak een stok tusschen de wielen van de fiets. Er ontstond een worsteling, waarbij de te hulp geschoten jongeman aan den arm gewond werd. T. zag toen kans te ontsnappen. De*jongeman moest geneeskundige hulp inroepen. De wond aan den arm bleek ontstaan te zijn dood een dolksteek. Na het hechten van de wond kon de gewonde zich huiswaarts be geven. T. is 's nachts gearresteerd en in het hoofdbureau van politie opgesloten. „Tel." Gouden huwelijksfeest Het echtpaar Theodorus van Rijn en Theodora Boezaart, wonende Maaldrift 4, hoopt den 2den Juni zijn gouden huwe lijksfeest te herdenken. Gevestigd: E. C. van Allei*, N.H., juffr. in de huishouding, uit Ede, Witten- burgerweg 152a E. R. Angst, vreemd., Voor Uw spijsvertering. Prot., kamenier, uit den Haag, Rijksstraat weg 392 H. Barsuhn, vreemd., dienst bode, Ev., uit Gladbeck Did., Oranjelaan 7 J. v. d. Berg, R.K., dienstbode, uit Leiden, Langstraat 103 N. P. Beuk, R. K., auto-techniker, uit Soest, Poortlaan 1 - P. Boer, N.H., sergeant-capitulant, uit Harderwijk, Kamp Waalsdorp, Barak 1, le Regt. Jagers G. de Boer, G.K. onder wijzer, uit den Haag, v. Z. v. Nyevelt- straat 163 J. H. Borst, N.H., hulp L d. huishouding, uit Rijswijk Z.H., Kerke- hout 16 M. Braham, R.K., schoenmaker uit den Haag, Rozensteinstraat 16 C. C. J. Bremer, R.K., directrice R. K. Meisjes internaat, uit Amsterdam, Papeweg 2 E. Breuker, H. Ev. L., winkelbediende, uit Woerden, Joh. de Wittstraat 22 A. M. Brinkman, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Santhorstlaan 63 A. Buitendijk, N.H., dienstbode, uit Ridderkerk, Pr. v. Wiedlaan 4 A. F. Doffegnies, geen, hulp i. d. huish., uit Crainhem (bij Brussel) Gr. Hoefijzerlaan 44 J. Groen, R.K., land arbeider, uit Lisse, Rijksstraatweg 687 J. Haak en gezin, N.H., loodgieter, uit Voorschoten, Molenweg 28 N. v. d. Hoek, G.K., bedienjuffrouw, uit Leiden, Vinkelaan 3 E. R. Jiirgens, N.H., agent v. politie, uit Rotterdam, v. Z. v. Nijevelt- straat 230 M. K. L. Keulen, R.K., ambt. Dept. Soc. Zaken, uit Delft, v. Z. v. Nije- veltstraat 18 E M. Kranenburg, N.H., kinderjuffrouw, uit den Haag, Buurtweg 95 A. M. Kuijpers, R.K. dienstbode, uit Nieuwenhagen, P. Oud Wassenaar 1 I. Kuijpers, R.K., dienstbode, uit Heerlen, P. Oud Wassenaar 1 J. Mahler, vreemd geen, winkeljuffrouw, uit den Haag, C. de Wittstraat 20 T. W. Man in 't veld, N. H., dienstbode, uit Goudswaard, Duinweg 13 C. K. v. d. Meer, R.K. religieuse, Bloemendaal, Eikenlaan 35 H. Neu mann, N.H., zonder beroep, uit den Haag, Baljuwstraat 1 A. F. Unger en vrouw, Ev. L., arts, uit Soerabaya, Pr. Hendrik laan 1 M. v. Lonkhuijzen, R.K., zonder beroep, uit Nijmegen, Wilhelminalaan 2 C. M. W. v. Meteren, R.K., kellner, uit den Bosch, P. Oud Wassenaar 1 A. C. Onderwater, R.K., dienstbode, uit Zoeter woude, Schouwweg 43 J. G. Hesse geb. Oostendorp, geen, zonder beroep, uit den Haag, Nachtegaallaan 2a A. P. Paans, N.H., part. chauffeur, uit Rotterdam, Ju- lianaweg 12 J. Remmerswaal, R.K., loopjongen, uit den Haag, Korenlaan 6 M. Schouten, N.H., chauffeur, en gezin, uit Zeist, Papeweg 11 M. P. Thoenes, geen, leerl. verpleegster, uit Hilversum, Berkheistraat 40 M. J. A. ten Thfj, R. K., huishoudster, uit Amsterdam, Pa peweg 2 J. v. d. Veen, N. H., boeren knecht, uit Ooststellingwerf, Raaphorst laan 11 K. Voogd, N.H., chauffeur, uit Rotterdam, C. de Wittstraat 22 M. Voordouw, R.K. dienstbode, uit den Haag, KI. Persijnlaan 16 J. H. Weibel, vreemd, R.K., gouvernante, uit Lausanne, Bloem- camplaan 61 M. J. M. van Woerkom, R.K., zonder beroep, uit Nijmegen, Pa pelaan 13 M. Wolke, vreemd., R.K., dienstbode, uit Berlijn, v. Bommellaan 10 H. C. de Zeeuw en gezin, N.H., win kelchef-kruidenier, uit Den Haag, Oost- dorperweg 44a A. van Zij 11, G.K.. dienstbode, uit Middelharnis, Rijksstraat weg 695 E. Zuidhoek, R.K., dienstbode, uit Leiden, Berkheistraat 48. Vertrokken: A. Sob Kowiak naar den Haag, Roelofstraat 115 Wed. A. M. Werner geb. Morrin naar den Haag, Stuy- vesantplein 14 P. Boutkan naar den Haag, v. Lansbergenstraat 192 R. G. R. v. Meurs, naar Rotterdam, Wijnhaven 151b C. W. H. Spoor naar den Haag, Leid- schestraatweg 79 H. J. Korf naar Zeist, Slotlaan 95 E. D. de Crane naar den Haag, v. Alkemadelaan 648 Wed. B. J. v. d. Burg geb. Bruins naar den Haag, Schiestraat 100 B. Ruiter geb. Hoog- teyling naar Voorburg, Heerenstraat 3 H. M. Diemei naar den Haag, Emmapark 8 A. C. C. P. Dado naar den Haag, Stadhoudersplein 53 C. M. Klooster man naar den Haag, Sweelinckplein 63 J. Cornel naar Almelo, Ootmarsumsche- straat 374 A. v. d. Luvk en gezin naar Katwijk, Weeshuisstraat 2B L. Schuch- mann naar Hoffsgrund Did. L. J. v. d. Quast naar Duitschland C. Dulfer en gezin naar den Haag, Haagsche Bosch 9B A. E. Bienfait en vrouw naar Brussel, Avenue de Ter Vueren 49 W. N. M. Oudshoorn naar idem A. Th. v. d. Mei den naar Zeist, Acacialaan 4 M. H. M. van Os, naar Leiden, Zoeterwoudschesin- gel 98 F. J. M. Goslings en gezin naar Leiden, Burggravenlaan 7 P. Oomens naar idem M. Lourens geb. de Keyzer naar Nijmegen, Ubbensche veldweg 39 A. Bock naar Voorburg, Heurnstraat 5a A. A. Knijf naar Voorburg, v. Alphenstr. 39 M. Vesela naar den Haag, v. Aer- senstraat 29 D. Aalbers naar den Haag. Nieuwe Parklaan 8 A. A. v. Zalk naar Warnsveld, Rijksstraatweg 99 C. B. A. Vahle en gezin naar den Haag, Roose boomstraat 71 J. v. d. Broek en gezin naar den Haag, v. Swindenstraat 75 J. J. Metschnig naar Oostenrijk.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14